Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 PAŹDZIERNIKA 2016.

NIEDZIELA MISYJNA rozpoczynająca Tydzień MISYJNY.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samymi sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy Parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz.17.00 w naszym kościele parafialnym.

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Panu Bogu dziękujemy, że z naszej Parafii mamy dwóch Misjonarzy pracujących na misjach: Księdza Mikołaja Skóreckiego, który od 3 lat pracuje na misjach wśród Polaków w Niemczech w Darmstad oraz obecna dziś wśród nas Siostrę Letancję Całą ze Zgromadzenia Świętej Rodziny z Nazaretu - Nazaretankę, która też od 3 lat pracuje na misjach w Kellerowce w Kazachstanie, który jest odległy od nas o ponad 4 tys. kilometrów. W najbliższy wtorek 25 października 2016., S. Letancja wyjedzie już na 4 rok swojej pracy na misjach! Po Mszach Św. odbędzie się zbiórka ofiar na Misje. W tym roku, będzie to nasza materialna pomoc dla Polskich Sióstr Nazaretanek z Kazachstanu. Zobacz: http://missio.org.pl/pontyfikat/275-ochrzczony-to-znaczy-poslany-swiatowy-dzien-misyjny-2016

3. W najbliższą niedzielę 30 października 2016., przed Mszą Św. o godz.12.00, w odpowiedzi na pogańskie święto Halloween - święto diabłów, złych duchów - Odbędzie się już II PARAFIALNY MARSZ ŚWIĘTYCH.

Każdy z nas, szczególnie Dzieci, Młodzież może przebrać się za jakiegoś Świętego, Zbiórka przy krzyżu Misyjnym przy kościele o godz.1155 i przemarsz wokół kościoła.               W czasie marszu śpiewać będziemy Litanię do Wszystkich Świętych. Wejście do kościoła na Mszę Św. Po Mszy Św. Nagrody dla najlepiej ucharakteryzowanego świętego. Każdy też otrzyma specjalny cukierek, który owinięty będzie w kolorowy papier ze słowami, wskazaniami jakiegoś Świętego., Wszystko to będzie sfotografowane do Kalendarza i na stronę internetową parafii lub szkoły. Zapraszamy serdecznie Dzieci, Młodzież, Rodziców, Wychowawców i Panie Katechetki.

4. We wtorek 1 listopada 2016.– uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz.900 i  Msza Św. na cmentarzu z procesją żałobną o godz. 1100.

5. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

6. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o kulturę wyrzucania i segregowania śmieci cmentarnych.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na trwający remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym czasie dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyło 5 Rodzin na sumę 650 zł. Bóg zapłać!

8. W sobotę 15.10.2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Marianna KACZMAREK, lat 86, mieszkała w Rokitowcu, a we wtorek 18.10.2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Marianna BARAŃSKA, lat 81, mieszkała w Wielgie. Jutro, w poniedziałek 24.10.2016 o godz.1200 odbędzie sie pogrzeb śp.+ Leopold OBIEGŁY, lat 60, mieszkał w Filipolu. Natomiast we wtorek 25.10.2016., odbędą się dwa pogrzeby: Pogrzeb śp.+ Stanisław ZMYSŁOWSKI, lat 85, mieszkał w Łeszczynie odbędzie się o godz.1000 oraz pogrzeb śp.+ Anna BIAŁCZYK, lat 89, mieszkała w Sandomierzu, a pochodziła z naszej Parafii, Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.1400. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj IM wieczne spoczywanie!”

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, a w nim m.in. o przemijaniu i śmierci. Gość Niedzielny, dzisiaj w Gościu m.in.: W ciągu ostatnich czterech lat Caritas Polska przeznaczyła na pomoc ofiarom wojny w Syrii i Libanie prawie 7 milionów złotych. Teraz każdy z nas może pomóc konkretnej rodzinie znanej z imienia i nazwiska, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie, zobacz http://gosc.pl/wyszukaj/wydanie/przeglad/3582f5.Gosc-Niedzielny-43-2016.

Dla dzieci Mały Gość Niedzielny, zobacz: http://malygosc.pl/

Przed kościołem możemy wesprzeć Misje szczególnie Polskie Siostry Nazaretanki pracujące w Kazachstanie! Bóg zapłać! za życzliwość i dar serca!

Wszystkim Parafianom i Gościom przekazuję pozdrowienia i Papieskie Błogosławieństwo od Papieża Franciszka, z którym tydzień temu odprawiałem Mszę Św. Kanonizacyjną

7. Błogosławionych na Placu św. Piotra w Rzymie,

a we wtorek 18.10.2016. odprawiłem Mszę Św. za Parafian na grobie Patrona

naszej Parafii Św. Wawrzyńca w Bazylice San Lorenzo

przy cmentarzu Verano w Rzymie! (najpiękniejszy cmentarz w Italii).

zobacz: https://voiceofrome.com/verano-najpiekniejszy-rzymski-cmentarz/

zobacz: http://panoramy.zbooy.pl/360/pan/rzym-san-lorenzo-fuori-le-mura/p

==================================================================================

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 PAŹDZIERNIKA 2016.

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami, bo „modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlondjest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego wieczoru o godz.1700 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka. W sposób szczególny uczynimy to w czasie dzisiejszego nabożeństwa różańcowego, którego rozważania będą osnute wokół myśli Świętego Jana Pawła II.


Dzisiaj w Rzymie o godz.10.15 Papiez Franciszek dokona Kanonizacji 7. Błogosławionych, wśród nich 15 letni BL. Jose Sanchez del Rio znany z filmu „Cristiada”, zobacz: http://www.cristiada.pl/, https://www.youtube.com/watch?v=3GnLrNBbhKg,

3. We wtorek, 18 października, w liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, Patrona Lekarzy, Pielęgniarek, wszystkich Pracowników Służby Zdrowia. Jest to także dzień Patrona naszego Biskupa Pomocniczego - Ks. Biskupa ŁUKASZA Buzuna. Pamiętajmy o wszystkich tego dnia w szczególnej modlitwie!

4. W sobotę, 22 października Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi. Chciejmy nieustannie zgłębiać dziedzictwo nauczania św. Jana Pawła II, Papieża Rodzin, którego relikwie od 1 X 2015 roku są w naszej świątyni.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Po Mszach Św. odbędzie się zbiórka ofiar na Misje. W tym roku, będzie to nasza materialna pomoc dla Polskich Sióstr Nazaretanek z Kazachstanu. Zobacz: http://missio.org.pl/pontyfikat/275-ochrzczony-to-znaczy-poslany-swiatowy-dzien-misyjny-2016

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· 17 X – św. Ignacy Antiocheński, sławny męczennik, drugi po św. Piotrze biskup Antiochii Syryjskiej, autor kilku listów, w których wyłożył naukę o Chrystusie, Kościele i życiu chrześcijańskim;

· 18 X – św. Łukasz, Ewangelista, uczeń i towarzysz św. Pawła Apostoła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w których opisał życie pierwotnego Kościoła;

· 19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik, którego biografia i działalność duszpasterska jest wielu z nas dobrze znana, a której charakterystycznym rysem było przypominanie i realizowanie myśli z Listu do Rzymian: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj!”;

· 20 X – św. Jan Kanty, najpierw student, a następnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, kapłan odznaczający się wielkim miłosierdziem dla ubogich, pracowitością i prawdomównością;

· 21 X – bł. Jakub Strzemię, arcybiskup halicko-lwowski, który odznaczał się wielkim nabożeństwem do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej;

· 22 X – św. Jan Paweł II, papież, którego pontyfikat jest dobrze nam znany i naznaczony duchowością całkowitego powierzenia się Maryi, o czym przypomina jego zawołanie Totus Tuus.

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 PAŹDZIERNIKA 2016.

XVI DZIEŃ PAPIESKI.

1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się w czasie nabożeństwa różańcowego, na które serdecznie zapraszamy po Mszy Św. o godz.1200.

2. Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „Jan Paweł II - Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. „Bóg zapłać” za składane dzisiaj ofiary po Mszy Św.

Przy wyjściu z kościoła możemy też zobaczyć wystawę plastyczną wykonaną przez Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Stolcu. Temat wystawy nawiązuje do Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II - Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Dziękuję bardzo wszystkim Dzieciom zaangażowanym w to piękne zadanie oraz bardzo dziękuję Pani Katechetce mgr Małgorzacie Królewicz za zorganizowanie i wykonanie wystawy o Świętym Papieżu Miłosierdzia. Bóg zapłać!

zobacz: https://dzielo.pl/oficjalny-spot-xvi-papieskiego/

3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mówił, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz.1700.

4. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii o godz.1700. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli, wychowawców i katechetki oraz wszystkich Pracowników Szkół i Oświaty.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty dziękujemy za trud codziennej pracy i życzymy obfitości łask od Jezusa Chrystusa Najdoskonalszego Nauczyciela!

5. W tym tygodniu, 13.10.2016., dzień swojego Patrona Św. Edwarda obchodzić będzie nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK, o którym pamiętajmy w modlitwach.

6. W tym tygodniu kontynuowane będą prace przy remoncie wnętrza  kościoła w Niechmirowie. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane remont kościoła w Niechmirowie w minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać!

7. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

8. Za zgodą Biskupa Kaliskiego, od wtorku 11 do 18 października 2016., (przez tydzień), będę na zaległym urlopie. W tym czasie zastępować mnie będzie - nasz Wikariusz Ksiądz mgr Wojciech RASZEWSKI.

9. Wolontariat szkolny przy Publicznym Gimnazjum im. Andrzeja Ruszkowskiego    w Złoczewie organizuje dzisiaj zbiórkę rzeczy używanych dla Kobiet. Zebrane rzeczy               dla kobiet zostaną przekazane podopiecznym Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Słupi pod Kępnem, zobacz: http://www.kalisz.caritas.pl/nasze-placowki/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej-w-slupi-pod-kepnem.html. Zbiórkę prowadzi Młodzież Gimnazjalna z naszej Parafii po Mszy św. Odpowiedzialną za zbiórkę jest Pani Aniela Bartosz z Publicznego Gimnazjum ze Złoczewa.

10. W przyszłą niedzielę 16 X 2016., papież Franciszek dokona w Rzymie Kanonizacji 7. Błogosławionych, wśród nich 15 letni Jose Sanchez del Rio znany z filmu „Cristiada”, zobacz: http://www.cristiada.pl/, https://www.youtube.com/watch?v=3GnLrNBbhKg,

http://pl.radiovaticana.va/news/2016/06/20/w_pa%C5%BAdzierniku_siedmiu_nowych_%C5%9Bwi%C4%99tych/1238634, http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/swieci/b_jose_sanchez_del_rio_poslaniec2014-02.html ,

https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_S%C3%A1nchez_del_R%C3%ADo

11. Także za tydzień, w niedzielę 16 października 2016., odbędzie się w całej Polsce liczenie Wiernych uczęszczających na Mszę Św. i przystępujących do Komunii Św.


12. Parafia w Złoczewie, w czwartek 13 X 2016., przeżywać będzie uroczystość nawiedzenia przezrelikwie Św. Ojca Pio. Zostanie przywieziony HABIT i PÓŁRĘKAWICA Świętego Ojca PIO. Program Nawiedzenie Relikwii Św. Ojca Pio: 15.45 - Powitanie relikwii w kościele św. Andrzeja, godz.18.00 Msza Św. z kazaniem Ks. Jarosława Cieleckiego. W imieniu Księdza Proboszcza Piotra, serdecznie zapraszamy Czcicieli św. Ojca Pio.

13. Dziś, po Mszy Św., do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki. Możemy też złożyć dar serca na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać!

14. Na koniec, pragnę serdecznie powitać wśród nas Misjonarkę z Kazachstanu - Siostrę Letancję CAŁĄ - Nazaretankę, pochodzącą z naszej Parafii. Siostra Letancja Cała  od trzech lat pracuje na misjach w Kazachstanie, w Kellerowce. Obecnie Siostra Letancja przebywa na urlopie, po którym wraca do Kazachstanu. Siostrze Letancji dziękujemy za oddanie się misjom i życzymy Błogosławieństwa Bożego i ewangelicznego zapału w dawaniu świadectwa o Jezusie Chrystusie! Szczęść Boże! Zapewniamy też o naszej modlitwie.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

oraz okazywania Bliźnim cnoty WDZIĘCZNOŚCI!

===============================================================================================================

=============================================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 PAŹDZIERNIKA 2016.

1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego po Mszy Św. o godz.1200 , kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że „RÓŻANIEC to CODZIENNE SPOTKANIE z MARYJĄ. Papież Franciszek podkreśla, że Różaniec otwiera nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w ciągu tygodnia o godz.1700. Dzieci otrzymywać będą naklejki do „Żywej Korony Maryi”. zobacz: http://malygosc.pl/doc/3458840.Kazdy-moze-byc-zywym-diamentem-w-koronie-Maryi oraz http://malygosc.pl/doc/3436403.Materialy-duszpasterskie.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. codziennie pół godziny przed Mszą św. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek 7 X 2016. od godz.1600 i Różaniec z Mszą Św. o g.1700.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku w czwartek od g.900, a w piątek od godz.800.

4. W piątek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.

Dzieci klas III wraz z Rodzicami ZAPRASZAMY na uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., w najbliższy piątek 7 października 2016., o godz.1700.

Także w piątek 7 X 2016., przypada też Odpust ku czci NMP Różańcowej w Parafii Burzenin. Suma odpustowa o godz.1200, którą odprawi i kazanie wygłosi Proboszcz z Parafii Stolec.

5. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka –  Świętego Jana Pawła II. Hasłem tegorocznego XVI Dnia Papieskiego są słowa: „JAN PAWEŁ II - Bądźcie Świadkami Miłosierdzia!” Po Mszach Św. odbywać się będzie zbiórka ofiar na fundusz papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zobacz: https://dzielo.pl/oficjalny-spot-xvi-papieskiego/.

6. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przy remoncie wnętrza kościoła w Niechmirowie. Została wykonana pierwsza wylewka. W tym tygodniu prace remontowe będą kontynuowane. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane remont kościoła w Niechmirowie w minionym tygodniu dodatkowa ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 500 zł. Bóg zapłać!

7. W piątek 30 IX 2016., zmarł śp.+ Władysław BIAŁEK z Gronowa, lat 92. Pogrzeb śp.+ Władysława BIAŁKA odbędzie się w poniedziałek 3 października 2016., o godz.1300, wyjście z kaplicy cmentarnej do kościoła o godz.1230 . „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. Wolontariat szkolny przy Publicznym Gimnazjum im. Andrzeja Ruszkowskiego w Złoczewie organizuje zbiórkę rzeczy używanych. Zebrane rzeczy dla kobiet zostaną przekazane podopiecznym Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Słupi pod Kępnem, zobacz: http://www.kalisz.caritas.pl/nasze-placowki/powiatowy-osrodek-interwencji-kryzysowej-w-slupi-pod-kepnem.html. Zbiórka rzeczy dla Kobiet odbędzie się   w naszej Parafii w przyszłą niedzielę 9 X 2016. Przyniesione rzeczy dla Kobiet powinny być wyprane i naprawione. Zbiórkę poprowadzi Młodzież Gimnazjalna z naszej Parafii               po Mszy św. Odpowiedzialną za zbiórkę jest Pani Aniela Bartosz z Publicznego Gimnazjum ze Złoczewa.

9. Dziś, po Mszy Św., do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Dziś przy wyjściu z kościoła też można zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, a w ciągu tygodnia w Kancelarii Parafialnej można już zamawiać wypominki roczne, jednorazowe. Można też dokonywać rezerwacji Mszy Św. na nowy Rok Pański 2017.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

a Młodzieży Akademickiej Darów Ducha Św. na nowy rok Akademicki 2016/2017!

-------------------------------------------------------------------------------------

=========================================================================

-----------------------------------------------------------OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 WRZEŚNIA 2016.

1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty.

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o godz.1800 Tego też dnia przypada Odpust ku czci Św. Michała w Parafii Brąszewice. Suma odpustowa   o godz.1200.

3. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Czcicieli MB Królowej Różańca Świętego, Dzieci, Młodzież oraz Członkinie                    i Członków Żywego Różańca zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Różańcowe w sobotę 1.10.2016., na godz.900, a po nim Msza Św.

Nabożeństwa Różańcowe w tym roku przebiegać będą pod hasłem „Żywa Korona Maryi”. Słowa te nawiązuję do rozpoczętego na Jasnej Górze 8 września br., Jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu MB Częstochowskiej (1717-2017). W ramach akcji Małego Gościa Niedzielnego wszystkie dzieci, które przybędą na nabożeństwo różańcowe otrzymają specjalną kartę, na którą będą wklejać niezwykłych ludzi, którzy byli wielkimi czcicielami Matki Bożej, tworzyli Żywą Koronę Maryi,

zobacz: http://malygosc.pl/doc/3458840.Kazdy-moze-byc-zywym-diamentem-w-koronie-Maryi oraz http://malygosc.pl/doc/3436403.Materialy-duszpasterskie.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej dla Młodzieży Akademickiej będziemy prosić o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego 2016/2017.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyły 4 Rodziny na sumę 350 zł.

Dziękuję też za ofiary złożone dla Ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebraliśmy kwotę 1.382 zł. 50 gr. Bóg zapłać! Na wskazane konto wpłacono 1.400 zł.

W minionym tygodniu zapłacono też ostatnią ratę: 2.000,- za nowy ołtarz, ambonę, sedilia i ławki dla ministrantów w wyremontowanym prezbiterium kościoła parafialnego w Stolcu. Całkowity koszt za nowe meble do prezbiterium wyniósł 28 tys. złotych. Wszystkim Ofiarodawcom, składamy wielkie Bóg zapłać!

W tym tygodniu rozpoczną się prace remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie, po uzyskaniu w miniony piątek 23.09.2016., wszystkich wymaganych zezwoleń od Urzędu Zabytków, Urzędu Budownictwa oraz Nadzoru Budowlanego z Sieradza. Będę wdzięczny za każdą dodatkową Ofiarę, składaną na remont tego zabytkowego kościoła.

6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny z niezwykłym filmem „Bóg nie umarł”, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki oraz nowy nr Opiekuna.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

--------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 WRZEŚNIA 2016.

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

3. Rodziców dzieci klas IV - Rocznicy I Komunii Św. zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę, po Mszy Św. o godz.1200.

4. Dzisiaj w  niedzielę odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego koło Ostrzeszowa. Uroczystości rozpoczną się od godz.1400. Chętnych Parafian zapraszamy na w/w uroczystości, zobacz: https://gorakrzyza.pl/historia/

5. Nasza Parafia organizuje wyjazd do KINA Cinema City w Łodzi, na głośny film pt. SMOLEŃSK w reżyserii Antoniego Krauze. Wyjazd na film „Smoleńsk” w najbliższy wtorek 20 września 2016 roku o godz.1630 sprzed kościoła w Stolcu. Seans filmu o godz.1900, czas filmu 120 minut. Dozwolony od lat 13+. Koszt wyjazdu z biletem do kina to 50 zł.

ZAPISY od dzisiaj do poniedziałku 19 IX 2016, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 6 Rodzin na sumę 550 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu otrzymamy zezwolenie na przystąpienie do prac remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie.

7. Wczoraj w sobotę 17.09.2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Józef GĄSIOR, lat 85, mieszkał w Broszkach, mąż i ojciec 8.dzieci, który przyjmował od ponad 2 lat sakramenty św. w domu, w czasie swojej choroby. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAKUB BONDAS, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

KAROLINA ZAJĄCZKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Łaszew Rz., ZAPOWIEDŹ II.

9. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Opiekun i Gość Niedzielny.

10. Dzisiaj w niedzielę 18 września we wszystkich parafiach Diecezji Kaliskiej, podobnie jak w całej Polsce, odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

Akcja została zainicjowana przez Konferencję Episkopatu Polski oraz Caritas Polska. Zebrane środki zostaną przekazane do włoskiego oddziału Caritas, co umożliwi udzielenie sprawnej pomocy ofiarom żywiołu.

W nocy 23/24 sierpnia 2016., środkowe Włochy (Accumoli, Amatrice, inne miejscowości) nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera. Wstrząsy spowodowały śmierć 295 osób, a także ogromne zniszczenia w regionie.

Tuż po pierwszych informacjach o trzęsieniu Caritas Polska przekazała na rzecz Caritas Italiana 50 tys. euro. A także uruchomiła zbiórkę na rzecz poszkodowanych poprzez SMS z hasłem POMAGAM wysyłany na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) i możliwość wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WŁOCHY. Więcej: http://www.caritas.pl/50-tys-euro-dla-poszkodowanych-we-wloszech/

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 WRZEŚNIA 2016.

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie okazja do Spowiedzi Św. pól godziny przed Mszą Św. wieczorną.

2. Dzisiaj, 11 września, mija 15 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. W naszej modlitwie pamiętajmy o Ofiarach terroru i reżimów totalitarnych oraz w intencji pokoju i wzajemnego zrozumienia i poszanowania na całym świecie.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce VI TYDZIEŃ WYCHOWANIA, który trwać będzie do 17 września 2016. Hasłem Tygodnia Wychowania są słowa nawiązujące do Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec.”,

W czasie spotkań z młodymi w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek, używając wymownych obrazów, zachęcał do czynnej miłości i wzywał swych słuchaczy do zejścia z wygodnej kanapy by nie stać się młodym emerytem rzucającym ręcznik przed rozpoczęciem walki. Przeżywając tegoroczny Tydzień Wychowania chcemy inspirować się papieskim przesłaniem. zobacz: http://tydzienwychowania.pl/

4. Rodzicom oraz Dzieciom i Młodzieży przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Św. niedzielnej. Dzieci ze szkół podstawowych otrzymają dzisiaj po Mszy Św., zamiast ziarenek, specjalne Książeczki, wydane przez Małego Gościa Niedzielnego. W tych książeczkach dzieci będą przez cały rok szkolny wklejać obrazki, które dostaną w niedzielę, kiedy przyjdą do kościoła na Mszę Św. Każdy obrazek to ilustracja niedzielnej Ewangelii. Obok niego znajduje się jej fragment i krótki komentarz, które łączą Słowo Boże z naszym życiem. To wszystko ma pomóc Dzieciom, jeszcze lepiej usłyszeć i zrozumieć słowa Jezusa oraz by je głosić  w szkole, w domu i gdziekolwiek. Książeczka ta zawiera też materiały na Spowiedź miesięczną i Msza Św. w pierwsze piątki miesiąca w roku szkolnym 2016/2017. Do książeczek tych dzieci będą wklejać też obrazki za spowiedź miesięczną i Msze Św. pierwszopiątkowe, zatytułowane: „Miłością swojego Serca ogarnij mnie, Panie Jezu”. zobacz: http://malygosc.pl/doc/3369569.Materialy-duszpasterskie-na-rok-szkolny-2016-2017

5. Rodziców dzieci klas III, których dzieci przystąpią do I Komunii Św. w maju 2017., zapraszamy na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. o godz.1200.

6. Natomiast Rodziców dzieci klas IV - Rocznicy I Komunii Św. zapraszam na spotkanie za tydzień w niedzielę, po Mszy Św. o godz.1200.

7. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz.1800.

Także w przyszłą niedzielę 18 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego koło Ostrzeszowa. zobacz https://gorakrzyza.pl/historia/

 

8. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną. Msza Święta o zwykłej porze, do udziału w której serdecznie zachęcamy.

9. Przyszła sobota, 17 września 2016., to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.

10. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać!

11. W miniony poniedziałek 5.09.2016., odbył sie pogrzeb śp. + Janina JENDRZEJCZAK ze Stolca. Natomiast w sobotę 10.09.2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Józefa(ona) KACZMAREK, lat 89, mieszkała w Stolcu, wdowa, matka 4. dzieci. Również w sobotę zmarł śp. + Jerzy Szymon NAWROCKI, lat 70, mieszkał też w Stolcu, mąż i ojciec 5. synów. Pogrzeb śp. + Jerzego Szymona NAWROCKIEGO odbędzie się we wtorek 13 września 2016., o godz.1500. „Dobry Jezu, a nasz Panie ...”.

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAKUB BONDAS, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

KAROLINA ZAJĄCZKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Łaszew Rz., ZAPOWIEDŹ I.

13. Ogłoszenie w sprawie Pomocy Żywnościowej w ramach programu FEAD na lata 2014-2020:. Osoby, które chcą korzystać z Pomocy Żywnościowej, proszę by jeszcze w tym tygodniu zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w swojej Gminie, aby odebrać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2010 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Po wypełnieniu skierowania OPS przeprowadzi weryfikację danego wniosku i wyda decyzję. Natomiast dostarczeniem żywności z magazynów Caritas w Kaliszu oraz dystrybucją artykułów spożywczych dla Osób zweryfikowanych pozytywnie, będzie odpowiedzialna Parafia - Parafialne Zespoły Caritas. Jak dotychczas otrzymaliśmy dopiero 13 zweryfikowane wnioski (tylko 50 osób)!

Zobacz na http://www.kalisz.caritas.pl/aktualnosci/program-zywnosciowy-fead-2016.html

14. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny i Niedziela, które poświęcają miejsca m.in., beatyfikowanemu dzisiaj w Kazachstanie - Bł. Ks. Władysław BUKOWIŃSKI, Apostoł Kazachstanu (1904-1974), zobacz: http://niedziela.pl/artykul/20213/Beatyfikacja-ks-Wladyslawa-Bukowinskiego

Za tydzień po Mszach Św. odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

15. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że w nowym roku szkolnym i katechetycznym 2016/2017, nasza Pani Katechetka - Pani mgr Małgorzata KRÓLEWICZ, obchodzi 20.rocznicę pracy, jako Nauczyciel religii. Pani Małgorzacie, gratulujemy pięknego Jubileuszu 20. lat pracy i bardzo dziękujemy, za piękną i gorliwą pracę katechetyczną, wychowawczą z dziećmi i młodzieżą. Jednocześnie życzymy, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w codziennym życiu Dobrej i Gorliwej Katechetki! Niech Chrystus Najdoskonalszy Nauczyciel obdarza hojnie swoim błogosławieństwem na kolejne lata! Szczęść Boże!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
OGŁOSZENIA PARAFIIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 WRZEŚNIA 2016.

1. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

Niech zaskakujące słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii pomogą nam już na początku kolejnego roku pracy i nauki poukładać właściwie wszystkie sprawy.

2. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy chór parafialny. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

Ministrantów oraz Kandydatów na Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w najbliższą sobotę 10.09.2016., na godz.1000. (zbiórki odbywać się będą co drugą sobotę).

3. Dzieci klas I - Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami zapraszamy na POŚWIĘCENIE tornistrów i przyborów szkolnych, w najbliższą środę 7 września 2016 na godz.1800.

4. Rodziców dzieci klas III, których dzieci przystąpią do I Komunii Św. w maju 2017., zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 11 września 2016., po Mszy Św. o godz.1200.

5. W czwartek 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msza Święta w naszym kościele o godz.1800. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu nastąpi na zakończenie Mszy Św.

Tego dnia przypada Odpust Narodzenia NMP w Parafii Szynkielów.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę 11 września rozpocznie się w Polsce VI Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa nawiązujące do Roku Miłosierdzia: „Miłosierni jak Ojciec.”,

W czasie spotkań z młodymi w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież Franciszek, używając wymownych obrazów, zachęcał do czynnej miłości i wzywał swych słuchaczy do zejścia z wygodnej kanapy by nie stać się młodym emerytem rzucającym ręcznik przed rozpoczęciem walki. Przeżywając tegoroczny Tydzień Wychowania chcemy inspirować się papieskim przesłaniem.

zobacz: http://tydzienwychowania.pl/

8. W piątek 2.09.2016., zmarła śp.+ Janina JENDRZEJCZAK, lat 73, mieszkała w Stolcu, Matka 7. dzieci, od 30-u  lat wdowa. Pogrzeb śp.+ Janiny JENDRZEJCZAK odbędzie się jutro, w poniedziałek 5 września 2016., o godz.1500. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a więc zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne, telefony komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, mikrofalówki, kable, baterie, itd. odbędzie się w najbliższą środę 7 września br., od rana do godz.1430. Zużyty sprzęt można przewieźć na plac przed kościołem w Stolcu.

10. Ogłoszenie w sprawie Pomocy Żywnościowej w ramach programu FEAD na lata 2014-2020: Caritas Diecezji Kaliskiej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złoczewie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Burzenin, Ostrówek, Konopnica, zwracają się z prośbą do wszystkich Osób zainteresowanych Programem Operacyjnym Pomocy Żywnościowej. Osoby, które chcą korzystać z Pomocy Żywnościowej, proszę by do 10 września br., zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w swojej Gminie, aby odebrać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2010 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Po wypełnieniu skierowania MOPS lub GOPS przeprowadzi weryfikację danego wniosku i wyda decyzję. Natomiast dostarczeniem żywności z magazynów Caritas w Kaliszu oraz dystrybucją artykułów spożywczych dla Osób zweryfikowanych pozytywnie, będzie odpowiedzialna Parafia - Parafialne Zespoły Caritas. Jak dotychczas otrzymaliśmy dopiero 4 zweryfikowane wnioski!

Zobacz na http://www.kalisz.caritas.pl/aktualnosci/program-zywnosciowy-fead-2016.html

11. Po Mszy Św. jest do nabycia prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Prasa dużo miejsca poświęca kanonizowanej dzisiaj w Rzymie Świętej Matce Teresie z Kalkuty. Można też nabyć Kalendarz Diecezjalny na rok 2017, który jest cegiełką na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu. W kalendarzu jest kilka zdjęć z naszej parafii oraz zdjęcie Mniszek Kamedułek ze Złoczewa. Temat kalendarza to 25. rocznica powstania Diecezji Kaliskiej, a który na prośbę Biskupa Kaliskiego wykonał Proboszcz Parafii Stoleckiej :)

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

a Dzieciom i Młodzieży światła Ducha Świętego na rozpoczęty nowy rok szkolny!


----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 SIERPNIA 2016.

1. Dziś w niedzielę 28.08.2016., przeżywamy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwe ŻNIWA i zebrane plony, DOŻYNKI 2016. uroczysta Msza Św. Dożynkowa o godz.1200. Delegacje z poszczególnych wiosek zbiorą się przed kościołem, aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

Bóg zapłać za zamówione Msze Św. dożynkowe mieszkańcom: Burdynówki, Koźlin oraz mieszkańcom Sołectw: Biesiec, Stolec, Wielgie, Kamionka, Gronów i Rokitowiec, Gronówek, Łeszczyn i Niechmirów oraz Wolnica Niechmirowska.

2. Tegoroczne Dożynki Diecezjalne 2016. przeżywane są dzisiaj w Parafii Lisków, gdzie udali się z wieńcem żniwnym przedstawiciele naszego Dekanatu Złoczewskiego.

3. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszamy na Msze Święte o godz.1800.

4. W środę, w ostatni dzień sierpnia, przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek, 1 września 2016., rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele w czwartek o godzinie 830. Po Mszy Św. udamy się na Cmentarz, by uczestniczyć w Apelu Poległych, przy grobie 19-u Bohaterach Września 1939 roku, którzy są Patronami Szkoły Podstawowej w Stolcu.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc Dzieci i Młodzież oraz ich Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także Pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych, średnich zapraszamy na Mszę Św. w czwartek na godz.1800.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w środę 7 września 2016.

6. W czwartek 1 września 2016., przypada też 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny, a szczególnie o 19-u  wspomnianych Bohaterach Września 1939 roku, którzy spoczywają na naszym cmentarzu oraz Modlitwie o pokój na świecie.

W ostatnim czasie na Cmentarzu Parafialnym; w kwaterze żołnierzy - Bohaterów Września 1939 roku, został przeprowadzony remont mogiły żołnierzy; wykonano nowy pomnik w formie 19 grobów i krzyży, a na nich umieszczono Polskiego Orła, którego żołnierze mieli na swoich mundurach. Remont mogiły żołnierzy - Bohaterów Września 1939 roku, sfinansowała, z budżetu Państwa, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, przy współudziale Gminy Złoczew.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku i nowego roku szkolnego;

- w Niechmirowie: w piątek 2 IX 2016., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 2 IX 2016., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH, których odwiedzamy w I Czwartek Miesiąca w tym tygodniu, odwiedzimy wyjątkowo już w środę 31.08.2016., od godz.900. Natomiast Chorych odwiedzanych w piątki, odwiedzimy tradycyjnie w I Piątek, też od godz.900.

8. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 3 września 2016., na Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej Królowej Pokoju o POKÓJ na świecie.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 rodziny na sumę 750 zł. Bóg zapłać!

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ŁUKASZ STRUZIK, kawaler, rzym. kat., zam. Broszki 6,

ANGELIKA WITOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Dąbrówka, ZAPOWIEDŹ II.

ŁUKASZ PACAK, kawaler, rzym. kat., zam. Kolonia Chorzew,

EWELINA WRÓBEL, panna, rzym. kat., zam. Wolnica Niechmirowska. ZAPOWIEDŹ II.

11. Ogłoszenie w sprawie Pomocy Żywnościowej w ramach programu FEAD na lata 2014-2020: Caritas Diecezji Kaliskiej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złoczewie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Burzenin, Ostrówek, Konopnica, zwracają się z prośbą do wszystkich Osób zainteresowanych Programem Operacyjnym Pomocy Żywnościowej. Osoby, które chcą korzystać z Pomocy Żywnościowej, proszę by do 10 września br., zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w swojej Gminie, aby odebrać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2010 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Po wypełnieniu skierowania MOPS lub GOPS przeprowadzi weryfikację danego wniosku i wyda decyzję. Natomiast dostarczeniem żywności z magazynów Caritas w Kaliszu oraz dystrybucją artykułów spożywczych dla Osób zweryfikowanych pozytywnie, będzie odpowiedzialna Parafia - Parafialne Zespoły Caritas. W związku z tymi nowymi wezwaniami, uprzejmie zachęcam chętnych Wolontariuszy do aktywnego włączenia się i pomoc w tym nowym i dużym wezwaniu Caritas.

Zobacz na http://www.kalisz.caritas.pl/aktualnosci/program-zywnosciowy-fead-2016.html

12. Po Mszy Św. jest do nabycia prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Niedziela i Gość Niedzielny oraz nowy nr Opiekun, a w nim artykuł o naszym odpuście Św. Wawrzyńca z udziałem Ks. Abp Tomasza Pety z Kazachstanu.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy dobrej Niedzieli i dobrego Tygodnia

oraz aby nigdy nie zabrakło nam chleba powszedniego

i byśmy pamiętali, że „nie samym chlebem żyje człowiek”.


---------------------------------------------------------------------------------------------------


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 SIERPNIA 2016.

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem,  misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

Także dzisiaj, w niedzielę 21.08.2016.,  przypada odpust ku czci Św. Rocha w Parafii Brzeźnio. Suma Odpustowa o godz.1200.

2. Dożynki Gminy ZŁOCZEW, przeżywać będziemy dzisiaj w Gronówku po południu. Msza św. Polowa rozpoczynająca dziękczynienie za żniwa odbędzie się dziś w Gronówku o godz.1530. Po Mszy Św. odbędzie się Obrzęd Dożynkowy i program artystyczny.

Tegoroczne Dożynki Diecezjalne 2016. będą przeżywane w parafii LISKÓW28 SIERPNIA 2016. Z Dekanatu Złoczewskiego pojedzie autokar, chętne osoby na wyjazd do Liskowa mogą zgłosić się w tym tygodniu w kancelarii lub zakrystii.

3. Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwe ŻNIWA i zebrane PLONY, DOŻYNKI 2016., przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 28 sierpnia 2016., na Mszy Św. o godz.1200. Delegacje z poszczególnych wiosek zbierają się przed kościołem,  aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem. Składamy serdeczne Bóg zapłać za zamówione msze Św. dożynkowe mieszkańcom Sołectwa: Broszki i Dąbrowa Miętka.

4. Natomiast w sobotę 27 sierpnia 2015., w Witowie odbędą się Dożynki Gminy Burzenin. Msza Św. polowa w Witowie będzie odprawiona o godz.1430.

5. We wtorek 23.08.2016., w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

6. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Św. w uroczystość MB Częstochowskiej w Stolcu o godz.900 i 1800. Tego dnia przypada odpust w Parafii Grabówka, suma odpustowa o godz.1200

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii, w minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont kościoła w Niechmirowie złożyły 3 Rodziny na sumę 500 zł. W minionym tygodniu nasza Parafia otrzymała zezwolenie do Pani Konserwator Zabytków na kontynuowanie remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie. Dlatego                      w najbliższym czasie przystąpimy do wskazanych prac remontowych. Cały remont wnętrza prowadzić będziemy tylko ze środków własnych, dlatego wdzięczny będę za każdą dodatkową ofiarę na remont kościoła w Niechmirowie.

8. W piątek zmarł śp.+ Jan PŁATKOWSKI, lat 94, mieszkał w Wielgiem, od 13 lat, co miesiąc w I Czwartek Miesiąca przyjmował sakramenty święte. Pogrzeb śp.+ Jana PŁATKOWSKIEGO, odbędzie się w poniedziałek 22.08.2016., o godz.1300. „Dobry Jezu,...”


9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ŁUKASZ STRUZIK, kawaler, rzym. kat., zam. Broszki 6,

ANGELIKA WITOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Dąbrówka, ZAPOWIEDŹ I.

ŁUKASZ PACAK, kawaler, rzym. kat., zam. Kolonia Chorzew,

EWELINA WRÓBEL, panna, rzym. kat., zam. Wolnica Niechmirowska. ZAPOWIEDŹ I.

10. Ogłoszenie w sprawie Pomocy Żywnościowej w ramach programu FEAD na lata 2014-2020: Caritas Diecezji Kaliskiej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Złoczewie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Burzenin, Ostrówek, Konopnica, zwracają się z prośbą do wszystkich Osób zainteresowanych Programem Operacyjnym Pomocy Żywnościowej. Osoby, które chcą korzystać z Pomocy Żywnościowej, proszę by do 10 września br., zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w swojej Gminie, aby odebrać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2010 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Po wypełnieniu skierowania MOPS lub GOPS przeprowadzi weryfikację danego wniosku i wyda decyzję. Natomiast dostarczeniem żywności z magazynów Caritas w Kaliszu oraz dystrybucją artykułów spożywczych dla Osób zweryfikowanych pozytywnie, będzie odpowiedzialna Parafia - Parafialne Zespoły Caritas. W związku z tymi nowymi wezwaniami, uprzejmie zachęcam chętnych Wolontariuszy do aktywnego włączenia się i pomoc w tym nowym i dużym wezwaniu Caritas.

Zobacz na:

http://www.kalisz.caritas.pl/aktualnosci/program-zywnosciowy-fead-2016.html

11. Po Mszy Św. jest do nabycia prasa katolicka: Przewodnik Katolicki, Niedziela i Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

oraz szczególnego orędownictwa Pani Jasnogórskiej!


KOMUNIKAT

w sprawie udziału parafii w diecezjalnym dziękczynieniu za żniwa

(dożynki diecezjalne) w Liskowie,

w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku

_________________________________________________________

 

Kierujemy zaproszenie do wszystkich parafii Diecezji Kaliskiej na dożynki diecezjalne. Wspólnie podziękujemy Bogu za ciężką pracę ludzi na roli, za tegoroczne plony oraz za to, że mamy chleb.

Tegoroczna diecezjalna uroczystość dziękczynna za zebrane plony przez rolników, ogrodników i sadowników została połączona z XVIII Dożynkami Wielkopolskimi organizowanymi przez Województwo Wielkopolskie i odbędzie się w Liskowie (dekanat koźminkowski), w niedzielę 28 sierpnia 2016 roku.

Do godz. 12.30 delegacje z wieńcami ze wszystkich dekanatów zarejestrują się i zgromadzą przed ołtarzem polowym (teren przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Ks. Blizińskiego 42a). Następnie Biskup Kaliski spotka się z delegacjami i dokona przeglądu wieńców.

Godz. 13.00 - uroczysta Msza św. dziękczynna koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka. Kapłanów koncelebrujących prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły koloru białego lub złotego.

- Po Mszy świętej odbędzie się Obrzęd Dożynkowy i część artystyczna przygotowana   przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Delegacje dekanalne wraz z towarzyszącymi im kapłanami zostały już zgłoszone przez Księży Dziekanów do ks. Andrzeja Antoniego Klimka, proboszcza parafii Lisków.

 

 

/-/ Ks. dr Andrzej Latoń

Wikariusz Generalny

/-/ Ks. mgr lic. Marcin Papuziński

Wicekanclerz Kurii---------------------------------------------------------------------------------------------

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 SIERPNIA 2016.

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

Dzisiaj, 14 sierpnia 2016., przypada 75. rocznica męczeńskiej śmierci Św. Maksymiliana Marii Kolbe. św. Maksymilian Maria (Rajmund) Kolbe, urodził się w Zduńskiej Woli w 1894 roku, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia, ojca rodziny (Franciszka Gajowniczka) w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu 14 sierpnia 1941 roku. Dzięki ofierze o. Maksymiliana Franciszek Gajowniczek zmarł dopiero w 1995 r. w wieku 94 lat. 17 października 1971 r. Bł. papież Paweł VI dokonał osobiście w sposób uroczysty beatyfikacji o. Maksymiliana w obecności wielu dziesiątków tysięcy wiernych z całego świata i ponad 3 tys. pielgrzymów z Polski. Kanonizacji dokonał 10 października 1982 roku św. Jan Paweł II,

zobacz: http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/08-14a.php3

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP jak w niedzielę: Stolec o godz.900 i 1200, Niechmirów godz.1030, w Wielgiem o godz.1400.

Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy Św.

3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. „Cud nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4. W przyszłą niedzielę 21.08.2016., odbędą się na terenie naszej parafii DOŻYNKI GMINY ZŁOCZEW w Gronówku. Polowa Msza Św. rozpoczynająca Dożynki zostanie odprawiona w Gronówku o godz.1530. Potem odbędą się obrzędy dożynkowe oraz koncerty Disco-Polo: zespół Casandra i Iness oraz Dyskoteka. Mieszkańcom Gronówka, gratuluje wyróżnienia i wezwania.

5. Natomiast Parafialne dziękczynienie Bogu za tegoroczne żniwa DOŻYNKI 2016., przeżywać będziemy w niedzielę 28 sierpnia 2016., na Mszy Św. o godz.1200.

6. Proboszcz Parafii Brzeźnio - Ks. prałat Jan Henryk Witkowski zaprasza Nas na odpust ku czci Św. Rocha w przyszłą niedzielę 21.08.2016. na godz.1200.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii, w minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont kościoła w Niechmirowie złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł. Natomiast w czasie odpustu św. Wawrzyńca na remont kościoła zebraliśmy kwotę 1.610zł 40 gr. Bóg zapłać!

W tym tygodniu przybędzie do kościoła Niechmirowa konserwator, artystka Pani Monika Bystrońska z Łodzi, aby przygotować projekt malowania ścian, restauracji głównego ołtarza oraz drzwi wejściowych kościoła w Niechmirowie.

 

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL TADEUSZ BEDNAREK, kawaler, rzym. kat., zam. Mokrsko,

JOANNA WERONIKA CIEŚLAK, panna, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ III.

9. Zarząd OSP Wielgie, zaprasza na FESTYN pt.”Bawmy się razem bez dopalaczy”, który odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 14.08.2016., od godz.1400 przy budynku strażnicy OSP w Wielgiem.

10. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Opiekun, w nim m.in., relacja z pobytu Ojca Św. Franciszka w Polsce oraz artykuł o niezwykłej matce św. Maksymiliana Kolbe,   Pani Mariannie Kolbowej. Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Relacja z naszego Odpustu Św. Wawrzyńca jest do obejrzenia na stronie internetowej: http://domjozefa.tv/program/odpust-sw-wawrzynca-stolcu-retransmisja/

oraz http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/uroczystosci-odpustowe-w-parafii-stoleck

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli,

 

oraz Radosnego uwielbienia Wniebowziętej NMP!!!

 

 

 

http://domjozefa.tv/transmisja/odpust-sw-wawrzynca-stolcu/?event_date=2016-08-10

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 SIERPNIA 2016.

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. zobacz: http://www.paulus.org.pl/czytania?data=2016-8-7

 

2. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, dzięki którym możliwe było oglądanie telewizyjnych transmisji z tych wydarzeń.

3. W najbliższą środę 10.08.2016., nasza wspólnota przeżywać będzie Odpust – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego Patrona Parafii. Msze Św. w kościele parafialnym rano o godz.900 i suma o godz.1200. Sumę odpustową i kazanie wygłosi KSIĄDZ Arcybiskup TOMASZ PETA z Astany, w stolicy Kazachstanu. Ksiądz abp Tomasz Peta, od 1990 roku, pracuje wśród potomków Polaków, którzy w 1936 roku byli deportowani przez Sowietów do Kazachstanu – trafiło tam wtedy aż 60 tysięcy rodaków. Dziś w Kazachstanie żyje około 30 tys. Polaków (przy łącznej liczbie 15 mln ludności). „To było działanie zła, ale ono nie zniszczyło chrześcijaństwa. Kościół katolicki ma tam wciąż wielu wiernych, w niektórych kościołach odprawiane są Msze św. języku polskim. W historii Kazachstan dwukrotnie odwiedzał św. Maksymilian Kolbe, udając się do Japonii. Bardzo żywy jest kult św. siostry Faustyny Kowalskiej i Koronki do Miłosierdzia Bożego”.                        Na Misjach w Kazachstanie, od trzech lat, pracuje nasza Siostra Zakonna - Siostra Letancja Beata Cała - Nazaretanka, która wraz innymi dwoma Siostrami Nazaretankami prowadzą dla dzieci ochronkę, przedszkole w Kellerowce, w Archidiecezji Księdza Abp Tomasza Pety.

Po sumie procesja Eucharystyczna, na którą zapraszam całą Asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów oraz Druhów Strażaków. Uroczystość Odpustowa będzie transmitowana na żywo przez telewizję internetową naszej Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa. TV” zobacz: http://domjozefa.tv/transmisja/odpust-sw-wawrzynca-stolcu/?event_date=2016-08-10

W dniu odpustu odbędzie sie przed kościołem odbywać się będzie zbiórka ofiar                      na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie.

Na Odpust przybędzie Grupa RÓŻANA z Błaszek idąca na Jasną Górę. Zachęcamy Młodzież do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy, można zapisać się do Grupy Różanej, wszelkie informacje w kancelarii parafialnej.

4. W dniu odpustu, po południu, jak co roku, przybędą do naszych Rodzin, na nocleg Pielgrzymi Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, idący na Jasną Górę.

W czwartek 11.08.2016.,, wszystkie grupy Pielgrzymów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej uczestniczyć będą we Mszy Św. w naszym kościele o godz.700.

5. Zarząd OSP Stolec zaprasza na zabawę taneczną do Sali OSP w Stolcu w dniu Odpustu Św. Wawrzyńca 10.08.2016, od godz.2000.

6. Zarząd OSP Wielgie, zaprasza na FESTYN pt.”Bawmy się razem bez dopalaczy”, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę 14.08.2016., od godz.1400 przy budynku strażnicy OSP w Wielgiem.


7. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia 2016., będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

8. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii, w minionych dwóch tygodniach dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 1.050 zł. Bóg zapłać!

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL TADEUSZ BEDNAREK, kawaler, rzym. kat., zam. Mokrsko,

JOANNA WERONIKA CIEŚLAK, panna, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ II.

10. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli,

Rolnikom dobrej pogody na zakończenie Żniw

oraz dobrego przeżycia Odpustu Św. Wawrzyńca!

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Kapłani w Kazachstanie

Z abp. Tomaszem Petą o jego kapłańskiej drodze i kapłanach pracujących                  w Kazachstanie - rozmawia prof. Krystyna Czuba.

Kapłani pracujący w Kazachstanie są jak Apostołowie Chrystusa opisani w Dziejach Apostolskich, dźwigający wszystkie utrudzenia dla Ewangelii. Takie jest moje doświadczenie z wędrowania przez Kazachstan w ciągu dwóch tygodni. Odwiedzając szeroko otwarty dom abp. Tomasza Pety w Roku Kapłańskim, zapytałam o jego powołanie i życiową drogę

Prof. Krystyna Czuba: - Proszę opowiedzieć, jaki był początek kapłańskiej drogi Księdza Arcybiskupa?

Abp Tomasz Peta: - Święcenia kapłańskie otrzymałem w 1976 r. w Gnieźnie z rąk kard. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Ksiądz Prymas był dla mnie wzorem kapłańskiej posługi. Jako kleryk dwukrotnie służyłem Księdzu Prymasowi do Mszy św. Miał taki zwyczaj, że zapraszał kleryków do swego domu w Gnieźnie, bo chciał ich bliżej poznać. Po Eucharystii zapraszał na śniadanie, na którym byli zwykle różni dostojnicy Kościoła czy osoby życia publicznego. Pamiętam, jak kiedyś po Mszy św., do której służyłem, Ksiądz Prymas przyszedł, aby wyjaśnić i przeprosić, że nie będzie mógł zaprosić mnie na śniadanie, bo jest abp Luigi Poggi i będą omawiane ważne sprawy Kościoła na Wschodzie. Bardzo mnie poruszyła ta niezwykła postawa Prymasa wobec kleryka, któremu wyjaśnia okoliczności i proponuje śniadanie z innymi osobami.

- Jak Ksiądz Arcybiskup trafił do Kazachstanu?

- 14 lat byłem wikariuszem diecezji gnieźnieńskiej. W 1989 r. bp Bogdan Wojtuś na spotkaniu z kapłanami powiedział, że pojawiły się możliwości wyjazdu na Białoruś. Z naszej diecezji zgłosił się już jeden kapłan. Podniosłem rękę i powiedziałem: ja też się zgłaszam. Miało to być zaproszenie na trzy miesiące. Potem była jednak cisza, zaproszenia nie było. W 1990 r. zadzwonił do mnie bp Jerzy Dąbrowski i powiedział: „Można jechać do Kazachstanu”. Nogi mi się ugięły, ale pomyślałem - jest to wezwanie dla mnie. Drugim zgłaszającym się był ks. Tadeusz Krzymiński. Wyjechaliśmy w sierpniu w 1990 r. do Kazachstanu, który był wówczas częścią wielkiego ZSRR. Nigdy sam nie wymyśliłbym Kazachstanu. Nie miałem o tym kraju żadnego wyobrażenia ani też żadnych inspiracji. Tę decyzję można wytłumaczyć tylko działaniem Bożej łaski. Byliśmy pierwszymi kapłanami na tym terenie spoza ZSRR i pierwszymi tutaj na stałe. 
Do bp. Jerzego Dąbrowskiego ludzie zwracali się z prośbą o kapłanów. W tamtym czasie było 15 księży na całą Azję Centralną. Byli w Duszanbe i Oziornoje. Ludzie chcieli kapłanów, bo czekali na spowiedź i Eucharystię, więc próśb było wiele.

Gdy przyjechaliśmy tutaj, widzieliśmy, jak wszędzie panował Lenin, na pomnikach, ulicach, placach, w świadomości ludzi. Ale wolność szła jak lawina. 25 grudnia 1991 r. podpisano układ o powstaniu Wspólnoty Niepodległych Państw. Tak się zaczęły nowe dzieje Kazachstanu i nasza w nim obecność.

- Gdzie wówczas był Ksiądz Arcybiskup?

- Byłem w Oziornoje. Dostałem od prymasa Józefa Glempa dekret na 3 lata. Oziornoje to historia w kategoriach cudu. W 1936 r. zesłano tutaj Polaków. Deportacje odbywały się wzdłuż linii kolejowych, potem ciężarówkami wywożono ludzi na step. Na stepie powstała wioska. Najpierw mieszkali w namiotach, potem budowali ziemianki. Ludzie zesłani byli, aby umrzeć z głodu i zimna. Ale Bóg o nich nie zapomniał. Ziemię skutą lodem nagle słońce rozmroziło, powstało wielkie jezioro, a w nim niewyobrażalna ilość ryb. (Jezioro - stąd Oziornoje). Był to rok 1941. Wówczas zaczęła się wojna i wielki głód. Ryba była ratunkiem dla całej okolicy. Cud był, bo wielka była ich wiara. Przyjechali z wiarą i z różańcem w ręku. Uratował ich Różaniec. Był jak „ósmy sakrament”. Mówiłem o tym na ostatnim Synodzie Biskupów w Rzymie. To było świadectwo wzięte od tych ludzi, świadectwo ich zawierzenia. Niezwykłe doświadczenie na mojej kapłańskiej drodze.

- Jak Ksiądz Arcybiskup widzi służbę kapłańską w Kazachstanie?

- Najpierw należy przywołać imiona tych, którzy tutaj byli i służyli w czasach wielkich prześladowań. To wielcy kapłani i wielcy ludzie. Wielcy heroiczną wiarą i wiernością Ewangelii Chrystusowej. Są wśród wielu: sługa Boży ks. Władysław Bukowiński, sługa Boży o. Serafin Kaszuba, kapucyn, bł. Aleksy Zarycki, kapłan greckokatolicki, ks. Bronisław Drzepecki, ks. Józef Kuczyński. Postacie niezwykłe. Byli kapłanami duszą i ciałem. Oni nie pełnili funkcji kapłańskiej, oni byli kapłanami. Choć minęło pół wieku od ich życia i śmierci, oni nadal tu żyją, są obecni. Są najmocniejszym świadectwem kapłaństwa ewangelicznego. Każda z tych postaci jest traktatem o kapłaństwie Chrystusowym. Każdy z nich to żywy przykład, jak św. Jan Maria Vianney.

- Dopowiadam, a może jeszcze większy niż św. Jan Maria Vianney?

- „To jest bycie kapłanem do «szpiku kości»”.

- Jak Ksiądz Arcybiskup widzi obecnie pracę kapłanów tu i teraz?

- W Kazachstanie pracuje ponad 80 kapłanów z około 20 krajów świata. Znaczną część stanowią księża z Polski. Każdy z kapłanów tutaj pracujących wnosi wiele inicjatywy, miłości i zaangażowania. Ksiądz z Australii np. rozpoczął wieczystą adorację po wizycie Jana Pawła II w 2002 r. w katedrze w Astanie. I trwa do dziś.

Zaczął się okres wolności, kapłani więc przyjeżdżają, jedni zostają, inni wyjeżdżają. Przyczyny wyjazdów są różne. Tu nie jest łatwo, często wielka praca i wielkie zmęczenie po latach pracy, jak na misjach.

W 1981 r. przyjechał tutaj Polak z Ukrainy - kapłan - abp Jan Paweł Lenga. Został obywatelem Kazachstanu. Wtedy pojawili się też kapłani z Litwy. Niektórzy umarli, niektórzy wrócili na Litwę. Jeszcze długo będziemy potrzebowali pomocy z zewnątrz, choć są tutaj także powołania z Kazachstanu. Jest 9 seminarzystów. Odnaleźli siebie w powołaniu do kapłaństwa. Seminarium znajduje się w Karagandzie. Rektorem jest Hiszpan - ks. Hose. Wielką pomocą w życiu kapłańskim są siostry zakonne. Zakony kontemplacyjne i czynne. To nie tylko wspólna praca. Te powołania są zawsze powiązane przez konsekrację i oddanie Bogu. Kościół potrzebuje życia konsekrowanego kobiet. Kościół tutaj przypomina Dzieje Apostolskie. Małe wspólnoty chrześcijan katolików rozrzucone są po całym Kazachstanie. Ludzie, którzy tutaj przyjeżdżają, widzą żywy Kościół. Wszystko jest proste i zwyczajne. To Bóg przyzywa i przyciąga tutaj ludzi. Modlitwa odbywa się w języku rosyjskim, w którym wszyscy mówią i rozumieją. Jest to przecież język znienawidzonego ciemięzcy, bo taka jest rzeczywistość i świadomość. Mimo to ludzie się modlą i są przez modlitwę pociągani do Chrystusa.

Kapłani różnych narodów, którzy tutaj przyjeżdżają do pracy, są obdarowani łaską Bożą. Ale musi być też wierna odpowiedź człowieka. Księża, którzy przyjeżdżają tutaj, żyją najczęściej w bardzo trudnych warunkach. Jednak są szczególnie szczęśliwi, bo niosą Chrystusa, niosą nadzieję. Gdy patrzę na ich pracę, cieszę się bardzo, bo są ofiarni. Czasem zdarzają się sytuacje, gdy ktoś osłabnie, bo nawet bardzo gorliwy „wypala się”. Często kapłani są samotni, bo dzielą ich setki kilometrów. Samotność jest zawsze trudna. Poza tym księża też chorują. Rok Kapłański to dla nas także wyzwanie - jak pomóc najbardziej potrzebującym. To także jakieś wyzwanie dla ludzi świeckich, którzy są wezwani do modlitwy, do zaangażowania we wspólnotę.

Jan Paweł II uczył: „Wypłyń na głębię”. Dotyczy to wszystkich, szczególnie kapłanów. Świat ciągnie na mieliznę, a my mamy „wypłynąć na głębię”.

Rok Kapłański rozpocząłem wraz z księżmi w Pietropawłowsku. Tam zachował się jedyny kościół katolicki po rewolucji. Oczywiście, że kościół nie funkcjonował, był ruiną. Rozstrzelano w nim w 1917 r. księży, siostry zakonne i 10 mężczyzn. Jest to kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Wieczernik Kazachstanu i naszej diecezji.

- Jaki jest stosunek ludzi do kapłanów w Kazachstanie?

- Tutaj, w Kazachstanie, kapłan jest „w cenie”, jest szanowany. W czasach prześladowań ludzie mówili: „Wytrzymamy wszystko, jeżeli będzie z nami ksiądz”. Nie ma antyklerykalizmu. Dotyczy to nie tylko katolicyzmu, ale wszystkich religii. Bardzo wiele wniosła wizyta Jana Pawła II. Na spotkanie z Papieżem Janem Pawłem II przyszło 40 tys. ludzi. Było to związane z wielką pracą kapłanów. Spotkanie było odpowiedzią na łaskę Bożą i na wspomnienie męczenników, którzy tutaj złożyli w ofierze swoje kapłaństwo.

- Co Ksiądz Arcybiskup powiedziałby kapłanom w Polsce o życiu tutaj?

- Do Kazachstanu przyjechali kapłani kochający Kościół. Nie jesteśmy prześladowani, ale jest trudno. Problemów jest wiele, ale nic nie kończy się źle. Nikogo nie deportowano. Tutaj trzeba mieć wiarę Abrahama. Kapłańska służba tutaj to chodzenie po wodzie. Trzeba zawierzyć, że jest z nami Chrystus, zawierzyć jeszcze więcej niż udało się to Piotrowi. Chodzenie po wodzie z Chrystusem jest łatwiejsze niż chodzenie po asfalcie. Przyjedźcie, zobaczcie!

- Bóg zapłać za rozmowę i spotkanie z Kazachstanem, za wszystko to, co jest wielkim świadectwem o Chrystusie i Kościele.


-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

------------------------------------

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 LIPCA 2016.

1. Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża Franciszka, która zostanie odprawiona w podkrakowskich Brzegach o godz.1000.

Dlatego, aby uczestniczyć we Mszy Św. posłania za pośrednictwem TV, Msze Św. dzisiaj są w Stolcu o godz.900 i po południu o godz.1700.

W miniony czwartek, 28 lipca 2016., z grupą 40 Pielgrzymów, byliśmy na spotkaniu z Papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze, aby uczestniczyć we Mszy Św. dziękczynnej z racji Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Relację i zdjęcia naszej grupy z tego wydarzenia możemy zobaczyć na stronach internetowych:

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/wierni-parafii-stoleckiej-na-mszy-z-papi, http://infotydzien.info/platformy2/10960-wierni-parafii-stoleckiej-na-mszy-%C5%9Bw-z-papie%C5%BCem-franciszkiem-na-jasnej-g%C3%B3rze-28-lipca-2016-fotogaleria.html, http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/wierni-z-parafii-stoleckiej-na-spotkaniu-z-papiezem,3812772,artgal,t,id,tm.html

2. Jutro, w poniedziałek 1 sierpnia, będziemy przeżywać kolejną - 72.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

3. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. To dobra okazja, by ćwiczyć wolę i ducha.

4. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi. Opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który papieże zatwierdzili i którym objęli cały Kościół właśnie na dzień rocznicy jej poświęcenia.

Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust można zyskać od południa dnia 1 sierpnia do północy 2 sierpnia i ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w piątek 5 sierpnia 2016., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, w piątek 5 sierpnia 2016., od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i w piątek 4 i 5 sierpnia 2016., od godz.900.

6. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2016., na Mszę Św. na godz.900. W tym dniu obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego.

7. . Moi Kochani! W związku z zaproszeniem naszej Parafii przez Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w czwartek 4 sierpnia 2016. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu w najbliższy czwartek o godz.1500. Koszt wyjazdu 30 zł. Jest zapisanych 9 osób, jest jeszcze wiele miejsc wolnych.

Gościem najbliższego spotkania w Kaliszu będzie obrończyni prawa do życia nienarodzonych dzieci Mary Wagner z Kanady. Ta wspaniała kobieta za działalność na rzecz ratowania życia bezbronnych była wielokrotnie więziona i stawiana przed sądami w swoim kraju. Spędziła już łącznie 6 lat więzienia za to, że z białą różą wchodziła do klinik aborcyjnych i modliła się o poszanowanie życia nienarodzonych.

8. W miniony piątek 29.07.2016., odbył się pogrzeb śp. + Krystyna CHOJNACKA, lat 77, mieszkała w Broszkach. Natomiast pogrzeb śp. + Władysław PALUCH, lat 94, mieszkał w Łeszczynie, odbędzie się jutro w poniedziałek 1.08.2016., o godz.1100. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

SŁAWOMIR JARYCH, kawaler, rzym. kat., zam. Zduńska Wola, ul. Szadkowska,

RENATA DRYGOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Niechmirów, ZAPOWIEDŹ III.

KAROL EDWARD PIETRASIK, stanu wolnego, rzym. kat., zam. Kolonia Filipole,

MARIOLA SZEWCZYK, stanu wolnego, rzym. kat.,

zam. Męcka Wola, ZAPOWIEDŹ II.

ARKADIUSZ DRYGOWSKI, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

LAURA ANITA BARTOS, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Lututów, ul. Dębowa.   ZAPOWIEDŹ II.

KAMIL TADEUSZ BEDNAREK, kawaler, rzym. kat., zam. Mokrsko,

JOANNA WERONIKA CIEŚLAK, panna, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ I

10. Moi Kochani Parafianie! Już za 10 dni, przeżywać będziemy Odpust naszego Patrona Św. Wawrzyńca. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ksiądz Arcybiskup Tomasz PETA z Astany w Kazachstanie - Prymas Kazachstanu. Uroczystość odpustową będzie transmitowana przez internetową Telewizję Dom Józefa, zobacz: http://domjozefa.tv/kalendarz-wydarzen/. Już dzisiaj zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości. Msze Św. w dniu Odpustu: rano o godz.900 i suma z procesją eucharystyczną o godz.1200.

W dniu odpustu wieczorem przybędą na nocleg Pielgrzymi idący na Jasną Górę z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, przed którymi otwórzmy nasze serca i domy.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy dwutygodnik Opiekun, tygodnik Gość Niedzielny. Można też nabywać kalendarze, których wykonanie zlecił mi nasz Biskup Kaliski Edward Janiak, a które są w całej Diecezji Kaliskiej: Kalendarze Diecezjalne na nowy rok 2017. Koszt kalendarza 6 zł, jest on cegiełką na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu. Tematem głównym kalendarza jest zbliżający się Jubileusz 25. lat istnienia Diecezji Kaliskiej.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy smacznego obiadu niedzielnego,

Dobrego Tygodnia i Miesiąca Sierpnia,

a Żniwiarzom dobrej pogody i bezpieczeństwa na trwające ŻNIWA!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 LIPCA 2016.

1. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy MIVA Polska, zobacz: http://www.miva.pl/

2. Od minionej środy 20 lipca we wszystkich polskich diecezjach, trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca 2016., nastąpi oficjalne otwarcie ŚDM w Krakowie.

Papież Franciszek przybędzie do naszej Ojczyzny w najbliższą środę 27 lipca o godz.1600 i przebywać będzie 5. dni, do niedzieli 31 lipca. Podczas Światowych Dni Młodzież Papież Franciszek odwiedzi; Kraków, Częstochowę z Jasną Górą, Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz - Birkenau.

3. Nasza Parafia organizuje autokarowy wyjazd na spotkanie z Papieżem Franciszkiem do Częstochowy na Jasną Górę w czwartek 28 lipca 2016 rokuWyjazd autokarem sprzed kościoła w Stolcu w czwartek 28 lipca 2016 już o godz.300, gdyż wejście na plac przed Szczytem Jasnogórskim będzie otwarte od godz.200 do godz.700. Koszt wyjazdu to 30 zł. Można się jeszcze zapisać, jest jeszcze 16 miejsc wolnych.

PROGRAM WIZYTY OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA na JASNEJ GÓRZE:

Czas oczekiwania:

5:00 do 5:45 - Przypomnienie tekstów św. Jana Pawła II wygłoszonych na Jasnej Górze

- materiał dźwiękowy przygotowany przez Radio Jasna Góra.

5:45 do 6:00 - Komunikaty i ogłoszenia.

6:00 - Uroczyste wniesienie kopii Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

6:05 - Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

6:30 - Uroczysta Jutrznia ku czci Matki Bożej Jasnogórskiej.

6:50 do 7:10 - Film poświęcony Jasnogórskiemu Sanktuarium.

7:10 do 7:40 - Występ Ks. Bpa Antoniego i zespołu Marcina Wyrostka.

7:40 do 8:20 - próba chóru przed liturgią

8:20 do 9:15 - modlitwa różańcowa w oczekiwaniu na przybycie Ojca Świętego.

Wizyta Ojca Świętego:

9:15 - Przylot Ojca św. Franciszka i pozdrowienie zgromadzonych między sektorami pod Szczytem Jasnogórskim.

9:45 - Modlitwa papieża w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej wraz z Ojcami i Braćmi Paulinami.

10:30 - Uroczysta Msza św. z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

pod przewodnictwem Papieża Franciszka (na Błoniach Jasnogórskich).

12:30 - Przejazd samochodem zamkniętym na lądowisko.

zobacz http://www.jasnagora.pl/721,artykul,Ojciec_%C5%9Awiety_na_Jasnej_Gorze.aspx.

4. Z racji pobytu Papieża Franciszka w Polsce, w przyszłą niedzielę Msze Św. w Stolcu będą o godz.900 i po południu o godz.1700. Natomiast w Niechmirowie Msza Św. niedzielna będzie w sobotę o godz.1800, a w Wielgiem tradycyjnie w sobotę o godz.1930. W przyszłą niedzielę każdy z nas będzie mógł obejrzeć transmisję Mszy Ś. z Krakowa  na zakończenie ŚDM w TVP 1 lub na innych kanałach telewizyjnych lub internetowych.

zobacz: http://www.tvp.pl/program-telewizyjny?offset=0

5. Z racji przybycia do Polski Papieża Franciszka, udekorujmy nasze domy flagami narodowymi i papieskimi. w oknach można umieścić portret, wizerunek Papieża Franciszka, jako wyraz naszej radości z przybycia do nas Piotra naszych czasów.

6. Biskup Kaliski Edward JANIAK, w minionym tygodniu, przesłał list, w którym zaprasza naszą Parafię do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w czwartek 4 sierpnia 2016 roku. „Kolejny raz kieruję do Księdza Prałata i jego Parafian zaproszenie na modlitewne spotkanie w pierwszy czwartek miesiąca do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, gdzie od lat wspieramy rodzinę i działo obrony życia.(...). Gościem najbliższego spotkania w Kaliszu będzie obrończyni prawa do życia nienarodzonych dzieci Mary Wagner z Kanady. Ta wspaniała kobieta za działalność na rzecz ratowania życia bezbronnych była wielokrotnie więziona i stawiana przed sądami w swoim kraju. Spędziła już łącznie 6 lat więzienia za to, że z białą różą wchodziła do klinik aborcyjnych i modliła się o poszanowanie życia nienarodzonych.

Proszę więc, wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie grupy wiernych, którzy pod przewodnictwem Księdza Prałata przybędą w czwartek, 4 sierpnia 2016 roku do Bazyliki w Kaliskiej i wezmą udział w tym modlitewnym spotkaniu. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz.1700.

Zbudowany dobrym doświadczeniem spotkań w minionym roku, liczę kolejny raz na osobiste zaangażowanie Księdza Prałata w tej ważnej sprawie modlitwy za rodziny i w obronie życia człowieka”.                                                                                    Z serca błogosławię

+ Edward Janiak

Kalisz, dnia 20 lipca 2016 roku.                                           Biskup Kaliski

7. Moi Kochani! Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w czwartek 4 sierpnia 2016. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu o godz.1500. Koszt wyjazdu 20 zł. Od dziś można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN JEŻYK, wolny, rzym. kat., zam. Mała Wieś,

MARTYNA KATARZYNA SMOLARKIEWICZ, wolna, rzym. kat.,

zam. Wielgie.       ZAPOWIEDŹ III.

SŁAWOMIR JARYCH, kawaler, rzym. kat., zam. Zduńska Wola, ul. Szadkowska,

RENATA DRYGOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Niechmirów, ZAPOWIEDŹ II.

KAROL EDWARD PIETRASIK, stanu wolnego, rzym. kat., zam. Kolonia Filipole,

MARIOLA SZEWCZYK, stanu wolnego, rzym. kat., zam. Męcka Wola, ZAPOWIEDŹ I.

ARKADIUSZ DRYGOWSKI, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

LAURA ANITA BARTOS, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Lututów, ul. Dębowa. ZAPOWIEDŹ I.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. w Gościu m.in., plakat do zawieszenia w oknie z Papieżem Franciszkiem. Wszystkie gazety poświęcają wiele miejsca Papieżowi Franciszkowi i ŚDM w Krakowie. Można też nabyć kilka rodzajów breloków ze Św. Krzysztofem, które możemy nosić z naszym kluczem od pojazdów.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

oraz owocnego spotkania z Papieżem Franciszkiem,

który przeprowadzi dla nas Narodowe Rekolekcje!


------------------------------------------------------------------------------------------------OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 LIPCA 2016.

1. Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca 2016., XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

Dzisiaj przypada odpust ku czci NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej) w Parafii Złoczew, suma odpustowa o godz.1130.

2. Papież Franciszek przybędzie do naszej Ojczyzny w środę 27 lipca i przebywać będzie 5. dni, do niedzieli 31 lipca. Podczas Światowych Dni Młodzież Papież Franciszek odwiedzi; Kraków, Częstochowę z Jasną Górą, Były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady Auschwitz - Birkenau.

3. Nasza Parafia organizuje autokarowy wyjazd na spotkanie z Papieżem Franciszkiem do Częstochowy na Jasną Górę w czwartek 28 lipca 2016 roku.

Program pobytu Papieża Franciszka w Częstochowie:

9.45 - przyjazd do klasztoru Jasnogórskiego

Modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu

10.30 - Msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

Msza Święta jest wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim, w ramach Roku Jubileuszowego 1050. rocznicy Chrztu Polski. Obszar Sanktuarium może pomieścić około 300 tysięcy wiernych. Mszę koncelebrują biskupi i liczni polscy kapłani, w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i najwyższych władz kraju.

Wyjazd autokarem sprzed kościoła w Stolcu w czwartek 28 lipca 2016 o godz.500, powrót po Mszy Św. o godz.1030. Zapisy od dziś w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę 24 lipca, po Mszach Świętych w Stolcu i Niechmirowie odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy MIVA Polska, zobacz: http://www.miva.pl/

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyły 3 Rodzin na sumę 220 zł. Bóg zapłać! W minionym tygodniu został wykonany kolejny, nowy projekt remontu posadzki kościoła w Niechmirowie. Koszt projektu wyniósł 1.230 zł. Teraz czekamy na decyzję Pani Konserwator Zabytków o kontynuowaniu dalszych prac remontowych wnętrza kościoła w Niechmirowie, zgodnych z nowym projektem.

6. W czwartek 14.07. 2016., odbył się pogrzeb śp.+ Jan KUŚ, lat 67, mieszkał w Kolonii Napłatek. Natomiast w piątek 15.07.2016., odbył się pogrzeb śp.+ Jan WŁODARCZYK, lat 58, mieszkał w Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN JEŻYK, wolny, rzym. kat., zam. Mała Wieś,

MARTYNA KATARZYNA SMOLARKIEWICZ, wolna, rzym. kat.,

zam. Wielgie.       ZAPOWIEDŹ II.

SŁAWOMIR JARYCH, kawaler, rzym. kat., zam. Zduńska Wola, ul. Szadkowska,

RENATA DRYGOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Niechmirów, ZAPOWIEDŹ I.

8. Moi Kochani! Pragnę Was poinformować, że Biskup Kaliski Edward Janiak, ponad miesiąc temu 5 czerwca 2016., poprosił mnie o przygotowanie i wykonanie Kalendarza Diecezjalnego na nowy rok 2017. Tematem Kalendarza jest Jubileusz 25-lecia Diecezji Kaliskiej. W ostatnim czasie Ksiądz Biskup Edward zatwierdził projekt kalendarza i od jutra, Kalendarz Diecezjalny 2017, będzie drukowany, tak, aby na przełomie lipca i sierpnia br., trafił do wszystkich Parafii naszej Diecezji Kaliskiej. Kalendarz jak co roku jest cegiełką na utrzymanie Kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu.

9. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie serdecznie zaprasza na SPOTKANIA RODZIN MUZYKUJĄCYCH, które odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 17 lipca 2016 roku od godz.1600 w Amfiteatrze Złoczewskim. W programie: Rodzina Cembrzyńskich, Wawrzyniaków, Pyrków, Rodzina Dondziaków oraz dyskoteka.

10. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzę bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Natomiast przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 LIPCA 2016.

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy.

2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszam w tym dniu na Msze Święte o godz.1800 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii. zobacz: http://www.benedyktyni.pl/benedykt.htm

3. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam  ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. Z przedstawicielami naszej Parafii, dnia 20 września 2015., byliśmy z Pielgrzymką na Górze Karmel, która znajduje się w Hajfie (trzecie co do wielkości miasto w Izraelu, największy port na Bliskim Wschodzie, na Morzu Śródziemnym).

Na Górze Karmel w średniowieczu powstał zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerzaMatka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bożemu słowu i obietnicom. zobacz: http://www.karmel.pl/carmelitana/terra/galeria1.php

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyło 5 Rodzin na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać!

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL KAROL KRÓLEWIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Bartochów,

MARTA WIŚNIEWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rokitowiec. ZAPOWIEDŹ III.

MARIUSZ WILK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

JUSTYNA JOANNA BĄBOL, panna, rzym. kat., zam. Zawada. ZAPOWIEDŹ III.

DAMIAN JEŻYK, wolny, rzym. kat., zam. Mała Wieś,

MARTYNA KATARZYNA SMOLARKIEWICZ, wolna, rzym. kat.,

zam. Wielgie.       ZAPOWIEDŹ I.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz Gość Niedzielny, a w nim m.in., obrazek ze Św. Janem Pawłem II z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży 2016. Każdy powinien się modlić o bezpieczny przebieg spotkania, ale jeszcze bardziej o głębokie przeżycia duchowe młodych pielgrzymów.  Ponadto w „Gościu” temat wakacyjny - o fryzurach piłkarzy występujących na Euro 2016.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 LIPCA 2016.

1. Ewangelia opowiada o posłaniu 72 uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość   i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże. Zbliżają się dni, w czasie których z orędziem Bożego królestwa do naszej Ojczyzny przybędą młodzi z całego świata. Chciejmy to spotkanie, można powiedzieć, te wielkie rekolekcje dla młodych i dla wszystkich Polaków, otoczyć naszą modlitwą.

2. Dzisiaj, w niedzielę ok. 1315 przy naszym kościele parafialnym zatrzyma się 20. Pielgrzymka Rowerowa z Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku na Jasną Górę. Pielgrzymka ta organizowana jest przez Zgromadzenie   Braci Pocieszycieli z Getsemani (CCG), zobacz: http://www.pocieszyciele.pl/.

3. W środę zapraszamy o godz.1800 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z okazji patronalnego święta Apostolstwa Chorych, w dniu liturgicznego wspomnienia bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w nowennowej modlitwie powierzymy tych wszystkich, którzy duchowo solidaryzują się z Chorymi i którzy w różny sposób spieszą im z pomocą.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 450 zł. Bóg zapłać!

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL KAROL KRÓLEWIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Bartochów,

MARTA WIŚNIEWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rokitowiec. ZAPOWIEDŹ II.

MARIUSZ WILK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

JUSTYNA JOANNA BĄBOL, panna, rzym. kat., zam. Zawada. ZAPOWIEDŹ II.

6. Od jutra, tj., 4 lipca do 3 sierpnia 2016., nasz Ksiądz Wikariusz Wojciech będzie przebywał na miesięcznym letnim urlopie, który przysługuje każdemu Kapłanowi.

7. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i nowy nr Opiekun, a w nim m.in., na temat zmian personalnych Kapłanów naszej Diecezji Kaliskiej, np. nowego proboszcza ma Parafia Klonowa, gdyż Ks. Kan. Kazimierz Kmieć, który wiele razy gościł w naszej parafii, przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Polecamy też stronę internetową Opiekuna, gdzie umieszczono 95 zdjęć naszej świątyni Stoleckiej, zobacz: http://www.opiekun.kalisz.pl/index.php?dzial=artykuly&id=6741

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Tygodnia

oraz dobrego miesiąca lipca!

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 CZERWCA 2016.

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy Św. o godz.1800.

3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszy Św. o godz.1800 w intencji całego Kościoła, za Papieża Franciszka, jako jego widzialnej głowy, a także za nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej, tzw. Świętopietrze.

Tego też dnia przypada 65. rocznica święceń kapłańskich Benedykta XVI.                    Joseph Ratzinger przyjął święcenia kapłańskie wraz ze swoim bratem Georgiem 29 czerwca 1951 roku w katedrze Najświętszej Maryi Panny i Św. Korbiniana we Fryzyndze. Obchody 65-lecia święceń kapłańskich odbędą się 28 czerwca br., w Sali Klementyńskiej na Watykanie, a weźmie w nich udział m.in., Jego następca Papież Franciszek.

4. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w piątek 1 lipca 2016., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, w piątek 1 lipca 2016., od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek 30.06.2016., i w piątek 1 VII 2016., od godz.900.

5. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 2 lipca 2016., na Mszę Św. na godz.900.

6. W środę 22 czerwca 2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Władysław NIEPIEKŁO, lat 93, mieszkał w Niechmirowie, którego od wielu lat odwiedzaliśmy z Jezusem Chrystusem w sakramentach w I Czwartki Miesiąca. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL KAROL KRÓLEWIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Bartochów,

MARTA WIŚNIEWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rokitowiec. ZAPOWIEDŹ I.

MARIUSZ WILK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

JUSTYNA JOANNA BĄBOL, panna, rzym. kat., zam. Zawada. ZAPOWIEDŹ I.

8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont kościoła w Niechmirowie złożyły 2 Rodziny na sumę 170 zł. Bóg zapłać! Obecnie trwają prace konsultacyjne z inżynierami nadzoru i konserwatorem zabytków, przed rozpoczęciem prac izolacyjnych oraz prac przed tzw. pierwszą wylewką.

9. Wczoraj, w sobotę, po 17-u dniach pobytu w szpitalu w Warszawie, wrócił do nas nasz Wikariusz Ksiądz Wojciech, któremu życzymy pełnego powrotu do zdrowia i sił!

10. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka - tygodniki: Niedziela, Przewodnik Katolicki ze swoim dodatkiem o 60.rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956. Jest też Gość Niedzielny z premierowym filmem nakręconym specjalnie na Światowe Dni Młodzieży, który opowiada o iskrze Bożego Miłosierdzia, która zapala ogień na świecie.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży i wszystkim Urlopowiczom - dobrych Wakacji!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 CZERWCA 2016.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy Św. o godz.1800, zapraszam na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

3. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

4. W czwartek 23 czerwca 2016., przeżywać będziemy DZIEŃ OJCA. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich Ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Miłosierdziu Bożemu polecajmy także naszych zmarłych OJCÓW.

5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek 24 czerwca 2016., Dzieci i Młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła Dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii wraz z Rodzicami i Nauczycielami na Mszę Świętą w piątek o godz.830.

Natomiast Młodzież zapraszam na Mszę Św. w piątek wieczorem na godz.1800. W tym dniu podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i rozpoczynającymi się wakacjami w tym tygodniu okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży; w czwartek i piątek od godz.1700.

6. W piątek 24 VI przypada też uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.1800.

Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na ołtarz złożyła 1 Rodzina na sumę 100zł. Natomiast na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyła tez 1 Rodzina na kwotę 100 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. Bóg zapłać Panom z Niechmirowa i Kolonii Niechmirów za pomoc w podjętych pracach, Bóg zapłać! Dziękuję też za bardzo dobrą współpracę i pomoc Panu Sołtysowi z Niechmirowa Pana Krzysztofa Wysota, Bóg zapłać!

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROL PIOTR KAMIŃSKI, wolny, rzym. kat., zam. Dębołęka,

KATARZYNA WALOCHA, wolna, rzym. kat., zam. Kolonia Napłatek. ZAPOWIEDŹ III.

9. Nasz Wikariusz Ksiądz Wojciech Raszewski dalej przebywa na leczeniu w szpitalu w Warszawie. Ksiądz Wojciech wszystkich pozdrawia i dziękuje za modlitwę. Bóg zapłać!

10. Przed kościołem do nabycia prasa: Gość Niedzielny, Niedziela i Opiekun, a w nim trzy strony o naszym kościele parafialnym w Stolcu.


11. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza na obchody Nocy Świętojańskiej w amfiteatrze dzisiaj, w niedzielę 19 czerwca 2016., od godz.1600.

W programie m.in.

- Zespół 4 Struny Skrzypiec z Łodzi.

- Kapela Podwórkowa „Złoczewianie”.

- Zespół Śpiewaczy „Melodia”.

- Grupy taneczne MOK Złoczew.

- Pochód z Dętą Orkiestrą z amfiteatru nad zbiornik „Bania”.

- stoisko gastronomiczne, wesołe miasteczko i inne.

12. Biskupi zgromadzeni na 373. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zaprosili do udziału w Światowych Dniach Młodzieży.

Poniżej treść listu skierowanego do młodych Polaków:

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

„Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości.

Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła.

Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych.

Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży.

Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”.

Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”.

Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi +.

Warszawa, 8 czerwca 2016 r., 373. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży dobrego finiszu Roku Szkolnego!

----------------------------------------------------------------------------------------------------


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 CZERWCA 2016.

1. Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, m.in. we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed i w czasie każdej Mszy Świętej.

zobacz: http://www.paulus.org.pl/czytania.html?data=2016-6-12

2. Zapraszam na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. o godz.1800.

3. W najbliższy wtorek 14 czerwca 2016., z Dziećmi Rocznicy I Komunii Św. oraz Ich Rodzicami i Parafianami udajemy się z Pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski do Lichenia. Wyjazd do Lichenia sprzed kościoła w Stolcu we wtorek o godz.700.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na ołtarz złożyły 3 Rodziny na sumę 350 zł.. Natomiast na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 3.200 zł. Bóg zapłać!

Natomiast w minionym tygodniu za nasze śmieci cmentarne zapłaciłem kwotę 760 zł.

W tym tygodniu przystąpimy do prac związanych z remontem wnętrza kościoła w Niechmirowie. Najpierw, zgodnie z wykonanym projektem, nastąpi remont i wymiana podłoża. Prace te przeprowadzone będą pod nadzorem konserwatora i nadzorem budowlanym. O pomoc w remoncie systemem gospodarczym zwrócę się poprzez Pana Krzysztofa - Sołtysa Niechmirowa.

5. Wczoraj w sobotę 11.06.2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Jan WYGLADACZ, lat 60, mieszkał w Łeszczynie. Natomiast jutro, w poniedziałek 13.06.2016., o godz.1500 odbędzie się pogrzeb śp. + Józef STANIS, lat 92, mieszkał w Kamionce. Śp. + Józef był bardzo zaangażowanym i ofiarnym Parafianinem. W czasie II wojny światowej m.in., walczył w Armii Krajowej, wielki patriota. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROL PIOTR KAMIŃSKI, wolny, rzym. kat., zam. Dębołęka,

KATARZYNA WALOCHA, wolna, rzym. kat., zam. Kolonia Napłatek. ZAPOWIEDŹ II.

7. Moi Kochani Parafianie! W miniony czwartek 9 czerwca 2016., zawiozłem naszego Księdza Wikariusza - Księdza Wojciecha Raszewskiego do szpitala w Warszawie. Ksiądz Wojciech w szpitalu - w Wojskowym Instytucie Medycznym przechodzi szereg szczegółowych badań lekarskich. W najbliższy wtorek Lekarze zadecydują o Jego powrocie do naszej Parafii lub będą kontynuować dalszą diagnostykę i leczenie. Módlmy się dla Księdza Wojciecha o Jego rychły powrót do zdrowia.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki, a w nim o pobycie Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abp Celestino Migliore w naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

oraz dobrych przeżyć sportowych podczas Euro 2016.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 CZERWCA 2016.

1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz.1800.

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. W tym roku przebiega pod hasłem: „CHRZEST DAREM MIŁOSIERDZIA”, a patronuje mu Św. Maksymilian Maria Kolbe. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia oraz łaskę naszego Chrztu w 1050-lecie Chrztu Polski.. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. zobacz: http://www.centrumopatrznosci.pl/aktualnosc/

3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po Mszy Św. o godz.1800 odmawiać będziemy litanię do Bożego Serca podczas tzw. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWEGO.

4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na ołtarz złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

5. Moi Drodzy Parafianie! W minionym tygodniu otrzymałem pismo z Urzędu Marszałkowskiego w Województwa Łódzkiego, w którym Dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji, informuje, że „Sejmik Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs na udzielenie w 2016 roku dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. (...) Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Łódzkiego z dnia 24 maja 2016 roku, wniosek złożony przez naszą Parafię na realizację zadania „Remont zabytkowej Kaplicy Dworskiej w Niechmirowie” nie uzyskał dofinansowania, dotacja nie została przyznana”. (...).”

Moi Kochani Parafianie! Mimo nie przyznania nam środków na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie, w najbliższym czasie, po otrzymaniu koniecznych zezwoleń od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z Delegaturą w Sieradzu i Wydziału Architektury i Budownictwa w Sieradzu, przystąpimy do remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie.

Dlatego będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę składaną na remont wnętrza zabytkowego kościoła w Niechmirowie. Ofiary można też składać przez Internet w kraju i zagranicą na konto Parafii z dopiskiem „Na remont kościoła w Niechmirowie”.

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu, 98-270 Złoczew

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie o/Złoczew

nr: 38 9256 0004 0044 1122 2000 0010.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROL PIOTR KAMIŃSKI, wolny, rzym. kat., zam. Dębołęka,

KATARZYNA WALOCHA, wolna, rzym. kat., zam. Kolonia Napłatek. ZAPOWIEDŹ I.

7. Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Broszkach zapraszają nas na FESTYN rodzinny pt. „Mama, Tata i Ja”, który odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 5 czerwca 2016 roku od godz.1430 na terenie Szkoły Podstawowej w Broszkach. W programie m.in.: loteria fantowa z nagrodami, występy artystyczne uczniów, ponadto gastronomia dziecięca, itp.

8. Moi Kochani Parafianie! W minionym tygodniu otrzymałem list z Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, w którym Nuncjusz Apostolski Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore napisał:

„Czcigodny Księże Proboszczu,

Po powrocie z uroczystości w Stolcu, na ręce Księdza Prałata, składam serdeczne podziękowanie za serdeczną gościnę i piękne przeżycia przy ołtarzu Pańskim.

W jubileuszowym Roku Miłosierdzia i mając w żywej pamięci niedawno przeżywaną 1050. rocznicę chrztu Polski, ważne wydarzenia we wspólnocie parafialnej nabierają szczególnego znaczenia i napełniają nasze serca radością i nadzieją.

Z wdzięcznością wspominam zwłaszcza tych, którzy - potwierdzając swój chrzest - przystąpili do sakramentu bierzmowania. Życzę im prawdziwej dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej.

Jeszcze raz dziękują za wszelkie dobro, wszystkich serdecznie pozdrawiam i życzę Szczęść Boże!

Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore

Nuncjusz Apostolski

Warszawa, dnia 24 maja 2016 roku.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, a w nich m.in., o dzisiejszej kanonizacji O. Stanisława Papczyńskiego. Jest też nowy nr Opiekun, a w nim artykuł o pobycie Nuncjusza Apostolskiego w naszej Parafii.

W imieniu Ks. Kard. Nycza, dziękujemy za ofiary składane na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, Bóg zapłać! DZIĘKUJĘ!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 MAJA 2016.

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. W miniony czwartek 26 maja 2016., przeżyliśmy BOŻE CIAŁO. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, za dar pogody, za liczny udział Parafian i Gości w procesji Eucharystycznej.

Bóg zapłać! Parafianom z Koźlin i Sołectwa Dąbrowa Miętka, Druhom Strażakom OSP Kamionka, Parafianom z Sołectwa Gronów i Rokitowiec oraz Parafianom Sołectwa Broszki, za wybudowanie czterech ołtarzy, które miały swój urok i swoje piękno. Dziękujemy całej Asyście, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, Ministrantom, Dzieciom I Komunii Św., Druhom Strażakom wszystkich 6.Jednostek OSP z terenu naszej Parafii. Bóg zapłać! wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, poduszki, Członkiniom KŻR, Młodzieży, Panu Organiście Leszkowi, Chórzystom, Paniom Katechetkom: Pani Katarzynie i Małgorzacie oraz Panu Kościelnemu Marcinowi. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali swoje mieszkania symbolami wiary, aby uczcić Jezusa w Eucharystii. Dziękuję Chorym, którzy duchowo łączyli się z nami na trasie procesji. Relacja z Bożego Ciała jest na stronie internetowej:http://infotydzien.info/platformy2/10569-bo%C5%BCe-cia%C5%82o-2016-w-parafii-stoleckiej-fotogaleria.html

Jednocześnie zapraszamy na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała.

O asystę na procesji w Oktawie bardzo proszę:

- Parafian z : GRONÓW, ROKITOWIEC, GRONÓWEK, jutro w poniedziałek o godz.1800.

- Parafian z : BROSZKI, DOLINY, JAŹWINY, SIEKANIE we wtorek 31.05.2016. godz.1800.

- Parafian z ŁESZCZYN i BURDYNÓWKA:; w środę 1.06.2016., godz.1800.

- Parafian: z DĄBROWA MIĘTKA, KOŹLINY, BIESIEC; w czwartek 2.06.2016., oraz Wszystkich Parafian na ZAKOŃCZENIE OKTAWY Bożego Ciała o godz.1800, w czasie której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze po Mszy Św. o godz.1800 odprawimy Majowe Nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również po Mszy Św. godz.1800.

4. W środę, 1 czerwca 2016, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich Parafian.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w piątek 3 czerwca 2016., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 3 czerwca 2016., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i  piątek 2 - 3 VI 2016., od godz.900.

6. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę                               4 czerwca 2016., na Mszę Św. na godz.900. Tego też dnia przypada już 19.rocznica Nawiedzenia Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu przez Św. Jana Pawła II.

7. W piątek 3 VI 2016., przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz.1800. Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Dnia 3 czerwca swoje Imieniny obchodzić będzie nasz Organista i Dyrygent Chóru Parafialnego - Pan Leszek KRÓLEWICZ, któremu juz dziś dziękujemy za Jego piękną pracę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże!

9. W najbliższy wtorek i środę (31 V i 1 VI 2016), z grupą 50-u Parafian:Dzieci i Dorosłych udajemy się na Pielgrzymko-Wycieczkę do Krakowa, Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic. W Krakowskich-Łagiewnikach i Kalwarii Zebrzydowskiej odprawię Mszę Św. za wszystkich Parafian i Gości nawiedzających nasza Parafię!

Wyjazd do Krakowa we wtorek 31 maja 2016., o godz.600 sprzed kościoła w Stolcu.

W tym czasie zastępować mnie będzie nasz Wikariusz - Ks. Wojciech.

10. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na ołtarz i nowe meble sakralne do prezbiterium. W minionym czasie (dwa tygodnie) dodatkową ofiarę na nowy ołtarz i ambonę, złożyło 5 Rodzin na sumę 1900 zł. Bóg zapłać!

11. W miniony wtorek 24.05.2016., z Caritas naszej Diecezji Kaliskiej otrzymaliśmy kolejne 40 ton jabłek (2 TIRY). Dziękuję bardzo za pomoc w rozładunku jabłek Panu Krzysztofowi MIŁEK z Niechmirowa i Panu Kościelnemu Marcinowi oraz Paniom Sołtys i Panom Sołtysom, a także wszystkim Osobom zaangażowanym w rozładunek i dostarczenie jabłek do naszych domów, Bóg zapłać! Tym razem była to już ostatnia partia jabłek, gdyż z końcem maja zakończy się akcja „Jabłka” w Diecezji Kaliskiej. Natomiast jesienią br., (od października) akcja „Jabłka” ruszy na nowo.

W związku z akcją „Jabłka z Caritas”, w miniony wtorek została przeprowadzona kontrola w dostarczaniu darmowych jabłek przez Agencję Rolną z Poznania. Dlatego m.in., zwróciłem sie do Pań i Panów Sołtysów, aby sporządzili listę obdarowanych Rodzin i zebrali podpis przedstawiciela danej Rodziny, że otrzymano darmowe jabłka z Caritas. Dziękuję wszystkim za zrozumienie i współpracę. Bóg zapłać!

12. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Stolcu zaprasza na FESTYN RODZINNY: „GRUNT TO RODZINKA”, który odbędzie się dzisiaj w niedzielę 29 maja 2016 roku od godz.1400 na terenie Szkoły Podstawowej w Stolcu. W programie m.in.:

- program artystyczny w wykonaniu uczniów,

- liczne zabawy i konkursy rodzinne,

- turniej piłki siatkowej pomiędzy Rodzicami,

- wesołe miasteczko, - pokazy strażackie, - bufet.

13. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka. Relacje z historycznej uroczystości, która odbyła się tydzień temu z udziałem Nuncjusza Apostolskiego Ks. Abp Celestino Migliore oraz Biskupa Kaliskiego Edwarda są dostępne na stronach internatowych:

1.http://infotydzien.info/platformy2/10552-wizyta-nuncjusza-apostolskiego-w-polsce-w-parafii-%C5%9Bw-wawrzy%C5%84ca-w-stolcu-fotogaleria.html,

2.http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/nuncjusz-apostolski-udzielil-bierzmowania-w-stoleckiej,3745471,artgal,t,id,tm.html,

3.http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/nuncjusz-apostolski-w-parafii-sw-wawrzyn

4.http://domjozefa.tv/program/uroczystosc-trojcy-sw-parafii-sw-wawrzynca-stolcu-udzialem-nuncjusza-apostolskiego-biskupa-kaliskiego/

Można też nabyć płytę CD ze zdjęciami z uroczystości z Nuncjuszem Apostolskim. najbliższym czasie będzie do nabycia film DVD z uroczystości z 22 maja 2016.

Moi Kochani! Wczoraj, w sobotę 28 maja 2016 roku, Papież Franciszek mianował Księdza Arcybiskupa Celestino Migliore Nuncjuszem Apostolskim w Rosji. Ostatnia niedziela przeżywana przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, jako Nuncjusza, była przeżywana przez Niego właśnie w naszej Stoleckiej Parafii! To wielka radość i wyróżnienie oraz dobry znak Bożej Opatrzności! http://wpolityce.pl/kosciol/294538-abp-migliore-zostal-nuncjuszem-apostolskim-w-rosji-wczesniej-pelnil-te-funkcje-w-polsce

lub http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,26278,wywiad-z-abp-migliore-od-dzis-nuncjuszem-w-rosji.html.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA i KRWI CHRYSTUSA

BOŻE CIAŁO – CZWARTEK 26 MAJA 2016 - DZIEŃ MATKI.

1. W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularne Bożym Ciałem – po Mszy Św. o godz.1100, w Eucharystycznej procesji do 4 Ołtarzy wyjdziemy na ulice naszej Parafii, aby publicznie oddać cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Niech nasz czynny udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary! Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, szczególnie Parafianom z Koźlin i części Dąbrowa Miętka, Druhom Strażakom OSP Kamionka, Parafianom Sołectwa Gronów i Rokitowiec oraz Sołectwa Broszki, za wybudowanie czterech ołtarzy eucharystycznych! Bóg zapłać!

2. Od jutra, tj. od piątku 27.05.2016., trwać będzie OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. W tym czasie przez tydzień, każdego dnia będziemy Gromadzić się na Mszy Św., a po niej na Nabożeństwie Majowym  i procesji Eucharystycznej.

O ASYSTĘ w Oktawie Bożego Ciała bardzo proszę:

- jutro, w piątek 27.05.2016 o godz.1800, - Parafian z Wielgie i Cisowa,

- w sobotę: 28.05.2016 o godz.1800, - Parafian z KAMIONKA, NIECHMIRÓW, WOLNICA

NIECHMIROWSKA, KOLONIA KAMIONKA I KOLONIA NICHMIRÓW.

- w niedzielę 29.05.2016., po Mszy Św. o godz.1200 – Parafian z Sołectwa STOLEC.

3. W tym roku dzisiejsza uroczystość zbiegła się ze świętem - DZIEŃ MATKI. Zapewniamy wszystkie MAMY o naszej wdzięczności i modlitwie, by żyjącym dobry Bóg wynagradzał wszelkie dobro swoim błogosławieństwem, a Zmarłe przyjął do swojej chwały.

4. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun.

5. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Stolcu zaprasza na FESTYN RODZINNY: „GRUNT TO RODZINKA”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 29 maja 2016 roku od godz.1400 na terenie Szkoły Podstawowej w Stolcu. W programie m.in.:

- program artystyczny w wykonaniu uczniów,

- liczne zabawy i konkursy rodzinne,

- turniej piłki siatkowej pomiędzy Rodzicami,

- wesołe miasteczko,

- pokazy strażackie,

- bufet.

Wszystkich Uczestników obowiązuje strój sportowy. Imprezę poprowadzi  DJ KACZOR.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy gorącej Miłości

 

Do Jezusa Chrystusa w Eucharystii!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 22 MAJA 2016.,

z udziałem NUNCJUSZA APOSTOLSKIEGO w POLSCE i BISKUPA KALISKIEGO

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dziś w niedzielę 22 maja 2016 roku nasza wspólnota parafialna przeżywa wielką, historyczną uroczystość: W trwającym Roku Jubileuszowym Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski przybywa do naszej Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu przedstawiciel Papieża Franciszka oraz Dziekan Korpusu Dyplomatycznego w Polsce Nuncjusz APOSTOLSKI Ksiądz Arcybiskup CELESTINO MIGLIORE.

Nuncjusz Apostolski w Polsce wraz z naszym BISKUPEM KALISKIM Edwardem JANIAKIEM podczas uroczystej Mszy Św. o godz.1100 udzielą Sakramentu Bierzmowania MŁODZIEŻY (56 Kandydatów). Po Modlitwie Powszechnej Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore dokona Błogosławieństwa nowego Ołtarza Eucharystycznego i Słowa Bożego oraz poświęci Obraz Jezusa Miłosiernego „Jezu, ufam Tobie”. Po Mszy Św. w kruchcie kościoła nastąpi błogosławieństwo dwóch pamiątkowych tablic.

I. Tablica z napisem:

„W ROKU JUBILEUSZOWYM MIŁOSIERDZIA

i 1050-LECIA CHRZTU POLSKI

NUNCJUSZ APOSTOLSKI W POLSCE

KSIĄDZ ARCYBISKUP CELESTINO MIGLIORE

DOKONAŁ W TEJ ŚWIĄTYNI:

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA OŁTARZA

I POŚWIĘCENIA OBRAZU JEZUSA MIŁOSIERNEGO

„JEZU, UFAM TOBIE”

STOLEC, DNIA 22 MAJA 2016 ROKU.”

II. Tablica z napisem:

„W TEJ ŚWIĄTYNI

PRZYJĘLI CHRZEST ŚWIĘTY

I ZAWARLI SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

STANISŁAW JANIAK

I JANINA Z DOMU ZMYSŁOWSKA

RODZICE BISKUPA KALISKIEGO.”

Dzisiejsza uroczystość będzie transmitowana na żywo przez Telewizję Internetową naszej Diecezji Kaliskiej DOM JÓZEFA.TV ,                                                                             zobacz http://domjozefa.tv/transmisja/uroczystosc-trojcy-sw-parafii-sw-wawrzynca-stolcu-udzialem-nuncjusza-apostolskiego-polsce-biskupa-kaliskiego/?event_date=2016-05-22

Dziękuję Wszystkim Parafianom i Gościom za przybycie na to historyczne wydarzenie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości. Bóg zapłać! Dziękuję też wszystkim Osobom, które łączą się duchowo poprzez modlitwę i transmisję przez telewizję Dom Józefa.Tv, Bóg zapłać!

Dziękuję Młodzieży - Nowobierzmowanym, za dar ołtarza do świątyni, którym jest rzeźba przedstawiająca gołębicę, symbol Ducha Św.. Rzeźba ta ozdabia Ołtarz Słowa Bożego (ambonę), a swoim wyglądem przypomina kielich oraz hostię. Gdyż w każdej Mszy Św. Duch Święty uobecnia nam Chrystusa Zmartwychwstałego!

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.

4. W czwartek, 26 maja 2016., będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę  w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione w kościele parafialnym w Stolcu o godz.900 i godz.1100.

Po Mszy Św. o godz.1100 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym                 do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii Stoleckiej.

Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Koźlin

i Sołectwa Dąbrowa Miętka.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP Kamionka.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa Gronów, Rokitowiec.

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa Broszki.

Serdecznie prosimy o przygotowanie także sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Jak zawsze, uprzejmie prosimy o asystę Ministrantów, Druhów Strażaków z wszystkich 6 Jednostek OSP, Członkinie Kół Żywego Różańca ze świecami, Chórzystów i Chórzystki. Dziewczynki Pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się Dzień MATKI. O naszych Kochanych MAMACH w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa TysiącleciaStefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.

7. W środę 18.05.2016., odbył się pogrzeb śp.+ JADWIGA SZWED, lat 78, mieszkała w Dąbrowie Miętkiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela i Opiekun,              a w nim m.in., prezentacja 5-u Kapłanów- Neoprezbiterów, których wczoraj, w sobotę 21.05.2016., wyświęcił w Katedrze Kaliskiej nasz Biskup Kaliski Edward Janiak.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

i Dobrego przygotowania się na Uroczystość Bożego Ciała!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 15 MAJA 2016.

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Dziś, w niedzielę 15 maja 2016., Dzieci klas IV przeżywają swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200.

Z Dziećmi Rocznicy I Komunii Św. oraz Ich Rodzicami oraz Czcicielami Matki Bożej Licheńskiej, udamy sie na Pielgrzymkę do Lichenia 14 czerwca 2016 roku, Koszt 30 zł. Zapisy od dziś w zakrystii lub kancelarii Parafialnej.

3. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz.1800 spotykamy się w kościele na Nabożeństwie Majowym.

4. W sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących, Matki Kościoła zwrócimy się jutro, w Jej święto poświęcone właśnie temu tytułowi uroczyście potwierdzonemu przez bł. papieża Pawła VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 r. Zapraszamy do wspólnej modlitwy jutro podczas Mszy Świętej o godz.1800.

5. W najbliższy czwartek natomiast oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 26 maja 2016 roku. Dlatego już dziś zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Koźlin

i Sołectwa Dąbrowa Miętka.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP Kamionka.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa Gronów, Rokitowiec.

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa Broszki.

7. Moi Kochani Parafianie i Szanowni Goście! Już za tydzień, w przyszłą niedzielę 22 maja 2016 roku nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie wielką, historyczną uroczystość: W trwającym Roku Jubileuszowym Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski SERDECZNIE ZAPRASZAMY: Dzieci, Dzieci I Komunii Św. w strojach komunijnych, Młodzież, Małżonków, Rodziców, Dziadków i Babcie oraz WSZYSTKICH PARAFIAN  i GOŚCI, Druhów Strażaków z Jednostek OSP, na niezwykłą uroczystość, przybycia do Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu przedstawiciela Papieża Franciszka oraz Dziekana Korpusu Dyplomatycznego w Polsce Księdza Arcybiskupa CELESTINO MIGLIORE w niedzielę 22 maja 2016 roku na godz.1100.

Nuncjusz Apostolski w Polsce wraz z naszym BISKUPEM KALISKIM Edwardem JANIAKIEM podczas uroczystej Mszy Św. udzielą Sakramentu Bierzmowania MŁODZIEŻY.

Arcybiskup Celestino Migliore dokona też Błogosławieństwa nowego Ołtarza Eucharystycznego i Słowa Bożego oraz poświęci Obraz Jezusa Miłosiernego „Jezu, ufam Tobie”, a także odsłoni tablicę upamiętniającą w świątyni Stoleckiej przyjęty chrzest św. i zawarty sakrament małżeństwa Rodziców Biskupa Kaliskiego.

Moi Kochani! Przybądźmy licznie do naszej parafialnej świątyni, by dać świadectwo naszej żywiej WIARY w Jezusa Chrystusa oraz naszej wierności Ojcu Świętemu Franciszkowi w osobie Jego Nuncjusza Apostolskiego! Udekorujmy flagami papieskimi i flagami narodowymi nasze domy, mieszkania.

Uroczystość z przybycia do Parafii Stoleckiej Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Księdza Abp Celestino Migliore z udziałem Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka będzie transmitowana na żywo przez Telewizję Internetową naszej Diecezji Kaliskiej DOM JÓZEFA.TV , zobacz http://domjozefa.tv/transmisja/uroczystosc-trojcy-sw-parafii-sw-wawrzynca-stolcu-udzialem-nuncjusza-apostolskiego-polsce-biskupa-kaliskiego/?event_date=2016-05-22

8. Młodzież - Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na ostatnie spotkanie formacyjne w najbliższy czwartek 19 maja 2016., na godz.1800. Obecność obowiązkowa.

Natomiast Spowiedź Św. dla Młodzieży -Kandydatów oraz Ich Rodziców, Rodzin i Świadków Bierzmowania odbędzie się w sobotę 21 maja 2016., o godz.1000.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na nowy ołtarz i nowe meble sakralne do prezbiterium naszego kościoła parafialnego. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na Ołtarz złożyły 4 Rodziny na sumę 600 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu w kruchcie kościoła zostały zamontowane dwie tablice upamiętniające nadchodzące uroczystości z Nuncjuszem Apostolskim oraz tablicę upamiętniającą Rodziców Biskupa Kaliskiego.

W minionym tygodniu, w piątek i sobotę, została w całości pomalowana kruchta kościoła, część prezbiterium i naw bocznych. Jutro, w poniedziałek zostaną pomalowane też przedsionki naw bocznych oraz miejsce przy chrzcielnicy.

10. Młodzież całej Parafii Zapraszamy na spotkanie modlitewne Młodych na Polach Lednickich. Wyjazd na Lednicę ze Złoczewa będzie miał miejsce 4 czerwca o godz. 8.00 parking OSP Złoczew. Powrót 5 czerwca 2016., ( niedziela ) w godzinach porannych. Koszt wyjazdu 50 zł, ( koszt obejmuje przejazd autokarem, wstęp na pola lednickie, opłata za parking oraz ubezpieczenie ). Osoby chętne mogą się u mnie zapisywać. Konieczne będzie dostarczenie zgody na wyjazd (rodzic lub opiekun prawny). Szczegółowy plan spotkania będzie można otrzymać po zapisaniu się na wyjazd.


11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, dla Dzieci Mały Gość Niedzielny z gotową dekoracją okna na Boże Ciało! Ministranci rozdają darmowe foldery z programem nadchodzących uroczystości z Nuncjuszem Apostolskim. Relacja z Pielgrzymki Dzieci I Komunii Św. na Jasną Górę jest na www: . http://www.jasnagora.com/wydarzenie-10131

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia oraz owocnej współpracy z DUCHEM ŚWIĘTYM!

========================================

 

ŻYCIORYS NUNCJUSZA APOSTOLSKIEGO w POLSCE

Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa CELESTINO MIGLIORE

Jego Ekscelencja Arcybiskup Celestino Migliore pochodzi z Cuneo we włoskim regionie Piemontu (zobacz: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cuneo oraz https://pl.wikipedia.org/wiki/Celestino_Migliore, a także http://nuncjatura.pl/0.1,index.html); urodził się 1 lipca 1952 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 czerwca 1977 roku.

Arcybiskup Migliore otrzymał stopień magistra teologii w Centrum Studiów Teologicznych w Fossano, po czym kontynuował studia na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, gdzie uzyskał stopień doktora prawa kanonicznego. Po ukończeniu w 1980 r. Papieskiej Akademii Kościelnej, rozpoczął służbę dyplomatyczną.

Pierwszą wyznaczoną mu placówką była Angola, gdzie w latach 1980-1984 pracował jako attaché i drugi sekretarz przy Delegacji Apostolskiej w tym kraju. Stamtąd został przeniesiony do Nuncjatury Apostolskiej w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1988 roku został przeniesiony do Nuncjatury Apostolskiej w Egipcie, gdzie pozostał przez rok. Następnie został wyznaczony do Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, gdzie pozostał do 14 kwietnia 1992 roku. Wtedy został mianowany Specjalnym Wysłannikiem w roli stałego obserwatora Stolicy Apostolskiej przy Radzie Europy w Strasburgu we Francji.

Od grudnia 1995 roku do października 2002 roku pełnił funkcję Zastępcy Sekretarza ds. Relacji z Państwami w watykańskim Sekretariacie Stanu. W tym czasie był odpowiedzialny za utrzymywanie kontaktów z krajami azjatyckimi, które nie miały jeszcze stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską. Z tej racji jako szef delegacji Stolicy Apostolskiej odbywał wizyty do Beijing, Hanoi i P'yongyang.

W dniach 9-20 lipca 2001 w Nowym Jorku, arcybiskup Migliore przewodniczył Delegacji Stolicy Apostolskiej na konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie nielegalnego handlu ręczną i lekką bronią palną we wszystkich jego aspektach. Reprezentował również Stolicę Apostolską w różnych europejskich stolicach podczas licznych konferencji, sympozjów, dyskusji panelowych związanych ze Światową Organizacją Handlu, Europejską Komisją Ekonomiczną, Unią Europejską i Bliskim Wschodem.

Podczas pobytu w Rzymie wykładał dyplomację kościelną na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim.

30 października 2002 roku Ojciec Święty Jan Paweł II mianował go arcybiskupem i Nuncjuszem Apostolskim, Stałym Obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy ONZ                  w Nowym Jorku. Przed nim funkcję tę pełnili: prał. Giovannetti, kard. Cheli i kard. Martino.

Dnia 30 czerwca 2010 roku Ojciec Święty Benedykt XVI mianował arcybiskupa Celestino Migliore Nuncjuszem Apostolskim w Polsce.

Misję nuncjusza apostolskiego w Polsce abp Migliore rozpoczął 10 września 2010 r.

Podczas Ingresu do Katedry Kaliskiej, dnia 12 września 2012 roku, przekazał władzę Pasterską naszemu Rodakowi - Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Edwardowi Janiakowi.

zobacz: http://radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/ingres-biskupa-kaliskiego-edwarda-janiak

 

oraz http://radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/ingres-biskupa-kaliskiego-edwarda-janiak-2.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 8 MAJA 2016.

DZIEŃ I KOMUNII ŚW. DZIECI KLAS III.

 

1. Dzisiaj, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w niedzielę 8 maja 2016., wspólnota naszej Parafii przeżywa uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.1100 27.Dzieci z klas III; 14 Dziewczynek i 13 Chłopców przystąpiło do I Komunii Św., uczestnicząc w pełni w Ofierze Mszy Św. Dzieciom I Komunii Św., życzymy obfitości łask Bożych, wielkiej radości i fascynacji z tego, że Jezus w Eucharystii, daje Siebie jako pokarm na Nieśmiertelność. Życzymy, aby Dzieci CZĘSTO PRZYJMOWAŁY Pana Jezusa do swego serca w Komunii Św.

Rodzicom Dzieci I Komunii Św., gratulujemy i dziękujemy, że doprowadzili swoje dzieci do Ołtarza Pańskiego, a jednocześnie życzymy, aby dalej uczyli swoje dzieci tej wielkie Miłości do Chrystusa w Eucharystii. Szczęść Boże!

Przy tej okazji bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunii Św., za udekorowanie kościoła, za kwiaty i za dar ołtarza, którym jest ten nowy mebel do prezbiterium, a jest nim fotel dla Księdza Biskupa - tzw. sedilium. Bóg zapłać!

Dziękuję też Paniom Katechetkom: Pani Małgorzacie Królewicz, Pani Katarzynie Majda oraz Katarzynie Krzyżańskiej za przygotowanie Dzieci do I Komunii Św.

Dziękuję również Rodzicom Dzieci klas II, że w minioną środę i czwartek generalnie posprzątali naszą świątynie na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

Dziękuję firmie „Bacutil” w Stolcu za dostarczenie gorącej wody do sprzątania kościoła. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dnia I Komunii Św.

Z racji I Komunii Św. WITAMY wszystkich Gości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę RADOŚCI ze spotkań przy stole rodzinnym oraz byśmy pamiętali o słowach Pana Jezusa: „ Ja Jestem chlebem żywym (…). Kto spożywa Moje Ciało ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Dzieci I Komunii Św. Oraz Rodziców zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwa Majowe i Msze Św. na godz.1800 – trwa od dziś tzw. „Biały Tydzień”.

Natomiast w najbliższy czwartek 12 maja 2016., z Dziećmi I Komunii Św. Ich Rodzicami oraz pozostałymi Czcicielami Matki Bożej, udajemy się z Pielgrzymką na Jasną Górę. Wyjazd autokarem i busem do Częstochowy sprzed kościoła w Stolcu w czwartek o godz.800.

2. W przyszłą niedzielę 15 maja 2016., Dzieci klas IV przeżywać będą swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200. Spowiedź Św. dla dzieci klas IV, które nie były w I Piątek Miesiąca oraz Spowiedź Św. ich Rodziców odbędzie się w sobotę 14.05.2016., o godz.900. Natomiast próba dla dzieci Rocznicowych odbędzie się w piątek 13.05.2016., o godz.1700.

3. Drogich Parafian i Wszystkich Szanownych Gości Serdecznie zapraszamy już za dwa tygodnie, w niedzielę 22 maja 2016 roku, na uroczystość przybycia do naszej Parafii Nuncjusza Apostolskiego w Polsce - KSIĘDZA ARCYBISKUPA CELESTINO MIGLIORE  z udziałem Biskupa Kaliskiego EDWARDA JANIAKA.

Podczas Mszy Św. o godz.1100, Księża Biskupi udzielą SAKRAMENT BIERZMOWANIA Młodzieży. Po Modlitwie Wiernych Nuncjusz Apostolski Ksiądz Arcybiskup Celestiono Migliore dokona błogosławieństwa nowego ołtarza i poświęcenia Obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu, ufam Tobie”. Po zakończonej Mszy Św., podczas wyjścia w kruchcie kościoła nastąpi błogosławieństwo dwóch tablic pamiątkowych.

Jedna tablica upamiętni pobyt Nuncjusza Apostolskiego, który jest przedstawicielem Papieża Franciszka i Dziekanem Korpusu Dyplomatycznego w Polsce. Druga tablica będzie mówiła, że „W tej świątyni przyjęli chrzest święty i zawarli sakrament małżeństwa STANISŁAW JANIAK i JANINA z domu ZMYSŁOWSKA, Rodzice Biskupa Kaliskiego”.

W związku z tym niezwykłym, historycznym wydarzeniem od dziś przy wyjściu kościoła możemy otrzymać folder zapowiadający w/w uroczystość. Ministranci dostarczać będą te same darmowe foldery-  do naszych domów, dla tych których dziś nie ma w kościele.

Całą uroczystość z pobytu Nuncjusza Apostolskiego w naszej Parafii transmitować będzie na żywo telewizja internetowa naszej Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa. zobacz. www: http://domjozefa.tv/transmisja/uroczystosc-trojcy-sw-parafii-sw-wawrzynca-stolcu-udzialem-nuncjusza-apostolskiego-polsce-biskupa-kaliskiego/?event_date=2016-05-22

4. Młodzież - Kandydatów do Bierzmowania, zapraszamy na spotkanie formacyjne i tzw., próby w najbliższy wtorek 10 maja i w piątek 13 maja 2016., na godz.1800. Obecność obowiązkowa. Natomiast egzaminy dla Kandydatów do Bierzmowania odbędą się we wtorek, środę i piątek w Kancelarii Parafialnej od godz.1600. W związku z tym zapraszamy na egzamin z wiedzy religijnej z zeszytem i indeksem Kandydatów do Bierzmowania: Młodzież ze Stolca, Wielgiego, Cisowej i Wolnicy Niechmirowskiej we wtorek na godz.1600. Młodzież z Niechmirowa, Kamionki, Gronowa, Rokitowca, Bieśca, Gronówka w środę na godz.1600. Młodzież z Broszek, Dąbrowy Miętkiej, Burdynówki, Lipin, Jaźwin i Łeszczyna i pozostałych Kandydatów w piątek na godz.1600.

5. Na Nabożeństwo Majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz.1800.

6. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św., o godz.1800.

Także jutro przypada Odpust Św. Stanisława BM w Parafii Uników, suma o godz.1200.

7. Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

8. W piątek 13 maja 2016 roku przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu w kopercie na tacę lub w kancelarii dodatkową ofiarę na Ołtarz i meble  w prezbiterium złożyło 5 Rodzin na sumę 470 zł. Natomiast na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać!

10. Wczoraj w sobotę 7.05.2016., odbył się pogrzeb śp.+ Dorota JĘDRZEJCZAK,   lat 56, mieszkała w Stolcu. Natomiast jutro, w poniedziałek 9.05.2016., o godz.16.00 odbędzie się pogrzeb śp.+ Tadeusz MAJDA, lat 78, mieszkał w Gronówku. „Dobry, Jezu, a nasz Panie,...”.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun z artykułem o naszej parafii oraz Gość Niedzielny.