Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO OBEJRZENIA JUBILEUSZOWEJ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ:

https://drive.google.com/file/d/0B9MgHggSC6MFWlJ4Vk8zNy1FbVE/view?usp=sharing

RELACJA Z ODPUSTU ŚW. WAWRZYŃCA 10.08.2017.:

https://www.youtube.com/watch?v=PXN-7TjIVVw

 

http://opoka.news/aktualnosci/6242

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 SIERPNIA 2017.

1. Dziś w niedzielę przypada 13. dzień Miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie odprawimy o godz.2100 rozpoczynając Apelem, a po nim Różaniec z Procesją światła.

2. Także dzisiaj w niedzielę 13 sierpnia 2017., OSP Wielgie przeżywa swój Jubileusz 100-lecia istnienia Jednostki. Dlatego zapraszam w Imieniu całego Zarządu OSP Wielgie z Prezesem na czele na dzisiejsze uroczystości jubileuszowe: Program:

godz.1400 Msza Św. polowa w Wielgiem, potem okolicznościowy apel, błogosławieństwo pamiątkowej tablicy. Dalej, występy grup muzycznych: Krótkie spięcie, Roberto Zucero, Kapela z Ostrówka, Orkiestra Dęta z Godynic, występ gwiazdy wieczoru: Veegas.

3. W najbliższy wtorek 15 sierpnia 2017., obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP jak w niedzielę: Stolec o godz.900 i 1200, Niechmirów godz.1030, w Wielgiem o godz.1400.

Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy Św.

4. Dzień 15 sierpnia, to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. „Cud nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

5. W przyszłą niedzielę 20.08.2017., odbędą się DOŻYNKI GMINY ZŁOCZEW w miejscowości Borzęckie. Polowa Msza Św. rozpoczynająca Dożynki zostanie odprawiona w Borzęckie o godz.1600. Potem odbędą się obrzędy dożynkowe oraz koncerty.

6. Natomiast Parafialne dziękczynienie Bogu za tegoroczne żniwa DOŻYNKI 2017., przeżywać będziemy w niedzielę 27 sierpnia 2017., na Mszy Św. o godz.1200.

7. Proboszcz Parafii Brzeźnio - Ks. prałat Jan Henryk Witkowski zaprasza Nas na odpust ku czci Św. Rocha w przyszłą niedzielę 20.08.2017. na godz.1200.

8. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii, w minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont kościoła w Niechmirowie oraz Ołtarze boczne Matki Bożej Fatimskiej i Św. Józefa złożyły 4 Rodziny na sumę 1.060 zł. Natomiast w czasie odpustu św. Wawrzyńca na remont kościoła w Niechmirowie zebraliśmy kwotę 1.150zł. Bóg zapłać!

10. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Opiekun, w nim m.in., relacja z I Czwartku, gdzie na zdjęciu kaplicy z cudownym obrazem Św. Józefa jest uwieczniona figura Św. Józefa, która znajduje się w naszym kościele. Jest też Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Relacja z naszego Odpustu Św. Wawrzyńca jest do obejrzenia na stronie internetowej: https://domjozefa.tv/program/odpust-sw-wawrzynca-stolcu-suma-odpustowa/ oraz http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/odpust-swietego-wawrzynca-w-parafii-stol-1 oraz https://wpolityce.pl/kosciol/352737-abp-glodz-czas-najwyzszy-zeby-niedziela-byla-swietem-a-nie-bazarem

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli,

 

oraz Radosnego uwielbienia Wniebowziętej NMP!!!


======================================================================

==============================================================

===================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO - 6 SIERPNIA 2017.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.

2. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia przypadają dwa święta. Już w najbliższą środę, 9 sierpnia, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię we Fryburgu. Zapatrzona w św. Teresę z Ávili, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. W 1933 roku wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Oświęcimiu, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.

3. W najbliższy czwartek 10.08.2017., nasza wspólnota przeżywać będzie Odpust – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego Patrona Parafii. Msze Św. w kościele parafialnym rano o godz.900 i suma o godz.1200. Sumę odpustową i kazanie wygłosi KSIĄDZ Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek GŁÓDŹ. Na uroczystość Odpustową przybędzie też Biskup Kaliski Edward JANIAK. W czasie odpustu Metropolita Gdański z Biskupem Kaliskim dokonają błogosławieństwa dwóch ołtarzy bocznych, oraz poświęcenie figury Matki Bożej Fatimskiej. Natomiast figurę Św. Józef poświęcił już w miniony I Czwartek Miesiąca 3.08.2017.,w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu Biskup Kaliski Edward, fakt ten był transmitowany przez TV Trwam i Radio Maryja. Zostanie też pobłogosławiona tablica, która upamiętnia to historyczne wydarzenie.

Po sumie odpustowej procesja Eucharystyczna, na którą zapraszam całą Asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów oraz Druhów Strażaków. Uroczystość Odpustowa będzie transmitowana na żywo przez telewizję internetową naszej Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa. TV”.

W dniu odpustu odbędzie sie przed kościołem odbywać się będzie zbiórka ofiar na założenie nowej posadzki oraz renowację ołtarza kościoła w Niechmirowie.

Na Odpust przybędzie Grupa RÓŻANA z Błaszek oraz Grupa Pielgrzymów z Parafii Lisków, idąca na Jasną Górę, którzy także zatrzymają się na noclegu w naszej parafii.

4. W dniu odpustu, po południu, jak co roku, przybędą do naszych Rodzin, na nocleg Pielgrzymi Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, idący na Jasną Górę.

W piątek 11.08.2017., wszystkie grupy Pielgrzymów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej uczestniczyć będą we Mszy Św. w naszym kościele o godz.700.

5. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia 2017., OSP Wielgie przeżywać będzie swój Jubileusz 100-lecia istnienia Jednostki. Dlatego zapraszam w Imieniu całego Zarządu OSP Wielgie z Prezesem na czele na uroczystości jubileuszowe: Program:

godz.1400 Msza Św. polowa w Wielgiem, potem okolicznościowy apel, a po nim występy grup muzycznych: Krótkie spięcie, Roberto Zucero, Kapela z Ostrówka, Orkiestra Dęta z Godynic, występ gwiazdy wieczoru: Veegas.

6. W miniony piątek 4.08.2017., zostały zamontowane w kościele parafialnym dwa ołtarze boczne. Projekt Ks. prof. Tadeusz Furdyna -, salezjanin z Łodzi, wykonał Stolarz Pan Marek Mieszała, zam. Pawelce, Parafia Klonowa. Koszt ołtarzy bocznych, które są z drewna dębowego wyniósł 4.000 zł. Moi Kochani! Będę bardzo wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na ołtarze boczne.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie, oraz na ołtarze boczne i figurę Św. Józefa. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 1.050 zł. Bóg zapłać!

8. Wczoraj w sobotę 5.08.2017.,  odbył się pogrzeb śp. + Jan STATKIEWICZ, lat 60, mieszkał w Kolonia Siekanie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAKUB PAWEŁ CHOJNACKI, kawaler, rzym. kat., zam. Broszki,

KAROLINA NATALIA MAJDAŃSKA, panna, rzym. kat., zam. Złoczew, ZAPOWIEDŹ II.

10. Za tydzień w niedzielę przypada 13. dzień Miesiąca, Nabożeństwo Fatimskie odprawimy o godz.2100 rozpoczynając Apelem, a po nim Różaniec z Procesją światła.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli,

Żniwiarzom życzę Szczęść Boże! na kończące się żniwa,

 

i do zobaczenia na Odpuście Św. Wawrzyńca!


Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź

Abp Sławoj Leszek Głódź urodził się 13 sierpnia 1945 roku w Bobrówce (Arch. Białostocka). W 1964 roku rozpoczął studia w Białostockim Seminarium Duchownym, skąd w trzecim roku nauki powołano go na pełne dwa lata do wojska. Służbę wojskową odbył w jednej z utworzonych wówczas kompanii kleryckich w 32 Budziszyńskim Pułku Zmechanizowanym w Kołobrzegu oraz Mazurskiej Brygadzie Saperów w Szczecinie-Podjuchy.

Święcenia kapłańskie otrzymał 14 czerwca 1970 roku z rąk Bp. Henryka Gulbinowicza, administratora apostolskiego w Białymstoku.

Po święceniach pracował duszpastersko w Szudziałowie na Białostocczyźnie i w Paryżu wśród Polonii. Studia kanoniczne odbył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktoryzował się w Rzymie w zakresie prawa kanonicznego Katolickich Kościołów Wschodnich.

W okresie od marca do grudnia 1980 roku był pracownikiem nadzwyczajnym Synodu Biskupów w Rzymie. Następnie pracował w Kurii Arcybiskupiej i Sądzie Arcybiskupim w Białymstoku. Jednocześnie był dyrektorem studium katechetycznego. W 1981 roku był kapelanem "Solidarności" Regionu Białystok.

Od września 1981 roku rozpoczął pracę w Watykanie, w Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich, gdzie prowadził sekcję Kościoła obrządku bizantyjsko-ukraińskiego oraz sekcję Kościoła na Białorusi obrządku bizantyjsko-ruteńskiego.

8 września 1984 roku otrzymał godność Prałata Jego Świątobliwości.

21 stycznia 1991 roku wraz z ustanowieniem Or dynariatu Polowego w Polsce został mianowany przez Ojca Świętego Biskupem Polowym Wojska Polskiego z siedzibą tytularną w Bettonie we Włoszech.

23 lutego tegoż roku w Jasnogórskiej Bazylice przyjął święcenia biskupie, a dzień później odbył z ceremoniałem wojskowym uroczysty ingres do Katedry Polowej Wojska Polskiego.

18 kwietnia 1991 roku otrzymał z rąk Prezydenta RP nominację na stopień generała brygady Wojska Polskiego, a 11 listopada 1993 roku na stopień generała dywizji. W uznaniu zasług na polu duszpasterstwa wojskowego Prezydent RP, Lech Wałęsa, w dniu 22 grudnia 1995 roku nadał mu Krzyż Oficerski Polonia Restituta.

W 1994 roku Ojciec Święty Jan Paweł II powołał go do grona konsultorów Kongregacji ds. Katolickich Kościołów Wschodnich.

Od dnia 2 maja 1995 roku jest delegatem Konferencji Episkopatu Polski do opieki duszpasterskiej nad harcerstwem polskim.

22 stycznia 1998 roku Ojciec Święty Jan Paweł II mianował go członkiem Centralnego Biura do Spraw Koordynacji Duszpasterskiej Ordynariatów Polowych w Kongregacji ds. Biskupów.

W dniu 7 marca 1998 roku Ojciec Święty Jan Paweł II upoważnił Kongregację ds. Biskupów do zmiany stolicy tytularnej Biskupa Polowego WP z Bettona na tytuł: Biskup Ordynariusz Polowy w Polsce (Vescovo Militare per la Polonia).

Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 2 listopada 1998 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w służbie duszpasterskiej w Wojsku Polskim oraz za działalność społeczną.

Jest członkiem Rady Episkopatu Polski do spraw Społecznych oraz Rady do spraw Polonii i Polaków za granicą Konferencji Episkopatu Polski. Uczestniczy w Komisji ds. Stałych Kontaktów Episkopatu Francji i Polski.

Był członkiem Krajowego Komitetu Roku Jubileuszowego 2000.

W 2000 roku został przyjęty do grona Kawalerów Maltańskich w randze Kapelana Konwentualnego "ad honorem".

W dniu 13 listopada 2000 roku Prymas Polski Kardynał Józef Glemp włączył go do grona Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu w Jerozolimie w randze Komandora z Gwiazdą.

Uchwałą Konferencji Episkopatu Polski na 313 Zebraniu Plenarnym w Łowiczu w dniu 22 czerwca 2001 roku został mianowany Krajowym Duszpasterzem Kombatantów.

Natomiast w dniu 29 listopada 2001 roku Konferencja Episkopatu Polski na Zebraniu Plenarnym na Jasnej Górze wybrała go na Przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

W dniu 21 marca 2002 roku na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski został Przewodniczącym Zespołu Biskupów ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja.

320 Zebranie Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze w dniu 28 listopada 2002 roku powołało go do Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Konferencja Episkopatu Polski podczas 322. Zebrania Plenarnego w dniu 30 kwietnia 2003 roku - działając jako fundator Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - podjęła uchwalę o powołaniu go w skład Rady tej Fundacji na okres 3 lat, poczynając od dnia 10 maja 2003 roku.

17 lipca 2004 roku Ojciec Święty Jan Paweł II - w uznaniu pracy i dokonań - podniósł go do godności Arcybiskupa "ad personam".

Dnia 26 sierpnia Jego Świątobliwość Jan Paweł II mianował Księdza Arcybiskupa "ad personam" ordynariuszem Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Rządy w Diecezji Warszawsko-Praskiej objął podczas uroczystego ingresu dnia 2 października 2004 r. o godz. 11.00.

Źródło www.diecezja.waw.pl

Z Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim Tadeuszem Gocłowskim współdziałał m.in. w Komisji Wspólnej Rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski oraz w Zarządzie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

17 kwietnia 2008 r. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Arcybiskupa - Metropolitą Gdańskim. Swoją nową posługę Abp Metropolita objął podczas uroczystego ingresu do Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie 26 kwietnia o godz. 12.00.  21 czerwca 2008 r. udzielił pierwszych święceń kapłańskich w Archidiecezji Gdańskiej, w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

29 czerwca 2008 r. w Rzymie otrzymał z rąk Papieża Benedykta XVI paliusz - znak metropolity.

Dnia 10 sierpnia 2017 roku przybędzie na odpust Św. Wawrzyńca do Parafii Stoleckiej, aby przewodniczyć Mszy Św. Odpustowej i wygłosi Słowo Boże. Wraz z Metropolitą Gdańskim przybędzie Biskup  Kaliski Edward JANIAK. Całość uroczystości odpustowej transmitowana będzie przez telewizję internetową Diecezji Kaliskiej DOM JÓZEFA TV.

=====================================================================

==============================================

====================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 LIPCA 2017.

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę sierpnia gościmy w naszej wspólnocie, polskiego misjonarza, pracującego w Afryce w Togo, Księdza Jana KUPISA, który pochodzi z Parafii Złoczewskiej. Księdzu Janowi, który już 16 lat jest na misjach dziękuję bardzo za przyjęcie zaproszenia oraz za wspólną modlitwę oraz piękne świadectwo misyjnego zapału. Jednocześnie życzymy Księdzu Janowi KUPIS, Darów Ducha Świętego oraz zdrowia i sił w głoszeniu Ewangelii w dalekim Togo. Szczęść Boże!

Po Mszy Św. Ksiądz Jan Kupis, będzie zbierał ofiary na misje w Togo, za gest solidarności i dobroci mówię wielkie Bóg zapłać!

2. Także dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji minionego wspomnienia Świętego Krzysztofa. Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na zakup środków transportu, rowerów, dla katechistów w Togo, w Afryce.

3. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Te ważne intencje przedłożymy Panu Bogu podczas wieczornej Mszy Świętej.

4. W środę, 2 sierpnia 2017, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem  jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. Jest to także dzień 1 rocznicy śmierci Ks. Franciszka kardynała MACHARSKIEGO  z Krakowa.

5. Biskup Kaliski Edward JANIAK, przesłał list, w którym, jak rok temu,  zaprasza naszą Parafię do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w czwartek 3 sierpnia 2017 roku. „Kolejny raz kieruję do Księdza Prałata i jego Parafian zaproszenie na modlitewne spotkanie w pierwszy czwartek miesiąca do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, gdzie od lat wspieramy rodzinę i działo obrony życia.(...). Modlitwie w czwartek 3 sierpnia 2017 roku przewodniczył będzie i homilie wygłosi Ksiądz Biskup Leszek Leszkiewicz z Tarnowa.

Proszę więc, wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie grupy wiernych, którzy pod przewodnictwem Księdza Prałata przybędą w czwartek, 3 sierpnia 2017 roku do Bazyliki w Kaliskiej i wezmą udział w tym modlitewnym spotkaniu. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz.1700.

Zbudowany dobrym doświadczeniem spotkań w minionym roku, liczę kolejny raz na osobiste zaangażowanie Księdza Prałata w tej ważnej sprawie modlitwy za rodziny i w obronie życia człowieka”.                                                Z serca błogosławię

+ Edward Janiak

Biskup Kaliski

6. Moi Kochani Parafianie! Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w czwartek 3 sierpnia 2017. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu o godz.1500. Koszt wyjazdu ok. 30 zł. Od dziś do środy można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku codziennie pół godziny przed Mszą Św., a w I Piątek 4 sierpnia 2017.,

- w Niechmirowie: piątek 4.08.2017., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- w Stolcu: w piątek 4.08.2017., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i piątek 3 i 4.08.2017., od godz.900.

8. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 5 sierpnia 2017., na Mszę Św. na godz.900.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz na Ołtarz boczny Matki Bożej Fatimskiej i Św. Józefa - Patrona naszej Diecezji. W ostatnim czasie dodatkową ofiarę złożyło 6 Rodzin na sumę 950zł. Bóg zapłać!

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAKUB PAWEŁ CHOJNACKI, kawaler, rzym. kat., zam. Broszki,

KAROLINA NATALIA MAJDAŃSKA, panna, rzym. kat., zam. Złoczew, ZAPOWIEDŹ I.

11. W czwartek 3.08.2017., nawiedzą naszą parafię Pielgrzymi z Witkowa idący na Jasną Górę, których poczęstujemy obiadem.

12. Zbliża się dzień 10 sierpnia, dzień Odpustu Patrona naszej Parafii Św. Wawrzyńca. W czwartek 10.08.2017., o godz.1200, Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Leszek-Sławoj GŁÓDŹ, Metropolita Gdański, Biskup Polowy Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Metropolicie Gdańskiemu towarzyszyć będzie nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK.

13. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki z dodatkową książeczką na rozmyślanie nad Słowem Bożym nowego miesiąca sierpnia.

Bóg zapłać! też za wsparcie misji w Togo, gdzie pracuje nasz polski Misjonarz ks. Jan.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia i miesiąca Sierpnia!


========================================================

=========================================

=================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 LIPCA 2017.

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy (ok. 1302-1373), patronki Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Panem Bogiem. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka, także współczesnego, jest drogą szukania Pana Boga albo raczej drogą, na której jesteśmy przez Niego odnajdywani. Uznając aktualność jej przykładu, papież św. Jan Paweł II w 1999 roku ogłosił Brygidę współpatronką Europy. Jak ona trwajmy w Tym, który nas tak umiłował.

3. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości. Zapraszam na świąteczną Eucharystię do kościoła o godz. (…).

4. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.. Błogosławieństwo Kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 30 lipca 2017., po każdej Mszy Św. Podczas błogosławieństwa Kierowców i pojazdów, odbędzie się zbiórka ofiar MIVA POLSKAna zakup środków transportu dla Polskich Misjonarzy. Akcja jeden grosz, za 1 km przejechany bezpiecznie. zobacz: http://www.miva.pl/

5. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej w środę podczas Mszy Świętej o godz.1800 podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRZYSZTOF KAMIL NOWAK, kawaler, rzym. kat., zam. Zgierz,

TAMARA ZOFIA WARZYŃSKA, panna, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ II.

7. Przed kościołem do nabycia prasa: nowy nr Opiekun i Gość Niedzielny oraz ogólnopolski tygodnik NIEDZIELA, a w nim artykuł o naszej Parafii Stoleckiej.


8. DZIEKUJĘ BARDZO, OBECNEMU WŚRÓD NAS KSIĘDZU KRZYSZTOFOWI TOMALKIEWICZ,

WIKARIUSZOWI z PARAFII MOKRONOS, koło Krotoszyna za pomoc duszpasterską

i wakacyjne zastępstwo. Bóg zapłać! zobacz http://parafiamokronos.pl/kaplani/

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


======================================================================

======================================================

==========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 LIPCA 2017.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz przygotowywane już boczne ołtarze: jeden dla Matki Bożej Fatimskiej, a drugi dla Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyły 2 Rodziny na sumę 600 zł. Bóg zapłać!

5. Bardzo dziękuję Panu Kościelnemu Marcinowi oraz tym wszystkim 30. Panom, którzy w miniony poniedziałek, wtorek i środę, wykonali ciężką pracę: odwodnienie dolnej części naszego cmentarza parafialnego. Bóg zapłać!

6. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że od minionego wtorku, 11 lipca 2017 roku Ksiądz Wojciech Raszewski, przestał pełnić funkcję wikariusza Parafii Stoleckiej. Księdzu Wojciechowi Raszewskiemu, bardzo dziękuję za dwuletnią pomoc i współpracę oraz w imieniu całej Parafii i własnym, życzę Światła Ducha Świętego oraz powrotu do zdrowia.

7. Natomiast od czwartku 20 lipca do piątku 28 lipca 2017., będę na urlopie. Dlatego w przyszłą niedzielę 23 lipca 2017., zastępować mnie będzie, z woli Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, Ksiądz Krzysztof Tomalkiewicz.

W razie potrzeby uroczystości pogrzebu czy wezwania do Chorego, będzie mnie zastępować Ksiądz Karol Płuciennik, Proboszcz Parafii z Garbówki.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRZYSZTOF KAMIL NOWAK, kawaler, rzym. kat., zam. Zgierz,

TAMARA ZOFIA WARZYŃSKA, panna, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ I.

9. Przed kościołem do nabycia prasa: nowy nr Opiekun i Gość Niedzielny.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


======================================================================

============================================================

=================================================

======================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 LIPCA 2017.

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj!to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3. W czwartek 13 LIPCA 2017., ZAPRASZAMY na TRZECIE NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą Św. o godz.2000, a po niej RÓŻANIEC i Procesja Światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję proszę przynieść ze sobą świece z lampionami, a kto nie ma otrzyma nowe świece i lampiony, by przy zapadającym zmroku towarzyszyć Maryi z Modlitwa i Światłem. Do niesienia figury mogą Panowie, zgłosić się już dzisiaj.

4. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych.
W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.

5. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

W tym dniu przypada Odpust ku czci Matki Bożej w Parafii Złoczew, suma odpustowa o godz.1130.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz na figurę Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 470 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję też anonimowej Osobie za złożoną ofiarę na kwiaty dla Matki Bożej Fatimskiej, którymi zostanie udekorowana figura Pani Fatimskiej w czwartek 13 lipca br.  Bóg zapłać!

7. Moi Kochani Parafianie. W tym tygodniu przystąpimy na naszym Cmentarzu Parafialnym do prac, aby osuszyć, odwodnić dolną cześć cmentarza, tak by woda z obfitych opadów, nie zalewała pomników - grobów. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do Przedstawicieli Rodzin, których Zmarli są pochowani w dolnej części cmentarza,    aby jutro, w poniedziałek i we wtorek 10 i 11 lipca 2017., przybyć z pomocą do pracy. Proszę zabrać ze sobą taczkę do przewożenia ziemi oraz odpowiednie narzędzia, łopaty, szpadle, aby sprawnie wykonać zaplanowaną pracę. Dziękuję za zrozumienie, pomoc i zaangażowanie. Bóg zapłać!

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ŁUKASZ HENRYK KURP, kawaler, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Sportowa,

MAGDALENA STOPARCZYK, panna, rzym. kat.,

zam. Wolnica Niechmirowska,                            ZAPOWIEDŹ II.

KAROL STEFAŃSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Szczesie,

ANNA MAGDALENA PALUCH, panna, rzym. kat.,

zam. Łeszczyn.              ZAPOWIEDŻ II.

9. Przed kościołem do nabycia prasa: Opiekun i Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

 

oraz bezpieczeństwa w Pracy i na Wakacjach!

===================================================================

==================================================

=============================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 LIPCA 2017.

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

3. W najbliższy poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w 7 lipca 2017., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, w piątek 7 lipca 2017., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i  piątek: 6 i 7 lipca 2017., od godz.9.00

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz na figurę Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 800zł. Bóg zapłać! W minionym tygodniu zapłaciłem 6.000 zł. za prace drugiej wylewki w kościele w Niechmirowie. Także w minionym tygodniu zapłaciłem ponad 3000 zł. podatku parafialnego wobec Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

W minionym tygodniu Pani konserwator Zabytków, zaaprobowała kolor i jakość piaskowca. Kamień ten jest już przygotowywany w kopalni, tak, aby w sierpniu przystąpić do założenia posadzki. Koszt założenia posadzki wyniesie około 40 tys. zł. Jest też przygotowywany projekt malowania wnętrza kościoła w Niechmirowie. Jeśli ktoś z Parafian ma zdjęcia wnętrza pomalowanych ścian kościoła w Niechmirowie sprzed lat 80-ych, może fotografie te dostarczyć do kancelarii w tym tygodniu.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARTUR PAWEŁ BEDNAREK, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Wielgie,

PATRYCJA ANNA BEDNAREK, z domu SIWIK, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Wielgie.                 ZAPOWIEDŹ II.

DOMINIK TOMASZ TOMASZEWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Czarnożyły,

KINGA JANUCIK, panna, rzym. kat., zam. Stolec-Poduchowny ZAPOWIEDŹ II.

ŁUKASZ HENRYK KURP, kawaler, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Sportowa,

MAGDALENA STOPARCZYK, panna, rzym. kat.,

zam. Wolnica Niechmirowska,                            ZAPOWIEDŹ I.

KAROL STEFAŃSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Szczesie,

ANNA MAGDALENA PALUCH, panna, rzym. kat.,

zam. Łeszczyn.              ZAPOWIEDŻ I.

7. W minionym tygodniu Biskup Kaliski Edward Janiak poprosił mnie, abym po raz kolejny, zrobił Kalendarz Diecezjalny na rok 2018 dla Diecezji Kaliskiej. Temat Kalendarza   to 25 lat istnienia Caritas Diecezji Kaliskiej. Kalendarze w sierpniu br., mają być we wszystkich Parafiach naszej diecezji.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, tygodnik Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnika Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

a wszystkim na Wakacjach i Urlopach, udanego i szczęśliwego odpoczynku!


=========================================================

=================================

=========================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 CZERWCA 2017.

1. Dzisiaj już PIERWSZA NIEDZIELA WAKACYJNA, DZIĘKUJĘMY BOGU za zakończony rok szkolny 2016/2017. Wszystkim DZIECIOM, MŁODZIEŻY i NAUCZYCIELOM, Pracownikom szkół oraz wszystkim Wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego, dobrego i udanego wypoczynku. Niech Anioł Stróż i Św. Krzysztof zawsze nas chronią od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa duszy i ciała.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

 

3. We wtorek, 27 czerwca 2017., czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym!

 

4. W środę, 28 czerwca, celebracją wieczornej Mszy Świętej wigilijnej o godz.1800, wchodzimy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym pod datą 29 czerwca czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msza Św. wieczorna o godz.1800.

 

5. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 1 lipca 2017., na Mszę Św. na godz.900.

 

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz na figurę Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 700zł. Bóg zapłać! W minionym tygodniu w przy kościele w Niechmirowie zostały wylane schody zewnętrzne. Koszt robót budowlanych przy wylewce i schodach zewnętrznych to 6.000 zł. W najbliższym czasie przystąpimy do założenia nowej posadzki, koszt ok.40tys.zł

 

7. W miniony piątek 23.06.2017., odbył się pogrzeb śp.+ Władysława(ona) KACZMAREK, lat 92, mieszkała w Gronowie, matka 7.dzieci, którą odwiedzaliśmy z racji I Piątku Miesiąca. „Dobry Jezu, a nasz Panie,....”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARTUR PAWEŁ BEDNAREK, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Wielgie,

PATRYCJA ANNA BEDNAREK, z domu SIWIK, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Wielgie.                 ZAPOWIEDŹ I.

DOMINIK TOMASZ TOMASZEWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Czarnożyły,

KINGA JANUCIK, panna, rzym. kat., zam. Stolec-Poduchowny          ZAPOWIEDŹ I.

 

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun i Gość Niedzielny.

 

10. Ogłoszenia społeczne: ZARZĄD i Działacze Klubu Sportowego „Iskra Stolec”, zapraszają nas na festyn z okazji 20-lecia swego istnienia, który odbędzie się na boisku Iskry Stolec, dzisiaj, w niedzielę 25 czerwca 2017., od godz.1500, w programie festynu wiele atrakcji.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

a wszystkim na Wakacjach i Urlopach, udanego i szczęśliwego odpoczynku!


=====================================================

========================================

=============================

==================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 CZERWCA 2017.

1. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

2. W miniony czwartek 15 czerwca 2017., przeżyliśmy BOŻE CIAŁO. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, za dar pięknej, słonecznej pogody, za liczny udział Parafian i Gości w procesji Eucharystycznej.

Bóg zapłać! Parafianom z Burdynówki, Druhom Strażakom OSP Broszki Parafianom z Sołectwa Gronówek oraz Parafianom Sołectwa Stolec, za wybudowanie czterech ołtarzy, które miały swój urok i swoje piękno. Dziękujemy całej Asyście, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, Ministrantom, Dzieciom I Komunii Św., Druhom Strażakom wszystkich 6.Jednostek OSP z terenu naszej Parafii. Bóg zapłać! wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, poduszki, Członkiniom KŻR, Młodzieży, Panu Organiście Leszkowi, Chórzystom, Pani Katechetce Małgorzacie oraz Panu Kościelnemu Marcinowi. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali swoje mieszkania symbolami wiary, aby uczcić Jezusa w Eucharystii. Dziękuję Chorym, którzy duchowo łączyli się z nami na trasie procesji.

Jednocześnie zapraszamy na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała.

O asystę na procesji w Oktawie bardzo proszę:

- Parafian z : GRONÓW, ROKITOWIEC, GRONÓWEK, jutro w poniedziałek o godz.1800.

- Parafian z : BROSZKI, DOLINY, JAŹWINY, SIEKANIE we wtorek 20.06.2017. godz.1800.

- Parafian z ŁESZCZYN i BURDYNÓWKA:; w środę 21.06.2017., godz.1800.

- Parafian: z DĄBROWA MIĘTKA, KOŹLINY, BIESIEC; w czwartek 22.06.2017., oraz Wszystkich Parafian na ZAKOŃCZENIE OKTAWY Bożego Ciała o godz.1800, w czasie której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W najbliższy piątek 23 czerwca 2017., Dzieci i Młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2016/2017. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła Dzieci ze Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii wraz z Rodzicami i Nauczycielami na Mszę Świętą w piątek o godz.830.

Natomiast Młodzież zapraszam na Mszę Św. w piątek wieczorem na godz.1800. W tym dniu podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i rozpoczynającymi się wakacjami w tym tygodniu okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży; w środę, czwartek i piątek od godz.1730.

4. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada też uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz.1800, będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów  w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. W ten sam dzień, 23 czerwca 2017, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

6. W sobotę, 24 czerwca 2017., przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów  i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Msze Święte o godz.1800.

7. . Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz na figurę Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 6 Rodzin na sumę 1.400zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu w kościele filialnym w Niechmirowie została wykonana druga wylewka, a po niedzieli zostaną wylane schody zewnętrzne. Koszt robót około 6.000 zł. Dalej, tzn. w lipcu, przystąpimy do założenia nowej posadzki z piaskowca zgodnie z zaleceniem Pani Konserwator Zabytków, koszt założenia posadzki, około 40 tys. złotych. Wszystkie prace wykonujemy tylko i wyłącznie ze środków własnych. Kochani Parafianie, będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę. Bóg zapłać za pomoc i zrozumienie.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KONRD DAWID LEŚNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Wandalin,

ANNA TOMCZYK, panna, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Działkowa, ZAPOWIEDŹ II.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun, a w nim relacja  z Jubileuszu 25-lecia Diecezji Kaliskiej oraz 500 numer Opiekuna w nowej szacie i aż 68 stron, zwiększył się o 6 nowych stron. Jest też tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela.

10. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Stolcu, ZAPRASZA nas na Festyn RODZINNY „Grunt to Rodzinka”, który rozpocznie się na terenie szkoły w Stolcu, DZISIAJ w niedzielę 18 czerwca 2017 roku od godz.1500. W programie różne atrakcje m.in. program artystyczny w wykonaniu uczniów, liczne zabawy, konkursy i rozgrywki sportowe, wesołe miasteczko, pokazy motocyklistów, pokaz udzielania pierwszej pomocy, bufet, inne atrakcje. Całość imprezy poprowadzi DJ Kaczor. Miłośników konkursów zapraszamy w stroju sportowym.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


======================================================

============================================

===========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

BOŻE CIAŁO – CZWARTEK 15 CZERWCA 2017.

1. W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularne Bożym Ciałem – po Mszy Św. o godz.1100, w Eucharystycznej procesji wyjdziemy na ulice naszej Parafii, aby publicznie oddać cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Niech nasz czynny udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary! Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, szczególnie Parafianom z Burdynówki, Druhom Strażakom OSP Broszki, Parafianom Gronówek i Stolec, za wybudowanie czterech ołtarzy eucharystycznych! Bóg zapłać!

2. Od jutra, tj. od piątku 16.06.2017., trwać będzie OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. W tym czasie przez tydzień, każdego dnia będziemy Gromadzić się na Mszy Św. i procesji Eucharystycznej.

O ASYSTĘ w Oktawie Bożego Ciała bardzo proszę:

- jutro, w piątek 16.06.2017 o godz.1800, - Parafian z Wielgie i Cisowa,

- w sobotę: 17.06.2017 o godz.1800, - Parafian z KAMIONKA, NIECHMIRÓW, WOLNICA NIECHMIROWSKA, KOLONIA KAMIONKA I KOLONIA NICHMIRÓW.

- w niedzielę 18.06.2017., po Mszy Św. o godz.1200 – Parafian ze STOLCA.

3. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku ZAPRASZA nas na Festyn RODZINNY „Grunt to Rodzinka”, który rozpocznie się na terenie szkoły w Stolcu, w niedzielę 18 czerwca 2017 roku od godz.1500. W programie różne atrakcje, całość imprezy poprowadzi DJ Kaczor.

4. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun i Gość Niedzielny,

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę gorącej Miłości

 

Do Jezusa Chrystusa w Eucharystii!

=====================================================================

================================================

=========================================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 11 CZERWCA 2017.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

2. We wtorek 13 czerwca ZAPRASZAMY na drugie NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą Św. o godz.2000, a po niej RÓŻANIEC i Procesja Światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję proszę przynieść ze sobą świece z Lampionami, a kto nie ma otrzyma nowe świece i lampiony, by przy zapadającym zmroku towarzyszyć Maryi z Modlitwa i Światłem. Do niesienia figury mogą Panowie, zgłosić się już dzisiaj.

3. W najbliższy czwartek, 15 czerwca 2017., będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym                               w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny.

Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech                                Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców BURDYNÓWKI.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP BROSZKI.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa GRONÓWEK

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa STOLEC.

Serdecznie prosimy o przygotowanie także sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Jak zawsze, uprzejmie prosimy o asystę Ministrantów, Druhów Strażaków z wszystkich 6 Jednostek OSP, Członkinie Kół Żywego Różańca ze świecami, Chórzystów i Chórzystki. Dziewczynki Pierwszokomunijne                             i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. W Boże Ciało Msze Święte o godz.900 o godz.1100, a po niej uroczysta procesja eucharystyczna do czterech Ołtarzy.

5. W środę 7 czerwca 2017., odbył sie pogrzeb śp.+ Daniela(ona) MATYSIAK, lat 90, mieszkała w Gronowie, „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz na figurę Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 1.100zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu przystąpimy w Niechmirowie do prac przy drugiej wylewce, koszt robót około 6.000 zł.

Dziękuję także za ofiary złożone na kościół w Kliczkowie w którym wybuchł pożar. Zebraliśmy w całej parafii kwotę 1.993zł 50 gr.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN MICHAŁ NAWROCKI, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

KATARZYNA MARIA ZWIECH, panna, rzym. zam. Wieluń. ZAPOWIEDŹ II.

KRZYSZTOF BĄK, kawaler, rzym. kat., zam. Witów,

ŻAKLINA JUSTYNA MAJDA, panna, rzym. kat., zam. Niechmirów. ZAPOWIEDŹ II.

DAWID ADAM BAŁDYS, kawaler, rzym. kat., zam. Rekle,

ANNA HEMER, panna, rzym. kat., zam. Stolec - Krzyżanka, ZAPOWIEDŹ II.

KONRD DAWID LEŚNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Wandalin,

ANNA TOMCZYK, panna, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Działkowa, ZAPOWIEDŹ I.

8. Pragnę poinformować Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Fatimy,że rezygnujemy z oferty biura podróży i nie jedziemy w tym roku, na Pielgrzymkę do Fatimy, po nowej kalkulacji (dla 20 Osób) biuro chce za Pielgrzymkę kwotę ponad 6.000 zł. Osoby, które wpłaciły zaliczkę w tym tygodniu otrzymają całkowity zwrot pieniędzy. Mam nadzieję, że do Fatimy pojedziemy we wrześniu przyszłego roku.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun. Gość Niedzielny i Niedziela.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


===========================================================

============================================

===============================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 4 CZERWCA 2017.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Mszę Św. ku Czci Matki Kościoła na godz.1800.

3. We wtorek, 6 czerwca 2017 polscy biskupi w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odnowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Wydarzenie to nie powinno przejść niezauważone. A tak może się stać, bo 6 czerwca to zwykły wtorek, kiedy większość ludzi jest w pracy lub w szkole. Natomiast we wszystkich Parafiach w Polsce, ten Akt zostanie ponowiony 8 września, w święto Narodzenia Matki Bożej.

4. W tym tygodniu, w czwartek, 8 czerwca 2017., będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Tego dnia w Kaliszu - w Sanktuarium Św. Józefa - zostanie odprawiona o godz.1030 Dziękczynna Msza Św. za 25 lat Kapłaństwa Kapłanów Diecezji Kaliskiej, Mszy Św. przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi nam Pierwszy Biskup Kaliski Stanisław Napierała - senior.

5. W czerwcu codziennie po Mszy Św. o godz.1800 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

6. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 15 czerwca 2017 roku. Dlatego już dziś zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców BURDYNÓWKI.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP BROSZKI.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa GRONÓWEK

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa STOLEC.

8. W Roku Fatimskim do naszej świątyni Stoleckiej została zakupiona figura Matki Bożej Fatimskiej.Bóg zapłać!, za ofiary składane na FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. W minionym tygodniu ofiarę na figurę złożyło 5 Rodzin na kwotę: 600 zł.

9. Wczoraj w sobotę 3 czerwca 2017., odbył się pogrzeb śp.+ Feliks KOWALCZYK, lat 80, były długoletni Sołtys z Wielgiego. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN MICHAŁ NWROCKI, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

KATARZYN AMARIA ZWIECH, panna, rzym. zam. Wieluń. ZAPOWIEDŹ I.

KRZYSZTOF BĄK, kawaler, rzym. kat., zam. Witów,

ŻAKLINA JUSTYNA MAJDA, panna, rzym. kat., zam. Niechmirów. ZAPOWIEDŹ I.

DAWID ADAM BAŁDYS, kawaler, rzym. kat., zam. Rekle,

ANNA HEMER, panna, rzym. kat., zam. Stolec - Krzyżanka, ZAPOWIEDŹ I.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun. Gość Niedzielny.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych. Szczególne życzenia kierujemy do Solenizanta Pana Leszka Królewicza, naszego Organisty i dyrygenta chóru, dziękując za Jego gorliwa pracę, życzymy obfitości łask za wstawiennictwem św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej. Najlepsze życzenia Imieninowe kierujemy też do  Katechetki Pani Małgorzaty Królewicz, dziękując za Jej piękną i gorliwą pracę w szkole i parafii, życzymy powrotu do pełni zdrowia oraz radości z Rodziny i obfitości Bożych Darów za wstawiennictwem Św. Małgorzaty. Szczęść Boże!

 

13. Kochani Parafianie! W niedzielę 21 maja 2017., w Parafii Kliczków wybuchł pożar drewnianego kościoła parafialnego, uszkadzając świątynię. Solidarni z Księdzem Krzysztof BADNARZ - Proboszczem z Kliczkowa oraz Parafianami,którzy z takim trudem odnowili niedawno tę śliczną drewnianą świątynię, dlatego dzisiaj w niedzielę, 4 czerwca 2017 roku, po Mszy Św. odbywa się zbiórka ofiar na odnowienie kościoła uszkodzonego przez pożar. Bóg zapłać za gest solidarności i pomocy Parafii Kliczków!

===================================================

==================================================

===========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 28 MAJA 2017.

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

2. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w piątek 2 czerwca 2017., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, w piątek 2 czerwca 2017., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i  piątek 1 - 2 VI 2016., od godz.900.

6. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 6 maja 2017., na Mszę Św. na godz.900.

7. W Roku Fatimskim do naszej świątyni Stoleckiej została zakupiona figura Matki Bożej Fatimskiej. W sobotę 13 maja 2017., w 100.rocznicę Objawień Pani , odprawiliśmy pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, aby zrealizować wezwania Matki Bożej. Bóg zapłać!, za ofiary składane na FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. W minionym tygodniu ofiarę na figurę złożyło kolejnych 5 Rodzin na kwotę: 900 zł.

8. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po  Mszy Św. o godz.1800 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

9. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz.1800 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

11. W środę 24 maja 2017., odbył się pogrzeb śp.+ Władysława(ona) SOBAŃSKA, lat 88, mieszkała w Łeszczynie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ KRZYSZTOF BOBIŃSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Kolonia Niechmirów,

IGA WAJGELT, panna, rzym. kat.,

zam. Sieradz, ul. Żeromskiego 9.               ZAPOWIEDŹ II.

PRZEMYSŁAW MAREK TYC, kawaler, rzym. kat., zam. Wrocław, ul. Podwale.

KATARZYNA MARIA PALUCH, panna, rzym. kat.,

zam. Łeszczyn.              ZAPOWIEDŹ II.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny. W nowym Opiekunie m.in. prezentacja diakonów, którzy za kilka dni, w sobotę 27 maja 2017 roku otrzymają święcenia kapłańskie i rozpoczną posługę w naszej diecezji. Jest też artykuł jak przeżywałem Jubileusz Kapłaństwa w mojej Rodzinne Parafii - Trzcinica 8 maja br.

14. BISKUP KALISKI Edward JANIAK zaprasza nas na uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Kaliskiej oraz 20. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalisza. Dziękczynnej Mszy Św. w dniu 3 czerwca 2017 roku o godz.1200 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie przewodniczył Jego Eminencja Stanisław Kardynał Dziwisz.

15. Kochani Parafianie! W minioną niedzielę 21 maja 2017., w Parafii Kliczków wybuchł pożar drewnianego kościoła parafialnego, uszkadzając świątynię. Dlatego solidarni z Księdzem Krzysztof BADNARZ - Proboszczem z Kliczkowa oraz Parafianami, którzy z takim trudem odnowili niedawno tę śliczną drewnianą świątynię, w przyszłą niedzielę,4 czerwca 2017 roku, po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na odnowienie kościoła uszkodzonego przez pożar.

Moi Kochani Parafianie, Szanowni Goście!

 

Bardzo dziękuję za modlitwy, życzenia i dowody pamięci z okazji Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa, który przeżywałem razem z Wami wczoraj , w sobotę 27 maja 2017 roku. Bóg zapłać! Polecając się nadal modlitwom, zapewniam również o pamięci przed Bogiem. Bóg zapłać! za ofiary składane wczoraj na Misje w Kazachstanie, do którego 30 maja 2017 roku wraca nasza misjonarka Siostra Letancja Cała - Nazaretanka. Na Misje w Kazachstanie zebraliśmy kwotę  2.137 zł Bóg zapłać!

Siostrze Letancji życzymy obfitości łask Bożych, mocy Ducha Świętego, dobrego zdrowia i misyjnego zapału w Kazachstanie, w Kellerowce. Dziękuję też Księdzu Arcybiskupowi Tomaszowi PECIE z Kazachstanu na przekazane  życzenia JUBIELEUSZOWE.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO OBEJRZENIA JUBILEUSZOWEJ PREZENTACJI MULTIMEDIALNEJ:

https://drive.google.com/file/d/0B9MgHggSC6MFWlJ4Vk8zNy1FbVE/view?usp=sharing

=======================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 MAJA 2017.

1. Dziś, w niedzielę 21 maja 2017., Dzieci klas IV przeżywają swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200.

Z Dziećmi Rocznicy I Komunii Św., Ich Rodzicami oraz Czcicielami Matki Bożej Licheńskiej, udamy się na Pielgrzymkę do Lichenia w najbliższy wtorek 23 maja 2017 roku. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu we wtorek o godz.700.

2. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Każdego wieczoru o godz.1800 spotykamy się w kościele na Nabożeństwie Majowym.

3. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja 2017, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. PROCESJA BŁAGALNA o BŁOGOSŁAWIEŃSTWO w PRACY i URODZAJE po Mszy Św. o godz.1800.

4. W środę, 24 maja 2017, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, możemy wymienić wiele wydarzeń, kiedy doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach. Dziesięć lat temu, w 2007 roku papież wydał list apostolski, w którym postanowił, że dzień 24 maja będzie poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.

6. W piątek, 26 maja 2017, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.1800, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich Matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

7. W Roku Fatimskim do naszej świątyni Stoleckiej została zakupiona figura Matki Bożej Fatimskiej. W sobotę 13 maja 2017., w 100.rocznicę Objawień Pani , odprawiliśmy pierwsze Nabożeństwo Fatimskie, aby zrealizować wezwania Matki Bożej. Bóg zapłać!, za ofiary składane na FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. W minionym tygodniu ofiarę na figurę złożyło kolejnych 8 Rodzin na kwotę: 1.100 zł.

8. W tym tygodniu zostanie zamknięta sprawa Pielgrzymki do Fatimy. Jest zapisanych 19 Osób i Biurze Konsorcjum 3 Osoby, jutro, prawdopodobnie dołączy grupa kilkunastu Osób z innej Parafii. Jeśli ktoś z nas chce pojechać do Fatimy, zapisy jeszcze tylko w tym tygodniu. Najlepszą ofertę przedstawiło Biuro Podróży Konsorcjum z Łodzi, z którym w najbliższym czasie podpiszę umowę. O szczegóły, proszę pytać w kancelarii lub telefonicznie, zobacz: http://rezerwujwakacje.com.pl/pl/wycieczka/szczegoly/4000804/6415/S%2CSIMILAR%2C1/

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ KRZYSZTOF BOBIŃSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Kolonia Niechmirów,

IGA WAJGELT, panna, rzym. kat., zam. Sieradz, ul. Żeromskiego, ZAPOWIEDŹ I.

PRZEMYSŁAW MAREK TYC, kawaler, rzym. kat., zam Wrocław, ul. Podwale.

KATARZYNA MARIA PALUCH, panna, rzym. kat.,

zam. Łeszczyn.              ZAPOWIEDŹ I.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny. W nowym Opiekunie m.in. prezentacja diakonów, którzy za kilka dni, w sobotę 27 maja 2017 roku otrzymają święcenia kapłańskie i rozpoczną posługę w naszej diecezji. Jest też artykuł jak przeżywałem Jubileusz Kapłaństwa w mojej Rodzinne Parafii - Trzcinica 8 maja br.

9. Moi Kochani Parafianie i Szanowni Goście. W najbliższą sobotę 27 maja 2017 roku minie 25 lat, jak Pierwszy Biskup Kaliski Stanisław NAPIERAŁA - senior, udzielił mi święceń Kapłańskich w Katedrze Kaliskiej. Było nas wyświęconych dla Diecezji Kaliskiej 21 Neoprezbiterów, Jesteśmy Pierworodnymi Kapłanami młodej Diecezji Kaliskiej, która też przeżywa swój Jubileusz 25 lat powstania.

Dlatego WDZIĘCZNY BOGU za 25 lat Kapłaństwa SERDECZNIE ZAPRASZAM WAS WSZYSTKICH: Parafian i Gości na uroczystą MSZĘ ŚWIĘTĄ DZIĘKCZYNNĄ z okazji srebrnego JUBILEUSZU Święceń Kapłańskich, którą odprawię w sobotę, dnia 27 maja 2017 roku o godz.1100 w naszym kościele pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Stolcu.

Po Mszy Św. Jubileuszowej każdy z WAS otrzyma specjalne obrazki Jubileuszowe, widokówki oraz specjalne Różańce Jubileuszowe, dla wszystkich przygotowałem 2.200 Różańców, aby w Roku Fatimskim modlić się za mnie, za Kapłanów, za Siostry Zakonne, za Zmarłych Kapłanów oraz o nowe i święte Powołania Kapłańskie i Zakonne. Różańce zostały specjalnie pobłogosławione przez naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda JANIAKA, który już otrzymał Różańce, obrazki i wszystkim na Jubileusz z serca Błogosławi.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu:

ks. prałat Zbigniew Stefański

„Powierz Panu, swą drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał.” Psalm 37,5.

z mojego obrazka Prymicyjnego i Jubileuszowego

=======================================================================

======================================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14 MAJA 2017.

PARAFIALNY DZIEŃ I KOMUNII ŚW. DZIECI KLAS III.

1. Dzisiaj, w niedzielę 14 maja 2017., wspólnota naszej Parafii przeżywa uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.1100 26.Dzieci z klas III; 9 Dziewczynek i 17 Chłopców przystąpiło do I Komunii Św., uczestnicząc w pełni w Ofierze Mszy Św. Dzieciom I Komunii Św., życzymy obfitości łask Bożych, wielkiej radości i fascynacji z tego, że Jezus w Eucharystii, daje Siebie jako pokarm na Nieśmiertelność. Życzymy, aby Dzieci CZĘSTO PRZYJMOWAŁY Pana Jezusa do swego serca w Komunii Św.

Rodzicom Dzieci I Komunii Św., gratulujemy i dziękujemy, że doprowadzili swoje dzieci do Ołtarza Pańskiego, a jednocześnie życzymy, aby dalej uczyli swoje dzieci tej wielkie Miłości do Chrystusa w Eucharystii. Szczęść Boże!

Przy tej okazji bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunii Św., za udekorowanie kościoła, za kwiaty i za dar ołtarza, którym są 3 nowe ornaty maryjne nawiązujące do 100-lecia Objawień Matki Bożej w Fatimie. Bóg zapłać!

Dziękuję też Paniom Katechetkom: Pani Małgorzacie Królewicz, Pani Katarzynie Majda oraz Katarzynie Krzyżańskiej za przygotowanie Dzieci do I Komunii Św. Szczególnie cieszymy się, że po ciężkiej chorobie, wróciła do pracy z Dziećmi, także z Dziećmi I Komunijnymi, nasza Katechetka - Pani Małgorzata Królewicz, której życzymy dobrego zdrowia i obfitości łask Bożych!

Dziękuję również Rodzicom Dzieci klas II, że w minioną środę i czwartek generalnie posprzątali naszą świątynie na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

Dziękuję firmie „Bacutil” w Stolcu za dostarczenie gorącej wody do sprzątania kościoła. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dnia I Komunii Św.

Z racji I Komunii Św. WITAMY wszystkich Gości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę RADOŚCI ze spotkań przy stole rodzinnym oraz byśmy pamiętali o słowach Pana Jezusa: „ Ja Jestem chlebem żywym (…). Kto spożywa Moje Ciało ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Dzieci I Komunii Św. Oraz Rodziców zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwa Majowe i Msze Św. na godz.1800 – trwa od dziś tzw. „Biały Tydzień”.

Natomiast w najbliższy wtorek 14 maja 2017., z Dziećmi I Komunii Św. Ich Rodzicami oraz pozostałymi Czcicielami Matki Bożej, udajemy się z Pielgrzymką na Jasną Górę. Wyjazd jednym autokarem do Częstochowy sprzed kościoła w Stolcu w czwartek o godz.800.

2. W przyszłą niedzielę 21 maja 2017., Dzieci klas IV przeżywać będą swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200. Spowiedź Św. dla dzieci klas IV, które nie były w I Piątek Miesiąca oraz Spowiedź Św. ich Rodziców odbędzie się w sobotę 14.05.2016., o godz.1100. Natomiast próba dla dzieci Rocznicowych odbędzie się w czwartek 18.05.2017., o godz.1700.

3. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Lichenia z Dziećmi Rocznicy I Komunii Św., we wtorek 23 maja 2017., do Lichenia. Koszt wyjazdu do Lichenia 30 zł. Dzieci Komunijne oraz Rocznicowe wraz z Rodzicami, uprzejmie zapisywać się u Pani Katechetki Małgorzaty Królewicz

4. Wczoraj, 13 maja 2017., minęło 100 lat od Objawienia Matki Bożej w Fatimie. Papież Franciszek dokonał wczoraj kanonizacji dwójki rodzeństwa Św. Hiacyntę, lat 10 i Św. Franciszka Marto, lat 11 ŚWIĘTYMI.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM , Czcicielkom i Czcicielom Matki Bożej, którzy wczoraj uczestniczyli w Pierwszym Nabożeństwie Fatimskim w naszej wspólnocie, Bóg zapłać!

Bóg zapłać!, za ofiary składane na FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. W minionym tygodniu ofiarę na figurę złożyło kolejnych 15 Rodzin na kwotę: 2.500 zł.

5. W 100.rocznicę Objawień MB Fatimskiej, nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę  do Fatimy. Przyjmowane są dalej zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy od 3 do 10 lipca 2017 roku. Na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiego de Compostela zebrała się już grupa 19 Osób. Najlepsza ofertę przedstawiło Biuro Podróży Konsorcjum z Łodzi, z którym w najbliższym czasie podpiszę umowę. O szczegóły, proszę pytać w kancelarii lub telefonicznie, zobacz: http://rezerwujwakacje.com.pl/pl/wycieczka/szczegoly/4000804/6415/S%2CSIMILAR%2C1/

6. W piątek 12 maja 2017., odbył się pogrzeb młodego Parafianina, zmarłego tragiczne w wypadku drogowym: śp.+ Mariusz NICIEJEWSKI, lat 37, mieszkał w Dąbrowa Miętka. „Dobry Jezu, a nasz Panie,....”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MICHAŁ SEBASTIAN KRZAK, kawaler, rzym. kat., zam. Huta,

EWELINA MAGDALENA MAJNERT, panna, rzym. kat.,

zam. Gronówek.            ZAPOWIEDŹ II.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

za wstawiennictwem MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ!

===================================================

==============================================

===========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 MAJA 2017.

NIEDZIELA MODLITW O POWOŁANIA DO SŁUŻBY BOŻEJ.

1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedziela Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

2. W przyszłą niedzielę 14 maja 2017., Dzieci klas III, przeżywać będą swoją I Komunię Św., na Mszy Św. o godz.1100. Do I Komunii Św. przystąpi 26. Dzieci.

Z racji I Komunii Św., 14 maja 2017., Msze Św. będą w Stolcu o godz.900 i 1100 (Nie będzie Mszy Św. o godz.1200). W Niechmirowie Msza Św. będzie wyjątkowo o godz.1800.

Pierwsza Spowiedź Św. Dzieci I Komunii Św., oraz Spowiedź Św. Ich Rodziców, Rodzin odbędzie się w sobotę 13.05.2017., o godz.1000.

Rodziców dzieci I Komunii Św. Proszę bardzo o udekorowanie kościoła.

Dzieci klas III zapraszamy na ostatnie spotkania formacyjne: w najbliższy poniedziałek 8.05.2017., na g.1630, w środę 4.05.2017.,w czwartek 11.05.2017. i w piątek 12.05.2017., na godz.1700. Obecność obowiązkowa.

3. Rodziców Dzieci Klas II, których Dzieci, w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na tegoroczną I Komunię Św. dzisiaj niedzielę 7 maja 2017., po Mszy Św. o godz.1200

Generalne Sprzątanie kościoła na dzień I Komunii Św., rozpocznie się w środę od odkurzenia i mycia gzymsów Natomiast generalne szorowanie podłogi i sprzątania kościoła będzie w czwartek 11 maja 2017., od godz.900. Dziękuję firmie „Bacutil”, która co roku dostarcza ciepłą wodę. Natomiast wszystkie Mamy dzieci klas II, proszę przynieść ze sobą wiadra, szczotki do zamiatania i szczotki do szorowania oraz inne sprzęty do sprzątania.

4. Nasza Parafia organizuje dwie Pielgrzymki do Częstochowy na Jasną Górę (dwa autokary) we wtorek 16 maja 2017., a we wtorek 23 maja 2017., do Lichenia. Koszt wyjazdu: Jasna Góra 25zł. Koszt wyjazdu do Lichenia 30 zł. Dzieci Komunijne oraz Rocznicowe wraz z Rodzicami, uprzejmie zapisywać się u Pani Katechetki Małgorzaty Królewicz. Pozostali Parafianie mogą zapisywać się w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

5. W najbliższą sobotę 13 maja 2017 przypada 100-lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie w Portugalii. Dlatego zapraszamy na I Nabożeństwo Fatimskie połączone z Różańcem i Procesją Światła (zamówiłem specjalnych 300 świec fatimskich) oraz Figurą MB Fatimskiej. Tego dnia w Fatimie Papież Franciszek dokona kanonizacji Błogosławionych Pastuszków 10-letnią Bł. Hiacyntę oraz 11-letniego Bł. Franciszka Marto. Celem nabożeństwa Fatimskiego jest, a by podjąć się wezwania Matki Bożej z Fatimy: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata!

6. Moi Kochani Parafianie Szanowni Goście! W Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej Fatimskiej, od Wielkanocy 2017., w naszym kościele obecna jest Figura Matki Bożej Fatimskiej. Figura ta została wyrzeźbiona w drewnie lipowym w samej Fatimie, w Portugalii. Ma ponad 100 centymetrów wysokości z pozłacaną Koroną.  Figura kosztowała 13 tysięcy złotych.

Jest to dar w Roku Fatimskim do naszej świątyni Stoleckiej. Już w najbliższą sobotę 13 maja 2017., kiedy w Fatimie będzie papież Franciszek, rozpoczniemy w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie, aby realizować wezwania Matki Bożej - Pani z Nieba.

Bóg zapłać!, za ofiary składane na FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. W minionym tygodniu ofiarę na figurę złożyło kolejnych 19 Rodzin na kwotę: 3.750 zł.

Dziękuję też za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza i ołtarza głównego w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowane wnętrze kościoła w Niechmirowie złożyły 3 Rodziny na sumę 1.800 zł. Bóg zapłać!

7. W minionym tygodniu odbyły się trzy pogrzeby: w czwartek 4.05.2017., pogrzeb śp. + Adam ŁAKOMIEC, lat 88, mieszkał w Wielgie. W piątek 5.05.2017., pogrzeb śp.+ Wacław DANKOWSKI, lat 78, mieszkał w Stolcu. Wczoraj w sobotę 6.05.2017., odbył sie pogrzeb śp. + Genowefa PILAREK, lat 88, mieszkała w Wolnicy Niechmirowskiej. „Dobry, Jezu, a nasz Panie.”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAKUB ADAM SOBIELA, wolny, ochrzczony katolik, były Świadek Jehowy, zam. Stolec,

DOMINIKA JOANNA PLICH, wolna, rzym. kat., zam. Kamionka, ZAPOWIEDŹ II.

MICHAŁ SEBASTIAN KRZAK, kawaler, rzym. kat., zam. Huta,

EWELINA MAGDALENA MAJNERT, panna, rzym. kat.,

zam. Gronówek.            ZAPOWIEDŹ I.

9. Cieszymy się, że dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza jest z nami w Misjonarka Kazachstanu - Siostra Letancja Cała - Nazaretanka, która przeżywa miesięczny urlop. Siostra Letancja już 30 maja 2017., wraca na piąty rok, na misje do Kazachstanu. Siostrze Letancji życzymy obfitości łask od Jej Oblubieńca - Chrystusa, za wstawiennictwem Pani Fatimskiej oraz dużo zdrowia i siła do pracy na misjach z wielkim zapałem Apostolskim!

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, a w nim na temat Objawień Fatimskich, o Cudzie słońca w Fatimie. W Opiekunie rozpoczyna się cykl świadectw Moich Kolegów kursowych, którzy razem ze mną 25.lat temu otrzymali święcenia Kapłańskie. Jest też Gość Niedzielny i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

za wstawiennictwem MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ!


=======================================

=====================================

=====================================

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 30 kwietnia 2017.

NIEDZIELNA BIBIJNA rozpoczynająca IX Tydzień BIBLIJNY.

ŚWIĘTO STRAŻAKA MIASTA i GMINY ZŁOCZEW i Parafii STOLECKIEJ.


1. Z racji zbliżającego się święta: Św. FLORIANA, Patrona Strażaków, dzisiaj w niedzielę 30 kwietnia 2017., na uroczystej Mszy Św. o godz.1300, odbędzie się ŚWIĘTO STRAŻAKA dla Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Miasta i Gminy Złoczew oraz 6 Jednostek OSP                     z terenu naszej Parafii. Dlatego jako ustanowiony przez BISKUPA KALISKIEGO Edwarda JANIAKA, KAPELAN OSP RP Miasta i Gminy Złoczew, Dziękuję wszystkim STARAŻAKOM za całoroczna służbę, aby śpieszyć z pomocą ludziom zagrożonym przez żywioł ognia, czy innych katastrof. Wszystkim Strażakom życzę, aby każdego dnia, dzięki wstawiennictwu Św. Floriana, na wzór Jezusa Chrystusa, stawać się Męczennikiem MIŁOSIERDZIA, aby okazywać czułą Miłość Miłosierną, nie tylko ludziom zagrożonym, ale wszystkim Bliźnim, których spotykamy w codzienności. Mamy stawać się stawać się Świadkami Miłosierdzia! Szczęść Boże!

Po Mszy Św. Wszystkich Druhów Strażaków oraz Zaproszonych GOŚCI w imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko- Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Miasta i Gminy Złoczew - Pana Andrzeja Aleksandrowicza oraz Prezesów 11 Jednostek OSP, zapraszamy na STRAŻACKĄ AGAPĘ, na podwórze przy plebani.


2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa Zmartwychwstałego Pana: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15).. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.


3. Jutro, w poniedziałek 1 maja 2017., rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy Parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych  w kościele parafialnym o godz.1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

Także jutro w liturgii przeżywać będziemy Święto Św. Józefa, rzemieślnika, Patrona Ludzi Pracy. Msze św. jutro o godz.900 i wieczorem o godz.1800.


4. W środę, 3 maja 2017., przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Święte będą odprawione jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a Wielgiem o godz.1400. W uroczystość NMP Królowej Polski przypada Odpust w Parafii Pyszków, suma o godz.1200.

 

 

5. I Komunia Św. Dzieci klas III odbędzie się juz za dwa tygodnie, w niedzielę 14 maja 2017., na Mszy Św. o godz.1100 w Stolcu. Dlatego dzieci klas III zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne jutro, w poniedziałek 1 maja 2017., w piątek 5 maja 2017., i w sobotę 6 maja 2017., na godz.1630. Obecność obowiązkowa.


6. Rodziców Dzieci Klas II, których Dzieci, w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na tegoroczną I Komunię Św. w przyszłą niedzielę 7 maja 2017., po Mszy Św. o godz.1200


7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w piątek 5 maja 2017., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, w piątek 5 maja 2017., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i  piątek 5 - 6 V 2016., od godz.900.


8. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 6 maja 2017., na Mszę Św. na godz.900.


9. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.


10. Moi Kochani Parafianie Szanowni Goście! W Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej Fatimskiej, od Wielkanocy 2017., w naszym kościele obecna jest Figura Matki Bożej Fatimskiej. Figura ta została wyrzeźbiona w drewnie lipowym w samej Fatimie, w Portugalii. Ma ponad 100 centymetrów wysokości z pozłacaną Koroną. Figura kosztowała 13 tysięcy złotych.

Jest to dar w Roku Fatimskim do naszej świątyni Stoleckiej. Już za 13 dni, w sobotę 13 maja 2017., kiedy w Fatimie będzie papież Franciszek, rozpoczniemy w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie, aby realizować wezwania Matki Bożej - Pani z Nieba.

Bóg zapłać!, za ofiary składane na FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. W minionym tygodniu ofiarę na figurę złożyło kolejnych 8 Rodzin na kwotę: 1.750 zł.

Dziękuję też za ofiary złożone, tydzień temu, na pomoc mieszkańcom Syrii. Zebraliśmy z całej Parafii i przekazałem na konto kwotę 1.200 zł. Bóg zapłać!


11. . ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

HUBERT URZŃSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Ruszków,

KATARZYNA PLASZCZYK, panna, rzym. kat., zam. Czarna.     ZAPOWIEDŹ II.

JAKUB ADAM SOBIELA, wolny, ochrzczony katolik, były Świadek Jehowy, zam. Stolec,

DOMINIKA JOANNA PLICH, wolna, rzym. kat., zam. Kamionka, ZAPOWIEDŹ I.


12. Od wtorku 2 maja do soboty 6 maja 2017., nasz Wikariusz Ksiądz Wojciech będzie przebywać w szpitalu w Warszawie, przechodząc serię kolejnych badań. Życzymy Mu powrotu do zdrowia oraz potrzebnych sił do pracy w naszej wspólnocie!

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

z Maryją Królową Polski i Św. Florianem!


===================================================

=============================================

============================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23.04.2017.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. ZAPRASZAMY dzisiaj o godz.1500 na Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz MSZĘ Św., gdzie polecać będziemy INTENCJE DO JEZUSA MIŁOSIERNEGO.


2. W tym rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).


3. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Odpust w Burzeninie jutro o godz.1200.

4. W nadchodzącą sobotę 29 kwietnia 2017., przeżywać będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Dlatego Biskup Kaliski Edward Janiak zaprasza nas do Sanktuarium Św. Józefa, na godz.1200 aby modlić za wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, przypada w kolejną już 72. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku. Tam w obozie koncentracyjnym w Dachau zostali zamordowani kapłani naszej parafii: Ks. Proboszcz Feliks BALCERZAK, lat 65. (ur. 07.11.1877, Kopojno, zamordowany 04.05.1942., w Dachau) oraz ks. Wikariusz Edmund WIELEBSKI, lat 27. Ks. Edmund Wielebski,  syn Stanisława i Bolesławy z d. Misiak, urodził się 2.V 1915 r w Wieleniu n/Notecią.

Był uczniem gimnazjum w Wieleniu, a następnie w Czarnkowie, gdzie zdał maturę w 1932 roku. Potem wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku pod rektoratem ks. kan. dr H. Kaczorowskiego – również późniejszego więźnia Dachau. Był to pierwszy kurs, który rozpoczął 6 – letnie studia seminaryjne. W dniu 17. XII 1938r otrzymał święcenia kapłańskie z rąk J.E. ks. biskupa K. Radońskiego. Mszę prymicyjną odprawił 27 XII 1938r     w rodzinnym mieście – Wieleniu. Na pierwszą placówkę duszpasterską został skierowany do parafii Wojków, a od 1 IV 1939r do Szymanowic, potem od 1 IX 1939r do Stolca k/Złoczewa. Stamtąd 6 X 1941r zabrany został do obozu w Konstantynowie k/Łodzi, a następnie do obozu koncentracyjnego w Dachau - K. Blok 28/3, nr więźnia 28266.

Planowany wyjazd jesienią 1939 roku na dalsze studia do Rzymu przerwała II wojna światowa. Dnia 19.05.1942 roku zmarł w obozie koncentracyjnym w Dachau zobacz.http://old.wielen.pl/content.php?cms_id=1509&lang=pl&p=p3

 


5. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

 


6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w kościele parafialnym i salce w Stolcu w najbliższą sobotę 29 kwietnia 2017.,  o godz.1630. Obecność obowiązkowa.


7. Moi Kochani Parafianie, Szanowni Goście! W Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej Fatimskiej, od Wielkanocy 2017., w naszym kościele obecna jest Figura Matki Bożej Fatimskiej. Figura ta została wyrzeźbiona w drewnie lipowym w samej Fatimie, w Portugalii. Ma ponad 100 centymetrów wysokości z pozłacaną Koroną. Figura kosztowała 13 tysięcy złotych.

Jest to dar w Roku Fatimskim do naszej świątyni Stoleckiej. Już za 20 dni, w sobotę 13 maja 2017., kiedy w Fatimie będzie papież Franciszek, rozpoczniemy w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie, aby realizować wezwania Matki Bożej - Pani z Nieba.

Bóg zapłać!, za ofiary składane na FIGURĘ MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ. W minionym tygodniu ofiarę na figurę złożyło już 11 Rodzin na kwotę: 5.300 zł.


8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

HUBERT URZŃSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Ruszków,

KATARZYNA PLASZCZYK, panna, rzym. kat., zam. Czarna. ZAPOWIEDŹ I.


9. Z racji zbliżającego się święta: Św. FLORIANA, Patrona Strażaków, W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia 2017., odbędzie się ŚWIĘTO STRAŻAKA dla Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Miasta i Gminy Złoczew oraz 6 Jednostek OSP z terenu naszej Parafii. Dlatego jako ustanowiony przez BISKUPA KALISKIEGO Edwarda JANIAKA, KAPELAN OSP RP Miasta i Gminy Złoczew, ZAPRASZAM, wszystkich STRAŻAKÓW i Ich Rodziny oraz Przyjaciół na uroczystą MSZĘ Św. w niedzielę 30 kwietnia 2017., na godz.1300(Nie będzie Mszy Św. o godz.1200) . Po Mszy Św. odbędzie się AGAPA STRAŻACKA na podwórzu plebani Stoleckiej. W uroczystości weźmie udział około 300 Strażaków. W imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Złoczewie Pana Andrzeja Aleksandrowicza, uprzejmie proszę wszystkich Strażaków o zebranie się przy remizie OSP w Stolcu o godz.1220, skąd nastąpi uroczysty przemarsz do świątyni Stoleckiej.


10. Dzisiaj, dzień swojego Patrona Św. Wojciecha, obchodzi nasz Wikariusz Ksiądz WOJCIECH RASZEWSKI, któremu życzymy obfitości łask od Pana oraz zdrowia. Kochani Parafianie! Na moją prośbę, dnia 20 kwietnia 2017., w 40 rocznicę urodzin Księdza Wojciecha, Papież Franciszek udzielił Księdzu Wojciechowi Apostolskiego Błogosławieństwa. Z Watykanu napisano:

Ojciec Święty Franciszek

udziela całym sercem

Apostolskiego Błogosławieństwa

Ks. Wojciechowi Raszewskiemu

z okazji 40 rocznicy Urodzin

1977 - 20 kwietnia - 2017

wzywając przez wstawiennictwo Matki Najświętszej

obfitości łask i darów Bożych

Watykan, dnia 8 kwietnia 2017. Podpisał: Ks. Abp Konrad Krajewski - Jałmużnik Papieski.


11. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: Opiekun, Gość Niedzielny z filmem DVD „Zmartwychwstały”, Niedziela, Przewodnik Katolicki, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Tygodnia Miłosierdzia!!!


„Jezu, ufam Tobie!”


==================================

===============================

===========================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 16 KWIETNIA 2017.

WIELKANOC A.D.2017.

1. Słowa życzeń wielkanocnych przesłał nam Biskup Kaliski Edward Janiak.

„Nie chciejmy się niepokoić, bo dobrego Pana mamy, który ma w ręku wszystko, aż do najdrobniejszych szczegółów” św. Brat Albert.

Zmartwychwstanie Chrystusa to znak wielkiej nadziei, która przełamuje wszelki niepokój i daje radość wypływającą z pewności, że Pan zwyciężył wszelki grzech i śmierć - w Nim jest życie wieczne. Będąc w ręku dobrego Boga, wspierani Jego łaską, możemy odrzucić każdy lęk i z odwagą kroczyć drogą wiary ku niebu.

Niech światło Chrystusa Zmartwychwstałego napełni nas prawdziwą nadzieją, radością i pokojem serca.

Z darem modlitwy przysyłam życzenia błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Edward Janiak

Biskup Kaliski

Kalisz, Wielkanoc 2017.

2. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Msze Święte dziś w Stolcu: o godz.600(rezurekcja) i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. (Nie ma Mszy Św. w Stolcu o g.900.

3. Jutro 17 kwietnia 2017., drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek, zwany „Poniedziałkiem Anioła”, który zwiastował Zmartwychwstanie Chrystusa! Pamiętajmy także, że jest to dzień, w którym modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II oraz Kaliskie Seminarium Duchowne. Jutro przed kościołem będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Kaliszu i KUL, za które składam serdeczne Bóg zapłać! Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

4. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 73. Tydzień Miłosierdzia. W GODZINIE Miłosierdzia ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWO z KORONKĄ do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, a po nim MSZA ŚW. -  ZA PARAFIAN ,  w przyszłą niedzielę 23 kwietnia 2017., o godz.15.00. Można zamawiać dodatkowe Intencje do JEZUSA MIŁOSIERNEGO.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 22 kwietnia 2017., o godz.1630. Obecność obowiązkowa.

6. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

7. Przed kościołem do nabycia świąteczna parsa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

8. Kochani Parafianie i Szanowni Goście!, Pragnę Was z radością poinformować, że w Roku Jubileuszu 100-lecia Objawień Matki Bożej Fatimskiej, w miniony Wielki Piątek, dnia14 kwietnia 2017., przywiozłem z Częstochowy, Figurę Matki Bożej Fatimskiej. Figura ta została wyrzeźbiona w drewnie lipowym w samej Fatimie, w Portugalii. Ma ponad 100 centymetrów wysokości z pozłacaną Koroną. Figura kosztowała 13 tysięcy złotych.

Jeśli jakaś Rodzina, Rodziny, czy Osoba, Osoby, chcą ufundować ten dar w Roku Fatimskim do naszej świątyni Stoleckiej, będę bardzo wdzięczny. Już za miesiąc, w sobotę 13 maja 2017., kiedy w Fatimie będzie papież Franciszek, rozpoczniemy w naszej Parafii Nabożeństwa Fatimskie, aby realizować wezwania Matki Bożej - Pani z Nieba.

9. Drodzy Parafianie Szanowni Goście! Tegoroczną Wielkanoc przeżywamy w Roku 100-lecia Objawień Fatimskich oraz w Roku Św. Brata Alberta.

Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarza nas swoim Błogosławieństwem, potrzebnymi łaskami, mocą Swego Ducha, abyśmy okazując czułą miłość swoim bliźnim, spotykanych w codzienności, stawali się dobrymi, jak CHLEB.

Byśmy zawsze miłowali Matkę Bożą, byśmy nigdy nie czuli się sierotami, ale pozwolili, by patrzył na nas Jezus Chrystus, który obecny jest w ciele, zwłaszcza cierpiących Braci i cierpiących Sióstr. Życzę, abyśmy nie wstydzili okazywać sobie czułości w rodzinach. Bo jak mówił Papież Franciszek: „dziś bowiem potrzebujemy rewolucji CZUŁOŚCI w tym świecie, który cierpi na kardiosklerozę, czyli stwardnienie naczyń wieńcowych.”

Niech Chrystus Zmartwychwstały, obdarza nas radością, nadzieją, pokojem, wewnętrzną i siłą w okazywaniu czułości, aby oglądać Go wraz z Matką Bożą w niebie!

Wesołego Alleluja!


======================================

====================================

===============================

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA i MĘKI PAŃSKIEJ - 9 KWIETNIA 2017.

1. Dziś w Niedzielę Palmową przed Mszą Św. południową o godz.1145 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej ze Skrzynna wystawią Misterium Męki Pańskiej (ok.20min.), na które serdecznie zapraszam.

Także dziś w Niedzielę Palmową 9.04.2017., odprawimy, już kolejny raz, Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Zapraszam Was Kochani Parafianie i Goście na Drogę Krzyżową dziś po południu, na godz.1800. Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.


2. Wielki Poniedziałek, 10 kwietnia 2017., kieruje nasze myśli do tragicznego wydarzenia sprzed 7 lat. W tym dniu przypada bowiem 7. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Pana Boga o to, abyśmy wreszcie nauczyli się wyciągać właściwe wnioski z każdej dotykającej nas lekcji historii.


3. W tym tygodniu rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Przeżyjmy te dni jak powinien przeżyć człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zapraszam w tych dniach wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni parafialnej na Nabożeństwa o godz.1800.


4. WIELKI CZWARTEK, to dzień naszego dziękczynienia Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Zapraszam na uroczystą Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej Parafian i Gości. Po Mszy Św., nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – pamiątka więzienia Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy do godz.2100. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam na Mszę Św. ze świecami. Dzieci odnowią swoje PRZYRZECZENIA ze Chrztu św. oraz towarzyszyć będą ze świecami Panu Jezusowi w procesji do Ciemnicy.


5. WIELKI PIĄTEK to dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA JEZUSA CHRYSTUSA na KRZYŻU. W tym dniu na całym świecie nie odprawia się Mszy Św., - Pan Jezus składa Siebie Bogu Ojcu w ofierze Krzyża. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest ADORACJA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa razy można się posilić (post ścisły obowiązuje osoby od 18-60.roku życia). W tym dniu Kościół nie udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Po Nabożeństwie Krzyża przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz.2100.


6. WIELKA SOBOTA to dzień ciszy – Pan Jezus w Grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz.1000 do godz.2100. Tradycyjnie proszę o WARTĘ przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków Wszystkich 6.Jednostek z terenu naszej Parafii.

ZAPRASZAMY Was Kochani PARAFIANIE na Adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w Wielka Sobotę 15.04.2017., według następującego porządku:

- Mieszkańców Burdynówki i Łeszczyna ZAPRASZAMY na godz.1000,

- Wielgie, Cisowa – godz.1100,

- Gronów, Rokitowiec i Gronówek – godz.1200,

- Kamionka, Niechmirów, Kol. Kamionka, Kol. Niechmirów, Wolnica Niechm. – godz.1300,

- Dąbrowa Miętka, Broszki, Lipiny, Jaźwiny, Doliny, Siekanie – godz.1400,

- Dzieci z całej Parafii – godz.1500,

- Biesiec, Filipole, Przylepka – godz.1600,

- Stolec, Koźliny – godz.1700,

godz.1800 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

- Młodzież całej Parafii – godz.2000.

W Wielką Sobotę tradycyjnie udajemy się do kościoła ze święconym, aby poświęcić pokarmy na stół wielkanocny.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW na stół Wielkanocny:

- Wielgie: godz.900, - Niechmirów: godz.930,

- kościół Parafialny w Stolcu: godz.1100, 1300 i 1500.

W Wielką Sobotę o godz.1800 rozpoczniemy Wigilię Paschalną Wielkiej Nocy W czasie nabożeństwa nastąpi poświęcenie ognia, nowego paschału, wody chrzcielnej, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne i wyznamy wiarę w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego! Na liturgię Paschalną proszę przynieść świece – gromnice.


7. W niedzielę 16 kwietnia 2017., UROCZYSTOŚĆ ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – WIELKANOC 2017! – największe święto CHRZEŚCIJAN! Msze Św. w Wielkanoc: REZUREKCJA z procesją o godz.600 (Nie będzie Mszy Św. o godz.900), godz.1030(Niechmirów), godz.1200 i godz.1400(Wielgie) Do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam: Parafian i Gości, a także Asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci z ERM, Druhów Strażaków, Panie i Panów niosących chorągwie, feretrony, świece.


8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać! W minioną środę 5.04.2017., został zdemontowany Ołtarz z Obrazem Matki Bożej i zawieziony do pracowni konserwatorskiej do Łodzi. Prace renowacyjne przeprowadzi Pracownia STACCO ART: Pani Monika Bystrońska-Kunat, Dyplomowany Konserwator Malarstwa i Dzieł Sztuki w Łodzi.

Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Łeszczyn, Biesiec, Wolnica Niechmirowska, mieszkańcom Burdynówki, w sumie z całej Parafii, złożono ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w kwocie: 1.460 zł.

Dziękuję także za ofiary złożone na zakup środków higieny dla dzieci ze szkoły w Nkum w Kamerunie, którą prowadzą polskie Siostry Misjonarki - Pallotynki. W sumie zebrano kwotę 1.708,-50gr., a na konto dla dzieci z Nkum wpłacono kwotę 2.000 zł.


9. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziel oraz świąteczny numer Opiekuna, można też nabyć kartki świąteczne Wielkanocne z widokiem naszej pięknej świątyni Stoleckiej. Można też nabyć ozdoby świąteczne, wykonane przez Mieszkańców DPS ze Skrzynna, tzw. rękodzieła wielkanocne.

Także dzisiaj przed kościołem odbywa się ostatnia w sezonie grzewczym, zbiórka ofiar za ogrzewanie kościoła. W sumie za prąd, kwota wynosi 1.037zł. Bóg zapłać za dar serca!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Owocnego przygotowywania się na święta Wielkiej Nocy przez Wielki Tydzień!

==========================================================

==============================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 2 KWIETNIA 2017.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.


2. Dzisiaj, 2 kwietnia 2017., przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski. Polecam dzisiaj obejrzeć niezwykły film dokumentalny w TVP 1 o godz.1305 pod tytułem: „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”. To wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych przez Rycerzy Kolumba dokument ukazujący jeden z najbardziej spektakularnych w historii przykładów triumfu mocy ducha nad systemowym złem.  Reżyser filmu David Naglieri opowiada historię św. Jana Pawła II, człowieka niezachwianej wiary, niezłomnego obrońcy godności. Przybliża rolę, jaką odegrał w procesie wyzwalania Polski i Europy Środkowo-Wschodniej spod jarzma komunizmu. Narratorem w filmie jest Jim Caviezel, znany m.in. z roli Jezusa w „Pasji”; w polskiej wersji usłyszymy Radosława Pazurę. Film otrzymał dwie nagrody Emmy (telewizyjny odpowiednik Oscarów). zobacz: http://misericors.org/wyzwolenie-kontynentu-jan-pawel-ii-i-upadek-komunizmu-film-dokumentalny/

 

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pierwszo-piątkowej:

- Niechmirów: w piątek 7.04.2017., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- Stolec, w piątek 7.04.2017., od godz.1730 i Droga Krzyżowa z Mszą Św. o godz.1800.

CHORYCH z racji I Piątku i Świąt Wielkanocnych: Ks. Wikariusz Wojciech (który w czwartek ma wizytę u lekarza) swoich Chorych odwiedzi w piątek. Ks. Proboszcz swoich Chorych odwiedzi w czwartek i piątek od godz.900.


4. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 8 kwietnia 2017., na Mszę Św. na godz.900. W Roku Fatimskim szczególnie zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszych Rodzinach!


5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Po Mszy ŚW. o godz.1200, tradycyjnie już, zostanie rozstrzygnięty KONKURS na najdłuższą i najpiękniejszą palmę. Do konkursu zapraszamy wszystkie Dzieci z Rodzinami.

Także za tydzień w niedzielę, przed Mszą Św. południową, około godz.1145, zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Mieszkańców DPS Skrzynno.


6. Za tydzień w Niedzielę Palmową 9 kwietnia 2017., już po raz 14. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej  o godz.1800.


7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 8 kwietnia 2017., o godz.1630. Obecność obowiązkowa.


8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, w ostatnim tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 450 zł.

W tym tygodniu zostanie rozebrany i przewieziony do pracowni konserwatorskiej ołtarz główny oraz obraz Matki Bożej z kościoła w Niechmirowie. Prace renowacyjne przeprowadzi Pracownia STACCO ART: Pani Monika Bystrońska-Kunat, Dyplomowany Konserwator Malarstwa i Dzieł Sztuki w Łodzi.

Dziękuję też za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Stolec, Dąbrowa Miętka i Gronówek.

Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że w minionym tygodniu w zakrystii naszego kościoła parafialnego, zostały zamontowane nowe szafy na szaty liturgiczne. Koszt nowych mebli wyniósł 2.800 zł.


9. W minionym tygodniu otrzymałem List od naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, który napisał do mnie:

Przewielebny Księże Prałacie,

Przychylając się do prośby Pana Andrzeja Aleksandrowicza, Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Złoczewie, niniejszym ustanawiam Księdza Prałata z dniem 1 kwietnia 2017 roku KAPELANEM Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Złoczewie.

Z serca błogosławię

EDWARD JANIAK

Biskup Kaliski

Kalisz, dnia 28 marca 2017 roku.


10. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz Opiekun, można też nabyć kartki świąteczne Wielkanocne z widokiem naszej pięknej świątyni Stoleckiej.

Dzisiaj także przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar na zakup środków higieny dla dzieci z Kamerunu z Nkum, gdzie szkolę prowadzą polskie Siostry Pallotynki. Oto treść listu s. Grażyny, który otrzymałem: "Siostro Tereso, potrzebowałabym trochę pieniążków na mydło lecznicze i leki dla dzieci w szkole w Nkum. Podjęłam się leczenia dzieci w całej szkole, ponieważ wszystkie mają grzybicę, można to zaliczyć do epidemii. Horror !!!. Tu na tę chorobę wielu ludzi choruje, ale nie tak jak obecnie w naszej szkole... brudna woda, brak odporności, brak witamin i minerałów. Robię co mogę. Sprowadziłam lekarkę i da się to opanować, ale są potrzebne pewne fundusze na wyleczenie i potem profilaktyka... Mam nadzieję, że z Bożą pomocą poradzimy.

Siostra Grażyna Wojnowska, misjonarka.” zobacz: https://pomocafryce.maitri.pl/pomagam/dozywianie-220-dzieci-ze-szkoly-w-nkum179palls/

W imieniu Dzieci z Nkum w Kamerunie i polskich Sióstr Pallotynek, Bóg zapłać! za gest serca i solidarności wobec Dzieci z Nkum w Kamerunie.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a naszym Rolnikom życzymy dobrej pogody i sił na wiosenne prace, Szczęść Boże!

=======================================

==================================

=============================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 MARCA 2017.

1. Dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu kończymy rekolekcje szkolne i parafialne. Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas łaski, gdy w Kościele Powszechnym trwa Jubileusz 100-lecia Objawień Fatimskich, a w Polsce Rok Św. Brata Alberta. Dziękuję bardzo Ojcu Rekolekcjoniście, którym jest Ksiądz Kanonik dr hab. SŁAWOMIR ZABRANIAK Wykładowca w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bardzo dziękujmy za przyjecie zaproszenia, za trud głoszenia rekolekcji, które mają nam pomóc dobrze przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus Miłosierny obdarza swoim Błogosławieństwem, Łaskami oraz Darem Mądrości, nieustannie pomnażanym przez Księdza Sławomira. Szczęść Boże!

2. Kolejne spotkanie przygotowujące już bezpośrednio Dzieci do I Komunii Św. odbędzie się w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2017 o godz.1600, w salce katechetycznej w Stolcu. Obecność obowiązkowa.

3. Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku oraz Chorych z racji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, odbędą się w czwartek 6 kwietnia i w piątek 7  kwietnia 2017., od godz.900. Chorych „świątecznych” prosimy zgłaszać w kancelarii lub po Mszy Św. w  zakrystii.

4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 250 zł. Dziękuję też za pierwsze ofiary na kwiaty  do Grobu Pańskiego Mieszkańcom Krzyżanki.

5. Wczoraj, w sobotę 25.03.2017., odbył sie pogrzeb zmarłej nagle śp.+ Katarzyna KRZYWANIA, z domu Ściebura, lat 45, mieszkała w Niechmirowie.„Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. Odnośnie pielgrzymki do Fatimy: Przyjmowane są dalej zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy od 3 do 10 lipca 2017 roku. Na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiego de Compostela zebrała się już grupa 19 Osób. Najlepsza ofertę przedstawiło Biuro Podróży Konsorcjum z Łodzi, z którym w najbliższym czasie podpiszę umowę. O szczegóły, proszę pytać w kancelarii lub telefonicznie, zobacz: http://rezerwujwakacje.com.pl/pl/wycieczka/szczegoly/4000804/6415/S%2CSIMILAR%2C1/

7. W minioną środę 22.03.2017., w Ostrowie Wlkp. odbył się finał Diecezjalnego Konkursu wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Wicemistrzostwo, czyli II Miejsce w Diecezji Kaliskiej zdobyły Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Broszkach: Klaudia Świętczak i Martyna Szwed oraz wyróżnienie za udział Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej ze Stolca: Agnieszka Machała i Natalia Królewicz. Dziewczętom gratulujemy pięknego sukcesu. Gratuluję i dziękuję bardzo Rodzicom i Paniom Katechetkom, które przygotowały dziewczęta na Konkurs: Pani Katarzynie Krzyżańskiej i Pani Małgorzacie Królewicz. Bóg zapłać!

8. W minionym tygodniu otrzymałem list od Siostry Grażyny - Pallotynki, która pracuje na Misjach w Kamerunie, w Afryce. Siostra wraz z innymi Misjonarkami z Polski prowadzi szkołę misyjną, do której uczęszcza 400 dzieci  wszystkie są objęte „adopcją Serca”. Pisze o problemie, z którym sama nie za bardzo może poradzić, zwróciła się o pomoc do Siostry Teresy - Pallotynki.  Oto treść listu s. Grażyny: "Siostro Tereso, potrzebowałabym trochę pieniążków na mydło lecznicze i leki dla dzieci w szkole  w Nkum. Podjęłam się leczenia dzieci w całej szkole, ponieważ wszystkie mają grzybicę, można to zaliczyć do epidemii. Horror !!!. Tu na tę chorobę wielu ludzi choruje, ale nie tak jak obecnie w naszej szkole... brudna woda, brak odporności, brak witamin i minerałów. Robię co mogę. Sprowadziłam lekarkę i da się to opanować, ale są potrzebne pewne fundusze na wyleczenie  i potem profilaktyka....Mam nadzieję, że z Bożą pomocą poradzimy. s. Grażyna Wojnowska, misjonarka"
Dlatego w przyszłą niedzielę, 2.04.2017., po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na zakup środków higieny dla chorych Dzieci z Misji w Nkum, w Kamerunie.

9. Wszystkich Wiernych zachęcamy też do gorliwego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dziś po sumie, i Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 31.03.2017., o godz.1700.

10. Po Mszy Św. do nabycia prasa i kartki świąteczne z naszą świątynią Stolecką.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

oraz wiernego trwania w postanowieniach Rekolekcyjnych!!!


=================================================

=========================================

===================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 19 MARCA 2017.

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej drodze krzyżowej i niedzielnych gorzkich żalach. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich Parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w tym tygodniu. Rekolekcje Szkolne dla dzieci ze Szkół Podstawowych rozpoczną się w środę 22.03. 2017., o godz.900 w kościele parafialnym w Stolcu. Natomiast Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w piątek 24.03.2017. Rekolekcje Parafialne poprowadzi Ks. dr habilitowany Sławomir ZABRANIAK, Wykładowca w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej i serwisie internetowym www.parafiastolec.pl .

2. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Parafialny Dzień Spowiedzi Wielkopostnej przeżyjemy wyjątkowo w piątek 24 marca 2017., , gdyż w sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz 25. Rocznica powstania naszej Diecezji Kaliskiej, którą Kapłani mają przeżywać ze swoimi Wiernymi w Parafiach.

3. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Msze Święte o godz.1700. Papież bł. Pius IX w 1870 roku ogłosił św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do św. Józefa nie tylko w dniu jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających. Św. Józef jest też patronem naszej Diecezji Kaliskiej, która w najbliższą sobotę przeżywać będzie swój Jubileusz 25-lecia istnienia.

4. Biskup Kaliski Edward Janiak przydzielił stypendia Papieskie 67. Młodym Osobom w Diecezji Kaliskiej, wśród nich jest Agata Uliszewska z Pogon oraz Patrycja Krzemianowska z Dolin. Dziewczętom oraz Rodzicom i Wychowawcom gratulujemy!

5. Spotkanie z Rodzicami DZIECI klas III, które przygotowują się do I Komunii Św., odbędzie się dzisiaj, w niedzielę po Mszy Św. o godz.1200.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KONRAD ANDRZEJ PACHOLIK, kawaler, rzym. kat., zam. Wola Rudlicka 12,

ANNA LUCYNA ROŻEK, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Lipiny. ZAPOWIEDŹ II.

7. Odnośnie pielgrzymki do Fatimy: Przyjmowane są dalej zapisy na Pielgrzymkę  do Fatimy od 3 do 10 lipca 2017 roku. Na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiego de Compostela zebrała się już grupa 19 Osób. Najlepsza ofertę przedstawiło Biuro Podróży Konsorcjum z Łodzi, z którym w najbliższym czasie podpiszę umowę. O szczegóły, proszę pytać w kancelarii lub telefonicznie, zobacz: http://rezerwujwakacje.com.pl/pl/wycieczka/szczegoly/4000804/6415/S%2CSIMILAR%2C1/

8. Przed kościołem prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, a dla Dzieci miesięcznik Mały Gość Niedzielny, a w nim: skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną, jak dzisiaj żyją dzieci w Aleppo i jak można im pomóc, historia jednego z najlepszych napastników drożyny piłkarskiej FC Barcelona.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

oraz Dobrego Przeżycia Rekolekcji Parafialnych  i Szkolnych!PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

OD 24 DO 26 MARCA 2017.

Piątek: 24 marca 2017.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. WIELKOPOSTNEJ.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.830.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1000.

SPOWIEDŹ Św. w Wielgie od godz.1000.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla DZIECI i MŁODZIEŻY,

SPOWIEDŹ Św. od godz.1130.

godz.1900 DROGA KRZYŻOWA w kościele.

po niej Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1830.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota: 25.03.2017. Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień Świętości Życia.

25.Rocznica powstania Diecezji Kaliskiej.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla Dzieci.

godz.1530(Wielgie) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 MARCA 2017.

Zakończenie Rekolekcji Parafialnych.

godz.900 Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1200 Msza Św. z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Po Mszy Św.: GORZKIE ŻALE.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POPROWADZI

Ks. dr hab. SŁAWOMIR ZABRANIAK

Wykładowca w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”


======================================================

============================================

===================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 12 MARCA 2017.

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz.1700 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele po Mszy Św. o godz.1200 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy polskich Misjonarzy i Misjonarki, którzy głoszą Ewangelię Chrystusową na misjach na krańcach ziemi. Polscy Misjonarze często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Czego przykładem jest niedawna śmierć (24.01.2017) polskiej wolontariuszki na misjach w Boliwii śp.+ Helenki KMIEĆ, lat 26. Dziś w modlitwie i pamiętajmy też o naszej Siostrze Letancji Całej, która od 4 lat pracuje na misjach w Kazachstanie, w Kellerowce oraz Księdzu Mikołaju Skóreckim, który pracuje na misjach w Niemczech (Darmstad).

Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy polskich misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła. zobacz: http://www.adgentes.misje.pl/

 

3. Rekolekcje szkolne dla Dzieci ze Szkół Podstawowych ze Stolca i Broszek odbędą się od 22 do 24 marca 2017. Natomiast rekolekcje parafialne odbędą się od 24 do 26 marca 2017. Dzień Spowiedzi Św. wielkopostnej odbędzie się wyjątkowo już w piątek 24 marca 2017., dlatego, że 25 marca przypada Jubileusz 25-lecia powstania diecezji Kaliskiej, który ma być uroczyście przeżywany w każdej parafii.

Rekolekcje Parafialne poprowadzi Ks. dr hab. SŁAWOMIR ZABRANIAK, Wykładowca w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

4. W najbliższy poniedziałek 13 marca 2017., przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy Go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Dziękujmy dobremu Bogu, za wizytę Papieża Franciszka w waszej Ojczyźnie w lipcu 2016., na ŚDM w Krakowie i w Częstochowie. Często wracajmy do Jego słów, przesłania, jak stawać się Świadkami Bożego Miłosierdzia.

5. Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie  w przyszłą niedzielę 19 marca 2017., po Mszy Św. o godz.1200. Natomiast pierwsze spotkanie przygotowujące już bezpośrednio Dzieci do I Komunii Św. odbędzie się w najbliższą sobotę 18 marca 2017 o godz.1500, w salce katechetycznej w Stolcu. Obecność obowiązkowa.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, w ostatnim czasie dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 500 zł. Bóg zapłać!

Pragnę też poinformować, że w najbliższy wtorek 14.03.2017.,  odbędzie się spotkanie z budowlańcami, inżynierem nadzoru oraz wykonawcą nowej posadzki z piaskowca w sprawie ustalenia i kontynuacji prac remontowych, po okresie zimowym. Jest też przygotowywany projekt z wizualizacją malowania ścian i renowacji głównego ołtarza oraz zabytkowych drzwi wejściowych do kościoła w Niechmirowie.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KONRAD ANDRZEJ PACHOLIK, kawaler, rzym. kat., zam. Wola Rudlicka 12,

ANNA LUCYNA ROŻEK, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Lipiny. ZAPOWIEDŹ I.

8. W poniedziałek 27 lutego 2017., odbył się Konkurs Międzydekanalny w Ostrowie Wlkp. na temat postaci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Na 18 szkół występujących w konkursie pierwsze miejsce z maksymalną ilością punktów zdobyły uczennice ze szkoły Podstawowej w Broszach: Klaudia Świętczak i  Martyna Szwed oraz uczennice Szkoły Podstawowej w Stolcu: Agnieszka Machała i Natalia Królewicz. Dziewczętom gratulujemy pięknego sukcesu. Gratuluję i dziękuję bardzo Rodzicom i Paniom Katechetkom, które przygotowały dziewczęta na Konkurs: Pani Małgorzacie Królewicz i Pani Katarzynie Krzyżańskiej. Drużynom katechetycznym życzymy darów Ducha Św. na finał Diecezjalny, który odbędzie się w Ostrowie Wlkp. w środę 22 marca 2017 roku.

9. Odnośnie pielgrzymki do Fatimy: Przyjmowane są dalej zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy od 3 do 10 lipca 2017 roku. Na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiego de Compostela zebrała się już grupa 19 Osób. Najlepsza ofertę przedstawiło Biuro Podróży Konsorcjum z Łodzi, z którym w najbliższym czasie podpiszę umowę. O szczegóły, proszę pytać w kancelarii lub telefonicznie, zobacz: http://rezerwujwakacje.com.pl/pl/wycieczka/szczegoly/4000804/6415/S%2CSIMILAR%2C1/

10. W miniony piątek 10.03.2017., odbył sie pogrzeb śp.+ Anna ZAWADZKA, lat 57, mieszkała w Rokitowcu, która od 15 lat ciężko chorowała.

Natomiast w poniedziałek 6 marca 2017., po długiej chorobie nowotworowej zmarła Mama naszego Wikariusza Księdza Wojciecha: śp.+ Krystyna RASZEWSKA, lat 60. Pogrzeb śp. + Krystyna Raszewskiej odbył się w czwartek 9 marca 2017., w Parafii Św. Marka Ewangelisty w Rososzycy koło Ostrowa Wlkp.

W imieniu Księdza Wojciecha oraz Jego taty Pana Zbigniewa Raszewskiego i w imieniu najbliższej Rodziny, dziękuję wszystkim Parafianom, za słowa współczucia, za dar modlitwy, dziękuję za trud wyjazdu na pogrzeb grupie 70. Parafian (51. Osób autokarem i samochodami). Bóg zapłać za każdą modlitwę, za zamówione Msze Św., ofiarowane Komunie Św., za złożone wieńce i wiązanki kwiatów, za znicze i za wszelkie wyrazy miłości i wdzięczności wobec Mamy Kapłana śp. + Krystyny Raszewskiej.

„Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

11. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: nowy nr Opiekuna. Jest też tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz Przewodnik Katolicki, a w nim obszerny wywiad z Pierwszym Biskupem Kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą. Można też nabyć kartki świąteczne, których dochód jest przeznaczony na pomoc w funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej w Stolcu, w imieniu Pani Dyrektor Szkoły i Grona Pedagogicznego oraz Uczniów składam wielkie Bóg zapłać!

Możemy też wesprzeć darem serca Polskich Misjonarzy i Misjonarkach posłanych do NarodówAd Gentes”, Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH!

=======================================================

================================================

=====================================

 

PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

OD 24 DO 26 MARCA 2017.

Piątek: 24 marca 2017.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. WIELKOPOSTNEJ.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.830.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1000.

SPOWIEDŹ Św. w Wielgie od godz.1000.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla DZIECI i MŁODZIEŻY,

SPOWIEDŹ Św. od godz.1130.

godz.1900 DROGA KRZYŻOWA w kościele.

po niej Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1830.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota: 25.03.2017. Uroczystość Zwiastowania NMP. Dzień Świętości Życia.

25.Rocznica powstania Diecezji Kaliskiej.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla Dzieci.

godz.1530(Wielgie) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 26 MARCA 2017.

Zakończenie Rekolekcji Parafialnych.

godz.900 Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1200 Msza Św. z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Po Mszy Św.: GORZKIE ŻALE.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POPROWADZI

Ks. dr hab. SŁAWOMIR ZABRANIAK

Wykładowca w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”


===========================================

=======================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 5 MARCA 2017.

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się  do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz.1700 celebrujemy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele po Mszy Św. o godz.1200 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w Nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich Kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

5. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.

6. Odnośnie pielgrzymki do Fatimy: Przyjmowane są dalej zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy od 3 do 10 lipca 2017 roku. Na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiego de Compostela zebrała się już grupa 19 Osób, dlatego dalej prowadzone są rozmowy z Biurami Podróży, aby z Osobami, które się już zapisały, czy też zapiszą pojechać do Fatimy. O szczegóły, proszę pytać w kancelarii lub telefonicznie, zobacz: http://rezerwujwakacje.com.pl/pl/wycieczka/szczegoly/4000804/6415/S%2CSIMILAR%2C1/

14. Przed kościołem prasa katolicka: OPIEKUN, Tygodnik Gość Niedzielny, Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

oraz Owocnego Przeżycia Wielkiego Postu 2017.

==================================================

=======================================

=================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 LUTEGO 2017.

1. W procesie budowania naszej wspólnoty z Panem Bogiem powinniśmy pamiętać, że każda niedziela jest dniem Pańskim. Właśnie niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, radości i odpoczynku od pracy; jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego; jest głównym dniem celebrowania Eucharystii, ponieważ jest to dzień zmartwychwstania Pańskiego. Biorąc żywy i świadomy udział we Mszy Świętej, wskazujemy na żywotność naszej wiary, umacniamy nasze powołanie do głoszenia Ewangelii Chrystusowej w świecie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy JUBILEUSZOWY 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 1 marca 2017., przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a Wielgiem o godz.1500. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Droga Krzyżowa już w najbliższy piątek o godz.1700 i Gorzkie Żale od przyszłej niedzieli po Mszy Św. o godz.1200. Na nabożeństwa wielkopostne szczególnie zapraszam dzieci i młodzież. Nabożeństwom Drogi Krzyżowej w tym roku będzie towarzyszyć tematyka fatimska. Gdyż główną myślą tegorocznego Wielkiego Postu jest wezwanie Matki Bożej z Fatimy: „POKUTUJCIE!”:

6. W Środę Popielcową , 1 marca, przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pierwszo-piątkowej:

- Wielgie w środę 1.03.2017., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500.

- Niechmirów: w piątek 3.03.2017., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500,

- Stolec, w piątek 3.03.2017., od godz.1630 i Droga Krzyżowa z Mszą Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku odbędą się: w czwartek i piątek 2017., odwiedzimy Chorych z I Czwartku, Odwiedziny Chorych w czwartek i w piątek od godz.800.

8. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 4 marca 2017., na Mszę Św. na godz.900. W Roku Fatimskim szczególnie zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszych Rodzinach!

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, w ostatnim tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 1.200 zł. Bóg zapłać! Pragnę też poinformować, że w minionym tygodniu, 23 lutego 2017., Wydział Zabytków i Wydział Budownictwa w Sieradzu zatwierdził projekt modernizacji instalacji elektrycznej w zabytkowym kościele w Niechmirowie i wydano pozytywną decyzję.

10. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani rywalizacją w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Pana Boga, a odczytana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ponieważ św. Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności Kościół i cały naród litewski.

11. Od najbliższego piątku do przyszłej niedzieli (3-5.03.2017) Ksiądz proboszcz będzie prowadził rekolekcje wielkopostne w Parafii Uników. Dlatego proszę o modlitwę     w tej intencji.

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN KACZMAREK, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

ŻANETA BARBARA SÓJKA, panna, rzym. kat.,

zam. Złoczew, ul. Burzenińska.                           ZAPOWIEDŹ II.

DAWID KRUK, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Delfina, Parafia Lipnik,

PAULINA ALICJA KRUK z domu KONIECZNA, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Łeszczyn.              ZAPOWIEDŹ II.

13. Odnośnie pielgrzymki do Fatimy: Na Pielgrzymkę do Fatimy i Santiego de Compostela nie zebrała się grupa 40 osób, a dla grupy 17.-osobowej Biuro Podróży Konsorcjum z Łodzi przedstawiło ofertę zbyt drogą. Dlatego od soboty br. prowadzone są rozmowy z innymi Biurami Podróży, aby z Osobami, które się już zapisały pojechać do Fatimy. O szczegóły, proszę pytać w kancelarii lub telefonicznie 605 220 565.

14. Przed kościołem prasa katolicka: nowy nr OPIEKUN, a w nim m.in. zdjęcie i artykuł o Odpuście św. Walentego na 1250 Serc. Tygodnik Gość Niedzielny, Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

w którym rozpoczniemy Wielki Post 2017.

==========================================================

===========================================

===========================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LUTEGO 2017.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania  i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W tym tygodniu, w środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.

3. Rodziców dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. wraz ze swoimi Dziećmi zapraszamy po odbiór strojów komunijnych wraz z przymiarką w najbliższą sobotę 25 lutego 2017., na godz.1530 do zakrystii kościoła w Stolcu.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 400 zł. W minionym tygodniu zapłaciłem za ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych oraz OC cmentarza: kwotę 1.450 zł. Cała nasza Diecezja Kaliska jest ubezpieczona w firmie PZU. Także w minionym tygodniu została zakupiona wykaszarka do pielęgnacji obejścia kościoła i cmentarza; koszt wykaszarki 1.800 zł.

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN KACZMAREK, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

ŻANETA BARBARA SÓJKA, panna, rzym. kat.,

zam. Złoczew, ul. Burzenińska.                           ZAPOWIEDŹ I.

DAWID KRUK, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Delfina, Parafia Lipnik,

PAULINA ALICJA KRUK z domu KONIECZNA, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Łeszczyn.              ZAPOWIEDŹ I.

6. Z racji 100.rocznicy Objawień Fatimskich, która przypada w tym roku, nasza Parafia z Biurem Podróży Konsorcjum Trade & Travel Company                                                        z Łodzi, organizuje 8.dniową Pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii, termin Pielgrzymki: od 3 do 10 lipca 2017 roku(LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – OBIDOS – BATALHA - FATIMA –BRAGA– SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO)

Kalkulacja na grupę 40 Osób: Koszt 595 euro + 1.395 zł.  Zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy trwać będą do 28 lutego br., w zakrystii lub w kancelarii Parafialnej. (Jest zapisanych już 16 Osób). Przy zapisach zaliczka 1.000 zł od Osoby oraz proszę podać numer Pesel i numer telefonu.

KALKULACJA NA GRUPĘ 20 OSÓB:

 

20+1

795 euro + 1395 PLN

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa - Amsterdam - Lizbona- Amsterdam - Warszawa (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, napoje do kolacji, opiekę anglojęzycznego przewodnika i opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około              90 euro/osoba, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników – około            2 euro/dziennie, - łącznie 96 euro/osoba, wydatków własnych.

UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

2. Cena przelotu oraz daty zostaną potwierdzone po akceptacji oferty

3. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju     1-osobowego 800 zł

4. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% kosztu imprezy.

5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 20 osób.

7. Przed kościołem prasa katolicka: OPIEKUN, Gość Niedzielny, Niedziela, a dla dzieci miesięcznik Mały Gość Niedzielny.

Relacja z naszego Odpustu Św. Walentego z dnia 14 lutego br.,

wraz ze zdjęciami możemy obejrzeć na stronach internetowych:

www.parafiastolec.pl  (galeria: "Odpust Św. Walentego na 1250 Serc",

www.infotydzien.pl

oraz www.sieradz.naszemiasto.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i dobrego Tygodnia

 

oraz smacznego pączka w „tłusty Czwartek”

==============================================================

==================================================

============================================

=============================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LUTEGO 2017.

1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. W najbliższy wtorek 14 lutego 2017., nasza wspólnota Parafialna przeżywać będzie ODPUST  ku czci Św. Walentego, Patrona Parafii i Patrona Zakochanych. Msze Św. w tym dniu będą w Stolcu o godz.900, 1700 i SUMA ODPUSTOWA o godz.1200. Sumę Odpustową i kazanie rano i na sumie wygłosi Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej Ksiądz Jacek ANDRZEJCZAK

Po sumie odpustowej zamiast procesji odmówimy Litanię do Św. Walentego.

Każdy z nas, kto przybędzie tego dnia na Mszę Św. na 9.00, 17.00 czy Sumę Odpustową, po Mszy Św., otrzyma już po raz trzeci „Serce Św. Walentego”. Serca św. Walentego upiekły Panie z Sołectwa Stolec. Na ręce Sołtys Sołectwa Stolec - Pani Iwony SKOWRON, bardzo dziękuję wszystkim 27-u Paniom i Dziewczętom, które podjęły się tego zadania. W sumie Panie upiekły 1250 serc Św. Walentego, które są pięknie zapakowane, a do każdego serca dołączona jest karteczka z mottem o Miłości, ułożone przez jakiegoś Świętego. Bóg zapłać!

Moi Kochani! Każdy uczestnik Mszy Św., zostanie obdarowany „Sercem św. Walentego”, aby pamiętać, by mieć wielkie Serce dla Boga i wielkie, dobre Serce dla Bliźnich, jak Św. Walenty!

Dzień 14 lutego jest zarazem DNIEM PARAFIALNEJ

ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Dlatego zapraszamy Was Kochani Parafianie na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według następującego porządku:

- mieszkańców Wielgie i Cisowa – zapraszam na godz.1000,

- Łeszczyn: godz.1030,

- Gronówek, Gronów i Rokitowiec; godz.1100,

- Kamionka, Niechmirów, Kolonia Niechmirów i Kolonia Kamionka; godz.1130,

- godz.1200 SUMA ODPUSTOWA.

- Dąbrowa Miętka; godz.1300,

- Broszki, Doliny i Siekanie; godz.1330,

- Wolnica Niechmirowska; godz.1400,

- Burdynówka, Jaźwiny i Lipiny; godz.1430,

- DZIECI, godz.1500.

- Koźliny, Biesiec, Filipole, Przylepka; godz.1530,

- Sołectwa Stolec; godz.1600,

- Młodzież z Gimnazjum, szkół Średnich i Nowo bierzmowani; godz.1630.

- Godz.1700 – Msza Św., i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Niech czas dla Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, będzie dla nas okazją do uświęcenie i zawierzenie Jezusowi naszego życia, rodzin, parafii i diecezji, która przeżywa w tym roku Jubileusz 25-lat powstania Diecezji Kaliskiej.

3. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, w ostatnim tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 350 zł.

4. W minionym tygodniu odbyły się cztery pogrzeby:

- środa, 8.02.2017., śp.+ Józef JASIANEK, lat 77, mieszkał w Koźlinach,

- czwartek: 9.02.2017., pogrzeb śp.+ Bolesław ŁUKOMSKI, lat 80, mieszkał w Wielgiem,

- piątek: 10.02.2017., odbył się pogrzeb młodego Parafianina, zmarł nagle, przez wypadek w pracy:

śp.+ Paweł ROBASZEK, lat 26, mieszkał w Gronowie,

- w sobotę: 11.02.2017., śp.+ Stefan MROWIŃSKI, lat 80, pochodził z Lipin.

Natomiast w poniedziałek 13.02.2017., odbędą się dwa pogrzeby:

- śp.+ Kazimiera WAWRZYNIAK, lat 88, mieszkała w Stolcu, (Mama Dyrektor Szkoły Podstawowej w Stolcu: Pani Małgorzaty Świętczak). Pogrzeb śp.+ Kazimiery odbędzie się w poniedziałek o godz.1200.

- Pogrzeb: śp.+ Stanisław KITA, lat 91, mieszkał w Szynkielowie, a pochodził z Bieśca, który odbędzie się w poniedziałek o godz.1400.

Natomiast w środę 15.02.2017., odbędzie się pogrzeb śp.+ Helena KAWECKA, lat 88, pochodziła ze Stolca. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz.1200.

Pół godziny przed każdym pogrzebem wyjście z kaplicy cmentarnej do kościoła.

Polećmy Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

5. Z racji 100.rocznicy Objawień Fatimskich, która przypada w tym roku, nasza Parafia z Biurem Podróży Konsorcjum Trade & Travel Company z Łodzi, organizuje 8.dniową Pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii, termin Pielgrzymki: od 3 do 10 lipca 2017 roku(LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – OBIDOS – BATALHA - FATIMA – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO)

Koszt 595 euro + 1.395 zł. Cena zawiera: bilet lotniczy Berlin - Lizbona (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, wyżywienie 2xdziennie, napoje do kolacji, opiekę polskiego pilota, materiały informacyjne, pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia,  chorób przewlekłych, bagaż. Zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy trwać będą do 20 lutego, w zakrystii lub w kancelarii Parafialnej. (Jest zapisanych 15 Osób). Przy zapisach zaliczka 1.000 zł od Osoby oraz proszę podać numer Pesel i numer telefonu.

6. Ogłoszenie społeczne: Policja prosi o wzmożoną ostrożność w zagadnieniu „na wnuczka”. Na przykład, może do nas, zadzwonić telefon (najczęściej stacjonarny), dzwoniący informuje o wypadku drogowym osoby najbliższej. Powołując się na wnuczka, czy wnuczkę, chcą wyłudzić pieniądze, prosząc, że pieniądze potrzebne są na leczenie tej osoby. Przypadki takich telefonów, proszę zgłaszać na Policję, tel.997 lub najbliższy Komistriat Policji.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela oraz nowy nr OPIEKUN, a w nim: o tym, dlaczego rośnie liczba rozwodów i związków niesakramentalnych oraz jakie są tego konsekwencje; - wieloletnie, szczęśliwe małżeństwa zdradzają receptę na udany związek; - co młodzi mówią o miłości na całe życie, małżeństwie i rozstaniu. Prawdziwe Walentynki; czy znana jest nam historia Św. Walentego?

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

oraz obfitości łask za wstawiennictwem Św. Walentego!

============================================================

=======================================================

===========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 LUTEGO 2017.

1. Piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj, karmiąc się prawdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Tamte wydarzenia upamiętnia znana i chętnie śpiewana pieśń Po górach, dolinach. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla CHORYCH będziemy sprawowali w SOBOTĘ 11.02.2017., o godz.1000. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodzin na sumę 400 zł. Bóg zapłać! Dziękuję też za ofiary złożone tydzień temu na prąd za ogrzewanie kościoła parafialnego (rachunek 1.100zł.), zebraliśmy kwotę 843zł 20 gr. Bóg zapłać!

5. W środę 1.02.2017., odbył sie pogrzeb śp.+ Marianna NAWROT, lat 99, mieszkała w Wolnicy Niechmirowskiej. Natomiast w sobotę 4.02.2017., odbył sie pogrzeb śp.+ Janina GIBKA, lat 88, mieszkała w Kamionce. Także w sobotę 4.02.2017., wieczorem, zmarł nagle śp.+ Józef JASIANEK z Koźlin, lat 77. Data Jego pogrzebu zostanie ustalona z Rodziną jutro, w poniedziałek 6.02.2017. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. Z racji 100.rocznicy Objawień Fatimskich, która przypada w tym roku, nasza Parafia z Biurem Podróży Konsorcjum Trade & Travel Company z Łodzi, organizuje 8.dniową Pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii, termin Pielgrzymki: od 3 do 10 lipca 2017 roku(LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – OBIDOS – BATALHA - FATIMA –BRAGA– SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO)

Koszt 595 euro + 1.395 zł. Cena zawiera: bilet lotniczy Berlin - Lizbona (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, wyżywienie 2xdziennie, napoje do kolacji, opiekę polskiego pilota, materiały informacyjne, pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia,  chorób przewlekłych, bagaż. Zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy trwać będą do 10 lutego, w zakrystii lub w kancelarii Parafialnej. (Jest zapisanych 12 Osób).

Przy zapisach zaliczka 1.000 zł od Osoby oraz proszę podać numer Pesel i numer telefonu.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny (najlepszy tygodnik katolicki w Polsce), Niedziela i Przewodnik Katolicki

Także dzisiaj, przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar dla czterech klasztorów klauzurowych na terenie naszej Diecezji Kaliskiej; Sióstr Kapucynek w Ostrowie Wlkp., Sióstr Karmelitanek w Niedźwiadach koło Kalisza, Sióstr Klarysek w Kaliszu oraz Mniszek Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za gest pomocy wobec Sióstr z zakonów kontemplacyjnych w naszej Diecezji.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

=======================================================================

========================================================

===================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 STYCZNIA 2017.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. zobacz: http://follereau.org/f/?page_id=43

2. Polska wolontariuszka misyjna zamordowana w Boliwii. Dnia 24 stycznia 2017 roku, nad ranem polskiego czasu, miał miejsce napad na ochronkę dla dzieci w mieście Cochabamba w Boliwii, założoną przez Siostry Służebniczki Dębickie. W placówce pracowała, od dwóch tygodni, Helena Kmieć, lat 26, członek Wolontariatu Misyjnego Salvator, która podczas zdarzenia została przez napastnika ugodzona nożem. Pomimo prób ratowania życia, zmarła.

O śmierci wolontariuszki poinformował Wolontariat Misyjny Salvator na portalu Facebook: zobacz: http://follereau.org/f/?p=3669

3. W czwartek 2 lutego 2017., – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele parafialnym w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1500. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej.

4. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszamy wraz z Rodzicami na poświęcenie świec-gromnic, które odbędzie się też w czwartek 2 lutego 2017, na Mszy Św. o godz.1700.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pierwszo-piątkowej:

- Wielgie w czwartek 2.02.2017., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500.

- Niechmirów: w piątek 3.02.2017., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500,

- Stolec, w piątek 3.02.2017., od godz.1630 i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku odbędą się: w środę 1 lutego 2017., odwiedzimy Chorych z I Czwartku, a w piątek 3 lutego - odwiedzimy tych Chorych, których odwiedzamy w I Piątki Miesiąca. Odwiedziny Chorych w środę i w piątek od godz.900.

6. W piątek 3 lutego 2017., po Mszy Świętej wieczornej – błogosławieństwo gardła z okazji wspomnienia św. Błażeja - Patrona od chorób gardła.

7. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 4 lutego 2017., na Mszę Św. na godz.900. W Roku Fatimskim szczególnie zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w naszych Rodzinach!

8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, w ostatnim tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać! Pragnę także poinformować, że w minionym tygodniu zapłaciłem ponad 7 tys. zł. należnego podatku parafialnego (za 2 miesiące) do Kurii Diecezjalnej w Kaliszu. Natomiast za remont dachu na wikariacie w minionym tygodniu, zapłaciłem Dekarzom kwotę 6.250 zł.

9. Z racji 100.rocznicy Objawień Fatimskich, która przypada w tym roku, nasza Parafia z Biurem Podróży Konsorcjum Trade & Travel Company z Łodzi, organizuje 8.dniową Pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii, termin Pielgrzymki: od 3 do 10 lipca 2017 roku(LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – OBIDOS – BATALHA - FATIMA –BRAGA– SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO)

Koszt 595 euro + 1.395 zł. Cena zawiera: bilet lotniczy Berlin - Lizbona (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, wyżywienie 2xdziennie, napoje do kolacji, opiekę polskiego pilota, materiały informacyjne, pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia,  chorób przewlekłych, bagaż. Zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy trwać będą do 10 lutego, w zakrystii lub w kancelarii Parafialnej. (Przez tydzień zapisanych jest już 10 Osób).

Przy zapisach zaliczka 1.000 zł od Osoby oraz proszę podać numer Pesel i numer telefonu.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun (nowy numer), Gość Niedzielny (najlepszy tygodnik katolicki w Polsce), Niedziela i Przewodnik Katolicki z bezpłatnym dodatkiem: „5 minut z Bogiem”. Modlitewnik na każdy dzień lutego.   Można też nabyć świece gromnice. Natomiast dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na zapłacenie rachunku energetycznego za ogrzewanie kościoła; mamy do zapłaty kwotę ponad 1.100zł. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.

Natomiast za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar dla czterech klasztorów klauzurowych na terenie naszej Diecezji Kaliskiej; Sióstr Kapucynek  w Ostrowie Wlkp., Sióstr Karmelitanek w Niedźwiadach koło Kalisza, Sióstr Klarysek w Kaliszu oraz Mniszek Kamedułek w Złoczewie.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży po kończących się feriach zimowych, Darów Ducha Świętego na nowy II semestr nauki!

================================================================================

===============================================================

==========================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 STYCZNIA 2017.


1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

4. Z racji 100.rocznicy Objawień Fatimskich, która przypada w tym roku, nasza Parafia z Biurem Podróży Konsorcjum Trade & Travel Company z Łodzi, organizuje 8.dniową Pielgrzymkę do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii, termin Pielgrzymki: od 3 do 10 lipca 2017 roku, (LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – OBIDOS – BATALHA - FATIMA –BRAGA– SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO)

Koszt 595 euro + 1.395 zł. Cena zawiera: bilet lotniczy Warszawa - Lizbona (bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, wyżywienie 2xdziennie, napoje do kolacji, opiekę polskiego pilota, materiały informacyjne, pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż. Zapisy na Pielgrzymkę do Fatimy od dzisiejszy niedzieli: 22 stycznia 2017. do 10 lutego br., w zakrystii lub w kancelarii Parafialnej. Przy zapisach zaliczka 1.000 zł od Osoby oraz proszę podać numer Pesel i numer telefonu.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać! Obecnie trwają prace przy robieniu projektu malowania ścian, ołtarza oraz zabytkowych drzwi.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, a w nim płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu jednego z największych śpiewaków naszych czasów: Andrea Bocelli, ponadto w „Gościu” o nowo wybudowanych kościołach, które zostały uznane za najbardziej oryginalne dziedzictwo polskiej architektury XX wieku. Dla dzieci na feriach zimowych: miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”, a w nim m.in. plakat z Kamilem Stochem oraz balon, na którym można zapisać hasło reklamowe.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży kolejnego udanego tygodnia ferii zimowych!

 

===============================================================================================

PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA – 8 dni

 

od 3 do 10 lipca 2017.

LIZBONA – SINTRA – CASCAIS – OBIDOS – BATALHA - FATIMA –BRAGA– SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO

KOSZT; 1.395 ZŁ + 595 EURO

DZIEŃ 1: WARSZAWA- LIZBONA

Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed odlotem, spotkanie z pilotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Lizbony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Początek zwiedzania Lizbony:. Zwiedzanie dzielnicy Belem w Lizbonie, której historia nieodłącznie związana jest z epoką wielkich odkryć geograficznych. Zobaczymy między innymi symbol miasta – Wieżę Belem oraz wejdziemy do kościoła Hieronimitów zbudowanego w stylu manuelińskim, gdzie znajduje się symboliczny grup Vasco da Gamy. Na koniec zatrzymamy się przed Pomnikiem Odkrywców oraz będziemy  mieli czas na spróbowanie słynnych ciastek Pasteis de Belem. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2: LIZBONA- SINTRA-CABO DA ROCA - CASCAIS

Śniadanie w hotelu. Następnie udamy się w góry Sintra, których krajobraz kulturowy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w  Zamku Królewskim, która miedzy innymi pozwoli zapoznać się Państwu ze sztuką azulejos – płytek ceramicznych. Przejazd na Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód kraniec kontynentalnej Europy, z którego możemy podziwiać przepiękny widok na ocean. Na zakończenie wizyta w Cascais – słynnym kurorcie na Wybrzeżu Lizbońskim. Powrót do Lizbony, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: OBIDOS – ALCOBACA-NAZARE-BATALHA-FATIMA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Obidos – czarującego średniowiecznego miasteczka, które słynie między innymi z Festiwalu Czekolady. Spacer po starym mieście oraz czas na spróbowanie gingji – słynnej nalewki produkowanej właśnie w tym miasteczku, której rytuał picia oparty jest o czekoladowe kieliszki. Następnie zwiedzanie kościoła cysterskiego w Alcobace, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Czas wolny na lunch w lokalnej restauracji. Następnie zwiedzanie Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha, który wszystkich zwiedzających zachwyca niecodzienną dekoracją stylu manuelińskiego, opartego przede wszystkim na motywach żeglarskich. Transfer do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu. Nocleg.

DZIEŃ 4: FATIMA - COIMBRA - BRAGA

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie odprawienie Drogi Krzyżowej oraz nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel - miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków. Wyjazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, którego uczelnia jest najstarsza w Portugalii. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz spacer po starym mieście. Przejazd do Bragi – zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesus w Bradze, z malowniczą Drogą Krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia.  Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek, w tym słynnych muszli Świętego Jakuba. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: SANTIAGO DE COMPOSTELA – PORTO -FATIMA

Śniadanie w hotelu. Msza Święta w Katedrze a następnie przejazd do Portugalii. Przejazd do Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Transfer do Fatimy. Czas na modlitwę, udział w wieczornym różańcu. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 7: FATIMA – LIZBONA

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Następnie udamy się na punkt widokowy Puerta del Sol, z którego roztacza się piękny widok na miasto i rzekę Tag. Popołudnie spędzimy na spacerze po dzielnicach nadbrzeżnych: Baixa i BairroAlto. Zobaczymy także ruiny klasztorne, które zachowały się jako pamiątka trzęsienia ziemi, które nawiedziło Lizbonę w 1755 roku. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ 8: LIZBONA - WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony. Przylot. Zakończenie świadczeń.

40 + 1

595 euro + 1395 PLN

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Lizbona-Warszawa(bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, napoje do kolacji, opiekę anglojęzycznego przewodnika i opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, chorób przewlekłych, bagaż.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 90 euro/osoba, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników – około 2 euro/dziennie, - łącznie 96 euro/osoba, wydatków własnych.

UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

2. Cena przelotu oraz daty zostaną potwierdzone po akceptacji oferty

3. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 800 zł

4. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% kosztu imprezy.

5. Oferta skalkulowana na grupę minimum 40 osób

 

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 STYCZNIA 2017.

1. Dziś w niedzielę 15 stycznia 2017., na zakończenie Kolędy 2017., już po raz piętnasty, odprawimy KOLĘDĘ NA CMENTARZU! Po Mszy Św. o godz.1200, udamy się  na cmentarz, aby pomodlić się za wszystkich ZMARŁYCH, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku i nie doczekali się kolędy. ZAPRASZAM Was Kochani Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, mimo śniegu, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

3. W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli jeszcze szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

5. W sobotę, 21 stycznia 2017, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

6. W miniony piątek 13 stycznia 2017., z pracowni Pana Henryka Krzemińskiego w Osjakowie, który ponad 30 lat maluje w kościołach USA, odebrałem odreustarowaną figurę Matki Bożej Niepokalanej, która nabrała swojego nowego blasku, piękna i dostojaństwa. Figura ta jest z naszej kapicy z Wielgiego. Koszt renowacji figury 1.000 zł. Bóg zapłać! już jednej Czcielce Niepokalanej z Wielgiem, która przekazała na renowację figury 300 zł. Bog zapłać!


7. Moi Kochani Parafianie! W związku z programem Caritas: Pomoc Żywieniowa, pragnę poinformować, że od stycznia 2017 zostało podwyższone kryterium dochodowe: do kwoty 1028 zł. w przypadku osoby w Rodzinie, a 1.268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej. Dlatego Osoby zainteresowane proszę o zgłoszenie się  po weryfikację wniosku do Ośrodka Pomocy Społecznej w swojej gminie, aby korzystać z pomocy żywieniowej, która jest udzielana przez naszą Parafialną Caritas.

 


8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i nowy nr Opiekuna, a w nim m.in., o polskich rodzinach, które niosą konkretna pomoc rodzinom uchodźców z Syrii; - korespondenci wojenni dawniej i dziś oraz wspomnienie o tych, którzy zginęli przekazując wiadomości z frontu. Można też zaopatrzyć się we foldery, aby pomóc choremu Norbertowi Graczykowi, którego Mama pochodzi ze Stolca, z domu Drożdżyńska, przekazując: 1% podatku przy rozliczeniu PIT-u na „Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej: KRS 0000273196 z dopiskiem „Dla Norberta Graczyka” lub dokonać wpłaty na konto bankowe Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej z zaznaczeniem cel wpłaty: Norbert Graczyk; nr konta: 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426.

Możemy też pomóc Adamowi Królewiczowi, przekazując 1% podatku przy rozliczeniu PIT-u na „Fundację Albertówka” KRS 0000235361 z dopiskiem „Dla Adama”, lub dokonać wpłaty na konto bankowe „Fundacja Albertówka” ul. Grabiszyńska 103, 53-439 Wrocław, nr konta: 88 1680 1235 0000 3000 1193 8910, cel wpłaty: Adam Królewicz

Dzieciom i Młodzieży życzymy udanych Ferii Zimowych,

 

a wszystkim Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia


======================================================

========================================

==========================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 8 STYCZNIA 2017.

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.

3. Kończą się już odwiedziny duszpasterskie naszych Rodzin - Kolęda 2017. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie nas - Kapłanów oraz ministrantów, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remontowane wnętrze kościoła w Niechmirowie.

Plan Kolędy na ostatnie trzy dni:

- DĄBROWA MIĘTKA i część SIEKANIA - w poniedziałek 9 I 2017., (ks. Wikariusz).

- STOLEC-POGONY, STOLEC-PODUCHOWNY, DOLINY i KOLONIA BROSZKI

do P. MISIAKÓW i KRZYŻAŃSKICH - w poniedziałek 9 I 2017. (ks. Proboszcz).

- ŁESZCZYN - (od Państwa Jamrozy do Państwa Anny i Sebastiana Sufleta)

- we wtorek 10 I 2017. (Ks. Proboszcz).

- ŁESZCZYN - od Państwa Czapników, Łeszczyn Kolonia i Kolonia Napłatek

do Państwa Agaty i Adama Misiak - we wtorek 10 I 2017. (Ks. Wikariusz).

- STOLEC - (za Cmentarzem, koło Szkoły i Nowa Droga)

- środa 11 I 2017. (ks. Proboszcz).

- STOLEC - (od Młyna, wieś do P. KLIMCZYK) - środa 11 I 2017., (Ks. Wikariusz).

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie prosimy o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, abyśmy wraz z ministrantami, mogli sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

4. Moi Kochani Parafianie! W przyszłą niedzielę 15.01.2017., na zakończenie Kolędy 2017., już po raz piętnasty, odprawimy KOLĘDĘ na CMENTARZU. Po Mszy Św. o godz.1200 udamy się w procesji na cmentarz, aby modlić się za wszystkich Zmarłych, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku nie doczekali się kolędy. Zapraszam Was Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

Także za tydzień 15.01.2017 roku, przedstawię sprawozdanie z życia Parafii z racji zakończenia Roku Pańskiego 2016., i Kolędy 2017.

5. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny i Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia Styczniowego!

========================================================================================

=============================================================================

================================================================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NOWY ROK PAŃSKI 2017.

ŚWIĘTEJ  BOŻEJ RODZICIELKI - UROCZYSTOŚĆ

- NIEDZIELA - 1 STYCZNIA 2017.

Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2017 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

2. W Betlejem Aniołowie głosili chwałę Pana Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, ogłoszona z inicjatywy papieża bł. Pawła VI (list z 1967 r.), jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Papież Franciszek na tegoroczny 50. Światowy Dzień Modlitw o Pokój napisał:Prawdziwym polem bitwy, na którym mierzą się ze sobą przemoc i pokój, jest ludzkie serce.” Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

4. We wtorek, 3 stycznia 2017., tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.U św. Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” (Łk 2,21).nJuż w pierwszej połowie XVI wieku papież Klemens XII pozwolił na sprawowanie Mszy Świętej o Imieniu Jezus, a Innocenty XIII na początku XVIII wieku rozciągnął to święto na cały Kościół. Pamiętajmy o zapewnieniu samego Pana Jezusa, który powiedział: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje” (J 16,23). Choć jest to dowolne liturgiczne wspomnienie, tego dnia do codziennej modlitwy dołączmy choćby kilka wezwań z Litanii do Imienia Jezus. Tego dnia przypada Odpust w Parafii Uników, suma odpustowa o godz.1200.

5. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem o godz.1400.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2017, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody na wszystkich Mszach św. Po Mszy Św. będzie można też nabyć za dowolną ofiarę na misje zestaw: kredę, kadzidło i węgielek

W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. z racji I Piątku przed każdą Mszą Św.

7. W minioną środę 28 XII 2016., uczestniczyłem w Parafii Klonowa w pogrzebie zmarłego kapłana: śp.+ Ks. Kan. Kazimierz KMIEĆ, lat 75., od lipca senior, były proboszcz Parafii Klonowa, który wiele razy był w naszej Parafii. Natomiast w miniony piątek 30 XII 2016., zmarł nagle śp.+ Wiesław KOSTRĄG, lat 70, mieszkał w Niechmirowie, człowiek prawy i pobożny. Pogrzeb śp.+ Wiesława Kostrąga odbędzie się we wtorek 3 stycznia 2017., o godz.1100. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.


8. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2017. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie nas - Kapłanów oraz ministrantów, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remontowane wnętrze kościoła w Niechmirowie oraz inne potrzeby w Parafii.

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- KOLONIA NIECHMIRÓW i KOLONIA KAMIONKA

- poniedziałek 2 I 2017., (ks. Proboszcz).

- CISOWA, STAWIK, WIELGIE (koło szkoły) do P. Prozner - poniedziałek 2 I 2017.,

(ks. Wikariusz).

- WIELGIE ( od strony Stolca, Szynkielowa i Dymku do P. Gąsior)

- środa 4 I 2017., (ks. Proboszcz).

- BURDYNÓWKA, JAŹWINY i LIPINY - środa 4 I 2017., (ks. Wikariusz).

- SIEKANIE i BROSZKI (od P. Chojnackich do Borowiny i Chicago Club)

- czwartek 5 I 2017., (ks. Proboszcz).

- BROSZKI (od Pana Sołtysa do Państwa Ławniczek)

- czwartek 5 I 2017. (ks. Wikariusz).

- BIESIEC, FILIPOLE, PRZYLEPKA - sobota 7 I 2017., (ks. Proboszcz).

- KOŹLINY i część DĄBROWA MIĘTKA, KRZYŻANKA oraz Leśniczówka

- sobota 7 I 2017., (ks. Wikariusz).

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie prosimy o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, abyśmy wraz z ministrantami, mogli sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

9. Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Konopnicy zaprasza na KONCERT KOLĘD w wykonaniu wieluńskiego Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod batutą Pana Jakuba Jurdzińskiego, który odbędzie się w sali widowiskowej GCKiBP w Konopnicy  dnia 6 stycznia 2017 roku o godz.1700.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, a w nim artykuł o naszych pierwszych Bielankach i nowym Ministrantach, Gość Niedzielny, Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia z Trzema Królami!


================================================================================

=====================================================

==================================

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA - PONIEDZIAŁEK 26 GRUDNIA 2016.

1. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach (27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 30 grudnia – Świętej Rodziny), wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.

2. W tym tygodniu, wyjątkowo w piątek 30 grudnia 2016., w liturgii czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Zachęcam do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii o godz.1700. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.

3. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotęzakończymy rok kalendarzowy 2016. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Przeżywaliśmy nadzwyczajny Rok Miłosierdzia, radowaliśmy się 1050. rocznicą chrztu Polski, gościliśmy młodą cząstkę Kościoła powszechnego podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i wyjątkowego gościa – Ojca Świętego Franciszka. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość, dlatego bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię i specjalne nabożeństwo w SOBOTĘ 31 XII 2016., o godz.1700.

4. W najbliższą niedzielę rozpocznie się Nowy Rok Pański 2017! W tym dniu przypada też uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W niedzielę w NOWY ROK 2017 Msze Święte w naszej parafii: w Stolcu o godz.900, 1200 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe 2017. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić i przynosić Wam dar Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok Pański 2017! Głównym tematem kolędy będą trzy wydarzenia: Rok duszpasterski „Idźcie i głoście”, Rok Św. Brata ALBERTA Chmielowskiego (setna rocznica śmierci), Jubileusz 25-lecia Diecezji Kaliskiej. W czasie kolędy każda Rodzina otrzyma na ten temat książeczkę od Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka oraz nasz Kalendarz Parafialny, który doczekał się już dziewiątego wydania.

PLAN KOLĘDY 2017:

- GRONÓWEK - we wtorek 27 XII 2016. (Ks. Proboszcz)

- ROKITOWIEC i GRONÓW (Stara Wieś)

- we wtorek 27 XII 2016. (Ks. Wikariusz).

- cześć KAMIONKI (koło odnowionej Remizy OSP) i GRONÓW - w środę 28 XII 2016.

(Ks. Proboszcz).

- NIECHMIRÓW (bloki), od Państwa Wawrzyniaków do Pani Skowrońskiej

- w środę 28 XII 2016. (Ks. Wikariusz).

- NIECHMIRÓW (wieś) - w czwartek 29 XII 2016. (Ks. Proboszcz).

- KAMIONKA - w czwartek 29 XII 2016. (Ks. Wikariusz).

- WOLNICA NIECHMIROWSKA - w piątek 30 XII 2016. ( ks. Proboszcz).

- WIELGIE (Skrzyńska Droga i Kuźnica Droga) - w piątek 30 XII 2016. (ks. Wikariusz).

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie prosimy o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, abyśmy wraz z ministrantami, mogli sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie; w minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300zł. Bóg zapłać!

7. Bardzo dziękuję Panu Kościelnemu Marcinowi Krzemianowskiemu z Rodziną za wykonanie dekoracji świątecznych oraz dekoracje 9 metrowych choinek, za wybudowanie pięknej szopki betlejemskiej w kościele parafialnym w Stolcu. Bóg zapłać! Dziękuję też mieszkańcom Sołectwa Kamionka za wybudowanie szopki i dekoracje świąteczne w naszej kaplicy w Niechmirowie, Bóg zapłać. Dziękuję tym Osobom, który wybudowały szopkę i wykonały dekoracje w kaplicy w Wielgiem. Dziękuję też Panu Organiście i Dyrygentowi naszego Chóru Parafialnego Panu Leszkowi Królewiczowi, za przygotowanie kolęd na Boże Narodzenie. Bóg zapłać! Bardzo dziękuję Chórowi za piękny śpiew kolęd, za trud przybywania na liczne próby. Bóg zapłać! Dziękuję Panu Organiście z Niechmirowa - Panu Andrzejowi Maciejewskiemu za piękny śpiew i grę bezinteresowną. Bóg zapłać! Wszystkich Chórzystów i Organistów zapraszamy na plebanię na tradycyjny „Opłatek” w środę 28 grudnia br. na godz.1800.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczną prasę: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz można nabyć za dobrowolną ofiarę sianko na stół świąteczny i sylwestrowy. Dochód ze sianka przeznaczony jest na pomoc w rehabilitacji ciężko chorego na SLA Adama Królewicza. Natomiast przed kościołem dziś odbywa się zbiórka ofiar na KUL i Seminarium Duchowne w Kaliszu. Bóg zapłać! za gest dobroci i ofiarności, bo jak mówi Pismo św.: „Radosnego dawce miłuje Bóg”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego oraz udanego Sylwestra i radosnego powitania Nowego Roku 2017!


==============================================

==================================

==========================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

BOŻE NARODZENIE - UROCZYSTOŚĆ - NIEDZIELA - 25 GRUDNIA 2016.

1. Słowa życzeń przesłał nam Biskup Kaliski:

„Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, w my w Nim,

a poza tym wszystko takie mało znaczące.” Św. Brat Albert Chmielowski

Boże Narodzenie to wydarzenie, w którym Bóg staje się bliski i konkretny dla każdego, by ofiarować człowiekowi pokój i wolność od wszystkich lęków. Tylko wtedy jesteśmy zdolni do budowania w pokoju rzeczy wielkich i trwałych, dobrych i szlachetnych gdy Bóg w nas, a my w Nim.

Niech światło betlejemskiej nocy, którego źródłem jest Jezus Chrystus, napełni nas prawdziwą nadzieją, radością i pokojem serca.

Wszystkim Diecezjanom przekazuje życzenia błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Edward Janiak

Biskup Kaliski

Kalisz, Boże Narodzenie 2016.

Księdzu Biskupowi Edwardowi bardzo dziękujemy, za prezent, który przekazał w miniony czwartek 22 grudnia 2016 roku, na święta Bożego Narodzenia dla naszej Parafii Stoleckiej, a którym jest kolejne niezwykłe drzewo. Jest nim sadzonka CISA POSPOLITEGO (Texus baccata L.), która została wyhodowana w Arboretum Leśnym im. Stefana Białoboka w Sycowie z nasion, które pobłogosławił Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie Audiencji Generalnej w dniu 21 listopada 2012 roku w Watykanie podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników z udziałem naszego Biskupa Edwarda Bóg zapłać! Dziękuję też Panu Leśniczemu Mirosławowi Patelskiemu Panu Andrzejowi Mielczarkowi oraz Panu Kościelnemu Marcinowi za wsadzenia CISA „Benedykta XVI” w Wigilię Bożego Narodzenia przy naszej świątyni Stoleckiej. Bóg zapłać! Nasza Parafia dzięki życzliwości i dobroci Biskupa Kaliskiego Edwarda ma Dąb Jana Pawła II i Cis Benedykta XVI.

2. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Panem Bogiem. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.

3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według niedzielnego porządku; w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy.

4. Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem o godz.1400. Przed kościołem po Mszach św. wesprzemy materialnie katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

5. Moi Kochani Parafianie, Szanowni Goście!

Pragnę w imieniu Wikariusza - Księdza Wojciecha Raszewskiego oraz własnym, złożyć najlepsze życzenia:

Żyjemy w pięknym Wszechświecie, w którym chciał też zamieszkać sam Jezus. Niech Boża Dziecina pomaga nam żyć godnie i przyzwoicie, aby stawać się ozdobą tego pięknego Wszechświata!

Boże Narodzenie to święta radości i czułości! Wszystkim Parafianom i Gościom, niech Narodzony w Betlejem Jezus Chrystus przynosi obfitość łask, pokój, nadzieję, rozprasza ciemności grzechu. Niech odkrywanie prawdy, że Bóg staje się darem dla nas, stanie się zaproszeniem i wskazaniem, byśmy i My stawali się darem dla innych, okazując im czułość, radość, dobroć.

„Patron ubogich”, w roku swojej 100.rocznicy odejścia do domu Ojca Św. Brat Albert niech nam stale przypomina: że „trzeba być dobrym jak chleb".

Wesołych i Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

Ksiądz prałat Zbigniew Stefański - proboszcz

Ksiądz Wojciech Raszewski - wikariusz

 

Stolec, dnia 25 grudnia 2016 roku.

==================================================

===========================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU - 18 GRUDNIA 2016.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Adwentu kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe. Dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach „naszego wyjścia na pustynię, aby przygotować serca na przyjście Pana”. Składam wielkie Bóg zapłać! Ojcu Rekolekcjoniście Księdzu JACKOWI ANDRZEJCZAKOWI, który z woli Biskupa Kaliskiego Edwarda, jest Dyrektorem Caritas naszej Diecezji Kaliskiej. Dziękuję bardzo za przyjęcie zaproszenia, za trud głoszenia Słowa Bożego, za wspólną modlitwę oraz dobroć i życzliwość okazywaną naszej Parafii, czego dowodem są transporty jabłek, które otrzymywaliśmy z Caritas. Dziękuję tez za przekazywaną żywność , którą otrzymuje prawie 130 Osób z Naszej Parafii Stoleckiej. Bóg zapłać! Księdzu Dyrektorowi Jackowi życzymy w imieniu całej Parafii, Księdza Wikariusza Wojciecha oraz w imieniu własnym, obfitości łask od Bożej Dzieciny na każdy dzień kapłańskiej posługi, dużo zdrowia i siły w świadczeniu o Caritas.  Szczęść Boże!

Wam Kochani Parafianie, dziękuję za ofiary, które składaliście dzisiaj, jako dar wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście Ks. Jackowi, który robi doktorat. Bóg zapłać!

2. W czwartek 22 XII 2016., zakończenie RORAT na Mszy Św. o godz.1700. Zapraszam serdecznie wytrwałe dzieci i wytrwałą Młodzież, którzy uczęszczali na Roraty 2016.

3. Natomiast w sobotę 24 grudnia 2016., Wigilia Bożego Narodzenia 2016. W Wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę Caritas, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy Domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Pamięcią obejmijmy Tych, którzy od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego.

4. PASTERKA w Niechmirowie w sobotę 24.12.2016., o godz.2200. Natomiast w kościele parafialnym w Stolcu Msza Św. – PASTERKA w niedzielę 25.12.2016., w Boże Narodzenie o godz.000 ( o północy). Natomiast w ciągu dnia Msze Św. w Boże Narodzenie 2016., : w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030 i w Wielgiem o godz.1400.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać! Dziękuję też Proboszczowi - Księdzu Kanonikowi Janowi Witkowskiemu oraz Wiernym Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, którzy w czasie głoszonych przeze mnie rekolekcji, przekazali na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie kwotę 3.445 zł. Bóg zapłać!

6. W czwartek 15 XII 2016., zmarła śp.+ Regina GNYCH, lat 75, mieszkała w Burdynówce. Pogrzeb śp. + Reginy odbędzie się jutro, w poniedziałek 19 XII 2016., o godz.1300. „Dobry Jezu, a nasz Panie,....”

7. „Kto pomaga bliźniemu, pokazuje, że kroczy po drodze miłości.”

PODZIĘKOWANIA

Adam Królewicz wraz ze swoją Rodziną

składa serdeczne podziękowania

WSZYSTKIM LUDZIOM O DOBRYM I WRAŻLIWYM SERCU

za pozytywny odzew i nabycie sianka na stół wigilijny.

Dzięki Państwa hojności i bezinteresownej dobroci

będę mógł kontynuować codzienną rehabilitację

konieczną do utrzymania mojej sprawności fizycznej.

Serdeczne podziękowania kieruję również do

ks. Proboszcza Prałata Zbigniewa Stefańskiego i ks. Wikariusza Wojciecha Raszewskiego

za przychylność i umożliwienie przeprowadzenia takiej akcji w naszym kościele.

Z wdzięcznością za wrażliwość serca i złożony dar pieniężny w kwocie 2272,60zł,

Życzę wszystkim Braciom i Siostrom z naszej wspólnoty parafialnej,

aby święta noc Bożego Narodzenia przyniosła

radość, światło, nadzieję i pokój.

Z darem wdzięczności Adam Królewicz

8. Dziś przed kościołem do nabycia prasa katolicka: świąteczne numer Opiekuna z dodatkiem śpiewnik z kolędami, a także Gość Niedzielny, tygodnik Niedziela, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Możemy także nabyć już po raz dziewiąty Kalendarz Parafialny na rok 2017, w którym są zdjęcia z wydarzeń życia Parafii, mijającego roku. Wiele zdjęć m.in., z uroczystości przybycia Nuncjusza Apostolskiego Abp Celestino Migliore z Biskupem Kaliskim Edwardem oraz Odpust z udziałem Prymasa Kazachstanu - Abp Tomasza Pety. Cytaty Papieża Franciszka na każdy miesiąc i życzenia od nas Duszpasterzy. Kalendarz Parafialny otrzyma każda Rodzina na Kolędzie 2017. Kalendarz możemy nabyć jako prezent dla naszych krewnych, przyjaciół, znajomych. Można też nabyć kartki świąteczne z naszym kościołem Stoleckim.

Wszystkim Parafianom i Gościom My Kapłani Życzymy Dobrej Niedzieli

 

oraz dobrego przeżycia Wigilii Bożego Narodzenia 2016!

=======================================================

===============================================

===============================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU - 11 GRUDNIA 2016.

1. Dobiegamy połowy Adwentu. Pod koniec rozpoczynającego się tygodnia,a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Panem Bogiem – Sędzią Sprawiedliwym. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszą wspólnotą parafialną, gdzie umacniamy naszą przyjaźń z Panem Bogiem, aby dalej ukazywać ją innym.

2. Pomocą w dobrym przeżyciu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia niech będą Adwentowe Rekolekcje, które rozpoczniemy w piątek 16 grudnia 2016., a zakończymy w niedzielę 18 grudnia 2016. Rekolekcje Adwentowe poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej - Ksiądz Jacek ANDRZEJCZAK. Dzień Spowiedzi Św. Adwentowej dla całej Parafii odbędzie się w sobotę 17 XII 2016 .Przybędą Kapłani – Spowiednicy z naszego Dekanatu Złoczewskiego. Moi Kochani! Dołóżmy starań i tak zorganizujmy sobie czas, aby każdy z nas wziął udział  w rekolekcjach, a w sobotę, by każdy z nas pojednał się z Bogiem i bliźnimi. Bo jak pisał Adam Mickiewicz: „…wierzysz, że Pan Jezus narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, biada, jeśli nie narodzi się w Tobie!”.

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

OD 16 DO 18 GRUDNIA 2016.

Piątek: 16 grudnia 2016.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1500 Msza Św. z nauką dla Dzieci (Roraty).

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną.

Po Mszy Św.: Nauka dla Młodzieży.

Sobota: 17 grudnia 2016.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. ADWENTOWEJ.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.830.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1000.

SPOWIEDŹ Św. w Wielgie od godz.1000.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla DZIECI i MŁODZIEŻY, (Roraty).

SPOWIEDŹ Św. od godz.1130.

godz.1530(Wielgie) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ ŚW. PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 18 GRUDNIA 2016.

godz.900 Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1200 Msza Św. z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

3. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

4. Ksiądz Proboszcz Zbigniew, prowadzi rekolekcje adwentowe od piątku do dzisiejszej niedzieli 11.12.2016., w Parafii Św. Urszuli w Sieradzu.

5. W minioną środę 7.12.2016., odbył się pogrzeb śp.+ Kazimiera MATYSEK, lat 91, mieszkała w Kolonii Siekanie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od czwartku do soboty.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - cena świecy 6zł. Można też nabyć za dobrowolną kwotę sianko na stół wigilijny. Dochód za sianko przeznaczony jest jako nasza pomoc na rehabilitację dla ciężko chorego na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) naszego Parafianina - Pana Adama Królewicza. Bóg zapłać! za gest solidarności i pomocy wobec Pana Adama, który dzielnie przechodzi czas swojej ciężkiej choroby z żoną, dziećmi, z Rodziną.

Można też nabyć kartki świąteczna z naszą świątynią Stolecką, są kolejne nowe wzory kartek.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Tygodnia

 

oraz owocnych Rekolekcji ADWENTOWYCH!


=========================================

================================

======================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU - 4 GRUDNIA 2016.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

2. Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabościami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto właśnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Ten adwentowy wysiłek pięknie wpisuje się w zadania, jakie stawia przed nami tegoroczny program duszpasterski. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie i wołać: Przyjdź, Panie Jezu!

3. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Szczególnie w modlitwie pamiętajmy o Siostrze Letancji CAŁEJ - Nazaretance, pracującej w Kellerowce w Kazachstanie oraz o innych polskich Misjonarzach pracujących w Kazachstanie (m.in., Ks. Abp Tomasz Peta z Astany, który przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci Św. Wawrzyńca 10.08.br., i prosił nas o jedno „Zdrowaś...” za Kazachstan) Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. zobacz: http://wschod.misje.pl/aktualnosci/

5. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od czwartku do soboty o godz.1700.

6. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. Tego dnia przypada Odpust w Parafii Kliczków, suma o godz.1200.

7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił Papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele na Mszy Św. o godz.17.00 nastąpi wręczenie Cudownego medalika Dzieciom klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. oraz odbędzie się uroczystość włączenia do grona Kandydatów na Ministrantów oraz Kandydatki na Bielanki. Do Służby Bielanek należą dziewczęta, które jak Maryja pragną służyć Jezusowi w czasie różnych nabożeństw. Msze Św. w Uroczytość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP w Stolcu: rano o godz.9.00 i wieczorem o godz.17.00.

8. Parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach od 16 do 18 grudnia 2016., które poprowadzi Dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej, Ksiądz mgr lic. Jacek ANDRZEJCZAK.

Natomiast Ksiądz Proboszcz Zbigniew, prowadzi rekolekcje adwentowe dzisiaj w Parafii Przedborów, a od piątku do przyszłej niedzieli 11.12.2016., poprowadzi rekolekcje w Parafii Św. Urszuli w Sieradzu.

9. W tym tygodniu Pan Organista Leszek Królewicz zakończy dostarczanie OPŁATKÓW WIGILIJNYCH do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego! W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Biesiec, Filipole, Przylepka oraz Stolec za lasem i Nowa Droga – poniedziałek 5 XII 2016.,

- Stolec: od P. Krzemianowskich do szkoły, Stolec za Cmentarzem, Pogony,

i Stolec wieś: od P. Klimczyków do Młyna – we wtorek 6 XII 2016.

10. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 350 zł. Bóg zapłać!

11. W miniony czwartek 1 XII 2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Janina ŻBIK, lat 65, mieszkała w Wolnicy Niechmirowskiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - cena świecy 6zł. Można też nabyć za dobrowolną kwotę sianko na stół wigilijny. Dochód za sianko przeznaczony jest jako nasza pomoc na rehabilitację dla ciężko chorego na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) naszego Parafianina - Pana Adama Królewicza. Bóg zapłać! za gest solidarności i pomocy wobec Pana Adama, który dzielnie przechodzi czas swojej ciężkiej choroby z żoną, dziećmi, z Rodziną.

Można też nabyć kartki świąteczna z naszą świątynią Stolecką, są kolejne nowe wzory kartek.

Dziękuję bardzo, za wsparcie materialne Polskich Misjonarzy i Katolików mieszkających na Wschodzie, a zwłaszcza w Kazachstanie. Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

oraz opieki NIEPOKALANEJ NMP - Pani Adwentu!


==================================================

============================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 27 LISTOPADA 2016.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii w świecie. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.

2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy w tym tygodniu: w czwartek, piątek i sobotę szczególnie Dzieci, Młodzież oraz wszystkich Czcicieli Matki Bożej. Tegoroczne Roraty przebiegać będą pod hasłem: „W domu Królowej” i nawiązywać będą do Jubileuszu 300.lat Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a opowiadać będą o Jasnej Górze. Dzieci na Roraty przynoszą tradycyjnie lampiony oraz KARTECZKI lub Serca z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej, które wrzucać będą do specjalnej SKARBONY. Intencje te zostaną zawiezione zostaną do Ojców Paulinów na Jasną Górę.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w piątek 2 XII 2016., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 2 XII 2016.,                             od godz.1630 i Msza Św.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku i CHORYCH z racji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w czwartek i piątek od godz.900. Chorych tzw. świątecznych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

4. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 3 grudnia 2016., na Mszę Św., na godz.900.

5. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. wraz z Rodzicami, ZAPRASZAMY w imieniu krawcowej Pani Aldony Ociepa ze Świby, która uszyje stroje komunijne na mierzenie dzieci. Mierzenie, czy zdjęcie miary Dzieci klas III odbędzie się w najbliższą sobotę 3 grudnia 2016., o godz.1530, w kościele parafialnym w Stolcu.

6. Wczoraj, w sobotę 26 listopada 2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Eugeniusz KOLANEK, lat 87, mieszkał w Wielgiem. „Dobry, Jezu, a nasz Panie,...”.

7. Pan Organista Leszek Królewicz będzie dalej dostarczał do naszych domów OPŁATKI WIGILIJNE. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Wielgie od strony Stolca do Szkoły i Skrzyńska Droga: w poniedziałek 28 XI 2016.,

- Wielgie - Kuźnicka Droga, Stawek, od Szkoły w kierunku Dymku, od Kaplicy

w kierunku Dymku, od Kaplicy w kierunku Szynkielowa: we wtorek 29 XI 2016.

- Dąbrowa Miętka i Koźliny; w środę 30 XI 2016.

- Burdynówka, Jaźwiny, Lipiny, Kolonia Broszki i Doliny; w czwartek 1 XII 2016.

- Broszki wieś i Siekanie; w piątek 2 XII 2016.,

- Stolec-Krzyżanka i Łeszczyn; w sobotę 3 XII 2016.

8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać! W minionym tygodniu Panom Elektrykom za zmodernizowaną instalację elektryczną, nagłośnieniową w kościele w Niechmirowie wraz z wymaganym projektem, zapłaciłem kwotę 8.000.


9. W środę w liturgii przypada święto Św. Andrzeja Apostoła, Patrona Parafii i Gminy Złoczew. Suma Odpustowa w Złoczewie 30.11.2016., o godz.12.00.

Jest to także dzień IMIENIN naszego Pana Organisty z Niechmirowa - Pana Andrzeja MACIEJEWSKIEGO, któremu bardzo dziękujemy za 40.lat pracy jako "społeczny" Organista w Niechmirowie, a zarazem życzymy Panu Andrzejowi obfitości łask od Pana za wstawiennictwem swego Wielkiego Orędownika- Św. Andrzeja, Szczęść Boże!

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - cena świecy 6zł. Można też nabyć za dobrowolną kwotę sianko na stół wigilijny. Dochód za sianko przeznaczony jest jako nasza pomoc na rehabilitację dla ciężko chorego na stwardnienie zanikowe boczne (SLA) naszego Parafianina - Pana Adama Królewicza. Stwardnienie zanikowe boczne (SLA, ALS), to postępująca choroba neurologiczna. Jej istotą jest porażenie neuronów ruchowych, które prowadzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała. Bóg zapłać! za gest solidarności i pomocy wobec Pana Adama, który dzielnie przechodzi czas swojej ciężkiej choroby z żoną, dziećmi, z Rodziną.

Można też nabyć kartki świąteczne z naszą świątynią Stolecką.

11. Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kaliszu!

W święto św. Andrzeja Apostoła J.E. Biskup Kaliski Edward JANIAK będzie obchodził 20. rocznicę świeceń biskupich, które przyjął z rąk Jego Eminencji Henryka Kardynała Gulbinowicza 30 listopada 1996 roku w Archikatedrze Wrocławskiej. Z tej okazji jako wspólnota diecezjalna chcemy otoczyć naszego Pasterza szczególnym wsparciem i wdzięcznością, które niech wyrażą się przede wszystkim w modlitwie Kościoła Kaliskiego.

Ksiądz Biskup Edward, Dostojny Jubilat odprawi Mszę Św. dziękczynną w środę 30 listopada br., o godz.12.00 w Bazylice - Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

Kochani Parafianie! Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o Dostojnym Jubilacie, który ma swoje korzenie w naszej wspólnocie Stoleckiej. W związku z Jubileuszem Biskupa Edwarda, będę w środę w Kaliszu, by koncelebrować Mszę Św. za Jubilata.

Moi Kochani! Ksiądz Biskup Edward, gdy trzy tygodnie temu, nawiedził groby swoich Dziadków i naszą Parafię, z racji swojego Jubileuszu postanowił ofiarować dla naszej parafii, różne przedmioty, jakie otrzymał od ludzi, przez 20.lat bycia Biskupem. Przedmioty te (ponad 100.) każdy z nas może od dziś nabyć jako cegiełkę na misje, w kwocie 5,10,20zł, (można złożyć na misje także wyższą ofiarę). Wszystkie te rzeczy pięknie zapakowane, i wystawione w nawie bocznej, przed kaplicą                  Św. Walentego. Każdy z nas może mieć pamiątkę po Biskupie Edwardzie, a przy okazji wesprzeć misje.

Na uroczystość 20.lecia święceń biskupich została wykonana też piękna wystawa fotograficzna ukazująca sylwetkę naszego Biskupa Edwarda - Dostojnego Jubilata!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrego Tygodnia i owocnego Adwentu,

 

a wszystkim Andrzejom oraz innym Solenizantom i Solenizantkom, obfitości łask Bożych!


=======================================

================================

==========================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 20 LISTOPADA 2016.

1. Dzisiaj na zakończenie roku kościelnego, przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie każdej Mszy Św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. Także dzisiaj kończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu    z nas.

3. Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

4. We wtorek 22 listopada przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Panom Organistom: Leszkowi Królewiczowi i Andrzejowi Maciejewskiemu                oraz naszym Chórzystkom i Chórzystom, dziękujemy za ich piękną grę i śpiew, poprzez który, nasza dusza jeszcze bardziej kieruje się ku Bogu. Jednocześnie życzymy, za przyczyną Św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, błogosławieństwa i obfitości łask Bożych.

Z racji Św. Cecylii, wszystkich Chórzystów, Chórzystki i Panów Organistów zapraszamy na spotkanie dziś, w niedzielę na plebanię na godz.1700.

5. Kolejny rok liturgiczny dobiega końca. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.

6. Dziś w niedzielę 20.11.2016., na Mszy Św. o godz.900 poświęcone zostaną OPŁATKI Wigilijne, które będzie dostarczał do naszych domów Pan Organista Leszek Królewicz. Ofiary składane  przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W najbliższym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Gronówek, Rokitowiec i Gronów osiedle: w poniedziałek 21.11.2016.,

- Gronów i Kamionka przy byłej szkole: we wtorek 22.11.2016.,

- Kamionka i Kolonia Kamionka: w środę 23.11.2016.,

- Kolonia Niechmirów, Niechmirów bloki i od Państwa Wawrzyniak do P. Skowrońskiej;

w czwartek 24.11.2016.

- Niechmirów wieś; w piątek 25.11.2016.

- Wolnica Niechmirowska i Cisowa; w sobotę 26.11.2016.

7. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

8. Ogłoszenie charytatywne:

W dniach 23-30 listopada 2016r. odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. 
Wolontariusze gimnazjum i liceum będą zbierali żywność: przy kasach sklepu Biedronce w Złoczewie w dniach 25-27 listopada 2016., w pozostałe dni w bibliotece gimnazjum.

Dodaj świętom smaku, podaruj potrzebującym produkty z listy: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy, mąkę, bakalie.  Zachęcamy do zapisania ich na swojej przedświątecznej liście zakupów i przekazania ich wolontariuszom.

Zbiórka ta ma na celu uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby  osób żyjących w ubóstwie i zachęcić do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości, a także zapobiegać marnowaniu się żywności.

Zebrana żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym rodzinom w gminie, do domu dziecka, do środowiskowego domu pomocy, Siostrom Kamedułkom,

Szczegółowe informacje na stronie www.bankizywnosci.pl

9. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Opiekun, Gość Niedzielny. Można też otrzymać pamiątkę ze ŚDM z Krakowa, które przywiozłem z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa: książeczkę: Ambasador Polskości, która ukazuje obraz Polski na trzech płaszczyznach; Religii, Historii i Tradycji. oraz darmową gazetę Pielgrzym.

10. Dziś także w Niedzielę Chrystusa Króla odbywa się w naszym Dekanacie Złoczewskim zbiórka ofiar na pomoc naszym Siostrom Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa. W imieniu Siostry Przeoryszy Weroniki oraz wszystkich Mniszek Kamedułek ze Złoczewa (a jest Ich 19.), składam wielki Bóg zapłać! za gest pomocy, solidarności i dobroci wobec naszych Mniszek Kamedułek, które nieustannie modlą się za nas i całą diecezję, oraz Kościół i cały świat!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli, Dobrego Tygodnia

 

oraz odważnego świadczenia o Chrystusie naszym Królu i Panu!

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 LISTOPADA 2016.

1. Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

2. Dzisiaj w niedzielę 13 XI 2016., przeżywamy już VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pochylamy się po raz kolejny nad Kościołem w Iraku. zobacz: http://pkwp.org/, ZOBACZ TEŻ: https://domjozefa.tv/program/miedzynarodowy-kongres-przesladowanie-chrzescijan-xxi-wieku-retransmisja-cz-1/

 

Po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar dla prześladowanych Chrześcijan w Iraku.

3. Także dzisiaj w niedzielę na Mszy Św. o godz.1200 26.Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki do Nabożeństwa, aby jeszcze bardziej rozwijać w sobie ducha modlitwy oraz poznawać teksty pieśni religijnych.

4. W przyszłą niedzielę 20 listopada 2016., będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie każdej Mszy Św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Myśl o potrzebie aktu intronizacyjnego została zapoczątkowana w związku z wszczęciem w archidiecezji krakowskiej w 1996 roku procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Rozalii Celakówny, krakowskiej pielęgniarki i mistyczki, zmarłej w czasie II wojny światowej. Wówczas światło dzienne ujrzały jej zapiski i można było poznać treść udzielonych jej objawień prywatnych, w których Jezus domaga się m.in. aktu intronizacyjnego od narodu polskiego. Świadczy o tym choćby ten zapis: „Jest ratunek dla Polski: jeżeli mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów i całkowitym zwrotem do Boga”.

W 2013 roku biskupi powołali do istnienia Zespół ds. Ruchów Intronizacyjnych. Owocem dialogu i współpracy Zespołu z przedstawicielami różnych ruchów intronizacyjnych jest zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.ZOBACZ: http://episkopat.pl/nowenna-przed-jubileuszowym-aktem-przyjecia-jezusa-za-krola-i-pana/

Także za tydzień, w Niedzielę Chrystusa Króla odbędzie się w naszym Dekanacie Złoczewskim zbiórka ofiar na pomoc naszym Siostrom Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa, które nieustannie modlą się  za nas.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remontowany kościół w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyło 5 Rodzin na sumę 900 zł. Bóg zapłać!

6. Od jutra, to jest od poniedziałku do czwartku włącznie (14-17 XI 2016.), będę na rekolekcjach dla Kapłanów (w Krakowie). W tym czasie zastępować mnie będzie nasz Wikariusz Ksiądz Wojciech Raszewski.

7. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

8. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela. Możemy także wesprzeć naszych Braci i Siostry Chrześcijan prześladowanych w Iraku. Bóg zapłać! za gest solidarności i dobroci!

9. Moi Kochani! W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele Jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

W związku z kończącym się Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, będąc w październiku br., w Rzymie, poprosiłem Ojca Św. Franciszka o udzielenie naszej wspólnocie parafialnej Apostolskiego Błogosławieństwa. Po koniec października, otrzymałem z Watykanu następujące pismo:

Ojciec Święty Franciszek

udziela całym sercem Apostolskiego Błogosławieństwa

Księdzu Proboszczowi Zbigniewowi Stefańskiemu

i Wiernym Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

z okazji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia

wzywając przez wstawiennictwo Matki Najświętszej obfitości łask

i darów Bożych dla nieustannego stawania się w świecie widzialnym obliczem

Miłosiernego Ojca

podpisał. Ks. Arcybiskup Konrad Krajewski - Papieski Jałmużnik.

Watykan, dnia 19 października 2016 roku.

 

Moi Kochani Parafianie! Dziękując Ojcu Świętemu Franciszkowi za jego Apostolskie Błogosławieństwo, starajmy się wzywając przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, obfitości łask Bożych, stawać się w świecie w którym żyjemy, pracujemy, uczymy się, widzialnym obliczem Miłosiernego Ojca!