Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
E-mail Print PDF

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 LIPCA 2021.

1.Liturgia słowa ukazuje nam dobrego pasterza Jezusa Chrystusa, który tak bardzo jest zatroskany o powierzone Mu owce, że oddaje za nie życie. Czy jednak z tego Chrystusowego daru chcemy skorzystać?

3.  Z racji św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego liturgiczne wspomnienie przypada 25 lipca w niedzielę, po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji, będą przeznaczone jak co roku na zakup pojazdów dla misjonarzy, MIVA Polska. MIVA Polska - Transport dla misjonarzy

3.  Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę. W tym roku wyruszy także pielgrzymka z naszego Dekanatu Złoczewskiego. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed Jej ołtarzem przedstawić swoje trudy i bolączki, prosząc o pomoc i wsparcie.

Młodzież i chętnych na pieszą pielgrzymkę, ZAPRASZAM NA MODLITEWNE CZUWANIE W INTENCJI PIESZEJ PIELGRZYMKI NA JASNA GÓRĘ W NAJBLIŻSZĄ sobotę 24 lipca 2021 na godz.20.00.

4. W czwartek 15.07.2021., odbył się pogrzeb śp.+ Alicja KUŹNIK, lat 80, zamieszkała w Burdynówce, a Wielgiem zmarła Marianna STĘPIEŃ, która pogrzeb miała w piątek w Parafii Masłowiece. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Albert Fryderyk KRUPA z Parafii  Św. Stanisława w Unikowie,

Angelika Anna DAWLUD z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu,

ZAPOWIEDŹ I.

6. W minioną środę 14 lipca 2021., w wyniku burzy zostało uszkodzone w kościele parafialnym nagłośnienie, kamera, modem internetowy. Główny wzmacniacz jest u naprawy. Dziękuję Rafałowi Machała za bezinteresowne naprawienie kamery. Jest transmisja Mszy Św. w Internecie ale bez głosu, do czasu naprawy wzmacniacza, który będzie naprawiony prawdopodobnie w tym tygodniu. Modem internetowy został wymieniony.

7.  Zachęcam do nabycia nowego dwutygodnika OPIEKUN.

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ

DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA!

===================================================================================

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LIPCA 2021.

1. Dziś 11 lipca przeżywamy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Święto związane jest z rocznicą wydarzeń z 11 i 12 lipca 1943 r., kiedy UPA dokonała skoordynowanego ataku na polskich mieszkańców ok. 150 miejscowości w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim i łuckim. Wykorzystano fakt gromadzenia się w niedzielę 11 lipca ludzi w kościołach. Badacze obliczają, że tylko tego jednego dnia, 11 lipca, mogło zginąć ok. 8 tys. Polaków – głównie kobiet, dzieci i starców. Akcja UPA była kulminacją trwającej już od początku 1943 r. fali mordowania i wypędzania Polaków z ich domów, w wyniku której na Wołyniu i w Galicji Wschodniej zginęło ok. 100 tys. Polaków.

2. W najbliższy wtorek 13 lipca zapraszam na Mszę Św. i nabożeństwo Fatimskie z procesją światła na godz.20.00. Dziękuję Anonimowej Osobie za ufundowanie 100 białych róż dla Matki Bożej Fatimskiej.

3. W piątek 16 lipca w liturgii przypada wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel. Z tej racji w przyszłą niedzielę przypada odpust ku czci NMP Szkaplerznej w Parafii Złoczew, suma odpustowa o godz.12.00.

4. Dziękuję za dodatkowe ofiary złożone na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1400 zł. Także w minionym czasie 30 czerwca,  zapłaciłem ratę kredytu za chodnik wokół kościoła w Niechmirowie na kwotę 1.150 zł.

5. Z racji zbliżającej się uroczystości św. Krzysztofa, Patrona Kierowców, poświęcenie pojazdów odbędzie się za dwa tygodnie 25 lipca po Mszach Świętych.

6. Polecam prasę religijną: Opiekun, a w nim m.in. o zmianach personalnych w diecezji kaliskiej, w tym również w naszym dekanacie…

WSZYSTKIM PARAFIANOM I GOŚCIOM ŻYCZĘ

 

DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA!

==========================================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 LIPCA 2021.

1. Czas wakacyjny jest dobrym okresem do głoszenia dobrej nowiny o Jezusie Chrystusie tym wszystkim których spotkamy na naszych wakacyjnych drogach. Niewątpliwie nie jest to łatwe zadanie, gdyż nawet samego Chrystusa, nie chciano słuchać. Naśladując jednak naszego Mistrza, podejmijmy działalność ewangelizacyjną przede wszystkim wśród naszych bliskich.

2.  Zwiedzając różne miejsca w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami, zechciejmy również odwiedzać miejsca święte, aby w ten sposób pogłębiać nasza wiedzę i ożywiać wiarę.

3.  W liturgii wspominamy: wtorek - bł. Marię Teresę Ledóchowską, w czwartek - św. Jana z Dukli.

4. Zmarł śp.+ Tadeusz POLAK, lat 58, zamieszkały w Gronowie. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w poniedziałek 5 lipca 2021 roku o godz.13.00. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

5. Młodzież Nowobierzmowana, która zamówiła zdjęcia u Pana Jacka Kaczmarka z uroczystości bierzmowania, proszona jest od odbiór płyt w Zakładzie Foto-Video w Złoczewie.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w sobotę rano od godz.9.00 do 10.00.

7. Przy wyjściu kościoła są do nabycia dwa numery dwutygodnika OPIEKUN.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


===================================================================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 CZERWCA 2021.

1. Dzisiaj Trzynasta Niedziela Zwykła. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek: św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek: uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła; w sobotę: święto św. Tomasza, apostoła.

2. Do środy trwają jeszcze Nabożeństwa Czerwcowe do udziału w których serdecznie zapraszam. Rozpoczął się okres wakacji. Wszystkim urlopowiczom oraz Dzieciom i Młodzieży, życzę udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy i nauki. Przypominamy jednocześnie, że w czasie wakacji nie ma urlopu od obowiązków wobec Pana Boga, więc wyjeżdżając zadbajmy o ich wypełnienie.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź w piątek, od godz.17.15. i Msza Św. o godz.18.00 wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W sobotę, pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz.17.00, nabożeństwo Pierwszych Sobót. Odwiedziny Chorych z Najświętszym Sakramentem odbędą się w przyszłym miesiącu, przed Odpustem Św. Wawrzyńca.

4. W środę odbędą się dwa pogrzeby: + Śp. Jan PLEWIŃSKI, lat 70, zamieszkały w Kamionce, pogrzeb o godz.12.00. śp.+ Marek KOŁA, lat 60, zamieszkały Kolonia Lipiny, jego pogrzeb odbędzie się o godz.14.00. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kamil KLAJN z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu

Ilona WOŹNIAK z Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie. ZAPOWIEDŻ II.

Krzysztof Jakub MARCINIAK z Parafii Św. Rocha w Konopnicy,

Angelika KONIECZNA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu. ZAPOWIEDŹ II.

Krzysztof Marcin FILIPOWICZ z Parafii Św. Idziego w Brzeźnio,

Daria Magdalena ZAŁĘCKA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu, ZAPOWIEDŹ II.

Kamil Daniel STOPARCZYK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Marta Maria SKAKUJ z Parafii Św. Rocha w Konopnicy, ZAPOWIEDŹ I.

Łukasz STĘPIEŃ z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Żaneta Magdalena SZYDŁOWSKA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu, ZAPOWIEDŹ I.

6. Dziękuję za dodatkowe ofiary złożone na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 2200 zł.

Dziękuję Młodzieży nowo bierzmowanej za dar ołtarza, który jest kropielnica na fotokomórkę z wodą święconą. Bóg zapłać!

Dziękuję Wszystkim Osobom, które pomogły przygotować uroczystość bierzmowania. Szczególnie dziękuję anonimowej Osobie za bezinteresowne ułożenie kwiatów i zrobienie pięknej dekoracji kościoła na bierzmowanie. Bóg zapłać!

Dziękuję 1 Osobie z Broszek, która wczoraj sprzątała kościół na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać!

7. Moi Drodzy Parafianie, w związku z tym, że Pan Marcin zrezygnował 1,5 miesiąca temu z funkcji kościelnego, pragnę poinformować, że nowym Panem Kościelnym od 01 lipca będzie Pan Zygmunt Krzemianowski, któremu dziękuję za podjęcie się niełatwej funkcji kościelnego i życzę Szczęść Boże na nowe wezwanie.

Natomiast Pan Marcin będzie dalej pełnić funkcje grabarza.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia Opiekun oraz tygodnik Przewodnik Katolicki z dodatkiem książeczką z medytacjami na lipiec.

================================================================================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XII Niedziela Zwykła
20 czerwca 2021r
.

1. Dzisiaj – w XII Niedzielę zwykłą objawiając swoją niezwykłą moc, której poddają się wicher i jezioro, Jezus pyta się o moc i posłuszeństwo naszej wiary.

2. W środę przypada Dzień Ojca. Wszystkim ojcom w tym dniu życzę obfitych łask Bożych, szczególnej opieki św. Józefa, który trwał i troszczył się o Jezusa i Maryję. Niech św. Józef nadal inspiruje ojców do coraz lepszego wypełniania swego powołania.

3. W czwartek 24 czerwca 2021r.  na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość Bierzmowania Młodzieży naszej parafii. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzyma 63 kandydatów. Uroczystości przewodniczyć będzie Ks. Bp ŁUKASZ BUZUN.

4. Spowiedź kandydatów, świadków, rodziców oraz dzieci i młodzieży kończących rok szkolny odbędzie się we wtorek 22 czerwca 2021r. o godz. 19.30

 

5. W piątek o godz. 8.00 odbędzie się Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych w Stolcu i Broszkach. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję, nauczycieli, pracowników i wszystkich tworzących wspólnotę szkolną.

6. Dziękuję za dodatkowe ofiary złożone na funkcjonowanie parafii.

W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę

2100 zł. Także w minionym tygodniu zapłaciłem rachunki za prąd na kwotę 2.200zł ( zebrano na prąd kwotę 1.210zł 50gr) Zapłacono także rachunek za kabinę ToiToi i opłatę za transmisje Mszy Św. ONLINE NA SERWERZE Msze Live, kwotę  1650zł.

7. Na ręce Pana Sołtysa Broszek, Pana Józefa Świętczaka, dziękuję 2. Rodzinom z Broszek  za sprzątanie kościoła wczoraj, w sobotę,  na dzisiejszą niedzielę oraz tym samym 2 Rodzinom dziękuję za złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła

Za tydzień proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Sołectwa Broszki. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.

8. W przyszłą sobotę 26 czerwca 2021., o godz.15.00 w Gronówku odbędzie się uroczystość poświęcenia krzyża przydrożnego oraz świetlicy. Mieszkańcom Gronówka dziękuję i gratuluję!

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kamil KLAJN z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu

Ilona WOŹNIAK z Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie. ZAPOWIEDŻ II.

Krzysztof Jakub MARCINIAK z Parafii Św. Rocha w Konopnicy,

Angelika KONIECZNA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu. ZAPOWIEDŹ II.

Krzysztof Marcin FILIPOWICZ z Parafii Św. Idziego w Brzeźnio,

Daria Magdalena ZAŁĘCKA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu, ZAPOWIEDŹ II.

Kamil Daniel STOPARCZYK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Marta Maria SKAKUJ z Parafii Św. Rocha w Konopnicy, ZAPOWIEDŹ I.

Łukasz STĘPIEŃ z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Żaneta Magdalena SZYDŁOWSKA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu, ZAPOWIEDŹ I.

10. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę katolicką: Opiekun

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

===================================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XI Niedziela Zwyk
ła

13 czerwca 2021r.

1. W dniu dzisiejszym zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Dziękuję bardzo anonimowej Osobie za ufundowanie 100 białych róż dla Matki Bożej Fatimskiej.

2. Akt poświęcenia narodu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa miał miejsce w miniony piątek 11 czerwca. Podjęli go biskupi polscy w setną rocznicę pierwszego aktu poświęcenia. To wydarzenie o doniosłym znaczeniu. Akt taki był już kilkakrotnie podejmowany przez biskupów na przestrzeni minionych 100 lat, a działo się to w momentach szczególnie trudnych. Ufamy, że schronienie się w Sercu Jezusa przyniesie owoce w życiu tak poszczególnych osób, jak i w konsekwencji w życiu całego narodu.

3. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 z wyjątkiem piątku, Msza św. o godz. 19.00 z racji Bierzmowania w parafii Uników.

4. Konferencja Episkopatu Polski podjęła jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.

5. Biskup kaliski Damian Bryl przedłużył czas Komunii wielkanocnej w diecezji kaliskiej do święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2021 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika wynikających z trzeciego przykazania kościelnego. Zachęcamy wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św. W naszej parafii okazja do spowiedzi świętej każdego dnia pól godzimy przed każdą Mszą św.

6. Od 13 czerwca nowy limit uczestników nabożeństw w kościołach – maksymalnie 50 % miejsc. Do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

7. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na egzamin, który odbędzie się w Kancelarii parafialnej od godz. 19.30 poniedziałek, wtorek i środa.

W poniedziałek zapraszam młodzież ze Stolca, Wielgiego i Wolnicy Niechmirowskiej. We wtorek Łeszczyn, Biesiec, Krzyżanka, Gronów, Rokitowiec. W środę Broszki, Dąbrowa Miętka, Kamionka.

Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w piątek 18 czerwca o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Kamil KLAJN z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu

Ilona WOŹNIAK z Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie. ZAPOWIEDŻ I.

Krzysztof Jakub MARCINIAK z Parafii Św. Rocha w Konopnicy,

Angelika KONIECZNA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu. ZAPOWIEDŹ I.

Krzysztof Marcin FILIPOWICZ z Parafii Św. Idziego w Brzeźnio,

Daria Magdalena ZAŁĘCKA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu, ZAPOWIEDŹ I.

9. Na ręce Pana Sołtysa Gronowa i Rokitowca, dziękuję bardzo 6. Paniom z Gronowa za sprzątanie kościoła w sobotę, na dzisiejszą niedzielę. Składam też podziękowanie mieszkańcom Sołectwa Gronów, Rokitowiec za złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła.

Za tydzień proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Sołectwa Broszki. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.

10. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę katolicką: Opiekun

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz

========================================================

=========================================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE
X Niedziela Zwykła
6 czerwca 2021r.

1. Przeżywamy 10 Niedzielę zwykłą.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Od poniedziałku do czwartku procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 połączona z nabożeństwem czerwcowym. Na zakończenie oktawy, w czwartek, w czasie Mszy św. 18:00 będzie poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Zapraszam do Asysty na procesji eucharystycznej: jutro w poniedziałek mieszkańców Sołectwa Wolnica Niechmirowska i Cisowa oraz Burdynówka; we wtorek mieszkańców Sołectwa Gronów i Rokitowiec oraz Biesiec, w środę mieszkańców Sołectwa Broszki, a w czwartek mieszkańców Sołectwa Dąbrowa Miętka i Łeszczyna

3. W niedzielę przypada 13 czerwca. Zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 20:00 Msza św. po niej różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

4. W najbliższy piątek (11.06), przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. Tego dnia ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Sakrament bierzmowania odbędzie się w naszej Parafii 24 czerwca o godz. 18.00; w związku z tym zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do tego wydarzenia w najbliższy wtorek i piątek na godz. 18.00.

6. Dziękuję za dodatkowe ofiary złożone na funkcjonowanie parafii.

W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę

1100 zł. Także w minionym tygodniu zapłaciłem ratę kredytu za chodnik wokół kościoła w Niechmirowie na kwotę 1.150 zł. Dziś w niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na zapłatę rachunek za energie elektryczną naszych świątyń

7. Na ręce Pana Sołtysa Gronówka, Pana Mirosława Caban, dziękuję 7. Paniom z Gronówka za sprzątanie kościoła w sobotę,  na dzisiejszą niedzielę.

Za tydzień proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców Sołectwa Gronów i Rokitowiec. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.

8. Wczoraj w sobotę 5.06.2021., odbył się pogrzeb śp.+ Tadeusz GRZELAK, lat 72, zamieszkały w Kolonii Napłatek. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Jakub Kamil GABRYSIAK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Justyna KĘDZIERSKA z Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie. ZAPOWIEDŹ II.

Katarzyna KOLANEK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Łukasz Mateusz BADOWSKI z parafii Św. Bartłomieja, Ap.

w Charłupi Wielkiej, ZAPOWIEDŹ II.

10. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę katolicką: nowy numer Opiekun,

Wszystkim Parafianom i Gościom ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI

I DOBREGO TYGODNIA

KS. PROBOSZCZ


=============================================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
30 Maja 2021r.

1. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe; od wtorku zapraszam wszystkich na nabożeństwa czerwcowe; w tygodniu o 18.00, a w niedziele po Mszy Św. o 12.00

2 W czwartek przypada uroczystość Boże Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i godz. 11.00 z procesją do czterech ołtarzy. Po tej Mszy Św. wyruszy procesja eucharystyczna do 4. Ołtarzy. Ze względu na pandemię trasa procesji będzie krótsza, bo do budynku remizy OSP Stolec i z powrotem do kościoła. Zwracam się z prośbą o wybudowanie 4. Ołtarzy eucharystycznych. I Ołtarz przed budynkiem salek parafialnych – Sołectwo Wielgie. II Ołtarz przy remizie – OSP Stolec. III Ołtarz przy krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Sołectwo Biesiec. IV Ołtarz przy parkanie plebani, koło furtki wejścia do kancelarii – mieszkańców Koźlin i części Dąbrowy Wielkiej.

Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w procesji dziewczynki sypiące kwiatki, poczty sztandarowe, feretrony, służbę liturgiczną i wszystkich zakochanych w Eucharystycznym Panu. Próba dla dziewczynek, które chciałyby sypać kwiatki – w środę o godz. 17.00. Przy wyjściu z kościoła będzie wystawiony kosz, do którego można przynosić kwiatki na procesję.

3 Przez całą oktawę, rozpoczynając od najbliższej środy, Msze Święte wieczorne z procesją wokół kościoła o godz. 18.00. Zachęcam serdecznie, aby zewnętrznym przejawem wiary, były pięknie udekorowane domy – przez flagi i emblematy eucharystyczne.

4 W tym tygodniu przypada I-wszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.15 do 18.00. W sobotę o godz. 17.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

5 Sakrament bierzmowania odbędzie się w naszej Parafii 24 czerwca o godz. 18.00; w związku z tym zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do tego wydarzenia w najbliższy piątek na godz. 18.00.

6 Dziękuję za dodatkowe ofiary złożone na funkcjonowanie parafii.

W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę

300 zł. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na zapłatę rachunek za energie elektryczną naszych świątyń

7 Na ręce Pana Sołtysa Gronówka, Pana Mirosława Caban, dziękuję 5. Rodzinom z Gronówka za sprzątanie kościoła w sobotę,  na dzisiejszą niedzielę. Składam też podziękowanie mieszkańcom Sołectwa Gronówek za złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła.

Za tydzień proszę o sprzątanie kościoła także mieszkańców Sołectwa Gronówek. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.

8 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Jakub Kamil GABRYSIAK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Justyna KĘDZIERSKA z Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie. ZAPOWIEDŹ I.

Katarzyna KOLANEK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Łukasz Mateusz BADOWSKI z parafii Św. Bartłomieja, Ap.

w Charłupi Wielkiej, ZAPOWIEDŹ I.

9 Przy wyjściu z kościoła polecam prasę katolicką: Opiekun, Przewodnik katolicki z książeczka medytacyjną na czerwiec.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia – Szczęść Boże!

Ks. Proboszcz
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
23 Maja 2021r.

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła, zaś w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. W piątek 28 maja po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. W środę przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom składam najserdeczniejsze życzenia i zapraszam do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa majowego.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w czwartek 3 czerwca 2021. Msze św. będą tylko w kościele parafialnym o godz.9.00 i 11.00. Po tej Mszy Św. wyruszy procesja eucharystyczna do 4. Ołtarzy. Ze względu na pandemię trasa procesji będzie krótsza, bo do budynku remizy OSP Stolec i z powrotem do kościoła. Zwracam się z prośbą o wybudowanie 4. Ołtarzy eucharystycznych. I Ołtarz przed budynkiem salek parafialnych – Sołectwo Wielgie. II Ołtarz przy remizie – OSP Stolec. III Ołtarz przy krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Sołectwo Biesiec. IV Ołtarz przy parkanie plebani, koło furtki wejścia do kancelarii – mieszkańców Koźlin i części Dąbrowy Wielkiej.

7. Dziękuję za dodatkowe ofiary złożone na funkcjonowanie parafii.

W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę

300 zł. Dziękuję także za dodatkowe ofiary złożone tydzień temu na zapłacenie rachunku za śmieci cmentarne. Zebrano kwotę 764zł50 gr za śmieci zapłaciłem kwotę 3.100zł.

8. Na ręce Pana Sołtysa Gronówka, Pana Mirosława Caban, dziękuję 5. Rodzinom z Gronówka za sprzątanie kościoła w sobotę,  na dzisiejszą niedzielę. Składam też podziękowanie mieszkańcom Sołectwa Gronówek za złożoną ofiarę na kwiaty do kościoła, które ułożyła Pani z kwiaciarni.

Za tydzień oraz za dwa tygodnie proszę o sprzątanie kościoła także mieszkańców Sołectwa Gronówek. Dziękuję za pomoc i zrozumienie.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.+ Stanisław SZREMSKI, lat 78, mieszkał w Sieradzu, w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Natomiast wczoraj odbył się pogrzeb śp.+ Urszula GRZELAK, lat 67, mieszkała w Kolonii Napłatek. Natomiast w piątek w Bydgoszczy w Parafii Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, odbył się pogrzeb śp.+ Wandy KŁOS, lat 65, pochodząca z naszej parafii. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

10. Dziś do nabycia jest nowy numer dwutygodnika OPIEKUN, a w nim prezentacja dwóch nowy kapłanów wyświęconych wczoraj w katedrze.

Wszystkim Parafianom i Gościom ŻYCZĘ

 

dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

============================================================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

9 Maja 2021r.

1. Dziś w niedzielę 9 maja 2021r. na Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci klas III przeżywają uroczystość I komunii świętej. Do ołtarza Pańskiego przystąpiło 17 dzieci; 11 dziewczynek i 6 chłopców. Dzieciom komunijnym życzymy obfitości łask Bożych i radości z przyjmowania Pana Jezusa do swojego serca.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości.

Zapraszam Dzieci wraz z rodzicami na Biały Tydzień na godz. 18.00 z wyjątkiem czwartku.

2. Rocznica I Komunii świętej dzieci klas IV odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 maja 2021r. o godz. 12.00.

Próba dzieci rocznicowych odbędzie się w piątek 14 maja o godz. 17.00. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców codziennie przed Mszą świętą wieczorną.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitwy o urodzaje nazywane w Polsce Dniami Krzyżowymi. W tych dniach w czasie Mszy Świętych i nabożeństw majowych będziemy modlić się, by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. W związku z epidemią nie odbędą się w tym roku tradycyjne spotkania modlitewne przy krzyżu.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku. Zapraszam na godz. 20.00 ze świecami.

6. Pragnę Was poinformować, że bierzmowanie młodzieży odbędzie się w czwartek 24 czerwca o godz. 18.00. Sakrament bierzmowania udzieli Ks. Bp ŁUKASZ BUZUN.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 500zł. Również w minionym tygodniu zapłacono do Kurii Diecezjalnej należny podatek za miesiąc maj na kwotę 1412 zł.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Bartłomiej Andrzej ROSŁAN z Parafii NSJ w Sieradzu,

Klaudia Elżbieta KAŁUZIAK z Parafii Stolec, ZAPOWIEDŹ I.

Kamil Krystian BIEDAL z Parafii Św. Jana Nepomucena Młynisko,

Anita GRACZYK, z Parafii Stolec. ZAPOWIEDŹ I.

9. Polecam prasę katolicką: w Opiekunie artykuł „Samotność w czasach zarazy” o tym jak izolacja i ograniczenia związane z pandemią wpływają na naszą psychikę i codzienne życie, i czy możemy jakoś sobie pomóc sami.

======================================================================================================

 

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
2 Maja 2021r.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dzisiaj przypada Dzień Flagi Narodowej.

3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18:00 zapraszam na nabożeństwo majowe.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele tak jak w niedzielę o godz9.00, 10.30, 12.00 i Msza św. polowa w Wielgiem o godz.14.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.  W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.15

6. W przyszłą niedzielę, 9 maja grupa 17 dzieci z klas III przystąpi po raz pierwszy do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.  10:00. Zbiórka dzieci o godz. 9:45 przed Kościołem. Spowiedź Św. w sobotę – 8 maja o godz. 8:30 dla dzieci i rodzin dzieci I – komunijnych.

7. RODZICÓW dzieci klas II, zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na dzień I Komunii Św., jutro w poniedziałek 3 maja 2021 po Mszy Św. o godz.12.00

8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400zł. Dziękuję za dodatkowe ofiary składane tydzień temu na Seminarium Duchowne, zebrano kwotę 526zł.

9. Zmarł śp.+ Wojciech GONERA, lat 73, mieszał w Kolonia Doliny. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 5 maja 2021 o godz.11.00. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer dwutygodnika Opiekun

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia! Ks. Proboszcz

============================================================================================================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
25 kwietnia 2021r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

2. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

3. Od sobory 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.00 Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie sławiącym NMP.

4. W tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca nabożeństwo wynagradzające NMP o godz. 18:00.

5. W sobotę – 1 maja – przypada także wspomnienie Św. Józefa Robotnika. Msza św. o godzinie 18:00. W Roku św. Józefa za udział w Mszy św. w to wspomnienie możemy zyskać odpust zupełny.

6. Dzieci klas III zapraszam na próbę przygotowującą do I Komunii świętej w piątek 30 kwietnia 2021r. na godz. 16.00 i w sobotę 1 maja 2021r. o godz.11.00. Obecność obowiązkowa.

7. RODZICÓW dzieci klas II, zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na dzień I Komunii Św., w poniedziałek 3 maja 2021 po Mszy Św. o godz.12.00

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Wiktoria Aleksandra CHUDA, z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Kamil Jakub GARNCAREK, z Parafii NM Nieustającej Pomocy w Dalachowie. ZAPOWIEDŹ II.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300zł. Dziękuję za dodatkowe ofiary składane tydzień temu na ogrzewanie naszego kościoła, zebrano kwotę 1.184zł. We wtorek zapłaciłem rachunek za ogrzewanie kościoła na kwotę 2.150zł.

10. W piątek 23.04.2021., odbył się pogrzeb śp.+ Stefan WYGLĄDACZ, lat 70, mieszkał w Łeszczynie. Natomiast we wtorek 27.04.2021., o godz.13.00 odbędzie się pogrzeb śp.+ Feliks WEŁNA, lat 70, mieszkał w Niechmirowie. „Dobry Jezu, nasz Panie,…”

11. Ze względu na rozwijającą się niebezpiecznie pandemię uprzejmie proszę o przestrzeganie w naszym kościele zasad sanitarnych:

- maseczki zasłaniające usta i nos

- dezynfekcja rąk

- dystans między osobami

Pamiętajmy również o modlitwie o ustanie epidemii.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer dwutygodnika Opiekun oraz tygodnik Przewodnik Katolicki z książeczka medytacyjna na miesiąc maj.

Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar dla kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Bóg zapłać! za dar serca wobec kleryków.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia!

Ks. Proboszcz

===============================================================================================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
18 kwietnia 2021r.

1. Dzisiaj, w III niedzielę wielkanocną, obchodzimy Niedzielę Biblijną. Zachęcam, aby każdy w nadchodzącym tygodniu codziennie odczytał dowolny fragment Biblii.

2. W piątek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia odpust ku czci św. Wojciecha w Burzeninie. Suma o godz. 12:00.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne.

4. Dzieci klas III zapraszam na próbę przygotowującą do I Komunii świętej w sobotę 24 kwietnia 2021r. na godz. 11.00, obecność obowiązkowa. Zapraszam Wszystkich Rodziców, na krótkie spotkanie w sprawie uroczystości I Komunii Św.

5. We wtorek 13.04.2021., odbył się pogrzeb śp.+ Władysław HAŁUBIEC, lat 88, mieszkał w Warszawie, a pochodził z Wielgie. Natomiast wczoraj w sobotę zmarł śp.+ Feliks WEŁNA, lat 69, mieszkał w Niechmirowie. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 21.04.2021., o godz.13.00. „Dobry Jezu, a nasz Panie, …”.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie naszej parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 250zł. Dziękuję za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Gronów i Rokitowiec.

Dzisiaj po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na zapłacenie rachunku za ogrzewanie naszego kościoła. Do zapłaty jest ponad 2.500zł. Dziękuję bardzo za zrozumienie i ofiarność.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Jakub FORĘC, z Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Chorzynie -Dąbrówkach,

Dominika Maria WŁODARCZYK, z Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Chorzynie -Dąbrówkach, ZAPOWIEDŹ Ii.

Wiktoria Aleksandra CHUDA, z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Kamil Jakub GARNCAREK, z Parafii NM Nieustającej Pomocy w Dalachowie. ZAPOWIEDŹ I.

8. Ze względu na rozwijającą się niebezpiecznie pandemię uprzejmie proszę o przestrzeganie w naszym kościele zasad sanitarnych:

- maseczki zasłaniające usta i nos

- dezynfekcja rąk

- dystans między osobami

 

Pamiętajmy również o modlitwie o ustanie epidemii.

==================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA WIELKANOCNA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11 KWIETNIA 2021.

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

2. O godz. 15.00 zapraszam na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, która będzie transmitowana online.

3. W piątek, 16 kwietnia przypada 94 rocznica urodzin papieża emeryta Benedykta XVI, a w poniedziałek 19 kwietnia 16 rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową. Polecajmy Go w tych dniach Bożej Opatrzności.

4. Następna niedziela to tak zwana „Niedziela Biblijna”. Rozpoczyna ona XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2  Rodziny na sumę 300zł. W minionym tygodniu zapłaciłem należny podatek do Kurii oraz na KUL na kwotę 1.537zł.

6. W piątek 9.04.2021., odbył się pogrzeb śp.+ Józef CZAPNIK, lat 87, zamieszkały Łeszczyn. „Dobry, Jezu, a nasz Panie, …”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Jakub FORĘC, z Parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Chorzynie -Dąbrówkach,

Dominika Maria WŁODARCZYK, z Parafii Św. Stanisława BM w Wieluniu, ZAPOWIEDŹ I.

8. Polecam prasę katolicką. Jest nowy numer Opiekuna, a w nim wszystko o ingresie biskupa Damiana do katedry kaliskiej, jego homilia programowa, w której wyjaśnia co dla niego jest najważniejsze.

9. Przypominam o obowiązującym limicie osób uczestniczących w liturgii w naszym kościele (40 osób nie licząc osób sprawujących posługę). Osoby pozostające w domach zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem środków masowego przekazu. Dziękuję wszystkim za wspólną odpowiedzialność i stosowanie się do wytycznych władz państwowych. Zachęcam też do uczestnictwa we Mszy Św. w sobotę wieczorem, która jest też liturgią z niedzieli.

10. Dzieci klas III zapraszam na próbę przygotowującą do I Komunii świętej w sobotę 17 kwietnia 2021r. o godz. 15.00, obecność obowiązkowa.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

i Tygodnia Miłosierdzia.

 

Ks. Proboszcz

================================================================================


Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA WIELKANOCNA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

4 kwietnia 2021r.

1. Dziś Niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Jutro - poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Chociaż nie jest świętem obowiązkowym to jednak w Polsce ma charakter uroczysty. Msze Święte w naszym kościele o godzinie: 7.00, 9.00 i 12.00. Po każdej Mszy świętej, odbędzie się zbiórka na KUL i Seminarium Duchowne.

3. Za tydzień- druga niedziela Wielkanocna zwana niedzielą Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na nabożeństwo koronki do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00.

4. Dzieci klas III zapraszam na próbę przygotowującą do I Komunii świętej w sobotę 10 kwietnia 2021r. o godz. 15.00, obecność obowiązkowa.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2  Rodziny na sumę 300zł.

Dziękuję za złożone ofiary na KWIATY do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Dąbrowa Miętka, Kamionka, Wolnica Niechmirowska i Burdynówka, Sołectwo Gronówek, Wielgie, Łeszczyn, Stolec, Broszki, Biesiec. Zebrano kwotę 1.790 zł. Za kwiaty do Grobu Pańskiego zapłaciłem 1.500 zł oraz inne materiały dekoratorskie 350 zł.

6. W Wielki Czwartek 01.04.2021., odbył się pogrzeb śp. + Stanisław ŚWIĄTEK, lat 90, mieszkał w Sieradzu, a pochodził z Łeszczyna. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

7. Ze względu na rozwijającą się niebezpiecznie pandemię uprzejmie proszę o przestrzeganie w naszym kościele zasad sanitarnych:

 • maseczki zasłaniające usta i nos
 • dezynfekcja rąk
 • dystans między osobami

Pamiętajmy również o modlitwie o ustanie epidemii.

=============================================================================================

Chrystus zmartwychwstał!

Prawdziwie zmartwychwstał!

Alleluja!!!

Z okazji Świąt Wielkanocnych chciałbym złożyć Wam Drodzy Parafianie i Goście serdeczne życzenia. Jezus Chrystus, który zwyciężył śmierć, piekło i szatana, niech przepełnia serca radością, miłością i pokojem.

Życzę miłych spotkań w gronie najbliższych oraz wiary, że dobro w drugim człowieku zawsze zwycięży. Pogody ducha i odwagi w realizacji planów. Niech tegoroczne Święta staną się dla Nas wszystkich okazją do pojednania i okazywania sobie miłości i szacunku.

 

WESOŁEGO ALLELUJA!


===================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ

28 MARCA 2021R.

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. W związku z trwającą epidemią i dość poważnych obostrzeń (szczególnie teraz) nie jest możliwe, aby równocześnie w kościele (wewnątrz) mogło zgromadzić się nas tyle, ile by chciało. Zachęcam do udziału w nabożeństwach na zewnątrz kościoła.

Bardzo proszę o bezwzględne zachowanie limitu 40 osób wewnątrz kościoła; o zachowanie dystansu 1,5 m w ławkach, w kolejce do konfesjonału i Komunii św.; noszenie maseczek i dezynfekcję dłoni. Wszystkie nabożeństwa są transmitowane online w Internecie na stronie www.parafiastolec.pl lub Parafia Św. Wawrzyńca w Stolcu - MSZE LIVE - online

3. W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa – o godzinie 18:00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22:00.

Wewnątrz kościoła mogą być tylko Dzieci klas III (17) oraz jeden Rodzic lub Opiekun. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrztu.

4. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Przystrójmy w tym dniu krzyże w naszych domach.

W tym dniu wypada I piątek miesiąca. Komunia św. tylko na Liturgii wielkopiątkowej. Warto przypomnieć, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.

5. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18:00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22:00. Ze względu na pandemię nie będzie można krzyża całować i dotykać.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcam wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

6. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 10.00 do 22:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny, ze względu na pandemię odbędzie się na zewnątrz kościoła i kaplic. W Wielgiem o godz.9.00, w Niechmirowie o godz.9.30, a w Stolcu o godz.  11.00, godz. 13.00 i godz. 15.00.

7. O godzinie 18:00 rozpoczniemy w sobotę uroczystą celebrację Wigilii Paschalnej – najważniejszej liturgii roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece chrzcielne. Nie będzie procesji rezurekcyjnej!

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 7.00, godz. 9.00 i o godz. 12.00. Ze względu na zaostrzony rygor sanitarny, nie może być Mszy Św. w kościele filialnym w Niechmirowie i w kaplicy w Wielgiem.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w Stolcu także jak w Wielkanoc o godz.7.00, godz.9.00 i godz.12.00.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400zł.

Dziękuję za złożone ofiary na KWIATY do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Biesiec, Łeszczyn, Wielgie, Gronówek i Stolec.

10. W piątek 26.03.2021., odbył się pogrzeb śp. + Stanisław PLICH, lat 65, mieszkał w Kamionce. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mateusz Marek GIBKI z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu

Małgorzata BUCZKOWSKA z Parafii Burzenin. ZAPOWIEDŹ II.

Mariusz MISIAK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Anna Ewa GRUSZCZYŃSKA,

Parafia Św. Wawrzyńca w Stolcu, ZAPOWIEDŹ II.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia świąteczny numer Opiekun, Przewodnik Katolicki i List do Chorych.

Wszystkim ŻYCZĘ miłej i dobrej Niedzieli

oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia!

 

Ks. Proboszcz

===================================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 MARCA 2021r.

1. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia. Modlimy się w tym dniu o prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszystkich obrońców życia zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00. W czasie której będzie można odnowić albo rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego.

2. W środę 24 marca 2021r. podczas Nowenny do Matki Bożej zostanie poświęcona figura Matki Bożej Niepokalanej dla mieszkańców Łeszczyna, którzy są fundatorami figury.

3. Droga Krzyżowa dla dorosłych, młodzieży i dzieci w piątek o godz. 17.00. W Niedzielę Palmową ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 12.00.

4. W Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

Na pamiątkę tego wydarzenia odbędzie się poświęcenie palm na każdej Mszy świętej

5. Okazja do spowiedzi Wielkanocnej w naszej parafii codziennie przed Mszą św. Zachęcam do korzystania.

6. W Niedzielę Palmową tradycyjna Droga Krzyżowa z racji pandemii odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz czcicieli Męki Pańskiej.

7. Zapraszam Dzieci komunijne wraz z rodzicami po odbiór strojów komunijnych w sobotę 27 marca 2021r. o godz. 11.30

do zakrystii.

O godz. 12.00 odbędzie się pierwsza próba w ramach bezpośredniego przygotowania się na dzień I Komunii świętej

(obecność obowiązkowa). Data tej uroczystości to druga niedziela maja czyli 9 maja 2021r. godz. 10.00.

8. Dnia 25 stycznia 2021 roku Ojciec święty Franciszek mianował biskupa Damiana Bryla Biskupem Kaliskim, który 11 lutego kanonicznie rozpoczął posługę w naszej diecezji. Liturgicznym znakiem rozpoczęcia pasterskiego posługiwania będzie uroczysty ingres do katedry św. Mikołaja w Kaliszu. Odbędzie się on w sobotę 27 marca 2021 roku o godz. 11.00. Ze względu na obowiązujące normy sanitarne w związku z trwającą epidemią, ograniczające zgromadzenia dużej liczby osób, uroczystość ingresu Biskupa Kaliskiego do katedry odbędzie się w ograniczonej formie, tzn. tylko z udziałem zaproszonych gości. Wobec powyższego, serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do duchowego uczestnictwa w uroczystości, włączając się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny. Uroczysta liturgia będzie transmitowana przez Telewizję TRWAM, oraz media diecezjalne: Telewizję Internetową Dom Józefa i Radio Rodzina.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4  Rodziny na sumę 550zł.

Dziękuję za złożone ofiary na KWIATY do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Dąbrowa Miętka, Kamionka, Wolnica Niechmirowska i Burdynówka.

W czwartek 18.03.2021., odbył się pogrzeb śp. + Stefan RUDZKI, lat 62, mieszkał w Wolnicy Niechmirowskiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Bartłomiej SROKA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Magda BAJAK, z Parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, ZAPOWIEDŹ II.

Mateusz Marek GIBKI z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu

Małgorzata BUCZKOWSKA z Parafii Burzenin. ZAPOWIEDŹ I.

Mariusz MISIAK z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Anna Ewa GRUSZCZYŃSKA,

Parafia Św. Wawrzyńca w Stolcu, ZAPOWIEDŹ I.

11. Ze względu na rozwijającą się niebezpiecznie pandemię uprzejmie proszę o przestrzeganie w naszym kościele zasad sanitarnych:

 • maseczki zasłaniające usta i nos
 • dezynfekcja rąk
 • dystans między osobami

Pamiętajmy również o modlitwie o ustanie epidemii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia

życzę obfitości łask Bożych

i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Ks. Proboszcz

========================================================================

=====================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 MARCA 2021r.

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Radości – „Laetare”

2. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP- Głównego Patrona Diecezji Kaliskiej. Msza święte o godz. 17.00 Ze względu na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chciejmy poprzez uczestniczenie we Mszy świętej oddać cześć św. Józefowi, który w szczególny sposób patronuje nam w tym roku.

3. Polecam prasę religijną: Opiekun (tu specjalna wkładka z Listem Apostolskim PATRIS CORDE Ojca Świętego Franciszka z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa patronem Kościoła powszechnego oraz artykuł: „Mit medycyny wszechmocnej” – wyjaśnienie zagadnienia, Czy medycyna jest od tego, żeby walczyć ze śmiercią?).

4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na funkcjonowanie naszej Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400zł. Dziękuję też za dodatkowe ofiary składane tydzień temu na ogrzewanie i ubezpieczenie kościołów i ubezpieczenie cmentarza (kwota rachunków 5650zł.) zebrano kwotę 2.150zł.

5. W minionym tygodniu zgodnie z prawem budowlanym, została wykonana książka obiektu budowlanego kościoła w Niechmirowie. Koszt dokumentów wyniósł 1300zł. oraz zapłacono rachunek za śmieci cmentarne 760 zł (1 kontener) oraz zapłacono należny podatek do Kurii z racji I Niedzieli Miesiąca kwotę 1.262zł.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Bartłomiej SROKA z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

Magda BAJAK, z Parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, ZAPOWIEDŹ I.

7. Ze względu na rozwijającą się niebezpiecznie pandemię uprzejmie proszę o przestrzeganie w naszym kościele zasad sanitarnych:

 • maseczki zasłaniające usta i nos
 • dezynfekcja rąk
 • dystans między osobami

Pamiętajmy również o modlitwie o ustanie epidemii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia

życzę obfitości łask Bożych

i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Ks. Proboszcz

========================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 MARCA 2021r.

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej  w piątek na godz. 16.00. W niedzielę po Sumie o godz. 12.00 na Gorzkie Żale.

3. Rekolekcje parafialne w tym roku (12.03.21r- 14.03.21r) poprowadzi KS. PIOTR DOBRYCHŁOP, wikariusz parafii Złoczew. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Niestety w tym roku ze względu na stan pandemii nie możemy organizować rekolekcji szkolnych w formie tradycyjnej. Będą one prowadzone zdalnie przez Panie katechetki, w ramach godzin katechetycznych.

Młodzież, wszystkich Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek na godz.16.00.

4. W najbliższą sobotę 13.03.2021r. odbędzie się Dzień Spowiedzi Wielkopostnej. Msze św. będą tylko w kościele parafialnym w Stolcu o godz. 9.00, godz. 11.00, godz. 13.00 i o godz.16.00, będzie mniejsza liczba spowiedników. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Św.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. Zmarł śp. + Telesfor DROŻYŃSKI, lat 81, zam. w Stolcu. Jego pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz.14.00. „Dobry Jezu,…”.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na funkcjonowanie naszej parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 550zł. Dziękuję za dodatkowe ofiary składane tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom „Ad Gentes” zebrano kwotę 870zł. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na ubezpieczenie kościołów, i ubezpieczenie cmentarza (kwota 2.150zł) oraz na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościołów na kwotę 3.500zł. Bóg zapłać za każdy gest dobroci serca.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Ewelina Teresa KACZMAREK

i Rafał STĘPIEŃ, oboje z naszej Parafii. ZAPOWIEDŹ II.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 LUTEGO 2021r.

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.: 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz.: 12:00 Gorzkie żale

6. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16. 00 a odwiedziny chorych w czwartek i piątek od godz. 9. 00.

7. W sobotę, o godz. 17:00 nabożeństwo z racji I soboty miesiąca

8. Niestety w tym roku ze względu na stan pandemii nie możemy organizować rekolekcji szkolnych w formie tradycyjnej. Będą one prowadzone zdalnie przez katechetów, w ramach godzin katechetycznych. Natomiast rekolekcje parafialne odbędą się od 12 do 14 marca 2021.

9. W minionym tygodniu zmarł śp.+ Antoni PŁATKOWSKI, lat 70, mieszkał w Wielgie. Śp.+ Włodzimierz LAMUS, lat 68, mieszkał w Jaźwinach oraz śp. + Kazimierz SPYCHALSKI z Broszek, lat 63. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościołów prawie 3,5 tys. oraz na ubezpieczenie kościołów i cmentarza kwota 2.150zł.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Ewelina Teresa KACZMAREK

i Rafał STĘPIEŃ, oboje z naszej Parafii. ZAPOWIEDŹ I.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, jest nowy numer Opiekuna (artykuł „Krzyż i lilia” – o tym co oznaczają poszczególne symbole w herbie nowego biskupa Diecezji Kaliskiej).

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej Niedzieli i dobrego Tygodnia w nowym miesiącu – marcu.

 

Ks. Proboszcz


===================================================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 LUTEGO 2021r.

1. W ostatnią środę rozpoczęliśmy 40-dniowy Wielki Post, czas nawracania się, pokuty, rewizji życia oraz rozważania męki i odkupieńczej śmierci naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 12.00 odprawiać będziemy Gorzkie Żale, a w każdy piątek o 17.00 Drogę Krzyżową.

Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania.

2. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

3. W czwartek 18 lutego 2021r. odbył się pogrzeb ŚP.+ JANA JERZEGO ŚWIĘTCZAKA, lat 62, zam. Łeszczyn.

„Dobry Jezu, a nasz Panie…”

Wszystkim Parafianom pragnę życzyć obfitego

błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Miłej niedzieli.

 

Ks. Proboszcz

=====================================================================================================

=


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela Zwykła

14 LUTEGO 2021R.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 9.00 i 17.00, a w kościele w Niechmirowie o godz.10.30 i w Wielgie o godz. 15.00.

2. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.

3. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa wielkopostne:
- Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy o godz.12.00
- Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej.

4. Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tych intencjach będziemy modlić się podczas Mszy św. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

5. Informuję, że dnia 11 lutego 2021 r., w uroczystość NMP z Lourdes, KS. Bp DAMIAN BRYL objął kanonicznie Diecezję Kaliską i rozpoczął posługę Biskupa Diecezjalnego Kaliskiego. Więcej na ten temat w Opiekunie w rozmowie z nowym Biskupem Ordynariuszem „Najpierw rozeznanie”.

6. Dziękuję za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na zakony klauzurowe. Zebrano kwotę 950 zł.

Do Kurii Diecezjalnej w Kaliszu w minionym tygodniu wpłaciłem należny podatek w kwocie 3411zł.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, Opiekun i Przewodnik katolicki.

8. W imieniu całej parafii dziękuję wszystkim osobom z Sołectwa Kamionka zaangażowanym w pieczeniu, dekorowaniu, przywiezieniu i rozdawaniu pierników św. Walentego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych za wstawiennictwem św. Walentego

Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia

Ks. Proboszcz