Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

AWARIA STRONY INTERNETOWEJ

- INTENCJE I OGŁOSZENIA PARAFIALNE

SĄ NA STRONIE FACEBOOK PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA W STOLCU


==================================================== ==


 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 CZERWCA 2020.

1. Trwa czerwiec - miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest koźlnym koźnim zdolnym rozgrzać ludzi do miłości do Boga i bliźniego.

2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień OJCA. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie iz miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą o godz.18 00 .

3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela , który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W tym roku jest to szczególny czas. Od 13 marca odbywa się ZDALNE NAUCZANIE. Informacje w tym roku nie będzie uroczystej akademii w szkołach na uzupełnienie roku, tylko spotkania poszczególnych klas, z godnie z zarządzeniem Ministra Edukacji.

W związku z tym zapraszam Dzieci i Młodzież w przyszłą niedzielę na Mszę Św. na godz.12 00 . Będziemy dziękować Panu Bogu za zakończony rok szkolny i katechetyczny. Będziemy prosić o szczęśliwe wakacje.

Okazja do Spowiedzi ŚW. DLA DZIECI I MŁODZIEŻY CODZIENNIE PÓŁ GODZINY PRZED MSZĄ ŚW. WIECZORNĄ.

5. Kolejna próba dla Dzieci przygotowujących sie do I Komunii Św. odbędzie się w kościele parafialnym w sobotę 27.06.2020 o godz.16 00 . Obecność obowiązkowa.

Dzień I KOMUNII ŚW. DLA DZIECI KLAS III, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 5 lipca 2020., na Mszy Św. o godz.10 00 .

6. RODZICÓW DZIECI KLAS II, których Dzieci płatią w przyszłym Roku szkolnym do I Komunii Św. ZAPRASZAM NA SPOTAKANIE w SPRAWIE SPRZĄTANIA KOŚCIOŁA NA UROCZYSTOŚC I KOMUNII ŚW. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW. O GODZ.12 00 .

7. ROCZNICA I KOMUNII ŚW. DZIECI KLAS IV odbędzie się za trzy tygodnie w niedzielę 12 lipca 2020 na Mszy Św. o godz.12 00 .

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minonimim sprzedaży, cena produkcji bazę, 3 rodziny na sumę 550 zł.

9. W środę 17.06.2020., Odbył się pogrzeb śp. + Bronisław LIPIETA , lat 76, mieszkał w Wielgie. Dobrze w czwartek 18.06.2020., Odbył sie pogrzeb śp. + Idzi STATKIEWICZ , lat 58, mieszkał w Lipinach. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

10. Dziś przy wyjściu z kościoła jest do sprzedaży nowy nr OPIEKUN .

Wszystkim Parafianom i otwarcie Życzę Dobrej Niedzieli

a Dzieciom i Młodzieży udanego zakończenia Roku Szkolnego

 

i Katechetycznego 2019/2020.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 CZERWCA 2020.

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa . Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego Akt poświęcenia pomocy, albo możeś inną modlitwę informacji i przebłagania, ile chwilwięciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiemtym w Najświętszym na Sakramencie? Codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy, który jest nam dany, abyśmy się czaswięcali i abyśmy pomagali także także mi doszli do świętości.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18 00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

3. W czwartek, 18 czerwca, uzupełnienie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz.18 00 wyruszy w procesję wokół kościoła. Po niej odbędzie się błogosławieństwo kwiatów, ziół młodych pędów zbóż Niech liczny udział w tej liturgii o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w postaciach eucharystycznych, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

4. W piątek, 19 czerwca 2020., w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu.

5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych uroczystych dni.

6. Kolejne próby dla Dzieci klas III przygotowujących sie do I Komunii Św. odbędą się w kościele parafialnym: dodatkowa próba w czwartek 18.06.2020., o godz.16 00 iw sobotę 20.06.2020 o godz.10 00 . Obecność obowiązkowa.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym oparcie sklepę porcję 5 Rodziny na sumę 450 zł. Mamy do zapłaty rachunki za śmieci cmentarne na kwotę 1.200zł.

8.. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN URBANIAK z Parafii Szynkielów,

PATRYCJA PAULINA CŁAPA z Parafii Stoleckiej. ZAPOWIEDŹ II

9. Dziś przy wyjściu z kościoła jest do światła nr OPIEKUN .

Wszystkim Parafianom i otwarcie Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego tygodnia, a Ośmioklasistom Darów Ducha Świętego na Egzaminy.


==================================================== ===========================

==================================================== =============


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 31 MAJA 2020.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej , ze szczególnym czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża , modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą - jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawetjaninowi, trudno pojąć prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość io światło Ducha Świętego.

2. W środę podczas nowenny o godz.18 00 zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszych tajemnic Bożych.

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będzie celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

Moi Drodzy! Z racji epidemii, biorąc pod uwagę kształcącego punktu prawnego, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi odbędzie się po każdej Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W Boże Ciało Msze Święte będą o godz.900 i o godz.1200. Po nich Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Procesja będzie bez budowania 4. Ołtarzy, bez dziewczynek sypiących kwiatki, bez strażaków, bez baldachimu, bez prowadzenia kapłana. Na procesji będzie niesiony krzyż, chorągwie, feretrony, świece przez członkinie Kół Żywego Różańca. W tym roku niezwykłym Pan Jezus pójdzie w bardzo skromnej oprawie, abyśmy jeszcze bardziej otworzyli dla Niego nasze Serca.

Moi Drodzy! Zwracam się do Was z prośbą, abyśmy udekorowali okna naszych domów różnymi dekoracjami eucharystycznymi, obrazami. wywieśmy też flagi.

Wszyscy na procesji powinni zachować reżim sanitarny i nosić maseczki, tak samo w kościele wszyscy musimy być w maseczkach.

Zapraszam w Boże Ciało do Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie od godz.1000 do godz.1200.

4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się także codziennie po Mszy Św. o godz.1800 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

5. Kolejna próba dla Dzieci przygotowujących sie do I Komunii Św. odbędzie się w kościele parafialnym w sobotę 13.06.2020 o godz.1500. Obecność obowiązkowa.

6. W sobotę 13 czerwca 2020., przypada Dzień Fatimski. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszam na Mszę św. na godz.1900, a po niej RÓŻANIEC FATIMSKI z Procesją Światła i Figurą MB Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece - lampiony.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 4 Rodziny na sumę 450 zł.

8. . ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JANUSZ DĄBEK z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku.

KAROLINA DĄBEK z domu MAJDA z Parafii Niepokalanego Poczęcie NMP w Łasku.

ZAPOWIEDŹ II.

ARTUR KŁAK z Parafii Matki Boże Miłosierdzia w Janiszewice.

WIOLETA HEMER z Parafii Stoleckiej.             ZAPOWIEDŹ II.

DAMIAN URBANIAK z Parafii Szynkielów,

PATRYCJA PAULINA CŁAPA z Parafii Stoleckiej.    ZAPOWIEDŹ I

9. Dziś przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy nr OPIEKUN.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego tygodnia z Bożym Ciałem.


=========================================================================

==============================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 31 MAJA 2020.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe...

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz.1800 zapraszam przede wszystkim Dzieci z Rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. o godz.1800 będziemy odprawiali Nabożeństwa Czerwcowe, podczas których odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku w piątek 5.06.2020., od godz.1700. Natomiast w ciągu tygodnia okazja do Spowiedzi Św. będzie pół godziny przed Mszą Św. wieczorną

W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz.1800, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. Na spotkaniu z Rodzicami Dzieci Klas III, ustalono, że I Komunia Św. odbędzie się w pierwszą niedzielę lipca tj. 5 lipca 2020., o godz.1000.

Druga próba dla Dzieci przygotowujących sie do I Komunii Św. odbędzie się w kościele parafialnym w sobotę 6.06.2020 o godz.1700. Obecność obowiązkowa.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 2 Rodziny na sumę 200 zł. Mamy do zapłaty rachunki za prąd kościołów 990zł.

8. Zmarła śp.+ Alicja CIACH, lat 40, pochodząca ze Stolec Poduchowny. Pogrzeb śp. + Alicji Ciach odbędzie się w środę 3.06.2020., o godz.1200. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Moi Drodzy! SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UCZESTNISTWA WE MSZY ŚWIĘTEJ. Z dniem 30 maja br. przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych. Obowiązkowe pozostaje zakrycie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według  dotychczasowych zasad. Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów. Należy zachować dotychczas nakazane zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny.

Do niedzieli 31 maja br. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej udzielona wiernym Diecezji Kaliskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Diecezji Kaliskiej.

Od niedzieli 7 czerwca br. obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:

· osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,

· osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),

· osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.

Zachęcam usilnie wiernych do udziału w Mszach Świętych oraz do korzystania z sakramentu pokuty.

Czas Komunii wielkanocnej przez naszego Biskupa Kaliskiego został przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika wynikających z trzeciego przykazania kościelnego. Zachęcam Diecezjan, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św. Kapłanów proszę o stworzenie szerokich możliwości przystąpienia do spowiedzi z zachowaniem dotychczasowych nakazanych zasad dotyczących bezpieczeństwa i higieny.

Uroczystość Bożego Ciała

Biorąc pod uwagę aktualnie obowiązujący stan prawny, nie organizuje się procesji Bożego Ciała ogólnomiejskich lub ulicami parafii. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa możliwa jest procesja eucharystyczna po Mszy św. wokół kościoła. Bez budowania 4. Ołtarzy. Z uwagi na zachowanie limitu 150 uczestników zgromadzeń poza świątynią zaleca się, by odbyło się kilka procesji (np. po każdej Mszy św.).

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JANUSZ DĄBEK z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku.

KAROLINA DĄBEK z domu MAJDA z Parafii Niepokalanego Poczęcie NMP w Łasku.

ZAPOWIEDŹ I.

ARTUR KŁAK z Parafii Matki Boże Miłosierdzia w Janiszewicach.

WIOLETA HEMER z Parafii Stoleckiej.             ZAPOWIEDŹ I.

11. Dziś przy wyjściu z kościoła jest do nabycia OPIEKUN, który wznawia wydawanie po prawie 2 miesiącach przerwy. w Opiekunie m.in. prezentacja 6 nowych Kapłanów naszej Diecezji Kaliskiej.

Parafianom i Gościom życzę zdrowia, a wszystkim Dzieciom spełnienia marzeń, uśmiechu

 

i radości, rozwijania pasji i zainteresowań oraz opieki Bożej w każdej chwili życia!


======================================================================

==============================================================

DEKRET BISKUPA KALISKIEGO

DOTYCZĄCY DUSZPASTERSTWA

PO ZNIESIENIU LIMITÓW UCZESTNIKÓW LITURGII

 

http://diecezja.kalisz.pl/news/dekret-biskupa-kaliskiego-dotyczacy-duszpasterstwa-po-zniesieniu-limitow-uczestnikow-liturgii

=========================================================================================

=========================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 MAJA 2020.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze Mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

6. RODZICÓW DZIECI KLAS III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie DZIŚ, w niedzielę  po Mszy Św. o godz.1200.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 3 Rodziny na sumę 250 zł.

8. W środę 20.05.2020., odbył się pogrzeb śp. + Grażyna TURAŁA, lat 66, zam. Wolnica Niechmirowska. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Dziś przy wyjściu z kościoła jest do nabycia OPIEKUN, który wznawia wydawanie po prawie 2 miesiącach przerwy. w Opiekunie m.in. prezentacja 6 nowych Kapłanów naszej Diecezji Kaliskiej, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie w Kaliszu i w Ostrowie Wlkp.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę zdrowie i Nadziei na lepszy czas!

================================================================

===============================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 MAJA 2020.


1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

2. W dzisiejszą niedzielę radujemy się też 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach modlimy się podczas dzisiejszych Mszy Świętych.

3. Dzień 18 maja 2020 roku, to niezwykły dzień. Tego dnia 100. LAT temu w Wadowicach urodził się KAROL WOJTYŁA, a później nasz ukochany Ojciec święty JAN PAWEŁ II.

ZAPRASZAM Was do odwiedzenia tego miejsca: DOM RODZINNY JANA PAWŁA II w WADOWICACH:

https://mpembed.com/show/?m=V1PiCcDqSQW&mpu=534&play=1

ZAPRASZAM WSZYSTKICH PARAFIAN i GOŚCI na Msze Św. DZIĘKCZYNNĄ ZA ŻYCIE i PONTYFIKAT JANA PAWŁA II jutro w PONIEDZIAŁEK 18 MAJA 2020., na godz.1800.

W naszym kościele parafialnym od 1 października 2016 roku, znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, który przekazał osobisty sekretarz Jana Pawła II Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Na Uroczystość 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wyeksponowaliśmy Obraz św. Jana Pawła II, oraz zostało ułożonych 100. róż, ofiarowanych dla św. Jana Pawła II. 100. białych róż ufundowały dwie anonimowe OSOBY z okazji urodzin Jana Pawła II. To właśnie RÓŻE, białe lub czerwone, to ulubione kwiaty św. Jana Pawła II.

W kościele parafialnym znajduje się także 110 białych róż ofiarowanych przez anonimową RODZINĘ, dla Matki Bożej Fatimskiej i św. Józefa, z racji rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH do wysłuchania najnowszej piosenki o św. Janie Pawle II: „Nie zastąpi Ciebie nikt”. To piosenka, która jest muzycznym hołdem dla Jana Pawła II. Hymn został nagrany z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II. https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qns

4. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6. To już 10. Niedziela trwania epidemii i pamiętamy o zawołaniu sanitarnym #zostańwdomu. Na Mszy Św. w naszym kościele OD JUTRA może przebywać 1 osoba na 10m2, czyli w sumie 80 Osób. Wszyscy musimy być w maseczkach, z zachowaniem dystansu 2 metry.

7. Rodziców Dzieci Klas III, zapraszam ze swoimi DZIEĆMI po odbiór strojów komunijnych do kościoła w sobotę 30 maja 2020 na godz.1300.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 4 Rodziny na sumę 600 zł.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PRZEMYSŁAW ŚWIĄTCZAK, z Parafii Stoleckiej

ŻANETA MARTYNA GOCAŁEK, z Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie.      ZAPOWIEDŹ II.

10. Dziś w niedzielę 17 maja 2020., po Mszach św., przed wszystkimi kościołami i kaplicami naszej diecezji jest przeprowadzana jest zbiórka ofiar na budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II w Kaliszu jako wotum dziękczynne za Jego apostolską wizytę naszej diecezji i nawiedzenie sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 4 czerwca 1997 roku.

11. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE:

Drodzy Mieszkańcy!

Z całego serca dziękujemy WSZYSTKIM

za udzieloną pomoc i wsparcie po pożarze, który przeżyliśmy 30 grudnia 2019 roku.

Wdzięczna RODZINA JANIAKÓW ze Stolca.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Nadziei na lepszy czas!

========================================================================

==========================================================

============================================

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 MAJA 2020.

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2. To już 9 Niedziela trwania epidemii i pamiętamy o zawołaniu sanitarnym #zostańwdomu. Na Mszy Św. w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 15m2, czyli w sumie 50 Osób. Wszyscy musimy być w maseczkach, z zachowaniem dystansu 2 metry.

W związku z epidemią I Komunia Św. Dzieci klas III, w porozumieniu z Rodzicami i Paniami Katechetkami, została przeniesiona na drugą niedzielę września, czyli na 13 września 2020.

Natomiast Rocznica I Komunii Św. Dzieci klas IV odbędzie się w III niedzielę września, czyli 20 września br.

W związku z epidemią wizytacja kanoniczna naszej Parafii z bierzmowaniem Młodzieży, planowana na 26 maja 2020., zostaje odłożona na czas ustania epidemii, wtedy też zostanie ustalona nowa data.

3. MOI DRODZY! ZBLIŻA SIĘ 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA  PAWŁA II, DLATEGO ZACHĘCAM WAS DO ODMAWIANIA PRZEZ 9 DNI NOWENNY DO ŚW. JANA PAWŁA II, ABY WYPROSIĆ U NIEGO POTRZEBNE DARY.

Przez dziewięć kolejnych dni poprzedzających 100. urodziny Karola Wojtyły prosimy Go o wstawiennictwo w naszych ważnych czy trudnych sprawach. Zwracamy się do niego wezwaniami – codziennie innymi – z pięknej Litanii do Jana Pawła II, doskonale opisującymi jego wielkość, wrażliwość i wyjątkowość. Wierzymy, że ten potężny orędownik przed Bogiem, tak bardzo zjednoczony z Nim już za życia, usłyszy nas i nam pomoże! Wczoraj w sobotę 9 maja br., rozpoczęliśmy pierwszy Dzień Nowenny do Św. Jana Pawła II, którą odmawiamy na zakończenie Nabożeństwa Majowego. zobacz: https://pl.aleteia.org/2020/05/09/oddaj-swoj-problem-sw-janowi-pawlowi-ii-nowenna-na-100-urodziny-papieza-dzien-1/

4. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Nabożeństwo Majowe z Różańcem Fatimskim (ze świecami) na godz1800. Nie będzie procesji z figurą MB Fatimskiej. (epidemia).

5. Trwają Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz.1800.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 1.850 zł.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PRZEMYSŁAW ŚWIĄTCZAK, z Parafii Stoleckiej

ŻANETA MARTYNA GOCAŁEK, z Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie.      ZAPOWIEDŹ I.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Nadziei na lepszy czas!

=============================================================

======================================================

============================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 MAJA 2020.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

3. Jutro w poniedziałek 4.05.2020., wspominamy Św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków. W tym roku ze względu na stan epidemii, święto jest przeżywane bardzo skromnie. Wszystkim Strażakom Zawodowym i Strażakom Ochotnikom dziękujemy za codzienną gotowość służby „Bogu na chwałę, a ludziom na pożytek” i życzymy obfitości łask Bożych za wstawiennictwem Św. Floriana oraz modlimy się, do św. Floriana, aby Pan Bóg zachował Nas od pożarów i wszelkich nieszczęść. Dziękujemy Strażakom zaangażowanym w niesieniu pomocy teraz w czasie trwanie epidemii. Bóg zapłać!

4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy Św. godz1800. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. (w kościele parafialnym, w czasie epidemii może być 50 Osób, wszyscy muszą być w maseczkach).

6. W najbliższą środę 6 maja 2020., po 2 miesiącach przerwy, zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz.1800. Także od najbliższej soboty 9.05.2020., soboty będą odprawiane Msze Św. w Wielgiem o godz.1600, a w Niechmirowie w przyszłą niedzielę o godz.1030.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 450 zł.

8. W miniony wtorek 28.04.2020., odbył sie pogrzeb śp.+ Janusz PAWŁOWSKI, lat 86, mieszkał w Kolonii Niechmirów. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Po spotkaniu z Rodzicami Dzieci klas III, ustaliliśmy, że I Komunia Św. Dzieci, odbędzie się w drugą niedzielę września tj. 13.09.2020.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Nadziei na lepszy czas!


=====================================================================

==============================================================

=============================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 KWIETNIA 2020.

NIEDZIELA BIBLIJNA ROZPOCZYNAJĄCA XII TYDZIEŃ BIBLIJNY.

1. Dziś w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku rozpoczyna się w Kościele Niedziela Biblijna, która wprowadza nas w XII Tydzień Biblijny. Hasłem Tygodnia są Jezusowe słowa „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego.” (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według Św. Mateusza.

Zachęcam Was do wysłuchania i rozważania Ewangelii według Św. Mateusza, którą czyta Jerzy Trela: https://youtu.be/0ZIAKIkXSek

Tydzień Biblijny, to czas naszego dziękczynienia za Słowo, które pochodzi od Boga. W tym roku łączymy go z upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Dziękujemy Jezusowi Chrystusowi, który będąc Słowem Wcielonym przyniósł pełnię Objawienia Bożego i nakazał swoim apostołom i uczniom, aby je głosili jako Ewangelię – Dobrą Nowinę wszystkim narodom. Święty Jan Paweł II wypełniał to posłannictwo z ogromnym zaangażowaniem, odważnie i mądrze. Jako wiarygodny świadek zmartwychwstałego Chrystusa wołał na Placu Zwycięstwa w Warszawie: „Człowieka nie można zrozumie bez Chrystusa!”

Moi Drodzy! Zapraszam Was do częstego czytania i rozważania Pisma Świętego, bo jak mówił Św. Hieronim: „Nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa.”

DZIŚ PRZY WYJŚCIU Z KOŚCIOŁA MOŻEMY ZABRAĆ ZE SOBĄ NA ROWAŻANIE, KARTECZKĘ Z FRAGMENTEM  PISMA ŚWIĘTEGO.

2. W dzisiaj w niedzielę 26.04.2020., po Mszy Św. o godz.1200, odbędzie się w kościele zebranie Rodziców Dzieci Klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. Bardzo proszę o przybycie Jednego Rodzica, w związku z epidemią.

3. W środę 29 kwietnia 2020., z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. W związku z tym Biskup Kaliski Edward Janiak, kieruje do Nas swoje słowo: http://diecezja.kalisz.pl/news/komunikat-biskupa-kaliskiego-w-zwiazku-z-obchodami-dnia-meczenstwa-duchowienstwa-polskiego-w-2020-roku

4. Co do odprawiania pierwszych piątków i sobót miesiąca, według prawa kościelnego w trakcie ich odprawiania w sytuacji nieobecności niezawinionej jaką jest stan epidemii, kiedy z przyczyny niezależnej od nas jest niemożliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii św., nie ulega przerwaniu ciągłość owoców duchowych, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć o kolejny i kolejny miesiąc.

W najbliższy pierwszy piątek z racji epidemii, nie będzie Odwiedzania CHORYCH,   ale w nagłych przypadkach można wezwać kapłana.

Moi Drodzy! Nadal obowiązuję wszystkich dyspensa od uczestnictwa we Mszach św. niedzielnych i świąteczny, jednocześnie zachęcam do uczestnictwa przez media, transmisję nabożeństw z naszego kościoła można będzie oglądać w Internecie na naszej stronie www.parafiastolec.pl

5. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja, modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Jest to także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do umieszczenia flag narodowych na naszych domach. Msze Św. w naszym kościele parafialnym w sobotę 2 maja jak w niedzielę o godz.900 godz.1200.

6. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy Św. o godz.1800 . Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. W czasie trwania epidemii Nabożeństwo Majowe będzie transmitowane z naszego przez Internet, gdyż pamiętamy o zawołaniu #zostańwdomu. W kościele naszym może przebywać max 50 Osób. (1 Osoba na 15m2).

Wszyscy w kościele muszą mieć założone maseczki na twarzy. Twarz należy odsłonić przy przyjmowaniu Komunii Św. w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnątrzej części maseczki.

7. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

8. Bóg zapłać! za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W minionym tygodniu ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 540 zł. Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Nadziei na lepszy czas!

Moi Drodzy! W związku z nasilającą się SUSZĄ zapraszam, aby do dotychczasowej intencji modlitwy o USTANIE EPIDEMII dołączyć także PROŚBĘ o DESZCZ i ochronę przed skutkami braków opadów w rolnictwie, sadownictwie i ogrodnictwie.
W naszym kościele parafialnym, na zakończenie każdej Mszy Św.

będziemy prosić Pana Boga modlitwą z pieśnią:

Boże Abrahamów, Boże, Królu nieba,
Użycz nam deszczu (pogody, zdrowia),
bo nam go (jej) potrzeba,
Nie każ nas suszą (morem)
Ani głodnym czasem,
By lud Twój wiedział, /
Żeś jest Bogiem naszym.


=======================================================================

=========================================================

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANCNA - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 19.04.2020.

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

DZISIAJ w Święto Miłosierdzia Bożego zapraszam o godz.1500 do odmówienia w domach, modlitwy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa będzie transmitowana z naszego kościoła poprzez Internet www.parafiastolec.pl

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Szczególnego znaczenia to zadanie nabiera teraz, kiedy od ponad miesiąca przeżywamy czas narodowej i światowej kwaratanny, z racji pandemii wirusa.

3. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi.

4. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym, szczególnie o łaskię deszczu. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej XII Tydzień Biblijny.

6. Bóg zapłać! za ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W minionym tygodniu ofiarę złożyło 6 Rodzin na sumę 910 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zapłaciłem za śmieci cmentarne oraz inne rachunki parafialne kwotę 1.300 zł.

7. Zmarła śp. + Alicja ŚWIĘTCZAK, lat 80, mieszkała w Broszkach. Pogrzeb śp.+ Alicji odbedzie się jutro w poniedziałek 20.04.2020. o godz.1400, tylko na cmentarzu.

„Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. Moi drodzy! Zgodnie z przepisami władz, od jutra tj. 20 kwietnia 2020., na cmentarzu może być obecnych 50 osób, wszyscy w maseczkach, z zachowaniem odległości 2 metrów.

Także od jutra w kościołach na Mszy Św. może przebywać 1 Osoba na 15 m2. W naszym kościele parafialnym może przebywać max 50 Osób. Wszyscy w kościele muszą mieć założone maseczki na twarzy. Twarz należy odsłonić przy przyjmowaniu Komunii Św. w taki sposób, aby nie dotykać rękami zewnątrzej części maseczki.

9. W przyszłą niedzielę 26.04.2020., po Mszy Św. o godz.1200, odbędzie się w kościele zebranie Rodziców Dzieci Klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. Bardzo proszę o przybycie Jednego Rodzica, w związku z epidemią.

10. Moi Drodzy! Pragnę Was poinformować, że nasza Parafia jest na portalu społecznościowym Facebook.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Nadziei na lepszy czas!

„Jezu, Ufam Tobie!

======================================================================

Modlitwa o zatrzymanie pandemii:

 

Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nas nigdy nie zawodzi, zmiłuj sie na nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego wirusa, który się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich. Okaż nam swoje Miłosierne Oblicze i wybaw nas  w swojej wielkiej Miłości. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Twojej    i naszej, która wiernie trwa przy nas, a także przez wstawiennictwo Św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna, Ty który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki, wieków. Amen.

========================================================================

=================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ - 5 KWIETNIA 2020.

1. W naszej ojczyźnie w całym świecie przeżywamy czas epidemii koronawirusa. Wielu ludzie choruje, bardzo wielu odbywa kwarantannę. codziennie również dowiadujemy się o śmierci naszych rodaków i śmierci ludzi na całym świecie. Stan epidemii wymaga od nas zachowania przepisów bezpieczeństwa i higieny, aby chronić własne i innych życie. Pamiętamy o prośbie naszych władz: #ZOSTAŃ W DOMU. W nabożeństwach nie może uczestniczyć więcej niż 5 Wiernych, głownie są to osoby , które zamówiły intencję Mszy świętej.

W Wielkim Tygodniu będziemy mogli łączyć sie przez transmisje internetowe z naszym kościołem parafialnym i uczestniczyć w Mszach świętych i nabożeństwach.

Moi Drodzy Parafianie! w związku z trwającą epidemią koronawirusa i możliwością uczestnictwa we Mszy Św. przez transmisję telewizją w Internecie na www.parafiastolec.pl nie będzie Mszy Św. w kościele filialnym w Niechmirowie i w kaplicy w Wielgiem, do czasu zakończenia epidemii.

2. Przed nami Wielki Tydzień. W ciągu całego Wielkiego Postu szukaliśmy dróg nawrócenia do Chrystusa. Dziś, niechaj sam krzyż stanie się źródłem odnowy wszystkiego w nas, którzy w Nim pokładamy nadzieje.

3. W czwartek Wielkiego Tygodnia Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 rozpoczynamy Triduum Paschalne. W tym dniu wspominamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Transmisja Mszy św. o godz. 1800. Z racji epidemii, po zakończonej Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej nie będzie procesji do Ciemnicy, a Najświętszy Sakrament przechowywany będzie dalej w tabernakulum.

4. Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa; Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. W tym dniu obowiązuję post ścisły.. Transmisja Liturgii o godz. 1800. W Wielki Piątek punktem kulminacyjnym jest Adoracja Krzyża Św. Będziemy Adorować krzyż duchowo w naszych domach. W czasie uroczystej Modlitwy Powszechnej, będzie dodana prośba o ustanie epidemii koronawirusa i druga prośba za Ofiary Katastrofy Smoleńskiej, która wydarzyła sie 10 lat temu, 10 kwietnia 2010, w czasie której zginęło 96. Osób wśród nich para Prezydencka: + Maria i Lech Kaczyńscy oraz ostatni Prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski.

5. Wielka Sobota w czasie trwanie epidemii będzie dniem duchowej adoracji Pana Jezusa,  poprzez transmisję internetową z naszego kościoła od godz.10 do godz.1800.

Poprzez telewizję dokonam także błogosławieństwa pokarmów na stół Wielkanocy.

I tak będąc w domu z koszykiem z potrawami, dokonam błogosławieństwa pokarmów przez transmisję o godz.1100, o godz.1300 i o godz.1500. Zostając w naszych domach, duchowo będziemy prosić Boga, aby pobłogosławił te pokarmy w tak niezwykłym trudnym czasie narodowej kwarantanny, a właściwe, ogólnoświatowej izolacji, z racji epidemii.

Można też odmówić modlitwę błogosławieństwa pokarmów w poranek Wielkanocy w domu tuż przed śniadaniem.

Transmisja Liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz.1800. Z racji trwającej epidemii, Liturgia Paschalna będzie miała następujący przebieg: Najpierw zapalenie nowego Paschału (nie ma poświęcenia ognia)i śpiew Exultet, potem Liturgia Słowa Bożego, następnie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (ze względów na epidemię nie ma poświęcenia wody chrzcielnej i nie przechowuje sie wody w chrzcielnicy, a także nie kropi sie wodą święconą Wiernych), po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych Liturgia Eucharystyczna. W Nabożeństwach bezpośrednio może uczestniczyć tylko 5 osób, Wszyscy będziemy mogli łączyć się przez transmisję telewizyjno - internetową.

6. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. w naszym kościele parafialnym jak w niedzielę o godz.900 i o godz.1200. W tym roku przez epidemię, wyjątkowo, nie ma Rezurekcji z procesją. Każda Msza Św. będzie transmitowana w Internecie.

Moi Drodzy! Tydzień temu 29.03.2020, transmisja Mszy Św. wyglądała następująco wejść Internetowych rano było 509, a o godz.1200 950 wejść internetowych, czyli Msze Św. z naszego kościoła przeżyło duchowo około 5 tysięcy Wiernych, a normalnie, średnio uczestniczy we Mszy Św. niedzielnej 1200 Wiernych. Taka jest siła telewizji oraz Internetu. W dzień zwykły wejść internetowych było ok. 350, czyli ok. 1.000 Osób uczestniczy we Mszy Św. wieczornej.

7. W minionym tygodniu złożyłem dokumenty w Urzędzie Gminy Burzenin, w sprawie dofinansowania budowy chodnika wokół kościoła w Niechmirowie.

Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na potrzeby Parafii w minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 770zł. W minionym tygodniu zapłaciłem rachunki za prąd ogrzewanie kościołów na kwotę 1.200zł.

Dziękuję za także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu ofiarę na kwiaty złożyli mieszkańcy Sołectwa Wielgie, Dąbrowa Miętka, Broszki i Stolec oraz mieszkańcom wsi Burdynówka.

W sumie złożono ofiarę na sumę 1.510zł. Grób Pański będzie skromniejszy. Będą kwiaty za kwotę 600zł, a reszta pieniążków będzie na kwiaty na kolejne niedziele.

8. W miniona środę 1.04.2020. odbył się pogrzeb śp. + Henryka ZIÓŁKOWSKA, lat 69, mieszkała w Wolnicy Niechmirowskiej. Obrzęd pogrzebu odbył sie tylko nad grobem zmarłej, zgodnie z przepisami sanitarnymi, na czas epidemii. Msza Św. pogrzebowa za śp. + Henrykę będzie odprawiona po ustaniu epidemii. Polećmy Zmarłą Henrykę i wszystkich Zmarłych na Koronawirusa - Covid 19, Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Wielka Środę, okazja do spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św.: pół godziny przed Mszą św. Idąc do spowiedzi, pamiętajmy, że w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób.

Moi Drodzy! z drugiej strony, w tej nadzwyczajnej sytuacji można też odwołać się do niecodziennego rozwiązania. Ogłoszony przez władze cywilne stan epidemii zagrażający ludzkiemu zdrowiu i życiu można uznać za niemożliwość zastosowania zwyczajnej formy sakramentu pokuty i pojednaniaWszyscy wierni, którzy ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie mogą w bliskości Świąt Wielkanocnych przystąpić do spowiedzi indywidualnej, otrzymają łaskę przebaczenia wszystkich grzechów, jeśli spełnią dwa konieczne warunki. Są nimi: żal doskonały i postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, jak to tylko będzie możliwe. Akt żalu doskonałego daje człowiekowi stan łaski uświęcającej, w którym może przyjmować Komunię Świętą (sakramentalnie lub duchowo).

10. ZACHĘCAM do CODZIENNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ w NASZYCH DOMACH, aby Pan Bóg za przyczyną Matki Bożej Królowej Polski, zatrzymał pandemię koronawirusa, który powoduje ciężką chorobę COVID 19.

Jeszcze raz Wszystkich Parafian i Gości, bardzo proszę o POZOSTANIE w naszych DOMACH i ZAPRASZAM do uczestnictwa we Mszy Św. którą transmitujemy w Internecie na stronie www.parafiastolec.pl #ZostańwDomu

Wszystkim UCZESTNIKOM transmisji tej Mszy Św. życzę dobrej Niedzieli i dobrego Wielkiego Tygodnia oraz Zdrowia i zatrzymania epidemii wirusa, który nam zagraża!


=================================================================

==============================================================

Modlitwa BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH:

Prośmy Chrystusa Pana, zawsze obecnego wśród tych, którzy Go miłują, aby pobłogosławił te pokarmy na stół wielkanocny.

Wszyscy modlą się przez chwilę w ciszy.

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy, mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy który zstąpiłeś z nieba i w Komunii św. dajesz życie światu, pobłogosław ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś lud słuchający Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który po swym zmartwychwstaniu przygotowałeś nad jeziorem dla swoich uczniów.

Baranku Boży, który zwyciężyłeś zło i obmyłeś świat   z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę Baranka paschalnego  i świątecznych potraw, które Ty spożyłeś z Apostołami na Ostatniej Wieczerzy Pobłogosław także naszą sól, aby chroniła nas od zepsucia.

Chryste, życie i zmartwychwstanie nasze, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi w gronie rodziny, bliskich i gości, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. W. Amen.

https://ekai.pl/nadzwyczajne-oredzie-przewodniczacego-episkopatu/

 

======================================================================================

==============================================================================

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 29 MARCA 2020.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. W związku z pandemia koronawirusa, chciejmy w naszych domach rozważać sobie Drogę Krzyżową czy Gorzekie Żle.

2. Moi Drodzy Parafianie i Goście, Drodzy Internauci! W związku z pandemią koronawirusa ZAPRASZAM WAS od dzisiejszej niedzieli do oglądania transmisji Mszy Świętej z naszego kościoła parafialnego w Stolcu na stronie www.parafiastolec.pl

w każdą niedzielę o godz.900 i godz.1200,a także w ciągu tygodnia, codziennie o godz.1800.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W związku z pandemią koronawirusa nie będzie odwiedzin Chorych z racji I Czwartku i I Piątku, czy Świąt Wielkanocnych.. Gdyby była nagła potrzeba odwiedzin Chorego, zawsze można się zgłaszać telefonicznie, czy w kancelarii parafialnej. Regularne odwiedziny Chorych będą kontynuowane po ustaniu pandemii koronawirusa.

4. W czwartek, 2 kwietnia 2020., przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, szczególnie                o zatrzymanie pandemii bardzo goźnego wirusa, który zagraża całej ludzkości. Papież Polak i dziś woła; „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!”

5. W ciągu tego tygodnia Msze Św. codziennie o godz.1800.

Moi Drodzy! Jak wiemy, w związku z pandemią koronawirusa, zgodnie z zarządzeniami władz, we Mszy Św. może uczestniczyć w kościele 5 Osób. Tak samo jest z pogrzebem, który może być tylko na cmentarzu z udziałem 5 Osób. We Mszach św. mogą uczestniczyć w pierwszej kolejności Ci, którzy zamówli intencję Mszy Św. i nie więcej niż 5 Osob.

Wszyscy, jesteśmy proszeni, aby pozostać w domu, dla naszego bezpieczeństwa oraz dla bezpieczeństwa zdrowie i życia każdego każdego Człowieka.

Nasz Biskup Kaliski Edward Janiak udzielił wszystkim Wiernym, dyspensy od uczestnctwa we Mszy Św. niedzielnej aż do odwołania.

6. OGŁOSZENIE DO RODZICÓW DZIECI KLAS III, KTÓRE PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ :DRODZY RODZICE!

W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA I WPROWADZONYMI ZARZĄDZENIAMI WŁADZ, PRAGNĘ   WAS POINFORMOWAĆ, ŻE I KOMUNIA ŚW.

DZIECI KLAS III NIE ODBĘDZIE SIĘ W NIEDZIELĘ 10 MAJA 2020 ROKU,

ALE ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE. PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA DZIECI KLAS III ODBĘDZIE SIĘ PO ZAKOŃCZENIU EPIDEMII KORONAWIRUSA,

A TERMIN I KOMUNII ŚWIĘTEJ ZOSTANIE USTALONY Z WAMI RODZICAMI.

7. Okazja do Spowiedzi św. z racji nadchodzących Świąt Wielkanocnych codziennie pół godziny przed Mszą Św. Po każdym penitencie konfesjonał jest odkażany, środkiem antywirusowym. Bardzo proszę zachować bezpieczną odległość przy oczekiwaniu na Spowiedź św.

8. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Za pośrednictwem telewizji internetowej, dokonam błogosławieństwa palm, które bedziemy mieć w naszych domach.

9. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na potrzeby parafi. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożły 4 Rodziny na sumę 870 zł., w tym dziękuję 2 Osobom za ofiarę na kamerę do transmisji Mszy Św. na kwotę 570 zł. Koszt kamery i transmisji wyniósł prawie 2 tys. zł. Mamy też do zapłaty rachunki za prąd i ogrzewanie kościołów na kwotę 1.200zł.

Dziekuję za także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W minionym tygodniu ofiarę na kwiaty złożli mieszkańcy Sołectwa Kamionka, Biesiec i Łeszczyn.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN KOZIEŁ, z Parafii Burzenin,

NATALIA OLBIŃSKA z Parafii Stoleckiej.                 ZAPOWIEDŹ II.

11. ZACHĘCAM do CODZIENNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ w NASZYCH DOMACH, aby Pan Bóg za przyczyną Matki Bożej Królowej Polski, zatrzymał pandemię koronawirusa, który powoduje ciężką chorobę COVID 19.

Jeszcze raz Wszystkich Parafian i Gości, bardzo proszę o POZOSTANIE w naszych DOMACH i ZAPRASZAM do uczestnictwa we Mszy Św. którą od dziś transmitujemy w internecie na stronie www.parafiastolec.pl

Wszystkom pARAFIANOM I UCZESTNIKOM transmisji tej Mszy Św. życzę dobrej Niedzieli i dobergo Zdrowia oraz zatrzymania pandemii wirusa, który nam zagraża!

Modlitwa o zatrzymanie pandemii:

Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nas nigdy nie zawodzi, zmiłuj sie na nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego wirusa, który się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich. Okaż nam swoje Miłosierne Oblicze i wybaw nas  w swojej wielkiej Miłości. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Twojej    i naszej, która wiernie trwa przy nas, a także przez wstawiennictwo Św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna, Ty który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki, wieków. Amen.


===========================================================================

==============================================================

  

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22 MARCA 2020.

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.

2. Tegoroczny Wielki Post, przeżywamy w niezwykłym czasie trwającej epidemii koronawirusa. Msze Św.dzisiaj w niedzielę będą w Stolcu o godz.900 i 1200, a w Niechmirowie o godz.1030. Bardzo proszę aby we Mszy Św. w pierwszej kolejności uczestniczyły Osoby, które zamówiły intencję Mszy Św.

W ubiegłym tygodniu w 4. Mszach Św. uczestniczyło 90 Osób; Wielgie 10 osób, Niechmirów 12, w Stolcu o godz.900 40 Osób, a o godz.1200 - 28 Osób.

Mam nadzieję, że od przyszłej niedzieli będzie można obejrzeć transmisje Mszy Św z naszego kościoła parafialnego w Internecie.

W ciągu tego tygodnia Msze Św. codziennie o godz.1700. Okazja do Spowiedzi św. z racji nadchodzących Świąt Wielkanocnych codziennie pół godziny przed Mszą Św. Po każdym penitencie konfesjonał będzie odkażany, środkiem antywirusowym. Bardzo proszę zachować bezpieczną odległość przy oczekiwaniu na Spowiedź św.

- Nie będzie środowej Nowenny do Matki Bożej.

- Nie będzie Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek 27 marca br.

W Związku ze stanem epidemii jest możliwość uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem diecezjalnych środków społecznego przekazu radio rodzina.kalisz.pl lub www. domjózefa.pl oraz TVP 3. Specjalne Rekolekcje poprowadzi  w telewizji TVP 3, dominikanin O. Jacek Salij od środy 25 marca do piątku 27 marca o godz.2000. Nauki rekolekcyjne będą trwały ok. 20 minut.https://diecezja.pl/aktualnosci/rekolekcje-z-dominikaninem-jackiem-salijem-w-tvp3/

ZACHĘCAM do CODZIENNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ w NASZYCH DOMACH, aby Pan Bóg za przyczyną Matki Bożej Królowej Polski, zatrzymał pandemie koronawirusa, który powoduje ciężką chorobę COVID 19.

Wszystkie Osoby które muszą zostać w domach lub te które lękają się wirusa, proszę, by uczestniczyły we Mszy Św. niedzielnej za pośrednictwem radia, telewizji, Internetu.

3. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.

4. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz.1700. w CZASIE MSZY ŚW. BĘDZIEMY PROSILI MATKIĘ BOŻĄ o POMOC w ZATRZYMANIU PANDEMII KORONAWIRUSA.

6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę.http://www.duchowa-adopcja.pl/jak-przystapic-254

7. W minionym tygodniu  w Wydziale Budownictwa w Sieradzu odebrałem zezwolenie na rozpoczęcie prac budowy nowego chodnika wokół kościoła w Niechmirowie. W tym tygodniu będzie składana dokumentacja do Urzędu Gminy Burzenin na wsparcie materialne tych prac. Koszt budowy chodnika to 80 tyś zł. Będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL TOMASZ OLSZEWSKI, z Parafii Św. Andrzeja Ap w Złoczewie

DARIA ANNA HAŁUBIEC z Parafii Stoleckiej.                  ZAPOWIEDŹ II.

DAMIAN KOZIEŁ, z Parafii Burzenin,

NATALIA OLBIŃSKA z Parafii Stoleckiej.                 ZAPOWIEDŹ I.

9. Drodzy Parafianie! Pragnę Was poinformować, że w związku z trwającą epidemią koronawirusa od dzisiaj w kościele są stosowane środki dezynfekcji. Wszystkie ławki zostały zdezynfekowane, dlatego proszę siadać w ławkach w nawie głównej. Przy wejściu do kościoła, w kruchcie jest pojemnik na fotokomórkę, w którym jest płyn antybakteryjny. Płynem antybakteryjnym, odkażajmy nasze ręce przy wejściu i wyjściu z kościoła Także konfesjonał będzie odkażany po każdym penitencie oraz będą odkażane klamki drzwi kościoła.

Koszt zakupu środków do dezynfekcji wyniósł 600 zł.

10. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, a w nim m.in. o Świętych patronach od różnych epidemii.

Modlitwa o zatrzymanie pandemii:

Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nas nigdy nie zawodzi, zmiłuj sie na nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego wirusa, który się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich. Okaż nam swoje Miłosierne Oblicze i wybaw nas  w swojej wielkiej Miłości. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Twojej i naszej, która wiernie trwa przy nas, a także przez wstawiennictwo Św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna, Ty który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki, wieków. Amen.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

i zdrowia oraz by dobry Pan Bóg zachował Nas od epidemii koronawirusa!


==============================================================================

===============================================================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 15 MARCA 2020.

1.W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego dzisiaj w niedzielę będą w Stolcu Msze Św. o godz.900 i 1200, a w Niechmirowie o godz.1030. Bardzo proszę aby we Mszy Św. w pierwszej kolejności uczetniczyły Osoby, które zamówiły intencję Mszy Św..

W ciągu tygodnia Msze Św. codziennie o godz.1700.

- Nie będzie środowej Nowenny do Matki Bożej.

- Nie będzie Nabożenstwa Drogi Krzyżowej w piątek 20 marca br.

- w Soboty NIE odbędzie się KATAECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA od 14.03.2020.

W Związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w tym tygodniu nie będzie rekolekcji szkolnych dla DZIECI i MŁODZIEŻY, którzy przeżywają obowiązkową kwarantanne w domu.

Nie odbędą się też Rekolekcje Parafialne i nie będzie w tym tygodniu Dnia Spowiedzi Parafialnej, kiedy odbędzie się spowiedź parafialna, ogłoszę po 29 marca.

Msze św. niedzielne 15.marca , 22 marca i 29 marca 2020. dla Osób które zamówiły intencje mszalne oraz dla tych którzy mogą uczesticzyć we Mszy Św., zgodnie ze wskazaniami Ministra Zdrowia i Sanepidu.

ZACHĘCAM do CODZIENNEJ MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ w NASZYCH DOMACH, aby Pan Bóg za przyczyną Matki Bożej Królowej Polski, zatrzymał pandemie koronawirusa, który powoduje ciężką chorobę COVID 19.

Wszystkie Osoby które muszą zostać w domach lub te które lękają się wirusa, proszę, by uczestniczyły we Mszy Św. niedzielnej za pośrednictwem radia, telewizji, internetu.

2. W czwartek 19 marca 2020., przypada uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła i naszej Diecezji. Św. Józefowi plecajmy szczególnie ten trudny czas, jaki przeżywa nasza Ojczyzna, Europa i świat - pandemia koronawirusa.

3. W minionym tygodniu został wykonany projekt budowy nowego chodnika wokół kościoła w Niechmirowie. Projekt ten został złożony do Wydziału Budownictwa w Sieradzu. Koszt projektu wyniósł 900 zł.

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL TOMASZ OLSZEWSKI, z Parafii Św. Andrzeja Ap w Złoczewie

DARIA ANNA HAŁUBIEC z Parafii Stoleckiej.                 ZAPOWIEDŹ I.

5. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, a w nim m.in. o św. Józefie oraz o Kobietach z racji Święta Kobiet, oraz tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny.

Modlitwa o zatrzymanie pandemii:

Panie Jezu, Zbawicielu świata, Nadziejo, która nas nigdy nie zawodzi, zmiłuj sie na nami i wybaw nas od wszelkiego zła! Prosimy Cię, abyś zdusił plagę tego wirusa, który się rozprzestrzenia, przywrócił zdrowie chorym, zachował zdrowych, wspierał pracujących dla zdrowia wszystkich. Okaż nam swoje Miłosierne Oblicze i wybaw nas  w swojej wielkiej Miłości. Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Maryi, Matki Twojej    i naszej, która wiernie trwa przy nas, a także przez wstawiennictwo Św. Józefa, Twojego przybranego Ojca, a naszego Opiekuna, Ty który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki, wieków. Amen.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

i zdrowia oraz by dobry Pan Bóg zachował Nas od pandemii koronawirusa!

 

http://diecezja.kalisz.pl/

https://domjozefa.tv/event/niedzielna-msza-swieta-transmisja-internetowa/?event_date=2020-03-15

https://twitter.com/Abp_Gadecki


KOMUNIKAT BISKUPA KALISKIEGO

__________________________________________________

W związku z ogłoszeniem stanu epidemicznego w Polsce pragnę przypomnieć,
że w dniu 12 marca br. biorąc pod uwagę zagrożenie wywołanekoronawirusem udzieliłem dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

a) osobom w podeszłym wieku,
b) osobom z
objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
c) dzieciom i
młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d) osobom, kt
óre czują obawy przed zarażeniem.

Zachęcam do korzystania z łaski dyspensy i duchowej łączności w tym czasie
na modlitwie, zwłaszcza w czasie niedzielnych Mszy św. transmitowanych przez środki masowego przekazu, także przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i telewizję internetową Dom Józefa.

Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z dnia 13 marca br. zarządzam, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób wliczając duchowieństwo parafialne oraz służbę liturgiczną.
W pierwszej kolejności udział w liturgii należy zapewnić osobom zamawiającym intencję mszalną. Niech duszpasterze tak zorganizują sprawowanie Mszy św., aby przestrzegano regulacji prawnych administracji rządowej. W razie konieczności proszę zwiększyć ilość i częstotliwość niedzielnych Mszy św. W związku z tym apeluję do wszystkich
o roztropność, zrozumienie i odpowiedzialne współdziałanie dla dobra każdego z nas.

Jednocześnie polecam, aby kościoły były otwarte w ciągu dnia, a kapłani niech stworzą okazję do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zachęcam kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby ochoczo odpowiedzieli na apel ks.abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, i każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także
o pokój serc i łaskę nawrócenia. Niech wszyscy wierni w tym samym czasie w swoich domach i rodzinach odmawiają różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

Wszystkich zawierzam św. Józefowi, naszemu przemożnemu patronowi i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

/-/ bpEdward Janiak

Biskup Kaliski

Kalisz, dnia 13 marca 2020 roku


=======================================================================================================================================


Zarządzenie nr 1/2020
Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
z dnia 12 marca 2020 r.

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu
do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję
o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

1. Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia (zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego), rekomendujemy biskupom diecezjalnym udzielenie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:

a. osobom w podeszłym wieku,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały
na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

2. W czasie liturgii do dnia 29 marca br. należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:

a. kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,
b. przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy,
c. znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk,
d. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,
e. należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,
f. na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,
g. rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

3. W obecnej sytuacji przypominamy, że „tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się
w naszych kościołach” (Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski,
abp. S. Gądeckiego, 10.03.2020). W związku z tym zachęcamy wszystkich wiernych, aby poza liturgią nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą. Polecamy duszpasterzom:

a. aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia,
b. aby kapłani troszczyli się o dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu,
c. aby – przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

4. Jednocześnie informujemy, że do dnia 29 marca br.:

a. liturgie z udzieleniem sakramentu bierzmowania przeniesione zostają na terminy późniejsze,
b. zawieszone zostają pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę oraz rekolekcje szkolne organizowane przez parafie. Jednocześnie prosimy środki społecznego przekazu oraz duchownych o propozycje rekolekcji w Internecie, które w ten sposób mogą być przeżywane w domu,
c. sprawy rekolekcji dla dorosłych oraz organizację innych spotkań pozostawia się roztropnemu rozeznaniu księży proboszczów.

Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się o zdrowie dla chorych, tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o wygaśnięcie epidemii. Zgodnie z Tradycją Kościoła zachęcamy do śpiewania w naszych kościołach suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny… Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 marca 2020 r.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 8 MARCA 2020.

1. Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz.1700 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele po Mszy Św.o godz.1200, rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach.

2. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami i ofiarami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.

3. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

5. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 21 marca 2020. Nauki wygłosi dla nas Ks. Piotr DOBRYCHŁOP - wikariusz ze Złoczewa. Natomiast rekolekcje szkolne dla Dzieci i Młodzieży ze szkół podstawowych z Broszek i Stolca rozpoczną się w czwartek 19 marca 2020.

6. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300zł. W minionym tygodniu  otrzymaliśmy kolejny rachunek za śmieci cmentarne na kwotę 915 zł.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL TOMASZ JASIŃSKI, z Parafii Czernice,

MARTYNA KATARZYNA SZREMSKA, z Parafii Stoleckiej                 ZAPOWIEDŹ II.

JAKUB JĘDRZEJCZAK, z Parafii Stoleckiej,

ANGELIKA SZMIGIELSKA, z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku,

ZAPOWIEDŹ II.

8. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, a w nim m.in.                                  o św. Józefie oraz o Kobietach z racji Święta Kobiet.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=================================================================================

================================================================

===============================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 1 MARCA 2020.


1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

3. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.1700,  Gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz.12

4. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 21 marca 2020. Nauki wygłosi dla nas Ks. Piotr DOBRYCHŁOP - wikariusz ze Złoczewa. Natomiast rekolekcje szkolne dla Dzieci i Młodzieży ze szkół podstawowych z Broszek i Stolca rozpoczną się w czwartek 19 marca 2020.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca..

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, w piątek 6.03. 2020., od godz.1600 i Droga Krzyżowa z Mszą Św. o godz.1700. Odwiedziny CHORYCH w czwartek i w piątek od godz.900.

W pierwszą sobotę miesiąca 7 marca 2020., gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie I Soboty o godz.1000.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200zł. W minionym tygodniu  zrobiono kosztorys prac chodnika procesyjnego wokół kościoła w Niechmirowie (koszt 450zł). Koszt chodnika wyniesie około 80 tys. zł. Obecnie jest przygotowywany projekt budowy chodnika procesyjnego wokół kościoła w Niechmirowie. Będę wdzięczny za każdą ofiarę na chodnik w Niechmirowie.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL TOMASZ JASIŃSKI, z Parafii Czernice,

MARTYNA KATARZYNA SZREMSKA, z Parafii Stoleckiej                 ZAPOWIEDŹ I.

JAKUB JĘDRZEJCZAK, z Parafii Stoleckiej,

ANGELIKA SZMIGIELSKA, z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku,

ZAPOWIEDŹ I.

9. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

10.. W związku z rozprzestrzeniającym sie wirusem KORONAWIRUS, Minister Zdrowia kieruje słowo, które jest odczytywane w kościołach w Polsce:

http://czestochowskie24.pl/czestochowa/apel-ministra-zdrowia-ws-koronawirusa/

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

i owocnego przeżycia Wielkiego Postu!


===============================================================================

==============================================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LUTEGO 2020.

1. Powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim, dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy. Jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego, głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień pamiątki zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc udział we Mszy Świętej, poświadczamy naszą wiarę, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

2. Kończy się tegoroczny Karnawał! W tym tygodniu, 26 lutego 2020, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca  na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. w Środę Popielcową: Stolec godz.900 i 1700, Niechmirów godz.1030 i Wielgie godz.1500.

4. Jednocześnie przez cały Wielki Post będzie trwała wielka akcja trzeźwościowa.W tym roku wszelki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

5. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa: Droga Krzyżowa już w najbliższy piątek 28.02.2020.,o godz.1700 i Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli po Mszy Św. o godz.1200. Na nabożeństwa wielkopostne szczególnie zapraszam dzieci i młodzież.

6. Młodzież, która w ciągu 2 lat, planuje zawrzeć sakrament małżeństwa, zapraszam na KATECHEZĘ PRZEDMAŁŻEŃSKĄ, w najbliższą sobotę 29.02.2020, na godz.1930 do kościoła parafialnego w Stolcu.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane tydzień temu na ubezpieczenie kościołów i cmentarza oraz ogrzewanie kościołów. ( do zapłaty była suma 4.650zł). Zebraliśmy kwotę 1.969 zł. Bóg zapłać!

8. . Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, tygodniki:                               Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 LUTEGO 2020.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

3. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1700 . Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

6. Młodzież Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 21.02.2020., na godz.1700. Obecność obowiązkowa.

7. W minioną środę 12.02.2020., odbyła się kontrola cmentarza przez Sanepid z Sieradza , Kontrola przebiegła wzorowo, bez żadnych mandatów i bez żadnych uwag.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.

9. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na ubezpieczenie kościołów, budynków parafialnych oraz ubezpieczenie od OC cmentarza Parafialnego (mamy do zapłaty 2.150zł.) oraz zbiórka ofiar  na ogrzewanie kościołów kwota 1.300zł. oraz śmierci cmentarne 1.200zł. Razem jest do zapłaty 4.650 zł. Będę wdzięczny za każdą dodatkowa ofiarę na te zobowiązania.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

oraz smacznego pączka w „tłusty czwartek”!


======================================================================

===========================================================

==============================================

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 LUTEGO 2020.

1. We wtorek 11.02.2020., w rocznicę Objawień Matki Bożej w Lourdes, już po raz 28., przypada Światowy Dzień CHOREGO. Starajmy się pomóc ludziom cierpiącym i samotnym nie tylko przez modlitwę, ale konkretne dzieła miłości. Pamiętajmy, że nawiedzenie Chorych zaliczane jest do tzw., Uczynków Miłosierdzia wobec ciała. Zapraszam we wtorek 11.02.2020 na Msze Św. z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych, wszystkich CHORYCH, którzy mogą dotrzeć do kościoła. Mamy 54. Chorych, którzy nie mogą być z nami w kościele z racji choroby czy wieku, a których regularnie odwiedzam  z Sakramentami świętymi.

2.W piątek 14 lutego 2020., nasza wspólnota Parafialna przeżywać będzie ODPUST  ku czci Św. Walentego, Patrona Parafii i Patrona Zakochanych. Msze Św. w tym dniu będą w Stolcu o godz.900, 1700 i SUMA ODPUSTOWA o godz.1200. Sumę Odpustową i kazanie wygłosi Ks. Damian SŁOTWIŃSKI, proboszcz Parafii Uników. Po sumie odpustowej zamiast procesji odmówimy Litanię do Św. Walentego.

Każdy z nas, kto przybędzie tego dnia na Mszę Św. na 9, 17 czy Sumę Odpustową,                    po Mszy Św., otrzyma „Serce Św. Walentego”. Serca św. Walentego upiekły i przygotowały Panie z Sołectwa Wielgie. Na ręce Sołtys Sołectwa Wielgie - Pana Józefa Stępnia, bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Dziewczętom, które podjęły się tego zadania. W sumie jest ponad 1.000 SERC Św. Walentego, które są pięknie zapakowane.

Moi Kochani! Każdy uczestnik Mszy Św., zostanie obdarowany „Sercem św. Walentego”, aby pamiętać, by mieć wielkie Serce dla Boga i wielkie, dobre Serce dla Bliźnich, jak Św. Walenty!

3. Dzień 14 lutego jest zarazem DNIEM PARAFIALNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Dlatego zapraszam Was Kochani Parafianie na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według następującego porządku:

- mieszkańców Wielgie i Cisowa – zapraszam na godz.1000,

- Łeszczyn: godz.1030,

- Gronówek, Gronów i Rokitowiec; godz.1100,

- Kamionka, Niechmirów, Kolonia Niechmirów i Kolonia Kamionka; godz.1130,

- godz.1200 SUMA ODPUSTOWA.

- Dąbrowa Miętka; godz.1300,

- Broszki, Doliny i Siekanie; godz.1330,

- Wolnica Niechmirowska; godz.1400,

- Burdynówka, Jaźwiny i Lipiny; godz.1430,

- Adoracja Indywidualna godz.1500.

- Koźliny, Biesiec, Filipole, Przylepka; godz.1530,

- Sołectwo Stolec; godz.1600,

- Młodzież, szczególnie Kandydaci do Bierzmowania; godz.1630.

- godz.1700 – Msza Św., i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby kościoła. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 1.200 zł. Bóg zapłać!

5. W minionym tygodniu zapłaciłem Panu Stolarzowi, drugą ratę za meble sakralne (ołtarz eucharystyczny, ambona Słowa Bożego oraz cztery szafy do zakrystii, wszystko z drewna dębowego) do wyremontowanego kościoła w Niechmirowie kwotę 9.000 zł.

W minionym tygodniu zapłaciłem także należny podatek parafialny do Kurii Diecezjalnej w Kaliszu na kwotę ponad 15.000 zł. a także za prąd i śmieci cmentarne kwotę 2.500zł. Natomiast  do 15 lutego 2020., musimy ubezpieczyć nasze kościoły i cmentarz. Mamy do zapłaty kwotę 2.150 zł. Dlatego w przyszłą niedzielę odbędzie sie zbiórka ofiar na prąd oraz ubezpieczenie kościołów i cmentarza oraz pozostałych budynków parafialnych.

6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun nowy numer, a w nim m.in. prezentacja kościoła i klasztoru Mniszek Kamedułek ze Złoczewa oraz o św. Walentym. Jest też tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia oraz wstawiennictwa Św. Walentego!


======================================================

===================================================

=======================================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA OFAROWANIA PAŃSKIEGO - 2 LUTEGO 2020.

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

DZIECI KLAS III, które przygotowują się do I Komunii Św. ZAPRASZAM wraz z RODZICAMI na POŚWIĘCENIE ŚWIEC - GROMNIC dzisiaj na Mszy Św. o godz.1200.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, w piątek 7.02. 2020., od godz.1600 i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH w czwartek i w piątek od godz.900.

5. W minionym tygodniu zapłaciłem Pracowni Stacco Art Pani Monika Bystrońska - Kunat z Łodzi, drugą ratę za odrestaurowanie Ołtarza głównego w Niechmirowie kwotę 21 tys. zł. Koszt odnowienia Ołtarza to 52 tys. zł. Ołtarz jest już w całości zapłacony.

Ks. Robert Chudy dziękuję Wszystkim za ofiary, które składaliśmy za sianko i za pierniki na Stół Wigilijny. W sumie zebraliśmy kwotę 1.760 zł. Całość została przekazana Księdzu Robertowi na rehabilitację. Ks. Robert Chudy od 10 lat choruje na stwardnienie rozsiane (SM).

6. W miniony piątek 31.01.2020., zmarł śp..+ Bolesław KLIMCZAK, lat 80, mieszkał w Stolec - Krzyżanka. Pogrzeb śp. + Bolesława odbędzie się, jutro w poniedziałek 3 lutego 2020 o godz.1100. Pół godziny wcześniej wyjście z kaplicy do kościoła. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nr Opiekun, tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który przypada w święto MB Gromnicznej, dzisiaj po Mszy Św. przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na cztery Zakony Kontemplacyjne, które są w naszej Diecezji Kaliskiej, wśród nich są Mniszki Kamedułki ze Złoczewa, które nieustannie za nas sie modlą. Bóg zapłać za dar Serca.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia.


=======================================================================

===============================================================

=====================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 STYCZNIA 2020.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO.

1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Wypada ona w tym okresie roku liturgicznego, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. „Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności” – czytamy w Liście apostolskim „Aperuitillis”, ogłoszonym 30 września 2019 r.

Posłuszni decyzjom Ojca Świętego przyjmijmy dzisiejsze słowo Boże jako Boży Dar, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia, i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania.

2. Dziś w niedzielę 26 stycznia 2020., na zakończenie Kolędy 2020., już po raz osiemnasty, odprawimy KOLĘDĘ NA CMENTARZU! Po Mszy Św. o godz.1200, udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za wszystkich ZMARŁYCH, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku i nie doczekali się kolędy. ZAPRASZAM Was Kochani Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, mimo śniegu, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

3. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

4. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 1 lutego 2020., na Mszę Św. na godz.1000.

5. W przyszłą niedzielę 2 lutego 2020., będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w Stolcu: o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem w sobotę o godz.1800.

Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

DZIECI KLAS III, które przygotowują się do I Komunii Św. ZAPRASZAM  wraz z RODZICAMI na POŚWIĘCENIE ŚWIEC - GROMNIC w niedzielę na Mszy Św. o godz.1200.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego                           w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka Ofiar na 4 Zakony Kontemplacyjne w naszej Diecezji Kaliskiej, wśród których są nasze Mniszki Kamedułki ze Złoczewa.

7. W miniony czwartek 23.01.2020., odbył się pogrzeb śp.+ Jarosław KOLANEK,   lat 47, mieszkał w Stolcu. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

 

a Dzieciom i Młodzieży Darów Ducha Św. na Nowy semestr nauki.


===================================================================

=========================================================

===========================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 STYCZNIA 2020.

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym                  w świecie.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

5. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2020. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie Kapłana oraz Ministrantów i Bielanek, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie na ołtarz, oraz meble sakralne (stół eucharystyczny, ambona Słowa Bożego i szafa na szaty liturgiczne).

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- ŁESZCZYN - poniedziałek 20.01.2020.

- BIESIEC, FILIPOLE, PRZYLEPKA - wtorek 21.01.2020.

- STOLEC-POGONY, STOLEC-PODUCHOWNY, DOLINY i KOLONIA BROSZKI

do P. MISIAKÓW i KRZYŻAŃSKICH - w środę 22.01.2020.

- STOLEC ( za Cmentarzem, koło Szkoły i Nowa Droga) – w czwartek 23.01.2020.,

- Leśniczówka, KOŹLINY i część DĄBROWA MIĘTKA, KRZYŻANKA - piątek 24.01.2020

- STOLEC ( od. P. Klimczyków, wieś od młyna): - w sobotę  25.01.2020.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900 . Jak co roku, uprzejmie proszę o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, aby wraz z ministrantami i bielankami, sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę 26.01.2020., za zakończenie Kolędy 2020., już poraz osiemnasty , odprawimy KOLĘDĘ na CMENTARZU. Po Mszy Św. o godz.1200 udamy się w procesji na cmentarz, aby modlić się za wszystkich Zmarłych, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku nie doczekali się kolędy. Zapraszam Was Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę  i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

Także za tydzień 26.01.2020 roku, przedstawię sprawozdanie z życia Parafii z racji zakończenia Roku Pańskiego 2019 i Kolędy 2020.

8. Zbliża się uroczystość odpustowa Św. Walentego, w piątek 14 lutego br., w czasie której otrzymamy Serca Piernikowe Św. Walentego. Dlatego zwracam sie z uprzejmą prośbą do mieszkańców Sołectwa Wielgie i do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Wielgiego, o przygotowanie SERC PIERNIKOWYCH ŚW. WALENTEGO.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekuna oraz Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

Babciom i Dziadkom Radości z Wnucząt!!!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 12 STYCZNIA 2020.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą.

4. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

6. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2020. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie Kapłana oraz Ministrantów i Bielanek, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie na ołtarz, oraz meble sakralne (stół eucharystyczny, ambona Słowa Bożego i szafa na szaty liturgiczne).

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- NIECHMIRÓW od P. Miłek, bloki), od Państwa Wawrzyniaków do Pani Skowrońskiej

-w poniedziałek  13.01.2020.

- NIECHMIRÓW (wieś) - wtorek 14.01.2020.

- KOLONIA NIECHMIRÓW i KOLONIA KAMIONKA - w środę 15.01.2020.

- SIEKANIE i BROSZKI (od P. Chojnackich, Chicago Club do Pana Sołtysa)

- w czwartek 16.01.2020.

- BURDYNÓWKA, JAŹWINY i LIPINY - piątek 17.01.2020.

- DĄBROWA MIĘTKA i część SIEKANIA - sobota 18.01.2020.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie proszę o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, aby wraz z ministrantami i bielankami, sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

 

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny.

=======================================================

===========================================

==============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM - 5 STYCZNIA 2020.

`           1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. Jutro, w poniedziałek  6 stycznia 2020., przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem o godz.1400.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody na wszystkich Mszach św.

W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami, zapraszam na mierzenie, na stroje komunijne. Mierzenie Dzieci przez Panią krawcową odbędzie w zakrystii kościoła parafialnego w sobotę 11 stycznia 2020 o godz.1500.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2020. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie Kapłana oraz Ministrantów i Bielanek, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie na ołtarz, oraz meble sakralne (stół eucharystyczny, ambona Słowa Bożego i szafa na szaty liturgiczne).

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- WIELGIE (Skrzyńska Droga i Kuźnica Droga) - wtorek 7 I 2020.,

- CISOWA, STAWIK, WIELGIE (koło szkoły) do P. Prozner - środa 8 I 2020.,

- WOLNICA NIECHMIROWSKA - czwartek 9.01.2020.

- WIELGIE ( od strony Stolca, Szynkielowa i Dymku do P. Gąsior) - piątek 10 I 2020.

- KAMIONKA - w sobotę 11.01.2020.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie proszę o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, aby wraz z ministrantami i bielankami, sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: noworoczny już numer Opiekun oraz Niedziela, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki.

7. W Nowy Rok zaginął pies owczarek niemiecki długowłosy „Rico”, Państwa Łukomskich z Koźlin, jeśli ktoś znalazł, lub widział psa, proszony jest o kontakt z Rodziną.

8. W nocy, w minioną  niedzielę wybuchł duży pożar u Państwa Janiaków ze Stolcu, moich sąsiadów, (spaliła sie stodoła). Pożar był blisko naszego kościoła parafialnego. Pogorzelcom przekazujemy wyrazy współczucia i otuchy na odbudowanie stodoły. Wyrażam podziękowanie Wszystkim Strażakom i ludziom dobrej woli, którzy pomogli w gaszeniu pożaru. Dziękuję wszystkim, którzy włączają sie w akcję pomocy Pogorzelcom. Bóg zapłać!

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia z Trzema Królami!


======================================================================================================

======================================================================OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA -29 grudnia 2019.

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. We wtorek, Sylwester 2019., ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas Mszy Św. o godz. 1700 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum - Ciebie, Boga, będziemy też wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. W środę, w Nowy Rok 2020., obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku następującym: w Stolcu o godz.900, 1200 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030.

4. Od 53 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie. W tym roku papież jako zachętę do wspólnej modlitwy wybrał hasło: POKÓJ JAKO DROGA NADZIEI: DIALOG, POJEDNANIE I NAWRÓCENIE EKOLOGICZNE

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz.1700.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do Spowiedzi św. w I Piątek w Stolcu od godz.1630.

7. W tym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie KOLĘDA 2020. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragnę się modlić i przynosić Wam dar Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok Pański 2020!  W czasie kolędy każda Rodzina otrzyma książeczkę od Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka wyjaśniającą temat Roku duszpasterskiego „Wielka Tajemnica Wiary”.

PLAN KOLĘDY 2020.

- GRONÓWEK - w czwartek 2 I 2020.

- ROKITOWIEC i GRONÓW (Stara Wieś) - w piątek 3 I 2020.

- cześć KAMIONKI (koło odnowionej Remizy OSP) i GRONÓW - w sobotę 4 I 2020.

- WIELGIE (Skrzyńska Droga i Kuźnica Droga) - wtorek 7 I 2020.,

- CISOWA, STAWIK, WIELGIE (koło szkoły) do P. Prozner - środa 8 I 2020.,

- WOLNICA NIECHMIROWSKA - czwartek 9.01.2020.

- WIELGIE ( od strony Stolca, Szynkielowa i Dymku do P. Gąsior) - piątek 10 I 2020.

- KAMIONKA - w sobotę 11.01.2020.

- NIECHMIRÓW (bloki), od Państwa Wawrzyniaków do Pani Skowrońskiej

- w poniedziałek  13.01.2020.

- NIECHMIRÓW (wieś) - wtorek 14.01.2020.

- KOLONIA NIECHMIRÓW i KOLONIA KAMIONKA - w środę 15.01.2020.

- SIEKANIE i BROSZKI (od P. Chojnackich, Chicago Club do Pana Sołtysa)

- w czwartek 16.01.2020.

- BURDYNÓWKA, JAŹWINY i LIPINY - piątek 17.01.2020.

- DĄBROWA MIĘTKA i część SIEKANIA - sobota 18.01.2020.

- ŁESZCZYN - poniedziałek 20.01.2020.

- BIESIEC, FILIPOLE, PRZYLEPKA - wtorek 21.01.2020.

- STOLEC-POGONY, STOLEC-PODUCHOWNY, DOLINY i KOLONIA BROSZKI

do P. MISIAKÓW i KRZYŻAŃSKICH - w środę 22.01.2020.

- STOLEC ( za Cmentarzem, koło Szkoły i Nowa Droga) – w czwartek 23.01.2020.,

- Leśniczówka, KOŹLINY i część DĄBROWA MIĘTKA, KRZYŻANKA - piątek 24.01.2020

- STOLEC ( od. P. Klimczyków, wieś od młyna): - sobota  25.01.2020.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie proszę o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, aby wraz z ministrantami i bielankami, sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia parsa katolicka: noworoczny już numer Opiekun oraz Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i dobrego SYLWESTRA

oraz Radosnego Przywitania Nowego Roku Pańskiego 2020!


==========================================================================

===================================================================

==================================================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU - 22 GRUDNIA 2019.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Adwentu kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe. Dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach „naszego wyjścia na pustynię, aby przygotować serca na przyjście Pana”. Składam wielkie Bóg zapłać! Ojcu Rekolekcjoniście Księdzu Andrzejowi PERZYŃSKIEMU z ŁODZI za przyjęcie zaproszenia, za wspólną modlitwę, za wygłoszone Słowo Boże i wszelkie dobro. Bóg zapłać! Księdzu Andrzejowi życzę w imieniu całej Parafii oraz w imieniu własnym, obfitości łask od Bożej Dzieciny na każdy dzień kapłańskiej posługi. Szczęść Boże!

Wam Kochani Parafianie, dziękuję za ofiary, które składaliście dzisiaj, jako dar wdzięczności . Bóg zapłać!

2. Jutro, w poniedziałek zakończenie Rorat na Mszy Św. o godz.1700. Także jutro w Złoczewie odbędzie się Noc Konfesjonałów, okazja do spowiedzi Św. od godz.2000 do 2100.

3. W najbliższy wtorek 24 grudnia 2019 Wigilia Bożego Narodzenia 2019. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę Caritas, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy Domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując  w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Pamięcią obejmijmy Tych, którzy od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego.

4. PASTERKA w Niechmirowie, we wtorek 24.12.2019., o godz.2200. Natomiast w kościele parafialnym w Stolcu Msza Św. – PASTERKA w środę 25.12.2019., w Boże Narodzenie o godz.000 ( o północy). Natomiast w ciągu dnia Msze Św. w Boże Narodzenie 2019., jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030 i w Wielgiem o godz.1400.

5. Odwiedziny duszpasterskie naszych Rodzin Kolęda 2020, rozpoczną się po Nowym Roku od 2 stycznia 2020.

6. Zbiórka Ministrantów i Bielanek odbędzie się w Wigilie o godz.1000.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2. Rodziny na sumę 300zł.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun świąteczny numer z dodatkiem śpiewnik kolęd, Gość Niedzielny, Niedziela oraz świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom,

Dziś można dalej nabyć  SIANKO na stół wigilijny Koszt Sianka to dobrowolna ofiara. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc dla chorego Księdza Roberta Chudego, na jego rehabilitację. Dziękuję wszystkim Osobom zaangażowanym w to piękne dzieło Miłosierdzia. Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

oraz dobrego przeżycia Wigilii Bożego Narodzenia 2018!

============================================================================

================================================================

====================================================III NIEDZIELA ADWENTU - 15 GRUDNIA 2019.

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem  z Niepokalaną Maryją i Św. Józefem oraz ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. W tym tygodniu jest kolejna okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, w czwartek i piątek o godz.1700, a w sobotę o godz.1200

3. Pomocą w dobrym przeżyciu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia niech będą dwudniowe Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w sobotę 21 grudnia 2019.a zakończymy w niedzielę 22 grudnia 2019. Rekolekcje Adwentowe poprowadzi Ksiądz profesor Andrzej PERZYŃSKI z Łodzi. Dzień Spowiedzi Św. Adwentowej dla całej Parafii odbędzie się w sobotę 21 XII 2019. Przybędą Kapłani – Spowiednicy z naszego Dekanatu Złoczewskiego. Moi Drodzy! Dołóżmy starań i tak zorganizujmy sobie czas, aby każdy z nas wziął udział  w rekolekcjach, a w sobotę, by każdy z nas pojednał się z Bogiem i bliźnimi. Bo jak pisał Adam Mickiewicz: „…wierzysz, że Pan Jezus narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, biada, jeśli nie narodzi się w Tobie!”. Plan rekolekcji (w gablocie oraz na stronie internetowej www.parafiastolec.pl ).

4 Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2. Rodziny na sumę 300zł.

W miniony piątek 13 grudnia 2019 roku, w kościele w Niechmirowie został zamontowany nowy ołtarz eucharystyczny, ambona Słowa Bożego oraz nowe szafy na szaty i księgi liturgiczne. Wszystko zostało wykonane z drewna dębowego. Koszt ołtarza, ambony i szaf wyniósł 11.500 zł. Do zapłaty zostało 9tys. zł. Będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na nowy ołtarz, ambonę i szafy. Może znajdzie się Rodzina która ufunduje ołtarz eucharystyczny, albo ołtarz Słowa Bożego?

Jako Parafia mamy do zapłacenia rachunek za śmieci cmentarne prawie 2.000zł. i za prąd 1.000zł. za ogrzewanie kościołów. Dlatego, dzisiaj w niedzielę, po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na prąd i śmieci cmentarne.

5. Zmarł śp. + Michał LEŚNIAK, lat 72, pochodził z Kamionki, a mieszkał ostatnio w DPS w Witowie. Pogrzeb śp. Michała Leśniaka, odbędzie sie jutro, w poniedziałek 16 grudnia 2019., o godz.1200. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: świąteczny już nr OPIEKUN. Można też nabywać świece wigilijne CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dziś można dalej nabyć  SIANKO na stół wigilijny i pierniki świąteczne oraz figurkę Dzieciątka Jezus.. Koszt paczki pierników 5zł. (7sztuk w paczce) i figurki też 5 zł. Koszt Sianka to dobrowolna ofiara. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc dla chorego Księdza Roberta Chudego, na jego rehabilitację. Dziękuję wszystkim Osobom zaangażowanym w to piękne dzieło Miłosierdzia. Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

owocnego przeżycia Rekolekcji Adwentowych!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP - 8 GRUDNIA 2019.

1. W niedzielę, w Polsce przypada XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Polecam wam to ważne dzieło i dziękuję wszystkim Polakom, którzy angażują się na rzecz sąsiadujących Kościołów, w duchu braterskiej miłości – powiedział Papież Franciszek w pozdrowieniach do Polaków podczas środowej audiencji generalnej. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję, Bóg zapłać!

2. Dziś w niedzielę, 8 XII 2019., czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. RODZICÓW DZIECI KLAS III wraz z DZIEĆMI ZAPRASZAM na POŚWIĘCENIE CUDOWNEGO MEDALIKA NMP na godz.1200.

3. Parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach od 21 do 22 grudnia 2019., które poprowadzi Ks. profesor Andrzej PERZYŃSKI z Łodzi. zobacz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Perzy%C5%84ski

4. W tym tygodniu Pan Organista Leszek Królewicz zakończy dostarczanie OPŁATKÓW WIGILIJNYCH do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego! W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Biesiec, Filipole, Przylepka oraz Stolec za lasem i Nowa Droga – poniedziałek 9 XII 2019.,

- Stolec: od P. Krzemianowskich do szkoły, Stolec za Cmentarzem, Pogony,

i Stolec wieś: od P. Klimczyków do Młyna – we wtorek 10 XII 2019.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1.200 zł.

Jako Parafia mamy do zapłacenia rachunek za śmieci cmentarne prawie 2.000zł. i za prąd 1.000zł. za ogrzewanie kościołów. Dlatego, w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar na prąd i śmieci cmentarne.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy nr OPIEKUN Można też nabywać świece wigilijne CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Od dziś można nabyć  SIANKO na stół wigilijny i pierniki świąteczne oraz figurkę Dzieciątka Jezus.. Koszt paczki pierników 5zł. (7 sztuk w paczce) i figurki też 5 zł. Koszt Sianka to dobrowolna ofiara. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc dla chorego Księdza Roberta Chudego, na jego rehabilitację. Dziękuję wszystkim Osobom zaangażowanym w to piękne dzieło Miłosierdzia. Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

oraz opieki naszej Matki Niepokalanej!


========================================================================

===========================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 1 GRUDNIA 2019.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę adwentu rozpoczyna się nowy rok duszpasterski, który na przełomie 2019/2020 będzie pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary". Towarzyszyć będzie motto z Biblii : „[…] abyście uwierzyli w Tego, którego [Bóg] posłał” (J 6,29). Rok liturgiczny rozpoczyna trzyletni program duszpasterski na lata 2019-2022 , odbywający się pod hasłem : "Eucharystia daje życie" Nowy program będzie koncentrował się na Eucharystii. Celem programu jest zapraszanie wiernych do jeszcze bardziej świadomego udziału w Tajemnicy wieczernika.

3. ZAPRASZAM na tegoroczne RORATY w tym tygodniu: poniedziałek, czwartek, piątek. Dzieci podczas Rorat otrzymają plansze i naklejki, a na Roraty przynoszą LAMPIONY i SERCA z dobrymi uczynkami.

4. W środę 4 grudnia, św. Barbary, otaczamy modlitwą górników, hutników oraz bezrobotnych i poszukujących pracy.

5. W piątek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Tego dnia przypada Odpust św. Mikołaja w Parafii Kliczków, suma o godz.1100.

6. W przyszłą niedzielę, 8 XII 2019., czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.

RODZICÓW DZIECI KLAS III wraz z DZIEĆMI ZAPRASZAM na POŚWIĘCENIE CUDOWNEGO MEDALIKA NMP w niedzielę 8 XII 2019., na godz.1200.

7. ODWIEDZINY CHORYCH z racji I PIĄTKU i ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA odbędzie się: w czwartek i piątek od godz.800. Chorych tzw. świątecznych można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. W I Piątek Miesiąca okazja do Spowiedzi Św. w Stolcu 6 XII 2019. od godz.1600.

. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 7 grudnia 2019., na Mszę Św. na godz.1000.

8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. Pan Organista Leszek Królewicz będzie dalej dostarczał do naszych domów OPŁATKI WIGILIJNE. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Wielgie od strony Stolca do Szkoły i Skrzyńska Droga: w poniedziałek 2 XII 2019.,

- Wielgie - Kuźnicka Droga, Stawek, od Szkoły w kierunku Dymku, od Kaplicy

w kierunku Dymku, od Kaplicy w kierunku Szynkielowa: we wtorek 3 XII 2019.

- Dąbrowa Miętka i Koźliny; w środę 4 XII 2019.

- Burdynówka, Jaźwiny, Lipiny, Kolonia Broszki i Doliny; w czwartek 5 XII 2019.

- Broszki wieś i Siekanie; w piątek 6 XII 2019.,

- Stolec-Krzyżanka i Łeszczyn; w sobotę 7 XII 2019.

11. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy nr OPIEKUN Można też nabywać świece wigilijne CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Za tydzień można będzie nabyć  SIANKO na stół wigilijny i pierniki świąteczne. Koszt pierników 5zł. Sianka dobrowolna ofiara. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc dla chorego Księdza Roberta Chudego, na jego rehabilitację.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

oraz owocnego Adwentu 2019!


==============================================================================

======================================================================

=========================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 24 LISTOPADA 2019.

1. Pan Jezus wielokrotnie poucza nas o swoim królestwie, a przez swoje wcielenie urzeczywistnił słowa: „bliskie jest królestwo Boże”. Odnawiając nasze zawierzenie i uznając królewską godność Chrystusa, pragniemy na co dzień budować Jego królestwo prawdy, pokoju i zbawienia.

2. Dziś w niedzielę 24.11.2019., na Mszy Św. o godz.900 poświęcone zostaną OPŁATKI Wigilijne, które będzie dostarczał do naszych domów Pan Organista Leszek Królewicz. Ofiary składane  przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W najbliższym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Gronówek, Rokitowiec i Gronów osiedle: w poniedziałek 25.11.2019.,

- Gronów i Kamionka przy remizie OSP Kamionka

i Kamionka koło P. Nowaka: we wtorek 26.11.2019.,

- Kamionka i Kolonia Kamionka: w środę 27.11.2019.,

- Kolonia Niechmirów, Niechmirów bloki i od Państwa Wawrzyniak do P. Skowrońskiej;

w czwartek 28.11.2019.

- Niechmirów wieś; w piątek 29.11.2019.

- Wolnica Niechmirowska i Cisowa; w sobotę 30.11.2019.

3. W sobotę 30 XI 2019., w święto Św. Andrzeja Apostoła, przypada 23. Rocznica święceń Biskupich naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka. Tego też dnia przypada Odpust Św. Andrzeja  Apostoła w Parafii w Złoczewie, suma odpustowa o godz.1200.

4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

5. Dziś także w Niedzielę Chrystusa Króla odbywa się w naszym Dekanacie Złoczewskim zbiórka ofiar na pomoc naszym Siostrom Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa. W imieniu Siostry Przeoryszy Weroniki oraz wszystkich Mniszek Kamedułek ze Złoczewa (a jest Ich 19.), składam wielki Bóg zapłać! za gest pomocy, solidarności i dobroci wobec naszych Mniszek Kamedułek, które nieustannie modlą się za nas i całą diecezję, oraz Kościół i cały świat!

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół w Niechmirowie (odrestaurowany ołtarz główny), złożyły 2 Rodziny na sumę 250,-

7. Ogłoszenie społeczne: Kto z nas ma w domu elektro-śmieci, możne je przynieść, czy przywieźć jeszcze przez cały ten tydzień do Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Stolcu. Za elektro-śmieci szkoła otrzyma wsparcie finansowe od firmy zajmującej sie zbiórką elekro-śmieciami. Dziękuję za postawę i myślenie ekologiczne.

8. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Opiekun, tygodnik Gość Niedzielny, a dla dzieci miesięcznik Mały Gość Niedzielny m.in., z lampionem na Roraty. Można też nabyć nowy Kalendarz Diecezjalny na Rok 2020.

9. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==============================================================

==============================================

================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 LISTOPADA 2019.

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie – te słowa Psalmu to motto przesłania papieża Franciszka na obchodzony już po raz trzeci Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku przypada dzisiaj 17 listopada. Ojciec Święty pisze o odpowiedzialności chrześcijan za przywracanie biednym nadziei. Caritas Polska realizuje tę misję na co dzień, docierając do potrzebujących pomocy i obejmując  ich swoim wsparciem.

„Konieczne jest, przede wszystkim w czasach takich, jak nasze, odnawiać nadzieję i przywracać zaufanie. To program, którego wspólnota chrześcijańska nie może nie doceniać. Z niego bierze się bowiem wiarygodność naszego głoszenia oraz prawdziwość świadectwa chrześcijan.” – pisze Ojciec Święty. I dodaje: „Zaangażowanie, nawet społeczne, na rzecz ubogich nie jest jakąś dodatkową i zewnętrzną działalnością dla Ewangelii, wręcz przeciwnie, ukazuje realizm wiary chrześcijańskiej i jej ważność historyczną.”

zobacz: https://caritas.pl/blog/2019/11/15/iii-swiatowy-dzien-ubogich/

3 W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszam na Mszę wieczorną.

4. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Tego dnia, jak co roku, po Mszy Św., odbędzie sie zbiórka ofiar na pomoc Mniszkim Kamedułkom ze Złoczewa.

5. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół w Niechmirowie (odrestaurowany ołtarz główny), złożyły 3 Rodziny na sumę 450 zł. Bóg zapłać!

6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer dwutygodnika OPIEKUN, oraz tygodnik Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki.

6. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=======================================================================

===================================================================

=========================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 LISTOPADA 2019.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji pokoju w tym ogarniętym wojnami domowymi kraju możemy wypełnić przykazanie miłości Boga i bliźniego. Chrześcijanie w Sudanie Południowym stanowią większość. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, związane są głównie z głodem, który dotyka 61 % populacji, czyli ok. 7 mln ludzi. Konflikty zbrojne wewnątrz kraju zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata, niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie. Wszystkie akcje, można śledzić na stronie internetowej www.pkwp.org.

3. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki do Nabożeństwa dzisiaj w niedzielę 10 listopada 2019., na Mszy Św. o godz.1200.

4. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte w Święto Niepodległości jak w niedzielę, w Stolcu o godz.900 i godz.1200, a w Niechmirowie o godz.1030. Także jutro przypada Odpust ku czci Św. Marcina w Parafii Godynice, gdzie przybędzie nasz Biskup Kaliski Edward Janiak.

Św. Marcin jest także patronem naszego P. Kościelnego Marcina Krzemianowskiego, któremu życzymy obfitości łask Bożych.

5. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół  w Niechmirowie złożyło 7 Rodzin na sumę 1.300 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu mamy do zapłacenia rachunek za śmieci cmentarne za październik br. na kwotę 3.000 zł.

6. W miniony piątek 8.11.2019., odbył sie pogrzeb śp. + Łucja JANICKA, lat 71, mieszkała w Gronowie. Natomiast we najbliższy wtorek 12.11.2019. o godz.1200, odbędzie się pogrzeb śp. + Bronisław DOMAGAŁA, lat 78, mieszkał także w Gronowie. „Dobry Jezu, a nasz Panie, „

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Opiekun oraz Nowe Kalendarze Diecezjalne na Rok 2020. Koszt kalendarza to 6 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu. Dzisiaj także w XI Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym możemy wesprzeć materialnie naszych Braci i Siostry Chrześcijan w Sudanie Południowym. Bóg zapłać za dar Serca.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==========================================================================

=======================================================

=======================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 LISTOPADA 2019.

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o Wiernych Zmarłych. Przypominam o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. Naszą modlitwę za Zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu do piątku 8 listopada, po Mszy Św. o godz.1700.

4. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki do Nabożeństwa w przyszłą niedzielę 10 listopada 2019., na Mszy Św. o godz.1200. Serdecznie zapraszam Rodziców wraz z dziećmi!

5. Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku odbędzie się w czwartek 7.11.2019., i w piątek 8.11.2019. od godz.900.

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół  w Niechmirowie złożyło 17 Rodzin na sumę 2.550 zł. Bóg zapłać!

7. W uroczystość Wszystkich Świętych zmarł śp.+ Józef CIACH, lat 78, mieszkał  w Stolec Pogony. Pogrzeb śp.+ Józef Ciach odbędzie jutro w poniedziałek 4.11.2019.  o godz.1100. Wyjście z kaplicy o godz.1030. „Dobry Jezu, a nasz Panie, ...”.

8. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia numer Opiekun oraz Nowe Kalendarze Diecezjalne na Rok 2020. Koszt kalendarza to 6 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


===========================================================================

==================================================================

===========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 PAŹDZIERNIKA 2019.

1. . Dzisiaj w niedzielę 27 października 2019., przed Mszą Św. o godz.12.00,w odpowiedzi na pogańskie święto Halloween - święto diabłów, złych duchów - Odbędzie się już V PARAFIALNY MARSZ ŚWIĘTYCH.

Po Mszy Św. wspólne zdjęcie do kalendarza i na stronę internetową parafii i szkoły, z wszystkimi ucharakteryzowanymi świętymi. Każdy też otrzyma specjalny cukierek, który owinięty będzie w kolorowy papier ze słowami, wskazaniami jakiegoś Świętego., Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to radosne wydarzenie. Bóg zapłać!

2. Kończy się październik. Jeszcze do czwartku wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz.1700.

3. W piątek  1 listopada 2019., w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz.900 i na Cmentarzu o godz.1100.

Po Mszy Św. o godz.1100, na cmentarzu, wyruszy procesja żałobna, podczas której będziemy się modlić się za zmarłych Kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych Parafian, Zmarłych z naszych Rodzin, Przyjaciół oraz błogosławić wszystkie groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.

Na Cmentarzu odbywać się będzie zbiórka Ofiar na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie, m.in. na odrestaurowany ołtarz. Za dar serca składamy wielkie Bóg zapłać!

4. W sobotę, 2 listopada 2019., który jest jednocześnie pierwszą sobotą miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. w Dzień Zaduszny: w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1500.

5. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

6. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich Odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół  w Niechmirowie złożyło 13 Rodzin na sumę 1.650 zł. Bóg zapłać!

8. W Kancelarii Parafialnej, możemy zamawiać wypominki roczne i jednorazowe oraz robić rezerwację Mszy Św. na Nowy Rok 2020. Kartki wspominkowe są przy wyjściu kościoła.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia numer Opiekun oraz Nowe Kalendarze Diecezjalne na Rok 2020. Koszt kalendarza to 6 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Przy wyjściu z kościoła możemy obejrzeć wystawę zdjęć „Jesień w naszej miejscowości okiem Ks. Zbigniewa”. Fotografowanie jest moja pasją od dzieciństwa. Pierwszy aparat do zdjęć otrzymałem po I Komunii Św. . W szkole średniej chodziłem na kółko fotograficzne. Do naszego kalendarza wiele zdjęć jest robione przeze mnie. Wystawa ukazuje tegoroczną polską złotą Jesień (większość zdjęć jest z poprzedniej niedzieli) oraz zdjęcia kwiatów, które bardzo lubię fotografować.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


========================================================================

=============================================================

=============================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 PAŹDZIERNIKA 2019.

NIEDZIELA MISYJNA.

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Rodziców Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę 20.10.2019., po Mszy Św. o godz.1200.

3. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

W trwającym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w naszej parafii oprócz modlitwy ODBYWAJĄ się dwie akcje: PRZEKAŻ RÓŻANIEC NA MISJE i ADOPCJA SERC.

Przekaż Różaniec na Misje, to odpowiedź, że na misjach wciąż brakuje tego „narzędzia” pracy, wiele osób o tym  jeszcze nie słyszało , a jeśli nawet to nie ma na czym się modlić. Możemy mówić, że przecież mogą wykonać sami, ale to nie będzie taki sam różaniec, który Ty możesz ofiarować. Różańce możemy składać stare i nowe, które można zakupić w naszym kościele w cenie 2 zł lub 1 zł. Różańce z naszej Parafii zostaną przekazane do Togo w Afryce, do Księdza Jana Kupisa.

ADOPCJA SERCA – POMOC DZIECIOM W AFRYCE

Dzięki stałym wpłatom (200 zł. - 300 zł.) na cały rok dzieci objęte „adopcją serca” nie są głodne, mają ubrania i mogą chodzić do szkoły. To piękny i niecodzienny dar.

Informacji na temat „ adopcji serca” można zasięgnąć u

Siostry Teresy Gienko tel. 693 802 707 email. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

4. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz.1700 oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

5. W Kancelarii Parafialnej, możemy zamawiać wypominki roczne i jednorazowe oraz robić rezerwację Mszy Św. na Nowy Rok 2020. Kartki wspominkowe są przy wyjściu kościoła.

6. Już za tydzień, w przyszłą niedzielę 27 października 2019., przed uroczystością Wszystkich Świętych, na Mszy Św. o godz.1200, przeżywać będziemy już V Parafialny MARSZ ŚWIĘTYCH. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do wyboru ulubionego świętego i przebrania się za swojego ulubionego Świętego. Każdy otrzyma specjalnego cukierka z mottem jak stać się Świętym.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół  w Niechmirowie złożyło 9 Rodzin na sumę 1.300 zł. Bóg zapłać!

W miniony poniedziałek 14.10.2019., Pani konserwator Monika Bystrońska Kunet z Łodzi, ze swoimi współpracownikami, zakończyła generalny remont Ołtarza w Niechmirowie. Koszt generalnego remontu wyniósł 49.000 zł. Jako Parafia zapłaciliśmy 28.000 zł.  Do zapłaty zostało jeszcze 21.000 zł. Będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na Ołtarz w Niechmirowie. Bóg zapłać! za zrozumienie i każdą dodatkową ofiarę na Ołtarz.

8. W miniony piątek 18.10.2019., zmarła śp.+ Anna SAROWSKA, lat 66, mieszkała w Wielgiem. Jej pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 21.10.2019., o godz.1300.

„Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia numer Opiekun oraz Nowe Kalendarze Diecezjalne na Rok 2020. Koszt kalendarza to 6 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Dzisiaj także przy wyjściu z kościoła, możemy wesprzeć darem Serca POLSKICH MISJONARZY i MISJONARKI NA MISAJACH, ofiarą na MISJE.

Dzisiaj w kościołach w Polsce odbywa się liczenie WIERNYCH tzw, DOMINIKANTES i COMUNIKANTES, ile Osób chodzi do kościoła na Mszę Św. oraz ilu Wiernych przystępuje do Komunii Św.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=============================================================================

=======================================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 PAŹDZIERNIKA 2019.

XIX DZIEŃ PAPIESKI.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj XIX Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „WSTAŃCIE, CHODŹMY”. https://dzielo.pl/dzien-papieski/dzien-papieski-2019/haslo/

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. Dzisiaj w niedzielę 13 dzień miesiąca, zapraszam na ostatnie w tym roku, Nabożeństwo Fatimskie z Różańcem i procesją światła po południu na godz.1700. Dziękuję Członkiniom Koła Żywego Różańca im. Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego w Stolcu, za ufundowanie 100 białych róż dla Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i Pracowników oświaty zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz.1700.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz.1700 . Przypominam Wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz1700.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

W trwającym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w naszej parafii oprócz modlitwy ODBYWAJĄ się dwie akcje: PRZEKAŻ RÓŻANIEC NA MISJE i ADOPCJA SERC.

Przekaż Różaniec na Misje, to odpowiedź, że na misjach wciąż brakuje tego „narzędzia” pracy, wiele osób o tym  jeszcze nie słyszało , a jeśli nawet to nie ma na czym się modlić. Możemy mówić, że przecież mogą wykonać sami, ale to nie będzie taki sam różaniec, który Ty możesz ofiarować. Różańce możemy składać stare i nowe, które można zakupić w naszym kościele w cenie 2 zł lub 1 zł. Różańce z naszej Parafii zostaną przekazane do Togo w Afryce, do Księdza Jana Kupisa.

ADOPCJA SERCA – POMOC DZIECIOM W AFRYCE

Dzięki stałym wpłatom (200 zł. - 300 zł.) na cały rok dzieci objęte „adopcją serca” nie są głodne, mają ubrania i mogą chodzić do szkoły. To piękny i niecodzienny dar.

Informacji na temat „ adopcji serca” można zasięgnąć u

Siostry Teresy Gienko tel. 693 802 707 email. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

7. Rodziców Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę 20.10.2019., po Mszy Św. o godz.1200.

8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół  w Niechmirowie złożyło 5 Rodzin na sumę 900 zł. Bóg zapłać!

Jutro, w poniedziałek Panie konserwator zabytków z Łodzi, będą ozdabiać farbami i złotem, ołtarz główny w kościele Niechmirowie.

9. W Kancelarii Parafialnej, możemy zamawiać wypominki roczne i jednorazowe oraz robić rezerwację Mszy Św. na Nowy Rok 2020. Kartki wspominkowe są przy wyjściu kościoła.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia numer Opiekun oraz Nowe Kalendarze Diecezjalne na Rok 2020. Koszt kalendarza to 6 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Dzisiaj także możemy wesprzeć darem Serca fundację papieską „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest pomocą materialną utalentowanej Młodzieży z terenów wiejskich.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia


=========================================================================

==================================================================

================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 PAŹDZIERNIKA 2019.

1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

Dzieci klas III, które przygotowuja się do I Komunii Św. otrzymają POŚWIĘCONE  RÓŻAŃCE na Mszy Św. o godz.1200.

W przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca, zapraszam na ostatnie w tym roku, Nabożeństwo Fatimskie z  Różańcem i procesją światła na godz.1700.

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. W trwającym Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym w naszej parafii oprócz modlitwy podejmujemy dwie akcje: PRZEKAŻ RÓŻANIEC NA MISJE i ADOPCJA SERC. Temu tematowi poświęcony jest plakat w gablocie oraz gazetka misyjna na tablicy w kościele.

Przekaż Różaniec na Misje, to odpowiedź, że na misjach wciąż brakuje tego „narzędzia” pracy, wiele osób o tym  jeszcze nie słyszało , a jeśli nawet to nie ma na czym się modlić. Możemy mówić, że przecież mogą wykonać sami, ale to nie będzie taki sam różaniec, który Ty możesz ofiarować. Różańce możemy składać stare i nowe, które można zakupić w naszym kościele w cenie 2 zł lub 1 zł. Różańce z naszej Parafii zostaną przekazane do Togo w Afryce, do Księdza Jana Kupisa.

ADOPCJA SERCA – POMOC DZIECIOM W AFRYCE

Dzięki stałym wpłatom (200 zł. - 300 zł.) na cały rok dzieci objęte „adopcją serca” nie są głodne, mają ubrania i mogą chodzić do szkoły. To piękny i niecodzienny dar.

Informacji na temat „ adopcji serca” można zasięgnąć u

Siostry Teresy Gienko tel. 693 802 707 email. This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz.1700.

5. W przyszłą niedzielę 13.10.2019., Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny XIX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańmy, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na nowe schody przy kaplicy cmentarnej i remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na schody i kościół  w Niechmirowie złożyło  7 Rodzin na sumę 1.250 zł. Bóg zapłać!

W miniony poniedziałek 30 września 2019.,  Panowie stolarze zamontowali odnowiony Ołtarz główny w kościele w Niechmirowie. Koszt montażu ołtarza to 2.000 zł. W najbliższym czasie ołtarz będzie jeszcze przyozdabiany farbami i złotem, (dodatkowa kosmetyka ołtarza).

7. W Kancelarii Parafialnej, możemy zamawiać wypominki roczne i jednorazowe oraz robić rezerwację Mszy Św. na Nowy Rok 2020. Kartki wspominkowe są przy wyjściu kościoła.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Opiekun oraz Nowe Kalendarze Diecezjalne na Rok 2020. Koszt kalendarza to 6 zł., dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==============================================================================

==========================================================

==========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 WRZEŚNIA 2019.

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz.1700 oraz w niedziele po Mszy Św. o godz.1200. Szczególnie zapraszam na nabożeństwa Dzieci, szczególnie klasy III i IV oraz Młodzież Kandydatów do Bierzmowania.

Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. ZAPRASZAM wraz z Rodzicami na poświęcenie różańców w przyszłą niedzielę 6.10.2019., na Mszę Św. o godz.1200.

3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej we wtorek o godz.1700.

4. Październik będzie w Kościele powszechnym Nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

Temat Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego;

Jego mottem są słowa: Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

Papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Wskazówki papieża Franciszka i Kongregacji Ewangelizacji Narodów dotyczące misyjnej odnowy Kościoła, w ramach dobrego przygotowania i przeżycia NMM:

1) osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,

2) czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,

3) pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,

4) realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku

- w Stolcu,  w piątek 4 X 2019., od godz.1600 i Różaniec z Mszą Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH, w czwartek i piątek od godz.900

7. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 5 października 2019., na Mszę Św. na godz.1000.

8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 350 zł.

W jutro w poniedziałek 30 września 2019., będzie montowany odnowiony Ołtarz główny. Koszt ołtarza to 50 tys. zł.. Brakuje nam ok. 25tys. zł.

9. Drodzy Parafianie! Pragnę Was poinformować, że na cmentarzu zostały zrobione nowe schody przed kaplicą pogrzebową. Koszt budowy schodów wyniósł 6.000 zł. Po podliczeniu dochodów ze stawianych nowych pomników i kosztów utrzymania cmentarza (wywóz śmieci, woda, reperacja chodników wiosną 1.700zł.) bilans finansowy jest na minusie 2.500zł. Dlatego zwracam się z serdeczną prośbą o dodatkowe ofiary na nowe schody przed kaplicą cmentarną. Bóg zapłać! za Waszą hojność i zrozumienie.

10. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia i Miesiąca Października!


=================================================================

=============================================

===================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 WRZEŚNIA 2019.

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie przed Mszą Św. wieczorną. zobacz: http://franciszkanie.tv/2010/09/msza-sw-o-pio/

3. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400 zł.

W miniony piątek 20.09.2019., został przywieziony odnowiony Ołtarz główny do kościoła. W tym tygodniu stolarz wykona podstawę pod ołtarz, tak aby w przyszłym miesiącu ołtarz został zmontowany. Dziękuję Firmie meblowej „Szwed” Pana Feliksa Szweda z Sieradza za przechowanie i przywiezienie ołtarza do Niechmirowa, Bóg zapłać!

W najbliższym czasie zostanie też wykonany nowy ołtarz eucharystyczny i ambonka, oraz szafa do zakrystii, według projektu Ks. profesora Tadeusza Furdyny z Łodzi. Może ktoś z Wiernych lub jakaś Rodzina, ufunduje szafę, albo ołtarz eucharystyczny lub ambonkę słowa Bożego.

4. Zmarł śp. + Jan KACZMAROWSKI, lat 64, mieszkał w Miasteczku Śląskim, a pochodził z Łeszczyna. Pogrzeb śp. + Jana Kaczmarowskiego odbędzie się we wtorek 24.09.2019., o godz.1200. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”

5. Papież Franciszek ogłosił, że w miesiącu październiku przeżywać będziemy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, o czym słyszeliśmy dzisiaj w Liście Episkopatu Polski.

zobacz:https://missio.org.pl/pontyfikat/555-pazdziernik-2019-nadzwyczajny-miesiac-misyjny

6. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecam nowy numer dwutygodnika naszej diecezji „OPIEKUN”.

7. Solenizantom i jubilatom życzę wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==================================================================

=================================================

==================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 WRZEŚNIA 2019.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

3. Rodziców Dzieci klas IV, Rocznicy I Komunii Św. zapraszam na spotkanie dzisiaj, w niedzielę 15.09.2019., po Mszy Św. o godz.1200.

4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszam w święto  św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz.1800.

5. Młodzież kandydatów do bierzmowania, czyli młodzież z klas I średnich i młodzież klas VIII, zapraszam na spotkanie w czwartek 19.09.2019., na godz.1800.

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 600 zł.  Także w minionym tygodniu za śmieci cmentarne zapłacono kwotę 1.200zł.

7. Zmarł tragicznie w wypadku samochodowym śp.+ Stefan KĘDZIERSKI, lat 68, mieszkał w Burdynówce. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek o godz.1200, wyjście z kaplicy pogrzebowej o godz.1130. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”

8. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==================================================================================

=============================================================

======================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 WRZEŚNIA 2019.

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

3. Rodziców Dzieci Klas III I Komunii ŚW. zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę 8.09.2019.,  po Mszy Św. o godz.1200.

4. Natomiast Rodziców Dzieci klas IV, Rocznicy I Komunii Św. zapraszam na spotkanie za tydzień, w niedzielę 15.09.2019., po Mszy Św. o godz.1200.

5. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie fatimskim w piątek o godz.1800. Najpierw Msza Św., a po niej Różaniec i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Dziękuję, kolejnej Anonimowej Osobie, za ufundowanie 100 białych róż dla MB Fatimskiej, Bóg zapłać!

6. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.

7. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.

8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 550 zł.

9. Wczoraj w sobotę 7.09.2019.,odbył sie pogrzeb śp. + Jerzy KOWALCZYK, lat 72, mieszkał w Wolnicy Niechmirowskiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”

10. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecam nowy numer Opiekun, a w nim zdjęcia z Dożynek Diecezjalnych, gdzie byli przedstawiciele naszej parafii z pięknym wieńcem, którego zdjęcie jest w Opiekunie.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


========================================================

================================================

=======================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 WRZEŚNIA 2019.

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

3. Dobiegł końca czas wakacji. Jutro w poniedziałek 2 września 2019., rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 830. Po Mszy Św. udamy się na Cmentarz, w asyście żołnierzy Wojska Polskiego i Kombatantów, zaproszonych Gości, by uczestniczyć w poświęceniu odnowionej Tablicy i w Apelu Poległych, przy grobie 19-u Bohaterach Września 1939 roku, którzy są Patronami Szkoły Podstawowej w Stolcu. Potem w Szkole Podstawowej w Stolcu odbędzie się uroczysty Apel z okazji 80.rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Na wspólną modlitwę zapraszam wszystkich związanych ze szkołą, a więc Dzieci                  i Młodzież oraz ich Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także Pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W poniedziałek dowóz dzieci do szkoły, pół godziny później niż w roku szkolnym.

Młodzież ze szkół średnich zapraszam na Mszę Św. w poniedziałek na godz.1800.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcam też do przystąpienia do sakramentu pokuty.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla Pierwszoklasistów będzie miało miejsce w środę 4 września 2019.

4. RODZICÓW dzieci Klas III I Komunii ŚW. zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.1200.

5. Ministrantów i Kandydatów na ministrantów oraz Bielanki zapraszam na pierwszą zbiórkę po wakacjach, w najbliższą sobotę 7.09.2019., do salki na godz.1100.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku i nowego roku szkolnego

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 6 IX 2019., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH, w czwartek i piątek od godz.900.

7. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 7 września 2019., na Mszę Św. na godz.1000.

8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 450 zł.

Dziękuję 5.-u Jubilatom z Dąbrowy Miętkiej, którzy przeżywają Jubileusz 75.lat życia, za ufundowanie czterech bukietów białych róż do kościoła parafialnego. Bóg zapłać!

9. Wczoraj w sobotę 31.08.2019.,odbył sie pogrzeb śp. + Mirosław HALAMUS, lat 60, mieszkał w Stolcu, był bardzo dobrym kierowcą autobusu szkolnego.

„Dobry Jezu, a nasz Panie...”

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

a Dzieciom i Młodzieży dobrego roku szkolnego!


=======================================================

==============================================

==============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 SIERPNIA 2019.

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. Dzisiaj, w niedzielę 25.06.2019., w Sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie, odbywają się Dożynki Diecezjalne 2019.. Z naszej Parafii, z Wielgiego, pojechała  z wieńcem dożynkowym delegacja 9. Osobowa, która reprezentuje nasz Dekanat Złoczewski.

Uroczystości te są transmitowane w Internecie przez telewizję Dom Józefa TV

zobacz:https://domjozefa.tv/event/xx-rocznica-koronacji-obrazu-mb-oraz-dozynki-diecezjalno-powiatowe-w-sanktuarium-matki-bozej-pocieszenia-w-lutogniewie/?event_date=2019-08-25

3. Jutro w poniedziałek  26.08.2019., przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 900 i 1800. Odpust w Parafii Grabówka, suma odpustowa o godz.1200.

4. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 dla Dzieci oraz dla Młodzieży ze Szkół Podstawowych ze Stolca i Broszek, odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz.830. Tego też dnia obchodzić będziemy uroczyście 80.rocznicę wybuchu II wojny światowej z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego i Kombatantów.

Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy Świętej w środę 4 września o godz.1800.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1.200zł. Bóg zapłać!

6. Wczoraj w sobotę 24.08.2019., w Parafii Bytoń, koło Włocławka odbył się pogrzeb śp. + Ksiądz Bogdan CZYŻNIEJEWSKI, lat 56, który był u nas przez 9 miesięcy rezydentem. Natomiast  w piątek 23.08.2019., w Parafii w Zbiersku, gdzie wybudował kościół i był proboszczem przez 15 lat, uczestniczyłem we Mszy Św. pogrzebowej za śp.+ Ks. Bogdana. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

BARTŁOMIEJ JAN NOWAK z Parafii Stoleckiej,

JUDYTA ANNA WÓJCIK z Parafii Złoczew,     ZAPOWIEDŹ II.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, a w nim m.in. historia parafii i kościoła w Unikowie. Poza tym tygodnik Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

a Dzieciom i Młodzieży dobrego ostatniego tygodnia Wakacji!


==========================================================

================================================

======================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 SIERPNIA 2019.

 

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Dziś w niedzielę 18.08.2019., przeżywamy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwe ŻNIWA i zebrane plony, DOŻYNKI 2019. uroczysta Msza Św. Dożynkowa o godz.1200. Delegacje z poszczególnych wiosek zbiorą się przed kościołem, aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

Bóg zapłać za zamówione Msze Św. dożynkowe mieszkańcom: Burdynówki, Kożlin oraz Sołectw Gronówek, Wielgie, Broszki, Stolec, Biesiec, Dąbrowa Mietka, Gronów i Rokitowiec, Łeszczyna.

3. Tegoroczne Dożynki Diecezjalne 2019. będą przeżywane w Sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie za tydzień, w niedzielę 25 sierpnia 2019. Z naszego Dekanatu Złoczewskiego pojedzie Delegacja z wieńcem dożynkowym z Wielgiego.

4. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 550zł. Bóg zapłać!

6. Pogrzeb zaginionego śp.+ Andrzej CŁAPA, lat 35, zam. Biesiec, odbędzie się w środę 21.08.2019., o godz.1500. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DANIEL GRALIŃSKI, z Parafii Osjaków

MARTYNA OSYDA z Parafii Stoleckiej.           ZAPOWIEDŹ II.

BARTŁOMIEJ JAN NOWAK z Parafii Stoleckiej,

JUDYTA ANNA WÓJCIK z Parafii Złoczew,     ZAPOWIEDŹ I.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


============================================================

===============================================

====================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA -11 SIERPNIA 2019.

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy wczoraj uczestniczyli w uroczystościach Odpustowych Św. Wawrzyńca, naszego Patrona oraz Dziękuję tym wszystkim, którzy przyjęli Pielgrzymów na nocleg. Bóg zapłać!

3. W najbliższy wtorek przypada 13. dzień miesiąca. ZAPRASZAM na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą Św. o godz.1900, a po niej RÓŻANIEC i Procesja Światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję proszę przynieść ze sobą świece z lampionami, by przy zapadającym zmroku towarzyszyć Maryi z Modlitwa i Światłem.

4. W czwartek 15.08.2019., będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz. 1400. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. W przyszłą niedzielę 18.08.2019., przeżywać będziemy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne żniwa DOŻYNKI 2019., na Mszy Św. o godz.1200.

Delegacje z poszczególnych wiosek zbierają się przed kościołem,  aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

Tegoroczne Dożynki Diecezjalne 2019. będą przeżywane w Sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie w niedzielę 25 sierpnia 2019. Z naszego Dekanatu Złoczewskiego pojedzie Delegacja z wieńcem dożynkowym z Wielgiego.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1.300zł. Bóg zapłać!

7. W minioną środę 7.08.2019., odbył sie pogrzeb śp.+ Michał SUFLETA, lat 84, mieszkał w Łeszczynie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAN KAZIMIERZ PIETRASIK, Parafii Stolecka,

JUSTYNA PAPROTA, z Parafii Złoczew,                    ZAPOWIEDŹ II.

DANIEL GRALIŃSKI, z Parafii Osjaków

MARTYNA OSYDA z Parafii Stoleckiej.           ZAPOWIEDŹ I.

9. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

 

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.


===================================================================

=========================================================

======================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA -4 SIERPNIA 2019.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.1800. Odpust w Parafii Konopnica i Klonowa.

3. W najbliższą sobotę 10 sierpnia 2019., przeżywać będziemy dzień Odpustu Patrona naszej Parafii Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Msze Św. o godz.900 i suma Odpustowa 1200.Sumę odpustową odprawi i kazania               na Mszach Św. wygłosi Ksiądz dr hab. Józef DĘBIŃSKI z Torunia, który był wikariuszem w naszej parafii w 1975 roku.

Ks. Józef Dębiński urodził się w 1951 roku w Klonowie w ziemi dobrzyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1975 roku w katedrze włocławskiej. Będąc wikariuszem, podjął studia w zakresie teologii dogmatycznej na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego uwieńczone tytułem magistra w 1978 roku. W okresie stanu wojennego studiował historię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jednak magisterium uzyskał w 1998 r. na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam też w 2000 r. obronił pracę doktorską, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Zbigniewa Karpusa. Po 26 latach pracy na stanowisku wikariusza i proboszcza w 2001 r., za zgodą biskupa włocławskiego, przeniósł się do Torunia, gdzie związał się z Instytutem Stosunków Międzynarodowych, a później Wydziałem Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Opublikował kilkadziesiąt artykułów i trzy książki z zakresu historii i teologii. Należy do Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

Ks. Józef Dębiński napisał ostatnio książkę „Powiedz ludziom, że kocham ich”, którą będzie można nabyć po Mszy Św. Cena książki 35zł.

Po sumie odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszam całą Asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów, bielanki oraz Druhów Strażaków OSP.

W dniu odpustu odbędzie sie przed kościołem odbywać się będzie zbiórka ofiar                      na trwający remont wnętrza kościoła w Niechmirowie.

Na Odpust przybędzie Grupa RÓŻANA z Błaszek oraz Grupa Pielgrzymów z Parafii Lisków, idąca na Jasną Górę, którzy także zatrzymają się na noclegu w remizie OSP Wielgie.

4. W dniu odpustu, po południu, jak co roku, przybędą do naszych Rodzin, na nocleg Pielgrzymi Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, idący na Jasną Górę.

W niedzielę 11.08.2019., wszystkie grupy Pielgrzymów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej uczestniczyć będą we Mszy Św. w naszym kościele o godz.700.

5. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 550 zł.

Dziękuję też Anonimowej Osobie za ufundowanie kwiatów do MB Fatimskiej                               i Św. Józefa. Bóg zapłać!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAN KAZIMIERZ PIETRASIK, Parafii Stolecka,

JUSTYNA PAPROTA, z Parafii Złoczew,                    ZAPOWIEDŹ I.

7. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.


8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.

9. Ogłoszenie kulturalne: Piłkarska Szkółka Bonus zaprasza 10 sierpnia 2019., na Turniej Piłkarski Dzieci i Dorosłych, z okazji Odpustu Św. Wawrzyńca patrona naszej Parafii. Uczestnikami będą dzieci w wieku od 6 lat do 14 w kategorii chłopców i dziewcząt oraz kategoria Old Boy - Firmy Zakładowe Miasta i Gminy Złoczew i okolic. W sumie 250 uczestników - piłkarzy.

Ponadto: Wiele konkursów, zamki dmuchane dla dzieci, stoiska gastronomiczne, oprawa muzyczna Dj Roberto. Zapraszamy Sobota godz:1400 Stadion Piłkarski w Stolcu.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

i owocnego przeżycia Odpustu Św. Wawrzyńca - Patrona Parafii!


==================================================================

=======================================================

========================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA -28 LIPCA 2019.

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji  wspomnienia w miniony czwartek Świętego Krzysztofa. Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy MIVA Polska, zobacz: http://www.miva.pl/

3. W czwartek rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku codziennie przed Mszą Św., a w I Piątek 2 sierpnia 2019., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i piątek 1 i 2.08.2019., od godz.900.

6. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 3 sierpnia 2019., na Mszę Św. na godz.1000.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 600 zł.

W tym tygodniu jest do zapłacenia rachunek za prąd w kościele parafialnym na sumę 1.100 zł.

8. W piątek 26.07.2019., odbył sie pogrzeb śp. + Pelagia FRANKOWSKA, lat 89, mieszkała w Gronowie. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”

9. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Jest nowy numer Opiekun, a w nim m.in. o świątyni w Klonowej oraz tygodnik: Niedziela i Gość Niedzilny.

10. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

11. Ogłoszenie kulturalne: Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza dzisiaj po południu na XXI Spotkania Rodzin Muzykujących, które rozpoczną się o godz. 16.00 w Amfiteatrze miejskim w Złoczewie. Oprócz występów rodzin na scenie pojawi się także o godz. 19.00 Pan Leszek Benke - słynny strażak z Kopydłowa a na zakończenie zagra góralski zespół "Pogwizdani". Będą też darmowe atrakcje dla dzieci. Zapraszamy!

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


========================================================================

=============================================================

=========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA -21 LIPCA 2019.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. W tym tygodniu przypada, we wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców i Podróżujących. Błogosławieństwo Kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 28 lipca 2019., po każdej Mszy Św. Podczas błogosławieństwa Kierowców i pojazdów, odbędzie się zbiórka ofiar MIVA POLSKA, na zakup środków transportu dla Polskich Misjonarzy. Akcja jeden grosz, za 1 km przejechany bezpiecznie. zobacz: http://www.miva.pl/

4. W piątek  26 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

5. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. W minionym tygodniu za śmieci z cmentarza zapłacono 1.200 zł.

W miniony poniedziałek przy salkach w Stolcu, zostały ustawione przez Polski Czerwony Krzyż, dwa metalowej pojemniki na nieużywaną odzież, czy pluszaki. Możemy tam składować naszą nienoszoną, niepotrzebną odzież. Część odzieży trafia do Domów samotnych Matek, a większość do zakładów dziewiarskich. Dzięki temu możemy z Oddziału PCK Wieluń korzystać z darmowego sprzętu rehabilitacyjnego, np wypożyczanie łóżek, wózków dla Osób Niepełnosprawnych.

6. W czwartek 18.07.2019., odbył sie pogrzeb śp. + Bolesław Kazimierz GRZYBOWSKI, lat 77, mieszkał w Wielgie. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

8. Dzisiaj w niedzielę 21 lipca przypada Odpust ku czci MB Szkaplerznej w Parafii Złoczew, suma odpustowa o godz.1200.

9. W przyszłą niedzielę 28 lipca 2019., przybędą na nocleg do Wielgiego Pielgrzymi idący na Jasną Górę z Szubina. Otwórzmy dla nich nasze domy i serca.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=====================================================================

==============================================

==============================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA -14 LIPCA 2019.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.1800.

3. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł

4. Na czas wakacji polecam dobrą lekturę. Dziś do nabycia nowy numer dwutygodnik naszej diecezji: Opiekun, a także tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

5. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=======================================================================

==========================================================

===============================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA -7 LIPCA 2019.

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.1800.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w sobotę o godz.1900. W związku z tym Msza Św. w Wielgiem będzie w sobotę o godz.1600.

4. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 600 zł

5. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny..

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży kolejnego dobrego Tygodnia Wakacji!==================================================================

=================================================

================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 CZERWCA 2019.

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

2. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku w piątek 5.07.2019., od godz.1700

i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH Z RACJI I PIĄTKU odbędą się w czwartek i piątek od godz.900.

4. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1000. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Królowej Różańca świętego serdecznie zapraszam.

5. Zmarł śp. + Stanisław OBRZUD, lat 58, zamieszkały Kamionka. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 1.07.2019., o godz.1600. „Dobry Jezu, a Nasz Panie,...”.

6.. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

7. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży Dobrych Wakacji!


==========================================================================

============================================================

================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 CZERWCA 2019.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. W miniony czwartek 20 czerwca 2019., przeżyliśmy BOŻE CIAŁO. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, za dar pięknej, słonecznej pogody, za liczny udział Parafian i Gości w procesji Eucharystycznej.

Bóg zapłać! Parafianom z Sołectwa Dąbrowa Miętka, Kamionka, Broszki i Druhom Strażakom OSP ŁESZCZYN za wybudowanie czterech ołtarzy, które miały swój urok              i swoje piękno. Dziękuję wszystkim, którzy Uczestniczyli w Procesji Eucharystycznej.         Jednocześnie zapraszam na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała.

O asystę na procesji w Oktawie bardzo proszę:

- Parafian z : GRONÓW, ROKITOWIEC, GRONÓWEK, jutro w poniedziałek o godz.1800.

- Parafian z : BROSZKI, DOLINY, JAŹWINY, SIEKANIE we wtorek 25.06.2019. godz.1800.

- Parafian z ŁESZCZYN i BURDYNÓWKA:; w środę 26.06.2019., godz.1800.

- Parafian: z DĄBROWA MIĘTKA, KOŹLINY, BIESIEC; w czwartek 27.06.2019., oraz Wszystkich Parafian na ZAKOŃCZENIE OKTAWY Bożego Ciała o godz.1800, w czasie której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz.1800.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz.1800 Tego dnia nie ma postu od pokarmów mięsnych.

5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam  o godz.1800.

6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

8. Ogłoszenie charytatywne:

Osoby które zgłosiły się po pomoc żywnościową Caritas (143 Osób), proszę, aby w najbliższą środę 26.11.2019., odebrać żywność. Wydawanie żywności w Oknie Żywnościowym pod kancelarią parafialną w środę od godz.1100 do godz.1600.

9. Ogłoszenie samorządowe: Dzisiaj przed kościołem odbywa się akcja zbierania podpisów pod projekt wybudowania nowego chodnika w Złoczewie przy ul. Kościelnej.

10. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

11. Zgodnie z decyzją KEP z ostatniego zebrania plenarnego Biskup Kaliski Edward Janiak polecił, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy świętej, odśpiewano suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny...". 
Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

 

A Dzieciom i Młodzieży Dobrych Wakacji!


===========================================================================

===================================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 16 CZERWCA 2019.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. . Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W środę 19 czerwca 2019., Dzieci i Młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła Dzieci ze Szkół Podstawowych z Broszek i Stolca wraz z Rodzicami i Nauczycielami na Mszę Świętą w środę na godz.830.

Natomiast Młodzież zapraszam na Mszę Św. w środę wieczorem na godz.1800. W tym dniu podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i rozpoczynającymi się wakacjami w tym tygodniu okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży; w poniedziałek i wtorek od godz.1730.

3. W czwartek 20.06.2019., w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w Stolcu o godz. 900 i 1100. O godz.1100 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa DĄBROWA MIĘTKA.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP ŁESZCZYN.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa KAMIONKA

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa BROSZKI

Serdecznie proszę o przygotowanie także sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Jak zawsze, uprzejmie proszę o asystę Ministrantów, Bielanki, Druhów Strażaków z wszystkich 6 Jednostek OSP, Członkinie Kół Żywego Różańca ze świecami, Chórzystów i Chórzystki. Dziewczynki Pierwszokomunijne                             i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. Z racji Bożego Ciała Próba sypania kwiatków dla DZIEWCZYNEK z klas III i IV OBOWIĄZKOWO, we wtorek na godz.1830. Mogą też sypać kwiatki młodsze dziewczynki.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

6. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400 zł

7. W środę 12.06.2019., odbył się pogrzeb śp.+ Maria KARBOWIAK, lat 98, mieszkała w Niechmirowie. Natomiast we wtorek 18.06.2019., odbędzie się pogrzeb śp.+ Agnieszka JĘDRZEJCZAK, lat 36, pochodząca ze Stolca. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ PIOTR BOCHENEK, z Parafii Św. Andrzeja ze Złoczewa

ALEKSANDRA BONDAS, z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ II.

9.W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas Mszy Św.

10. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=========================================================================

============================================================

===============================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 9 CZERWCA 2019.

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Jutro w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.             Msze św. będą w Stolcu rano o godz.900 i wieczorem o godz.1800.

4. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o 1900 Czcicieli MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ZAPRASZAM ze świecami. Dziękuje Anonimowej Osobie za ufundowanie 100 róż dla Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!

5. . Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 20 czerwca 2019 roku. Dlatego już dziś zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa DĄBROWA MIĘTKA.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP ŁESZCZYN.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa KAMIONKA

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa BROSZKI

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej i Odpust w Parafii Ostrówek.

7. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmrowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 1.800 zł. W minionym czasie zostały naprawione chodniki na cmentarzu, Koszt naprawy chodników        to kwota 1.700 zł.

8. W piątek odbył sie pogrzeb śp. + Józef PAŚ, lat 69, mieszkał w Burdynówce. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARTUR PAWEŁ CHOJNACKI, z Parafii Stoleckiej,

JUSTYNA DOBRAS, z Parafii Stoleckiej                   ZAPOWIEDŹ II.

PAWEŁ PIOTR BOCHENEK, z Parafii Św. Andrzeja ze Złoczewa

ALEKSANDRA BONDAS, z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ I.

10. Matce Kościoła polecamy wszystkich Solenizantów i Solenizantki oraz jubilatów nowego tygodnia.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy nr OPIEKUN, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

W przyszłą niedziele na sumie o godz.1200 i w Wielgiem o godz.1400 gościć będziemy Księdza Roberta Chudego, który prowadził Rekolekcje na wózku inwalidzkim.


===========================================================

=======================================================

======================================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 2 CZERWCA 2019.

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 1800 oraz w niedziele po Mszy Św., o godz.1200

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku w piątek 7.05.2019., od godz.1700

i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH Z RACJI I PIĄTKU odbędą się w czwartek i piątek od godz.900.

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ADRIAN PAWEŁ WLAŹLAK, z Parafii Stoleckiej,

MAGDALENA MARIA CHOCAJ,

z Parafii Wniebowzięcia NMP w Łubnicach,      ZAPOWIEDŹ II.

ADRIAN MARCIN BRONIEWSKI, z Parafii Chojne,

JOANNA CŁAPA, z Parafii Stoleckiej,              ZAPOWIEDŹ II.

ARTUR PAWEŁ CHOJNACKI, z Parafii Stoleckiej,

JUSTYNA DOBRAS, z Parafii Stoleckiej                   ZAPOWIEDŹ I.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy nr OPIEKUN, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


===========================================================================

======================================================

==============================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 MAJA 2019 - DZIEŃ MATKI

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych MAMACH z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1000. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Królowej Różańca świętego serdecznie zapraszam.

7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz.1000.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PIOTR ŁUKSZ URBANIAK, z Parafii Stoleckiej

MARLENA ELŻBIETA PAWLAK,

z Parafii Narodzenia NMP z Charłupi Małej,      ZAPOWIEDŹ II.

ADRIAN PAWEŁ WLAŹLAK, z Parafii Stoleckiej,

MAGDALENA MARIA CHOCAJ,

z Parafii Wniebowzięcia NMP w Łubnicach,      ZAPOWIEDŹ I.

ADRIAN MARCIN BRONIEWSKI, Z Parafii Chojne,

JOANNA CŁAPA, z Parafii Stoleckiej,              ZAPOWIEDŹ I.

11. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy numer Opiekun, a w nim wywiad z Biskupem Jubilatem oraz prezentacja 7 diakonów, którzy wczoraj otrzymali  święcenia prezbiteratu, Jest też tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 MAJA 2019.

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Dziś, w niedzielę 19 maja 2019., Dzieci klas IV przeżywają swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200.Z Dziećmi Rocznicy I Komunii Św., Ich Rodzicami oraz wszystkimi chętnymi udajemy się w piątek 24 maja 2019 na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic Jest jeszcze wiele wolnych miejsc(40) w drugim autokarze Koszt 100 zł. Wyjazd w piątek 24 maja 2019., o godz.600 sprzed kościoła w Stolcu. Można sie jeszcze zapisywać.

3. Także dzisiaj 19 maja 2019., nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK, przeżywa Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Dostojnego Jubilata otoczmy naszą modlitwą.

4. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę 25 maja 2019. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych 7. Kandydatów do kapłaństwa.

5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 4 Rodziny na sumę 650 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zapłaciłem za śmieci cmentarne oraz kabinę WC ponad 1.400 zł. oraz podatek do Kurii na kwotę 3,5 tys. zł.

7. W miniony piątek 17.05.2019., odbył sie pogrzeb śp.+ Szczepan BEZULSKI, lat 73, pochodził z Gronowa. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

TOMASZ SOBCZAK, z Parafii Stoleckiej,

PAULINA GALUS, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi, ZAPOWIEDŹ II.

PIOTR ŁUKSZ URBANIAK, z Parafii Stoleckiej

MARLENA ELŻBIETA PAWLAK,

z Parafii Narodzenia NMP z Charłupi Małej,      ZAPOWIEDŹ I.

9. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy numer Opiekun, a w nim wywiad              z Biskupem Jubilatem oraz prezentacja 7 diakonów, którzy otrzymają święcenia prezbiteratu, Jest też tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 MAJA 2019.


1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Dzisiaj, w niedzielę 12 maja 2019., wspólnota naszej Parafii przeżywa uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.1000 17.Dzieci z klas III; 8 Dziewczynek i 9 Chłopców przystąpiło do I Komunii Św., uczestnicząc w pełni w Ofierze Mszy Św. Dzieciom I Komunii Św., życzymy obfitości łask Bożych, wielkiej radości i fascynacji z tego, że Jezus w Eucharystii, daje Siebie jako pokarm na Nieśmiertelność. Życzymy, aby Dzieci CZĘSTO PRZYJMOWAŁY Pana Jezusa do swego serca w Komunii Św.

Rodzicom Dzieci I Komunii Św., gratulujemy i dziękujemy, że doprowadzili swoje dzieci do Ołtarza Pańskiego, a jednocześnie życzymy, aby dalej uczyli swoje dzieci tej wielkie Miłości do Chrystusa w Eucharystii. Szczęść Boże!

Przy tej okazji bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunii Św., za udekorowanie kościoła, za kwiaty i za dar ołtarza, którym jest nowy ornat różowy oraz komplet 4 nowych świec ołtarzowych. Bóg zapłać!

Dziękuję także dwom Anonimowym Osobom za ufundowanie RÓŻ dla MB Fatimskiej oraz róże dla Św. Józefa. Bóg zapłać!

Dziękuję też Paniom Katechetkom: za przygotowanie Dzieci do I Komunii Św.   Dziękuję również Rodzicom Dzieci klas II, że w miniony poniedziałek i wtorek generalnie posprzątali naszą świątynie na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

Dziękuję firmie „Bacutil” w Stolcu za dostarczenie gorącej wody do sprzątania kościoła. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dnia I Komunii Św.

Z racji I Komunii Św. WITAMY wszystkich Gości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę RADOŚCI ze spotkań przy stole rodzinnym oraz byśmy pamiętali o słowach Pana Jezusa: „ Ja Jestem chlebem żywym (…). Kto spożywa Moje Ciało ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Dzieci I Komunii Św. oraz Rodziców zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwa Majowe i Msze Św. na godz.1800 – trwa od dziś tzw. „Biały Tydzień”.

Natomiast w najbliższy piątek 17 maja 2019., z Dziećmi I Komunii Św. Ich Rodzicami oraz pozostałymi Czcicielami Matki Bożej, udajemy się z Pielgrzymką  na Jasną Górę. Wyjazd  autokarem do Częstochowy, sprzed kościoła w Stolcu w piątek o godz.800.. Można jeszcze zapisywać się (są wolne miejsca) w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 30zł.

3. W przyszłą niedzielę 19 maja 2019., Dzieci klas IV przeżywać będą swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200. Spowiedź Św. dla dzieci klas IV, które nie były w I Piątek Miesiąca oraz Spowiedź Św. ich Rodziców odbędzie się  w sobotę 18.05.2019., o godz.1100. Natomiast próba dla dzieci Rocznicowych odbędzie się też w czwartek 16.05.2019., o godz.1730. Obecność obowiązkowa.

4. Pielgrzymka Dzieci klas IV Rocznicy I Komunii Św. oraz Rodziców i chętnych Parafian do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic odbędzie się w piątek 24 maja 2019. W Wadowicach zwiedzanie domu Rodzinnego Św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej 100 zł. Zapisy na pielgrzymki u Pani Katechetki Małgosi lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

5. Jutro w poniedziałek 13 maja 2019., mija 102. Rocznica od Objawienia Matki Bożej w Fatimie. Papież Franciszek dokonał dwa lata temu kanonizacji dwójki rodzeństwa Św. Hiacyntę, lat 10 i Św. Franciszka Marto, lat 11 ŚWIĘTYMI.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH CZCICIELI MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE w poniedziałek na godz.1800. rozpocznie się Mszą Św. potem Nabożeństwo majowe i różańcowe z procesją z figurą MB Fatimskiej i światła. Proszę ze sobą przynieść świece z lampionami.

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na potrzeby Parafii i remont kościoła                              w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły  3 Rodziny na sumę 470 zł. Bóg zapłać!

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

TOMASZ SOBCZAK, z Parafii Stoleckiej,

PAULINA GALUS, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi,  ZAPOWIEDŹ I.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny.

Także dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza, przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć darem Serca nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu. Za ofiarny gest serca składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

za wstawiennictwem MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ!

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIBLIJNA - 5 MAJA 2019.

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj 11. Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej w tym tygodniu o godz,1800.

3. W środę 8 maja 2019., przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Tego dnia przypada Odpust w Parafii Uników suma Odpustowa o godz.1200.

4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz.1800. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

7. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Po Mszy Św. odbędzie zbiórka ofiar na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

8. W przyszłą niedzielę 12 maja 2019., Dzieci klas III, przeżywać będą swoją I Komunię Św., na Mszy Św. o godz.1000. Do I Komunii Św. przystąpi 17. Dzieci.

Z racji I Komunii Św., 12 maja 2019., Msze Św. będą w Stolcu o godz.800 i 1000 (Nie będzie Mszy Św. o godz.900 i o godz.1200). W Niechmirowie Msza Św. będzie wyjątkowo w sobotę o godz.1700.

Pierwsza Spowiedź Św. Dzieci I Komunii Św., oraz Spowiedź Św. Ich Rodziców, Rodzin odbędzie się w sobotę 11.05.2019., o godz.900.

Rodziców dzieci I Komunii Św. Proszę bardzo o udekorowanie kościoła.

Dzieci klas III zapraszamy na ostatnie próby: we wtorek, środę i piątek na godz.1700. Obecność obowiązkowa.

9. Rodziców Dzieci Klas II, których Dzieci, w przyszłym roku 2020. przystąpią do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na tegoroczną I Komunię Św. dzisiaj niedzielę 5 maja 2019., po Mszy Św. o godz.1200

Generalne Sprzątanie kościoła na dzień I Komunii Św., rozpocznie się w poniedziałek 6.05.2019., od odkurzenia i mycia gzymsów Natomiast generalne szorowanie podłogi i sprzątania kościoła będzie we wtorek 7 maja 2019., od godz.900. Dziękuję firmie „Bacutil”, która co roku dostarcza ciepłą wodę. Natomiast wszystkie Mamy dzieci klas II, proszę przynieść ze sobą wiadra, szczotki do zamiatania i szczotki do szorowania oraz inne sprzęty do sprzątania.

10. Czcicieli MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ZAPRASZAM na Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w tym roku, z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i z procesją światła w poniedziałek 13 maja 2019., na godz.1900. W tym dniu przypada 102.rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie w Portugalii.

Dwa lata temu, w 100-lecie objawień w Fatimie Papież Franciszek dokonał kanonizacji Świętych Pastuszków; Rodzeństwa: 10-letnią Św. Hiacyntę oraz 11-letniego Św. Franciszka Marto. Celem nabożeństwa Fatimskiego jest, a by podjąć się wezwania Matki Bożej z Fatimy: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata!

11. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na potrzeby Parafii i remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyło 6 Rodzin na sumę 1. 250 zł.

12. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować że w związku z kradzieżami na cmentarzu kwiatów i innych rzeczy oraz niegodnego zachowywania się niektórych Osób na cmentarzu, w najbliższym czasie na Cmentarzu Parafialnym w Stolcu, zostanie założony monitoring cmentarza oraz przy śmieciach cmentarnych.

13. W sobotę 4.05.2019., odbył się pogrzeb śp.+ Stanisław SOBCZAK, lat 81, pochodził ze Stolca, a mieszkał ostatnio w DPS w Sieradzu. Także w sobotę zmarła  śp. + Anna SOSIN, lat 85, mieszkała w Dąbrowej Miętkiej. Pogrzeb Śp.+ Anny SOSIN, odbędzie się we wtorek 7 maja 2019., o godz.1530, wcześniej wyjście z kaplicy cmentarnej o godz.1500.. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 KWIETNIA 2019.

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego).

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce 75. Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

4. Od środy 1 maja zapraszam na Nabożeństwa Majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 1800. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

5. W piątek 3 maja 2019.,przypada uroczystość NMP Królowej Polski i święto Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Św. w Stolcu o godz.900 i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem w czwartek 2.05.2019., Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Tego dnia przypada Odpust NMP Królowej Polski w Parafii Pyszków, suma o godz.1200.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. w piątek pól godziny przed każdą Mszą Św.

7. Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku odbędzie się we wtorek 30.04.2019. i w środę 1.05.2019. We wtorek odwiedzę Chorych z czwartku, a w środę Chorych z piątku.

8. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej i Niepokalanego Serca Maryi zapraszam w Pierwszą sobotę miesiąca maja 2019., na Mszę Świętą o godz.900.

9. W sobotę 4 maja przypada święto Patronalne STARAŻAKÓW św. Floriana. Zapraszam Strażaków na Mszę Św. 3 maja na godz.900. Tego dnia Odprawię sumę odpustową z kazaniem w Parafii Św. Floriana Jedlec koło Pleszewa, suma o godz.1200. Na Odpust Św. Floriana do Jedlca udaje się delegacja 19. Strażaków z Miasta i Gminy Złoczew.

10. I Komunia Św. dzieci klas III, dobędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 12 maja 2019 na Mszy Św. o godz.1000. Tego dnia Msze Św. w Stolcu będą o godz.800 i g.1000. W Niechmirowie będzie Msza Św. w sobotę o godz.1700, a w Wielgiem tez w sobotę o g.1930.

Próba dla dzieci klas III odbędzie się we wtorek 30.04.2019., o godz.1700 oraz w środę 1.05.2019. o godz.1000 i w sobotę 4.05.2019., o godz.1000. Obecność obowiązkowa.

11. Rodziców Dzieci klas II, zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na I Komunię Św. w niedzielę za tydzień 5 maja 2019.,po Mszy Św. o godz.1200.

12. Nasza Parafia organizuje dwie pielgrzymki autokarowe: na Jasną Górę w piątek 17 maja 2019., z Dziećmi I Komunii Św. i Rodzicami i chętni Parafianie.

Druga pielgrzymka (2 autokary) do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic dla Dzieci Rocznicy I Komunii Św. plus Rodzice  w piątek 24 maja 2019. W Wadowicach zwiedzanie domu Rodzinnego Św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu na Jasną Górę 30 zł. Koszt wyjazdy do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej 100 zł. Zapisy na pielgrzymki u Pani Gosi.

13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAWID JAN MIARKA, z Parafii Św. Stanisława B.M. w Dankowie,

SYLWIA KATARZYNA SROKA,  z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ II.

14. W czwartek 25.04.2019., odbył sie pogrzeb młodego Parafianina, który zginął w wypadku samochodowym    + Patryk WLAZŁY, lat 22, mieszkała w Broszkach. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

15. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela oraz Opiekun.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia Miłosierdzia!

JEZU, UFAM TOBIE!=========================================================

=============================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21 KWIETNIA 2019.

WIELKANOC A.D.2019.

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Msze Święte dziś w Stolcu: o godz.600(rezurekcja) i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. (Nie ma Mszy Św. w Stolcu o g.900.

2. Jutro 22 kwietnia 2019., drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek, zwany „Poniedziałkiem Anioła”, który zwiastował Zmartwychwstanie Chrystusa! Pamiętajmy także, że jest to dzień, w którym modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II oraz Kaliskie Seminarium Duchowne. Jutro przed kościołem będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Kaliszu i KUL, za które składam serdeczne Bóg zapłać! Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

3. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 75. Tydzień Miłosierdzia.

4. Dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę i próbę, która odbędzie się w kościele, w najbliższy czwartek 25 kwietnia 2019., o godz.1700. Obecność obowiązkowa.

5. W Wielki Piątek 19.04.2019., zmarła śp. + Józefa(ona) GIBKA, lat 87, mieszkała w Kamionce. Pogrzeb śp. Józefy Gibkiej, odbędzie się we Wtorek Wielkanocny 24.04.2019., o godz.1200. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRYSTIAN KAMIL CHALIŃSKI, z Parafii Św. Józefa Robotnika z Popowa,

ALEKSANDRA WERONIKA OGRABEK, Parafia Stolecka,       ZAPOWIEDŹ II.

DAWID JAN MIARKA, z Parafii Św. Stanisława B.M. w Dankowie,

SYLWIA KATARZYNA SROKA,  z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ I.

7. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

8. Przed kościołem do nabycia świąteczna parsa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

9.. Drodzy Parafianie Szanowni Goście! W Święta Wielkanocne, składamy sobie życzenia. Dlatego pragnę Wam wszystkim złożyć najlepsze Życzenie Wielkanoce.

Niech Chrystus Zmartwychwstały, który pokonał śmierć, grzech, piekło i szatana, napełnia nasze SERCA SWOJĄ RADOŚCIĄ, NADZIEJĄ i MIŁOŚCIĄ. Niech On w Mocy Swojego Ducha Świętego, błogosławi nam i umacnia nas, abyśmy tę Radość, Nadzieję i Miłość zanosili w naszą codzienność, do naszych domów, rodzin, do miejsca pracy, nauki czy cierpienia; wszędzie tam gdzie spotykamy naszych Bliźnich!

 

Wszystkim Życzę Wesołego Alleluja!


=========================================================

===========================================

============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA i MĘKI PAŃSKIEJ - 14 KWIETNIA 2019.

1. Dziś w Niedzielę Palmową 14.04.2019., odprawimy, już szesnasty raz, Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Zapraszam Was Kochani Parafianie i Goście na Drogę Krzyżową dziś po południu, na godz.1800. Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Przeżyjmy te dni jak powinien przeżyć człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zapraszam w tych dniach wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni parafialnej na Nabożeństwa o godz.1800.

3. WIELKI CZWARTEK, to dzień naszego dziękczynienia Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Zapraszam na uroczystą Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej Parafian i Gości. Po Mszy Św., nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – pamiątka więzienia Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy do godz.2100. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam na Mszę Św. ze świecami. Dzieci odnowią swoje PRZYRZECZENIA ze Chrztu św. oraz towarzyszyć będą ze świecami Panu Jezusowi w procesji do Ciemnicy.

4. WIELKI PIĄTEK to dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA JEZUSA CHRYSTUSA na KRZYŻU. W tym dniu na całym świecie nie odprawia się Mszy Św., - Pan Jezus składa Siebie Bogu Ojcu w ofierze Krzyża. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest ADORACJA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa razy można się posilić (post ścisły obowiązuje osoby od 18-60.roku życia). W tym dniu Kościół nie udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Po Nabożeństwie Krzyża przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz.2100.

5. WIELKA SOBOTA to dzień ciszy – Pan Jezus w Grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz.1000 do godz.2100. Tradycyjnie proszę o WARTĘ przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków Wszystkich 6.Jednostek z terenu naszej Parafii.

ZAPRASZAMY Was Kochani PARAFIANIE na Adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w Wielka Sobotę 20.04.2019., według następującego porządku:

- Mieszkańców Burdynówki i Łeszczyna ZAPRASZAMY na godz.1000,

- Wielgie, Cisowa – godz.1100,

- Gronów, Rokitowiec i Gronówek – godz.1200,

- Kamionka, Niechmirów, Kol. Kamionka, Kol. Niechmirów, Wolnica Niechm. – godz.1300,

- Dąbrowa Miętka, Broszki, Lipiny, Jaźwiny, Doliny, Siekanie – godz.1400,

- Adoracja Indywidualna z Koronką do Miłosierdzia Bożego – godz.1500,

- Biesiec, Filipole, Przylepka – godz.1600,

- Stolec, Koźliny – godz.1700,

godz.1800 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

- Młodzież całej Parafii – godz.2000.

W Wielką Sobotę tradycyjnie udajemy się do kościoła ze święconym, aby poświęcić pokarmy na stół wielkanocny.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW na stół Wielkanocny:

- Wielgie: godz.900, - Niechmirów: godz.930,

- kościół Parafialny w Stolcu: godz.1100, 1300 i 1500.

W Wielką Sobotę o godz.1800 rozpoczniemy Wigilię Paschalną Wielkiej Nocy.W czasie nabożeństwa nastąpi poświęcenie ognia, nowego paschału, wody chrzcielnej, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne i wyznamy wiarę w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego! Na liturgię Paschalną proszę przynieść świece – gromnice.

6. W niedzielę 21 kwietnia 2019., UROCZYSTOŚĆ ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – WIELKANOC 2019! – największe święto CHRZEŚCIJAN! Msze Św. w Wielkanoc: REZUREKCJA z procesją o godz.600 (Nie będzie Mszy Św. o godz.900), godz.1030(Niechmirów), godz.1200 i godz.1400(Wielgie) Do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam: Parafian i Gości, a także Asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, Druhów Strażaków, Panie i Panów niosących chorągwie, feretrony, świece.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać! Dnia 31 marca 201., w Urzędzie Gminy Burzenin złożono wniosek o dofinansowanie remontowanego głównego Ołtarza kościoła w Niechmirowie.

Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Łeszczyn, Biesiec, Wolnica Niechmirowska, mieszkańcom Burdynówki, Krzyżanki w sumie z całej Parafii, złożono ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w kwocie: 1.375 zł.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRYSTIAN KAMIL CHALIŃSKI, z Parafii Św. Józefa Robotnika z Popowa,

ALEKSANDRA WERONIKA OGRABEK, Parafia Stolecka,       ZAPOWIEDŹ I.

9. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela oraz Opiekun można też nabyć kartki świąteczne Wielkanocne

Także dzisiaj przed kościołem odbywa się ostatnia w sezonie grzewczym, zbiórka ofiar za ogrzewanie kościoła. W sumie za prąd, kwota wynosi 1.570zł. Bóg zapłać za dar serca!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Owocnego przygotowywania się na święta Wielkiej Nocy przez Wielki Tydzień!============================================================================

==========================================================

=========================================

======================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 KWIETNIA 2019.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

Dzisiaj w niedzielę 7.04.2019., po Mszy Św. południowej o godz.1200 , zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Mieszkańców DPS Skrzynno.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Po Mszy św.. o godz.1200, już tradycyjnie, zostanie zrobione zdjęcie do kalendarza z najdłuższymi palmami.

3. Także za tydzień w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019., już po raz 16. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej  o godz.1800.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2019., o godz.1000. Obecność obowiązkowa.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie.                    W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 550 zł. Bóg zapłać!

Dziękuje za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa: Broszki, Stolec, Dąbrowa Miętka, Gronówek, Łeszczyn.

6. Pogrzeb śp. + Stanisław NAWROCKI, lat 78, mieszkał w Krakowie, a pochodził   ze Stolca, odbędzie się w piątek 12.04.2019., o godz.1300. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PIOTR KAMIL WOŹNIAK, Parafia Narodzenia NMP w Charłupi Małej,

BEATA KATARZYNA WRZOSEK, Parafia Stolecka,          ZAPOWIEDŹ II.

8. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz Opiekun, a w Opiekunie m.in. prezentacja kościoła parafialnego w Złoczewie.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a naszym Rolnikom życzę dobrej pogody i sił na wiosenne prace, Szczęść Boże!


==============================================================================

=======================================================

=================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 MARCA 2019.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkiego Postu kończymy nasze Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach naszego zamyślenia nad Bogiem Cierpiącym w Jezusie Chrystusie i zamyślenia nas sobą, aby owocnie przeżyć nadchodzące święta Wielkanocne. Bardzo dziękuje Rekolekcjoniście – Księdzu Robertowi CHUDEMU, z Ostrowa Wlkp., który mimo zmagania się z nieuleczalną chorbą stwardnienie rozsiane(SM), głosił Nam z Mocą Bożego Ducha Słowo Boże. Księdzu Robertowi życzymy nadziei i obfitości łask Bożych. Szczęść Boże!

Dziękuję wszystkim Osobom, które pomogły w pobycie Księdza Roberta wśród nas na rekolekcjach: Pani Gosi Królewicz, Pani Małgorzacie Świętczak, Pani Kindze Janucik, Panu Jarkowi Andrych za wypożyczenie specjalnego samochodu do transportu niepełnosprawnych. Dziękuję opiekunce Księdza Roberta Pani Agnieszce, która pracuje w Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. Dziękuje także mojej Rodzinie i wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą pomogli w przebiegu tych rekolekcji, Bóg zapłać! Dziękuję Dzieciom za przygotowanie laurek dla księdza Roberta. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza niedziela, nazywana jest „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Nawet szaty liturgiczne mogą przybrać kolor różowy. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.

3. Już za dwa tygodnie, w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019., po raz  16. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.

4. Zbliża się Dzień I Komunii Św. Dzieci klas III – 12 maja 2019. W tym tygodniu rozpocznie się katecheza bezpośrednia dla dzieci klas III. Zapraszam na katechezę dzieci klas III w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2019., na godz.1400 do salki katechetycznej przy kościele w Stolcu. Obecność obowiązkowa!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

Okazja do Spowiedzi św. w Stolcu w piątek 5 kwietnia 2019 roku od godz.1700

i Droga Krzyżowa i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH odbędą się w czwartek 4 kwietnia i w piątek 5 kwietnia 2019.,                       od godz.900.

6. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej i Niepokalanego Serca Maryi zapraszam w Pierwszą sobotę miesiąca kwietnia 2019., na Mszę Świętą o godz.1000.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie.                    W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać

8. W miniony piątek odbył sie pogrzeb śp. + Dariusz ZAŁĘCKI, lat 52, mieszkał w Koźlinach. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

 

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PIOTR KAMIL WOŹNIAK, Parafia Narodzenia NMP w Charłupi Małej,

BEATA KATARZYNA WRZOSEK, Parafia Stolecka,          ZAPOWIEDŹ I.

Do nabycia jest też tygodnik: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Niedziela. Można też nabyć szkolne kartki wielkanocne.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i dobrego Tygodnia

 

oraz Trwania w Dobrych postanowieniach Rekolekcyjnych!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 MARCA 2019.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne rekolekcje wielkopostne.

2. Rekolekcje Szkolne dla dzieci ze Szkół Podstawowych rozpoczną się w środę 27.03. 2019., o godz.1000 w kościele parafialnym w Stolcu. Natomiast Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w piątek 29.03.2019. Rekolekcje parafialne poprowadzi Ksiądz ROBERT CHUDY, mój kolega kursowy, który choruje na stwardnienie rozsiane SM i mieszka w domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp.

 

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Parafialny Dzień Spowiedzi Wielkopostnej przeżyjemy w sobotę 30.03.2019.

3. W jutro w poniedziałek 25 marca  2019., przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich Wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się jutro, podczas Mszy Świętej o godz.1700.

4. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam wraz z Rodzicami na katechezę bezpośrednio przygotowującą do I Komunii Św. oraz pierwsze próby, za dwa tygodnie, w sobotę 6 kwietnia 2019 na godz.1400. Obecność obowiązkowa.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 700 zł.

W minionym tygodniu w kościele w Niechmirowie stolarz zamontował nowe schody drewniane (dębowe) na chór. Koszt schodów wyniósł 4.000 zł. Teraz przygotowujemy się do prac montażu głównego ołtarza.

6. W miniony wtorek 19.03.2019., odbył się pogrzeb śp.+ Anna BINKOWSKA, lat 92, mieszkała w Niechmirowie. Natomiast wczoraj w sobotę 23.03.2019., w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Wieluniu, odbył się pogrzeb naszego Parafianina śp. + Ryszard PROZNER, lat 63, mieszkał w Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ PIOTR PIETRAS, z Parafii Błaszki,

KATARZYNA MARIA LEŚNIK, z Parafii Stoleckiej,                    ZAPOWIEDŹ II.

MARIUSZ MATŁAWSKI, z Parafii Stoleckiej,

KAROLINA BEKOWSKA, z Parafii Stoleckiej,                   ZAPOWIEDŹ II.

MARCIN GACZEWSKI, z Parafii Św. Jakuba Apostoła w Głownie,

OLGA MAKOTA, z Parafii Stoleckiej,               ZAPOWIEDŹ II.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Tygodnia Wielkiego Postu!

 

oraz owocnych Rekolekcji Wielkopostnych.


==============================================================

=====================================================

==============================


PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

OD 29 DO 31 MARCA 2019.

Piątek: 29 marca 2019.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla Dzieci.

godz.1700 DROGA KRZYŻOWA i Msza Św. z nauką ogólną.

Sobota: 30 marca 2019.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. WIELKOPOSTNEJ.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.830.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1000.

SPOWIEDŹ Św. w Wielgie od godz.1000.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla DZIECI i MŁODZIEŻY,

SPOWIEDŹ Św. od godz.1130.

godz.1530(Wielgie) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ ŚW. PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31 MARCA 2019.

Zakończenie Rekolekcji Parafialnych.

godz.900 Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1200 Msza Św. z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Po Mszy Św.: GORZKIE ŻALE.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POPROWADZI

Ks. mgr ROBERT CHUDY - z Domu Księży Emerytów z Ostrowa Wlkp.,

kolega kursowy Ks. Proboszcza Zbigniewa

 

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”


===============================================================

==================================================

=================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 MARCA 2019.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.1700 oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy Św. o godz.1200. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 29 marca 2019. Nauki wygłosi dla nas Ks. Robert CHUDY z Ostrowa Wlkp. Natomiast rekolekcje szkolne dla Dzieci i Młodzieży ze szkół podstawowych z Broszek i Stolca rozpoczną się  w środę 27 marca 2019.

5. We wtorek 19 marca 2019., przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła i patrona naszej Diecezji Kaliskiej. Msza Święta ku czci Św. Józefa z Litanią we wtorek o godz.1700.

6. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1.370 zł. Także w minionym tygodniu zapłaciłem należny podatek parafialny do Kurii Diecezjalnej w Kaliszu na kwotę ponad 15 000,- złotych.

7. Wczoraj w sobotę 16.03.2019., odbył sie pogrzeb śp.+ Roman CHYLICKI, lat 39, pochodził z Wielgiego. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN PAWEŁ WLAZŁY, z Parafii Stoleckiej,

ŻANETA PATRYCJA WITCZAK, z Parafii Wiewiórczyn, ZAPOWIEDŹ II.

PAWEŁ PIOTR PIETRAS, z Parafii Błaszki,

KATARZYNA MARIA LEŚNIK, z Parafii Stoleckiej,                    ZAPOWIEDŹ I.

MARIUSZ MATŁAWSKI, z Parafii Stoleckiej,

KAROLINA BEKOWSKA, z Parafii Stoleckiej,                   ZAPOWIEDŹ I.

MARCIN GACZEWSKI, z Parafii Św. Jakuba Apostoła w Głownie,

OLGA MAKOTA, z Parafii Stoleckiej,               ZAPOWIEDŹ I.

9. Przy wyjściu z kościoła zachęcam do lektury prasy katolickiej: Opiekun, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Możemy też wesprzeć materialnie darem Serca Polskich Misjonarzy i Misjonarki pracujących na misjach, wśród nich S. Letancja CAŁA, Nazaretanka, która pracuje juz 6. rok w Kazachstanie, w Kellerowce.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego kolejnego Tygodnia Wielkiego Postu!


=======================================================================

===========================================================

==========================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 MARCA 2019.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.1700,  Gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz.12

3. Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca  przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz1700.

5. Rodziców Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. proszę o odbiór strojów komunijnych wraz ze swoimi Dziećmi. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się w najbliższą sobotę 16 marca 2019 o godz.1430, w zakrystii kościoła parafialnego.

Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 29 marca 2019. Nauki wygłosi dla nas Ks. Robert CHUDY z Ostrowa Wlkp. Natomiast rekolekcje szkolne dla Dzieci i Młodzieży ze szkół podstawowych z Broszek i Stolca rozpoczną się  w środę 27 marca 2019.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł.

Bóg zapłać też za ofiary na ubezpieczenie kościołów i cmentarza. Tydzień temu zebrano kwotę 1.435 zł. W sumie zebrano 3.312 zł. Rachunki wynosiły 5.500zł.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

GRZEGORZ SŁAWOMIR ŚPIEWAK, z Parafii Charłupia Mała,

EMILIA GAŁKA, z Parafii Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ II.

DAMIAN PAWEŁ WLAZŁY, z Parafii Stoleckiej,

ŻANETA PATRYCJA WITCZAK, z Parafii Wiewiórczyn, ZAPOWIEDŹ I.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecam Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela. W Opiekunie m.in. prezentacja kościoła Parafialnego w Burzeninie i artykuł o niezwykłym sportowcu Kubie Błaszczykowskim.

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów i solenizantki otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

i owocnego przeżycia Wielkiego Postu!


===============================================================

============================================

===============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 MARCA 2019.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową: w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1500. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam w piątek na godz.1700.

5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Św. o godz.1200 rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali.

6. W piątek dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.+ Regina TOKAREK, lat 86, mieszkała w Wielgiem, której pogrzeb odbył sie w czwartek 28.02.2019., oraz śp.+ Marianna LATUSZEK, lat 94, mieszkała w Niechmirowie, a której pogrzeb odbył się w sobotę 2.03.2019.. Wieczny odpoczynek…

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina KOWALSKA z Parafii Stolec,

Michał KOWALEWSKI z Parafii Lututów, ZAPOWIEDŹ III.

GRZEGORZ SŁAWOMIR ŚPIEWAK, z Parafii Charłupia Mała,

EMILIA GAŁKA, z Parafii Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ II.

9. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom i Paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

10. Wyjazd (2autokary) Dzieci Rocznicy I Komunii Św. z Rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic do Muzeum Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II - jest już zrobiona rezerwacja do muzeum (zobacz https://domjp2.pl/), odbędzie się w piątek 24 maja 2019. Natomiast wyjazd Dzieci I Komunii Św. z Rodzicami do Częstochowy, na Jasną Górę odbędzie się w piątek 17 maja 2019.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny. Także przed kościołem odbywa sie zbiórka ofiar na ubezpieczenie kościołów i cmentarza, koszt ubezpieczenia to kwota 2.800 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

w którym rozpoczniemy Wielki Post 2019.


===================================================================

===================================================

=========================================

================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 LUTEGO 2019.

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

Okazja do Spowiedzi św. w Stolcu w piątek 1 marca 2019 roku od godz.1600

i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH odbędą się w czwartek 28 lutego i 1 marca 2019.od godz.900.

3. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej i Niepokalanego Serca Maryi zapraszam w Pierwszą sobotę miesiąca marca 2019., na Mszę Świętą o godz.1000.

4. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 600 zł.

W minionym tygodniu zapłacono 6.000 zł. za schody zewnętrzne do kościoła w Niechmirowie i 700 zł. za wykonane listwy-cokoły. Pan stolarz zrobił pomiary i za trzy tygodnie zostaną wykonane nowe schody dębowe na chór kościoła w Niechmirowie, koszt schodów wyniesie ok. 4.000 zł. Do końca marca zostanie także zamontowany główny ołtarz z obrazem Matki Bożej Niepokalanej. Koszt renowacji ołtarza wyniesie około 50 tys. zł. połowa już została zapłacona. Renowacja samego Obrazu Matki Bożej wyniosła 6.000 zł. Może znajdzie się Ofiarodawca renowacji Obrazu Matki Bożej Niepokalanej?

Tydzień temu przed kościołem odbywała się zbiórka ofiar na ogrzewanie kościołów (1.500zł) oraz na Ubezpieczenie kościołów i cmentarza od OC (2.800zł) oraz za śmieci cmentarne 1.200 zł. Razem kwota 5.500zł. Tydzień temu zebrano kwotę 1.877 zł. Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom.

Także za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar ubezpieczenie kościołów i cmentarza (2.800zł.).

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina KOWALSKA z Parafii Stolec,

Michał KOWALEWSKI z Parafii Lututów, ZAPOWIEDŹ II.

GRZEGORZ SŁAWOMIR ŚPIEWAK, z Parafii Charłupia Mała,

EMILIA GAŁKA, z Parafii Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ I.

7. Przed kościołem jest do nabycia prasa: nowy numer Opiekun; a w nim o przesłaniu świętych KOBIET; Polki, które zadziwiły świat, W Opiekunie też artykuł: w marcu minie 38 lat od zamachu na życie Ronalda Reagana, dokonanego niecałe trzy miesiące po zaprzysiężeniu go na prezydenta. Zamachu, który cudem przeżył i odczytał jako znak z nieba. Dlaczego tak twierdził w artykule w artykule BÓG, REAGEN i ZIMNA WOJNA.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia,

a Dzieciom i Młodzieży Darów Ducha Świętego na II semestr Roku Szkolnego!


=================================================================================

==============================================================

=============================================

====================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 LUTEGO 2019.

1. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy w czwartek 14.02.2019., uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu i w uroczystościach odpustowych ku czci Św. Walentego.

2. W najbliższy piątek 22 lutego przypada święto Katedry Św. Piotra w Rzymie. Już od IV wieku rzymianie obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy Św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego FRANCISZKA. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 970 zł.

Dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. odbywa  się zbiórka ofiar na ogrzewanie kościoła, jest do zapłaty kwota 1.500 zł. oraz na zbiórka na Ubezpieczenie kościołów i cmentarza , jest do zapłaty kwota 2.800 zł. oraz za śmieci cmentarne 1.200 zł.

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina KOWALSKA z Parafii Stolec,

Michał KOWALEWSKI z Parafii Lututów, ZAPOWIEDŹ I.

5. Przed kościołem jest do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży udanego drugiego tygodnia ferii zimowych!


================================================================================

============================================================

===================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 LUTEGO 2019.

1. Jutro w poniedziałek  11.02.2019., w rocznicę Objawień Matki Bożej w Lourdes, już po raz 27-y, przypada Światowy Dzień CHOREGO. Starajmy się pomóc ludziom cierpiącym i samotnym nie tylko przez modlitwę, ale konkretne dzieła miłości. Pamiętajmy, że nawiedzenie Chorych zaliczane jest do tzw., Uczynków Miłosierdzia wobec ciała. Zapraszam Wszystkich CHORYCH i tych WSZYSTKICH, którzy opiekują się Chorymi, na Mszę Św. jutro w poniedziałek 11.02.2019., na godz.1000, podczas której udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. W czwartek 14 lutego 2019., nasza wspólnota Parafialna przeżywać będzie ODPUST  ku czci Św. Walentego, Patrona Parafii i Patrona Zakochanych. Msze Św.Św. w tym dniu będą w Stolcu o godz.900, 1700 i SUMA ODPUSTOWA o godz.1200. Sumę Odpustową i kazania na Mszach Św. do południa wygłosi Ksiądz Kanonik Jacek POCHANKE, Proboszcz Parafii Wałków koło Koźmina Wlkp. Po sumie odpustowej zamiast procesji odmówimy Litanię do Św. Walentego.

Każdy z nas, kto przybędzie na Odpust Św. Walentego , po każdej Mszy Św., otrzyma, już po raz piąty, „Serce Św. Walentego”. Serca św. Walentego, w tym roku, upieką Panie z Sołectwa Broszki. Na ręce Pana Sołtysa Józefa Świętczaka, bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Dziewczętom, które podjęły się tego zadania. Bóg zapłać!

Moi Kochani! Każdy z nas zostanie obdarowany „Sercem św. Walentego”, aby pamiętać, by mieć wielkie Serce dla Boga i wielkie, dobre Serce dla Bliźnich, jak Św. Walenty!

3. Dzień 14 lutego jest zarazem DNIEM PARAFIALNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Dlatego zapraszam Was Kochani Parafianie na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według następującego porządku:

- Mieszkańców Wielgie i Cisowa – zapraszam na godz.1000,

- Łeszczyn: godz.1030,

- Gronówek, Gronów i Rokitowiec; godz.1100,

- Kamionka, Niechmirów, Kolonia Niechmirów i Kolonia Kamionka; godz.1130,

- godz.1200 SUMA ODPUSTOWA.

- Dąbrowa Miętka; godz.1300,

- Broszki, Doliny i Siekanie; godz.1330,

- Wolnica Niechmirowska; godz.1400,

- Burdynówka, Jaźwiny i Lipiny; godz.1430,

- Adoracja Indywidualna - Koronka do Miłosierdzia Bożego godz.1500.

- Koźliny, Biesiec, Filipole, Przylepka; godz.1530,

- Sołectwa Stolec; godz.1600,

- DZIECI i Młodzież z Gimnazjum, szkół Średnich i nowo Bierzmowani; godz.1630.

- Godz.1700 – Msza Św., i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W poniedziałek 11.02.2019. w ramach Programu Żywieniowego PEAD zostaną przywiezione dary z Caritas Diecezji Kaliskiej. Dlatego Osoby które zgłosiły się w ramach Programu Żywieniowego PEAD 2019, mogą odbierać dary w najbliższy poniedziałek od godz.1500 do 1900.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 700 zł. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na ogrzewanie kościoła, jest do zapłaty kwota 1.500 zł. zbiórka na Ubezpieczenie kościołów i cmentarza , jest do zapłaty kwota 2.800 zł. oraz za śmieci cmentarne jest do zapłaty 1.200 zł.

6. Przed kościołem jest do nabycia prasa: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia,

a Dzieciom i Młodzieży udanych i bezpiecznych  ferii zimowych!


=================================================================

================================================

===================================

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 LUTEGO 2019.

1. W minionym tygodniu nasz Pan Organista Leszek Królewicz obchodził swoją 24. rocznice pracy Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego. W imieniu całej naszej wspólnoty Parafialnej oraz w imieniu własnym, dziękuję Panu Leszkowi za piękną i gorliwą pracę i życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa za przyczyną Św. Cecylia - Patronki Muzyki kościelnej.

2. Odpust św. Walentego przypadnie w tym roku w czwartek 14 lutego 2019 roku.

Uprzejmie proszę, aby Panie z Sołectwa Broszki na Odpust św. Walentego przygotowały  piernikowe SERCA ŚW. WALENTEGO, które otrzyma każdy, kto przybędzie na Odpust w czwartek 14.02.2019. Paniom zaangażowanym w te prace już dzisiaj mówię: Bóg zapłać!

3. W minionym tygodniu zapłaciłem malarzom II ratę za malowanie kościoła w Niechmirowie w kwocie 6.000 zł. Całość prac malarskich została uregulowana. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remontowane wnętrze i uposażenie kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 550 zł. Bóg zapłać!

4. W miniony wtorek 29.01.2019. odbył się pogrzeb śp. + Eugeniusz JANIAK, lat 85, mieszkał w Niechmirowie. W czwartek 31.01.2019., odbył sie pogrzeb najstarszej Parafianki śp.+ Pelagia POTYRAŁA, lat 100, mieszkała w Kamionce. Wczoraj w sobotę 2.02.2019., odbył się pogrzeb  śp. + Kazimiera KOLANEK, lat 91, mieszkała w Stolcu. Natomiast  jutro w poniedziałek 4.02.2019., o godz.1200 odbędzie się pogrzeb śp. +Aleksandra BIEŃKOWSKA, lat 56, pochodząca z Gronowa, a mieszkała w Londynie, w Wielkiej Brytanii. „Dobry Jezu, a nasz Panie,,,”.

5. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który przypadł w święto MB Gromnicznej, dzisiaj po Mszy Św. przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na cztery Zakony Kontemplacyjne, które są w naszej Diecezji Kaliskiej, wśród nich są Mniszki Kamedułki ze Złoczewa, które nieustannie za nas sie modlą. Bóg zapłać za dar Serca.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

i Dobrego Miesiąca Lutego!


==========================================================

==========================================

=====================================

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 STYCZNIA 2019.

 

1. Dziś w niedzielę 27 stycznia 2019., na zakończenie Kolędy 2019., już po raz siedemnasty, odprawimy KOLĘDĘ NA CMENTARZU! Po Mszy Św. o godz.1200, udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za wszystkich ZMARŁYCH, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku i nie doczekali się kolędy. ZAPRASZAM Was Kochani Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, mimo śniegu, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz.1700 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

Okazja do Spowiedzi św. w Stolcu w piątek 1 lutego 2019 roku od godz.1600

i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH odbędą się 31 stycznia i 1 lutego 2019.od godz.900.

5. W najbliższą sobotę 2 lutego 2019., będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w Stolcu: o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1800.

Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

DZIECI KLAS III, które przygotowują się do I Komunii Św. ZAPRASZAM wraz z RODZICAMI na POŚWIĘCENIE ŚWIEC - GROMNIC w sobotę 2.02.2019., na Mszę Św. o godz.1700.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka Ofiar na 4 Zakony Kontemplacyjne w naszej Diecezji Kaliskiej, wśród których są nasze Mniszki Kamedułki ze Złoczewa.

7. Zmarł śp. + Eugeniusz JANIAK, lat 85, mieszkał w Niechmirowie, przez wiele lat opiekował sie bezinteresownie kościołem i obejściem kościoła w Niechmirowie. Pogrzeb śp. + Eugeniusza JANIAKA odbędzie się we wtorek 29.01.2019., O godz.13 00 , wyjście z kaplicy o godz.12 30 „Dobry Jezu, a nasz Panie, ...”.

8. Przyjem z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun wyjściu, tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i otwarcie Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==================================================== == ===========================

==================================================== == ============

==================================================== == =

======================================