Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 1 MAJA 2016.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo po Mszy Św. o godz.1200.Na wspólnym śpiewie Litanii Loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz.1800 przed wieczorną Eucharystią.

2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji Ludzi Pracy.  1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We wtorek, 3 maja 2016., przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a Wielgiem o godz.1600. Będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

W uroczystość NMP Królowej Polski przypada Odpust w Parafii Pyszków, suma o godz.1200.

4. Z racji na przypadającego 4 maja wspomnienia Świętego Floriana, Wszystkich DRUHÓW STRAŻAKÓW z 6 Jednostek OSP naszej Parafii zapraszamy na Mszę Św. we wtorek 3 maja 2016., na godz.900. Przy tej okazji składamy Bóg zapłać! wszystkim Jednostkom OSP za ufundowanie dla Parafii nowego czerwonego ornatu z wizerunkiem Św. Floriana!

5. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

Po Mszach Św. w poniedziałek i środę odbędzie się do Krzyża Misyjnego, PROCESJA BŁAGALNA o Urodzaje i Błogosławieństwo w PRACY, o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

6. W przyszłą niedzielę 8 maja 2016., Dzieci klas III, przeżywać będą swoją I Komunię Św., na Mszy Św. o godz.1100. Do I Komunii Św. przystąpi 27. Dzieci.

Z racji I Komunii Św., 8 maja 2016., Msze Św. będą w Stolcu o godz.900 i 1100 (Nie będzie Mszy Św. o godz.1200). W Niechmirowie Msza Św. będzie wyjątkowo o godz.1800.

Pierwsza Spowiedź Św. Dzieci I Komunii Św., oraz Spowiedź Św. Ich Rodziców, Rodzin odbędzie się w sobotę 7.05.2016., o godz.1000.

Rodziców dzieci I Komunii Św. Proszę bardzo o udekorowanie kościoła.

Dzieci klas III zapraszamy na ostatnie spotkania formacyjne: w najbliższy poniedziałek 2.05.2016., na g.1700, w środę 4.05.2016., na g.1900 oraz w czwartek 5.05.2016., i w piątek 6.05.2016., na godz.1700. Obecność obowiązkowa.

7. Rodziców Dzieci Klas II, których Dzieci, w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na tegoroczną I Komunię Św. dzisiaj po Mszy Św. o godz.1200.

Generalne Sprzątanie kościoła na dzień I Komunii Św., rozpocznie się w środę od odkurzenia i mycia gzymsów Natomiast generalne szorowanie podłogi i sprzątania kościoła będzie w czwartek 5 maja 2016., od godz.900. Dziękuję firmie „Bacutil”, która co roku dostarcza ciepłą wodę. Natomiast wszystkie Mamy dzieci klas II, proszę przynieść ze sobą wiadra, szczotki do zamiatania i szczotki do szorowania oraz inne sprzęty do sprzątania.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Wielgiem w czwartek 5 maja 2016., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- w Niechmirowie: w piątek 6 maja 2016., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 6 maja 2016.,                             od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i  piątek 5 - 6 V 2016., od godz.900.

9. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 7 maja 2016., na Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej Królowej Pokoju o POKÓJ na świecie.

10. Moi Kochani Parafianie! W minionym tygodniu, w czwartek 28.04. i piątek 29.04. zostały zamontowane nowe meble sakralne w naszym wyremontowanym prezbiterium kościoła parafialnego: nowy Ołtarz eucharystyczny, Ołtarz Słowa Bożego - Ambona, 2 fotele dla Ks. Biskupa i głównego Celebransa i 4 fotele dla Koncelebransów lub ministrantów oraz 3 nowe ławki dla ministrantów.

Meble sakralne zostały zaprojektowane przez Księdza profesora Tadeusza Furdynę - Salezjanina z Łodzi, który w swoim dorobku 50 lat pracy kapłana - artysty, malarza, projektanta wnętrz kościołów, wykonał projekty do ponad 200 kościołów w Polsce i na świecie.

Nasz Ołtarz eucharystyczny nawiązuje do filarów w kościele, filary ołtarza symbolizują zaproszenie, wejście na ucztę. Na środku ołtarza jest brama- symbol bramy rajskiej, a na niej otwór do klucza - podświetlany, za otworem do klucza, rozjaśniony kolor symbolizuje niebo. Na dziurce od klucza - umieszczony jest krzyż - symbol, że tylko przez Krzyż, tylko przez Chrystusa wejdziemy do nieba, na wieczną ucztę, której zapowiedzią jest uczta eucharystyczna, która odbywa się na Ołtarzu.

Ołtarz Słowa Bożego-Ambona również nawiązanie do filarów, czyli zaproszenie do wejścia na ucztę Słowa Bożego. Na ambonie wyrzeźbiona jest gołębica - symbol Ducha Św., to znak, że Duch Święty ożywia w nas Słowo Boże, ożywia naszą wiarę, nadzieję i miłość!

Natomiast fotele nawiązują do wnętrza, do sklepienia kościoła, które tworzą łuki. Łuki tworzą powierzchnię zamkniętą, dlatego oparcia foteli są otwarte, oparcia przypominają skrzydła anielskie, a nawet polską husarię. Skrzydła to symbol, że jesteśmy posłani przez Boga do różnych życiowych zadań. Zielony kolor siedzisk, a nie czerwony przypomina, że Pan Bóg rozpoczynał stwarzać świat od zielonego koloru, że kolor zielony ożywia, zwiastuje nadzieję. Spotkanie w świątyni daje nam nadzieję na lepsze życie, nadzieję na życie wieczne!

Meble wykonała firma stolarska Pana Krzysztofa Woźniaka z Łeszczyna, której gratuluję i dziękuję za solidne wykonanie. Bóg zapłać!

Koszt mebli sakralnych wyniósł 28 tys. złotych. Na kwotę tę składa się: koszt projektu, rzeźba Ducha Św., materiał - drewno dębowe- dębina, malowanie, tapicer, robocizna. Zapłacono już 21 tys. złotych. Mamy jeszcze 7 tys. długu. Ołtarz i ambona są darem naszej Parafii w Roku Jubileuszu Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski.

11. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na ołtarz i remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont kościoła w Niechmirowie złożyła 1 Rodzina na sumę 300 zł. Natomiast na nowy ołtarz i ambonę dodatkową ofiar złożyło 7 Rodzin na sumę 650 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu Alpiniści i Elektrycy wymienili część żarówek na wieży i wokół kościoła w Stolcu. Koszt prac oświetleniowych 550 zł.

12. W minioną środę 27.04.2016., odbył sie pogrzeb zmarłego nagle śp.+ Czesław-Jerzy KOŚMIDER, lat 51, mieszkał w Stolcu. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

13. W imieniu Papieża Franciszka i naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda składam serdeczne Bóg zapłać! za ofiary złożone tydzień temu jako pomoc humanitarna dla Ukrainy, zebraliśmy kwotę 981zł 25 gr. Wpłacono na konto Nuncjatury Apostolskiej kwotę 1.000 zł.

W miniony wtorek 26.04.2016., z Caritas naszej Diecezji Kaliskiej otrzymaliśmy kolejne 40 ton jabłek (2 TIRY). Dziękuję bardzo za pomoc w rozładunku jabłek Panu Witoldowi CIACH i Panu Kościelnemu Marcinowi oraz Paniom Sołtys i Panom Sołtysom, a także wszystkim Osobom zaangażowanym w rozładunek i dostarczenie jabłek do naszych domów, Bóg zapłać! Była to ostatnia partia jabłek, gdyż z końcem kwietnia zakończyła się akcja „Jabłka” w Diecezji Kaliskiej. Natomiast jesienią br., (od października) akcja „Jabłka” ruszy na nowo.

14. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela W roku 1050-lecia Chrztu Polski można też nabyć dwa rodzaje kropielniczek - alabastrowych, które możemy zamontować w naszych mieszkaniach, by wychodząc z domu kreślić znak krzyża wodą święconą.


15. Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Konopnicy zaprasza na FESTYN promujący działalność Centrum, który odbędzie się w poniedziałek 2-go maja na terenie Parku Starowiejskiego w Konopnicy. Początek o godz. 16.30.

W programie:

- występy zespołów i grup tanecznych działających w Centrum

- kiermasz taniej książki

- stoisko z rękodziełem ludowym

- mała gastronomia

- atrakcje dla dzieci i młodzieży

Gwiazda wieczoru: Mariusz Kalaga (ok. godz. 19.00).

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

i Dobrej Majówki oraz opieki naszej Matki - Królowej Polski!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 24 KWIETNIA 2016.

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus przypomina nam o tym, byśmy się wzajemnie miłowali. W początkach chrześcijaństwa wzajemna miłość pomiędzy uczniami Chrystusa przyciągała i inspirowała pogan. Warto o tym pamiętać i żyć tak, by inni widzieli, że jesteśmy uczniami Jezusa.

2. We wszystkich Parafiach całej Europy, przeżywamy dziś, na prośbę Papieża Franciszka, dzień modlitwy i solidarności oraz pomocy materialnej Ukrainie, która zmaga się z wojną na wschodzie swojej granicy. Módlmy się o pokój dla narodu Ukrainy!

3. Jutrzejsze święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy o urodzaje. Chociaż dopiero w przyszłym tygodniu przeżywać będziemy specjalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące, chciejmy w naszej osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby przyniosły one obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy w dniu święta patronki naszego kontynentu, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Msze Święte o godz.1800. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia - 29 kwietnia, Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. Tam w Dachau zostali zamordowani kapłani naszej parafii: Ks. Proboszcz Feliks BALCERZAK (ur. 07.11.1877, Kopojno, zamordowany 04.05.1942., w Dachau) oraz ks. Wikariusz Edmund WIELEBSKI. Ks. Edmund Wielebski, syn Stanisława i Bolesławy z d. Misiak, urodził się 2.V 1915 r w Wieleniu n/Notecią.

Był uczniem gimnazjum w Wieleniu, a następnie w Czarnkowie, gdzie zdał maturę w 1932 roku. Potem wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku pod rektoratem ks. kan. dr H. Kaczorowskiego – również późniejszego więźnia Dachau. Był to pierwszy kurs, który rozpoczął 6 – letnie studia seminaryjne. W dniu 17. XII 1938r otrzymał święcenia kapłańskie z rąk J.E. ks. biskupa K. Radońskiego. Mszę prymicyjną odprawił 27. XII 1938r     w rodzinnym mieście – Wieleniu. Na pierwszą placówkę duszpasterską został skierowany do parafii Wojków, a od 1 IV 1939r do Szymanowic, potem od 1 IX 1939r do Stolca k/Złoczewa. Stamtąd 6 X 1941r zabrany został do obozu w Konstantynowie k/Łodzi, a następnie do obozu koncentracyjnego w Dachau - K. Blok 28/3, nr więźnia 28266.

Planowany wyjazd jesienią 1939 roku na dalsze studia do Rzymu przerwała II wojna światowa. Dnia 19. V 1942 roku zmarł w obozie koncentracyjnym w Dachau. zobacz. http://www.wielen.pl/content.php?cms_id=1509&lang=pl&p=p3

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz.1800, przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej.

6. I Komunia Św. Dzieci klas III odbędzie się 8 maja 2016., na Mszy Św. o godz.1100 w Stolcu. Dlatego dzieci klas III zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę 30.04.2016., na godz.1500. Obecność obowiązkowa.

7. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę na Jasną Górę dla Dzieci I Komunii Św., Ich Rodziców oraz innych Czcicieli Matki Bożej, dwoma autokarami. Wyjazd do Częstochowy  w czwartek 12 maja 2016., koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zapisy dla Dzieci I Komunii Św. oraz Ich Rodziców u Pani Katechetki Małgorzaty.

Natomiast na Pielgrzymkę do Krakowa, Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, wszystkie miejsca są już zajęte.

8. Rocznica I Komunii Św. dla Dzieci klas IV odbędzie się w niedzielę 15 maja 2016., na Mszy Św. o godz.1200.

9. Rodziców dzieci klas II, zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na               tegoroczną I Komunię Św. w przyszłą niedzielę 1 V 2016., po Mszy Św. o godz.1200.

10. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na nowy ołtarz, ambonę, sedilium i pozostałe meble do wyremontowanego prezbiterium kościoła w Stolcu złożyły 3 Rodziny na sumę 700 zł. Bóg zapłać!

Moi Kochani Parafianie! W tym tygodniu odbędzie się montaż nowego ołtarza i pozostałych mebli w prezbiterium przez Pana Stolarza. Nowy Ołtarz eucharystyczny pobłogosławi 22 maja 2016., Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Celestiono Migliore wraz z Biskupem Kaliskim Edwardem Janiakiem.

11. Wczoraj, w sobotę 23.04.2016., odbył się pogrzeb śp.+ Marianna MAJDA, lat 71, mieszkała w Gronówku. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KUBA ŁAWNICZEK, wolny, rzym. kat., zam. Wolnica Niechmirowska 22/3,

AGNIESZKA EWA OLEJNIK z domu STRYCHAREK, rozwiedziona cywilnie, rzym. kat.,

zam. Wolnica Niechmirowska 22/3. ZAPOWIEDŹ III.

MATEUSZ KRZYWANIA, stanu wolnego, rzym. kat., zam. Rokitowiec 25,

MAGDALENA PLEWIŃSKA, stanu wolnego, zam. Antonin. ZAPOWIEDŹ II.

13. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela. W roku 1050-lecia Chrztu Polski można też nabyć dwa rodzaje kropielniczek - alabastrowych, które możemy zamontować w naszych mieszkaniach, by wychodząc z domu kreślić znak krzyża wodą święconą. Cena kropielniczki 20 zł.

W imieniu Papieża Franciszka i naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda składam serdeczne Bóg zapłać! Wszystkim Ofiarodawcom, za dzisiejsze materialne wsparcie Narodu Ukrainy podczas naszego wychodzenia ze świątyni. Bóg zapłać! za gest dobroci i solidarności!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 KWIETNIA 2016.

Rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

1. W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2. To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę Niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, który rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W czasie Jubileuszu Roku Miłosierdzia hasłem tego tygodnia są słowa: „Powołani do Miłosierdzia”. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej, powołanych do Miłosierdzia, zapraszamy podczas Mszy Św. na godz.1800. Zobacz: http://archidiecezjalubelska.pl/blog/powolani-do-milosierdzia-tydzien-modlitw-o-powolania-17-23-04-2016/ lub http://pojdzzamna.pl/ lub www.facebook.com/mojepowolanie/

 

 

3. Dziś na Mszy Św. o godz.1200 11.Chłopców - Kandydatów zostanie przyjętych do grona Ministrantów. Są nimi:

1.      MICHAŁ TRONINA: syn Waldemara i Małgorzaty.

2.      OLIWIER WITCZAK: syn Pawła i Justyny.

3.      TYMOTEUSZ CAŁY: syn Pawła i Anety.

4.      JAN KRÓLEWICZ: syn Adama i Małgorzaty.

5.      ALEKSANDER BIAŁASZCZYK: syn Tomasza i Agnieszki.

6.      WIKTOR OGRABEK: syn Jana i Doroty.

7.      FILIP FALKOWSKI: syn Grzegorza I Agnieszki.

8.      NIKODEM GAŁĘZA: syn Jarosława i Magdaleny.

9.      ERNEST WITCZAK: syn Pawła i Justyny.

10     KAMIL KRZEMIANOWSKI: syn Jacka i Aldony.

11.     BŁAŻEJ SERWETA: syn Tomasza i Ireny.

Wszystkim nowym Ministrantom, życzymy gorliwości w Służbie Ołtarza! Rodzicom nowo-ustanowionych Ministrantów, gratulujemy oraz życzymy dalszego błogosławieństwa Bożego w mądrym, odpowiedzialnym wychowywaniu swoich synów, Szczęść Boże!

4. W sobotę 23 kwietnia 2016., będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Tego dnia przypada Odpust ku czci Św. Wojciecha w Parafii Burzenin, suma o godz.1200.

Św. Wojciech jest Patronem naszego Wikariusza - Księdza Wojciecha Raszewskiego, któremu już dziś życzymy obfitości łask Bożych, przede wszystkim powrotu do dobrego zdrowia, wstawiennictwa Maryi - Matki Kapłanów oraz dojrzewania do stania się Proboszczem - Dobrym Pasterzem! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 23 kwietnia 2016., o godz.1400. Obecność obowiązkowa.

6. Młodzież - Kandydatów do Bierzmowania, zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 22 kwietnia 2016., na godz.1800. Obecność obowiązkowa.

7. Parafia nasza wraz ze Szkołą Podstawową w Stolcu, organizuje dwudniową Pielgrzymko-Wycieczkę do Krakowa, Wieliczki, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 31 maja i 1 czerwca 2016 (wtorek-środa). Koszt wyjazdu 230 zł. W cenie: przejazd autokarem, zwiedzanie z Przewodnikiem Krakowa: Wawel, Stare Miasto, bilet do kopalni soli w Wieliczce oraz zwiedzanie kopalni soli z przewodnikiem, nocleg w Kalwarii Zebrzydowskiej z obiadokolacją i śniadaniem, zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic, ubezpieczenie. Zapisy od dziś w zakrystii lub kancelarii. Przy zapisach proszę podać nr Pesel oraz zaliczkę 100 zł. Jest już zapisanych 29 Dzieci z Opiekunami. Jest jeszcze 20 miejsc wolnych.

8. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na nowy ołtarz i pozostałe meble do wyremontowanego prezbiterium kościoła w Stolcu złożyło 7 Rodzin na sumę 900 zł. Natomiast na remont kościoła w Niechmirowie dodatkową ofiarę złożyła 1Rodzina na sumę 100 zł.  Bóg zapłać!

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROL BOROWIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie,

MARTA JANIK, panna, rzym. kat., zam. Wieluń, ZAPOWIEDŹ III.

DARIUSZ PAWEŁ JANIK, kawaler, rzym. kat., zam. Radziszów,

PAULINA KOWALSKA, panna, rzym. kat.,

zam. Stolec-Poduchowny 8. ZAPOWIEDŹ III.

KUBA ŁAWNICZEK, wolny, rzym. kat., zam. Wolnica Niechmirowska 22/3,

AGNIESZKA EWA OLEJNIK z domu STRYCHAREK, rozwiedziona cywilnie, rzym. kat.,

zam. Wolnica Niechmirowska 22/3. ZAPOWIEDŹ II.

MATEUSZ KRZYWANIA, stanu wolnego, rzym. kat., zam. Rokitowiec 25,

MAGDALENA PLEWIŃSKA, stanu wolnego, zam. Antonin. ZAPOWIEDŹ I.

10. Dziś przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Także dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza, przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na utrzymanie Kleryków naszego Seminarium Duchownego w Kaliszu, Bóg zapłać! za gest dobroci i szczodrobliwości.

Dziś także odczytywany jest komunikat naszego Biskupa Kaliskiego o zbiórce na Ukrainę:

„Na prośbę Papieża Franciszka oraz z upoważnienia J.E. Ks. Abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, niniejszym zarządzam zorganizowanie w niedzielę 24 kwietnia 2016 roku specjalną zbiórkę do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy po wszystkich Mszach Świętych na terytorium Diecezji Kaliskiej. (...) Ojciec Święty liczy, że wspólnoty katolickie wielkodusznie odpowiedzą na tę inicjatywę. Ofiary ze zbiórki winny być przekazane do Sekretariatu Stanu za Pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce niezwłocznie na konto Nuncjatury Apostolskiej w Polsce; numer konta: 16 1240 1037 1111 0010 6750 5086, Nuncjatura Apostolska w Polsce, Al. J.Ch Szucha 12, 00-582 Warszawa. tytuł przelewu; Pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Edward Janiak - Biskup Kaliski

Kalisz, dnia 13 kwietnia 2016 roku.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 KWIETNIA 2016.

NIEDZIELA BIBLIJNA rozpoczynająca VIII TYDZIEŃ BIBLIJNY.

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia.

Od 8 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Hasłem tegorocznego VIII Tygodnia Biblijnego są słowa nawiązujące do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa" por Dz 19,5. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego Słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. zobacz: http://biblista.pl/index.php

2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z Jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez udział w Eucharystii wieczornej o godz.1800. zobacz: http://chrzest966.pl/

3. Podczas dzisiejszych modlitw 10 kwietnia 2016., w sposób szczególny pamiętajmy w intencji Ojczyzny o jedność i pojednanie w naszym Narodzie oraz w intencji 96 Ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem, którzy 6 lat temu zginęli na terenie Rosji.

4. . Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 16 kwietnia 2016., o godz.1500. Obecność obowiązkowa.

5. W przyszłą niedzielę 17.04.2016.: Niedzielę Dobrego Pasterza, 11.Chłopców-Kandydatów zostanie przyjętych do grona Ministrantów na Mszy Św. o godz.1200.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składne na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na nowy ołtarz i ambonę oraz wykonywane sedilium oraz ławki dla ministrantów, do nowego prezbiterium złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

7. Moi Kochani Parafianie! Będę wdzięczny za każdą Waszą dodatkową ofiarę składaną w kopertach na tacę lub w kancelarii na nowy ołtarz, ambonę, sedilium dla celebransów oraz nowe ławki dla ministrantów. Nowy ołtarz, w niedzielę 22 maja poświęci Nuncjusz Apostolski w Polsce Abp Celestino MIGLIORE oraz nasz Biskupa Kaliski Edward JANIAK. Ołtarz z amboną i sedilium oraz ławki dla ministrantów zostaną zamontowane w nowym prezbiterium już niebawem, pod koniec kwietnia br. Koszt wyniesie około 20 tys. złotych, Stolarz otrzymał już zadadek na materiał (drewno - dębina) na kwotę 12 tys. złotych. Ufam, że wspólnym wysiłkiem dzieło to uda się nam sfinalizować. Ołtarz i ambona będą naszym Parafialnym wotum wdzięczności za dar CHRZU ŚW. w roku Jubileuszu 1050-lecia CHRZTU POLSKI.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROL BOROWIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie,

MARTA JANIK, panna, rzym. kat., zam. Wieluń, ZAPOWIEDŹ II.

DARIUSZ PAWEŁ JANIK, kawaler, rzym. kat., zam. Radziszów,

PAULINA KOWALSKA, panna, rzym. kat.,

zam. Stolec-Poduchowny 8. ZAPOWIEDŹ II.

KUBA ŁAWNICZEK, wolny, rzym. kat., zam. Wolnica Niechmirowska 22/3,

AGNIESZKA EWA OLEJNIK z domu STRYCHAREK, rozwiedziona cywilnie, rzym. kat.,

zam. Wolnica Niechmirowska 22/3. ZAPOWIEDŹ I.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: tygodnik Niedziela oraz nowy nr OPIEKUN, a w nim; Prymas Polski na Dniu Świętości Życia Kapłańskiego w Kaliszu; o Ewangelizacji na końcu świata: Dlaczego mieszkańcy Papui-Nowej Gwinei obcinają sobie palce? Znasz kogoś potrzebującego? Pomagasz potrzebującym? Napisz do Opiekuna.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli, Dobrego Tygodnia oraz radosnego spożywania Słowa Bożego w Rodzinach!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 3 IV 2016.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Zapraszamy na Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia dziś na godz.1500. (Godzina Miłosierdzia).

2. Od dziś w naszym kościele parafialnym mamy nowy obraz „Jezu ufam Tobie”. Obraz ma wymiary 206 cm wysokości i 102 cm szerokości, namalowany, na moją prośbę, przez Panią Lenę Mirzajewa, Polkę z Uzbekistanu, która jest magistrem malarstwa, ukończyła malarstwo sztalugowe przy Akademii Sztuk Pięknych w Taszkiencie. Pani Elena Mirzajewa ur. 6.07.1981 roku w Taszkiencie. Z Uzbekistanu przyjechała do Polski w 2011 roku jako repatriantka. W Wieluniu mieszkał jej dziadek Józef Dąbek, zasłużony w obronie Ojczyzny - Polski.

Nowy Obraz Jezusa Miłosiernego uroczyście poświęci Nuncjusz Apostolski w Polsce - Ks. Arcybiskup Celestino Migliore w obecności Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, którzy przybędą do naszej Parafii w niedzielę 22 maja 2016 na godz.1100.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Anonimowemu Ofiarodawcy (Rodzinie) z naszej Parafii za ufundowanie Obrazu Jezusa Miłosiernego do naszej świątyni Stoleckiej. Bóg zapłać!

3. Dziś, w niedzielę, po Mszy Św. o godz.1200, zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Mieszkańców DPS Skrzynno i Młodzieży z Ostrówka oraz Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Skrzynna, którym gratulujemy inwencji twórczej oraz dziękujemy za wystawienie w/w Misterium. Bóg zapłać!

4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro, przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Święta o godz.1800. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

5. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

6. W dniach 14-16 kwietnia 2016., (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia  z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.

7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 9 kwietnia 2016., o godz.1500. Obecność obowiązkowa.

8. Młodzież - Kandydatów do Bierzmowania, zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 8 kwietnia 2016., na godz.1800. Obecność obowiązkowa.

9. Chorych w naszych domach odwiedzimy w najbliższy czwartek i piątek                              7 i 8 kwietnia 2016., od godz.900.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROL BOROWIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie,

MARTA JANIK, panna, rzym. kat., zam. Wieluń, ZAPOWIEDŹ I.

DARIUSZ PAWEŁ JANIK, kawaler, rzym. kat., zam. Radziszów,

PAULINA KOWALSKA, panna, rzym. kat.,

zam. Stolec-Poduchowny 8. ZAPOWIEDŹ I.

11. W miniony piątek  1.04.2016., z Caritas naszej Diecezji Kaliskiej otrzymaliśmy 40 ton jabłek (2 TIRY). Dziękuję bardzo za pomoc w rozładunku jabłek Panu Markowi KAPICA i Panu Kościelnemu Marcinowi oraz Paniom Sołtys i Panom Sołtysom, a także wszystkim Osobom zaangażowanym w rozładunek i dostarczenie jabłek do naszych domów.

12. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 150 zł. Bóg zapłać! Dziękuję też Anonimowemu Ofiarodawcy, za ufundowanie do kaplicy w Wielgiem, nowego odkurzacza, który zastąpi poprzedni "zepsuty" odkurzacz. Bóg zapłać! za gest dobroci!

13. Dziś przed kościołem odbywa się (ostatnia w tym sezonie grzewczym) zbiórka ofiar na rachunek energetyczny, za ogrzewanie kościoła parafialnego (prawie 1.000zł). Bóg zapłać! za ofiarność i zrozumienie.

Także dziś po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: Opiekun i Gość Niedzielny z płytą CD, na której nagrana jest śpiewana modlitwa: Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia Miłosierdzia!

 

Jezu, ufam Tobie!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 27 MARCA 2016.

WIELKANOC A.D.2016.

1. Słowa życzeń wielkanocnych przesłał nam Biskup Kaliski Edward Janiak.

„W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego i 1050. rocznicy Chrztu Polski, składam serdeczne życzenia wielkanocnej radości.

Niech światło wiary, które promieniuje od Zmartwychwstałego Pana, umacnia w budowaniu dobra każdego dnia, a zadziwienie nad pustym Grobem prowadzi do postawy wdzięczności za dar chrztu świętego.

Niech zatem Zmartwychwstanie Chrystusa, które przypieczętowało pojednanie Boga z człowiekiem i związało Niebo z ziemią, będzie źródłem nieustannego światła dla naszych serc i umysłów.

Z darem pamięci modlitewnej u Świętego Józefa Kaliskiego i radosnym Alleluja

Edward Janiak

Biskup Kaliski

Kalisz, Wielkanoc 2016 roku.

2. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Msze Święte dziś w Stolcu: o godz.600(rezurekcja) i godz.1200, w Niechmirowie                    o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. (Nie ma Mszy Św. w Stolcu o g.900.

3. Jutro 28 marca 2016., drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek, zwany „Poniedziałkiem Anioła”, który zwiastował Zmartwychwstanie Chrystusa! Pamiętajmy także, że jest to dzień, w którym modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II oraz Kaliskie Seminarium Duchowne. Jutro przed kościołem będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Kaliszu i KUL, za które składam serdeczne Bóg zapłać! Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

4. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę czcicieli Matki Bożej Różańcowej na godz.900.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piąteku w piątek 1.04.2016., od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Chorych w naszych domach odwiedzimy tydzień później; w czwartek i piątek 7 i 8 kwietnia 2016., od godz.900.

5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas                             i rozpoczniemy 72. Tydzień Miłosierdzia.

6. W najbliższy piątek 1 kwietnia 2016., z Caritas Diecezji Kaliskiej otrzymamy kolejną dostawę darmowych jabłek (40 ton). Dlatego Panie i Panów Sołtysów uprzejmie proszę o pomoc w rozprowadzeniu jabłek. Jak poprzednio zapraszam około godz.1100 z przyczepą przed remizę OSP Stolec.

7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 2 kwietnia 2016., o godz.1500. Obecność obowiązkowa.

8. W miniony Wielki Czwartek 24.03.2016., zmarł śp.+ Zbigniew ŚWIERSZCZAK, lat 73, mieszkał w Kamionce (do 3 marca 2016). Jego pogrzeb odbędzie się w Polkowicach; w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Polkowicach, przy ul. Spokojnej, we wtorek 29.03.2016., o godz.1300. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

10. Przed kościołem do nabycia świąteczna parsa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

11. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia; Niech wybrzmią dziś na nowo słowa modlitwy Papieża Franciszka z Drogi Krzyżowej w Rzymskim Koloseum z Wielkiego Piątku 2016., : Krzyżu Chrystusa, naucz nas, że pozorne zwycięstwo zła znika w obliczu pustego grobu, wobec pewności Zmartwychwstania i miłości Boga, której nic nie jest w stanie zwyciężyć ani przyćmić czy osłabić.

Niech zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromienia swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów w stawaniu się świadkami Jego Miłości Miłosiernej! Wesołego Alleluja!!!

Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 20 MARCA 2016.

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Ludziom młodym życzymy, by przyjęli do swojego serca Chrystusa. Niech będzie dla nich najlepszym Przyjacielem i Przewodnikiem we wszystkich ziemskich zmaganiach.

Zapraszam Was Kochani Parafianie i Goście na Drogę Krzyżową dziś po południu, na godz.1700. Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Przeżyjmy te dni jak powinien przeżyć człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zapraszamy w tych dniach wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni parafialnej na Nabożeństwa o godz.1700.

3. WIELKI CZWARTEK, to dzień naszego dziękczynienia Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Zapraszam na uroczystą Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej Parafian i Gości, szczególnie Dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Św., które przybędą ze świecami (15min., przed Mszą Św.), w czasie której odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

Po Mszy Św., nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – pamiątka więzienia Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy do godz.2100.

4. WIELKI PIĄTEK to dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA JEZUSA CHRYSTUSA na KRZYŻU. W tym dniu na całym świecie nie odprawia się Mszy Św., - Pan Jezus składa Siebie Bogu Ojcu w ofierze Krzyża. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest ADORACJA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa razy można się posilić (post ścisły obowiązuje osoby od 18-60-roku życia). W tym dniu Kościół nie udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Po Nabożeństwie Krzyża przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz.2100.

5. WIELKA SOBOTA to dzień ciszy – Pan Jezus w Grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz.1000 do godz.2100. Tradycyjnie proszę o WARTĘ przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków Wszystkich 6.Jednostek z terenu naszej Parafii.

ZAPRASZAMY Was Kochani PARAFIANIE na Adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w Wielka Sobotę 26.03.2016., według następującego porządku:

- Mieszkańców Burdynówki i Łeszczyna ZAPRASZAMY na godz.1000,

- Wielgie, Cisowa – godz.1100,

- Gronów, Rokitowiec i Gronówek – godz.1200,

- Kamionka, Niechmirów, Kol. Kamionka, Kol. Niechmirów, Wolnica Niechm. – godz.1300,

- Dąbrowa Miętka, Broszki, Lipiny, Jaźwiny, Doliny, Siekanie – godz.1400,

- Dzieci z całej Parafii – godz.1500,

- Biesiec, Filipole, Przylepka – godz.1600,

- Stolec, Koźliny – godz.1700,

godz.1700 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

- Młodzież całej Parafii – godz.2000.

W Wielką Sobotę tradycyjnie udajemy się do kościoła ze święconym, aby poświęcić pokarmy na stół wielkanocny.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW na stół Wielkanocny:

- Wielgie: godz.900,

- Niechmirów: godz.930,

- kościół Parafialny w Stolcu: godz.1100, 1300 i 1500.

W Wielką Sobotę o godz.1700 rozpoczniemy Wigilię Paschalną Wielkiej Nocy. W czasie nabożeństwa nastąpi poświęcenie ognia, nowego paschału, wody chrzcielnej, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne i wyznamy wiarę w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego! Na liturgię Paschalną proszę przynieść świece. Szczególnie w tym roku, kiedy przeżywamy Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski, przybądźmy na tę liturgię, by odnowić w sobie łaskę CHRZTU świętego.

6. W niedzielę 27 marca 2016., UROCZYSTOŚĆ ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – WIELKANOC 2016! – największe święto CHRZEŚCIJAN! Msze Św. w Wielkanoc: REZUREKCJA z procesją o godz.600 (już według czasu letniego), (Nie będzie Mszy Św. o godz.900), godz.1030(Niechmirów), godz.12.00 i godz.1400(Wielgie) Do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszamy: Parafian i Gości, a także Asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci z ERM, Druhów Strażaków, Panie i Panów niosących chorągwie, feretrony, świece. Tego dnia przechodzimy też na czas letni.

7. Bóg zapłać! za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom: Sołectwa Wielgie, Sołectwa Dąbrowa Miętka, Sołectwa Łeszczyn, Stolec-Krzyżanka, wsi Burdynówka, Sołectwa Biesiec i Wolnica Niechmirowska. Bóg zapłać! też za odnowienie przydrożnych Krzyży i Kapliczek, które są wyrazem naszej żywej Wiary!

Dziękuję też za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200zł. Bóg zapłać!

Po świętach wielkanocnych, w kwietniu 2016., do nowego prezbiterium kościoła parafialnego w Stolcu zostanie wstawiony nowy ołtarz eucharystyczny, ambonka oraz sedilia dla Biskupów, Kapłanów i Ministrantów. Meble do prezbiterium już zostały wykonane (drewno - dębina), teraz będą odpowiednio lakierowane i obijane tapicerką.

8. W minioną środę 16.03.2016., o godz.1700 w Parafii Burzenin odbyło się pożegnanie zmarłego tragicznie Wikariusza tej Parafii - śp. + Księdza Marka Bobka, a w czwartek 17 marca 2016., odbył sie pogrzeb śp.+ Ks. Marka w jego Rodzinnej Parafii Wszystkich Świętych w Kretkowie, koło Jarocina. Bóg zapłać! wszystkim, którzy w tych dniach uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych, szczególnie dziękuje Młodzieży, którą uczył Ks. Marek w Gimnazjum w Burzeninie oraz Wszystkim, którzy modlili się, i modlą się za zmarłego młodego kapłana + Księdza Marka. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

Relacja fotograficzna z pogrzebu śp.+ Księdza Marka jest na stronach internetowych http://sieradz.naszemiasto.pl/artykul/pogrzeb-ksiedza-marka-bobka-w-kretkowie-zdjecia,3680000,artgal,t,id,tm.html lub http://infotydzien.info/platformy2/10129-pogrzeb-%C5%9Bp-ksi%C4%99dza-marka-bobka-w-parafii-wszystkich-%C5%9Bwi%C4%99tych-w-kretkowie-w-relacji-ks-zbigniewa-stefa%C5%84skiego-fotogaleria.html.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARKADIUSZ KASIEWICZ, kawaler, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Wodna,

ELŻBIETA KINGA KLIMCZYK, panna, rzym. kat.

zam. Stolec-Krzyżanka,          ZAPOWIEDŹ III.

10. Dziś przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun i Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

i Owocnego przygotowywania się na święta Wielkiej Nocy przez Wielki Tydzień!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 13 MARCA 2016.

1. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami!

2. W najbliższą sobotę 19 marca 2016., przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego oraz naszej Diecezji Kaliskiej. Msze Święte w tym dniu o godz.900 i 1700. Na Msze Święte zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Również tego dnia odprawię Mszę Św. w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą o godz.1200 ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować Marsz dla Jezusa. Przygotujmy zatem palmy i transparenty mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa. Zorganizujemy również w tym czasie konkurs tak na największą i najpiękniejszą palmę, jak i na najpiękniejszy transparent.

4. Także za tydzień w Niedzielę Palmową 20 marca 2016., po raz trzynasty  odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ,   świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz.1700.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 19 marca 2016., o godz.1500. Obecność obowiązkowa.

6. Ostatnia Katecheza Przedmałżeńska odbędzie się w najbliższą sobotę 19 marca 2016., o godz.1930.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł. Dziękuję też za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom Sołectwa Gronów-Rokitowiec i Sołectwa Stolec.

8. W miniony czwartek 10 marca 2016., odbył się pogrzeb śp.+  Józef KOWALCZYK, lat 91, mieszkał w Gronowie. Natomiast we wtorek 15 marca 2016., o godz.1300 odbędzie się pogrzeb śp.+ Józef HAŁUBIEC, który ostatnio przebywał w DPS w Sieradzu, a wcześniej mieszkał w Stolcu „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARKADIUSZ KASIEWICZ, kawaler, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Wodna,

ELŻBIETA KINGA KLIMCZYK, panna, rzym. kat.

zam. Stolec-Krzyżanka,          ZAPOWIEDŹ II.

10. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka; Niedziela, Gość Niedzielny, a w nim o nawróconym polskim lekarzu, uzdrowionym przez Jezusa z metody in vitro. Jest też nowy nr Opiekuna, a w nim m.in., o relikwii chrześcijaństwa; o obrusie z Ostatniej Wieczerzy Pana Jezusa oraz  kartki wielkanocne z naszą świątynią Stolecką.

11. Moi Kochani Parafianie! W miniony piątek 11 marca 2016., na drodze przy ulicy 1 Maja w Sieradzu, w wypadku samochodowym, zginął Ksiądz Wikariusz z Parafii Burzenin - śp.+ Ksiądz Marek BOBEK, który miał niespełna 26 lat (ur. 11 maja 1990.), w Kapłaństwie od 23 maja 2015 roku (zaledwie 10 miesięcy). Ksiądz Marek był bardzo gorliwym kapłanem, pełnym dobrych pomysłów duszpasterskich, człowiekiem radosnym, pogodnym, mający bardzo dobry kontakt z młodzieżą.

Kiedy odbędzie się Jego pogrzeb jeszcze nie ustalono, gdyż każda Ofiara wypadku komunikacyjnego musi mieć sekcję zwłok. Dopiero po niej, Prokurator zezwoli na wydanie Ciała zmarłego, co nastąpi w poniedziałek lub we wtorek.

Pogrzeb będzie miał dwie części: jednego dnia zostanie odprawiona Msza Św. żałobna w Parafii Burzenin, a na drugi dzień Msza Św. pogrzebowa w Parafii Kretków, koło Jarocina, z której pochodzi + Ksiądz Marek, który był jedynym synem Matki. Zobacz: http://www.opiekun.kalisz.pl/index.php?dzial=artykuly&id=5453

 

Polećmy zmarłego Księdza Marka, który przyjeżdżał także do naszej parafii z posługą duszpasterską Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

oraz szczęśliwego, bezpiecznego podróżowania.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 6 MARCA 2016.

1. Dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu kończymy rekolekcje szkolne i parafialne. Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas łaski, gdy w Kościele Powszechnym trwa Jubileusz MIŁOSIERDZIA. Dziękuję bardzo Ojcu Rekolekcjoniście, którym jest  Ksiądz Prałat prof. dr hab. IRENEUSZ WERBIŃSKI - profesor zwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od kilku tygodni Ks. Profesor jest Członkiem Polskiej Akademii Nauk (PAN) oraz Członkiem Zarządu PAN, Wydziału Humanistycznego. Gratulujemy tego największego osiągnięcia w dziedzinie polskiej nauki. Tym bardziej dziękujmy za przyjecie zaproszenia, za trud głoszenia rekolekcji, które mają nam pomóc dobrze przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy też księdzu Profesorowi Ireneuszowi, że ofiary dziś zbierane na tacę jako podziękowanie za głoszenie rekolekcji - Ksiądz Profesor przeznaczył, jako pomoc w remoncie Klasztoru Mniszek Kamedułek w Złoczewie, które nieustannie modlą się za Nas Wszystkich. Bóg zapłać!

Niech Chrystus Miłosierny obdarza swoim Błogosławieństwem, Łaskami oraz Darem Mądrości, nieustannie pomnażanym przez Księdza Profesora. Szczęść Boże!

2. Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku oraz Chorych z racji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, odbędą się w najbliższy czwartek 10.03. i w piątek 11.03.2016., od godz.900. Chorych „świątecznych” proszę jeszcze zgłaszać w kancelarii lub dziś po Mszy Św. w  zakrystii.

3. Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. wraz ze swoimi Dziećmi, zapraszamy po odbiór strojów komunijnych w najbliższą sobotę 12 marca 2016., o godz.1500, w zakrystii kościoła parafialnego.

4. Kolejna Katecheza Przedmałżeńska odbędzie się w najbliższą sobotę 12 marca 2016., o godz.1930.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Dziękuję też za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Mieszkańcom Sołectwa: Broszki, Kamionka,

6. W miniony czwartek 3 marca 2016., odbył się pogrzeb śp.+ Marianna PARZYBÓT, lat 85, mieszkała w Kamionce. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARKADIUSZ KASIEWICZ, kawaler, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Wodna,

ELŻBIETA KINGA KLIMCZYK, panna, rzym. kat.

zam. Stolec-Krzyżanka,          ZAPOWIEDŹ I.

8. Wszystkich Wiernych zachęcamy też do gorliwego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale dziś po sumie, i Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 11.03.2016., o godz.1700.

9. Po Mszy Św. do nabycia prasa i kartki świąteczne z naszą świątynią Stolecką.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

oraz wiernego trwania w postanowieniach Rekolekcyjnych!!!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 LUTEGO 2016.

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które odbędą się w tym tygodniu. Rekolekcje Szkolne dla dzieci ze Szkół Podstawowych rozpoczną się w środę 2.03. 2016., o godz.1000 w kościele parafialnym w Stolcu. Natomiast Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w piątek 4.03.2016. Rekolekcje Parafialne poprowadzi Ks. prałat prof. dr hab. IRENEUSZ WERBIŃSKI - profesor zwyczajny z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia.

Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej i serwisie internetowym www.parafiastolec.pl .

2. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Parafialny Dzień Spowiedzi Wielkopostnej przeżyjemy w sobotę 5.03.2016.

3. Wszystkich bez wyjątku, dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy też do gorliwego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. CHORYCH z racji I Piątku i nadchodzących świąt Wielkanocnych odwiedzimy za dwa tygodnie: w czwartek i piątek 10 i 11 marca 2016.

5. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM: 4 III – św. Kazimierz, królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.

6. W miniony czwartek 25.02.2016., z Caritas naszej Diecezji Kaliskiej otrzymaliśmy 40 ton jabłek (2 TIRY). Dziękuję bardzo za pomoc w rozładunku jabłek Panu Witoldowi CIACH i Panu Kościelnemu Marcinowi oraz Paniom Sołtys i Panom  Sołtysom, a także wszystkim Osobom zaangażowanym w rozładunek i dostarczenie jabłek do naszych domów, Bóg zapłać! Przed świętami wielkanocnymi zamówię kolejną partię jabłek.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 150 zł. Bóg zapłać!

8. Dziś po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny i Niedziela, dla dzieci miesięcznik Mały Gość Niedzielny.

Także dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na ogrzewanie kościoła (800 zł) oraz na ubezpieczenie naszych kościołów, cmentarza, kaplicy cmentarnej oraz pozostałych budynków parafialnych (koszt 1.500 zł). Bóg zapłać! za pomoc i solidarność parafialną!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy dobrej Niedzieli

oraz owocnych Rekolekcji Szkolnych i Parafialnych!


PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

OD 4 DO 6 MARCA 2016.

Piątek: 4 marca 2016.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla Dzieci.

godz.1700 DROGA KRZYŻOWA i Msza Św. z nauką ogólną.

Po Mszy Św.: Nauka dla Młodzieży; Kandydaci do Bierzmowania obowiązkowo.

Sobota: 5 marca 2016.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. WIELKOPOSTNEJ.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.830.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1000.

SPOWIEDŹ Św. w Wielgie od godz.1000.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla DZIECI i MŁODZIEŻY,

SPOWIEDŹ Św. od godz.1130.

godz.1530(Wielgie) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ ŚW. PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 6 MARCA 2016.

godz.900 Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1200 Msza Św. z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Po Mszy Św.: GORZKIE ŻALE.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POPROWADZI

Ks. Prałat prof. dr hab. IRENEUSZ WERBIŃSKI

Profesor zwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

„Miłosierni jak Ojciec”
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 LUTEGO 2016.

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Pamiętajmy w modlitwie o polskich misjonarzach posłanych do różnych narodów („ad genetes”). Szczególnie modlitwą obejmijmy Siostrę Letancję Całą - naszą Nazaretankę, która pracuje na misjach w Kazachstanie (Kellerowka) i Księdza Mikołaja Skóreckiego, który pracuje na misjach w Niemczech (Darmstad).

3. Trwa okres Wielkiego Postu, czas szczególnego naszego nawracania się i przygotowywania się na radosne święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!

Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.1700, Gorzkie Żale dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. o godz.1200.

4. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca  w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej w ciągu tygodnia przed każdą Mszą Św.

5. Parafialne Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 4 do 6 marca 2016., Szkolne rekolekcje dla dzieci odbędą się od 2 marca br. Parafialny Dzień Spowiedzi Św. wielkopostnej odbędzie się w sobotę 5 marca 2016. Rekolekcje w tym roku poprowadzi Ksiądz Profesor  z Uniwersytetu w Toruniu - Ks. prałat profesor zwyczajny Ireneusz WERBIŃSKI, były wikariusz naszej Parafii Stoleckiej.

6. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, o papieżu Franciszku, który w lipcu br., ma przybyć do naszej Ojczyzny, na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

7. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi, zlecił przeprowadzanie kontroli wykonanego remontu zabytkowej kaplicy dworskiej w Niechmirowie. Dlatego w miniony poniedziałek 15 lutego 2016 roku, odbyła się kontrola, przeprowadzona przez 4 Osoby wskazane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi. W wyniku kontroli Kierownik robót i Inspektor Nadzoru budowlanego oraz Konserwator Zabytków, oświadczyli, że roboty budowlane przy kościele w Niechmirowie, w ramach zrealizowanego zadania Zachowanie dziedzictwa historycznego poprzez remont dachu i elewacji Kaplicy dworskiej w Niechmirowie” zostały wykonane prawidłowo, zgodnie ze sztuką budowlaną, z zastosowaniem materiałów dopuszczonych do stosowania w budownictwie, posiadających wymagane certyfikaty i świadectwa jakości. W czasie kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w analizowanym obszarze.

8. W miniony wtorek 16.02.2016., odbył się pogrzeb śp.+ Józef WITKOWSKI, lat 66, mieszkał w Wielgiem. Natomiast we wtorek 23.02.2016., o godz.1200, w Parafii Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, odbędzie się pogrzeb zmarłego nagle Starosty Sieradzkiego: śp. + Dariusz OLEJNIK, lat 56. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. W najbliższy czwartek 25 lutego 2016., koło południa, z Caritas Diecezji Kaliskiej otrzymamy kolejny transport jabłek, tzw. „putinówki”. Dlatego uprzejmie proszę Panie Sołtys i Panów Sołtysów o pomoc w dostarczeniu jabłek do naszych Rodzin. Bóg zapłać! za pomoc    i miłą współpracę.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach Św., przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na rachunek elektryczny - za ogrzewania kościoła prawie 800 zł oraz na ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych. Na bezpiecznie budynków parafialnych mamy do zapłaty kwotę 1.500 zł. w ramach ogólno-diecezjalnego ubezpieczenia kościołów i budynków kościelnych w firmie Generali.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela. Dziś także przed kościołem możemy wesprzeć materialne polskich misjonarzy posłanych do narodów świata „Ad Gentes”. Dziękuję bardzo za dar serca wobec Polskich Misjonarzy i Misjonarek. W 97 krajach świata jest Ich na Misjach 2.040. Wśród nich wspomniana już Siostra Letancja i Ksiądz Mikołaj, którzy pochodzą z naszej parafii. Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli oraz Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży udanego kolejnego Tygodnia Ferii Zimowych.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 LUTEGO 2016.

PARAFIALNY ODPUST ŚW. WALENTEGO - PATRONA ZAKOCHANYCH

oraz DZIEŃ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

1. Dziś w niedzielę 14 lutego 2016., nasza wspólnota Parafialna przeżywa ODPUST  ku czci Św. Walentego, Patrona Parafii i Patrona Zakochanych. Msze Św. dzisiaj tylko w Stolcu o godz.900, 1700 i SUMA ODPUSTOWA o godz.1200. Sumę Odpustową i kazania na wszystkich Mszach Św. wygłosi Ks. Prałat Krzysztof NAWROCKI - senior, były proboszcz Parafii Św. Marcina w Kępnie. Po sumie odpustowej zamiast procesji odmówimy Litanię do Św. Walentego.

Każdy z nas, kto przybył na Odpust Św. Walentego , otrzyma „Serce Św. Walentego”. Serca św. Walentego (ok.1 400 sztuk), w tym roku, upiekły Panie z Sołectwa Dąbrowa Miętka. Na ręce Pani Sołtys - Pani Haliny SOSIN, bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Dziewczętom oraz Osobom, które podjęły się tego zadania. Bóg zapłać!

Moi Kochani! Każdy z nas zostanie obdarowany „Sercem św. Walentego”, aby pamiętać, by mieć wielkie Serce dla Boga i wielkie, dobre Serce dla Bliźnich, jak Św. Walenty!

2. Dzisiejszy dzień 14 lutego jest zarazem DNIEM PARAFIALNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Dlatego zapraszam Was Kochani Parafianie na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według następującego porządku:

- Mieszkańców Wielgie i Cisowa – zapraszam na godz.1000,

- Łeszczyn: godz.1030,

- Gronówek, Gronów i Rokitowiec; godz.1100,

- Kamionka, Niechmirów, Kolonia Niechmirów i Kolonia Kamionka; godz.1130,

- godz.1200 SUMA ODPUSTOWA.

- Dąbrowa Miętka; godz.1300,

- Broszki, Doliny i Siekanie; godz.1330,

- Wolnica Niechmirowska; godz.1400,

- Burdynówka, Jaźwiny i Lipiny; godz.1430,

- Adoracja Indywidualna - Koronka do Miłosierdzia Bożego godz.1500.

- Koźliny, Biesiec, Filipole, Przylepka; godz.1530,

- Sołectwa Stolec; godz.1600,

- Młodzież z Gimnazjum, szkół Średnich i Kandydaci do Bierzmowania; godz.1630.

- Godz.1700 – Msza Św., i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dziś przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – Rodziców, dziadków, dzieci i wnucząt. Narzeczonym przygotowującym się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przypominamy o katechezie Przedmałżeńskiej.

3. Młodych – Zakochanych, którzy w ciągu najbliższych 2 lat, planują zawrzeć sakrament małżeństwa, zapraszamy na KATECHEZĘ PRZEDMAŁŻEŃSKĄ, w kolejną sobotę 20.02.2016, na godz.1930 do kościoła parafialnego w Stolcu.

4. W minioną Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czas szczególnego naszego nawracania się i przygotowywania się na radosne święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa!

Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz.1700, Gorzkie Żale dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. o godz.1700.

5. Parafialne Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 4 do 6 marca 2016., Szkolne rekolekcje dla dzieci odbędą się od 2 marca br. Parafialny Dzień Spowiedzi Św. wielkopostnej odbędzie się w sobotę 5 marca 2016. Rekolekcje w tym roku poprowadzi Ksiądz Profesor  z Uniwersytetu w Toruniu - Ks. prałat profesor zwyczajny Ireneusz WERBIŃSKI, były wikariusz naszej Parafii Stoleckiej.

6. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i polskich misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii; w minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać!

8. Dziś przed kościołem do nabycia prasa katolicka; Gość Niedzielny, nowy numer Opiekuna, a w nim, m.in., dwa artykuły o naszej parafii i Siostrze Oldze Saroskiej

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

oraz wstawiennictwa Św. Walentego - Patrona zakochania w Bogu i w Człowieku!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 LUTEGO 2016.

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

3. W najbliższą środę 10.02.2016., przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu.                        Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy: w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1500. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

6. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz.1000, pomodlimy się za Chorych i tych, którzy nimi się opiekują. Podczas Mszy Św. udzielany będzie sakrament Namaszczenia Chorych.

7. W piątek natomiast rozpoczniemy Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie dzieci klas III, która przygotowują się do I Komunii Św. i Młodzież - Kandydatów do bierzmowania. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz.1700. Nabożeństwo: Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę wyjątkowo po Mszy Św. o godz.1700.

8. Za tydzień, w niedzielę 14 lutego 2016., nasza wspólnota Parafialna przeżywać będzie ODPUST  ku czci Św. Walentego, Patrona Parafii i Patrona Zakochanych. Św. w tym dniu będą tylko w Stolcu o godz.900, 1700 i SUMA ODPUSTOWA o godz.1200. Sumę Odpustową i kazania na wszystkich Mszach Św. wygłosi Ks. Prałat Krzysztof NAWROCKI - senior, były proboszcz Parafii Św. Marcina w Kępnie. Po sumie odpustowej zamiast procesji odmówimy Litanię do Św. Walentego.

Każdy z nas, kto przybędzie na Odpust Św. Walentego , po każdej Mszy Św., otrzyma, już po raz drugi, „Serce Św. Walentego”. Serca św. Walentego (ok.1 200 sztuk), w tym roku, upieką Panie z Sołectwa Dąbrowa Miętka. Na ręce Pani Sołtys - Pani Haliny SOSIN, bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Dziewczętom, które podejmą się tego zadania. Bóg zapłać!

Moi Kochani! Każdy z nas zostanie obdarowany „Sercem św. Walentego”, aby pamiętać, by mieć wielkie Serce dla Boga i wielkie, dobre Serce dla Bliźnich, jak Św. Walenty!

9. Dzień 14 lutego jest zarazem DNIEM PARAFIALNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Dlatego zapraszam Was Kochani Parafianie na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według następującego porządku:

- mieszkańców Wielgie i Cisowa – zapraszam na godz.1000,

- Łeszczyn: godz.1030,

- Gronówek, Gronów i Rokitowiec; godz.1100,

- Kamionka, Niechmirów, Kolonia Niechmirów i Kolonia Kamionka; godz.1130,

- godz.1200 SUMA ODPUSTOWA.

- Dąbrowa Miętka; godz.1300,

- Broszki, Doliny i Siekanie; godz.1330,

- Wolnica Niechmirowska; godz.1400,

- Burdynówka, Jaźwiny i Lipiny; godz.1430,

- adoracja Indywidualna - Koronka do Miłosierdzia Bożego godz.1500.

- Koźliny, Biesiec, Filipole, Przylepka; godz.1530,

- Sołectwa Stolec; godz.1600,

- Młodzież z Gimnazjum, szkół Średnich i Kandydaci do Bierzmowania; godz.1630.

- Godz.1700 – Msza Św., i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Tego dnia, wyjątkowo nie będzie Mszy Św. niedzielnej w Niechmirowie, dlatego, aby cała Parafia uczciła Jezusa Chrystusa w Eucharystii i Św. Walentego w kościele Parafialnym.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DARIA TERESA CŁAPA, panna, rzym. kat., zam. Wielgie,

RADOSŁAW WÓJCIKOWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ III.

12. Młodych – Zakochanych, którzy w ciągu najbliższych 2 lat, planują zawrzeć sakrament małżeństwa, zapraszamy na KATECHEZĘ PRZEDMAŁŻEŃSKĄ, w najbliższą sobotę 13.02.2016, na godz.1930 do kościoła parafialnego w Stolcu.

13. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii; w minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 350 zł. Bóg zapłać!

14. Dziś przed kościołem do nabycia prasa katolicka; Gość Niedzielny, nowy numer Opiekuna, a w nim, m.in., artykuł i zdjęcie kościoła parafialnego, z którego pochodzi nasz Wikariusz - Ks. Wojciech - artykuł o Parafii Rososzyca.

Także dziś przed kościołem odbywa się zbiórka Ofiar na cztery Klasztory Klauzurowe w naszej Diecezji Kaliskiej, m.in., na klasztor Mniszek Kamedułek w Złoczewie. Za dar serca wobec Sióstr Klauzurowych składam serdeczne Bóg zapłać!

15. W imieniu Siostry Olgi Saroskiej, która 2 lutego 2016., złożyła wieczyste Śluby zakonne, w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, bardzo dziękuję za pamięć i modlitwy za s. Olgę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Relację fotograficzną ze ślubów możemy zobaczyć na stronie internetowej: http://www.radiorodzina.kalisz.pl oraz https://www.faustyna.pl/zmbm/.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

w którym rozpoczniemy Wielki Post 2016.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 STYCZNIA 2016.

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę. Prośmy Go zatem, by nam pomagał być wiernymi i by umacniał nasze świadectwo.

2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych. zobacz: http://follereau.org/f/

3. Także dzisiaj w niedzielę 31 stycznia 2016., gościmy w naszej wspólnocie polskiego misjonarza pracującego na Ukrainie: Ks. Roman KAŹMIERCZAK, który jest proboszczem w Parafii Pisarówka, w Diecezji Kamieniecko-Podolskiej. Księdzu Romanowi dziękujemy za przybycie, za modlitwę i wygłoszone Słowo Boże oraz świadectwo życia na Ukrainie, która przeżywa ciężki czas wojny. Po Mszy Św. możemy wesprzeć materialnie funkcjonowanie domu Samotnej Matki w Pisarówce. Za dar serca składam serdeczne Bóg zapłać! Niedawno, bo 1 października 2015., gościliśmy też Człowieka z Ukrainy - Metropolitę Lwowskiego - Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.

4. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte sprawowane będą w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1500. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.

Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św., otrzymają poświęcone świece-gromnice we wtorek 2.02.2016., podczas Mszy Św. o godz.1700. Serdecznie zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami.

5. W środę, 3 lutego 2016., z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, wieczorną Mszę Świętą o godz.1700 odprawimy o tym Świętym. Na zakończenie pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa gardła za jego wstawiennictwem.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- Wielgie: w czwartek 4.02.2016., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500.

- Niechmirów: piątek 5.02.2016., od godz. 1430 i Msza Św. o godz.1500,

- Stolec: piątek 5.02.2016., od godz.1630 i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku i nadchodzącego Światowego Dnia Chorych, odbędą się w czwartek i piątek od godz.900.

7. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszamy na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 6 lutego 2016., na Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszamy na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej Królowej Pokoju o POKÓJ na świecie.

8. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. W miniony piątek 29 stycznia 2016., w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, w Departamencie Edukacji i Kultury złożyłem wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o wsparcie finansowe remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie. Módlmy się do Św. Józefa o przyznanie nam kolejnych środków na ratowanie tak cennego zabytku regionu sieradzkiego.

9. W czwartek 28.01.2016., odbył się pogrzeb śp.+ Kazimiera ŁUKOMSKA, lat. 86, mieszkała w Stolec - Pogony, była Mamą 7-ga dzieci, babcią m.in. naszego Pana Kościelnego Marcina i Pani Katechetki Małgorzaty. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

 

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DARIA TERESA CŁAPA, panna, rzym. kat., zam. Wielgie,

RADOSŁAW WÓJCIKOWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ II.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny. Można też nabyć świece - gromnice, z racji zbliżającego się święta MB Gromnicznej.

12. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was z radością poinformować, że pochodząca z naszej parafii Siostra Olga Katarzyna SAROSKA, w Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach we wtorek 2 lutego 2016., o godz.1000 złoży WIECZYSTE ŚLUBY zakonne. Na uroczystość tę wybieram się wraz z Rodzicami i Rodziną Siostry Olgi, aby reprezentować całą naszą parafię. Tego dnia przypada też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który w tym roku zakończy nadzwyczajny Rok Życia Konsekrowanego, związany z 500-letnią rocznicą urodzin Św. Teresy z Avila, doktor Kościoła oraz 200-leciem urodzin Św. Jana Bosko, kapłana.

Szczególnie w modlitwach pamiętajmy o naszej Siostrze Oldze Saroskiej oraz innych Siostrach, szczególnie pochodzących z naszej parafii: Siostrze Letancji Całej, Siostrze Konsumacie Wojtczak i Siostrze Małgorzacie Szwed oraz módlmy się o kolejne powołania wśród dziewcząt i chłopców do życia w zakonie.

W kościele parafialnym została wykonana specjalna wystawa przedstawiająca: życiorys i sylwetkę Siostry Olgi Katarzyny Saroskiej oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym była też Św. Siostra Faustyna. Dziękuję bardzo Pani katechetce Małgorzacie Królewicz za wykonanie pięknej wystawy, Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

i Miesiąca Lutego oraz wstawiennictwa MB Gromnicznej!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 STYCZNIA 2016.

1. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.

2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Zapraszamy w tym dniu na Msze Świętą do naszego parafialnego kościoła. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

4. W przyszłą niedzielę 31 stycznia 2016., gościć będziemy polskiego misjonarza pracującego na Ukrainie: Ks. Roman KAŹMIERCZAK, proboszcz Parafii Pisarówka  z Diecezji Kamieniecko-Podolskiej. Po Mszach Św. Ks. Misjonarz będzie zbierał ofiary na budowę domu samotnej Matki - Dom Obrony Życia na Ukrainie. zobacz: http://gwidon.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:dla-boga-nie-ma-nic-niemozliwego&catid=41&Itemid=298.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 1.050 zł. W minionym tygodniu zapłaciłem ostatnią ratę - kwotę 40. 000 zł., za remont generalny wieży, dachu, elewacji i okien kościoła w Niechmirowie. W sumie zapłacono już za całość wykonanych robót. Za ten etap wykonanych robót Parafia nie ma już żadnych długów! :) Teraz przystępujemy do remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu spotkałem się z Paniami z Urzędu Wojewódzkiego Konserwatorów Zabytków w Sieradzu i przygotowywany jest wniosek o dofinansowanie generalnego remontu posadzki kościoła w Niechmirowie ze środków województwa łódzkiego na zabytki, do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Czas składania wniosków upływa 31 stycznia 2016.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DARIA TERESA CŁAPA, panna, rzym. kat., zam. Wielgie,

RADOSŁAW WÓJCIKOWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie, ZAPOWIEDŹ I.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny. Można też nabyć świece - gromnice, z racji zbliżającego się święta MB Gromnicznej.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia.

oraz budowania JEDNOŚCI!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 STYCZNIA 2016.

1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam Jezusa dokonującego pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, ukazuje nam Jezusa objawiającego swoją chwałę i moc. Uczniowie, którzy byli świadkami tego znaku, uwierzyli w Niego. A my? Czy jesteśmy gotowi uwierzyć Jezusowi, który swoją moc i chwałę objawia w swoim Kościele, zwłaszcza w sakramentach świętych? Podejmijmy refleksję nad tymi pytaniami w ciągu tego tygodnia. Tam w Kanie Galilejskiej w poniedziałek 21 września 2015 roku, w Kanie Galilejskiej odprawiłem Msze Św. za wszystkie Małżeństwa i Rodziny w naszej Parafii, za Wdowy i Wdowców oraz za Młodych przygotowujących się do Małżeństwa oraz wszystkich Członków naszych Rodzin, prosząc Boga, by nie zabrakło „wina” Miłości, Wierności, Uczciwości i Jedności w naszych Rodzinach.

2. Dziś w niedzielę 17 stycznia 2016., na zakończenie Kolędy 2016., już po raz czternasty, odprawimy KOLĘDĘ NA CMENTARZU! Po Mszy Św. o godz.1200, udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za wszystkich ZMARŁYCH, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku i nie doczekali się kolędy. ZAPRASZAM Was Kochani Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, mimo śniegu, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

3. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.

4. Dzisiaj obchodzimy również XIX Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

5. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

6. Składam wielkie Bóg zapłać!, Panu Markowi Kapica za pomoc w rozładunku 20 ton jabłek z Caritas Diecezji Kaliskiej oraz dziękuję bardzo Paniom i Panom Sołtysom oraz innym Osobom za pomoc w dostarczaniu jabłek z Caritas do naszych Rodzin w miniony czwartek 14 I 2016. Bóg zapłać!. Natomiast po 7 lutym br., otrzymamy kolejne jabłka z Caritas naszej Diecezji Kaliskiej.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, możemy też nabywać świece gromnice na zbliżające się Święto MB Gromnicznej.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

a wszystkim BABCIOM i DZIADKOM radości ze swoich Wnucząt!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 10 STYCZNIA 2016.

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla ważnych wydarzeń w życiu naszych Rodzin.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. Kończą się już odwiedziny duszpasterskie naszych Rodzin - Kolęda 2016. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie nas - Kapłanów oraz ministrantów, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie oraz na ołtarz i ambonę oraz sedilium do kościoła w Stolcu. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyły 155 Rodzin na sumę 15.670zł.Bóg zapłać!

Plan Kolędy na ostatnie dwa dni:

- STOLEC-POGONY, STOLEC-PODUCHOWNY, DOLINY i KOLONIA BROSZKI

do P. MISIAKÓW i KRZYŻAŃSKICH - w poniedziałek 11 stycznia 2016. ( ks. Wikariusz).

- ŁESZCZYN - w poniedziałek 11 stycznia 2016. (ks. Proboszcz).

- DĄBROWA MIĘTKA i część SIEKANIA - we wtorek 12 stycznia 2016., (ks. Wikariusz).

- STOLEC (od P. KLIMCZYK, WIEŚ do MŁYNA)

- we wtorek 12 stycznia 2016., (ks. Proboszcz).

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie prosimy o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, abyśmy wraz z ministrantami, mogli sprawnie dotrzeć  z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

4. Moi Kochani! W przyszłą niedzielę 17.01.2016., na zakończenie Kolędy 2016., już po raz czternasty, odprawimy KOLĘDĘ na CMENTARZU. Po Mszy Św. o godz.1200 udamy się w procesji na cmentarz, aby modlić się za wszystkich Zmarłych, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku nie doczekali się kolędy. Zapraszam Was Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

Także za tydzień 17.01.2016 roku, przedstawię sprawozdanie z życia Parafii z racji zakończenia Roku Pańskiego 2015 i Kolędy 2016.

5. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny i Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia Styczniowego!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM - 3 STYCZNIA 2016.

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga. Niech wyrazem tego stanie się rodzinne, wspólne śpiewanie kolęd.

2. W środę 6 stycznia 2016., będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem o godz.1400. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Przed kościołem zbiórka ofiar na Misje.

3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Będziemy chcieli pamiętać w modlitwie o misjach i misjonarzach. Naszą materialną ofiarą pragniemy wesprzeć tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu oraz ich działalność w krajach misyjnych. Dlatego przy wyjściu z kościoła można już dziś nabyć kredę, kadzidło oraz łatwo rozpalający się węgiel drzewny (tzw. „węgielek”). Ofiary z ich nabycia przeznaczone będą na Misje.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego, i stawiali sobie pytania: czy rzeczywiście jesteśmy Jemu wierni i czy naszą wierność wciąż pogłębiamy i umacniamy?

5. Dzieci klas III, które przygotowują sie do I Komunii Św. zapraszam wraz z Rodzicami w najbliższą sobotę 9 stycznia 2016., od godz.1400 do zakrystii kościoła w Stolcu gdzie odbędzie się spotkanie z Panią Krawcową, która pobierać będzie wymiary dzieci („MIERZENIE”), aby uszyć dla nich stroje komunijne.

6. W uroczystość Trzech Króli 15 minut przed Mszą Św., czasie Mszy Św. i 15 minut po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się Koncert Noworoczny Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Złoczewa pod batutą Pana Mariusza Pałki. Orkiestra Dęta ze Złoczewa obchodzi swoje 100-lecie istnienia, której gratulujemy i życzymy Bł. Bożego i Darów Ducha Św.

 


7. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2016. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie nas - Kapłanów oraz ministrantów, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie oraz na ołtarz i ambonę oraz sedilium do kościoła w Stolcu. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyły 63 Rodziny na sumę 4.990 zł. Bóg zapłać!

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- WOLNICA NIECHMIROWSKA - w poniedziałek 4 I 2016. ( ks. Wikariusz).

- WIELGIE (Skrzyńska Droga i Kuźnica Droga)

- w poniedziałek 4 I 2016. (ks. Proboszcz).

- KOLONIA NIECHMIRÓW i KOLONIA KAMIONKA

- we wtorek 5 I 2016., (ks. Wikariusz).

- CISOWA, STAWIK, WIELGIE (koło szkoły) do P. Prozner - wtorek 5 I 2016.,

(ks. Proboszcz).

- WIELGIE ( od strony Stolca, Szynkielowa i Dymku do P. Gąsior)

- czwartek 7 I 2016., (ks. Wikariusz).

- SIEKANIE i BROSZKI (wieś, koło Chicago do P. Sołtysa) - czwartek 7 I 2016.,

(ks. Proboszcz)

- BIESIEC, FILIPOLE, PRZYLEPKA - piątek 8 I 2016., (ks. Wikariusz).

- BURDYNÓWKA, JAŹWINY i LIPINY - piątek 8 I 2016., (ks. Proboszcz).

- STOLEC ( za Cmentarzem, koło Szkoły i Nowa Droga) - sobota 9 I 2016.,

(ks. Wikariusz).

- KOŹLINY i część DĄBROWA MIĘTKA, KRZYŻANKA oraz Leśniczówka

- sobota 9 I 2016., (ks. Proboszcz).

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie prosimy o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, abyśmy wraz z ministrantami, mogli sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny. Można też nabyć zestawy z racji święta „Trzech Króli”: kreda, kadzidło i węgielek.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia z Trzema Królami!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA - 27 XII 2015.

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek 31 grudnia 2015, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas  Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz.1700. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Z racji tego, że ten czwartek poprzedza pierwszy piątek miesiąca w modlitwę adoracyjną włączymy również prośbę o święte powołania z naszej parafii.

Z racji I Piątku, okazja do Spowiedzi Św. w czwartek 31 XII 2015., od godz.1630.

3. Postarajmy się nowy rok 2016 rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii: w Stolcu o godz.900, 1200 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia 2016., zapraszamy czcicieli Matki Bożej Różańcowej, wyjątkowo na Mszę Św. wieczorną na godz.1700.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragniemy się modlić i przynosić Wam dar Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok Pański 2016! Głównym tematem kolędy będą trzy wydarzenia: Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, 1050-rocznica Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem w Krakowie (26-31 VII 2015). W czasie kolędy każda Rodzina otrzyma na ten temat książeczkę od Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka oraz nasz Kalendarz Parafialny, który doczekał się już ósmego wydania.

PLAN KOLĘDY 2016:

- GRONÓWEK - we wtorek 29 XII 2015. (Ks. Wikariusz)

- ROKITOWIEC i GRONÓW (Stara Wieś)

- we wtorek 29 XII 2015. (Ks. Proboszcz).

- cześć KAMIONKI (koło odnowionej Remizy OSP) i GRONÓW - w środę 30 XII 2015.

(Ks. Wikariusz).

- NIECHMIRÓW (bloki), od Państwa Wawrzyniaków do Pani Skowrońskiej

- w środę 30 XII 2015. (Ks. Proboszcz).

- NIECHMIRÓW (wieś) - w sobotę 2 I 2016. (Ks. Wikariusz).

- KAMIONKA - w sobotę 2 I 2016. (Ks. Proboszcz).

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie prosimy o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, abyśmy wraz z ministrantami, mogli sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie; w minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 550zł. Bóg zapłać!

Bóg zapłać! też za dodatkowe ofiary na wykonywany nowy ołtarz eucharystyczny, ambonkę oraz sedilium do wyremontowanego prezbiterium w kościele Stoleckim.

7. W Wigilię Bożego Narodzenia, w czwartek 24 XII 2015., odbył się pogrzeb śp.+ Józef SPYCHALSKI, lat 93, Ojciec 7-ga Dzieci. mieszkał w Broszkach, Dostojny Jubilat, który 8 sierpnia 2015., przeżywał wraz ze swoja żoną Marią, Jubileusz 70-lecia Małżeństwa, odznaczony przez Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, pierścieniem Św. Józefa Kaliskiego, „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. Bardzo dziękuję Panu Kościelnemu Marcinowi Krzemianowskiemu z Rodziną za wykonanie dekoracji świątecznych oraz wybudowanie pięknej szopki betlejemskiej w kościele parafialnym w Stolcu. Bóg zapłać! Dziękuję też mieszkańcom Gronowa za wybudowanie szopki i dekoracje świąteczne w naszej kaplicy w Niechmirowie, Bóg zapłać. Dziękuję tym Osobom, który wybudowały szopkę i wykonały dekoracje w kaplicy w Wielgiem. Dziękuję też Panu Organiście Karolowi Królewiczowi oraz Organiście i Dyrygentowi naszego Chóru, za przygotowanie kolęd na Boże Narodzenie. Bóg zapłać! Bardzo dziękuję Chórowi za piękny śpiew kolęd, za trud przybywania na liczne próby. Bóg zapłać! Dziękuję Panu Organiście z Niechmirowa - Panu Andrzejowi Maciejewskiemu za piękny śpiew i grę bezinteresowną. Bóg zapłać! Wszystkich Chórzystów i Organistów zapraszamy na plebanię na tradycyjny „Opłatek” dzisiaj na godz.1600.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

BOŻE NARODZENIE - UROCZYSTOŚĆ - PIĄTEK 25 GRUDNIA 2015.

1. Słowa życzeń przesłał nam Biskup Kaliski:

„Jezus Chrystus jest obliczem miłosierdzia Ojca. (...) W «pełni czasów» (por. Ga 4, 4), gdy wszystko było gotowe według Jego planu zbawienia, zesłał On swojego Syna, narodzonego z Maryi Dziewicy, aby objawić nam w sposób ostateczny swoją miłość. Kto Go widzi, widzi też i Ojca (por. J 14, 9). Jezus z Nazaretu swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą objawia miłosierdzie Boga.   Papież Franciszek, Misericordiae Vultus, 1.

Drodzy Diecezjanie!

Kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia stajemy w blasku prawdy o Miłości, która przekracza wszelkie granice. Bóg stał się człowiekiem, by okazać swoją miłość w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny wobec całego świata. To w świetle tej prawdy, rozbłyskającej w betlejemską noc narodzin Jezusa Chrystusa, rozpoznajemy w pełni jak dobry i bogaty w miłosierdzie jest Bóg dla każdego z nas. Przychodzi by nas podnosić, leczyć, wyzwalać i uświęcać na drogach życia. Niech świadomość tego będzie dla nas źródłem prawdziwej nadziei, radości i pokoju.

Z darem modlitwy przesyłam życzenia błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Edward Janiak

Biskup Kaliski

Kalisz, Boże Narodzenie 2015.

Księdzu Biskupowi Edwardowi bardzo dziękujemy, za prezent na święta Bożego Narodzenia dla naszej Parafii Stoleckiej, a którym jest ten piękny i dostojny kryształowy żyrandol, przywieziony dla nas z Berlina. Bóg zapłać! Dziękuję też Panu Kościelnemu Marcinowi Krzemianowskiemu, Panom elektrykom - Panu Krzysztofowi Gabrysiakowi z Panem Januszem Piszczałką za montaż żyrandola w środę 23 XII 2015. Dziękuję też Panu Dominikowi Wyrwas z małżonką za ufundowanie żarówek ledowych do pięknego żyrandola. Dziękuje też Panu Markowi Zmysłowskiemu z Wrocławia za przywiezienie żyrandola z Berlina. Bóg zapłać!

2. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie Psalmu i niech te słowa oraz radość towarzyszą nam w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana, pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię.

Dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by nowonarodzony Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swoich łask i wszelkiego dobra. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia.

3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według niedzielnego porządku; w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem o godz.1400. Przed kościołem po Mszach św. wesprzemy materialnie katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.

5. Moi Kochani Parafianie i Szanowni Goście!

Zanim udzielę Wam uroczystego Błogosławieństwa Bożego pragnę w imieniu naszego Wikariusza - Księdza Wojciecha Raszewskiego oraz w imieniu własnym, złożyć najlepsze życzenia!

Papież Franciszek w najnowszej encyklice: Laudato Si’,71, napisał, „Wystarczy dobry człowiek, by pojawiła się nadzieja!” Niech Nowonarodzony Jezus Chrystus, nasza Miłość i Nadzieja, udziela potrzebnych łask, swojego Błogosławieństwa Bożego, abyśmy w te piękne, rodzinne święta Bożego Narodzenia stali się lepszymi ludźmi, lepszymi chrześcijanami, którzy przynoszą nadzieję wszystkim tym bliźnim, których spotykamy w codzienności! Niech Dzieciątko Jezus przywiezione z Betlejem, a które spogląda z naszego żłóbka oczyma dziecka pełnego Miłosierdzia, dodaje nam sił, byśmy czyniąc Miłosierdzie stawali się pięknymi ludźmi w swoim wnętrzu! Radosnych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia AD 2015! Szczęść Boże!

Na radosne pochylanie się nad Tajemnicą Wcielenia niech Nam towarzyszy uroczyste Błogosławieństwo Boże!

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU - 20 GRUDNIA 2015.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Adwentu kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe. Dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach „naszego wyjścia na pustynię, aby przygotować serca na przyjście Pana”. Składam wielkie Bóg zapłać! Ojcu Rekolekcjoniście  z Zakonu Trynitarzy - O. Piotr GRADUSZEWSKI, OSST, przełożony domu zakonnego zakonu w Budziskach, diecezja sandomierska. Ojciec Piotr wiele razy gościł w naszej parafii uczestnicząc w Pieszych Pielgrzymkach na Jasną Górę z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. O. Piotrowi - trynitarzowi, dziękuję bardzo za przyjęcie zaproszenia, za trud głoszenia Słowa Bożego, za wspólną modlitwę oraz piękny śpiew. Bóg zapłać! Ojcu Piotrowi życzymy,  w imieniu całej Parafii, Księdza Wikariusza Wojciecha oraz w imieniu własnym, obfitości łask od Bożej Dzieciny na każdy dzień kapłańskiej posługi. Szczęść Boże!

Wam Kochani Parafianie, dziękuję za ofiary, które składaliście dzisiaj, jako dar wdzięczności Ojcu Rekolekcjoniście Piotrowi. Bóg zapłać!

2. We wtorek 22 XII 2015., zakończenie RORAT na Mszy Św. o godz.1700. Zapraszam serdecznie wytrwałe dzieci i wytrwałą Młodzież, którzy uczęszczali na Roraty 2015.

3. Natomiast w czwartek 24 grudnia 2015 Wigilia Bożego Narodzenia 2015. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę Caritas, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy Domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując  w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Pamięcią obejmijmy Tych, którzy od nas odeszli   do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Zrezygnujmy tego dnia  z napojów alkoholowych – wszak pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego.

4. PASTERKA w Niechmirowie w czwartek 24.12.2015., o godz.2200. Natomiast w kościele parafialnym w Stolcu Msza Św. – PASTERKA w piątek 25.12.2015 w Boże Narodzenie o godz.000 ( o północy). Natomiast w ciągu dnia Msze Św.  w Boże Narodzenie 2015., jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie  o godz.1030 i w Wielgiem o godz.1400.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać!

6. W piątek 18 XII 2015., odbył się pogrzeb śp.+ Anna KRZYMIŃSKA, lat 91, mieszkała w Złoczewie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,....”

7. Swoje podziękowanie kieruje do nas Pan Adam Królewicz, zmagający się ciężką chorobą. „To prawda, że pieniądze szczęścia nie dają, ale za to pomagają w nieszczęściu...” PODZIĘKOWANIA: Adam Królewicz wraz ze swoją Rodziną, składa serdeczne podziękowania Wszystkim LUDZIOM O SZLACHETNYM SERCU, za pozytywny odzew i nabycie sianka na stół wigilijny. Dzięki Państwa hojności i bezinteresownej dobroci będą mógł kontynuować rehabilitację konieczną do utrzymania mojej sprawności  fizycznej. Podziękowania kieruję również do ks. Prałata Zbigniew Stefańskiego za przychylność i umożliwienie przeprowadzenia takiej akcji w naszym kościele parafialnym i kościołach filialnych. Wdzięczny za okazaną pomoc życzę ogromnej radości z czynienia dobra drugiemu człowiekowi! z darem wdzięczności - Adam Królewicz.

Moi Kochani! w sumie zebrano kwotę 1139 zł 26 gr. (jest to suma, która wystarczy                  na dwa miesiące rehabilitacji Pana Adama. W Jego imieniu składam wielkie Bóg zapłać!

8. Dziś przed kościołem do nabycia prasa katolicka: świąteczne numery: Opiekun ze śpiewnikiem kolęd.Niedziel dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Możemy także nabyć już po raz ósmy Kalendarz Parafialny na rok 2016, w którym są zdjęcia z wydarzeń życia Parafii, mijającego roku. Wiele zdjęć z Pielgrzymki do Ziemi Świętej, z przekazania relikwii św. Jana Pawła II. Cytaty Papieża Franciszka na każdy miesiąc i życzenia od nas Duszpasterzy. Kalendarz Parafialny otrzyma każda Rodzina na Kolędzie 2016. Kalendarz możemy nabyć jako prezent dla naszych krewnych, przyjaciół, znajomych. Można też nabyć kartki świąteczne z naszym kościołem Stoleckim.

Wszystkim Parafianom i Gościom My Kapłani Życzymy Dobrej Niedzieli

oraz dobrego przeżycia Wigilii Bożego Narodzenia 2015!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU - 13 GRUDNIA 2015.

1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty.

2. Nasza radość jest szczególna, bo w miniony wtorek 8 grudnia 2015., Papież Franciszek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, otworzył DRZWI ŚWIĘTE w Watykanie, przez co rozpoczął się Nadzwyczajny Jubileusz - ROK MIŁOSIERDZIA. Hasłem są słowa „Miłosierni jak Ojciec”. Niech ten nadzwyczajny Rok Łaski będzie zaproszeniem, aby przez modlitwę nieustanną trwać przy Jezusie Miłosiernym oraz przy Maryi, którą nazywamy Matką Miłosierdzia. Nich Chrystus przychodzący w Słowie Bożym i Eucharystii dodaje nam sił do okazywania miłosiernej miłości naszym bliźnim!

3. W naszej Diecezji Kaliskiej uroczyste otwarcie DRZWI MIŁOSIERDZIA przez Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, nastąpi dzisiaj, w niedzielę o godz.1600, na uroczystości tej będę reprezentował całą naszą Parafię. Tydzień temu Biskup Kaliski Edward JANIAK napisał m.in.,: „Życzeniem Ojca świętego jest, aby 13 grudnia, w III niedzielę Adwentu, dokonać symbolicznego otwarcia Roku Miłosierdzia we wszystkich Kościołach diecezjalnych. W związku z tym, serdecznie zapraszam na taką celebrację do Kalisza. O godz. 16.00 zgromadzimy się w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego u Ojców Jezuitów, skąd po krótkiej modlitwie wyruszymy w procesji do Katedry, matki wszystkich kościołów naszej diecezji. Tam, po symbolicznym obrzędzie otwarcia Drzwi, będziemy celebrować Eucharystię na rozpoczęcie Roku Świętego w naszej diecezji.”

4. Pomocą w dobrym przeżyciu Roku Miłosierdzia oraz nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia niech będą Adwentowe Rekolekcje, które rozpoczniemy w piątek 18 grudnia 2015., a zakończymy w niedzielę 20 grudnia 2015. Rekolekcje Adwentowe poprowadzi Kapłan z zakonu Przenajświętszej Trójcy (Trynitarze) O. Piotr GRADUSZEWSKI OSST , przełożony domu zakonnego zakonu w Budziskach, diecezja sandomierska. zobacz: http://sandomierz.gosc.pl/doc/2311001.Krzyzowcy-od-niewolnikow lub http://www.pustelnia.com.pl/aktualnosci-pustelni-zlotego-lasu/291-jubileusz-kaplanstwa lub http://www.trynitarze.pl/index.php/linki. Dzień Spowiedzi Św. Adwentowej dla całej Parafii odbędzie się w sobotę 19 XII 2015.Przybędą Kapłani – Spowiednicy z naszego Dekanatu Złoczewskiego. Moi Kochani! Dołóżmy starań i tak zorganizujmy sobie czas, aby każdy z nas wziął udział  w rekolekcjach, a w sobotę, by każdy z nas pojednał się z Bogiem i bliźnimi. Bo jak pisał Adam Mickiewicz: „…wierzysz, że Pan Jezus narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, biada, jeśli nie narodzi się w Tobie!”. Plan rekolekcji (w gablocie oraz na stronie internetowej www.parafiastolec.pl ).

5. Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat (wprowadzenie stanu wojennego - 13 XII 1981 roku). Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

6. Przypominamy o Mszach Świętych roratnych. W tym tygodniu Roraty dla dzieci i młodzieży: w czwartek o 1700, w piątek o godz.1500 i w sobotę o godz.1200.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 250 zł. Bóg zapłać!

8. Wczoraj, w sobotę 12 XII 2015., odbył sie pogrzeb dwuletniego dziecka: śp. + Julian BARSZCZAK, zam. Gronów. Polećmy MB Bolesnej Rodziców i Rodzinę zmarłego Juliana, którego dusza jest już w niebie: „Zdrowaś Maryjo, łaski pełna,...”

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, a w nim uproszczone procedury stwierdzenia nieważności małżeństwa, mocni miłością, czyli o wolontariacie, jak pomagać w Roku Miłosierdzia oraz prezentacja kościołów w diecezji kaliskiej, w których podczas Roku Miłosierdzia będzie można dostąpić szczególnych łask. Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, Poza tym są kartki świąteczne z naszą świątynią, świece wigilijne Caritas. Można też nabyć specjalne sianko na nasz stół wigilijny. Ofiary za sianko są przeznaczone na pomoc w rehabilitacji ciężko chorego Parafianina - Adama. Za gest miłosierdzia, składamy wielkie Bóg zapłać!

10. Dziś w niedzielę Radości, u progu otwartego Roku Miłosierdzia, przed Mszą Św. rano o godz.900 zostały poświęcone dwa nowe ornaty z logiem i hasłem Nadzwyczajnego Jubileuszu: „Miłosierni jak Ojciec”.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy dobrej Niedzieli

i owocnych Rekolekcji Adwentowych!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU - 6 GRUDNIA 2015.

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani? Pan Bóg chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem. Czeka na nas każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych Braci i Sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Pamiętamy szczególnie o naszej Siostrze Letancji CAŁEJ - Nazaretance, która pracuje na misjach w Kazachstanie, w Kellerowce. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.

3. Dziś na Mszy Św. o godz.1200 Dzieci Klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają Cudowny Medalik NMP Niepokalanej, aby naśladować życie Maryi - Pani Adwentu oraz by przez noszenie medalika z wiarą: Maryja chroniła Dzieci i nas przed złym duchem i przed złymi ludźmi.

4. We wtorek, 8 grudnia 2015., przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz.900 i 1700, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu.

Z woli Ojca Świętego papieża Franciszka w tę uroczystość rozpocznie się w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia, który przebiegać będzie pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Warto z tej racji sięgnąć po papieską bullę Misericordiae vultus, wyznaczającą treści tego roku. Jest dostępna m.in. w internecie. http://papiez.wiara.pl/doc/2428419.Misericordiae-Vultus. Rok Miłosierdzia zapowiedział nam też nasz Biskup Kaliski Edward Janiak w swoim słowie, zobacz: http://www.diecezja.kalisz.pl/sylwetka-bpa-janiaka

5. Przypominamy o Mszach Świętych roratnych. W tym tygodniu Roraty dla dzieci i młodzieży: w poniedziałek, czwartek i piątek o godz.1700.

6. Rekolekcje Adwentowe, przeżywać będziemy od 18 do 20 grudnia 2015Dzień Spowiedzi Św. Adwentowej dla całej Parafii odbędzie się w sobotę 19 XII 2015. Rekolekcje Adwentowe poprowadzi Kapłan z zakonu Przenajświętszej Trójcy (Trynitarze) O. Piotr GRADUSZEWSKI OSST , przełożony domu zakonnego zakonu w Budziskach, diecezja sandomierska. zobacz: http://sandomierz.gosc.pl/doc/2311001.Krzyzowcy-od-niewolnikow lub http://www.pustelnia.com.pl/aktualnosci-pustelni-zlotego-lasu/291-jubileusz-kaplanstwa lub http://www.trynitarze.pl/index.php/linki.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 8 Rodzin na sumę 1.020 zł. Bóg zapłać!

Natomiast za wywóz śmieci cmentarnych za listopad mamy do zapłaty kwotę 1.134 zł.

8. Składam wielkie Bóg zapłać!, Panu Markowi Kapica za pomoc w rozładunku 40 ton jabłek i 20 ton marchwi z Caritas Diecezji Kaliskiej oraz dziękuję bardzo Paniom i Panom Sołtysom oraz innym Osobom za pomoc w dostarczaniu jabłek i marchwi z Caritas  do naszych Rodzin w miniony czwartek i piątek. Bóg zapłać!. Po 20 grudnia br., otrzymamy kolejne owoce, warzywa.

9. W tym tygodniu Pan Karol Królewicz w zastępstwie swojego chorego Taty - Pana Organisty Leszka Królewicza, dalej będzie dostarczał OPŁATKI WIGILIJNE do naszych domów. Ofiary składane z tej okazji są w całości przeznaczone dla Pana Leszka Królewicza, jako podziękowanie za Jego pracę Organisty i Dyrygenta oraz jako pomoc w Jego leczeniu.Za dar serca w imieniu chorego Pana Leszka Królewicza składam serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu Pan Karol Królewicz w zastępstwie swego Taty odwiedzi z opłatkami:

- Przylepka, Biesiec oraz Filipole; w poniedziałek 7 XII 2015., od godz.1300.

- Krzyżanka i Koźliny; w środę 09 XII 2015., od godz. 1300.

- Stolec - Nowa Droga, od Leśniczówki do Szkoły oraz od skrzyżowania do Państwa

Klimczyków; w czwartek 10 XII 2015.,od godz. 1300.

- Stolec za Cmentarzem, Pogony oraz od Młyna do Państwa Leśników;

w  piątek 11 XII 2015.,od godz. 1000.

Jest też możliwość nabycia opłatków u Pana Karola po niedzielnych Mszach Świętych w kościele parafialnym.


10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, a w nim uproszczone procedury stwierdzenia nieważności małżeństwa, mocni miłością, czyli o wolontariacie, jak pomagać w Roku Miłosierdzia oraz prezentacja kościołów w diecezji kaliskiej, w których podczas Roku Miłosierdzia będzie można dostąpić szczególnych łask. Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, w nich o dwóch polskich franciszkanach, którzy w sobotę 5 XII br. zostali beatyfikowani ( bł. O. Zbigniew Strzałkowski i bł O. Michał Tomaszek). Poza tym są kartki świąteczne z naszą świątynią, świece wigilijne Caritas. Można też nabyć specjalne sianko na nasz stół wigilijny. Ofiary za sianko są przeznaczone na pomoc w rehabilitacji ciężko chorego Parafianina - Adama. Za gest miłosierdzia, składamy wielkie Bóg zapłać!

Dziś w II Niedzielę Adwentu odbywa się zbiórka ofiar na pomoc Katolikom na Wschodzie, gdzie w Kazachstanie, w Kellerowce, pracuje wspomniana, nasza parafianka Siostra Letancja CAŁA. Bóg zapłać! za dar serca. zobacz: http://wschod.misje.pl/

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy dobrej Niedzieli

i Dobrego II tygodnia Adwentu!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 29 LISTOPADA 2015.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Natomiast w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8 grudnia 2015 roku, Papież Franciszek otworzy Nadzwyczajny Rok Święty - ROK MIŁOSIERDZIA, pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

2. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki szczególnie Dzieci, Młodzież, szczególnie Kandydatów do Bierzmowania oraz wszystkich Czcicieli Matki Bożej. Dzieci na Roraty przynoszą tradycyjnie lampiony i serca z dobrymi uczynkami, które składać będą do żłóbka. Roraty przeżywać będziemy pod tytułem „Droga do stajenki”. Dzieci otrzymają książeczkę, dzięki której tegoroczne roraty okażą się jeszcze piękniejsze. Nagrodami za udział w roratach jest mi.in. tablet, konsola i pendrive. Bóg zapłać! Panu Alojzemu Szwed ze Stolca za ufundowanie nagród dla dzieci.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Wielgiem w czwartek 3 XII 2015., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500,

- w Niechmirowie: w piątek 4 XII 2015., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 4 XII 2015., od godz.1600 i Msza Św. o godz.17.00.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku i CHORYCH z racji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w czwartek i piątek od godz.800. Chorych tzw. świątecznych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

4. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 5 grudnia 2015., na Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej Królowej Pokoju o POKÓJ na świecie.

5. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz.1200 otrzymają Cudowny Medalik NMP Niepokalanej. Dzieci wraz z Rodzicami serdecznie zapraszamy! Dzieci tego dnia zapewne odwiedzi też Św. Mikołaj.

6. W tym tygodniu Pan Karol Królewicz w zastępstwie swojego chorego Taty - Pana Organisty Leszka Królewicza, dalej będzie dostarczał OPŁATKI WIGILIJNE do naszych domów. Ofiary składane z tej okazji są w całości przeznaczone dla Pana Leszka Królewicza, jako podziękowanie za Jego pracę Organisty i Dyrygenta oraz jako pomoc w Jego leczeniu. Za dar serca w imieniu chorego Pana Leszka Królewicza składam serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu Pan Karol Królewicz w zastępstwie swego Taty odwiedzi z opłatkami:

- Dąbrowa Miętka: w poniedziałek 30 listopada od godz. 1300.

- Burdynówka, Jaźwiny, Lipiny oraz Kolonia Broszki; w środę 2 grudnia od godz. 1300.

- Doliny, Broszki wieś oraz Siekanie: w czwartek 3 grudnia od godz. 1300.

- Łeszczyn: w sobotę 5 grudnia od godz. 1000.

Jest też możliwość nabycia opłatków u Pana Karola po niedzielnych Mszach Świętych w kościele parafialnym

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

Bóg zapłać! też za ofiary składane tydzień temu na Klasztor Mniszek Kamedułek  w Złoczewie, w sumie zebrano kwotę 1.762 zł. Na ręce Matki Ksieni przekazałem od nas kwotę 2.000 zł. W imieniu wszystkich Mniszek Kamedułek, składam wielkie Bóg zapłać!

8. Składam wielkie Bóg zapłać!, Panu Witoldowi Ciach za pomoc w rozładunku 20 ton jabłek z Caritas Diecezji Kaliskiej oraz dziękuję bardzo Paniom i Panom Sołtysom za pomoc w dostarczaniu jabłek z Caritas do naszych Rodzin w miniony piątek. Bóg zapłać!.   Natomiast w najbliższy czwartek 3 XII 2015., koło południa, otrzymamy kolejne 20 ton jabłek z Caritas Diecezji Kaliskiej.

9. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Szczególnie naszemu Panu Organiście w Niechmirowie Panu Andrzejowi Maciejewskiemu, życzymy obfitości łask Bożych!

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny, kartki świąteczne z naszą świątynią, świece wigilijne Caritas. Można też nabyć specjalne sianko na nasz stół wigilijny. Ofiary za sianko są przeznaczone na pomoc w rehabilitacji ciężko chorego Parafianina - Adama. Za gest miłosierdzia, składamy wielkie Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy dobrej Niedzieli

i Dobrego, owocnego Adwentu!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22 LISTOPADA 2015.

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2. Z racji przypadającego dziś 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, spotkanie modlitewne i towarzyskie z Panami Organistami i Chórem odbędzie się dziś o godz.1600 na plebani.

Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: P. Organisty i dyrygenta Chóru Pana Leszka Królewicza, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i szczególnie w tym roku powrotu do zdrowia. Wdzięczność naszą kierujemy też do Pana Organisty w Niechmirowie Pana Andrzeja Maciejewskiego oraz Pana Karola Królewicza, który zastępuje swojego chorego Tatę oraz wdzięczność naszą kierujemy do wszystkich naszych Chórzystek i Chórzystów; niech święta Cecylia zsyła obfitość Bożych łask oraz by wszyscy śpiewali z Radością na Chwałę Bożą. Bo jak mówił św. Augustyn; kto śpiewa, ten podwójnie się modli. Szczęść Boże!

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”, nawiązujące do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski,

4. W tym tygodniu Pan Karol Królewicz w zastępstwie swojego chorego Taty - Pana Organisty Leszka Królewicza, dalej będzie dostarczał OPŁATKI WIGILIJNE do naszych domów. Ofiary składane z tej okazji są w całości przeznaczone dla Pana Leszka Królewicza, jako podziękowanie za Jego pracę Organisty i Dyrygenta oraz jako pomoc w Jego leczeniu. Za dar serca w imieniu chorego Pana Leszka Królewicza składam serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu Pan Karol Królewicz w zastępstwie swego Taty odwiedzi z opłatkami:

- Niechmirów : od Państwa Niepiekło do Pani Skowrońskiej oraz Bloki:

w poniedziałek 23 listopada od godz. 14.00:

- Niechmirów: Wieś i Zamoście: w środę 25 XI 2015., od godz.1300.

- Wolnica Niechmirowska: w czwartek 26 XI 2015., od godz. 13.00:

- Wielgie od strony Stolca do Szkoły i Skrzyńska Droga: w piątek 27 XI 2015.,

od godz. 13.00:

- Wielgie - Kuźnicka Droga, Stawek, od Szkoły w kierunku Dymku, od Kaplicy

w kierunku Dymku, od Kaplicy w kierunku Szynkielowa oraz Cisowa :

w sobotę 28 XI 2015. od godz. 10.00:

Jeśli do kogoś w wyznaczonym terminie nie dotrze Pan Karol, opłatki wigilijne będzie można nabyć u Pana Karola Królewicza w kościele parafialnym.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 450 zł. Bóg zapłać!

6. Wczoraj, w sobotę 21 XI 2015., odbył sie pogrzeb śp.+ Eugenia KACAŁA, lat 93, mieszkała w Kolonii Niechmirów, którą odwiedzaliśmy w I Czwartki Miesiąca. Natomiast jutro w poniedziałek 23 XI 2015., o godz.1200, odbędzie się pogrzeb śp.+ Anna HALAMUS, lat 81, mieszkała w Broszkach. Wyjście z kaplicy cmentarnej do kościoła o godz.1130. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7.Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” - Św. Jan Paweł II.

Jak my, ludzie XXI wieku wcielamy w życie te słowa Jana Pawła II?

Szlachetna Paczka – Ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej rodzinom w trudnej sytuacji życiowej, stwarza okazję do tego, aby drugiemu człowiekowi ofiarować swój czas, życzliwość, troskę, podarować prezent na Święta Bożego Narodzenia, taki, który da impuls do zmiany w jego życiu. Wczoraj w sobotę 21 listopada nastąpiło ogólnopolskie otwarcie bazy rodzin, które włączono do projektu „Szlachetna paczka”. W związku z tym szukamy dla rodzin z rejonu Złoczew i okolice Darczyńców. Darczyńcą może zostać każdy, kto znajduje w sobie potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Aby wybrać rodzinę, której chce się pomóc, należy na stronie www.szlachetnapaczka.pl wejść w zakładkę WYBIERAM RODZINĘ i wybrać.

8. Przed kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Dziś w niedzielę Chrystusa Króla, w całym Dekanacie Złoczewskim, wspieramy materialnie przed zimą, Siostry Mniszki Kamedułki ze Złoczewa, które modlą się nieustannie także za Nas. W imieniu Matki Ksieni i Wszystkich Mniszek Kamedułek składam wielkie Bóg zapłać! za gest hojności i dobroci!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej i Radosnej Niedzieli

oraz Dobrego Tygodnia przed nadchodzącym Adwentem!

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 LISTOPADA 2015.

1. Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Liturgia słowa tej przedostatniej niedzieli roku liturgicznego zwraca naszą uwagę na sprawy eschatologiczne, czyli na powtórne przyjście Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych, sąd ostateczny oraz tryumf Syna Bożego i wszystkich zjednoczonych z Nim przez łaskę uświęcającą. W odpowiedzina usłyszane dziś słowo Boże nie szczędźmy starań, aby osiągnąć szczęście wieczne. Módlmy się także o nawrócenie grzeszników i pomagajmy duszom w czyśćcu cierpiącym.

2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz.1200 gościmy grupę 50-u Pielgrzymów do Ziemi Świętej, z którymi wędrowaliśmy do Ziemi Pana Jezusa we wrześniu (19 do 26 IX br.). Po Mszy Św. o godz.1200 zapraszam wszystkich Pielgrzymów na spotkanie i obiad do remizy OSP w Stolcu.

3. W środę przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc, która zginęła 18 XI 1914 roku, broniąc cnoty czystości i godności kobiety. U nas – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1700, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Podczas sobotnich Mszy Świętych będziemy polecać Panu Bogu siostry klauzurowe, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie w intencjach Kościoła i świata, a więc i za nas tu zgromadzonych.

5. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

Ponadto w przyszłą niedzielę swoje święto patronalne obchodzić będą także Pan Organista: Leszek Królewicz, Pan Andrzej Maciejewski oraz zastępujący Pana Leszka w czasie Jego choroby - Pan Karol Królewicz oraz nasz Chór parafialny z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, dziewicy i męczennicy z III wieku, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Wszystkim Organistom i Chórowi bardzo dziękujemy za piękno gry, śpiewu, za zaangażowanie w tworzenie piękna liturgii, Bóg zapłać! A Panu Leszkowi, życzymy rychłego powrotu do zdrowia i do swojej Rodziny oraz naszej Parafii

6. Dzisiaj na Mszy Św. o godz.900, poświęcimy OPŁATKI WIGILIJNE, które w zastępstwie swojego Taty, dostarczać będzie Nam Pan Karol Królewicz. Ofiary składane z tej okazji są w całości przeznaczone dla Pana Leszka Królewicza, jako podziękowanie za Jego pracę Organisty i Dyrygenta oraz jako pomoc w Jego leczeniu. Za dar serca w imieniu Pana Leszka Królewicza składam serdeczne Bóg zapłać!

W tym tygodniu Pan Karol Królewicz w zastępstwie swego chorego Taty odwiedzi z opłatkami, w związku ze swoją pracą zawodową:

- Mieszkańców Gronówka i Rokitowca, w środę 18 XI od godz.1300,

- Mieszkańców Gronowa i Kamionki - przy byłej szkole: w czwartek 19 XI od godz.1300,

- Kamionka od Bieśćca do Państwa Glądałów; w piątek 20 XI., od godz.1300,

- Kolonia Kamionka i Kolonia Niechmirów; w sobotę 21 XI 2015., od godz.800.

Jeśli do kogoś w wyznaczonym terminie nie dotrze Pan Karol z opłatkami, będzie można nabyć opłatki u Pana Karola Królewicza w kościele parafialnym. Bóg zapłać! za gest serca i ofiary wobec Pana Leszka Królewicza, któremu życzymy jeszcze raz Bł. Bożego i zdrowia!

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie oraz na ołtarz i ambonę do nowego prezbiterium do kościoła parafialnego. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyły 3 Rodziny na sumę 420 zł. Bóg zapłać!

8. Od wtorku 17 XI do piątku 20 XI 2015., będę przeżywał Rekolekcje Kapłańskie w Centrum Duchowości Ojców Jezuitów w Częstochowie. W tym czasie zastępować mnie będzie nasz Wikariusz - Ks. Wojciech Raszewski.

9. Przed kościołem do nabycia Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki. Za tydzień w Niedzielę Chrystusa Króla po Mszy św., odbędzie się zbiórka ofiar jako pomoc przed zimą Siostrom Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa, które nieustannie modlą się m.in., za Nas.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej i Radosnej Niedzieli

 

oraz Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 LISTOPADA 2015.

VII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM - SYRIA.

1. Dziś – trzydziesta druga niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony w drugą niedzielę listopada od 2009 roku, oraz zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Słowo Boże tej niedzieli każe nam patrzeć na bliźnich i ich czyny oczyma Chrystusa, który bezbłędnie ocenia intencje i motywy działania każdego człowieka oraz jego możliwości. Swoimi modlitwami i ofiarami finansowymi pospieszmy w tym roku z pomocą wyznawcom Chrystusa prześladowanym za wiarę w Syrii.

2. Celem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw za Zmarłych jest zmobilizowanie nas do pamięci modlitewnej o Zmarłych w ciągu całego roku. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za Zmarłych, zarówno listopadowe, jak i roczne. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze ich zamówić, to może to uczynić dziś lub w najbliższym czasie. Duże znaczenie dla Zmarłych ma zamawianie Mszy Świętej w ich intencjach i uczestniczenie w nich w sposób pełny, to znaczy przez przyjęcie Komunii Świętej. Należy też docenić ofiarowanie za Zmarłych zyskanych przez nas odpustów i uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.

3. Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

4. W najbliższą środę przypada NARODOWE ŚWIĘTO - 97. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI. Msze Św. za Ojczyznę jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030.

W tym dniu przypada Odpust ku czci Św. Marcina w Parafii Godynice, suma o godz.1200. Tego też dnia swoje Imieniny obchodzić będzie nasz Pan Kościelny Marcin Krzemianowski, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego i zdrowia oraz radości ze swojej Rodziny. Szczęść Boże

5. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki do Nabożeństwa w środę 11 listopada 2015., na Mszy Św. o godz.1200. Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi!

6. Młodzież - Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 13 listopada 2015., na godz.1700.

7. Młodzież, która pragnie wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie z Papieżem Franciszkiem, zapraszamy na spotkanie formacyjne do Parafii Burzenin też w piątek 13 listopada 2015., na godz.1900.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się spotkanie z Uczestnikami PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ na plebani. Uczestników Pielgrzymki serdecznie zapraszamy!

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie oraz na ołtarz i ambonę do nowego prezbiterium do kościoła parafialnego. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyło 5 Rodzin na sumę 450 zł. Bóg zapłać! Natomiast na Cmentarzu do skrzynek zebrano kwotę 1.411zł 80 gr. Bóg zapłać!

Mamy też do zapłaty rachunek za śmieci cmentarne na październik kwotę 1.512 zł.

10. Wczoraj, w sobotę odbyły się dwa pogrzeby: śp.+ Czesław RUDZKI, lat 56, mieszkał w Wolnicy Niechmirowskiej oraz pogrzeb śp.+ Józef WRZOSEK, lat 74, z Lipin. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

11. Przed kościołem prasa katolicka: Opiekun z artykułem o Marszu Świętych w naszej Parafii, Gość Niedzielny oraz Kalendarz Diecezjalny na nowy Rok 2016.

Przy wyjściu z kościoła możemy też wesprzeć darem serca naszych Braci i Siostry Chrześcijan prześladowanych w Syrii. Bóg zapłać! za gest hojności i solidarności!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej i Radosnej Niedzieli

oraz Dobrego Tygodnia!

Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu:

………………………………….

/ ks. Prałat Zbigniew Stefański /

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła, który wytrwale zwalczał błędy w wierze, troszczył się o jedność Kościoła i przyczynił się do obrony Rzymu przed najazdami barbarzyńców w V wieku (wspomnienie obowiązkowe);

11 XI – św. Marcin z Tours, biskup , który zasłynął z gorliwości pasterskiej i praktykowania miłosierdzia chrześcijańskiego, zmarły w IV wieku, wkrótce został zaliczony do grona świętych jako pierwszy spośród tych, którzy nie byli męczennikami (wspomnienie obowiązkowe);

12 XI – św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik, który swoją gorliwą pracę misyjną przypłacił śmiercią męczeńską w Witebsku 12 XI 1623 roku (wspomnienie obowiązkowe);

13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, benedyktyni eremici, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę w Międzyrzeczu w nocy z 10 na 11 XI 1003 roku (wspomnienie obowiązkowe).OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - NIEDZIELA 1 LISTOPADA 2015.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw za Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz.900 i  Msza Św. na cmentarzu z procesją żałobną o godz. 1100. Na Cmentarzu odbywa się zbiórka Ofiar na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie! Za dar serca składam wielkie Bóg zapłać!

2. Jutro w poniedziałek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za Zmarłych. Msze Święte: w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030 i w Wielgiem o godz.1500. Nabożeństwo z Wypominkami za ZMARŁYCH po każdej Mszy Św.

3. Odpusty za Zmarłych:

· Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za Zmarłych, zyskają odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w pozostałe zaś dni roku – cząstkowy. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami; odpust zupełny można zyskać (dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej) jeden raz na dzień;

· Wierni, którzy odwiedzą kościół lub kaplicę (tę z której prawnie korzystają) w celu przyjścia z pomocą duszom Zmarłych i odmówią tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga, mogą w Dzień Zaduszny zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji wyznaczonej przez papieża. Odpust ten można zyskać od południa dnia poprzedniego aż do północy z drugiego na trzeciego listopada. W intencjach papieża można odmówić na przykład jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo lub jakąkolwiek inną modlitwę. Do zyskania odpustu zupełnego wymagane jest nadto wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego. Jeżeli brak jest wspomnianej dyspozycji lub wymaganych warunków, wówczas odpust ten będzie cząstkowy.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Wielgiem w czwartek 5 XI 2015., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500,

- w Niechmirowie: w piątek 6 XI 2015., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 6 XI 2015., od godz.1600 i Msza Św. z Wypominkami o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku w czwartek i piątek od godz.900.

5. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 7 listopada 2015., na Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej Królowej Pokoju o POKÓJ na świecie.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na zbliżający się remont wnętrza kościoła w Niechmirowie oraz na nowy Ołtarz eucharystyczny i Ołtarz Słowa Bożego oraz ławki i sedilium do prezbiterium w Stolcu. W minionym tygodniu dodatkowe ofiary złożyło 16 Rodzin na sumę 2.050 zł. W minionym tygodniu zapłaciłem Firmie budowlanej, która przeprowadzała remont dachu, wieży i elewacji kościoła w Niechmirowie kwotę 10 tys. Na dzień dzisiejszy z sumy 700 tys. złotych, za którą wykonany był remont dachu, wieży i elewacji w Niechmirowie, mamy do zapłaty kwotę 40 tys. zł.

7. Za tydzień – 32. niedziela w ciągu roku i VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku też SYRII. zobacz. http://pkwp.org/

8. W piątek 30 X 2015., odbył się pogrzeb śp.+ Antoni GRZELAK, lat 79, mieszkał w Kamionce, ojciec 6-o. dzieci. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. W miniony piątek 30 października 2015., po południu odbył się I Parafialny MARSZ ŚWIĘTYCH, jako odpowiedź na pogańskie święto Halloween.

Dzieci i Młodzież przebrali się za jakiegoś Świętego. Wszyscy uczestnicy Marszu zebrali sie wraz z Rodzicami, Paniami Katechetkami: Małgorzatą Królewicz i Katarzyną Majda przy krzyżu misyjnym przy kościele o godz.1630, skąd wyruszyła procesja ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. Z Procesją Świętych przywędrowaliśmy na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę Św. Po niej każdy uczestnik Marszu otrzymał specjalnego cukierka, do którego przyczepiona była karteczka z jakimś mottem, słowami danego Świętego. Po zrobieniu wspólnych zdjęć, rozstrzygnięto konkurs na najlepiej ucharakteryzowanego Świętego. Największą furorę zrobili chłopcy przebrani za św. Jana Pawła II, dziewczynki przebrane na Św. Faustynę oraz Bł. Matkę Teresę z Kalkuty oraz Św. Rita. Wyróżnienie otrzymali też chłopcy przebrani za św. Franciszka z Asyżu i Św. Piotra. Wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami oraz Młodzież Kandydaci do Bierzmowania wraz z Katechetkami, włożyli wiele pracy, zaangażowania oraz przybliżyli sobie postaci wielu Świętych. Wszyscy oni są dla nas wezwaniem, abyśmy, tak przeszli, przez życie ziemskie, by również, kiedyś dołączyć do grona Wszystkich Świętych. Wszystkim Uczestnikom Marszu Świętych dziękujemy bardzo, Bóg zapłać! Zdjęcia z Marszu Świętych można zobaczyć na www. radiorodzina.kalisz.pl

10. W miniony czwartek otrzymałem List ze Lwowa od Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, który napisał m.in.:„Cieszę się bardzo, że w dniu 1 października br. mogłem odwiedzić parafię św. Wawrzyńca w Stolcu i podczas sprawowanej Eucharystii dokonać uroczystej intronizacji relikwii Świętego Jana Pawła II do waszego kościoła. (...).

Polecając Księdza Proboszcza, wszystkich jego współpracowników oraz Parafian opiece Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej, zapewniam o mojej modlitwie o dalsze potrzebne łaski i z serca błogosławię. + Mieczysław Mokrzycki - Metropolita Lwowski.”

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny oraz Kalendarz Diecezjalny na rok 2016.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Świętości!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 PAŹDZIERNIKA 2015.

Rocznica POŚWIĘCENIA własnego KOŚCIOŁA.

1. Dziś – miejsce trzydziestej niedzieli w ciągu roku zajmuje uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego czyli dnia, w którym ten budynek został wyłączony z użytku świeckiego a przeznaczony na sprawowanie w nim kultu Bożego. Jesteśmy wdzięczni za nasz kościół parafialny Panu Bogu i ludziom, którzy przyczynili się do jego budowy i wyposażenia. Równocześnie czujemy się odpowiedzialni za korzystanie z niego i utrzymanie go, upiększanie go oraz przekazanie przyszłym pokoleniom.

2. W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili Ewangelię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Św. Juda Tadeusz pozostawił po sobie list zaliczany do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni szukają u niego pomocy w sprawach bardzo trudnych. U nas o godz. 1700 – Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Swoimi modlitwami obejmiemy solenizantów i solenizantki tego dnia.

3. W sobotę – zakończenie Nabożeństw Różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca.

4. W piątek 30 października 2015., w odpowiedzi na pogańskie święto Halloween - święto diabłów, złych duchów - Odbędzie się I PARAFIALNY MARSZ ŚWIĘTYCH.

Każdy z nas, szczególnie Dzieci, Młodzież może przebrać się za jakiegoś Świętego, Zbiórka przy krzyżu Misyjnym przy kościele o godz.1630 i przemarsz wokół kościoła. W czasie marszu śpiewać będziemy Litanię do Wszystkich Świętych. Wejście do kościoła na Różaniec i Mszę Św. Po Mszy Św. Nagrody dla najlepiej ucharakteryzowanego świętego. Każdy też otrzyma specjalny cukierek, który owinięty będzie w kolorowy papier ze słowami, wskazaniami jakiegoś Świętego., Wszystko to będzie sfotografowane do Kalendarza i na stronę www. parafii lub szkoły. Zapraszamy serdecznie Dzieci, Młodzież, Rodziców, Wychowawców i Katechetów.

5. Za tydzień - w niedzielę 1 listopada 2015.– uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz.900 i  Msza Św. na cmentarzu z procesją żałobną o godz. 1100. W tym dniu na Cmentarzu odbywać się będzie zbiórka Ofiar na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie!

6. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

7. W poniedziałek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za Zmarłych. Msze Święte: w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030 i w Wielgiem o godz.1500.

8. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można zamawiać w kancelarii parafialnej.

9. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o kulturę wyrzucania i segregowania śmieci cmentarnych.

10. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i ofiary na nowy Ołtarz i Ambonę do prezbiterium w kościele Stoleckim. W minionym czasie dodatkową ofiarę na potrzeby parafii złożyło 14 Rodzin na sumę 1950 zł. Bóg zapłać!

11. Dziś w ostatnią niedzielę października, odbywa się na wszystkich Mszach św. liczenie Wiernych : Dominicantes i Comunicantes.

Przed kościołem prasa katolicka; Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki. Dziś, 25 X 2015., w święto demokracji, każdy z nas - dorosłych Polaków powinien wziąć w udział w Wyborach Parlamentarnych do Sejmu i Senatu.

Wszystkim Parafianom i Gościom przekazuję pozdrowienia i Papieskie Błogosławieństwo

od Papieża Franciszka, z którym tydzień temu odprawiałem Mszę Św.

Kanonizacyjną na Placu św. Piotra w Rzymie!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 PAŹDZIERNIKA 2015.

NIEDZIELA MISYJNA: „OD NAWRÓCENIA DO MISJI”.

1. Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przeżywamy go pod hasłem: „Od nawrócenia do Misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej (parafii), diecezji i Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. W modlitwach pamiętajmy też o misjonarzach z naszej Parafii: pracującej w Kazachstanie, w Kellerowce Siostrze Letancji Całej - Nazaretance oraz o pracującym w Niemczech, w Darmstadt - Księdzu Mikołaju Skóreckim.

2. Dziś w Rzymie 18 października 2015., Papież Franciszek dokona niezwykłej kanonizacji; ogłosi świętymi dwojga Małżonków; Rodziców Św. Teresy od Dzieciątka Jezus: Ludwik i Zelia Martin. Po raz pierwszy w dziejach podczas jednej uroczystości kanonizowani będą małżonkowie. Zelia i Ludwik Martin mieli dziewięcioro dzieci. Okres dzieciństwa przeżyło tylko pięć córek, z których wszystkie zostały zakonnicami, w tym Teresa (karmelitanka, kanonizowana w 1925 r.) i Leonia (s. Franciszka Teresa, wizytka, której proces beatyfikacyjny rozpoczął się we Francji w styczniu br.). Papież Franciszek jest wielkim czcicielem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji. Mszę Św. kanonizacyją z Papieżem Franciszkem kocelebruje nasz Ksiądz Proboszcz Zbigniew, który modli się szczególnie za PARAFIAN.

3. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również Pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza, wyznaczonego w kalendarzu liturgicznym na dzień 18 października.

4. Za tydzień – trzydziesta niedziela w ciągu roku , uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę października. W tym dniu odbywa się na wszystkich Mszach św. liczenie Wiernych :Dominicantes i Comunicantes.

5. Zbliża się wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony Ich pamięci. W związku z tym przypominamy, że w najbliższych dniach można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

6. W środę 14.10. 2015., odbył się pogrzeb + Barbara PADZIŃSKA, lat 59, mieszkała w Niechmirowie, dobra Matka 8-o dzieci, pojednana z Bogiem. Natomiast w czwartek 15.10.2015., odbył się pogrzeb śp.+ Tadeusz HAŁUBIEC, lat 74, mieszkał w Wielgiem.„Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

7. Przed kościołem prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć materialnie Misje. Bóg zapłać! za gest serca wobec Misji!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej, Radosnej Niedzieli

oraz Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 PAŹDZIERNIKA 2015.

XV DZIEŃ PAPIESKI - „św. Jan Paweł II - Patron Rodziny”.

1. Dziś – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Jan Paweł II - patron Rodziny”.

Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku w niedzielę przypadającą 16 października lub wcześniej, jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej,                   a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy wszystkim, którzy złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży.

2. We wtorek 13 października 2015., przypada dzień Patrona naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym dostojnym Solenizancie.

3. W środę 14 X 2015., przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy Parafian na modlitwę w intencji naszych Nauczycieli i Wychowawców oraz wszystkich Pracowników Oświaty, w ramach nabożeństwa różańcowego i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Za tydzień – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny w Polsce. Po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na Misje.

W przyszłą niedzielę będziemy też przeżywać dzień modlitw za Pracowników Służby zdrowia z racji przypadającego w dniu 18 października święta ich patrona – św. Łukasza, lekarza i ewangelisty.

5. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie oraz ofiarę na nowy Ołtarz i Ambonę w Stolcu złożyły 5 Rodziny na sumę 800 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zapłaciłem za projekt remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie kwotę 2.200zł. oraz za projekt ołtarza, ambony i nowych mebli w prezbiterium kościoła w Stolcu kwotę 2.500 zł.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL KOWALSKI, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Konopnica, ul. Rzeczna,

RÓŻA EWA KOWALSKA z domu OLCZYK, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Konopnica, ul. Rzeczna.                 ZAPOWIEDŹ II.

8. Jutro w poniedziałek 12.10.2015., o godz.1345 odbędzie się błogosławieństwo i otwarcie Nowej Drogi asfaltowej wybudowanej w Stolcu. Gratuluję mieszkańcom Sołectwa Stolec oraz Gratuluję i dziękuję Władzom Samorządowym Gminy Złoczew. Bóg zapłać!

9. Od wtorku 13 do 20 października 2015., (przez tydzień), będę na urlopie. W tym czasie zastępować mnie będzie - nasz Wikariusz Ksiądz Wojciech RASZEWSKI.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun z artykułem o Stoleckiej Parafii, która otrzymała relikwie św. Jana Pawła II oraz tygodnik Gość Niedzielny.

Można też odebrać 2 płyty DVD ze zdjęciami i filmem z uroczystości przekazania nam relikwii św. Jana Pawła II przez Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego.

Przed kościołem możemy też wesprzeć darem serca Papieski żywy pomnik - Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną, a zarazem niezamożną Młodzież w Polsce.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej i Radosnej Niedzieli

oraz wstawiennictwa Św. Jana Pawła II - patrona naszych Rodzin,

którego Relikwie można dziś ucałować po Mszach Św.

 

INTERPRETACJA HASŁA - XV DZIEŃ PAPIESKI JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY

XV Dzień Papieski Jan Paweł II – Patron Rodziny

Znamienne słowa wypowiedział Ojciec Święty Franciszek w homilii kanonizacyjnej papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014 r.: „Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Chętnie to podkreślam w czasie, gdy przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami, proces, któremu na pewno On z nieba towarzyszy i go wspiera”. Idąc za myślą Ojca Świętego Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję, że tegoroczny, XV Dzień Papieski będziemy obchodzili 11 października pod hasłem Jan Paweł II – Patron Rodziny.

Rodzina to niezwykle istotne, by nie użyć słowa palące zagadnienie, zarówno w ewangelizacji świata, jak i w duszpasterstwie Kościoła. Wołanie o silną rodzinę, w której realizuje się najpełniej miłość mężczyzny i kobiety oraz przychodzą na świat szczęśliwe dzieci rozlega się coraz mocniej. Wiele środowisk podziela pogląd św. Jana Pawła II o rodzinie, jako niezastępowalnym do końca i optymalnym środowisku dla człowieka, który może dojrzewać w klimacie miłości ofiarowanej mu bezinteresownie przez kochających rodziców, a więc ojca i matkę. Podkreśla się, że dziecko ma także prawo do rodzeństwa, dzięki któremu proces jego uspołecznienia jest owocniejszy i bardziej skuteczny niż w wypadku jedynaka, co ma ogromne znaczenie nie tylko dla konkretnej jednostki, ale także dla życia społecznego we wszelkich jego przejawach.

Niestety, tak pojęta rodzina, która swe źródło ma w zamyśle Bożym, zbudowana na mocy IV przykazania i wyłącznej, wiernej oraz dozgonnej miłości wynikającej z sakramentalnego związku małżeńskiego mężczyzny i kobiety nie jest dziś rzeczywistością ani oczywistą, ani powszechną. Obserwujemy z bólem kryzys rodziny, rozpad więzi małżeńskich na niespotykaną dotąd skalę, rzeszę osób żyjących w kolejnych związkach, oraz niechęć młodzieży nie tylko do zawierania sakramentu małżeństwa, ale również do legalizowania wspólnego życia choćby na prawie świeckim. Ofiarami takiego podejścia do małżeństwa i rodziny są doświadczające samotności i niepewności dzieci nie znające swych biologicznych rodziców oraz cierpiący zdradzeni współmałżonkowie borykający się z przeróżnymi trudnościami. Nie są to wszystkie niepokojące zjawiska, które należałoby poruszyć w temacie rodziny. Te są najbardziej widoczne i częste. Jan Paweł II widział w trosce Kościoła o rodzinę troskę o całego człowieka. Kryzys rodziny jest ostatecznie kryzysem człowieka i chwilę potem kryzysem Kościoła. Św. Jan Paweł II przekonywał, że małżeństwo i rodzina pojmowane w duchu Ewangelii są drogami do szczęścia i realizacją wzniosłego powołania do miłości. Są to może rzeczywistości kruche i niewystarczające, ale nie ma innych, które mogłyby je zastąpić.

XV Dzień Papieski przypada na czas szczególny. W zeszłym roku zakończyły się obrady III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat wyzwań duszpasterskich wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji. Tegoroczny Dzień Papieski będziemy przeżywali w czasie trwania Synodu Biskupów na temat Rodziny pod hasłem: „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Dzień Papieski jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – „patrona rodziny” oraz powrotu do jego nauczania.

O randze rodziny niech świadczą jego słowa z Listu do rodzin, z 1994 roku. Papież napisał wtedy: Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu. Tak więc Kościół ogarnia swą macierzyńską troską wszystkich, którzy znajdują się w takich sytuacjach, ponieważ dobrze wie, że rodzina spełnia funkcję podstawową. Wie on ponadto, iż człowiek wychodzi z rodziny, aby z kolei w nowej rodzinie urzeczywistnić swe życiowe powołanie. Ale nawet kiedy wybiera życie w samotności — to i tutaj rodzina pozostaje wciąż jak gdyby jego egzystencjalnym horyzontem jako ta podstawowa wspólnota, na której opiera się całe życie społeczne człowieka w różnych wymiarach aż do najrozleglejszych. Czyż nie mówimy również o „rodzinie ludzkiej”, mając na myśli wszystkich na świecie żyjących ludzi?” (List do rodzin, nr 2).

W Kaliszu, na polskiej ziemi powiedział.: Drodzy bracia i siostry, ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina. Dzięki sakramentalnej obecności Chrystusa, dzięki dobrowolnie złożonej przysiędze, w której małżonkowie oddają się sobie wzajemnie, rodzina jest wspólnotą świętą. Jest komunią osób zjednoczonych miłością. (…) Rodzina chrześcijańska, wierna swemu sakramentalnemu przymierzu, staje się autentycznym znakiem bezinteresownej i powszechnej miłości Boga do ludzi. Ta miłość Boga stanowi duchowe centrum rodziny i jej fundament. Poprzez taką miłość rodzina powstaje, rozwija się, dojrzewa i staje się źródłem pokoju i szczęścia dla rodziców i dla dzieci. Jest prawdziwym środowiskiem życia i miłości”. (Kalisz 1997 r.)

 

Nie mniej ważne słowa padły w Nowym Targu, w 1979 roku. Niech one stanowią motto tegorocznego XV Dnia Papieskiego oraz motyw do wspólnej modlitwy za wielkie dobro jakim nadal pozostaje rodzina: „Słusznie mówi się, że rodzina jest podstawową komórką życia społecznego. Jest podstawową ludzką wspólnotą. Od tego, jaka jest rodzina, zależy naród, bo od tego zależy człowiek. Więc życzę, ażebyście byli mocni dzięki zdrowym rodzinom. Rodzina Bogiem silna. I życzę, ażeby człowiek mógł się w pełni rozwijać w oparciu o nierozerwalną więź małżonków — rodziców, w klimacie rodziny, którego nic nie jest w stanie zastąpić. I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia. Jeśli się naruszy prawo człowieka do życia w tym momencie, w którym poczyna się on jako człowiek pod sercem matki, godzi się pośrednio w cały ład moralny, który służy zabezpieczeniu nienaruszalnych dóbr człowieka. Życie jest pierwszym wśród tych dóbr. Kościół broni prawa do życia nie tylko z uwagi na majestat Stwórcy, który jest tego życia pierwszym Dawcą, ale równocześnie ze względu na podstawowe dobro człowieka”.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 PAŹDZIERNIKA 2015.

1. W miniony czwartek 1 października 2015., odbyła się uroczystość przekazania nam relikwii św. Jana Pawła II przez Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego. Dziękujemy Bogu za dar pięknej, słonecznej pogody, a szczególnie za tak liczny udział Was Kochani Parafianie oraz liczny udział Gości w tychże uroczystościach. dziękuję bardzo tym wszystkim, którzy pomogli przeżyć tę uroczystość i przygotować naszą świątynię na ten dzień. Szczególnie bardzo dziękuje Księdzu Wikariuszowi Wojciechowi, Panu Kościelnemu Marcinowi z żoną Natalią, dziękuję Panu Organiście. Bardzo dziękuję 30 Osobom, którzy sprzątali w środę naszą świątynię na uroczystość: 22-om Paniom z Sołectwa Stolec, Biesiec, Łeszczyn i Dąbrowa Miętka oraz 8 Panom z tych Sołectw. Bóg zapłać! Dziękuję Pani Katechetce Małgorzacie za wykonanie z Dziećmi wystawy o św. Janie Pawle II - Papieżu Rodzin. Bóg zapłać!

Dziękuję tym wszystkim, którzy udekorowali swoje domy, okna oraz przygotowali  swoje wnętrze na powitanie Św. Papieża Jana Pawła II - Patrona Rodziny! Bóg zapłać!

Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski

napisał w naszej Kronice Parafialnej

„Cieszę się bardzo, że mogłem dokonać intronizacji relikwii św. Jana Pawła II do Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu.

Dziękuję Ks. Prałatowi Zbigniewowi Stefańskiemu i Ks. Wikariuszowi Wojciechowi Raszewskiemu za przygotowanie tak pięknej uroczystości, podczas której Wierni przyjęli Świętego z tak głęboką wiarą, wdzięcznością, radością i nadzieją.

Dziękując za dar serca i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie z serca błogosławię.

+ Mieczysław Mokrzycki

Metropolita Lwowski

Stolec, dnia 01.10.2015 roku.

2. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych. Dziś także Papież Franciszek otworzy Synod Biskupów o Rodzinie, który trwać będzie od 4 do 25 października 2015.

3. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się modlitwą różańcową. Przypominamy, że Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie odprawiamy przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 1700, a w Niedzielę po Mszy Św. o godz.1200. Na różaniec zapraszamy szczególnie Dzieci i Młodzież, Kandydatów do Bierzmowania.

4. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.

Dzieci klas III wraz z Rodzicami ZAPRASZAM na uroczyste poświęcenie i wręczenie różańców Dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., w najbliższą środę 7 października 2015., na godz.1700.

5. Młodzież - Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 9 X 2015., na godz.1700.

6. CHORYCH, którzy są odwiedzani w I Czwartek Miesiąca, Odwiedzimy wraz z Ks. Wikariuszem Wojciechem, w czwartek 8.01.2015., od godz.900.

7. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. Po Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

8. W minioną środę 30 IX 2015., zostały zakończone główne prace stolarskie przy budowie nowego prezbiterium w kościele parafialnym. Jest ono darem na przyjazd relikwii św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! Anonimowemu Ofiarodawcy za piękny dar do naszej świątyni.

W najbliższym czasie podłoga będzie jeszcze konserwowana odpowiednimi środkami.

Jest też przygotowywany projekt nowego Ołtarza eucharystycznego i Ołtarza Słowa Bożego, nowe krzesła dla Celebransów i nowe ławki dla ministrantów. Projekt wykonuje Ksiądz profesor Tadeusz FURDYNA, Salezjanin z Łodzi, który przez ponad 50 lat pracy ma na swoim koncie aranżacje, projektowanie całkowitego wyposażenia pond 200 kościołów w Polsce i zagranicą. Ołtarz eucharystyczny i Ołtarz Słowa Bożego (Ambona) oraz pozostałe meble prezbiterium będą wykonane też z drewna dębowego. Dar ten będzie naszym Parafialnym darem na zbliżający się Rok Święty Miłosierdzia.

Bóg zapłać! za pierwsze ofiary na nowe Ołtarz i Ambonę. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na ołtarz złożyły 2 Rodziny na sumę 600 zł. Bóg zapłać!

9. Jutro, w poniedziałek 5 X 2015., odbiorę u Pana inżyniera w Sieradzu, nowy projekt remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie. Koszt projektu wyniesie 2.000 zł + VAT.

10. Wczoraj w sobotę 3 X 2015., odbył sie pogrzeb śp.+ Mirosław BEDNAREK, lat 63, mieszkał w Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAMIL KOWALSKI, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Konopnica, ul. Rzeczna,

RÓŻA EWA KOWALSKA z domu OLCZYK, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Konopnica, ul. Rzeczna.                 ZAPOWIEDŹ I.

12. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny. Dziś po Mszy Św. można zapisać się po odbiór 2 płyt DVD z uroczystości przekazania nam relikwii św. Jana Pawła II. Na jednej płycie będzie film z uroczystości, a na drugiej płycie będzie 300 zdjęć z uroczystości. Koszt kompletu 40 zł. Płyty te będą do odebrania i zapłacenia już za tydzień, w przyszłą niedzielę.

Dziś przy wyjściu z kościoła też można zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, a w ciągu tygodnia w Kancelarii można już zamawiać wypominki roczne, jednorazowe. Można też dokonywać rezerwacji Mszy Św. na nowy Rok 2016.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej i Radosnej Niedzieli

oraz Dobrego Tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 WRZEŚNIA 2015.

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez  to ubogacać swoje wnętrze.

2. We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie. W tym dniu przypada Odpust ku czci Św. Michała Archanioła w Parafii Brąszewice, suma odpustowa o godz.1200.

3. Moi Kochani Parafianie! Już w najbliższy czwartek, 1 października 2015., przeżywać będziemy wielką uroczystość PRZEKAZANIA dla nas Relikwii Św. Jana Pawła II, które przywiezie nam Osobisty Sekretarz Św. Jana Pawła II - Ksiądz Arcybiskup Mieczysław MOKRZYCKI, Metropolita Lwowski.

Program uroczystości:

- godz.1015 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE ze Św. Janem Pawłem II, które poprowadzą Dzieci z Paniami Katechetkami.

- godz.1050 - uroczyste wprowadzenie Relikwii z udziałem Druhów Strażaków, Sztandarów Strażackich, Sztandarów ze Szkół, m.in. ze Szkoły Podstawowej ze Stolca im. Bohaterów Września 1939 roku oraz przez Zespół Szkół nr 1 im. Św. Jana Pawła II z Koła, Ministrantów i Kapłanów Dekanatu z plebani do kościoła parafialnego w Stolcu.

- godz.1100 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego - Metropolity Lwowskiego koncelebrowana przez Kapłanów Dekanatu Złoczewskiego.

Po Mszy Św. ADORACJA relikwii Św. Jana Pawła II.

Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów zaopatrzyć się w kolorowy folder z programem w/w uroczystości.

Moi Kochani! tak zaplanujmy sobie czas, aby cała wspólnota Parafii przybyła, by powitać Św. Jana Pawła II w Jego relikwiach. Udekorujmy flagami, portretami św. Papieża Polaka nasze mieszkania, domy.

4. Na powitanie Św. Jana Pawła II w Jego relikwiach, wykonujemy nowe prezbiterium. Dlatego w minionym czasie Panowie Stolarze założyli już podłogę z deski z dębiny, a po niedzieli, nowe stopnie do tabernakulum, ołtarz, stopnie na Celebransa i stopnie pod miejsce dla Biskupa .

Jest też przygotowywany projekt nowego Ołtarza eucharystycznego i Ołtarza Słowa Bożego, nowe krzesła dla Celebransów i nowe ławki dla ministrantów. Projekt wykonuje Ksiądz profesor Tadeusz FURDYNA, Salezjanin z Łodzi, który przez ponad 50 lat pracy ma na swoim koncie aranżacje, projektowanie całkowitego wyposażenia pond 200 kościołów w Polsce i zagranicą. Ołtarz eucharystyczny i Ołtarz Słowa Bożego (Ambona) oraz pozostałe meble prezbiterium będą wykonane też z drewna dębowego. Dar ten będzie naszym Parafialnym darem na zbliżający się Rok Święty Miłosierdzia.

5. Październik to czas NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH, zapraszamy dzieci, młodzież, Kandydatów do Bierzmowania na Różaniec, w czwartek na g.1015, a w piątek o godz.1700. Dzieci otrzymają specjalne plansze i książeczki z naklejkami o Różańcu.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Niechmirowie: w piątek 2 X 2015., od godz.1430 i Msza Św. o godz.1500.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 2 X 2015., od godz.1630 i NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z Mszą Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku; w Piątek 2 X 2015., a „czwartkowych” Chorych, tydzień po uroczystościach, czyli w czwartek 8 X 2015., od godz.800.

7. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 3 października 2015., na RÓŻANIEC i Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej Królowej Pokoju o POKÓJ na świecie.

8. W piątek 25.09.2015., odbył się pogrzeb śp.+ Zbigniew PARZYBUT, lat 58, zamieszkały Kolonia Kamionka. Natomiast pogrzeb śp. + Mieczysława ŚWIĄTCZAKA, który miał lat 97., mieszkał w Broszkach, wieloletni Sołtys, odbędzie się jutro, w poniedziałek 28 IX 2015., o godz.1500, wejście z kaplicy o godz.1430. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Moi Kochani! Dzisiaj w nocy z grupą 50 Osób wróciliśmy z 8.dniowej Pielgrzymki do Ziemi Świętej, gdzie codziennie sprawowałem Mszę Św. za Was - Parafian, za nasze Rodziny, Przyjaciół. Szczytem Pielgrzymki była Msza Św. sprawowana w piątek 25 IX 2015., na Golgocie i w Bazylice Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Z Betlejem przywiozłem do naszej świątyni, niezwykły dar - Dzieciątko, które poświęcone i położone było na znanej gwieździe w żłóbku betlejemskim oraz wodę z Jordanu, którą będzie w kamionkowym naczyniu na wodę święconą. Dziś Dzieciątko z Betlejem znajduje się na Ołtarzu, które możemy Adorować!

10. Przed kościołem prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia oraz owocnego spotkania ze Św. Janem Pawłem II!

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 WRZEŚNIA 2015.

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W bieżącym roku przeżywamy go pod hasłem: „Przekaz ukazujący Rodzinę  jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości” zaczerpnięte z orędzia papieża Franciszka, przygotowanego na ten dzień. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich: TV Trwam, Radia Maryja i naszego radia diecezjalnego, a także z programów religijnych w innych mediach. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich.

2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy w intencji celników, którym patronuje św. Mateusz, a także o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

3. Już za 10 dni - 1 października 2015., nasza Parafia przeżywać będzie wielką uroczystość: PRZEKAZANIA Relikwii Św. JANA PAWŁA II, które przekaże nam, za zgodą naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, Ks. Arcybiskup Mieczysław MOKRZYCKI, Metropolita Lwowski.

Program uroczystości:

- godz.1015 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE ze Św. Janem Pawłem II, które poprowadzą Dzieci z Paniami Katechetkami.

- godz.1050 - uroczyste wprowadzenie Relikwii z udziałem Druhów Strażaków, Sztandarów Strażackich, Sztandarów ze Szkół, m.in. ze Szkoły Podstawowej ze Stolca im. Bohaterów Września 1939 roku oraz przez Zespół Szkół nr 1 im. Św. Jana Pawła II z Koła,Ministrantów i Kapłanów Dekanatu z plebani do kościoła parafialnego w Stolcu.

- godz.1100 Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego - Metropolity Lwowskiego koncelebrowana przez Kapłanów Dekanatu Złoczewskiego.

Po Mszy Św. ADORACJA relikwii Św. Jana Pawła II.

Przy wyjściu z kościoła można u ministrantów zaopatrzyć się w kolorowy folder z programem w/w uroczystości.

4. Na uroczystość tę od dnia 11 sierpnia br., przygotowujemy nowe prezbiterium. Dlatego w minionym tygodniu Panowie Stolarze założyli już nową podłogę z deski z dębiny. Natomiast pod koniec września zostaną zamontowane nowe schody do tabernakulum i nowe podesty pod ołtarz, pod miejsce dla Celebransa oraz podest dla Biskupa, z drewna dębowego.

5. W tym tygodniu Ks. Proboszcz Zbigniew z grupą 50 - u Uczestników z naszej Parafii i okolic, przeżywają Pielgrzymkę po Ziemi Świętej. Codziennie jest sprawowana tam Msza Św. za całą naszą Parafię oraz w intencjach przekazanych. Powrót Pielgrzymów przewidziany jest w nocy z soboty na niedzielę 26/27 września br. Pielgrzymów polecajmy w naszych modlitwach!

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remontowany kościół w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na kościół w Niechmirowie złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać! Obecnie trwa przygotowywanie projektów remontu wnętrza świątyni.

7. W czwartek 24 września 2015., przypada Rocznica Poświęcenia Katedry Kaliskiej. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie EDWARDZIE.

8. Przed kościołem prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny można też nabyć modlitewniki ze Św. Janem Pawłem II.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia oraz mądrego korzystania ze Środków Społecznego Przekazu!

zobacz. http://www.paulus.org.pl/display,210.html
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA -13 WRZEŚNIA 2015.

V TYDZIEŃ WYCHOWANIA

1. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania (13-19 września 2015), którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa.” Teksty dzisiejszej liturgii słowa podpowiadają nam, że w wychowaniu młodego pokolenia i samowychowaniu należy kłaść nacisk na naśladowanie Chrystusa w dźwiganiu krzyża i na mobilizowaniu do wiary, która wyrażać się będzie w czynach, a przy tym liczyć na pomoc Bożą. Św. Jan Paweł II powiedział: „Wychowawca naprawdę kocha i wychowuje młodzież, kiedy wskazuje jej wyższe ideały... i towarzyszy jej na drodze dojrzewania życiowych decyzji.”

2. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.

W związku z jutrzejszym świętem, dzisiaj po Mszy Św. o godz.1200 na Cmentarzu Parafialnym odbędzie się uroczyste poświęcenie nowego KRZYŻA Cmentarnego (7m wysokości). Dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i zamontowania nowego krzyża z drewna modrzewiowego na cmentarzu, Bóg zapłać!

3. Także, w niedzielę 13.09.2015., po poświęcaniu krzyża, odbędzie się w kościele parafialnym SPOTKANIE z Rodzicami Dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św.

4. We wtorek 15 IX 2015.,– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

5. W czwartek 17 IX 2015., przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

6. W piątek 18 IX 2015., będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży, dzieci i ministrantów. Młodzież, szczególnie Kandydatów do Bierzmowania, dzieci i ministrantów zapraszamy na Mszę Św. w piątek na godz.1800. Po niej spotkanie formacyjne dla Kandydatów do Bierzmowania i wręczenie Indeksów oraz katechizmów.

Młodzież, która pragnie pojechać do Krakowa na ŚDM, zapraszam wraz  z Ks. Wikariuszem Wojciechem, na spotkanie formacyjne Młodzieży całego Dekanatu Złoczewskiego do Złoczewa 18 IX 2015., na godz.2000.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu ofiarę dodatkową złożyły 3 Rodziny na sumę 500 zł. Bóg zapłać!

Moi Drodzy Parafianie! W minionym tygodniu mieliśmy rozpocząć II etap remontu wnętrza kościoła w Niechmirowie. Po spotkaniu z Panią Konserwator od zabytków i Panem Inżynierem od nadzoru zabytków; Pani Konserwator zabytków zaleciła, aby wykonać koniecznie całą dokumentację, projekty: na remont podłogi, remont ścian wewnętrznych, projekt renowacji ołtarza, projekt malowania ścian oraz projekt remontu wnętrza kruchty.Od minionej środy wykonywana jest już w/w dokumentacja, która będzie gotowa w październiku. Wtedy też będziemy mogli przystąpić do prac remontu wnętrza naszej świątyni w Niechmirowie.

8. W najbliższą sobotę od 19 do 26 września 2015., z grupą 50-u Osób z naszej Parafii oraz Gości, udajemy się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. „Pielgrzymka Biblijnym Szlakiem”. Odwiedzimy m.in. Betlejem, Nazaret, Kanę Galilejską, Tyberiadę, Kafarnaum, Jerozolimę, Betanię, Jerycho, Morze Martwe. Codziennie będę sprawował Mszę Św. za PARAFIAN oraz w tych intencjach, które możemy jeszcze zamówić.

W tym czasie zastępować mnie będzie Ks. Wikariusz Wojciech Raszewski, który także będzie przyjmował w Kancelarii parafialnej według ustalonego planu.

9. Moi Kochani Parafianie! Dnia 1 października 2015., nasza parafia przeżywać będzie uroczystość PRZEKAZANIA RELIKWII ŚW. JANA PAWŁA II, która odbędzie się na Mszy Św. o godz.11.00. Przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Mieczysław MOKRZYCKI - Metropolita Lwowski, osobisty Sekretarz św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. W związku z tymi uroczystościami od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w darmowe foldery, w których zawarty jest PROGRAM uroczystości, przedstawiona jest sylwetka Metropolity Lwowskiego oraz teksty przemówień Św. Jana Pawła II - Papieża Rodzin. Ministranci będą też darmowe foldery z programem dostarczać do naszych domów.

 

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny. W związku z przybyciem relikwii Św. Jana Pawła II można nabyć modlitewniki ze Św. Janem Pawłem II w formie książeczki lub w formie płyty MP3.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy smacznego obiadu, Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 WRZEŚNIA 2015.

1. Dziś – dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza z pierwszego czytania mszalnego. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka, do czego wzywa nas dziś św. Jakub w drugim czytaniu mszalnym.

2. Dziś po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się spotkanie z Panią Dorotą Pietruszyńską - Przedstawicielką Biura Podróży Trade&Trave Company z Łodzi. Grupa 49 Osób udaje się z naszej Parafii na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 19 do 26 września 2015.

3. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz.1800. Błogosławieństwo ziarna przeznaczonego do siewu – po Mszy Świętej wieczornej.

Tego dnia przypada Odpust w Parafii Szynkielów.

4. Dzieci klas I - Pierwszoklasistów wraz z Rodzicami zapraszamy na POŚWIĘCENIE tornistrów i przyborów szkolnych, w najbliższą środę 9 IX 2015 na godz.1800.

5. W sobotę 12 IX  – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683. Naszą obecność na Mszy Świętej sobotniej potraktujmy jako nasz prezent imieninowy dla Matki Bożej i dowód wdzięczności względem Niej za ocalenie Polski i Europy przed inwazją islamu.

Tego dnia przypada 3.rocznica Ingresu naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach!

6. W przyszłą niedzielę 13 września, w przededniu święta Podwyższenia Krzyża Świętego, po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się poświęcenie nowego KRZYŻA na Cmentarzu Parafialnym.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym  tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać!

Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że w tym tygodniu przystąpimy do II etapu generalnego remontu WNĘTRZA kościoła filialnego w Niechmirowie.

Dlatego zwracam się do 8 Panów z Sołectwa Niechmirów o pomoc w najbliższy wtorek na godz.1000. Można przyjechać z przyczepą, taczkami to wywozu gruzu, narzędzia do demontażu podłogi i starych tynków. Natomiast w środę na 1000 proszę o pomoc 6-8 Panów z Sołectwa Gronów-Rokitowiec. Remont wnętrza Kościoła w Niechmirowie polegać będzie m.in., na demontażu starej podłogi oraz wywiezieniu starego podłoża i przygotowaniu nowego podłoża pod odpowiednie wylewki. Wykonanie izolacji pod nową podłogę z deski - dębiny. Prace te prowadzone pod nadzorem konserwatorskim i budowlanym będziemy prowadzić systemem gospodarczym. Po zdjęciu podłoża, trzeba będzie skuwać część starych tynków wewnętrznych. Potem będą wykonywane prace elektryczne. Dalej - tynkowanie ścian tynkami renowacyjnymi. Założenie nowej podłogi, malowanie wnętrza, odrestaurowanie głównego Ołtarza. Montaż nowych ławek i mebli w zakrystii, montaż nowego oświetlenia. Remont chóru i kruchty. Moi Kochani! Będę wdzięczny za każdą ofiarę na remont wnętrza Kościoła, który dzięki Nam, naszym modlitwom i ofiarom, już niedługo (za 2-3 miesiące) stanie się zabytkową „perełką” w całej okolicy Ziemi Sieradzkiej. Bóg zapłać! za pomoc, ofiarność i zrozumienie!

8. W naszej parafii po raz drugi jest wdrażany projekt Szlachetna Paczka. Lider rejonu Złoczew i okolice, Aniela Bartosz, tworzy grupę wolontariuszy,  za naszym pośrednictwem zwraca się z prośbą  i apelem Jeżeli masz w sobie chęć realnej pomocy i kochasz ludzi, lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, masz ukończone 18 lat dołącz do prestiżowej drużyny superW.” Szczegółowe informacje znajdziesz na tablicy ogłoszeń parafialnych, na stronie internetowej www.superw.pl oraz na plakacie umieszczonym w gablocie.

9. Dziś, w niedzielę 6 IX 2015., odbywają się DOŻYNKI DIECEZJALNE w Sanktuarium Św. Idziego w MIKORZYNIE koło Kępna. Na dożynkach naszą parafię reprezentuje grupa 3.Parafian.

10. Dzisiaj, w niedzielę, w ramach Dni Złoczewa do Stolca przybędzie kawalkada Motocyklistów, którym o godz.1500 na skrzyżowaniu w Stolcu, błogosławić będziemy Motocyklistów oraz Ich MOTOCYKLE.

11. Dziś przed kościołem prasa katolicka: Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 SIERPNIA 2015.

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno Gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim Parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.


2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2015/2016. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o godzinie 830. Po Mszy Św. udamy się na Cmentarz, by modlić się przy grobach Bohaterów Września 1939 roku, którzy są Patronami Szkoły Podstawowej w Stolcu.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc Dzieci i Młodzież oraz ich Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także Pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych, średnich oraz Kandydatów do Bierzmowania (klasy II i III Gimnazjum) zapraszamy na Mszę Św. we wtorek na godz.1800.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w środę 9 września 2015.


3. We wtorek 1 września 2015., przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny, szczególnie o 18-u  wspomnianych Bohaterach Września 1939 roku, którzy spoczywają na naszym cmentarzu oraz Modlitwie o pokój na świecie.


4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku i nowego roku szkolnego;

- w Wielgiem w czwartek 3 IX 2015., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- w Niechmirowie: w piątek 4 IX 2015., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 4 IX 2015., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

5. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 5 września 2015., na Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej Królowej Pokoju o POKÓJ na świecie.


6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remontowany kościół w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł.

Przy parkanie kościoła parafialnego w Stolcu trwają prace budowlane nowych słupków z cegły klinkierowej, które będą tworzyły nową bramę wyjazdową od strony cmentarza. Poprzednie słupy, utrzymujące metalowe bramy, ze starej cegły zupełnie popękały i zagrażały naszemu bezpieczeństwu. Dziękuję za każdy dar serca na potrzeby parafii.  Bóg zapłać!


7. Tegoroczne Dożynki Diecezjalne2015. będą przeżywane w parafii Mikorzyn, koło Kępna w przyszłą niedzielę 6 września 2015. Z naszego Dekanatu Złoczewskiego pojedzie autokar, chętne Osoby na wyjazd do Mikorzyna mogą zgłosić się w tym tygodniu w kancelarii lub zakrystii. Mszy Św. Dożynkowej przewodniczyć będzie Bp Łukasz BUZUN.


8. W miniony piątek 28.08.2015., odbył sie pogrzeb śp.+ Kazimierz ŁUKOMSKI, lat 91, mieszkał w Stolec Poduchowny. Przeżył ponad 66 lat w małżeństwie, ojciec 7 dzieci, dziadek m.in. Pana Kościelnego Marcina i Pani Katechetki Małgorzaty. „Dobry Jezu,...”.


9. Nasza Parafia Organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 19 do 26 września 2015. Jest zapisanych 49 Osób. Spotkanie z Przedstawicielem Biura Podróży Trade&Travel Company z Łodzi odbędzie się za tydzień, w niedzielę 6 IX 2015., po Mszy Św. o godz.1200 w kościele parafialnym w Stolcu.


10. Od poniedziałku 24.08.br., ruszyła akcja „Szlachetna paczka”, która rozpoczęła się od szukania Wolontariuszy. Kto z naszej Parafii chce zostać wolontariuszem „Szlachetnej Paczki” proszę się zgłosić do mnie lub na stronę internetową https://www.superw.pl/


11. Przed kościołem prasa katolicka: nowy numer Opiekun, tygodnik Gość Niedzielny  i Niedziela, dla dzieci miesięcznik Mały Gość Niedzielny oraz Kalendarze Diecezjalne na 2016 rok.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę

wraz z Księdzem Wikariuszem Wojciechem, który wrócił do nas po udanej operacji,

dobrej Niedzieli, dobrego Tygodnia oraz szczęśliwych powrotów z wakacji!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 SIERPNIA 2015.

1. Dziś w niedzielę 23.08.2015., przeżywamy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwe ŻNIWA i zebrane plony, DOŻYNKI 2015. uroczysta Msza Św. Dożynkowa o godz.1200. Delegacje z poszczególnych wiosek zbiorą się przed kościołem, aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

Bóg zapłać za zamówione Msze Św. dożynkowe mieszkańcom: Burdynówki, Koźlin oraz mieszkańcom Sołectw: Broszki, Stolec, Łeszczyn, Wielgie, Dąbrowa Miętka, Gronów - Rokitowiec.

2. Natomiast w najbliższą sobotę 29 sierpnia 2015., w Kamionce odbędą się Dożynki Gminy Burzenin. Msza Św. polowa w Kamionce będzie odprawiona o godz.1600. Modlitwie przewodniczyć będzie Biskup pomocniczy: Ks. Bp ŁUKASZ BUZUN.

3. Tegoroczne Dożynki Diecezjalne2015. będą przeżywane w parafii Mikorzyn, koło Kępna w niedzielę 6 września 2015. Z Dekanatu Złoczewskiego pojedzie autokar, chętne osoby na wyjazd do Mikorzyna mogą zgłosić się w tym tygodniu w kancelarii lub zakrystii.

4. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

5. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Według tradycji głosił Ewangelię w Indiach i tam ponieść śmierć męczeńską przez odarcie ze skóry.

6. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz.900 i o godz.1800 z Nowenną do Matki Bożej. Serdecznie zapraszam Parafian i Gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. Byłby to piękny gest z naszej strony, gdybyśmy w środę przed tron naszej Matki i Królowej zanieśli modlitwę w intencji osób uzależnionych od alkoholu z prośbą o wyzwolenie ich z nałogu. W tym dniu przypada Odpust w Parafii Grabówka; Suma odpustowa o godz.1200.

7. Za tydzień – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodzin na sumę 550 zł. Bóg zapłać!

W naszym kościele parafialnym w Stolcu w minionym tygodniu dzięki Anonimowi Ofiarodawcy-Sponsorowi zostały wykonane prace „hydrauliczne” oraz prace kolejnych wylewek pod nowe prezbiterium. Dziękuję Straży OSP Stolec i Panu Michałowi Jędrzejczakowi za dostarczenie wody, dziękuję za pomoc w pracach budowlanych Panu Kościelnemu Marcinowi. Za trzy tygodnie Stolarze przystąpią do montażu nowej deski - dębiny sklejanej warstwowo, tak aby nowe prezbiterium było gotowe na uroczystość przekazania naszej Parafii Relikwii Św. Jana Pawła II.

Serdeczne Bóg zapłać! składam Anonimowemu Ofiarodawcy.

9. Nasza Parafia Organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 19 do 26 września 2015. Jest zapisanych już 49 Osób. Spotkanie z Przedstawicielem Biura Podróży Trade&Travel Company z Łodzi odbędzie się za dwa tygodnie: 06 września br. po Mszy Św. o godz.1200 w kościele parafialnym w Stolcu.

10. Na cmentarzu parafialnym uległ naturalnemu zniszczeniu drewniany krzyż misyjny, (złamał się z powodu próchnicy), dlatego w najbliższym czasie zostanie wykonany nowy krzyż, który poświęcimy w święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września br.

11. Od poniedziałku 24.08.br., rusza akcja „Szlachetna paczka”, która rozpoczyna się od szukania Wolontariuszy. Kto z naszej Parafii chce zostać wolontariuszem „Szlachetnej Paczki” proszę się zgłosić do mnie lub na stronę internetową www.SuperW.pl

12. Przed kościołem do nabycia: Gość Niedzielny, a w nim m.in. o kapelanach prezydentów Rzeczypospolitej - kim byli i jaką rolę spełniali (ss.18-22); choć brzmi to niewiarygodnie, do dzisiaj nie ma pewności, ile strzałów oddano do Jana Pawła II - o nowych szczegółach zamachu na papieża (ss.26-28), oraz Kalendarz Diecezjalny na 2016 rok.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę dobrej Niedzieli i dobrego Tygodnia

oraz aby nigdy nie zabrakło nam chleba powszedniego

i byśmy pamiętali, że „nie samym chlebem żyje człowiek”.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 SIERPNIA 2015.

1. Dziś przypada dwudziesta niedziela w ciągu roku. W liturgii słowa rozważaliśmy temat Eucharystii. Przyjmijmy otwartym umysłem i sercem tę naukę Chrystusa o Chlebie żywym, zapewniającym nam życie wieczne.

Także dzisiaj przypada odpust ku czci Św. Rocha w Parafii Brzeźnio.                                         Suma o godz.1200, którą odprawi i kazanie wygłosi Proboszcz Stoleckiej Parafii.

2. Dożynki Gminy ZŁOCZEW, przeżywać będziemy dzisiaj w Broszkach koło Chicago. Msza św. Polowa rozpoczynająca dziękczynienie za żniwa odbędzie się dziś o godz.1600 przed budynkiem dyskoteki Chicago, na którą serdecznie zapraszam!

3. Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwe ŻNIWA i zebrane plony, DOŻYNKI 2015., przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 23 sierpnia 2015., na Mszy Św. o godz.1200. Delegacje z poszczególnych wiosek zbierają się przed kościołem,  aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

4. Natomiast w sobotę 29 sierpnia 2015., w Kamionce odbędą się Dożynki Gminy Burzenin. Msza Św. polowa w Kamionce będzie odprawiona o godz.1600. Modlitwie przewodniczyć będzie nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK.

5. W sobotę nasze myśli i uczucia skierujemy również ku Najświętszej Maryi Pannie, którą w tym dniu będziemy wspominać jako Królową. Maryję obrał na Królową naszego narodu król Jan Kazimierz, gdy 1 IV 1656 roku złożył śluby w katedrze lwowskiej. Maryi Królowej polećmy naszą Ojczyznę i nasze rodziny, sprawę trzeźwości naszego narodu i problemy ubożejącej części społeczeństwa polskiego.

6. Za tydzień przypada dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku, a także Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych, ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, ale obchodzony publicznie po raz pierwszy dopiero w 2011 roku w Warszawie. Na obchody tego dnia wybrano 23 sierpnia, bo nawiązuje on do daty podpisania paktu Ribbentrop–Mołotow, co miało miejsce 23 sierpnia 1939 roku.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać! Dziękuję też za ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie w czasie Odpustu; w sumie zebrano kwotę: 2.179 zł 60 gr. Bóg zapłać!

8. Moi Kochani! Pragnę Was poinformować, że z racji zbliżającej się uroczystości przekazania naszej Parafii relikwii św. Jana Pawła II, które otrzymamy z rąk ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego z Lwowa dnia 1 października 2015 roku, znalazł się anonimowy Ofiarodawca, Sponsor, który funduje do naszego kościoła parafialnego nowe prezbiterium. Dlatego w miniony wtorek i środę 11 i 12.08.2015., aż 30 Mężczyzn z naszej Parafii pomogło bezinteresownie usunąć starą, przegnitą podłogę w prezbiterium i wywieźć ziemię z gruzem. W piątek została wykonana pierwsze wylewka betonowa. Jutro, w poniedziałek hydraulicy przygotują instalację do ogrzewania podłogowego - podłogi. We wtorek będzie wykonana druga wylewka. Następnie za dwa tygodnie stolarze przystąpią do montażu deski dębowej, sklejanej warstwowo, przystosowanej do ogrzewania podłogowego. Z tego samego rodzaju drewna Stolarze wykonają stopnie do tabernakulum i pozostałe podwyższenia; pod ołtarz, ambonę, itp. Dziękuję bardzo Anonimowemu Ofiarodawcy za ten niezwykły dar do naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać! Dziękuję też Panu Kościelnemu Marcinowi, Panu Witkowi Ciach i Stanisławowi Gonera za ciężki sprzęt oraz wszystkim 30 Panom, którzy pomogli w wykonaniu w/w prac, Bóg zapłać!

9. Nasz Ksiądz Wikariusz Wojciech jest już po udanej operacji w domu rodzinnym i tam powraca do zdrowia. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

10. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy pomogli w przeżyciu Odpustu Parafialnego ku czci św. Wawrzyńca oraz przyjęli na nocleg Pielgrzymów idących na Jasną Górę z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Bóg zapłać!

11. Nasza Parafia Organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 19 do 26 września 2015. Jest zapisanych już 48 Osób. Pielgrzymów jadących do Ziemi Pana Jezusa proszę uprzejmie o dokonywanie wpłaty II raty do wtorku 18 sierpnia 2015. Spotkanie z Przedstawicielem Biura Podróży Trade&Travel Company z Łodzi odbędzie się 06 września br. po Mszy Św. o godz.1200 w kościele parafialnym w Stolcu.

12. W najbliższą sobotę 22 sierpnia 2015., odbędzie się Festyn w Konopnicy na terenie Parku Starowiejskiego. W programie m.in., występy zespołów artystycznych z Konopnicy, koncert kapeli ZŁOCZEWIANIE, występ Klaudii Pawlak - uczestniczki programu Disco Star, dyskoteka. Początek imprezy w Konopnicy o godz.1630.

 

13. Przed kościołem do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny i Kalendarz Diecezjalny na 2016 rok.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 SIERPNIA 2015.

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

2. Jutro w poniedziałek 10.08.2015., nasza wspólnota przeżywać będzie Odpust – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego Patrona Parafii. Msze Św. jutro naszym kościele parafialnym rano o godz.900 i suma o godz.1200. Sumę odpustową i kazanie wygłosi BISKUP KALISKI EDWARD JANIAK. Po sumie procesja Eucharystyczna, na którą zapraszam całą Asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów oraz Druhów Strażaków.

W dniu odpustu odbędzie sie zbiórka ofiar na remontowany kościół w Niechmirowie.

W dniu odpustu, po południu, jak co roku, przybędą do naszych Rodzin, na nocleg Pielgrzymi Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, idący na Jasną Górę.

We wtorek 11.08.2015.,, wszystkie grupy Pielgrzymów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej uczestniczyć będą we Mszy Św. w naszym kościele o godz.700.

3. Zarząd OSP Stolec zaprasza na zabawę taneczną do Sali OSP w Stolcu w dniu Odpustu Św. Wawrzyńca 10.08.2015, od godz.2000.

4. W sobotę 15 sierpnia 2015.,– (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy. Msze Św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP jak w niedziele: Stolec o godz.900 i 1200, Niechmirów godz.1030, w Wielgiem w piątek wieczorem o godz.1930.

Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy Św.

5. W przyszłą niedzielę 16.08.2015., odbędą się DOŻYNKI GMINY ZŁOCZEW w Broszkach koło „Chicago”. Msza Św. rozpoczynająca Dożynki zostanie odprawione w Broszkach o godz.1600.

Natomiast Parafialne dziękczynienie Bogu za tegoroczne żniwa DOŻYNKI 2015., przeżywać będziemy w niedzielę 23 sierpnia 2015., na Mszy Św. o godz.1200.

6. Proboszcz Parafii Brzeźnio - Ks. prałat Jan Henryk Witkowski zaprasza Nas na odpust ku czci Św. Rocha w przyszłą niedzielę 16.08.2015. na godz.1200. Sumę odpustową i kazanie ku czci św. Rocha wygłosi Proboszcz Parafii Stoleckiej.

7. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że w miniony wtorek rozliczyłem się za wykonany remont kościoła w Niechmirowie z Firmą, która wykonała remont dachu, wieży i elewacji kościoła w Niechmirowie. Koszt remontu wyniósł 675 000 zł. Kwota dotacji unijnej Rozwój Obszarów Wiejskich (498 695 zł) oraz nasze zebrane Ofiary (176 305 zł) zostały w całości przekazane Firmie Budowlanej. Po tym rozliczeniu, Parafia nasza ma jeszcze dług w kwocie 50 tys. zł. Ufam, że wspólnymi siłami uda się nam to zobowiązanie finansowe zrealizować. Dlatego też w czasie Odpustu przed kościołem będą zbierane ofiary na ten cel.


8. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na remont kościoła w Niechmirowie w minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 550 zł.

Z racji Odpustu dziękuję za pomoc Piekarni Cały&Kamas, Masarni Złotex oraz wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom. Bóg zapłać!

9. W środę 5.08.2015., odbył sie pogrzeb śp.+ Wojciech KOBUCKI, lat 60, mieszkał w Kolonii Lipiny, był weterynarzem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,”.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ROBERT MAREK LEŚNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Wandalin,

MAGDALENA EWA MISIAK, panna, rzym. kat., zam. Stolec, ZAPOWIEDŹ III.

11. Nasz Wikariusz - Ks. mgr Wojciech RASZEWSKI od wtorku 11 do 28 sierpnia 2015., będzie na urlopie. Będzie to urlop raczej zdrowotny, bo w środę 12.08., Ks. Wojciech, będzie miał, planowaną operację w szpitalu w Warszawie. Dlatego życzymy Ks. Wojciechowi szybkiego powrotu do zdrowia i pamiętajmy o Nim w modlitwach!

12. Przed kościołem do nabycia Gość Niedzielny i Kalendarz Diecezjalny na 2016 rok.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy dobrej Niedzieli

 

i Owocnego przeżycia Odpustu Św. Wawrzyńca.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 SIERPNIA 2015.

1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas OFIARUJMY w INTENCJI tych OSÓB, które są uzależnione od ALKOHOLU.

2. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msza Św. w naszym kościele o godz.1800 W tym dniu przypada Odpust w Parafii Klonowa, suma odpustowa o godz.1130.

3. Biskup Kaliski Edward JANIAK, zaprasza naszą Parafię do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w czwartek 6 sierpnia 2015 roku. „Uklękniemy, jak co miesiąc, przed Cudownym Obrazem Św. Józefa, by powierzyć Jego wstawiennictwu ważne sprawy naszych rodzin.(...).

Moi Kochani! Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Kalisza w najbliższy czwartek 6 sierpnia 2015. Najpierw pojedziemy na kawę i ciasto do Księdza Biskupa Edwarda, a potem pojedziemy do Sanktuarium Św. Józefa. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu o godz.14.30. Koszt wyjazdu 20 zł. Jest zapisanych już 17 Osób, są jeszcze miejsca wolne.

4. Nie zapominajmy o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- Niechmirów: piątek 7.08.2015., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- Stolec: piątek: 7.08.2015., od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH w czwartek i piątek od godz.800.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać!

6. Nasza Parafia Organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 19 do 26 września 2015. Jest zapisanych już 48 Osób. Pielgrzymów jadących do Ziemi Pana Jezusa proszę uprzejmie o dokonywanie wpłaty II raty do 18 sierpnia 2015. Spotkanie z Przedstawicielem Biura Podróży Trade&Travel Company z Łodzi odbędzie się za miesiąc tzn., 06 września br. po Mszy Św. o godz.1200 w kościele parafialnym w Stolcu.

7. Wczoraj, w sobotę 1 sierpnia 2015., odbył sie pogrzeb śp.+ Wacławy(ona) OSMALEK, lat 69, mieszkała w Łeszczynie, należała do KŻR Łeszczyn. śp. + Wacława zmarła nagle w drodze do kościoła na środową Nowennę do Matki Bożej. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ŁUKASZ ARTUR PŁACZEK, kawaler, rzym. kat., zam. Sieradz, ul. Czarnieckiego,

ANGELIKA MUZAL, panna, rzym. kat., zam. Borzęckie, ZAPOWIEDŹ III.

ROBERT MAREK LEŚNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Wandalin,

MAGDALENA EWA MISIAK, panna, rzym. kat., zam. Stolec, ZAPOWIEDŹ II.

9. Moi Kochani Parafianie! Już za 8 dni, dnia 10 sierpnia przeżywać będziemy Odpust naszego Patrona Św. Wawrzyńca. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Biskup Kaliski Edward JANIAK. Uroczystość odpustową uświetni Orkiestra Dęta Dziecięco-Młodzieżowa z Gminy Lipie koła Parzymiechów. Już dzisiaj zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości. Msze Św. w dniu Odpustu: rano o godz.900 i suma z procesją eucharystyczną o godz.1200.

W dniu odpustu wieczorem przybędą na nocleg Pielgrzymi idący na Jasną Górę z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, przed którymi otwórzmy nasze serca i domy.

Bardzo Dziękuję Mieszkańcom Wielgiego za przyjecie na nocleg Pielgrzymów z Szubina idących na Jasną Górę. Bóg zapłać! Natomiast jutro w poniedziałek 3.08.2015., przybędą do Stolca na Mszę Św. i obiad Pielgrzymi idący na Jasną Górę z Parafii Witkowo.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy dwutygodnik Opiekun, tygodnik Gość Niedzielny. Można też nabywać Kalendarze Diecezjalne na nowy rok 2016. Koszt kalendarza 6 zł, jest on cegiełką na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy smacznego obiadu niedzielnego,

Dobrego Tygodnia i Miesiąca Sierpnia,

 

a Żniwiarzom dobrej pogody i bezpieczeństwa na trwające ŻNIWA!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 LIPCA 2015.

1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności Rodzicom, Dziadkom i Emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

2. Z Racji wspomnienia św. Krzysztofa (25 lipca), szczególnie dziś w niedzielę, pragniemy otoczyć naszą modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach, wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Prosimy, by dobry Bóg obdarzył nas swoim błogosławieństwem i strzegł nas od niebezpieczeństw, aby każdy szczęśliwie mógł dotrzeć do celu swej podróży.

Z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa – Patrona Kierowców, odbędzie się błogosławieństwo POJAZDÓW, po każdej Mszy Św. w Stolcu i Niechmirowie. Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na MIVA Polska, czyli na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy pracujących na Misjach.

3. We wtorek 28 lipca 2015., po południu, jak co roku przybędą do Wielgiego na nocleg Pielgrzymi idący na Jasną Górę z Parafii Szubin (około 40 osób). Otwórzmy dla niech nasze serca i domy.

4. Biskup Kaliski Edward JANIAK, w minionym tygodniu, przesłał list, w którym zaprasza naszą Parafię do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w czwartek 6 sierpnia 2015 roku. „Uklękniemy, jak co miesiąc, przed Cudownym Obrazem Św. Józefa, by powierzyć Jego wstawiennictwu ważne sprawy naszych rodzin.(...).

Proszę więc ponownie o zorganizowanie grupy Wiernych, którzy pod przewodnictwem Księdza Prałata przybędą w czwartek 6 sierpnia 2015 roku do Bazyliki Kaliskiej i wezmą udział w najbliższym modlitewnym spotkaniu. Rozpocznie się ono o godz.1700. Mam nadzieję, że uda się zaprosić na ten wyjazd kolejnych Parafian, może warto pomóc w przybyciu ludziom Młodym.

Zbudowany dobrym doświadczeniem spotkań w minionym roku, liczę kolejny raz na osobiste zaangażowanie Księdza Prałata w tej ważnej sprawie modlitwy za rodziny i w obronie życia”. Z serca błogosławię

+ Edward Janiak

Biskup Kaliski

Moi Kochani! Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w czwartek 6 sierpnia 2015. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu o godz.1500.  Koszt wyjazdu 20 zł.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę 1 sierpnia 2015., o godz. 900.…. Zapraszamy wszystkich Członków i Członkinie RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH. Zachęcamy Parafian i Gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za Poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

7. W miniona środę 22.07.2015., odbyły się dwa pogrzeby: śp.+ Ryszarda CHAŁUBIEC, lat 69, mieszkała w Wieluniu, a pochodziła z Wielgiego oraz pogrzeb śp.+ Daniela KUROWSKA, lat 79, mieszkała w Niechmirowie.  „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAROSŁAW KOWALCZYK, kawaler, rzym. kat., zam. Kamionka,

SYLWIA MARTA SOBIERAJ, panna, rzym. kat., zam. Lututów, ZAPOWIEDŹ III.

SEBASTIAN PIOTR MYSIOREK, kawaler, rzym. kat., zam. Sieradz, ul. Dąbrowszczaków,

KAMILA GÓRSKA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Napłatek,       ZAPOWIEDŹ III.

ŁUKASZ ARTUR PŁACZEK, kawaler, rzym. kat., zam. Sieradz, ul. Czarnieckiego,

ANGELIKA MUZAL, panna, rzym. kat., zam. Borzęckie, ZAPOWIEDŹ II.

ROBERT MAREK LEŚNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Wandalin,

MAGDALENA EWA MISIAK, panna, rzym. kat., zam. Stolec, ZAPOWIEDŹ I.

9. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie, zaprasza na Spotkania Rodzin MUZYKUJĄCYCH, które odbędą się dziś w niedzielę o godz.1600 w amfiteatrze złoczewskim.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy dwutygodnik Opiekun, tygodnik Gość Niedzielny. Można też nabywać Kalendarze Diecezjalne na nowy rok 2016. Koszt kalendarza 6 zł, jest on cegiełką na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu. Do nabycia są także breloki ze św. Krzysztofem.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy smacznego obiadu niedzielnego,

 

Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LIPCA 2015.

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

Także dzisiaj w Parafii Złoczew przypada Odpust ku czci MB Szkaplerznej, suma odpustowa o godz.1130.

2. W najbliższy wtorek 21 lipca 2015., przypada 3.rocznica mianowania przez Papieża Benedykta XVI naszego Ks. Biskupa Edwarda Janiaka - BISKUPEM KALISKIM. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym Biskupie Edwardzie, który 10 sierpnia 2015., przybędzie do naszej Parafii, aby przewodniczyć Odpustowi ku czci Św. Wawrzyńca.

3. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w przyszłą niedzielę 26 lipca 2015., po każdej Mszy Św. na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo Kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca Kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na kościół złożyły 4 Rodziny na sumę 520 zł. Bóg zapłać! W kościele parafialnym w Stolcu od dziś znajduje się wystawa fotograficzna, która w skrócie pokazuje przebieg i zakres prac przy remoncie generalnym dachu i elewacji zabytkowego kościoła. Zdjęcia te ukazują ogrom prac remontowych oraz wygląd kościoła w Niechmirowie przed remontem, w czasie remontu oraz jego wygląd zewnętrzny po remoncie.

Możemy składać ofiary na zbliżający się remont wnętrza kościoła w Niechmirowie.

5. W piątek zmarła w szpitalu w Warszawie śp.+ Daniela KUROWSKA, lat 79, mieszkała w Niechmirowie, należała m.in., do Koła Żywego Różańca. Pogrzeb śp. + Danieli KUROWSKIEJ odbędzie się w środę 22 lipca 2015., o godz.1500. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MICHAŁ ADRIAN KABAŁA, kawaler, rzym. kat., zam. Giętkowizna, Par. Parzymiechy,

KAMILA FAUSTYNA DOMAGAŁA, panna, rzym. kat., zam. Gronów,  ZAPOWIEDŹ III.

JAROSŁAW KOWALCZYK, kawaler, rzym. kat., zam. Kamionka,

SYLWIA MARTA SOBIERAJ, panna, rzym. kat., zam. Lututów, ZAPOWIEDŹ II.

SEBASTIAN PIOTR MYSIOREK, kawaler, rzym. kat., zam. Sieradz, ul. Dąbrowszczaków,

KAMILA GÓRSKA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Napłatek, ZAPOWIEDŹ II.

ŁUKASZ ARTUR PŁACZEK, kawaler, rzym. kat., zam. Sieradz, ul. Czarnieckiego,

ANGELIKA MUZAL, panna, rzym. kat., zam. Borzęckie, ZAPOWIEDŹ I.

 

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy dwutygodnik Opiekun, tygodnik Gość Niedzielny. Od dziś można też nabywać Kalendarze Diecezjalne na nowy rok 2016. Koszt kalendarza 6 zł, jest on cegiełką na utrzymanie Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy smacznego obiadu niedzielnego,

 

Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LIPCA 2015.

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych parafian z gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla Rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. W środę o godz.1800 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy Parafian i Gości.

4. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a także poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej. Zainteresowanych tymi sprawami zapraszamy na mszę wieczorną w czwartek.

W Parafii Złoczew Odpust ku czci MB Szkaplerznej odbędzie się w najbliższą niedzielę 19 lipca 2015., suma o godz.1130.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remontowany kościół w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 6 Rodzin na sumę 700 zł.

Natomiast w minionym tygodniu zapłacono za wywóz śmieci cmentarnych za miesiąc czerwiec kwotę 760 zł.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MICHAŁ PIETRASIK, kawaler, rzym. kat., zam. Kolonia Filipole,

KAROLINA TERESA PLICHTA, panna, rzym. kat., zam. Wojtyszki, ZAPOWIEDŹ III

EMIL KAMIL JANKOWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Wągłczew,

IWONA WLAZŁA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Lipiny,                  ZAPOWIEDŹ III.

KONRAD KOŚMIDER, kawaler, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

KLAUDIA WEJCHERT, panna, rzym. kat., zam. Skrzynno,         ZAPOWIEDŹ III.

MICHAŁ ADRIAN KABAŁA, kawaler, rzym. kat., zam. Giętkowizna, Par. Parzymiechy,

KAMILA FAUSTYNA DOMAGAŁA, panna, rzym. kat., zam. Gronów,    ZAPOWIEDŹ II.

JAROSŁAW KOWALCZYK, kawaler, rzym. kat., zam. Kamionka,

SYLWIA MARTA SOBIERAJ, panna, rzym. kat., zam. Lututów, ZAPOWIEDŹ I.

SEBASTIAN PIOTR MYSIOREK, kawaler, rzym. kat., zam. Sieradz, ul. Dąbrowszczaków,

KAMILA GÓRSKA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Napłatek, ZAPOWIEDŹ I.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz dwumiesięcznik misyjny „Misyjne Drogi”.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy smacznego obiadu niedzielnego,

 

Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 LIPCA 2015.

1. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK, z dniem 1 lipca 2015., skierował do naszej parafii Wikariusza, którym jest Ks. WOJCIECH RASZEWSKI, który przybył z Krotoszyna, gdzie był wikariuszem w Parafii Św. Jana Chrzciciela. Ks. Wojciech Raszewski ma 38 lat, wyświęcony został na kapłana Diecezji Kaliskiej w roku 2005. Księdza Wojciecha - Wikariusza Stoleckiego serdecznie Witamy w naszej wspólnocie życząc Apostolskiego zapału w głoszeniu Słowa Bożego i sprawowaniu Sakramentów świętych, dobrego zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego! Szczęść Boże!

2. Dziś czternasta niedziela w ciągu roku. Przyszliśmy na Mszę Świętą niedzielną, aby opowiedzieć się za Chrystusem i oddać chwałę Bogu. Miło nam, że wśród zgromadzonych są wierni z różnych stron Polski (a nawet z zagranicy) spędzający wśród nas urlopy i wakacje. Serdecznie pozdrawiamy i witamy Was, mili Goście. Życzymy Wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem również w dni powszednie.

3. W sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.

Jest też patronem papieża seniora Benedykta XVI, o którym szczególnie tego dnia pamiętajmy w modlitwach.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remontowany kościół w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 6 Rodzin na sumę 670 zł.

W miniony poniedziałek 29.06.2015., odbyła się ostatnia kontrola wykonanych i zapłaconych prac przy remoncie elewacji ścian i okien, nowego pokrycia dachu, nowej więźby wieży oraz odnowy kruchty kościoła w Niechmirowie przez Inspektorów Urzędu Marszałkowskiego z Łodzi z udziałem głównego wykonawcy Pana Tadeusza Pędziwiatra z Przedłęcza oraz głównego nadzorcy od budowy i remontu zabytków Pana inż. Andrzeja Mikołajczyka z Sieradza. Kontrola wykonanych prac została pozytywnie zweryfikowana, otrzymaliśmy dobrą ocenę. Skutkiem kontroli przez Urząd Marszałkowski jest zlecennie o płatność do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Za wykonane i zapłacone prace nasza parafia ma dług ponad 600 tys. złotych. Gdy zlecenie o płatność zostanie zrealizowane, nasz dług parafialny za kościół w Niechmirowie zmniejszy się o 500 tys. złotych. Koszt wykonanego remontu kościoła w Niechmirowie wyniósł prawie 700 tys. złotych!

Moi Kochani! Z naszych dobrowolnych Ofiar składanych w czasie kolędy oraz Ofiar składanych dotychczas w kopertach lub w kancelarii uzbieraliśmy kwotę prawie 50 tys. złotych.

Będę wdzięczny za każdą kolejną ofiarę na remont kościoła w Niechmirowie. Przebieg wykonanych prac w najbliższym czasie będziemy mogli zobaczyć na specjalnej wystawie fotograficznej w Stolcu i Niechmirowie.

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MACIEJ SZWED, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec Poduchowny,

PATRYCJA PABINIAK, panna, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Zielona, ZAPOWIEDŹ III.

MICHAŁ PIETRASIK, kawaler, rzym. kat., zam. Kolonia Filipole,

KAROLINA TERESA PLICHTA, panna, rzym. kat., zam. Wojtyszki, ZAPOWIEDŹ II

EMIL KAMIL JANKOWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Wągłczew,

IWONA WLAZŁA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Lipiny,                  ZAPOWIEDŹ II.

KONRAD KOŚMIDER, kawaler, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

KLAUDIA WEJCHERT, panna, rzym. kat., zam. Skrzynno,         ZAPOWIEDŹ II.

MICHAŁ ADRIAN KABAŁA, kawaler, rzym. kat., zam. Giętkowizna, Par. Parzymiechy,

KAMILA FAUSTYNA DOMAGAŁA, panna, rzym. kat., zam. Gronów,        ZAPOWIEDŹ I.

6. Pani Burmistrz Gminy Złoczew Jadwiga Sobańska zaprasza Nas na konferencję podsumowującą realizację projektu „Złoczewski Obszar Funkcjonalny - współpraca samorządów Powiatów Sieradzkiego i Wieluńskiego w celu wykorzystania potencjału powstającej kopalni odkrywkowej „Złoczew” oraz drogi ekspresowej S8”. Uroczystość ta rozpocznie się jutro, w poniedziałek 6 lipca 2015., Mszą Św., którą sprawować będzie Ks. Biskup Łukasz BUZUN w kościele parafialnym w Złoczewie o godz.1100.

7. Przed kościołem prasa katolicka; m.in., Opiekun, a w nim o zmianach Kapłanów naszej Diecezji Kaliskiej (95 Kapłanów, wśród nich jest nasz były Rezydent: Ks. Wojciech Ebel, obecny wikariusz Ks. Wojciech Raszewski oraz niektórzy Kapłani z Dekanatu Złoczewskiego).

Wszystkim Parafianom Gościom Życzymy smacznego obiadu,

 

Dobrej Niedzieli oraz Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 CZERWCA 2015.

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

2. Dzisiaj w niedzielę na Mszy Św. o godz.900 i 1200 gościmy Księdza Sylwestra Kubika - proboszcza sąsiedniej parafii Ostrówek, który promuje tomiki swojej poezji. Księdzu poecie życzymy bł. Bożego oraz Darów Ducha Św. w przekazywaniu Bożego piękna świata i człowieka w poezji. Szczęść Boże!

3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz.900 i 1800. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy Parafian i Gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża Franciszka i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II, którego relikwie przekaże naszej parafii 1 października 2015., Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki - osobisty sekretarz św. Jana Pawła II.

Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

4. Nie zapominajmy o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- Wielgie: czwartek 2.07.2015., od godz.1530 i Msza Św. o g.1600,

- Niechmirów: piątek 3.07.2015., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- Stolec: piątek: 3.07.2015., od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH w czwartek i piątek od godz.800.

5. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 4 lipca 2015., na Mszę Św. na godz.900. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się włączyć do dzieła odmawiania Różańca, serdecznie zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej o POKÓJ na świecie, szczególnie za ostatnie Ofiary terroryzmu w Tunezji oraz wojny w Syrii, na Ukrainie.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remontowany kościół w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 800 zł. W minionym tygodniu komisja od zabytków i nadzoru budowlanego odebrała zakres wykonanych prac przy remoncie kościoła w Niechmirowie - pozytywnie. Natomiast we wtorek 23.06.2015., udałem się do Urzędu Marszałkowskiego złożyć ostatnie dokumenty odbioru remontu kościoła. Jutro w poniedziałek 29.06.2015., odbędzie się kontrola wykonanych prac przez specjalną komisję  z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W minionym tygodniu zapłaciłem kwotę 10 080 zł za nadzór budowlany i nadzór projektowy przy kościele w Niechmirowie.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MICHAŁ EUGENIUSZ RAKOCZY, kawaler, rzym. kat., zam. Łódź, ul. Zachodnia,

ANNA SOBCZAK, panna, rzym. kat., zam. Stolec-Krzyżanka, ZAPOWIEDŹ III.

PAWEŁ WIŚNIEWSKI, kawaler, rzym. kat., zam., Somsiory, Parafia Żałe,

ALEKSANDRA PLASZCZYK, panna, rzym. kat.,

zam. Broszki, ZAPOWIEDŹ III.

MACIEJ SZWED, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec Poduchowny,

PATRYCJA PABINIAK, panna, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Zielona, ZAPOWIEDŹ II.

MICHAŁ PIETRASIK, kawaler, rzym. kat., zam. Kolonia Filipole,

KAROLINA TERESA PLICHTA, panna, rzym. kat., zam. Wojtyszki, ZAPOWIEDŹ I

EMIL KAMIL JANKOWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Wągłczew,

IWONA WLAZŁA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Lipiny,                  ZAPOWIEDŹ I.

KONRAD KOŚMIDER, kawaler, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

KLAUDIA WEJCHERT, panna, rzym. kat., zam. Skrzynno,                  ZAPOWIEDŹ I.

8. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza na obchody Nocy Świętojańskiej, które odbędą się w Amfiteatrze Złoczewskim dziś, w niedzielę 28.06.2015., w godz.1600- 2000.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny. Możemy też nabyć Książki - tomiki poezji Księdza Sylwestra Kubika.

10. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że nasz Biskup Kaliski Edward Janiak z dniem 30 czerwca br., odwołuje Księdza Rezydenta Wojciecha EBELA z naszej parafii i z dniem 1 lipca 2015 roku mianuje Księdza Wojciecha Rezydentem w Parafii Św. Stanisława BM w Koźminie Wlkp. Księdzu Rezydentowi Wojciechowi w imieniu całej naszej wspólnoty parafialnej oraz własnym bardzo dziękuję za pomoc w duszpasterstwie i okazaną nam Jego dobroć, życzliwość, poczucie humoru. Jednocześnie życzymy Księdzu Wojciechowi błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask na kolejny etap pracy duszpasterskiej w Kościele Kaliskim. Szczęść Boże!

Jednocześnie Biskup Kaliski Edward Janiak z dniem 1 lipca 2015., powołuje do naszej parafii Stoleckiej Wikariusza, którym będzie Ks. Wikariusz Wojciech RASZEWSKI, dotychczasowy wikariusz w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie.

Jezusowi Chrystusowi - Dobremu Pasterzowi polecajmy w naszych modlitwach Wielebnych Księży Wojciechów!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli,

 

a dzieciom i Młodzieży - szczęśliwych Wakacji!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 CZERWCA 2015.

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

Dziś mieliśmy gościć polskiego kapłana z Rumunii, który nie przyjechał, ze względu na nagłe obowiązki duszpasterskie w Plesza w Rumunii.

2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz. 1800 – Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. U nas Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.1800.

Na Mszę Świętą wieczorną i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy serdecznie zapraszamy Solenizantów i Solenizantki, a także tych wszystkich, którym leży na sercu sprawa trzeźwości naszego narodu.

Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali Jego opieki i podobnie jak On pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.

4. W piątek 26 czerwca 2015.,– zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i Dzieci szkolne ze Szkół Podstawowych w Broszkach i Stolcu oraz ich Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także Pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz.830.

Młodzież zapraszam na Mszę Św. wieczorną na godz.1800.

Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w czwartek po południu. Kapłani będą służyli penitentom od godz.1700.

Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł.

Jutro w poniedziałek 22.06.2015., o godz.1330 nastąpi odbiór wykonanych prac przez nadzór budowlany oraz przez Panie Konserwator z Wojewódzkiego Urzędu Zabytków.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRZYSZTOF WŁODZIMIERZ JASIAK, kawaler, rzym. kat. zam. Waszkowskie 2B,

DOROTA WIŚNIEWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rokitowiec, ZAPOWIEDŹ III.

MICHAŁ EUGENIUSZ RAKOCZY, kawaler, rzym. kat., zam. Łódź, ul. Zachodnia,

ANNA SOBCZAK, panna, rzym. kat., zam. Stolec-Krzyżanka, ZAPOWIEDŹ II.

PAWEŁ WIŚNIEWSKI, kawaler, rzym. kat., zam., Somsiory, Parafia Żałe,

ALEKSANDRA PLASZCZYK, panna, rzym. kat., zam. Broszki, ZAPOWIEDŹ II.

MACIEJ SZWED, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec Poduchowny,

PATRYCJA PABINIAK, panna, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Zielona, ZAPOWIEDŹ I.

7. Przed kościołem prasa: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Mały Gość Niedzielny z niespodzianką wakacyjną.

 

Wszystkim Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 CZERWCA 2015.

1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

2. Jutro, w poniedziałek 15.06. grupa 35 Parafian udaje sie na 4.dniową pielgrzymko-wycieczkę nad Morze Bałtyckie do Pleśna-Park. W programie min., zwiedzanie Poznania, Kołobrzegu i Koszalina, zwiedzanie kompleksu 28 pokazowych Ogrodów Hubertus w Dobrzycy koło Kołobrzegu, zwiedzanie Gniezna. Można sie jeszcze zapisać. Wyjazd jutro sprzed kościoła w Stolcu o godz.600. W tym czasie zastępować mnie będzie w Parafii Ks. Rezydent Wojciech Ebel. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna do czwartku.

3. W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

4. . Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie.                    W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł.

W tym tygoniu nastąpi odbiór wykonanych prac przez nadzór budowlany oraz przez Panią Konserwator zabytków. Potem przystąpimy do generalnego remontu wnętrza świątyni w  Niechmirowie.

5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy polskiego misjonarza, który pracuje w Rumunii - Ksiądz Andrzej STASZKOVIN. Po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na budowę kościoła w miejscowości PLESZA w Rumunii.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MATEUSZ PAWEŁ BIEDAL, kawaler, rzym. kat., zam. Wieluń, Os. Stare Sady,

KINGA KUŹNIK, panna, rzym. kat., zam. Wielgie,    ZAPOWIEDŹ III.

KRZYSZTOF WŁODZIMIERZ JASIAK, kawaler, rzym. kat. zam. Waszkowskie 2B,

DOROTA WIŚNIEWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rokitowiec, ZAPOWIEDŹ II.

MICHAŁ EUGENIUSZ RAKOCZY, kawaler, rzym. kat., zam. Łódź, ul. Zachodnia,

ANNA SOBCZAK, panna, rzym. kat., zam. Stolec-Krzyżanka,    ZAPOWIEDŹ I.

PAWEŁ WIŚNIEWSKI, kawaler, rzym. kat., zam., Somsiory, Parafia Żałe,

ALEKSANDRA PLASZCZYK, panna, rzym. kat., zam. Broszki, ZAPOWIEDŹ I.

7. Moi Kochani! Pragnę Was poinformować, że w miniony poniedziałek 8 VI 2015., otrzymałem list ze Lwowa od Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który m.in., napisał do mnie: „Przewielebny Księże Prałacie!

Dziękuję bardzo za list z 11 maja br. Nawiązując do prośby w nim zawartej oraz zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, przyjmuję zaproszenie do odprawienia Mszy Św. w parafii św. Wawrzyńca w Stolcu w dniu 1 października 2015 roku o godz.1100.

Pragnę także poinformować, że przychylając się do prośby Księdza Proboszcza przekażę podczas Mszy Św. dla Waszej parafii relikwie I Stopnia ex Capillis Sancti Joannis Pauli II. (...). Z modlitwą + Mieczysław Mokrzycki.”

Moi Kochani! Zapraszam już dziś wszystkich Parafian i Gości na uroczystość przekazania naszej Parafii relikwii św. Jana Pawła II przez Jego osobistego sekretarza - Ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który przyjedzie do nas w I Czwartek miesiąca października 2015 roku. Całą uroczystość popiera nasz Biskup Kaliski Edward Janiak, który jest również zaproszony na tę niezwykłą uroczystość!

8. Bardzo dziękuję Paniom Sołtys i Panom Sołtysom oraz Panom Traktorzystom oraz Panu Markowi Kapica za rozładunek oraz dostarczenie do naszych Sołectw, a przez to do naszych domów: 20 ton jabłek, które zostały przywiezione w miniony piątek 12.06.2015. Bóg zapłać! W sumie otrzymaliśmy już 100 ton jabłek.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny i Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

 

A Dzieciom i Młodzieży dobrego finiszu kończącego się Roku Szkolnego!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 CZERWCA 2015.

1. Trwają Nabożeństwa Czerwcowe. Włączmy się do tej modlitwy wielbiącej Boże Serce. Trwa też Oktawa Bożego Ciała. W miniony czwartek 4 czerwca 2015., przeżyliśmy BOŻE CIAŁO. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, za piękną słoneczną pogodę, za liczny udział Parafian i Gości w procesji Eucharystycznej.

Bóg zapłać! Parafianom z Sołectwa Dąbrowa Miętka, Druhom Strażakom OSP Niechmirów, Parafianom z Sołectwa Kamionka oraz Parafianom Sołectwa Biesiecza wybudowanie czterech ołtarzy, które miały swój urok i swoje piękno. Dziękuje całej asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom, dzieciom I Komunii Św., Druhom Strażakom wszystkich 6.Jednostek OSP z terenu naszej Parafii. Bóg zapłać! wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, poduszki, Członkiniom KŻR, Młodzieży, Panu Organiście Leszkowi, Chórzystom, Paniom Katechetkom i Panu Kościelnemu Marcinowi. Dziękuję wszystkim, którzy udekorowali swoje mieszkania symbolami wiary, aby uczcić Jezusa w Eucharystii. Dziękuję Chorym, którzy duchowo łączyli się z nami na trasie procesji.

Jednocześnie zapraszam na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała.

O asystę na procesji w Oktawie bardzo proszę:

- Parafian z : GRONÓW, ROKITOWIEC, GRONÓWEK, jutro w poniedziałek godz.1800.

- Parafian z : BROSZKI, DOLINY, JAŹWINY, SIEKANIE we wtorek 9.06.2015., godz.1800.

- Parafian z ŁESZCZYN i BURDYNÓWKA:; w środę 10.06.2015., godz.1800.

- Parafian: z DĄBROWA MIĘTKA, KOŹLINY, BIESIEC; w czwartek 11.06.2015., oraz Wszystkich Parafian na ZAKOŃCZENIE OKTAWY Bożego Ciała o godz.1800, w czasie której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.

2. W najbliższy piątek, 12 czerwca 2015, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym dniu przypada Odpust NSPJ w Parafii Brąszewice, suma o godz.1200.

3. . W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

4. Nasza parafia organizuje w dniach od 15 do 18 czerwca 2015., 4.dniową pielgrzymko-wycieczkę nad Morze Bałtyckie do Pleśna-Park, http://www.wczasyplesna.pl/. Miejscowość Pleśna jest położona 250 metrów od morza, a 25 km od Koszalina i 23 km od Kołobrzegu. W planie pielgrzymko-wycieczki: zwiedzanie Katedry w Poznaniu i starego miasta, Kołobrzegu, Koszalina, pobyt na plaży nad morzem, przejazd statkiem, zwiedzanie Gniezna. Koszt 500 zł, w cenie jest: ubezpieczenie, przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką, trzy śniadania (szwedzki stół) i trzy obiadokolacje. Zapisy po Mszy Św. w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii. Przy zapisach proszę podać nr Pesel i zaliczkę 50 zł. Jest jeszcze 14 miejsc wolnych!

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 700 zł.

W najbliższym czasie nastąpi odbiór wykonanych prac przez nadzór budowlany oraz przez Panią Konserwator zabytków. Potem przystąpimy do generalnego remontu wnętrza świątyni w  Niechmirowie.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ŁUKASZ GOŁĄB, kawaler, rzym. kat., zam. Ruda Śląska,

ANNA MATŁAWSKA, panna, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka.    ZAPOWIEDŹ III.

MATEUSZ PAWEŁ BIEDAL, kawaler, rzym. kat., zam. Wieluń, Os. Stare Sady,

KINGA KUŹNIK, panna, rzym. kat., zam. Wielgie,    ZAPOWIEDŹ II.

KRZYSZTOF WŁODZIMIERZ JASIAK, kawaler, rzym. kat. zam. Waszkowskie 2B,

DOROTA WIŚNIEWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rokitowiec,   ZAPOWIEDŹ I.

7. Zarząd Gminy OSP Złoczew zaprasza dzisiaj w niedzielę 7 VI 2015., na powiatowy przegląd Orkiestr  Strażackich, który rozpocznie się Mszą Św. o godz.1300 i przemarsz do Ośrodka Kultury na przegląd Strażackich Orkiestr.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun i Gość Niedzielny.

9. Dziś 7 czerwca 2015., przeżywamy VIII Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Hasłem tegorocznego dnia wdzięczności są słowa: „Królowo Rodzin - Dziękujemy i Zawierzamy”.

Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Bóg zapłać! za gest serca na Świątynię Opatrzności Bożej!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 31 MAJA 2015.

1. Dziś w niedzielę 31 maja 2015., po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie spotkanie z Rodzicami Dzieci Klas II, których Dzieci w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Rodziców serdecznie zapraszam!

Dziś także przypada odpust ku czci Św. Trójcy w Parafii Ostrówek.

2. Pani Dyrektor, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Broszkach zapraszają na festyn szkolny „Mama, Tata i Ja”, który odbędzie się DZISIAJ 31 maja 2015 od godz.1430 w Szkole Podstawowej w Broszkach. W programie m.in. loteria fantowa z nagrodami, występy artystyczne uczniów, zespołu śpiewaczego „Melodia” oraz Kapeli Podwórkowej „Złoczewianie”, ponadto gastronomia dziecięca, itp.

3. Dzisiaj w niedzielę 31 maja br., na zakończenie miesiąca maja nastąpi poświęcenie odnowionej kapliczki z figurą Matki Bożej. Mieszkańcom Sołectwa Stolec dziękuję za ofiary i inicjatywę oraz gratuluję pięknego dzieła! Poświęcenie odnowionej kapliczki Matki Bożej odbędzie się dzisiaj w godzinie Apelu Jasnogórskiego o godz.2100.

4. Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej o godz. 1800.

5. W czwartek – pierwszy w czerwcu – obowiązkowa uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele parafialnym w Stolcu o godz.900 i o godz.1100.

Po Mszy Świętej celebrowanej o godz.1100wyruszy procesja (eucharystyczna) do czterech ołtarzy. Do wzięcia udziału w procesji eucharystycznej zapraszam całą asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, druhów Strażaków Jednostek OSP z terenu parafii, Chórzystów, Ministrantów, Członkinie KŻR ze świecami.

Zwracam się też z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa Dąbrowa Miętka.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP Niechmirów.

- III Ołtarz –przy figurze Matki Bożej – Mieszkańców Sołectwa Kamionka.

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa Biesiec.

6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Świętej pierwszo-piątkowej:

- Niechmirów: w piątek 5.06.2015., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- Stolec, w piątek 5.06.2015., od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku w środę 3 VI i piątek 5 VI od godz.800.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 500 zł.

W najbliższym czasie nastąpi odbiór wykonanych prac przez nadzór budowlany oraz przez Panią Konserwator zabytków. Potem przystąpimy do generalnego remontu wnętrza świątyni w  Niechmirowie.

8. Nasza parafia organizuje w dniach od 15 do 18 czerwca 2015., 4.dniową pielgrzymko-wycieczkę nad Morze Bałtyckie do Pleśna-Park, http://www.wczasyplesna.pl/. Miejscowość Pleśna jest położona 250 metrów od morza, a 25 km od Koszalina i 23 km od Kołobrzegu. W planie pielgrzymko-wycieczki: zwiedzanie Katedry w Poznaniu i starego miasta, Kołobrzegu, Koszalina, pobyt na plaży nad morzem, przejazd statkiem, zwiedzanie Gniezna. Koszt 500 zł, w cenie jest: ubezpieczenie, przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką, trzy śniadania (szwedzki stół) i trzy obiadokolacje. Zapisy po Mszy Św. w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii. Przy zapisach proszę podać nr Pesel i zaliczkę 50 zł.

9. W dniu Bożego Ciała 4 czerwca br., na zakończenie Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kaliskiej, nasza parafia organizuje wyjazd do Kalisza na koncert zespołu Golec uOrkiestra i Mszę św. o godz.1830 transmitowaną przez Telewizję Trwam. Zapisy od dziś w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu do Kalisza 20 zł. Wyjazd w czwartek o godz.15.00.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRZYSZTOF GRZELAK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

PAULINA ŁACINA, panna, rzym. kat., zam. Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ III.

RAFAŁ SOBAŃSKI, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

KATARZYNA ELŻBIETA SOBAŃSKA z domu POŚPIECH,

cywilnie związana, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,         ZAPOWIEDŹ III.

SEBASTIAN HALUSIAK, kawaler, rzym. kat. zam. Broszki,

WIOLETTA BYCZKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Sieradz, ZAPOWIEDŹ III.

ŁUKASZ GOŁĄB, kawaler, rzym. kat., zam. Ruda Śląska,

ANNA MATŁAWSKA, panna, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka.    ZAPOWIEDŹ II.

MATEUSZ PAWEŁ BIEDAL, kawaler, rzym. kat., zam. Wieluń, Os. Stare Sady,

KINGA KUŹNIK, panna, rzym. kat., zam. Wielgie,    ZAPOWIEDŹ I.

11. Zarząd Gminy OSP Złoczew zaprasza w przyszłą niedzielę na powiatowy przegląd Orkiestr  Strażackich, który rozpocznie się Mszą Św. o godz.1300 i przemarsz do Ośrodka Kultury na przegląd Strażackich Orkiestr.

12. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Miesiąca Czerwca!


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTGO - 24 MAJA 2015.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu.

2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

3. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

4. Także dziś w niedzielę 24 maja 2015 roku po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się Koncert z racji Dnia Matki „Pieśń o Matce” w wykonaniu Pana Tadeusza Maciejewskiego w fletni Pana. Zapraszam Parafian i Gości!

5. Za tydzień, w niedzielę 31 maja 2015., po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie spotkanie z Rodzicami Dzieci Klas II, których Dzieci w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Rodziców serdecznie zapraszam!

6. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz.900 i godz.1800 z Nabożeństwem Majowym.

7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 4 czerwca 2015., jako zakończenie II Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Kongres Eucharystyczne przebiega pod hasłem: „Ja Jestem Chlebem Życia”. Dlatego już dziś zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa Dąbrowa Miętka.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP Niechmirów.

- III Ołtarz –przy figurze Matki Bożej – Mieszkańców Sołectwa Kamionka.

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa Biesiec.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję też pięciu Panom z Sołectwa Niechmirów za pomoc w załadunku starej blachy. Bóg zapłać!

Prace remontu dachu, elewacji i wieży kościoła w Niechmirowie powoli dobiegają końca. Wykonano już 85% zadanych prac. W najbliższym czasie poinformuję Was Kochani Parafianie o przebiegu, rozliczeniu i zakończeniu zaplanowanych prac remontowych. Będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na remontowany kościół w Niechmirowie. Po zamknięciu prac zewnętrznych przystąpimy do remontu wnętrza świątyni w Niechmirowie.


10. Wczoraj w sobotę 23.05.2015., zmarła śp.+ Danuta SZREMSKA z domu Majda, lat 69, ostatnio mieszkała w Pabianicach, a pochodziła z Wielgiego. Pogrzeb śp.+ Danuty odbędzie się we wtorek 26.05.2015., o godz.1400. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.


11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

RAFAŁ PAWEŁ SERWETA, kawaler, rzym. kat., zam. Jaźwiny,

ANNA MARIA PONIATOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Duszniki, ZAPOWIEDŹ III.

KRZYSZTOF GRZELAK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

PAULINA ŁACINA, panna, rzym. kat., zam. Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ II.

RAFAŁ SOBAŃSKI, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

KATARZYNA ELŻBIETA SOBAŃSKA z domu POŚPIECH, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Dąbrowa Miętka, ZAPOWIEDŹ II.

SEBASTIAN HALUSIAK, kawaler, rzym. kat. zam. Broszki,

WIOLETTA BYCZKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Sieradz, ZAPOWIEDŹ II.

ŁUKASZ GOŁĄB, kawaler, rzym. kat., zam. Ruda Śląska,

ANNA MATŁAWSKA, panna, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka.         ZAPOWIEDŹ I.

12. Pani Dyrektor, Rada Rodziców i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Broszkach zapraszają na festyn szkolny „Mama, Tata i Ja”, który odbędzie się 31 maja 2015 od godz.1430 w Szkole Podstawowej w Broszkach. W programie m.in. loteria fantowa z nagrodami, występy artystyczne uczniów, zespołu śpiewaczego „Melodia” oraz Kapeli Podwórkowej „Złoczewianie”, ponadto gastronomia dziecięca, itp.

13.Przy wyjściu z kościoła  do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i nowy numer Opiekun ,a w nim m.in. prezentacja 12-u Księży Neoprezbiterów, którzy wczoraj otrzymali święcenia Kapłańskie w Katedrze Kaliskiej.

14.Dziś 24.5. 15., wszyscy Dorośli niech pamiętają o święcie Polskiej demokracji i wezmą udział w II turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli, dobrego Tygodnia

oraz owocnej współpracy z Duchem Świętym!

„Niech zstąpi Duch Twój i Odnowi Oblicze Ziemi, Tej ziemi!”

 

św. Jan Paweł II

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 17 MAJA 2015.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Módlmy się za nas wszystkich tu obecnych, abyśmy przez godne i częste uczestnictwo w Uczcie Eucharystycznej zasłużyli sobie na udział w uczcie zbawionych w niebie.

2. Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

3. Moi Kochani! Biskup Kaliski Edward Janiak ogłosił, że w dniach od 28 maja do 4 czerwca 2015 roku odbędzie się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Hasłem Kongresu będą słowa Jezusa: „Ja Jestem chlebem życia”. Kongres zakończy się w uroczystość Bożego Ciała. W wymiarze Diecezjalnym Kongres już trwa od Okresu Wielkanocnego. Odbyło sie już 6 uroczystości Kongresowych w Diecezji. W najbliższy czwartek 21 maja 2015 roku odbędzie Stacja Kongresowa dla naszego Dekanatu Złoczewskiego w Błaszkach Dlatego nasza parafia organizuje wyjazd autokarem na Stację Kongresową do Błaszek, w czwartek 21 maja 2015., wyjazd o godz.1700 sprzed kościoła w Stolcu. Koszt 10 zł. Plan pobytu w Błaszkach: g.1800 Koncert pt. „Tryptyk Rzymski”, godz.1900 uroczysta Msza Św. z procesją wokół kościoła w Błaszkach. Wyjazd z Błaszek ok. godz.2100, powrót ok. godz.2200. Zapisy na wyjazd Kongresowy w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej do środy włącznie. Jest zapisanych 5 Osób! Serdecznie zachęcam na wyjazd kongresowy Czcicieli Jezusa Eucharystycznego!

4. W miniony piątek 15 maja 2015., z Caritas Diecezji Kaliskiej nie przybył transport jabłek przez awarię sortownika jabłek. Dlatego w jutro, w poniedziałek otrzymam wiadomość z Caritas Diecezji Kaliskiej, w którym dniu tego tygodnia otrzymamy 20 ton jabłek. Będę kontaktował się z Paniami i Panami Sołtysami, aby każda Rodzina z naszej Parafii otrzymała skrzynkę jabłek darmowych.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodziny na sumę 450 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu Panowie Dekarze zakładali nową blachę tytanowo-cynkową patynowaną. Wczoraj w sobotę 16 maja 2015., została zamontowana nowa instalacja elektryczna napędzająca komputerowo zabytkowy dzwon z AD 1621. Koszt napędu dzwonu wyniósł  4.400 zł. W minionym tygodniu dokonaliśmy kolejnego odkrycia historycznego w kościele w Niechmirowie. Za ołtarzem, pod zakrystią znajduje się krypta grobowa 6 m2, o wysokości 180 cm. Krypta została wymurowana z cegieł, które mają przynajmniej 300 lat! Cegły były wyrabiane ręcznie, mają ok. 28 cm długości. Krypta za ołtarzem w kaplicach dworskich, służyła jako miejsce pochówku małych dzieci Dziedzica, czy właściciela Dworu. Kiedy Dziedzicowi Dworu zmarło małe dziecko lub wnuczek,  zmarłe dziecko grzebane było w krypcie za ołtarzem w Kaplicy dworskiej. Wszystko wskazuje, że nasz kościół w Niechmirowie ma ok. 400 lat!

W tym tygodniu Dekarze na wieży zamontują nowy, odrestaurowany krzyż i dalej będą montować blachę na dachu kościoła. Panowie Witrażyści we wtorek zamontują szkło bezpieczne w odnawianej oranżerii kościoła. Moi Kochani! Będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na remont naszej zabytkowej świątyni w Niechmirowie!

6. W miniony piątek 15 maja 2015., odbył się pogrzeb śp.+ Józef STOPARCZYK, lat 87, mieszkał w Wolnicy Niechmirowskiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. W przyszłą niedzielę 24 maja 2015 roku po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się Koncert z racji Dnia Matki „Pieśń o Matce” w wykonaniu Pana Tadeusza Maciejewskiego w fletni Pana. Zapraszam Parafian i Gości!

8. Za dwa tygodnie, w niedzielę 31 maja 2015., po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie spotkanie z Rodzicami Dzieci Klas II, których Dzieci w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. Rodziców serdecznie zapraszam!

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

NORBERT TOMASZ ŚWIĘTCZAK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

MAŁGORZATA FALFURA, panna, rzym. kat., zam. Będków.              ZAPOWIEDŹ III.

RAFAŁ PAWEŁ SERWETA, kawaler, rzym. kat., zam. Jaźwiny,

ANNA MARIA PONIATOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Duszniki, ZAPOWIEDŹ II.

KRZYSZTOF GRZELAK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

PAULINA ŁACINA, panna, rzym. kat., zam. Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ I.

RAFAŁ SOBAŃSKI, cywilnie związany, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

KATARZYNA ELŻBIETA SOBAŃSKA z domu POŚPIECH, cywilnie związana, rzym. kat.,

zam. Dąbrowa Miętka,    ZAPOWIEDŹ I.

SEBASTIAN HALUSIAK, kawaler, rzym. kat. zam. Broszki,

WIOLETTA BYCZKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Sieradz,   ZAPOWIEDŹ I.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli, smacznego obiadu

 

oraz Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 MAJA 2015.

DZIEŃ I KOMUNII ŚW. DZIECI KLAS III.

1. Dzisiaj - 10 maja 2015., wspólnota naszej Parafii przeżywa uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.1030 21.Dzieci z klas III; 9 Dziewczynek i 12 Chłopców przystąpiło do I Komunii Św., uczestnicząc w pełni w Ofierze Mszy Św. Dzieciom I Komunii Św., życzymy obfitości łask Bożych, wielkiej radości i fascynacji z tego, że Jezus w Eucharystii, daje Siebie jako pokarm na Nieśmiertelność. Życzymy, aby Dzieci CZĘSTO PRZYJMOWAŁY Pana Jezusa do swego serca w Komunii Św.

Rodzicom Dzieci I Komunii Św., gratuluję i dziękuję, że doprowadzili swoje dzieci do Ołtarza Pańskiego, a jednocześnie życzę, aby dalej uczyli swoje dzieci tej wielkie Miłości do Chrystusa w Eucharystii. Szczęść Boże! Przy tej okazji bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunii Św., za udekorowanie kościoła, za kwiaty i za dar ołtarza, którym jest 12 świec ołtarzowych - maryjnych (6 małych i 6 dużych) Bóg zapłać! Z racji zbliżającego się Kongresu Eucharystycznego w Diecezji, Kaliskiej do kościoła parafialnego zakupiono nowy ornat eucharystyczny, dwa komplety dzwonków do kościoła w Stolcu i Niechmirowie. W kościele parafialnym zostały odrestaurowane i pozłocone oraz  posrebrzone drzwiczki do tabernakulum (uzupełniono płaskorzeźbę przedstawiającą Kielich z Hostią).

Dziękuję też naszym Paniom Katechetkom: Katarzynie Majda, Małgorzacie Królewicz Katarzynie Krzyżańskiej za przygotowanie dzieci do I Komunii Św.

Dziękuję również Rodzicom Dzieci klas II, że w miniony poniedziałek i wtorek generalnie posprzątali (21 Osób) naszą świątynię na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

Dziękuję firmie „Bacutil” w Stolcu za gorącą wodę do sprzątania kościoła. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dnia I Komunii Św.

Z racji I Komunii Św. WITAM wszystkich Gości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę RADOŚCI ze spotkań przy stole rodzinnym oraz byśmy pamiętali o słowach Pana Jezusa: „ Ja Jestem chlebem żywym (…). Kto spożywa Moje Ciało ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Dzieci I Komunii Św. oraz Rodziców zapraszam w tym tygodniu na Nabożeństwa Majowe i Msze Św. na godz.1800 – trwa od dziś tzw. „Biały Tydzień”.

Dzieci I Komunii Św. oraz ich Rodzice wyjeżdżają na Pielgrzymkę na Jasną Górę w najbliższy czwartek 14.05.2015, wyjazd o godz.800, sprzed kościoła w Stolcu.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje oraz za kraje głodujące. Rozpoczęcie liturgii w kościele parafialnym o godz.1800, a po niej procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych do krzyża Misyjnego przy kościele. Zapraszam wszystkich na modlitwę, szczególnie zaś Rolników!

3. W środę 13 maja 2015., przypada również wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy (98. rocznica objawień) i 34. rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II.

4. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zajmująca miejsce siódmej niedzieli Wielkanocy.

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

NORBERT TOMASZ ŚWIĘTCZAK, kawaler, rzym. kat., zam. Niechmirów,

MAŁGORZATA FALFURA, panna, rzym. kat., zam. Będków.              ZAPOWIEDŹ II.

RAFAŁ PAWEŁ SERWETA, kawaler, rzym. kat., zam. Jaźwiny,

ANNA MARIA PONIATOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Duszniki, ZAPOWIEDŹ I.


6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 550 zł. Bóg zapłać!

W minioną środę 6.05.2015., Dekarze rozpoczęli na nowej wieży, prace montażu nowej blachy tytanowo-cynkowej spatynowanej. Panowie budowlańcy zamontowali na całym kościele odpowiednie folie i płyty ognioodporne. Panowie Elektrycy zamontowali nową instalację głównego żyrandola i instalację zasilającą sygnaturkę. W tym tygodniu prace dekarskie będą kontynuowane. Witrażyści zamontują bezpieczne szkło w odnawianej oranżerii kościoła w Niechmirowie!

Módlmy się do Św. Józefa o szczęśliwy przebieg prac oraz o kolejnych Sponsorów, Ofiarodawców remontowanego kościoła!

7. W najbliższy piątek 15 maja 2015., z Caritas Diecezji Kaliskiej otrzymamy kolejny transport darmowych jabłek (20 ton). Dlatego Panie i Panów Sołtysów uprzejmie proszę o pomoc w rozprowadzeniu jabłek. Jak poprzednio zapraszam na godz.900 - 1000 z przyczepą przed remizę OSP Stolec. Uprzejmie proszę każdą Rodzinę, aby zgłosiła się do P. Sołtysów po jednej skrzynce jabłek na dom (ok 20 kg). Jabłka otrzymają też Dzieci ze Szkół Podstawowych, a 3 tony jabłek otrzymają Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie oraz Dzieci i Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach oraz Dzieci z domu Dziecka.

Akcja „Jabłka” będzie trwała do czerwca br.

8. Moi Kochani! Biskup Kaliski Edward Janiak ogłosił, że w dniach od 28 maja do 4 czerwca 2015 roku odbędzie się Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Hasłem Kongresu będą słowa Jezusa: „Ja Jestem chlebem życia”. Celem Kongresu jest odnowienie świadomości eucharystycznej obecności Jezusa przez adorację Najświętszego Sakramentu oraz bardziej czynne i świadome uczestnictwo w Eucharystii. Główne obchody odbędą się w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. Kongres zakończy się w uroczystość Bożego Ciała. W wymiarze Diecezjalnym Kongres już trwa od Okresu Wielkanocnego. Odbyło się już 5 uroczystości Kongresowych w Diecezji. Stacje Kongresowe w Diecezji to: Wieruszów (9 IV 2015), Jarocin (16 IV 2015.), Kępno (23 IV 2015), Krotoszyn (30 IV 2015), Ostrzeszów (7 V 2015), Pleszew (14 V 2015), Błaszki (21 V 2015) - dekanaty: błaszkowski, koźminkowski, opatówecki i złoczewski). Dlatego nasza parafia organizuje wyjazd autokarem na Stację Kongresową do Błaszek, w czwartek 21 maja 2015., wyjazd o godz.1700 sprzed kościoła w Stolcu. Koszt 10 zł. Plan pobytu w Błaszkach: g.1800 Koncert pt. „Tryptyk Rzymski”, godz.1900 uroczysta Msza Św. z procesją wokół kościoła w Błaszkach. Wyjazd z Błaszek ok. godz.2100, powrót ok. godz.2200. Zapisy na wyjazd Kongresowy od dziś w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszam szczególnie Młodzież i Dorosłych Parafian i Gości!

9. Kierując się duchem odpowiedzialności za Polskę, przypominam wszystkim dorosłym Parafianom i Gościom, o obywatelskim obowiązku i radości wzięcia udziału  w odbywających się dzisiaj Wyborach Prezydenckich!

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny.

W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, dzisiaj przed kościołami całej Polski odbywa się zbiórka ofiar na pomoc Ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu. Bóg zapłać! za gest solidarności i dobroci! Gdyż jak mówi Pismo Święte, „Radosnego dawcę, miłuje Bóg!”

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy smacznego obiadu i Dobrej Niedzieli
oraz Dobrego Tygodnia!

 

Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu:


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3 MAJA 2015.

NMP KRÓLOWEJ POLSKI i ŚWIĘTO KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA.

1. Dziś w niedzielę 3 maja 2015., obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. Najświętsza Maryja Panna jest naszą Matką i Królową, dlatego mamy szczególny powód do oddawania Jej czci. Dziś taże przypada Odpust ku czci NMP Królowej Polski w Parafii Pyszków, suma o godz.1200.

2. Także dzisiaj na Mszy Św. o godz.900 gościmy Druhów Strażaków z 6 Jednostek OSP z terenu Parafii. Wszystkim Druhom Strażakom dziękuję za całoroczny trud i nieustanną gotowość niesienia pomocy bliźnim zagrożonym przez różne żywioły, szczególnie zagrożonym pożarami lub różnymi wypadkami. Bóg zapłać! Dziękuję też za wszelką pomoc, którą okazujecie naszej Parafii włączając się w różne uroczystości religijne, którym przez swoją obecność dodajecie uroku i splendoru. Bóg zapłać! Wszystkim Druhom Strażakom z okazji Św. Floriana, życzę wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia, długich lat życia oraz bezpieczeństwa i sił w gaszeniu płomieni namiętności oraz by Św. Florian bronił Nas wszystkich od pożarów. Szczęść Boże!

3. Także dzisiaj, po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się spotkanie z Rodzicami Dzieci klas II, których dzieci w roku 2016., przystąpią do I Komunii Św.

4. W piątek 8 maja 2015., – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Odpust w Parafii Uników, suma o godz.1200. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zapraszam dzieci, Młodzież oraz wszystkich Parafian do udziału w Nabożeństwach Majowych, które odprawiamy codziennie o godz.1800.( z wyjątkiem wtorku o g.1700).

6. W przyszłą niedzielę 10 maja 2015., Dzieci klas III, przeżywać będą swoją I Komunię Św., na Mszy Św. o godz.1030. Do I Komunii Św. przystąpi 21. Dzieci.

Z racji I Komunii Św., 10 maja 2015., Msze Św. będą w Niechmirowie o godz.730, w Stolcu o godz.900 i 1030. Nie będzie Mszy Św. o godz.1200.

Pierwsza Spowiedź Św. Dzieci I Komunii Św., oraz Spowiedź Św. Ich Rodziców, Rodzin odbędzie się w sobotę 9.05.2015., o godz.900.

Rodziców dzieci I Komunii Św. Proszę bardzo o udekorowanie kościoła.

Dzieci klas III zapraszam na ostatnie spotkania formacyjne: w najbliższy poniedziałek 4.05.2015., w środę 6.05.2015., oraz w piątek 8.05.2015., na godz.1700.  Obecność obowiązkowa.

7. Natomiast do generalnego sprzątania kościoła z racji I Komunii Św., bardzo proszę Rodziców Dzieci klas II, których dzieci roku 2016., przystąpią do I Komunii Św.

Sprzątanie kościoła rozpocznie się w poniedziałek od odkurzenia gzymsów Natomiast generalne szorowanie podłogi i sprzątania kościoła będzie we wtorek 5 maja 2015., od godz.900. Dziękuję firmie „Bacutil”, która co roku dostarcza ciepłą wodę. Natomiast wszystkie Mamy dzieci klas II, proszę przynieść ze sobą wiadra, szczotki do zamiatania i szczotki do szorowania oraz inne sprzęty do sprzątania.

8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 5 Rodzin na sumę 750 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu Dekarze kontynuowali prace przy montażu nowej wywiązki wieży. Została także całkowicie zdjęta z dachu stara blacha. Rozpoczęto zarazem montaż płyt ognioodpornych i odpowiednich folii na nawach bocznych kaplicy. W tym tygodniu rozpocznie montaż blachy cynkowo-tytanowej na wieży kościoła w Niechmirowie.

Panowie witrażyści zamontują kolejne szyby- bezpieczne szkło w kruchcie kościoła. Przystąpimy też do zamontowania sterownika komputerowego oraz nowego napędu dzwonu na wieży kościoła. Sterownik będzie mógł w przyszłości sterować dzwonami, które w najbliższej przyszłości zamontujemy na nowej wieży wybudowanej np. z dwoma dzwonami! (Może znajdzie się Sponsor - Ofiarodawca na ufundowanie wieży lub dzwonów w Niechmirowie!) Najpierw jednak po zakończonych pracach na zewnątrz, musimy także wyremontować wnętrze kościoła! A potem obejście świątyni w Niechmirowie!

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ MUSIAŁA, kawaler, rzym. kat., zam. Kamionka,

JOANNA TRZUSKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rożniatów.      ZAPOWIEDŹ III.

ROBERT MAREK JANIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Burdynówka,

EWELINA ALDONA ORZELSKA, panna, rzym. kat., zam. Złoczew.           ZAPOWIEDŹ III.

10. Gratuluję Julii DYBKA i Natalii ILSKIEJ ze Szkoły Podstawowej z Broszek, które w Ogólno-diecezjalnym konkursie religijnym zdobyły I Miejsce w Diecezji Kaliskiej. Brawo! Dziękuję też Rodzicom oraz Pani Katechetce Katarzynie Krzyżańskiej  za przygotowanie Uczennic, Bóg zapłać!

11. KOMUNIKAT Kurii Diecezjalnej w Kaliszu:

ZBIÓRKA OFIAR NA POMOC POSZKODOWANYM w NEPALU

W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu i w krajach sąsiednich Caritas Polska zwróciła się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek dla poszkodowanych. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. W Nepalu władze proszą o pomoc humanitarną. Na miejscu już pracuje ekipa Caritas.

Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych.

Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 10 maja br. oraz przez ofiary składane do puszek w kościołach, które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

Zebrane ofiary należy przekazać do Kurii Diecezjalnej z dopiskiem „Nepal" do dnia 17 maja br. Wyrażamy podziękowanie za gotowość podjęcia aktu miłosierdzia wobec cierpiących i przesyłam braterskie pozdrowienie w Chrystusie!

Podpisał: Ks. Biskup Łukasz Buzun - Wikariusz Generalny.

12. Przed kościołem do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli, smacznego obiadu

 

i Dobrego Tygodnia Maryjnego!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 KWIETNIA 2015.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA.

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

Z tego samego powodu gościmy dziś w naszej parafii kleryków z Seminarium Diecezjalnego z Kalisza: kleryka Michała RZEŹNIKA i kleryka Fabiana DOMAGALSKIEGO, którym jesteśmy wdzięczni za dzisiejszą posługę i świadectwo.

2. W czwartek 1 maja 2015., rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy Parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych  w kościele parafialnym o godz.1800. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Świętej pierwszo-piątkowej:

- Wielgie w czwartek 30.04.2015., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600.

- Niechmirów: w piątek 1.05.2015., od godz.1530 i Msza Św. o godz.1600,

- Stolec, w piątek 1.05.2015., od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek 30.04.’15 i w piątek 1.05. od godz.800.

4. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 2 maja 2015., na Mszę Św. na godz.900. Róże Różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zapraszam na spotkanie. Szczególnie trzeba Nam modlić się do Matki Bożej o POKÓJ  na świecie, szczególnie o pokój na UKRAINIE!

5. I Komunia Św. Dzieci klas III odbędzie się 10 maja 2015., na Mszy Św. o godz.1030 w Stolcu. Dlatego dzieci klas III zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy czwartek 30.04.2015., na godz.1600 i w sobotę 2 maja 2015., na godz.1600. Obecność obowiązkowa.

6. W przyszłą niedzielę 3 maja 2015., czcić będziemy naszą NMP Królową Polski oraz przeżywać będziemy święto narodowe Uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja.


7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 5 Rodzin na sumę 480 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu Dekarze rozpoczęli pracę montażu nowej wywiązki na wieży. Podczas prac przy montażu nowej więźby wieży na dzwonie, który znajduje się na wieży znaleźliśmy datę: rok 1624! Wszystko wskazuje, na to, że Kościół w Niechmirowie ma prawdopodobnie około 400 lat!

W tym tygodniu Dekarze będą kontynuować prace przy wieży (nowa wywiązka, obicie płytami ognioodpornymi). Natomiast witrażyści oszklili kolejne 8 okien, a także pobrali szablony na oszklenie oranżerii. Została też zdemontowana stara blacha i odnowiona cała elewacja kościoła.

8. . Bardzo dziękuję Paniom Sołtys i Panom Sołtysom oraz Panom Traktorzystom oraz Panu Markowi Kapica za rozładunek oraz dostarczenie do naszych Sołectw, a przez to do naszych domów: jabłek, które zostały przywiezione w miniony piątek 24.04.2015. Bóg zapłać! Otrzymaliśmy z Caritas Diecezji Kaliskiej kolejne 18 ton jabłek, 15 ton otrzymaliśmy My wszyscy, natomiast 3 tony jabłek otrzymali od naszej Parafii Mieszkańcy i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie, Dzieci i Młodzież                       ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach oraz Dzieci z domu Dziecka i Dzieci z Przedszkola w Ostrówku.

Za dwa tygodnie, w piątek 15.05.2015., otrzymamy kolejne 20 ton jabłek.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do Panów z Sołectwa Łeszczyn i Sołectwa Niechmirów o pomoc przy porąbaniu ściętego drewna. Za zrozumienie i pomoc serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie dziękuję 7 Panom z Sołectwa Broszki, za pomoc przy ściętym drewnie. Bóg zapłać!

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

MAGDALENA AGNIESZKA ŚCIEBURA, panna, rzym. kat., zam. Burdynówka,

PIOTR TOMASZ OKOŃ, kawaler, rzym. kat.,

zam. Bronisławów, ul. Św. Idziego. ZAPOWIEDŹ III.

PAWEŁ MUSIAŁA, kawaler, rzym. kat., zam. Kamionka,

JOANNA TRZUSKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rożniatów.      ZAPOWIEDŹ II.

ROBERT MAREK JANIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Burdynówka,

EWELINA ALDONA ORZELSKA, panna, rzym. kat., zam. Złoczew.           ZAPOWIEDŹ II.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, można też nabyć płytę CD z koncertem Pana Tadeusza Maciejewskiego; Koncert był na cześć św. Jana Paweł II w kościele w Stolcu 4 V 2014.

Także dziś przed kościołem Księża Klerycy zbierają ofiary na Seminarium Duchowne w Kaliszu. Bóg zapłać! za gest serca!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

oraz owocnej Majówki!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 KWIETNIA 2015.

NIEDZIELA BIBLIJNA Rozpoczynająca VII Tydzień Biblijny w Polsce.

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przypominają nam one, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Zawiera ona bowiem objawienie Boże dotyczące naszego zbawienia. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Dziś po Mszy Św. możemy nabyć książeczki „Jak czytać Pismo święte?”.

2. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Św. Wojciech jest także Patronem naszego Rezydenta - Ks. Wojciecha EBELA, o którym pamiętajmy w modlitwie, a któremu życzymy zdrowia i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia Kapłańskiego! Szczęść Boże! W tym dniu przypada też Odpust w Parafii Burzenin, suma odpustowa o godz.1200

3. W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje.

4. I Komunia Św. Dzieci klas III odbędzie się 10 maja 2015., na Mszy Św.                            o godz.1030 w Stolcu. Dlatego dzieci klas III zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę 25.04.2015., na godz.1500. Obecność obowiązkowa.

5. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania. W dniu gościć będziemy dwóch Księży Kleryków naszego Seminarium Duchownego w Kaliszu: Michał RZEŹNIK - alumn III roku i Fabian DOMAGALSKI - alumn I roku. Po Mszach Św. Klerycy będą zbierać ofiary na utrzymanie naszego Kaliskiego Seminarium Duchownego.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na trwający remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 1.350 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu Dekarze zakończyli po 9 dniach (6 dekarzy) budowę czterokondygnacyjnego rusztowania drewnianego na wieży kościoła. W sobotę przystąpili do prac demontażu blachy i wywiązki wieży. Cała więźba wieży jest do wymiany, gdyż belki są zupełnie spróchniałe (belki wieży montowane były w 1949 roku).

Natomiast Witrażyści w oknach kościoła (dolne 7 okien) montowali przez dwa dni szkło tzw. bezpieczne. W tym tygodniu prace montażu kolejnych szyb będą kontynuowane (8 okien okrągłych). Zostaną też pobrane szablony na oszklenie odnawianej oranżerii kaplicy. Módlmy się do św. Józefa o szczęśliwy przebieg prac oraz o kolejnych Ofiarodawców i Sponsorów remont kościoła w Niechmirowie!

7. W najbliższy piątek 24 kwietnia 2015., z Caritas Diecezji Kaliskiej otrzymamy kolejną dostawę darmowych jabłek (20 ton). Dlatego Panie i Panów Sołtysów uprzejmie proszę o pomoc w rozprowadzeniu jabłek. Jak poprzednio zapraszam na godz.1100 z przyczepą przed remizę OSP Stolec. Uprzejmie proszę każdą Rodzinę, aby zgłosiła się do P. Sołtysów po jednej skrzynce jabłek na dom (ok 20 kg). Jabłka otrzymają też Dzieci ze Szkół Podstawowych, a 3 tony jabłek otrzymają Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie oraz Dzieci i Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach oraz Dzieci z domu Dziecka.

Akcja „Jabłka” będzie trwała do czerwca br.

8. . ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ROBERT KUŹNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

MARTYNA MARIA KRAWCZYK, panna, rzym. kat., zam. Kurów, ZAPOWIEDŹ III.

MAGDALENA AGNIESZKA ŚCIEBURA, panna, rzym. kat., zam. Burdynówka,

PIOTR TOMASZ OKOŃ, kawaler, rzym. kat.,

zam. Bronisławów, ul. Św. Idziego. ZAPOWIEDŹ II.

PAWEŁ MUSIAŁA, kawaler, rzym. kat., zam. Kamionka,

JOANNA TRZUSKOWSKA, panna, rzym. kat., zam. Rożniatów.      ZAPOWIEDŹ I.

ROBERT MAREK JANIAK, kawaler, rzym. kat., zam. Burdynówka,

EWELINA ALDONA ORZELSKA, panna, rzym. kat., zam. Złoczew.           ZAPOWIEDŹ I.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki można też nabyć płytę CD z koncertem Pana Tadeusza Maciejewskiego; Koncert był na cześć św. Jana Paweł II w kościele w Stolcu 4 V 2014.

Także dziś przed kościołem odbywa się ostatnia, w tym sezonie grzewczym, zbiórka ofiar za zapłacenie rachunków energetycznych ( za ostatnie dwa miesiące 1.800 zł) za ogrzewanie kościołów w sezonie zimowym. Bardzo dziękuję za zrozumienie i ofiary! Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

oraz „spożywania” Pisma Świętego!

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 12.04.2015.

1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

Święto Miłosierdzia Bożego jest odpowiedzią na lęki i grzechy współczesnego świata. 15 lat temu ustanowił je Św. Jan Paweł II.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas Rodzinie”. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

Na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00 – zapraszamy Parafian i Gości.

Zobacz także: http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,2916,bulla-o-nadzwyczajnym-jubileuszu-milosierdzia.html


2. W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

3. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

4. I Komunia Św. Dzieci klas III odbędzie się 10 maja 2015., na Mszy Św. o godz.1030 w Stolcu. Dlatego dzieci klas III zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę 18.04.2015., na godz.1500. Obecność obowiązkowa.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary na remontowany nasz kościół filialny w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na kościół w Niechmirowie złożyło 6 Rodzin na sumę 950 zł. Bóg zapłać!

Moi Kochani Parafianie! W związku trwającym remontem generalnym kościoła w Niechmirowie, pragnę Was poinformować, że w minionym tygodniu przystąpiliśmy do zdejmowania blachy i rozpoczął się kolejny etap prac budowlanych: remont dachu i wieży kościoła. Po niedzieli, w tym tygodniu zostaną zamontowane nowe okrągłe okna (8 sztuk). Odrestaurowane stare okna, które nabrały nowego blasku i dostojeństwa, zostaną oszklone tzw. szkłem bezpiecznym (3-3-1) przez Witrażystów z Wrocławia. Panowie Dekarze będą kontynuować pracę remontu dachu. W związku z tymi pracami od dzisiejszej niedzieli tj.12.04.2015., Msze św. w Niechmirowie będą sprawowane w sali OSP Niechmirów. Najświętszy Sakrament w piątek 10 kwietnia 2015., przewiozłem do kościoła parafialnego. Do kościoła w Niechmirowie powrócimy po zakończeniu prac (pod koniec maja br.). Na ręce Sołtysa Niechmirowa: Pana Krzysztofa Wysoty, bardzo dziękuję tym wszystkim Paniom i Panom oraz Ministrantom, którzy pomagali w pracach organizowania nowego miejsca naszej wspólnej modlitwy w Niechmirowie. Bóg zapłać!

6. W miniony czwartek 9.04.2015., odbył się 2 pogrzeby: śp.+ Zbigniew KUCHARSKI, lat 53, mieszkał w Sieradzu, a pochodził z Niechmirowa oraz śp.+ Jan DOMAGAŁA, lat 69, mieszkał w Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. . ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ROBERT KUŹNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

MARTYNA MARIA KRAWCZYK, panna, rzym. kat., zam. Kurów, ZAPOWIEDŹ II.

MAGDALENA AGNIESZKA ŚCIEBURA, panna, rzym. kat., zam. Burdynówka,

PIOTR TOMASZ OKOŃ, kawaler, rzym. kat.,

zam. Bronisławów, ul. Św. Idziego. ZAPOWIEDŹ I.

8. Bardzo dziękuję Paniom Sołtys i Panom Sołtysom oraz Panom Traktorzystom oraz Panu Markowi Kapica za rozładunek oraz dostarczenie do naszych Sołectw, a przez to do naszych domów: jabłek, które zostały przywiezione w miniony piątek 10.04.2015. Bóg zapłać! Otrzymaliśmy z Caritas Diecezji Kaliskiej kolejne 20 ton jabłek, 17 ton otrzymaliśmy My wszyscy, natomiast 3 tony jabłek otrzymali od naszej Parafii Mieszkańcy i Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie, Dzieci i Młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach oraz Dzieci z domu Dziecka i Dzieci z Przedszkola w Ostrówku.

Za dwa tygodnie, w piątek 24.04.2015., otrzymamy kolejne 20 ton jabłek.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy nr Opiekun, a w nim m.in., czy znamy już Miłosierdzie Boże, które Jezus objawił Faustynie, w numerze również: Nuncjusz Apostolski na Górze Krzyża zachęca do czystości, pokory i modlitwy, czy Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw, a my wystarczająco wytrwale się modlimy?

Tygodnik Gość Niedzielny, a w nim, jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia, mająca dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych. Ponadto w „Gościu”: 100 lat temu zamordowano 2,5 miliona chrześcijan - Ormian, Asyryjczyków i Greków - a do dziś ukrywanej przez Turcję, zbrodni ludobójstwa.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy dobrej Niedzieli, smacznego obiadu

 

oraz mocy do świadczenia o Miłosierdziu Boga!


Jezu, ufam Tobie!


"W Miłosierdziu Boga, świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (...).

Bądźcie świadkami miłosierdzia!


Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

św. Jan Paweł II, Kraków- Łagiewniki 17 sierpnia 2002.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 5 KWIETNIA 2015.

WIELKANOC 2015.

1. Słowa życzeń Wielkanocnych przesłał nam Biskup Kaliski Edward JANIAK:

„ Jezus, Miłość wcielona, umarł na krzyżu za nasze grzechy, ale Bóg Ojciec wskrzesił Go i uczynił Panem życia i śmierci. W Jezusie miłość zwyciężyła nad nienawiścią, miłosierdzie nad grzechem, dobro nad złem, prawda nad kłamstwem, życie nad śmiercią.”

Papież Franciszek

Przeżywając pamiątkę śmierci i chwalebnego zmartwychwstania Chrystusa łącze się w wielkanocnej radości i składam najserdeczniejsze życzenia.

Niech radosne orędzie miłości i nadziei niesione z wiarą w Zmartwychwstałego przemienia naszą codzienność i pozwala zwyciężać to, co złe i słabe w nas, i w otaczającym świecie.

Życzę zdrowia, odwagi i mocy w dawaniu świadectwa wiary przeżywając radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Biskup Kaliski

Edward Janiak

2. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze Święte dziś w Stolcu: o godz.600(rezurekcja) i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. (Nie ma Mszy Św. w Stolcu o g.900.

3. Jutro 6.04.2015., drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek, zwany „Poniedziałkiem Anioła”, który zwiastował Zmartwychwstanie Chrystusa! Pamiętajmy także, że jest to dzień, w którym modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Jutro przed kościołem będą zbierane ofiary na KUL, za które składam serdeczne Bóg zapłać! Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

4. W piątek 10 kwietnia 2015., przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.

5. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia, którego hasło będzie: "Caritas dla RODZINY".

6. W najbliższy piątek 10 kwietnia 2015., z Caritas Diecezji Kaliskiej otrzymamy kolejną dostawę darmowych jabłek (20 ton). Dlatego Panie i Panów Sołtysów uprzejmie proszę o pomoc w rozprowadzeniu jabłek. Jak poprzednio zapraszam na godz.1100 z przyczepą przed remizę OSP Stolec. Uprzejmie proszę każdą Rodzinę, aby zgłosiła się do P. Sołtysów po  skrzynkę (20kg) jabłek. ( 17 ton otrzymają Rodziny , a 3 tony otrzymają Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie).

Akcja „Jabłka” będzie trwała do czerwca br.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać! Po świętach Wielkanocnych przystąpimy do remontu pokrycia dachowego oraz rozpoczniemy w odnowionych ramach okiennych montować nowe szyby tzw. szkło bezpieczne.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JABKUB GRZELAK, kawaler, rzym. kat., zam. Łeszczyn,

PAULINA CIESIOŁKIEWICZ, panna, rzym. kat. Par. Strońsko, ZAPOWIEDŹ III.

ROBERT KUŹNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Stolec,

MARTYNA MARIA KRAWCZYK, panna, rzym. kat., zam. Kurów, ZAPOWIEDŹ II.

9. Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na święta Wielkanocne, razem z Księdzem Rezydentem Wojciechem, życzę owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze Rodziny w miłości, jedności i pokoju. Niech ciągle w naszych uszach brzmią słowa Zmartwychwstałego Pana „POKÓJ WAM!” Bądźmy świadkami Bożego pokoju w naszej codzienności! Wesołego Alleluja!

10. Przed kościołem prasa świąteczna: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela                             i Przewodnik Katolicki.

Na Radosne świętowanie Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego w gronie Rodziny, Przyjaciół i Gości

 

niech Nam towarzyszy uroczyste Błogosławieństwo Boże!