Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU - 10 GRUDNIA 2017.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Szczególnie w modlitwie pamiętajmy o Siostrze Letancji CAŁEJ - Nazaretance, pracującej w Kellerowce w Kazachstanie oraz o innych polskich Misjonarzach pracujących w Kazachstanie (m.in., Ks. Abp Tomasz Peta z Astany, który przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci Św. Wawrzyńca 10.08. 2016 czy nasza Siostra Letancja Cała Nazaretanka.

4. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od wtorku do piątku o godz.1700.

5. Parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach od 22 do 24 grudnia 2017., które poprowadzi Dyrektor Archiwum Diecezji Kaliskiej Ksiądz dr Sławomir KĘSZKA.

Natomiast Ksiądz Proboszcz Zbigniew, prowadzi rekolekcje adwentowe dzisiaj w Parafii Grabówka, a w środę dzień Skupienia w Szynkielowie.

6. W tym tygodniu Pan Organista Leszek Królewicz zakończy dostarczanie OPŁATKÓW WIGILIJNYCH do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego! W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- ŁESZCZYN -  w poniedziałek 11.12.2017.

- Biesiec, Filipole, Przylepka oraz Stolec za lasem i Nowa Droga – wtorek 5 XII 2017.,

- Stolec: od P. Krzemianowskich do szkoły, Stolec za Cmentarzem, Pogony,

i Stolec wieś: od P. Klimczyków do Młyna – w środę 6 XII 2016.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na odrestaurowany ołtarz do kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na Ołtarz złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

8. W czwartek 7 XII odbył sie pogrzeb śp.+ Władysław RÓŻAŃSKI, lat 84, mieszkał w Stolcu, a wczoraj w sobotę 9 XII 2017 odbył sie pogrzeb śp.+ Teresa KLIMCZYK, lat 86, mieszkała tez w Stolcu. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela oraz świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, cena świecy 6zł.

Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie, gdzie pracuje od 5 lat w Kazachstanie Siostra Letancja Cała - Nazaretanka. Bóg zapłać! za gest solidarności i pomocy wobec Kościoła w Wschodzie!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia Adwentowego!


=========================================================================

=============================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 3 GRUDNIA 2017.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. ZAPRASZAM na tegoroczne RORATY w tym tygodniu: od WTORKU do PIĄTKU na GODZ.1700 szczególnie DZIECI i MŁODZIEŻ KANDYDATÓW do BIERZMOWANIA. Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami” jak mówił św. Jan Paweł II. Temat RORAT: Św. JÓZEF - STRAŻNIK SKARBÓW. Temat wpisuje się w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek. Rok Św. Józefa rozpoczął się wczoraj w Kaliszu, czyli od I Niedziela Adwentu 3 XII 2017. i potrwa do uroczystości Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2019 roku. Podczas Rorat będziemy poznawać historie św. Józefa. Ponadto do św. Józefa, skutecznego orędownika z nieba, dzieci, będą mogły pisać listy. Po zakończonych roratach wszystkie listy zostaną zebrane i zawiezione do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu i zostaną złożone przed cudownym Obrazem.

4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencjach o godz.1700.

5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msza Święte o godz.1700. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

RODZICÓW DZIECI KLAS III wraz z DZIEĆMI ZAPRASZAMY na POŚWIĘCENIE CUDOWNEGO MEDALIKA NMP w piątek 8 XII 2017., na godz.1700.

7. Pan Organista Leszek Królewicz będzie dalej dostarczał do naszych domów OPŁATKI WIGILIJNE. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Wielgie od strony Stolca do Szkoły i Skrzyńska Droga: w poniedziałek 4 XII 2017.,

- Wielgie - Kuźnicka Droga, Stawek, od Szkoły w kierunku Dymku, od Kaplicy

w kierunku Dymku, od Kaplicy w kierunku Szynkielowa: we wtorek 5 XII 2017.

- Dąbrowa Miętka i Koźliny; w środę 6 XII 2017.

- Burdynówka, Jaźwiny, Lipiny, Kolonia Broszki i Doliny; w czwartek 7 XII 2017.

- Broszki wieś i Siekanie; w piątek 8 XII 2017.,

- Stolec-Krzyżanka i Łeszczyn; w sobotę 9 XII 2017.

8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na odrestaurowany OŁTARZ w kościele   w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na OŁTARZ złożyły już 4 Rodziny na sumę 800 zł.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy nr OPIEKUN poświęcony Nadzwyczajny Rok Św. Józefa w Kaliszu, Niedziela,  Gość Niedzielny dla dzieci mały Gość Niedzielny z lampionem „Strażnik Skarbów”. Można też nabywać świece wigilijne CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

i dobrego, błogosławionego Adwentu z Maryją i św. Józefem!


=============================================

======================================

===============================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 26 LISTOPADA 2017.

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby   to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Tego dnia , przypada Odpust Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie, suma odpustowa o godz.1200

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 1 XII 2017., od godz.1630 i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH (czwartkowych i piątkowych) z racji I Piątku tylko w piątek od godz.900.

5. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 2 grudnia 2017., na Mszę Św. na godz.900.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na rozpoczęty remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na założenie nowej posadzki w kościele w Niechmirowie złożyło 2 Rodziny na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać!

Drodzy Parafianie! Pragnę Was poinformować, że w miniony poniedziałek została już w całości założona nowa posadzka z piaskowca w kościele w Niechmirowie. Koszt założenia to 40 tys zł. (materiał 27 tys. i robocizna 13 tys zł.). Także w minionym tygodniu zapłaciłem 13 000 zł. za tzw. robociznę. Posadzka w całości została już zapłacona. Teraz został nam do zapłaty odnowiony Ołtarz około 50 tys. i malowanie kościoła oraz uposażenie kościoła, ławki, ołtarz i abmona, konfesjonał, meble do zakrystii. Projekt całego wyposażenia kościoła został juz wykonany przez ks. prof. Tadeusza Furdynę z Łodzi, koszt projektu 2.000 zł. Będę wdzięczny za każdą dodatkowa ofiarę na ten cel. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność!

7. W minioną środę 22 listopada  2017.,przypadło wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Panom Organistom: Leszkowi Królewiczowi i Andrzejowi Maciejewskiemu oraz naszym Chórzystkom i Chórzystom, dziękujemy za ich piękną grę i śpiew, poprzez który, nasza dusza jeszcze bardziej kieruje się ku Bogu. Jednocześnie życzymy, za przyczyną Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, błogosławieństwa i obfitości łask Bożych.

Z racji Św. Cecylii, wszystkich Chórzystów, Chórzystki i Panów Organistów zapraszamy na spotkanie dziś, w niedzielę na plebanię na godz.1700.

8. Dziś w niedzielę 26.11.2017., na Mszy Św. o godz.900 poświęcone zostaną OPŁATKI Wigilijne, które będzie dostarczał do naszych domów Pan Organista Leszek Królewicz. Ofiary składane  przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W najbliższym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Gronówek, Rokitowiec i Gronów osiedle: w poniedziałek 27.11.2017.,

- Gronów i Kamionka przy remizie OSP Kamionka: we wtorek 28.11.2017.,

- Kamionka i Kolonia Kamionka: w środę 29.11.2017.,

- Kolonia Niechmirów, Niechmirów bloki i od Państwa Wawrzyniak do P. Skowrońskiej;

w czwartek 30.11.2017.

- Niechmirów wieś; w piątek 1.12.2017.

- Wolnica Niechmirowska i Cisowa; w sobotę 2.12.2017.

9. W piątek 24.11.2017., odbył sie pogrzeb śp.+ Stanisław MĄDROSZEK, lat 65, mieszkał w Kamionce. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

10. Ogłoszenie charytatywne:

Osoby które zgłosiły się po pomoc żywnościową Caritas (135 Osób), proszę, aby w najbliższy wtorek 28.11.2017., odebrać żywność. Wydawanie żywności w Oknie Żywnościowym pod kancelarią parafialną we wtorek od godz.1400 do godz.1630.

11. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Opiekun, Gość Niedzielny.

12. Dziś także w Niedzielę Chrystusa Króla odbywa się w naszym Dekanacie Złoczewskim zbiórka ofiar na pomoc naszym Siostrom Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa. W imieniu Siostry Przeoryszy Weroniki oraz wszystkich Mniszek Kamedułek ze Złoczewa (a jest Ich 19 oraz 3.Nowicjuszki.), składam wielki Bóg zapłać! za gest pomocy, solidarności i dobroci wobec naszych Mniszek Kamedułek, które nieustannie modlą się za nas i całą diecezję, oraz Kościół i cały świat!

13. Moi Kochani Parafianie! W najbliższą sobotę 2 grudnia 2017 na Mszy Św. o godz.1100 w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu: zostanie uroczyście Ogłoszony Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego dla Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, który ogłosił sam papież Franciszek. Także tego dnia po południu o godz.1500 w Złoczewie zostanie poświęcony uroczyście Dom Caritas Św. Józefa, który poświęci Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Salvatore Penacchio z Biskupem Kaliskim oraz Duchowieństwem i Wiernymi.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli, Dobrego Tygodnia

 

oraz odważnego świadczenia o Chrystusie naszym Królu i Panu!


====================================================================

=========================================================

================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIALA ZWYKŁA - 19 LISTOPADA 2017.

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

2. Także dzisiaj w naszej parafii, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Jeśli nie możemy braciom i siostrom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. Dzisiaj po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar dla Prześladowanych Chrześcijan na Wschodzie. zobacz: http://misericors.org/ix-dzien-solidarnosci-z-kosciolem-przesladowanym-ocalmy-chrzescijan-na-bliskim-wschodzie-12-listopada-2017/

3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

4. W przyszłą niedzielę, 26 listopada 2017., będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.

W naszej Parafii tego dnia, za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc naszym Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa, które nieustannie modlą sie także za nas, za nasze Rodziny.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na rozpoczęty remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na kończące się prace zakładania nowej posadzki w kościele w Niechmirowie złożyły 2 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać!

6. W miniony piątek 17.11.2017., zmarł śp.+ Jan JATCZAK, lat 72 , zamieszkały Kolonia Lipiny. Pogrzeb śp.+ Jana Jatczaka odbędzie się we wtorek 21 listopada 2017 roku o godz.1200. Wyjście z kaplicy do kościoła godz.1130. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun z płytą CD nt. cudu eucharystycznego w naszej Diecezji Kaliskiej oraz tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela oraz Kalendarz Diecezjalny 2018. jak cegiełka na Seminarium Duchowne Diecezji Kaliskiej w Kaliszu. Bóg zapłać! za ofiary składane na pomoc Prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.

8. Moi Kochani Parafianie! Na prośbę Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka Papież Franciszek ogłosił NADZWYCZAJNY ROK ŚW. JÓZEFA KALISKIEGO w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, który rozpocznie sie od I Niedzieli Adwentu, czyli od 3 grudnia 2017 roku i potrwa do 6 stycznia 2019 roku. Dlatego od 23 listopada 2017 roku rozpocznie się 9. Dniowa Nowenna do Św. Józefa Kaliskiego.

9. Bóg zapłać za modlitwę za mnie (ks. proboszcza) w czasie mego pobytu w szpitalu.


10. Ogłoszenie społeczne: Szkółka Piłkarska Klubu Sportowego „Iskra Stolec” pod nazwą „Iskierka” SERDECZNIE ZAPRASZA DZIEWCZYNKI i CHŁOPCÓW od 6 roku życia do swojej szkółki piłki nożnej. Szkółka „Iskierka” ma na celu nie tylko wykreowanie wielkich piłkarzy, ale przede wszystkim: rozwój sprawności i kondycji fizycznej dzieci, budowanie pewności siebie, rozwój umiejętności społecznych, naukę wytrwałości, cierpliwości i dyscypliny. Członkami szkółki piłkarskiej są m.in. ministranci, a wśród nich Piotr Hałubiec i Krystian Kuźnik, którzy regularnie trenując wywalczyli awans do I Ligi Wojewódzkiej Juniorów piłki nożnej.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


============================================================

==============================================

=======================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIALA ZWYKŁA - 12 LISTOPADA 2017.

1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy dzień MODLITW o POWOŁANIA do Służby Bożej z udziałem kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu: alumn Tomasz DYTFELD - kleryk V roku oraz alumn Artur ZMYŚLONY - kleryk IV roku. Księżom Klerykom dziękujemy za przybycie do naszej parafii, za świadectwo o powołaniu oraz wspólna modlitwę. Księzom Klerykom życzymy wytrwania w powołaniu za wstawiennictwem Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Po Mszy Św. Klerycy zbierać będą ofiary na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

2. Także dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Jeśli nie możemy braciom i siostrom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz. W naszej Parafii z tydzień będzie zbiórka ofiar dla Prześladowanych Chrześcijan na Wschodzie. zobacz: http://misericors.org/ix-dzien-solidarnosci-z-kosciolem-przesladowanym-ocalmy-chrzescijan-na-bliskim-wschodzie-12-listopada-2017/

3. W miesiącu listopadzie pamiętajmy szczególnie, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować Zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na zakładaną nową posadzkę z piaskowca do kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na TRWAJĄCE prace zakładania nowej posadzki złożyły 3 Rodziny na sumę 900 zł. Bóg zapłać!

6. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować że od najbliższego wtorku 14.11.2017., udaję się na kilka dnia do szpitala po zdrowie. Dlatego w razie pogrzebu czy konieczności wezwania do Chorego zastępować mnie będzie Ksiądz Rezydent Ks. Bogdan Czyżniejewski, któremu dziękuję za zastępstwo. Dziękuję za modlitwę za mnie.

7. Przed kościołem do nabycia prasa: OPIEKUN, Gość Niedzielny oraz Kalendarz Diecezjalny, jako cegiełka na utrzymanie kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


======================================================

===========================================

===================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIALA ZWYKŁA - 5 LISTOPADA 2017.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się                      w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Tworzymy „wspólnotę świętych” – communio sanctorum, to znaczy nadprzyrodzone zjednoczenie Kościoła na ziemi, w czyśćcu i w niebie. Communio sanctorum zobowiązuje do wzajemnej miłości żywych i umarłych. Kiedyś wszyscy będziemy razem wielbić Pana Boga przed Jego tronem jako Kościół świętych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Codziennie (do 8 listopada) po Mszy Św. o godz.1700 modlimy się też za zmarłych w naszym kościele na wypominkach, które można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii.

3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem św. Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

4. W sobotę 11 XI 2017., przypada NARODOWE ŚWIĘTO - 99. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Msze Św. za Ojczyznę jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem o godz.1800.

W tym dniu przypada Odpust ku czci Św. Marcina w Parafii Godynice, suma   o godz.1200. Tego też dnia swoje Imieniny obchodzić będzie nasz Pan Kościelny Marcin Krzemianowski, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia oraz radości ze swojej Rodziny. Szczęść Boże

5. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki do Nabożeństwa w sobotę 11 listopada 2017., na Mszy Św. o godz.1200. Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi!

6. W przyszłą niedzielę 12.11.2017., będziemy przeżywali jako Dzień Modlitw o Powołania z udziałem kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu. Po Mszy Św. Księża Klerycy będą zbierać ofiary na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na rozpoczęty remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na TRWAJĄCE zakładanie nowej posadzki w kościele w Niechmirowie złożyło 6 Rodzin na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać!

8. Wczoraj w sobotę 4.11.2017., odbyły sie dwa pogrzeby: śp.+ Stanisława KOSECKA, lat 84, pochodząca z Niechmirowa, a mieszkała w Katowicach w Parafii MB Piekarskiej oraz pogrzeb Śp.+ Walerian OLBIŃSKI, lat 87, mieszkał w Stolcu. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ KRÓLEWICZ, kawaler, rzym. kat., zam. Kamionka,

ADRIANA GAŁCZYŃSKA, panna, rzym. kat., zam. Warta, ZAPOWIEDŹ II.

10. Przed kościołem do nabycia prasa: OPIEKUN, Gość Niedzielny oraz Kalendarz Diecezjalny, jako cegiełka na utrzymanie kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu.

11. Ogłoszenie kulturalne: Gminne Centrum Kultury i Bibliotek Publiczna                            w Konopnicy zaprasza na KONCERT z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada                    o godz.1600. Wystąpią: Justyna Hubczyk - wokal i Michał Rorat - piano. Sala widowiskowa Centrum w Konopnicy. wstęp WOLNY.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!