Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

https://www.youtube.com/watch?v=t8XZ2eKg7ow

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 SIERPNIA 2019.

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. Dzisiaj, w niedzielę 25.06.2019., w Sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie, odbywają się Dożynki Diecezjalne 2019.. Z naszej Parafii, z Wielgiego, pojechała  z wieńcem dożynkowym delegacja 9. Osobowa, która reprezentuje nasz Dekanat Złoczewski.

Uroczystości te są transmitowane w Internecie przez telewizję Dom Józefa TV

zobacz:https://domjozefa.tv/event/xx-rocznica-koronacji-obrazu-mb-oraz-dozynki-diecezjalno-powiatowe-w-sanktuarium-matki-bozej-pocieszenia-w-lutogniewie/?event_date=2019-08-25

3. Jutro w poniedziałek  26.08.2019., przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 900 i 1800. Odpust w Parafii Grabówka, suma odpustowa o godz.1200.

4. Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 dla Dzieci oraz dla Młodzieży ze Szkół Podstawowych ze Stolca i Broszek, odbędzie się w poniedziałek 2 września o godz.830. Tego też dnia obchodzić będziemy uroczyście 80.rocznicę wybuchu II wojny światowej z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego i Kombatantów.

Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy Świętej w środę 4 września o godz.1800.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1.200zł. Bóg zapłać!

6. Wczoraj w sobotę 24.08.2019., w Parafii Bytoń, koło Włocławka odbył się pogrzeb śp. + Ksiądz Bogdan CZYŻNIEJEWSKI, lat 56, który był u nas przez 9 miesięcy rezydentem. Natomiast  w piątek 23.08.2019., w Parafii w Zbiersku, gdzie wybudował kościół i był proboszczem przez 15 lat, uczestniczyłem we Mszy Św. pogrzebowej za śp.+ Ks. Bogdana. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

BARTŁOMIEJ JAN NOWAK z Parafii Stoleckiej,

JUDYTA ANNA WÓJCIK z Parafii Złoczew,     ZAPOWIEDŹ II.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, a w nim m.in. historia parafii i kościoła w Unikowie. Poza tym tygodnik Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

a Dzieciom i Młodzieży dobrego ostatniego tygodnia Wakacji!


==========================================================

================================================

======================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 SIERPNIA 2019.

 

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Dziś w niedzielę 18.08.2019., przeżywamy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za szczęśliwe ŻNIWA i zebrane plony, DOŻYNKI 2019. uroczysta Msza Św. Dożynkowa o godz.1200. Delegacje z poszczególnych wiosek zbiorą się przed kościołem, aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

Bóg zapłać za zamówione Msze Św. dożynkowe mieszkańcom: Burdynówki, Kożlin oraz Sołectw Gronówek, Wielgie, Broszki, Stolec, Biesiec, Dąbrowa Mietka, Gronów i Rokitowiec, Łeszczyna.

3. Tegoroczne Dożynki Diecezjalne 2019. będą przeżywane w Sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie za tydzień, w niedzielę 25 sierpnia 2019. Z naszego Dekanatu Złoczewskiego pojedzie Delegacja z wieńcem dożynkowym z Wielgiego.

4. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 550zł. Bóg zapłać!

6. Pogrzeb zaginionego śp.+ Andrzej CŁAPA, lat 35, zam. Biesiec, odbędzie się w środę 21.08.2019., o godz.1500. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DANIEL GRALIŃSKI, z Parafii Osjaków

MARTYNA OSYDA z Parafii Stoleckiej.           ZAPOWIEDŹ II.

BARTŁOMIEJ JAN NOWAK z Parafii Stoleckiej,

JUDYTA ANNA WÓJCIK z Parafii Złoczew,     ZAPOWIEDŹ I.

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


============================================================

===============================================

====================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA -11 SIERPNIA 2019.

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Dziękuję wszystkim Parafianom i Gościom, którzy wczoraj uczestniczyli w uroczystościach Odpustowych Św. Wawrzyńca, naszego Patrona oraz Dziękuję tym wszystkim, którzy przyjęli Pielgrzymów na nocleg. Bóg zapłać!

3. W najbliższy wtorek przypada 13. dzień miesiąca. ZAPRASZAM na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą Św. o godz.1900, a po niej RÓŻANIEC i Procesja Światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję proszę przynieść ze sobą świece z lampionami, by przy zapadającym zmroku towarzyszyć Maryi z Modlitwa i Światłem.

4. W czwartek 15.08.2019., będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz. 1400. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. W przyszłą niedzielę 18.08.2019., przeżywać będziemy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne żniwa DOŻYNKI 2019., na Mszy Św. o godz.1200.

Delegacje z poszczególnych wiosek zbierają się przed kościołem,  aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

Tegoroczne Dożynki Diecezjalne 2019. będą przeżywane w Sanktuarium Matki Bożej w Lutogniewie w niedzielę 25 sierpnia 2019. Z naszego Dekanatu Złoczewskiego pojedzie Delegacja z wieńcem dożynkowym z Wielgiego.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie oraz potrzeby Parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1.300zł. Bóg zapłać!

7. W minioną środę 7.08.2019., odbył sie pogrzeb śp.+ Michał SUFLETA, lat 84, mieszkał w Łeszczynie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAN KAZIMIERZ PIETRASIK, Parafii Stolecka,

JUSTYNA PAPROTA, z Parafii Złoczew,                    ZAPOWIEDŹ II.

DANIEL GRALIŃSKI, z Parafii Osjaków

MARTYNA OSYDA z Parafii Stoleckiej.           ZAPOWIEDŹ I.

9. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

 

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.


===================================================================

=========================================================

======================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA -4 SIERPNIA 2019.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

2. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz.1800. Odpust w Parafii Konopnica i Klonowa.

3. W najbliższą sobotę 10 sierpnia 2019., przeżywać będziemy dzień Odpustu Patrona naszej Parafii Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

Msze Św. o godz.900 i suma Odpustowa 1200.Sumę odpustową odprawi i kazania               na Mszach Św. wygłosi Ksiądz dr hab. Józef DĘBIŃSKI z Torunia, który był wikariuszem w naszej parafii w 1975 roku.

Ks. Józef Dębiński urodził się w 1951 roku w Klonowie w ziemi dobrzyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1975 roku w katedrze włocławskiej. Będąc wikariuszem, podjął studia w zakresie teologii dogmatycznej na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego uwieńczone tytułem magistra w 1978 roku. W okresie stanu wojennego studiował historię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jednak magisterium uzyskał w 1998 r. na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam też w 2000 r. obronił pracę doktorską, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Zbigniewa Karpusa. Po 26 latach pracy na stanowisku wikariusza i proboszcza w 2001 r., za zgodą biskupa włocławskiego, przeniósł się do Torunia, gdzie związał się z Instytutem Stosunków Międzynarodowych, a później Wydziałem Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Opublikował kilkadziesiąt artykułów i trzy książki z zakresu historii i teologii. Należy do Włocławskiego Towarzystwa Naukowego.

Ks. Józef Dębiński napisał ostatnio książkę „Powiedz ludziom, że kocham ich”, którą będzie można nabyć po Mszy Św. Cena książki 35zł.

Po sumie odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszam całą Asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów, bielanki oraz Druhów Strażaków OSP.

W dniu odpustu odbędzie sie przed kościołem odbywać się będzie zbiórka ofiar                      na trwający remont wnętrza kościoła w Niechmirowie.

Na Odpust przybędzie Grupa RÓŻANA z Błaszek oraz Grupa Pielgrzymów z Parafii Lisków, idąca na Jasną Górę, którzy także zatrzymają się na noclegu w remizie OSP Wielgie.

4. W dniu odpustu, po południu, jak co roku, przybędą do naszych Rodzin, na nocleg Pielgrzymi Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, idący na Jasną Górę.

W niedzielę 11.08.2019., wszystkie grupy Pielgrzymów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej uczestniczyć będą we Mszy Św. w naszym kościele o godz.700.

5. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 550 zł.

Dziękuję też Anonimowej Osobie za ufundowanie kwiatów do MB Fatimskiej                               i Św. Józefa. Bóg zapłać!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JAN KAZIMIERZ PIETRASIK, Parafii Stolecka,

JUSTYNA PAPROTA, z Parafii Złoczew,                    ZAPOWIEDŹ I.

7. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.


8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.

9. Ogłoszenie kulturalne: Piłkarska Szkółka Bonus zaprasza 10 sierpnia 2019., na Turniej Piłkarski Dzieci i Dorosłych, z okazji Odpustu Św. Wawrzyńca patrona naszej Parafii. Uczestnikami będą dzieci w wieku od 6 lat do 14 w kategorii chłopców i dziewcząt oraz kategoria Old Boy - Firmy Zakładowe Miasta i Gminy Złoczew i okolic. W sumie 250 uczestników - piłkarzy.

Ponadto: Wiele konkursów, zamki dmuchane dla dzieci, stoiska gastronomiczne, oprawa muzyczna Dj Roberto. Zapraszamy Sobota godz:1400 Stadion Piłkarski w Stolcu.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

i owocnego przeżycia Odpustu Św. Wawrzyńca - Patrona Parafii!


==================================================================

=======================================================

========================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA -28 LIPCA 2019.

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji  wspomnienia w miniony czwartek Świętego Krzysztofa. Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy MIVA Polska, zobacz: http://www.miva.pl/

3. W czwartek rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

4. W piątek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Porcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku codziennie przed Mszą Św., a w I Piątek 2 sierpnia 2019., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i piątek 1 i 2.08.2019., od godz.900.

6. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 3 sierpnia 2019., na Mszę Św. na godz.1000.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 600 zł.

W tym tygodniu jest do zapłacenia rachunek za prąd w kościele parafialnym na sumę 1.100 zł.

8. W piątek 26.07.2019., odbył sie pogrzeb śp. + Pelagia FRANKOWSKA, lat 89, mieszkała w Gronowie. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”

9. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Jest nowy numer Opiekun, a w nim m.in. o świątyni w Klonowej oraz tygodnik: Niedziela i Gość Niedzilny.

10. Solenizantów i jubilatów ogarniamy serdeczną modlitwą i życzymy wszelkich Bożych darów.

11. Ogłoszenie kulturalne: Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza dzisiaj po południu na XXI Spotkania Rodzin Muzykujących, które rozpoczną się o godz. 16.00 w Amfiteatrze miejskim w Złoczewie. Oprócz występów rodzin na scenie pojawi się także o godz. 19.00 Pan Leszek Benke - słynny strażak z Kopydłowa a na zakończenie zagra góralski zespół "Pogwizdani". Będą też darmowe atrakcje dla dzieci. Zapraszamy!

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


========================================================================

=============================================================

=========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA -21 LIPCA 2019.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.

2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

3. W tym tygodniu przypada, we wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców i Podróżujących. Błogosławieństwo Kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 28 lipca 2019., po każdej Mszy Św. Podczas błogosławieństwa Kierowców i pojazdów, odbędzie się zbiórka ofiar MIVA POLSKA, na zakup środków transportu dla Polskich Misjonarzy. Akcja jeden grosz, za 1 km przejechany bezpiecznie. zobacz: http://www.miva.pl/

4. W piątek  26 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

5. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. W minionym tygodniu za śmieci z cmentarza zapłacono 1.200 zł.

W miniony poniedziałek przy salkach w Stolcu, zostały ustawione przez Polski Czerwony Krzyż, dwa metalowej pojemniki na nieużywaną odzież, czy pluszaki. Możemy tam składować naszą nienoszoną, niepotrzebną odzież. Część odzieży trafia do Domów samotnych Matek, a większość do zakładów dziewiarskich. Dzięki temu możemy z Oddziału PCK Wieluń korzystać z darmowego sprzętu rehabilitacyjnego, np wypożyczanie łóżek, wózków dla Osób Niepełnosprawnych.

6. W czwartek 18.07.2019., odbył sie pogrzeb śp. + Bolesław Kazimierz GRZYBOWSKI, lat 77, mieszkał w Wielgie. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”

7. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.

8. Dzisiaj w niedzielę 21 lipca przypada Odpust ku czci MB Szkaplerznej w Parafii Złoczew, suma odpustowa o godz.1200.

9. W przyszłą niedzielę 28 lipca 2019., przybędą na nocleg do Wielgiego Pielgrzymi idący na Jasną Górę z Szubina. Otwórzmy dla nich nasze domy i serca.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=====================================================================

==============================================

==============================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA -14 LIPCA 2019.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.1800.

3. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł

4. Na czas wakacji polecam dobrą lekturę. Dziś do nabycia nowy numer dwutygodnik naszej diecezji: Opiekun, a także tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

5. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=======================================================================

==========================================================

===============================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA -7 LIPCA 2019.

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.1800.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w sobotę o godz.1900. W związku z tym Msza Św. w Wielgiem będzie w sobotę o godz.1600.

4. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 600 zł

5. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny..

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży kolejnego dobrego Tygodnia Wakacji!==================================================================

=================================================

================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 CZERWCA 2019.

1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

2. Trwa czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku w piątek 5.07.2019., od godz.1700

i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH Z RACJI I PIĄTKU odbędą się w czwartek i piątek od godz.900.

4. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1000. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Królowej Różańca świętego serdecznie zapraszam.

5. Zmarł śp. + Stanisław OBRZUD, lat 58, zamieszkały Kamionka. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 1.07.2019., o godz.1600. „Dobry Jezu, a Nasz Panie,...”.

6.. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

7. Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. W tym tygodniu do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży Dobrych Wakacji!


==========================================================================

============================================================

================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 CZERWCA 2019.

1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

2. W miniony czwartek 20 czerwca 2019., przeżyliśmy BOŻE CIAŁO. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, za dar pięknej, słonecznej pogody, za liczny udział Parafian i Gości w procesji Eucharystycznej.

Bóg zapłać! Parafianom z Sołectwa Dąbrowa Miętka, Kamionka, Broszki i Druhom Strażakom OSP ŁESZCZYN za wybudowanie czterech ołtarzy, które miały swój urok              i swoje piękno. Dziękuję wszystkim, którzy Uczestniczyli w Procesji Eucharystycznej.         Jednocześnie zapraszam na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała.

O asystę na procesji w Oktawie bardzo proszę:

- Parafian z : GRONÓW, ROKITOWIEC, GRONÓWEK, jutro w poniedziałek o godz.1800.

- Parafian z : BROSZKI, DOLINY, JAŹWINY, SIEKANIE we wtorek 25.06.2019. godz.1800.

- Parafian z ŁESZCZYN i BURDYNÓWKA:; w środę 26.06.2019., godz.1800.

- Parafian: z DĄBROWA MIĘTKA, KOŹLINY, BIESIEC; w czwartek 27.06.2019., oraz Wszystkich Parafian na ZAKOŃCZENIE OKTAWY Bożego Ciała o godz.1800, w czasie której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.

3. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz.1800.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz.1800 Tego dnia nie ma postu od pokarmów mięsnych.

5. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam  o godz.1800.

6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

7. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

8. Ogłoszenie charytatywne:

Osoby które zgłosiły się po pomoc żywnościową Caritas (143 Osób), proszę, aby w najbliższą środę 26.11.2019., odebrać żywność. Wydawanie żywności w Oknie Żywnościowym pod kancelarią parafialną w środę od godz.1100 do godz.1600.

9. Ogłoszenie samorządowe: Dzisiaj przed kościołem odbywa się akcja zbierania podpisów pod projekt wybudowania nowego chodnika w Złoczewie przy ul. Kościelnej.

10. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

11. Zgodnie z decyzją KEP z ostatniego zebrania plenarnego Biskup Kaliski Edward Janiak polecił, aby w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy świętej, odśpiewano suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny...". 
Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

 

A Dzieciom i Młodzieży Dobrych Wakacji!


===========================================================================

===================================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 16 CZERWCA 2019.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. . Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W środę 19 czerwca 2019., Dzieci i Młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła Dzieci ze Szkół Podstawowych z Broszek i Stolca wraz z Rodzicami i Nauczycielami na Mszę Świętą w środę na godz.830.

Natomiast Młodzież zapraszam na Mszę Św. w środę wieczorem na godz.1800. W tym dniu podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i rozpoczynającymi się wakacjami w tym tygodniu okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży; w poniedziałek i wtorek od godz.1730.

3. W czwartek 20.06.2019., w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w Stolcu o godz. 900 i 1100. O godz.1100 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa DĄBROWA MIĘTKA.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP ŁESZCZYN.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa KAMIONKA

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa BROSZKI

Serdecznie proszę o przygotowanie także sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Jak zawsze, uprzejmie proszę o asystę Ministrantów, Bielanki, Druhów Strażaków z wszystkich 6 Jednostek OSP, Członkinie Kół Żywego Różańca ze świecami, Chórzystów i Chórzystki. Dziewczynki Pierwszokomunijne                             i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

4. Z racji Bożego Ciała Próba sypania kwiatków dla DZIEWCZYNEK z klas III i IV OBOWIĄZKOWO, we wtorek na godz.1830. Mogą też sypać kwiatki młodsze dziewczynki.

5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

6. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400 zł

7. W środę 12.06.2019., odbył się pogrzeb śp.+ Maria KARBOWIAK, lat 98, mieszkała w Niechmirowie. Natomiast we wtorek 18.06.2019., odbędzie się pogrzeb śp.+ Agnieszka JĘDRZEJCZAK, lat 36, pochodząca ze Stolca. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ PIOTR BOCHENEK, z Parafii Św. Andrzeja ze Złoczewa

ALEKSANDRA BONDAS, z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ II.

9.W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za ojców zapraszamy podczas Mszy Św.

10. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=========================================================================

============================================================

===============================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 9 CZERWCA 2019.

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Jutro w poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.             Msze św. będą w Stolcu rano o godz.900 i wieczorem o godz.1800.

4. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o 1900 Czcicieli MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ZAPRASZAM ze świecami. Dziękuje Anonimowej Osobie za ufundowanie 100 róż dla Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!

5. . Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 20 czerwca 2019 roku. Dlatego już dziś zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa DĄBROWA MIĘTKA.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP ŁESZCZYN.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa KAMIONKA

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu – Mieszkańców Sołectwa BROSZKI

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej i Odpust w Parafii Ostrówek.

7. Bóg zapłać za ofiary dodatkowe na remont wnętrza kościoła w Niechmrowie i na potrzeby parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 1.800 zł. W minionym czasie zostały naprawione chodniki na cmentarzu, Koszt naprawy chodników        to kwota 1.700 zł.

8. W piątek odbył sie pogrzeb śp. + Józef PAŚ, lat 69, mieszkał w Burdynówce. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARTUR PAWEŁ CHOJNACKI, z Parafii Stoleckiej,

JUSTYNA DOBRAS, z Parafii Stoleckiej                   ZAPOWIEDŹ II.

PAWEŁ PIOTR BOCHENEK, z Parafii Św. Andrzeja ze Złoczewa

ALEKSANDRA BONDAS, z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ I.

10. Matce Kościoła polecamy wszystkich Solenizantów i Solenizantki oraz jubilatów nowego tygodnia.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy nr OPIEKUN, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

W przyszłą niedziele na sumie o godz.1200 i w Wielgiem o godz.1400 gościć będziemy Księdza Roberta Chudego, który prowadził Rekolekcje na wózku inwalidzkim.


===========================================================

=======================================================

======================================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 2 CZERWCA 2019.

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 1800 oraz w niedziele po Mszy Św., o godz.1200

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku w piątek 7.05.2019., od godz.1700

i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH Z RACJI I PIĄTKU odbędą się w czwartek i piątek od godz.900.

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ADRIAN PAWEŁ WLAŹLAK, z Parafii Stoleckiej,

MAGDALENA MARIA CHOCAJ,

z Parafii Wniebowzięcia NMP w Łubnicach,      ZAPOWIEDŹ II.

ADRIAN MARCIN BRONIEWSKI, z Parafii Chojne,

JOANNA CŁAPA, z Parafii Stoleckiej,              ZAPOWIEDŹ II.

ARTUR PAWEŁ CHOJNACKI, z Parafii Stoleckiej,

JUSTYNA DOBRAS, z Parafii Stoleckiej                   ZAPOWIEDŹ I.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy nr OPIEKUN, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


===========================================================================

======================================================

==============================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 MAJA 2019 - DZIEŃ MATKI

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych MAMACH z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

5. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

6. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1000. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i Królowej Różańca świętego serdecznie zapraszam.

7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz.1000.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PIOTR ŁUKSZ URBANIAK, z Parafii Stoleckiej

MARLENA ELŻBIETA PAWLAK,

z Parafii Narodzenia NMP z Charłupi Małej,      ZAPOWIEDŹ II.

ADRIAN PAWEŁ WLAŹLAK, z Parafii Stoleckiej,

MAGDALENA MARIA CHOCAJ,

z Parafii Wniebowzięcia NMP w Łubnicach,      ZAPOWIEDŹ I.

ADRIAN MARCIN BRONIEWSKI, Z Parafii Chojne,

JOANNA CŁAPA, z Parafii Stoleckiej,              ZAPOWIEDŹ I.

11. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy numer Opiekun, a w nim wywiad z Biskupem Jubilatem oraz prezentacja 7 diakonów, którzy wczoraj otrzymali  święcenia prezbiteratu, Jest też tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 19 MAJA 2019.

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Dziś, w niedzielę 19 maja 2019., Dzieci klas IV przeżywają swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200.Z Dziećmi Rocznicy I Komunii Św., Ich Rodzicami oraz wszystkimi chętnymi udajemy się w piątek 24 maja 2019 na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic Jest jeszcze wiele wolnych miejsc(40) w drugim autokarze Koszt 100 zł. Wyjazd w piątek 24 maja 2019., o godz.600 sprzed kościoła w Stolcu. Można sie jeszcze zapisywać.

3. Także dzisiaj 19 maja 2019., nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK, przeżywa Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Dostojnego Jubilata otoczmy naszą modlitwą.

4. Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w najbliższą sobotę 25 maja 2019. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych 7. Kandydatów do kapłaństwa.

5. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 4 Rodziny na sumę 650 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zapłaciłem za śmieci cmentarne oraz kabinę WC ponad 1.400 zł. oraz podatek do Kurii na kwotę 3,5 tys. zł.

7. W miniony piątek 17.05.2019., odbył sie pogrzeb śp.+ Szczepan BEZULSKI, lat 73, pochodził z Gronowa. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

TOMASZ SOBCZAK, z Parafii Stoleckiej,

PAULINA GALUS, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi, ZAPOWIEDŹ II.

PIOTR ŁUKSZ URBANIAK, z Parafii Stoleckiej

MARLENA ELŻBIETA PAWLAK,

z Parafii Narodzenia NMP z Charłupi Małej,      ZAPOWIEDŹ I.

9. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy numer Opiekun, a w nim wywiad              z Biskupem Jubilatem oraz prezentacja 7 diakonów, którzy otrzymają święcenia prezbiteratu, Jest też tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 12 MAJA 2019.


1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Dzisiaj, w niedzielę 12 maja 2019., wspólnota naszej Parafii przeżywa uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.1000 17.Dzieci z klas III; 8 Dziewczynek i 9 Chłopców przystąpiło do I Komunii Św., uczestnicząc w pełni w Ofierze Mszy Św. Dzieciom I Komunii Św., życzymy obfitości łask Bożych, wielkiej radości i fascynacji z tego, że Jezus w Eucharystii, daje Siebie jako pokarm na Nieśmiertelność. Życzymy, aby Dzieci CZĘSTO PRZYJMOWAŁY Pana Jezusa do swego serca w Komunii Św.

Rodzicom Dzieci I Komunii Św., gratulujemy i dziękujemy, że doprowadzili swoje dzieci do Ołtarza Pańskiego, a jednocześnie życzymy, aby dalej uczyli swoje dzieci tej wielkie Miłości do Chrystusa w Eucharystii. Szczęść Boże!

Przy tej okazji bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunii Św., za udekorowanie kościoła, za kwiaty i za dar ołtarza, którym jest nowy ornat różowy oraz komplet 4 nowych świec ołtarzowych. Bóg zapłać!

Dziękuję także dwom Anonimowym Osobom za ufundowanie RÓŻ dla MB Fatimskiej oraz róże dla Św. Józefa. Bóg zapłać!

Dziękuję też Paniom Katechetkom: za przygotowanie Dzieci do I Komunii Św.   Dziękuję również Rodzicom Dzieci klas II, że w miniony poniedziałek i wtorek generalnie posprzątali naszą świątynie na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

Dziękuję firmie „Bacutil” w Stolcu za dostarczenie gorącej wody do sprzątania kościoła. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dnia I Komunii Św.

Z racji I Komunii Św. WITAMY wszystkich Gości. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę RADOŚCI ze spotkań przy stole rodzinnym oraz byśmy pamiętali o słowach Pana Jezusa: „ Ja Jestem chlebem żywym (…). Kto spożywa Moje Ciało ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Dzieci I Komunii Św. oraz Rodziców zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwa Majowe i Msze Św. na godz.1800 – trwa od dziś tzw. „Biały Tydzień”.

Natomiast w najbliższy piątek 17 maja 2019., z Dziećmi I Komunii Św. Ich Rodzicami oraz pozostałymi Czcicielami Matki Bożej, udajemy się z Pielgrzymką  na Jasną Górę. Wyjazd  autokarem do Częstochowy, sprzed kościoła w Stolcu w piątek o godz.800.. Można jeszcze zapisywać się (są wolne miejsca) w zakrystii lub kancelarii. Koszt wyjazdu 30zł.

3. W przyszłą niedzielę 19 maja 2019., Dzieci klas IV przeżywać będą swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200. Spowiedź Św. dla dzieci klas IV, które nie były w I Piątek Miesiąca oraz Spowiedź Św. ich Rodziców odbędzie się  w sobotę 18.05.2019., o godz.1100. Natomiast próba dla dzieci Rocznicowych odbędzie się też w czwartek 16.05.2019., o godz.1730. Obecność obowiązkowa.

4. Pielgrzymka Dzieci klas IV Rocznicy I Komunii Św. oraz Rodziców i chętnych Parafian do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic odbędzie się w piątek 24 maja 2019. W Wadowicach zwiedzanie domu Rodzinnego Św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej 100 zł. Zapisy na pielgrzymki u Pani Katechetki Małgosi lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

5. Jutro w poniedziałek 13 maja 2019., mija 102. Rocznica od Objawienia Matki Bożej w Fatimie. Papież Franciszek dokonał dwa lata temu kanonizacji dwójki rodzeństwa Św. Hiacyntę, lat 10 i Św. Franciszka Marto, lat 11 ŚWIĘTYMI.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH CZCICIELI MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE w poniedziałek na godz.1800. rozpocznie się Mszą Św. potem Nabożeństwo majowe i różańcowe z procesją z figurą MB Fatimskiej i światła. Proszę ze sobą przynieść świece z lampionami.

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na potrzeby Parafii i remont kościoła                              w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły  3 Rodziny na sumę 470 zł. Bóg zapłać!

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

TOMASZ SOBCZAK, z Parafii Stoleckiej,

PAULINA GALUS, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi,  ZAPOWIEDŹ I.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny.

Także dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza, przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć darem Serca nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu. Za ofiarny gest serca składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

za wstawiennictwem MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ!

 


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIBLIJNA - 5 MAJA 2019.

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj 11. Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej w tym tygodniu o godz,1800.

3. W środę 8 maja 2019., przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Tego dnia przypada Odpust w Parafii Uników suma Odpustowa o godz.1200.

4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszam do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz.1800. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

7. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Po Mszy Św. odbędzie zbiórka ofiar na Seminarium Duchowne w Kaliszu.

8. W przyszłą niedzielę 12 maja 2019., Dzieci klas III, przeżywać będą swoją I Komunię Św., na Mszy Św. o godz.1000. Do I Komunii Św. przystąpi 17. Dzieci.

Z racji I Komunii Św., 12 maja 2019., Msze Św. będą w Stolcu o godz.800 i 1000 (Nie będzie Mszy Św. o godz.900 i o godz.1200). W Niechmirowie Msza Św. będzie wyjątkowo w sobotę o godz.1700.

Pierwsza Spowiedź Św. Dzieci I Komunii Św., oraz Spowiedź Św. Ich Rodziców, Rodzin odbędzie się w sobotę 11.05.2019., o godz.900.

Rodziców dzieci I Komunii Św. Proszę bardzo o udekorowanie kościoła.

Dzieci klas III zapraszamy na ostatnie próby: we wtorek, środę i piątek na godz.1700. Obecność obowiązkowa.

9. Rodziców Dzieci Klas II, których Dzieci, w przyszłym roku 2020. przystąpią do I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na tegoroczną I Komunię Św. dzisiaj niedzielę 5 maja 2019., po Mszy Św. o godz.1200

Generalne Sprzątanie kościoła na dzień I Komunii Św., rozpocznie się w poniedziałek 6.05.2019., od odkurzenia i mycia gzymsów Natomiast generalne szorowanie podłogi i sprzątania kościoła będzie we wtorek 7 maja 2019., od godz.900. Dziękuję firmie „Bacutil”, która co roku dostarcza ciepłą wodę. Natomiast wszystkie Mamy dzieci klas II, proszę przynieść ze sobą wiadra, szczotki do zamiatania i szczotki do szorowania oraz inne sprzęty do sprzątania.

10. Czcicieli MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ ZAPRASZAM na Pierwsze Nabożeństwo Fatimskie w tym roku, z Figurą Matki Bożej Fatimskiej i z procesją światła w poniedziałek 13 maja 2019., na godz.1900. W tym dniu przypada 102.rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie w Portugalii.

Dwa lata temu, w 100-lecie objawień w Fatimie Papież Franciszek dokonał kanonizacji Świętych Pastuszków; Rodzeństwa: 10-letnią Św. Hiacyntę oraz 11-letniego Św. Franciszka Marto. Celem nabożeństwa Fatimskiego jest, a by podjąć się wezwania Matki Bożej z Fatimy: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata!

11. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na potrzeby Parafii i remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyło 6 Rodzin na sumę 1. 250 zł.

12. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować że w związku z kradzieżami na cmentarzu kwiatów i innych rzeczy oraz niegodnego zachowywania się niektórych Osób na cmentarzu, w najbliższym czasie na Cmentarzu Parafialnym w Stolcu, zostanie założony monitoring cmentarza oraz przy śmieciach cmentarnych.

13. W sobotę 4.05.2019., odbył się pogrzeb śp.+ Stanisław SOBCZAK, lat 81, pochodził ze Stolca, a mieszkał ostatnio w DPS w Sieradzu. Także w sobotę zmarła  śp. + Anna SOSIN, lat 85, mieszkała w Dąbrowej Miętkiej. Pogrzeb Śp.+ Anny SOSIN, odbędzie się we wtorek 7 maja 2019., o godz.1530, wcześniej wyjście z kaplicy cmentarnej o godz.1500.. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny, Misyjne Drogi i Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 KWIETNIA 2019.

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2. Na zakończenie Mszy Świętej odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego).

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce 75. Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.

4. Od środy 1 maja zapraszam na Nabożeństwa Majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 1800. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcam do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

5. W piątek 3 maja 2019.,przypada uroczystość NMP Królowej Polski i święto Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Św. w Stolcu o godz.900 i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem w czwartek 2.05.2019., Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Tego dnia przypada Odpust NMP Królowej Polski w Parafii Pyszków, suma o godz.1200.

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. w piątek pól godziny przed każdą Mszą Św.

7. Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku odbędzie się we wtorek 30.04.2019. i w środę 1.05.2019. We wtorek odwiedzę Chorych z czwartku, a w środę Chorych z piątku.

8. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej i Niepokalanego Serca Maryi zapraszam w Pierwszą sobotę miesiąca maja 2019., na Mszę Świętą o godz.900.

9. W sobotę 4 maja przypada święto Patronalne STARAŻAKÓW św. Floriana. Zapraszam Strażaków na Mszę Św. 3 maja na godz.900. Tego dnia Odprawię sumę odpustową z kazaniem w Parafii Św. Floriana Jedlec koło Pleszewa, suma o godz.1200. Na Odpust Św. Floriana do Jedlca udaje się delegacja 19. Strażaków z Miasta i Gminy Złoczew.

10. I Komunia Św. dzieci klas III, dobędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 12 maja 2019 na Mszy Św. o godz.1000. Tego dnia Msze Św. w Stolcu będą o godz.800 i g.1000. W Niechmirowie będzie Msza Św. w sobotę o godz.1700, a w Wielgiem tez w sobotę o g.1930.

Próba dla dzieci klas III odbędzie się we wtorek 30.04.2019., o godz.1700 oraz w środę 1.05.2019. o godz.1000 i w sobotę 4.05.2019., o godz.1000. Obecność obowiązkowa.

11. Rodziców Dzieci klas II, zapraszam na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na I Komunię Św. w niedzielę za tydzień 5 maja 2019.,po Mszy Św. o godz.1200.

12. Nasza Parafia organizuje dwie pielgrzymki autokarowe: na Jasną Górę w piątek 17 maja 2019., z Dziećmi I Komunii Św. i Rodzicami i chętni Parafianie.

Druga pielgrzymka (2 autokary) do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic dla Dzieci Rocznicy I Komunii Św. plus Rodzice  w piątek 24 maja 2019. W Wadowicach zwiedzanie domu Rodzinnego Św. Jana Pawła II. Koszt wyjazdu na Jasną Górę 30 zł. Koszt wyjazdy do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej 100 zł. Zapisy na pielgrzymki u Pani Gosi.

13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAWID JAN MIARKA, z Parafii Św. Stanisława B.M. w Dankowie,

SYLWIA KATARZYNA SROKA,  z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ II.

14. W czwartek 25.04.2019., odbył sie pogrzeb młodego Parafianina, który zginął w wypadku samochodowym    + Patryk WLAZŁY, lat 22, mieszkała w Broszkach. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

15. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela oraz Opiekun.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia Miłosierdzia!

JEZU, UFAM TOBIE!=========================================================

=============================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21 KWIETNIA 2019.

WIELKANOC A.D.2019.

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

Msze Święte dziś w Stolcu: o godz.600(rezurekcja) i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. (Nie ma Mszy Św. w Stolcu o g.900.

2. Jutro 22 kwietnia 2019., drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek, zwany „Poniedziałkiem Anioła”, który zwiastował Zmartwychwstanie Chrystusa! Pamiętajmy także, że jest to dzień, w którym modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II oraz Kaliskie Seminarium Duchowne. Jutro przed kościołem będą zbierane ofiary na Seminarium Duchowne w Kaliszu i KUL, za które składam serdeczne Bóg zapłać! Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

3. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 75. Tydzień Miłosierdzia.

4. Dzieci klas III, przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę i próbę, która odbędzie się w kościele, w najbliższy czwartek 25 kwietnia 2019., o godz.1700. Obecność obowiązkowa.

5. W Wielki Piątek 19.04.2019., zmarła śp. + Józefa(ona) GIBKA, lat 87, mieszkała w Kamionce. Pogrzeb śp. Józefy Gibkiej, odbędzie się we Wtorek Wielkanocny 24.04.2019., o godz.1200. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRYSTIAN KAMIL CHALIŃSKI, z Parafii Św. Józefa Robotnika z Popowa,

ALEKSANDRA WERONIKA OGRABEK, Parafia Stolecka,       ZAPOWIEDŹ II.

DAWID JAN MIARKA, z Parafii Św. Stanisława B.M. w Dankowie,

SYLWIA KATARZYNA SROKA,  z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ I.

7. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

8. Przed kościołem do nabycia świąteczna parsa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

9.. Drodzy Parafianie Szanowni Goście! W Święta Wielkanocne, składamy sobie życzenia. Dlatego pragnę Wam wszystkim złożyć najlepsze Życzenie Wielkanoce.

Niech Chrystus Zmartwychwstały, który pokonał śmierć, grzech, piekło i szatana, napełnia nasze SERCA SWOJĄ RADOŚCIĄ, NADZIEJĄ i MIŁOŚCIĄ. Niech On w Mocy Swojego Ducha Świętego, błogosławi nam i umacnia nas, abyśmy tę Radość, Nadzieję i Miłość zanosili w naszą codzienność, do naszych domów, rodzin, do miejsca pracy, nauki czy cierpienia; wszędzie tam gdzie spotykamy naszych Bliźnich!

 

Wszystkim Życzę Wesołego Alleluja!


=========================================================

===========================================

============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA i MĘKI PAŃSKIEJ - 14 KWIETNIA 2019.

1. Dziś w Niedzielę Palmową 14.04.2019., odprawimy, już szesnasty raz, Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Zapraszam Was Kochani Parafianie i Goście na Drogę Krzyżową dziś po południu, na godz.1800. Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Przeżyjmy te dni jak powinien przeżyć człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zapraszam w tych dniach wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni parafialnej na Nabożeństwa o godz.1800.

3. WIELKI CZWARTEK, to dzień naszego dziękczynienia Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Zapraszam na uroczystą Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej Parafian i Gości. Po Mszy Św., nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – pamiątka więzienia Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy do godz.2100. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam na Mszę Św. ze świecami. Dzieci odnowią swoje PRZYRZECZENIA ze Chrztu św. oraz towarzyszyć będą ze świecami Panu Jezusowi w procesji do Ciemnicy.

4. WIELKI PIĄTEK to dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA JEZUSA CHRYSTUSA na KRZYŻU. W tym dniu na całym świecie nie odprawia się Mszy Św., - Pan Jezus składa Siebie Bogu Ojcu w ofierze Krzyża. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest ADORACJA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa razy można się posilić (post ścisły obowiązuje osoby od 18-60.roku życia). W tym dniu Kościół nie udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Po Nabożeństwie Krzyża przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz.2100.

5. WIELKA SOBOTA to dzień ciszy – Pan Jezus w Grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz.1000 do godz.2100. Tradycyjnie proszę o WARTĘ przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków Wszystkich 6.Jednostek z terenu naszej Parafii.

ZAPRASZAMY Was Kochani PARAFIANIE na Adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w Wielka Sobotę 20.04.2019., według następującego porządku:

- Mieszkańców Burdynówki i Łeszczyna ZAPRASZAMY na godz.1000,

- Wielgie, Cisowa – godz.1100,

- Gronów, Rokitowiec i Gronówek – godz.1200,

- Kamionka, Niechmirów, Kol. Kamionka, Kol. Niechmirów, Wolnica Niechm. – godz.1300,

- Dąbrowa Miętka, Broszki, Lipiny, Jaźwiny, Doliny, Siekanie – godz.1400,

- Adoracja Indywidualna z Koronką do Miłosierdzia Bożego – godz.1500,

- Biesiec, Filipole, Przylepka – godz.1600,

- Stolec, Koźliny – godz.1700,

godz.1800 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

- Młodzież całej Parafii – godz.2000.

W Wielką Sobotę tradycyjnie udajemy się do kościoła ze święconym, aby poświęcić pokarmy na stół wielkanocny.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW na stół Wielkanocny:

- Wielgie: godz.900, - Niechmirów: godz.930,

- kościół Parafialny w Stolcu: godz.1100, 1300 i 1500.

W Wielką Sobotę o godz.1800 rozpoczniemy Wigilię Paschalną Wielkiej Nocy.W czasie nabożeństwa nastąpi poświęcenie ognia, nowego paschału, wody chrzcielnej, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne i wyznamy wiarę w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego! Na liturgię Paschalną proszę przynieść świece – gromnice.

6. W niedzielę 21 kwietnia 2019., UROCZYSTOŚĆ ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – WIELKANOC 2019! – największe święto CHRZEŚCIJAN! Msze Św. w Wielkanoc: REZUREKCJA z procesją o godz.600 (Nie będzie Mszy Św. o godz.900), godz.1030(Niechmirów), godz.1200 i godz.1400(Wielgie) Do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam: Parafian i Gości, a także Asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, Druhów Strażaków, Panie i Panów niosących chorągwie, feretrony, świece.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać! Dnia 31 marca 201., w Urzędzie Gminy Burzenin złożono wniosek o dofinansowanie remontowanego głównego Ołtarza kościoła w Niechmirowie.

Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Łeszczyn, Biesiec, Wolnica Niechmirowska, mieszkańcom Burdynówki, Krzyżanki w sumie z całej Parafii, złożono ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego w kwocie: 1.375 zł.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KRYSTIAN KAMIL CHALIŃSKI, z Parafii Św. Józefa Robotnika z Popowa,

ALEKSANDRA WERONIKA OGRABEK, Parafia Stolecka,       ZAPOWIEDŹ I.

9. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela oraz Opiekun można też nabyć kartki świąteczne Wielkanocne

Także dzisiaj przed kościołem odbywa się ostatnia w sezonie grzewczym, zbiórka ofiar za ogrzewanie kościoła. W sumie za prąd, kwota wynosi 1.570zł. Bóg zapłać za dar serca!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Owocnego przygotowywania się na święta Wielkiej Nocy przez Wielki Tydzień!============================================================================

==========================================================

=========================================

======================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 7 KWIETNIA 2019.

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

Dzisiaj w niedzielę 7.04.2019., po Mszy Św. południowej o godz.1200 , zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Mieszkańców DPS Skrzynno.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Po Mszy św.. o godz.1200, już tradycyjnie, zostanie zrobione zdjęcie do kalendarza z najdłuższymi palmami.

3. Także za tydzień w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019., już po raz 16. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej  o godz.1800.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszam na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2019., o godz.1000. Obecność obowiązkowa.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie.                    W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 550 zł. Bóg zapłać!

Dziękuje za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa: Broszki, Stolec, Dąbrowa Miętka, Gronówek, Łeszczyn.

6. Pogrzeb śp. + Stanisław NAWROCKI, lat 78, mieszkał w Krakowie, a pochodził   ze Stolca, odbędzie się w piątek 12.04.2019., o godz.1300. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PIOTR KAMIL WOŹNIAK, Parafia Narodzenia NMP w Charłupi Małej,

BEATA KATARZYNA WRZOSEK, Parafia Stolecka,          ZAPOWIEDŹ II.

8. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz Opiekun, a w Opiekunie m.in. prezentacja kościoła parafialnego w Złoczewie.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

a naszym Rolnikom życzę dobrej pogody i sił na wiosenne prace, Szczęść Boże!


==============================================================================

=======================================================

=================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 MARCA 2019.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkiego Postu kończymy nasze Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach naszego zamyślenia nad Bogiem Cierpiącym w Jezusie Chrystusie i zamyślenia nas sobą, aby owocnie przeżyć nadchodzące święta Wielkanocne. Bardzo dziękuje Rekolekcjoniście – Księdzu Robertowi CHUDEMU, z Ostrowa Wlkp., który mimo zmagania się z nieuleczalną chorbą stwardnienie rozsiane(SM), głosił Nam z Mocą Bożego Ducha Słowo Boże. Księdzu Robertowi życzymy nadziei i obfitości łask Bożych. Szczęść Boże!

Dziękuję wszystkim Osobom, które pomogły w pobycie Księdza Roberta wśród nas na rekolekcjach: Pani Gosi Królewicz, Pani Małgorzacie Świętczak, Pani Kindze Janucik, Panu Jarkowi Andrych za wypożyczenie specjalnego samochodu do transportu niepełnosprawnych. Dziękuję opiekunce Księdza Roberta Pani Agnieszce, która pracuje w Domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp. Dziękuje także mojej Rodzinie i wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą pomogli w przebiegu tych rekolekcji, Bóg zapłać! Dziękuję Dzieciom za przygotowanie laurek dla księdza Roberta. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza niedziela, nazywana jest „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Nawet szaty liturgiczne mogą przybrać kolor różowy. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.

3. Już za dwa tygodnie, w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019., po raz  16. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.

4. Zbliża się Dzień I Komunii Św. Dzieci klas III – 12 maja 2019. W tym tygodniu rozpocznie się katecheza bezpośrednia dla dzieci klas III. Zapraszam na katechezę dzieci klas III w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2019., na godz.1400 do salki katechetycznej przy kościele w Stolcu. Obecność obowiązkowa!

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

Okazja do Spowiedzi św. w Stolcu w piątek 5 kwietnia 2019 roku od godz.1700

i Droga Krzyżowa i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH odbędą się w czwartek 4 kwietnia i w piątek 5 kwietnia 2019.,                       od godz.900.

6. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej i Niepokalanego Serca Maryi zapraszam w Pierwszą sobotę miesiąca kwietnia 2019., na Mszę Świętą o godz.1000.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie.                    W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać

8. W miniony piątek odbył sie pogrzeb śp. + Dariusz ZAŁĘCKI, lat 52, mieszkał w Koźlinach. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

 

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PIOTR KAMIL WOŹNIAK, Parafia Narodzenia NMP w Charłupi Małej,

BEATA KATARZYNA WRZOSEK, Parafia Stolecka,          ZAPOWIEDŹ I.

Do nabycia jest też tygodnik: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Niedziela. Można też nabyć szkolne kartki wielkanocne.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i dobrego Tygodnia

 

oraz Trwania w Dobrych postanowieniach Rekolekcyjnych!
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 MARCA 2019.

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne rekolekcje wielkopostne.

2. Rekolekcje Szkolne dla dzieci ze Szkół Podstawowych rozpoczną się w środę 27.03. 2019., o godz.1000 w kościele parafialnym w Stolcu. Natomiast Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w piątek 29.03.2019. Rekolekcje parafialne poprowadzi Ksiądz ROBERT CHUDY, mój kolega kursowy, który choruje na stwardnienie rozsiane SM i mieszka w domu Księży Emerytów w Ostrowie Wlkp.

 

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Parafialny Dzień Spowiedzi Wielkopostnej przeżyjemy w sobotę 30.03.2019.

3. W jutro w poniedziałek 25 marca  2019., przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich Wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się jutro, podczas Mszy Świętej o godz.1700.

4. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam wraz z Rodzicami na katechezę bezpośrednio przygotowującą do I Komunii Św. oraz pierwsze próby, za dwa tygodnie, w sobotę 6 kwietnia 2019 na godz.1400. Obecność obowiązkowa.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 700 zł.

W minionym tygodniu w kościele w Niechmirowie stolarz zamontował nowe schody drewniane (dębowe) na chór. Koszt schodów wyniósł 4.000 zł. Teraz przygotowujemy się do prac montażu głównego ołtarza.

6. W miniony wtorek 19.03.2019., odbył się pogrzeb śp.+ Anna BINKOWSKA, lat 92, mieszkała w Niechmirowie. Natomiast wczoraj w sobotę 23.03.2019., w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Wieluniu, odbył się pogrzeb naszego Parafianina śp. + Ryszard PROZNER, lat 63, mieszkał w Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PAWEŁ PIOTR PIETRAS, z Parafii Błaszki,

KATARZYNA MARIA LEŚNIK, z Parafii Stoleckiej,                    ZAPOWIEDŹ II.

MARIUSZ MATŁAWSKI, z Parafii Stoleckiej,

KAROLINA BEKOWSKA, z Parafii Stoleckiej,                   ZAPOWIEDŹ II.

MARCIN GACZEWSKI, z Parafii Św. Jakuba Apostoła w Głownie,

OLGA MAKOTA, z Parafii Stoleckiej,               ZAPOWIEDŹ II.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Tygodnia Wielkiego Postu!

 

oraz owocnych Rekolekcji Wielkopostnych.


==============================================================

=====================================================

==============================


PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

OD 29 DO 31 MARCA 2019.

Piątek: 29 marca 2019.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla Dzieci.

godz.1700 DROGA KRZYŻOWA i Msza Św. z nauką ogólną.

Sobota: 30 marca 2019.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. WIELKOPOSTNEJ.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.830.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1000.

SPOWIEDŹ Św. w Wielgie od godz.1000.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla DZIECI i MŁODZIEŻY,

SPOWIEDŹ Św. od godz.1130.

godz.1530(Wielgie) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ ŚW. PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 31 MARCA 2019.

Zakończenie Rekolekcji Parafialnych.

godz.900 Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1200 Msza Św. z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Po Mszy Św.: GORZKIE ŻALE.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POPROWADZI

Ks. mgr ROBERT CHUDY - z Domu Księży Emerytów z Ostrowa Wlkp.,

kolega kursowy Ks. Proboszcza Zbigniewa

 

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”


===============================================================

==================================================

=================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 17 MARCA 2019.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.1700 oraz Gorzkich żali w niedzielę po Mszy Św. o godz.1200. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 29 marca 2019. Nauki wygłosi dla nas Ks. Robert CHUDY z Ostrowa Wlkp. Natomiast rekolekcje szkolne dla Dzieci i Młodzieży ze szkół podstawowych z Broszek i Stolca rozpoczną się  w środę 27 marca 2019.

5. We wtorek 19 marca 2019., przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła i patrona naszej Diecezji Kaliskiej. Msza Święta ku czci Św. Józefa z Litanią we wtorek o godz.1700.

6. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 1.370 zł. Także w minionym tygodniu zapłaciłem należny podatek parafialny do Kurii Diecezjalnej w Kaliszu na kwotę ponad 15 000,- złotych.

7. Wczoraj w sobotę 16.03.2019., odbył sie pogrzeb śp.+ Roman CHYLICKI, lat 39, pochodził z Wielgiego. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DAMIAN PAWEŁ WLAZŁY, z Parafii Stoleckiej,

ŻANETA PATRYCJA WITCZAK, z Parafii Wiewiórczyn, ZAPOWIEDŹ II.

PAWEŁ PIOTR PIETRAS, z Parafii Błaszki,

KATARZYNA MARIA LEŚNIK, z Parafii Stoleckiej,                    ZAPOWIEDŹ I.

MARIUSZ MATŁAWSKI, z Parafii Stoleckiej,

KAROLINA BEKOWSKA, z Parafii Stoleckiej,                   ZAPOWIEDŹ I.

MARCIN GACZEWSKI, z Parafii Św. Jakuba Apostoła w Głownie,

OLGA MAKOTA, z Parafii Stoleckiej,               ZAPOWIEDŹ I.

9. Przy wyjściu z kościoła zachęcam do lektury prasy katolickiej: Opiekun, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Możemy też wesprzeć materialnie darem Serca Polskich Misjonarzy i Misjonarki pracujących na misjach, wśród nich S. Letancja CAŁA, Nazaretanka, która pracuje juz 6. rok w Kazachstanie, w Kellerowce.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego kolejnego Tygodnia Wielkiego Postu!


=======================================================================

===========================================================

==========================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 10 MARCA 2019.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.1700,  Gorzkie żale w niedzielę po Mszy Św. o godz.12

3. Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

4. W środę 13 marca  przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej o godz1700.

5. Rodziców Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. proszę o odbiór strojów komunijnych wraz ze swoimi Dziećmi. Odbiór strojów komunijnych odbędzie się w najbliższą sobotę 16 marca 2019 o godz.1430, w zakrystii kościoła parafialnego.

Tegoroczne parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 29 marca 2019. Nauki wygłosi dla nas Ks. Robert CHUDY z Ostrowa Wlkp. Natomiast rekolekcje szkolne dla Dzieci i Młodzieży ze szkół podstawowych z Broszek i Stolca rozpoczną się  w środę 27 marca 2019.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł.

Bóg zapłać też za ofiary na ubezpieczenie kościołów i cmentarza. Tydzień temu zebrano kwotę 1.435 zł. W sumie zebrano 3.312 zł. Rachunki wynosiły 5.500zł.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

GRZEGORZ SŁAWOMIR ŚPIEWAK, z Parafii Charłupia Mała,

EMILIA GAŁKA, z Parafii Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ II.

DAMIAN PAWEŁ WLAZŁY, z Parafii Stoleckiej,

ŻANETA PATRYCJA WITCZAK, z Parafii Wiewiórczyn, ZAPOWIEDŹ I.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecam Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela. W Opiekunie m.in. prezentacja kościoła Parafialnego w Burzeninie i artykuł o niezwykłym sportowcu Kubie Błaszczykowskim.

10. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów i solenizantki otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

i owocnego przeżycia Wielkiego Postu!


===============================================================

============================================

===============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 MARCA 2019.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową: w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1500. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam w piątek na godz.1700.

5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Św. o godz.1200 rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali.

6. W piątek dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp.+ Regina TOKAREK, lat 86, mieszkała w Wielgiem, której pogrzeb odbył sie w czwartek 28.02.2019., oraz śp.+ Marianna LATUSZEK, lat 94, mieszkała w Niechmirowie, a której pogrzeb odbył się w sobotę 2.03.2019.. Wieczny odpoczynek…

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina KOWALSKA z Parafii Stolec,

Michał KOWALEWSKI z Parafii Lututów, ZAPOWIEDŹ III.

GRZEGORZ SŁAWOMIR ŚPIEWAK, z Parafii Charłupia Mała,

EMILIA GAŁKA, z Parafii Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ II.

9. Wszystkim Jubilatom, Solenizantom i Paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

10. Wyjazd (2autokary) Dzieci Rocznicy I Komunii Św. z Rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic do Muzeum Dom Rodzinny Św. Jana Pawła II - jest już zrobiona rezerwacja do muzeum (zobacz https://domjp2.pl/), odbędzie się w piątek 24 maja 2019. Natomiast wyjazd Dzieci I Komunii Św. z Rodzicami do Częstochowy, na Jasną Górę odbędzie się w piątek 17 maja 2019.

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny. Także przed kościołem odbywa sie zbiórka ofiar na ubezpieczenie kościołów i cmentarza, koszt ubezpieczenia to kwota 2.800 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

w którym rozpoczniemy Wielki Post 2019.


===================================================================

===================================================

=========================================

================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 LUTEGO 2019.

1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

Okazja do Spowiedzi św. w Stolcu w piątek 1 marca 2019 roku od godz.1600

i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH odbędą się w czwartek 28 lutego i 1 marca 2019.od godz.900.

3. Czcicieli Matki Bożej Różańcowej i Niepokalanego Serca Maryi zapraszam w Pierwszą sobotę miesiąca marca 2019., na Mszę Świętą o godz.1000.

4. W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 600 zł.

W minionym tygodniu zapłacono 6.000 zł. za schody zewnętrzne do kościoła w Niechmirowie i 700 zł. za wykonane listwy-cokoły. Pan stolarz zrobił pomiary i za trzy tygodnie zostaną wykonane nowe schody dębowe na chór kościoła w Niechmirowie, koszt schodów wyniesie ok. 4.000 zł. Do końca marca zostanie także zamontowany główny ołtarz z obrazem Matki Bożej Niepokalanej. Koszt renowacji ołtarza wyniesie około 50 tys. zł. połowa już została zapłacona. Renowacja samego Obrazu Matki Bożej wyniosła 6.000 zł. Może znajdzie się Ofiarodawca renowacji Obrazu Matki Bożej Niepokalanej?

Tydzień temu przed kościołem odbywała się zbiórka ofiar na ogrzewanie kościołów (1.500zł) oraz na Ubezpieczenie kościołów i cmentarza od OC (2.800zł) oraz za śmieci cmentarne 1.200 zł. Razem kwota 5.500zł. Tydzień temu zebrano kwotę 1.877 zł. Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom.

Także za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar ubezpieczenie kościołów i cmentarza (2.800zł.).

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina KOWALSKA z Parafii Stolec,

Michał KOWALEWSKI z Parafii Lututów, ZAPOWIEDŹ II.

GRZEGORZ SŁAWOMIR ŚPIEWAK, z Parafii Charłupia Mała,

EMILIA GAŁKA, z Parafii Brzeźnio,                 ZAPOWIEDŹ I.

7. Przed kościołem jest do nabycia prasa: nowy numer Opiekun; a w nim o przesłaniu świętych KOBIET; Polki, które zadziwiły świat, W Opiekunie też artykuł: w marcu minie 38 lat od zamachu na życie Ronalda Reagana, dokonanego niecałe trzy miesiące po zaprzysiężeniu go na prezydenta. Zamachu, który cudem przeżył i odczytał jako znak z nieba. Dlaczego tak twierdził w artykule w artykule BÓG, REAGEN i ZIMNA WOJNA.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia,

a Dzieciom i Młodzieży Darów Ducha Świętego na II semestr Roku Szkolnego!


=================================================================================

==============================================================

=============================================

====================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 LUTEGO 2019.

1. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy w czwartek 14.02.2019., uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu i w uroczystościach odpustowych ku czci Św. Walentego.

2. W najbliższy piątek 22 lutego przypada święto Katedry Św. Piotra w Rzymie. Już od IV wieku rzymianie obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy Św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego FRANCISZKA. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 970 zł.

Dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. odbywa  się zbiórka ofiar na ogrzewanie kościoła, jest do zapłaty kwota 1.500 zł. oraz na zbiórka na Ubezpieczenie kościołów i cmentarza , jest do zapłaty kwota 2.800 zł. oraz za śmieci cmentarne 1.200 zł.

4. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Karolina KOWALSKA z Parafii Stolec,

Michał KOWALEWSKI z Parafii Lututów, ZAPOWIEDŹ I.

5. Przed kościołem jest do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia,

 

a Dzieciom i Młodzieży udanego drugiego tygodnia ferii zimowych!


================================================================================

============================================================

===================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 LUTEGO 2019.

1. Jutro w poniedziałek  11.02.2019., w rocznicę Objawień Matki Bożej w Lourdes, już po raz 27-y, przypada Światowy Dzień CHOREGO. Starajmy się pomóc ludziom cierpiącym i samotnym nie tylko przez modlitwę, ale konkretne dzieła miłości. Pamiętajmy, że nawiedzenie Chorych zaliczane jest do tzw., Uczynków Miłosierdzia wobec ciała. Zapraszam Wszystkich CHORYCH i tych WSZYSTKICH, którzy opiekują się Chorymi, na Mszę Św. jutro w poniedziałek 11.02.2019., na godz.1000, podczas której udzielany będzie Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. W czwartek 14 lutego 2019., nasza wspólnota Parafialna przeżywać będzie ODPUST  ku czci Św. Walentego, Patrona Parafii i Patrona Zakochanych. Msze Św.Św. w tym dniu będą w Stolcu o godz.900, 1700 i SUMA ODPUSTOWA o godz.1200. Sumę Odpustową i kazania na Mszach Św. do południa wygłosi Ksiądz Kanonik Jacek POCHANKE, Proboszcz Parafii Wałków koło Koźmina Wlkp. Po sumie odpustowej zamiast procesji odmówimy Litanię do Św. Walentego.

Każdy z nas, kto przybędzie na Odpust Św. Walentego , po każdej Mszy Św., otrzyma, już po raz piąty, „Serce Św. Walentego”. Serca św. Walentego, w tym roku, upieką Panie z Sołectwa Broszki. Na ręce Pana Sołtysa Józefa Świętczaka, bardzo dziękuję wszystkim Paniom i Dziewczętom, które podjęły się tego zadania. Bóg zapłać!

Moi Kochani! Każdy z nas zostanie obdarowany „Sercem św. Walentego”, aby pamiętać, by mieć wielkie Serce dla Boga i wielkie, dobre Serce dla Bliźnich, jak Św. Walenty!

3. Dzień 14 lutego jest zarazem DNIEM PARAFIALNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Dlatego zapraszam Was Kochani Parafianie na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie według następującego porządku:

- Mieszkańców Wielgie i Cisowa – zapraszam na godz.1000,

- Łeszczyn: godz.1030,

- Gronówek, Gronów i Rokitowiec; godz.1100,

- Kamionka, Niechmirów, Kolonia Niechmirów i Kolonia Kamionka; godz.1130,

- godz.1200 SUMA ODPUSTOWA.

- Dąbrowa Miętka; godz.1300,

- Broszki, Doliny i Siekanie; godz.1330,

- Wolnica Niechmirowska; godz.1400,

- Burdynówka, Jaźwiny i Lipiny; godz.1430,

- Adoracja Indywidualna - Koronka do Miłosierdzia Bożego godz.1500.

- Koźliny, Biesiec, Filipole, Przylepka; godz.1530,

- Sołectwa Stolec; godz.1600,

- DZIECI i Młodzież z Gimnazjum, szkół Średnich i nowo Bierzmowani; godz.1630.

- Godz.1700 – Msza Św., i zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W poniedziałek 11.02.2019. w ramach Programu Żywieniowego PEAD zostaną przywiezione dary z Caritas Diecezji Kaliskiej. Dlatego Osoby które zgłosiły się w ramach Programu Żywieniowego PEAD 2019, mogą odbierać dary w najbliższy poniedziałek od godz.1500 do 1900.

5. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na wyposażenie remontowanego kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 700 zł. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na ogrzewanie kościoła, jest do zapłaty kwota 1.500 zł. zbiórka na Ubezpieczenie kościołów i cmentarza , jest do zapłaty kwota 2.800 zł. oraz za śmieci cmentarne jest do zapłaty 1.200 zł.

6. Przed kościołem jest do nabycia prasa: nowy numer Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Błogosławionego Tygodnia,

a Dzieciom i Młodzieży udanych i bezpiecznych  ferii zimowych!


=================================================================

================================================

===================================

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 LUTEGO 2019.

1. W minionym tygodniu nasz Pan Organista Leszek Królewicz obchodził swoją 24. rocznice pracy Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego. W imieniu całej naszej wspólnoty Parafialnej oraz w imieniu własnym, dziękuję Panu Leszkowi za piękną i gorliwą pracę i życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa za przyczyną Św. Cecylia - Patronki Muzyki kościelnej.

2. Odpust św. Walentego przypadnie w tym roku w czwartek 14 lutego 2019 roku.

Uprzejmie proszę, aby Panie z Sołectwa Broszki na Odpust św. Walentego przygotowały  piernikowe SERCA ŚW. WALENTEGO, które otrzyma każdy, kto przybędzie na Odpust w czwartek 14.02.2019. Paniom zaangażowanym w te prace już dzisiaj mówię: Bóg zapłać!

3. W minionym tygodniu zapłaciłem malarzom II ratę za malowanie kościoła w Niechmirowie w kwocie 6.000 zł. Całość prac malarskich została uregulowana. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remontowane wnętrze i uposażenie kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 550 zł. Bóg zapłać!

4. W miniony wtorek 29.01.2019. odbył się pogrzeb śp. + Eugeniusz JANIAK, lat 85, mieszkał w Niechmirowie. W czwartek 31.01.2019., odbył sie pogrzeb najstarszej Parafianki śp.+ Pelagia POTYRAŁA, lat 100, mieszkała w Kamionce. Wczoraj w sobotę 2.02.2019., odbył się pogrzeb  śp. + Kazimiera KOLANEK, lat 91, mieszkała w Stolcu. Natomiast  jutro w poniedziałek 4.02.2019., o godz.1200 odbędzie się pogrzeb śp. +Aleksandra BIEŃKOWSKA, lat 56, pochodząca z Gronowa, a mieszkała w Londynie, w Wielkiej Brytanii. „Dobry Jezu, a nasz Panie,,,”.

5. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Z racji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, który przypadł w święto MB Gromnicznej, dzisiaj po Mszy Św. przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na cztery Zakony Kontemplacyjne, które są w naszej Diecezji Kaliskiej, wśród nich są Mniszki Kamedułki ze Złoczewa, które nieustannie za nas sie modlą. Bóg zapłać za dar Serca.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

i Dobrego Miesiąca Lutego!


==========================================================

==========================================

=====================================

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 STYCZNIA 2019.

 

1. Dziś w niedzielę 27 stycznia 2019., na zakończenie Kolędy 2019., już po raz siedemnasty, odprawimy KOLĘDĘ NA CMENTARZU! Po Mszy Św. o godz.1200, udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za wszystkich ZMARŁYCH, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku i nie doczekali się kolędy. ZAPRASZAM Was Kochani Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, mimo śniegu, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  We Mszy Świętej o godz.1700 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

Okazja do Spowiedzi św. w Stolcu w piątek 1 lutego 2019 roku od godz.1600

i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH odbędą się 31 stycznia i 1 lutego 2019.od godz.900.

5. W najbliższą sobotę 2 lutego 2019., będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w Stolcu: o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1800.

Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

DZIECI KLAS III, które przygotowują się do I Komunii Św. ZAPRASZAM wraz z RODZICAMI na POŚWIĘCENIE ŚWIEC - GROMNIC w sobotę 2.02.2019., na Mszę Św. o godz.1700.

6. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka Ofiar na 4 Zakony Kontemplacyjne w naszej Diecezji Kaliskiej, wśród których są nasze Mniszki Kamedułki ze Złoczewa.

7. Zmarł śp.+ Eugeniusz JANIAK, lat 85, mieszkał w Niechmirowie, przez wiele lat opiekował sie bezinteresownie kościołem i obejściem kościoła w Niechmirowie. Pogrzeb śp. + Eugeniusza JANIAKA odbędzie się we wtorek 29.01.2019., o godz.1300, wyjście z kaplicy o godz.1230 „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. Przy wyjściu z kościoła polecam prasę: nowy nr Opiekun, tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


=============================================================================

==============================================================

===================================================

======================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 STYCZNIA 2019.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę w ciągu roku. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.

2. W piątek, 18 stycznia, rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to ważna inicjatywa, gdyż od jedności Chrystusowego Kościoła zależy skuteczność głoszenia Ewangelii tym, którzy jej nie znają. Pytają oni często, które wyznanie chrześcijańskie jest prawdziwe i wierne Chrystusowej nauce, skoro jest ich tak wiele. Często też głoszenie Ewangelii staje się okazją do współzawodnictwa pomiędzy osobami przynależącymi do różnych wyznań chrześcijańskich. Warto zatem, abyśmy aktywnie włączyli się we wszelkie spotkania ekumeniczne, abyśmy mogli się lepiej poznać i dzięki temu bardziej świadomie i we wzajemnej łączności modlić się o to, by nastała jedna owczarnia pod jednym Pasterzem.

3. Jutro, w poniedziałek 21 stycznia 2019., przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia 2019., – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W piątek, 25 stycznia 2019., przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. Kończą się odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2019. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie kapłana i ministrantów, bielanek, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont i wyposażenie wnętrza kościoła w Niechmirowie.

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- STOLEC ( od młyna, wieś do P. Klimczyków): jutro w poniedziałek 21.01.2019.

- STOLEC ( za Cmentarzem, koło Szkoły i Nowa Droga) – we wtorek 22.01.2019.,

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900.Uprzejmie proszę o pojazd – przedstawiciela poszczególnych miejscowości, abyśmy mogli sprawnie dotrzeć do każdej Rodziny z Kolędą. Bóg zapłać za zrozumienie!

6. Moi Kochani! W przyszłą niedzielę 27.01.2019., za zakończenie Kolędy 2019., już po raz siedemnasty, odprawimy KOLĘDĘ na CMENTARZU. Po Mszy Św. o godz.1200 udamy się w procesji na cmentarz, aby modlić się za wszystkich Zmarłych, którzy co roku przyjmowali kolędę, a szczególnie za tych, którzy w minionym roku nie doczekali się kolędy. Zapraszam Was Parafianie i Goście, aby przybyć na groby, zapalić znicz, zaśpiewać kolędę i pomodlić się za naszych Kochanych Zmarłych!

Także za tydzień 27.01.2019 roku, przedstawię sprawozdanie z życia Parafii z racji zakończenia Roku Pańskiego 2018 i Kolędy 2019.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekuna oraz Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

Babciom i Dziadkom Radości z Wnucząt!


==================================================================

====================================================

==========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 13 STYCZNIA 2019.

1. Gdy Chrystus przyjął chrzest od Jana w Jordanie, sam Bóg Ojciec dał świadectwo: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. Każdy, kto przyjął sakrament chrztu św., staje się dzieckiem Bożym. Dzisiaj odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem, przypieczętowane łaską chrztu św.

2. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z wielowiekową tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2019. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie Kapłana oraz Ministrantów i Bielanek, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont i wyposażenie wnętrza kościoła  w Niechmirowie.

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- ŁESZCZYN - poniedziałek 14.01.2019.

- DĄBROWA MIĘTKA i część SIEKANIA - wtorek 15.01.2019.

- BIESIEC, FILIPOLE, PRZYLEPKA - ŚRODA 16.01.2019.

- SIEKANIE i BROSZKI (od P. Chojnackich, Chicago Club do Pana Sołtysa)

- w czwartek 17.01.2019.

- STOLEC-POGONY, STOLEC-PODUCHOWNY, DOLINY i KOLONIA BROSZKI

do P. MISIAKÓW i KRZYŻAŃSKICH - w piątek 18.01.2019.

- KOŹLINY i część DĄBROWA MIĘTKA, KRZYŻANKA oraz Leśniczówka

sobota 19.01.2019.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie prosimy o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, abyśmy wraz z ministrantami i bielankami, mogli sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

4. Mierzenie Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. odbędzie się w sobotę 19 stycznia 2019.,  o godz.1400, w ogrzanej zakrystii kościoła w Stolcu.

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ANNA BEATA MŁYNARCZYK z Parafii Stoleckiej,

MATEUSZ ADAM BRATUSZEWSKI z Parafii Św. Anny w Błaszkach, ZAPOWIEDŹ II.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia parsa katolicka: noworoczny numer Opiekuna oraz Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i dobrego TYGODNIA!


====================================================================
====================================================
=========================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - TRZECH KRÓLI

- 6 STYCZNIA 2019.

1. Dzisiaj w Uroczystość Trzech Króli kończy się w naszej Diecezji Kaliskiej Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego, który ustanowił papież Franciszek, Dziękujemy Św. Józefowi Oblubieńcowi NMP za wszystkie łaski jakie nam wyprosił u Jezusa Chrystusa. Prośmy zarazem  Św. Józefa w codziennej modlitwie o nieustanne łaski dla nas i dla naszych Rodzin.

2. Dzisiaj w niedzielę  6 stycznia 2019., przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem w sobotę 18.

Dziś w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody                             na wszystkich Mszach św. Po Mszy Św. będzie można też nabyć za dowolną ofiarę na misje zestaw: kredę, kadzidło i węgielek.

W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2019. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie Kapłana oraz Ministrantów i Bielanek, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont i wyposażenie wnętrza kościoła w Niechmirowie.

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- KAMIONKA - w poniedziałek 7.01.2019.

- NIECHMIRÓW (bloki), od Państwa Wawrzyniaków do Pani Skowrońskiej

- we wtorek 8.01.2019.

- NIECHMIRÓW (wieś) - w środę 9.01.2019.

- SIEKANIE i BROSZKI (od P. Chojnackich, Chicago Club do Pana Sołtysa)

- w czwartek 10.01.2019.

- BURDYNÓWKA, JAŹWINY i LIPINY - piątek 11.01.2019.

- KOLONIA NIECHMIRÓW i KOLONIA KAMIONKA - w sobotę 12.01.2019.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie proszę o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, aby wraz z ministrantami i bielankami, sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękuję za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

4. 4. Zmarł śp. + Wacław SOSIN, lat 88, mieszkał w Dąbrowej Miętkiej, Ojciec Księdza Romana Sosina - Proboszcza Parafii Tubądzin. Pogrzeb śp. +Wacława odbędzie się w czwartek 10.01.2019., o godz.1100. Wyjście z kapicy o godz.1030. Natomiast w minioną środę 2.01.2019. odbył sie pogrzeb śp.+ Jerzy GAIK, lat 65, mieszkał w Niechmirowie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

 

 

5. Mierzenie Dzieci I Komunii Św. w sobotę 19 stycznia 2019., 1400.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ANNA BEATA MŁYNARCZYK z Parafii Stoleckiej,

MATEUSZ ADAM BRATUSZEWSKI z Parafii Św. Anny w Błaszkach, ZAPOWIEDŹ I.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia parsa katolicka: noworoczny numer Opiekuna oraz Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i dobrego TYGODNIA!


===============================================================================

===============================================================

========================================

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA -30 grudnia 2018.

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Jutro, Sylwester 2018., ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas Mszy Św. o godz. 1700 zaśpiewamy dziękczynne Te Deum - Ciebie, Boga, będziemy też wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. We wtorek, w Nowy Rok 2019., obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku następującym: w Stolcu o godz.900, 1200 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

4. Od 52 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie. W tym roku papież jako zachętę do wspólnej modlitwy wybrał hasło: „Dobra polityka służy pokojowi”.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas Mszy Świętej o godz.1700.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Okazja do Spowiedzi św. w I Piątek w Stolcu od godz.1600.

7. W przyszłą niedzielę  6 stycznia 2019., przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, w Wielgiem w sobotę 18.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2019, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody na wszystkich Mszach św. Po Mszy Św. będzie można też nabyć za dowolną ofiarę na misje zestaw: kredę, kadzidło i węgielek.

W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

8. Trwają odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2019. Bóg zapłać! za miłe przyjmowanie Kapłana oraz Ministrantów i Bielanek, za modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać! za ofiary składane na kolędę, jak i te dodatkowe składane na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie.

Plan Kolędy na nowy tydzień:

- WIELGIE (Skrzyńska Droga i Kuźnica Droga) -  środa 2 I 2019.,

- CISOWA, STAWIK, WIELGIE (koło szkoły) do P. Prozner - czwartek 3 I 2019.,

- WOLNICA NIECHMIROWSKA - piątek 4.01.2019.

- WIELGIE ( od strony Stolca, Szynkielowa i Dymku do P. Gąsior) - sobotę 5 I 2019.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie proszę o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, aby wraz z ministrantami, sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

9. Wczoraj, w sobotę 29.12.2018. odbył sie pogrzeb śp.+ Józef GAIK, lat 75, mieszkał w Sieradzu, a pochodził z naszej Parafii. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

10. Mierzenie Dzieci I Komunii Św. w sobotę 19 stycznia 2019., 1400.

11. Dziękuję wszystkim, którzy nabyli SIANKO na Stół Wigilijny. Zebrano kwotę 760 zł., która przeznaczona jest Misje w  Togo dla Księdza. Jana Kupisa i na Adopcję Serca, która polega na sfinansowaniu edukacji dziewczynki z Kamerunu: Orchelle Lamba, z klasy II.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia parsa katolicka: noworoczny już numer Opiekun oraz Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i dobrego SYLWESTRA

oraz Radosnego Przywitania Nowego Roku Pańskiego 2019.


==================================================================

=========================================================

============================================

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA - ŚRODA 26 GRUDNIA 2018.

1. Dzisiejsze święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach 27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków, wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zarówno dzisiejsze święto, jak i te w następnych dniach ukazują nam wielką prawdę, że Chrystus, który narodził się w Betlejem, zaprasza nas do współpracy w dziele zbawienia, do włączenia się w Jego misję także prorocką. Otwórzmy się na ten dar i kontemplując tajemnicę Bożego Narodzenia, pytajmy Boga, jak mamy realizować w codzienności misję, do której nas wezwał.

2. W tym tygodniu rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie KOLĘDA 2019. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragnę się modlić i przynosić Wam dar Bożego błogosławieństwa na Nowy Rok Pański 2019! W czasie kolędy każda Rodzina otrzyma książeczkę od Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka wyjaśniającą temat Roku duszpasterskiego „W mocy Bożego Ducha”. Natomiast Kalendarz Parafialny ze względu na awarie w drukarni, dostarczony zostanie do każdej Rodziny, około 5 stycznia 2019.

. PLAN KOLĘDY 2019:

- GRONÓWEK - w czwartek 27 XII 2018.

- ROKITOWIEC i GRONÓW (Stara Wieś) - w piątek 28 XII 2018.

- cześć KAMIONKI (koło odnowionej Remizy OSP) i GRONÓW - w sobotę 29 XII 2018.

Rozpoczęcie kolędy codziennie od godz.900. Jak co roku, uprzejmie proszę o pojazd przedstawiciela danej miejscowości, aby wraz z ministrantami i bielankami, sprawnie dotrzeć z Kolędą do każdej Rodziny. Bardzo dziękujemy za pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać!

3. Bardzo dziękuję Panu Kościelnemu Marcinowi Krzemianowskiemu z Rodziną za wykonanie dekoracji świątecznych oraz dekoracje 7 metrowych choinek, za wybudowanie pięknej szopki betlejemskiej w kościele parafialnym w Stolcu. Bóg zapłać! Dziękuję też mieszkańcom Sołectwa Niechmirów za wybudowanie szopki i dekoracje świąteczne w naszej świątyni w Niechmirowie, Bóg zapłać. Dziękuję tym Osobom, który wybudowały szopkę i wykonały dekoracje w kaplicy w Wielgiem. Dziękuję też Panu Organiście i Dyrygentowi naszego Chóru Parafialnego Panu Leszkowi Królewiczowi, za przygotowanie kolęd na Boże Narodzenie. Bóg zapłać! Bardzo dziękuję Chórowi za piękny śpiew kolęd, za trud przybywania na liczne próby. Bóg zapłać! Dziękuję Panu Organiście z Niechmirowa - Panu Andrzejowi Maciejewskiemu za piękny śpiew i grę bezinteresowną. Bóg zapłać!

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczną prasę: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Opiekun. Natomiast przed kościołem dziś odbywa się zbiórka ofiar    na KUL i Seminarium Duchowne w Kaliszu. Bóg zapłać! za gest dobroci i ofiarności, bo jak mówi Pismo św.: „Radosnego dawce miłuje Bóg”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych i dobrych Dni

Oktawy Bożego Narodzenia 2018!


=====================================================================

========================================================

=========================================

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU - 23 GRUDNIA 2018.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Adwentu kończymy nasze Rekolekcje Adwentowe. Dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach „naszego wyjścia na pustynię, aby przygotować serca na przyjście Pana”. Składam wielkie Bóg zapłać! Ojcu Rekolekcjoniście Księdzu Karolowi GIBKIEMU za przyjęcie zaproszenia, za wspólna modlitwę, za wygłoszone Słowo Boże i wszelkie dobro. Bóg zapłać! Księdzu Karolowi życzymy, w imieniu całej Parafii oraz w imieniu własnym, obfitości łask od Bożej Dzieciny na każdy dzień kapłańskiej posługi. Szczęść Boże! Wam Kochani Parafianie, dziękuję za ofiary, które składaliście dzisiaj, jako dar wdzięczności . Bóg zapłać!

2. Jutro, w poniedziałek 24 grudnia 2018 Wigilia Bożego Narodzenia 2018. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę Caritas, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy Domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz... niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując  w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych, skrzywdzonych i ciężko strapionych. Pamięcią obejmijmy Tych, którzy od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak pójdziemy na Pasterkę powitać Nowonarodzonego.

3. PASTERKA w Niechmirowie jutro, w poniedziałek 24.12.2018., o godz.2200. Natomiast w kościele parafialnym w Stolcu Msza Św. – PASTERKA we wtorek 25.12.2018., w Boże Narodzenie o godz.000 ( o północy). Natomiast w ciągu dnia Msze Św.  w Boże Narodzenie 2018., jak w niedzielę: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030 i w Wielgiem o godz.1400.

 

4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2. Rodziny na sumę 300zł.

Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować z radością, że po ponad 4 latach generalnego remontu kościoła w Niechmirowie, wczoraj w sobotę 22 grudnia 2018 roku przeszliśmy z remizy OSP Niechmirów do kościoła w Niechmirowie, aby sprawować liturgie Mszy Św. oraz inne nabożeństwa. Kościół filialny w Niechmirowie jest z zewnątrz wyremontowany aby tam sie modlić. W środku kościoła została założona nowa posadzka, została zmodernizowana instalacja elektryczna, nowa podłoga w zakrystii, kościół został pomalowany i odnowione są malowidła, zostały zamontowane nowe kinkiety i żyrandol oraz reflektory oświetlające świątynię, jest też działająca instalacja ogrzewania. Główny ołtarz jest odrestaurowany, a jego montaż będzie na wiosnę, gdy będzie ciepło. Koszt remontu kościoła wyniósł już ponad 850 tys. zł. Aby zamknąć to dzieło potrzeba około 150 tys. złotych, m.in. na  chodnik przy kościele, uposażenie kościoła w meble sakralne, ołtarz, ambonka, ławki, konfesjonał, itd. Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Dziękuję wszystkim tym Parafianom, którzy pomogli w sprzątaniu kościoła i przygotowaniu go do sprawowania liturgii. Bóg zapłać!


5. W czwartek 20.12.2018., odbył sie pogrzeb urodzonego martwego dziecka śp.+ Zofia ŚCISŁA z Wielgiego. Natomiast w piątek odbył sie pogrzeb śp.+ Lucyna PESZEL, lat 58, zamieszkała w Gronówku. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PRZEMYSŁAW RAFAŁ ŚWIETLIK, z Parafii Psary

ANGELINA MAGDALENA OLBIŃSKA, z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ II.

7. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun świąteczny numer z dodatkiem śpiewnik kolęd, Gość Niedzielny, Niedziela oraz świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz SIANKO na stół wigilijny. Sianko Wigilijne przygotowały Dzieci ze szkolnego wolontariatu Szkoły Podstawowej w Stolcu. Koszt sianka to dobrowolna ofiara, która przeznaczona będzie na Misje w Afryce; tzn. Adopcja Serca, która polega na sfinansowaniu edukacji dziewczynki z Kamerunu: Orchelle Lamba, z klasy II. A także na Misje dla Księdza. Jana Kupisa, który pracuje w Afryce, w Togo, a którego rok temu, w lipcu, gościliśmy w naszej Parafii.

Można też nabyć kartki świąteczne parafialne...Natomiast Kalendarze Parafialne na rok 2019 będą, ale około 4 lub 5 stycznia, gdyż zepsuła się główna maszyna w drukarni Koronis.

Każda Rodzina otrzyma w prezencie nowy Kalendarz Parafialny 2019.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

oraz dobrego przeżycia Wigilii Bożego Narodzenia 2018!


==========================================================================

================================================================

=========================================

=======================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU - 16 GRUDNIA 2018.

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i Św. Józefem oraz ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od środy do piątku o godz.1700. ZAKOŃCZENIE RORAT w piątek 21.12.2018.

3. Pomocą w dobrym przeżyciu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia niech będą dwudniowe Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczniemy w sobotę 22 grudnia 2018.,a zakończymy w niedzielę 23 grudnia 2018. Rekolekcje Adwentowe poprowadzi Ksiądz Karol GIBKI, sekretarz Biskupa Łukasza i główny informatyk w Diecezji Kaliskiej. Dzień Spowiedzi Św. Adwentowej dla całej Parafii odbędzie się w sobotę 22 XII 2018. Przybędą Kapłani – Spowiednicy z naszego Dekanatu Złoczewskiego. Moi Kochani! Dołóżmy starań i tak zorganizujmy sobie czas, aby każdy z nas wziął udział  w rekolekcjach, a w sobotę, by każdy z nas pojednał się z Bogiem i bliźnimi. Bo jak pisał Adam Mickiewicz: „…wierzysz, że Pan Jezus narodził się w betlejemskim żłobie, lecz biada ci, biada, jeśli nie narodzi się w Tobie!”. Plan rekolekcji (w gablocie oraz na stronie internetowej www.parafiastolec.pl ).

4 Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3. Rodziny na sumę 1.320zł.

W minionym tygodniu zapłacono rachunek za śmieci cmentarne na kwotę 2.100 zł.

Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować z radością, że po 4 latach generalnego remontu kościoła w Niechmirowie, po spotkaniu z przedstawicielami Sołectwa Niechmirów, w tym tygodniu przejdziemy z sali remizy OSP do kościoła w Niechmirowie, aby sprawować liturgie Mszy Św. oraz inne nabożeństwa. Kościół filialny w Niechmirowie jest z zewnątrz wyremontowany oraz wnętrze na tyle jest już zrobione, że chcemy wejść do świątyni, aby tam sie modlić. W środku kościoła została założona nowa posadzka, została zmodernizowana instalacja elektryczna, nowa podłoga w zakrystii, kościół został pomalowany i odnowione są malowidła, zostały zamontowane nowe kinkiety i żyrandol oraz reflektory oświetlające świątynię, jest też działająca instalacja ogrzewania. Główny ołtarz jest odrestaurowany, a jego montaż będzie na wiosnę, gdy będzie ciepło. Koszt remontu kościoła wyniósł już ponad 850 tys. zł. Aby zamknąć to dzieło potrzeba około 150 tys. złotych, m.in. na  chodnik przy kościele, uposażenie kościoła w meble sakralne, ołtarz, ambonka, ławki, konfesjonał, itd. W tym tygodniu zostanie zawieszony odnowiony Obraz Matki Bożej Niepokalanej.

Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Dziękuję wszystkim tym Parafianom, którzy pomogą w sprzątaniu kościoła i przygotują go do sprawowania liturgii. Bóg zapłać!

5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

PRZEMYSŁAW RAFAŁ ŚWIETLIK, z Parafii Psary

ANGELINA MAGDALENA OLBIŃSKA, z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ I.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun świąteczny numer z dodatkiem śpiewnik kolęd, Gość Niedzielny, Niedziela oraz świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz SIANKO na stół wigilijny. Sianko Wigilijne przygotowały Dzieci ze szkolnego wolontariatu Szkoły Podstawowej w Stolcu. Koszt sianka to dobrowolna ofiara, która przeznaczona będzie na Misje w Afryce; tzn. Adopcja Serca, która polega na sfinansowaniu edukacji dziewczynki z Kamerunu: Orchelle Lamba, z klasy II. A także na Misje dla Księdza. Jana Kupisa, który pracuje w Afryce, w Togo, a którego rok temu, w lipcu, gościliśmy w naszej Parafii.

Można też nabyć kartki świąteczne szkolne i parafialne...

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Tygodnia

oraz owocnych Rekolekcji ADWENTOWYCH!


=============================================================

============================================

=================================

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU - 9 GRUDNIA 2018.

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz.1200 Dzieci KLAS III, które przygotowują się                             do I Komunii  św. , otrzymają poświęcony srebrny Cudowny Medalik Maryjny...

3. ZAPRASZAM na RORATY w tym tygodniu: poniedziałek na godz.1800 oraz w  środą, i czwartek na godz.17 . Tematem Rorat jest Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej; Duch Świętym i Jego dary oraz Jego działanie w życiu wybranych postaci biblijnych oraz w życiu ludzi nam współczesnych. Dzieci podczas Rorat otrzymują naklejki, a na Roraty przynoszą LAMPIONY i SERCA z dobrymi uczynkami.

4. W czwartek, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. W dzisiejszą niedzielę przypada też XIX Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Szczególnie w modlitwie pamiętajmy o Siostrze Letancji CAŁEJ - Nazaretance, pracującej w Kellerowce w Kazachstanie oraz o innych polskich Misjonarzach pracujących w Kazachstanie (m.in., Ks. Abp Tomasz Peta z Astany, który przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci Św. Wawrzyńca 10.08. 2016).

6. Parafialne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach od 22 do 23 grudnia 2018., które poprowadzi Ks. Karol GIBKI, pochący z  Parafii  Grabówka

7. W tym tygodniu Pan Organista Leszek Królewicz zakończy dostarczanie OPŁATKÓW WIGILIJNYCH do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego! W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Biesiec, Filipole, Przylepka oraz Stolec za lasem i Nowa Droga – poniedziałek 10 XII 2018.,

- Stolec: od P. Krzemianowskich do szkoły, Stolec za Cmentarzem, Pogony,

i Stolec wieś: od P. Klimczyków do Młyna – we wtorek 11 XII 2018.

8. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł. W minionym tygodniu w kościele w Niechmirowie został wykonany montaż żyrandola, kinkietów i montaż gniazd elektrycznych oraz montaż nowych reflektorów.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy nr OPIEKUN Można też nabywać świece wigilijne CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz SIANKO na stół wigilijny. Sianko Wigilijne przygotowały Dzieci ze szkolnego wolontariatu Szkoły Podstawowej w Stolcu. Koszt sianka to dobrowolna ofiara, która przeznaczona będzie na Misje w Afryce; tzn. Adopcja Serca, która polega na sfinansowaniu edukacji dziewczynki z Kamerunu: Orchelle Lamba, z klasy II. A także na Misje dla Księdza. Jana Kupisa, który pracuje w Afryce, w Togo, a którego rok temu,  w lipcu, gościliśmy w naszej Parafii.

Można też nabyć kartki świąteczne szkolne i parafialne...

10. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na Pomoc Kościołowi na Wschodzie,  gdzie pracuje od 6 lat w Kazachstanie Siostra Letancja Cała - Nazaretanka. Bóg zapłać! za gest solidarności i pomocy wobec Kościoła w Wschodzie!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia Adwentowego!


==========================================================================

================================================================

================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU - 2 GRUDNIA 2018.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem:  „W mocy Bożego Ducha”.

3. ZAPRASZAM na tegoroczne RORATY w tym tygodniu: poniedziałek, środą, piątek. Tematem Rorat będzie Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej; Duch Święty i Jego dary oraz Jego działanie w życiu wybranych postaci biblijnych oraz w życiu ludzi nam współczesnych. Dzieci podczas Rorat otrzymają plansze i naklejki, a na Roraty przynoszą LAMPIONY i SERCA z dobrymi uczynkami.

4. W najbliższy  wtorek św. Barbary, otaczamy modlitwą górników, hutników oraz bezrobotnych i poszukujących pracy.

5. W czwartek wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Tego dnia przypada Odpust św. Mikołaja w Parafii Kliczków, suma o godz.1200.

6. W sobotę 8 XII 2018 czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.

Msza ŚW. o godz.900 i 1700, w Wielgiem o godz.1800

RODZICÓW DZIECI KLAS III wraz z DZIEĆMI ZAPRASZAM na POŚWIĘCENIE CUDOWNEGO MEDALIKA NMP w niedzielę 9 XII 2018., na godz.1200.

7. Biskup Kaliski Edward JANIAK, przesłał list, w którym, zaprasza naszą Parafię do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w czwartek 6 grudnia 2018 roku. Proszę więc, wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie grupy wiernych, którzy pod przewodnictwem Księdza Prałata przybędą w czwartek, 6 grudnia 2018 roku do Bazyliki w Kaliskiej i wezmą udział w tym modlitewnym spotkaniu. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz.1700.

Moi Kochani Parafianie! Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w najbliższy czwartek 6 grudnia 2018. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu o godz.1530. Koszt wyjazdu 30 zł. Można się jeszcze zapisywać w zakrystii lub kancelarii, zapisanych jest 12 Osób.

8. ODWIEDZINY CHORYCH z racji I PIĄTKU i ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA odbędzie się: Chorych z I Czwartku ze względu na spowiedzi w dekanacie odwiedzę juz  jutro w poniedziałek od godz.900 . Natomiast Chorych z I Piątku odwiedzę tradycyjnie w piątek 7 XII 2018. od godz. 900.

W I Piątek Miesiąca okazja do Spowiedzi Św. w Stolcu 7 XII 2018. od godz.1600.

9. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

10. Pan Organista Leszek Królewicz będzie dalej dostarczał do naszych domów OPŁATKI WIGILIJNE. Ofiary składane przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Wielgie od strony Stolca do Szkoły i Skrzyńska Droga: w poniedziałek 3 XII 2018.,

- Wielgie - Kuźnicka Droga, Stawek, od Szkoły w kierunku Dymku, od Kaplicy

w kierunku Dymku, od Kaplicy w kierunku Szynkielowa: we wtorek 4 XII 2018.

- Dąbrowa Miętka i Koźliny; w środę 5 XII 2018.

- Burdynówka, Jaźwiny, Lipiny, Kolonia Broszki i Doliny; w czwartek 6 XII 2018.

- Broszki wieś i Siekanie; w piątek 7 XII 2018.,

- Stolec-Krzyżanka i Łeszczyn; w sobotę 8 XII 2018.

11. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie, W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 250 zł. Od minionego piątku 30 XI 2018., w kościele w Niechmirowie trwają prace montażu żyrandola, kinkietów oraz instalacja gniazd i wyłączników instalacji elektrycznej.

Bóg zapłać za ofiary składane na Klasztor Mniszek Kamedułek w Złoczewie, dla których zebraliśmy kwotę 1.955 zł 40 gr.

12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy nr OPIEKUN Można też nabywać świece wigilijne CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz SIANKO na stół wigilijny. Sianko Wigilijne przygotowały Dzieci ze szkolnego wolontariatu Szkoły Podstawowej w Stolcu. Koszt sianka to dobrowolna ofiara, która przeznaczona będzie na Misje w Afryce; tzn. Adopcja Serca, która polega na sfinansowaniu edukacji dziewczynki z Kamerunu: Orchelle Lamba, z klasy II. A także na Misje  dla Księdza. Jana Kupisa, który pracuje w Afryce, w Togo, a którego rok temu, w lipcu, gościliśmy w naszej Parafii.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

oraz owocnego Adwentu 2018!


=================================================================

===============================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 25 LISTOPADA 2018.

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dziś w niedzielę 25.11.2018., na Mszy Św. o godz.900 poświęcone zostaną OPŁATKI Wigilijne, które będzie dostarczał do naszych domów Pan Organista Leszek Królewicz. Ofiary składane  przy tej okazji są naszym podziękowaniem Panu Organiście Leszkowi za Jego pracę Organisty i Dyrygenta Chóru Parafialnego!

W najbliższym tygodniu Pan Organista odwiedzi z opłatkami:

- Gronówek, Rokitowiec i Gronów osiedle: w poniedziałek 26.11.2018.,

- Gronów i Kamionka przy remizie OSP Kamionka: we wtorek 27.11.2018.,

- Kamionka i Kolonia Kamionka: w środę 28.11.2018.,

- Kolonia Niechmirów, Niechmirów bloki i od Państwa Wawrzyniak do P. Skowrońskiej;

w czwartek 29.11.2018.

- Niechmirów wieś; w piątek 30.11.2018.

- Wolnica Niechmirowska i Cisowa; w sobotę 1.12.2018.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota grudnia. Wszystkich Czcicieli Niepokalanego Serca NMP, Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 1 grudnia 2018., na Mszę Św. na godz.10 00.

4. Biskup Kaliski Edward JANIAK, przesłał list, w którym, zaprasza naszą Parafię do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w czwartek 6 grudnia 2018 roku. Proszę więc, wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie grupy wiernych, którzy pod przewodnictwem Księdza Prałata przybędą w czwartek, 6 grudnia 2018 roku do Bazyliki w Kaliskiej i wezmą udział w tym modlitewnym spotkaniu. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz.1700.

Moi Kochani Parafianie! Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w czwartek 6 grudnia 2018. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu o godz.1530. Koszt wyjazdu 30 zł. Od dziś można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

5. W piątek 30 XI 2018., w święto Św. Andrzeja Apostoła, przypada 22. Rocznica święceń Biskupich naszego Biskupa Kaliskiego Edwarda Janiaka. Tego też dnia przypada Odpust Św. Andrzeja  Apostoła w Parafii w Złoczewie, suma odpustowa o godz.1200.

6. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

7. Zmarła śp. + Czesława(ona) ŚWIĘTCZAK, lat 79, mieszkała w Broszkach. Pogrzeb śp.+ Czesławy Świętczak odbędzie się we wtorek 27 XI 2018., o godz.1400, wyjście z kaplicy o godz.1330. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

8. Dziś także w Niedzielę Chrystusa Króla odbywa się w naszym Dekanacie Złoczewskim zbiórka ofiar na pomoc naszym Siostrom Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa. W imieniu Siostry Przeoryszy Weroniki oraz wszystkich Mniszek Kamedułek ze Złoczewa (a jest Ich 19.), składam wielki Bóg zapłać! za gest pomocy, solidarności i dobroci wobec naszych Mniszek Kamedułek, które nieustannie modlą się za nas i całą diecezję, oraz Kościół i cały świat!

9. Ogłoszenie społeczne: Już po raz 8 organizowana jest „Świąteczna paka od strażaka!” Dlatego w piątek, dnia 7 grudnia w salach OSP Stolec, OSP  Leszczyn i OSP Broszki od godz.1400 do godz.1800 , odbędzie się zbiórka darów zarówno pieniężnych jak i rzeczowych (np. pluszaki, zabawki, artykuły szkolne, ubrania, suchy prowiant, słodkości, itp.), które zostaną przekazane jako paczki świąteczne dla dzieci z Domu Dziecka w Gromadzicach, Sieradzu i Godynicach. Więcej informacji pod numerem tel. 661-690-283.

10. Po Mszy Św. do nabycia prasa katolicka: nowy Opiekun, a w nim o figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie, tygodnik Gość Niedzielny, a dla dzieci miesięcznik Mały Gość Niedzielny m.in., z lampionem na Roraty.

11. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


====================================================================

=============================================

=============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 LISTOPADA 2018.

1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. Dzisiaj w niedzielę 18.11.2018., na Mszy Św. o godz.1200 Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki do Nabożeństwa.

3. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

4. W przyszłą niedzielę, 25 listopada 2018., będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość  Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.

W naszej Parafii tego dnia, za tydzień odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc naszym Mniszkom Kamedułkom ze Złoczewa, które nieustannie modlą sie także za nas, za nasze Rodziny.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na trwający remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyły 4 Rodziny na sumę 550 zł. Bóg zapłać!

W czasie Wszystkich Świętych na cmentarzu zebrano, na remont kościoła w Niechmirowie kwotę 1.423 zł. 43 gr. Bóg zapłać! wszystkim Ofiarodawcom.

W miniony poniedziałek  12.11.2018.,do kościoła w Niechmirowie zostały przywiezione i zakupione nowe kinkiety i odnowiony żyrandol. Koszt 4.200 zł. Dziękuję pewnej Rodzinie za ufundowanie 10 kinkietów.

Także w minionym tygodniu za wywóz śmieci cmentarnych oraz kabiny Toi Toi zapłacono kwotę 2.700 zł. Również w minionym tygodniu do Kurii Diecezjalnej w Kaliszu, wpłacono należny podatek parafialny w kwocie 14 tys. zł.

6. W miniony czwartek 15.11.2018., odbył sie pogrzeb śp.+ Marianna BŁASZCZYK, lat 92, mieszkała w Koloni Niechmirów. Natomiast pogrzeb śp. + Ani ŚWIĄTCZAK                      z klasy VI, lat 12, odbędzie się we wtorek 20.11.2018., o godz.1400. Wyjście z kaplicy do kościoła o godz.1330. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun.

8. Jubilatkom i Jubilatom oraz solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


===============================================================

==================================================

===============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 LISTOPADA 2018.

100.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone książeczki do Nabożeństwa w przyszłą niedzielę 18 listopada 2018., na Mszy Św. o godz.1200. Serdecznie zapraszam Rodziców wraz z dziećmi!

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na trwający remont wnętrza kościołamw Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyło 5 Rodzin na sumę 600 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu jest do zapłacenia rachunek za wywóz śmieci cmentarnych 4. kontenery prawie 1.825 zł.

5. W miniony piątek 9.11.2018., odbył sie pogrzeb śp.+ Tadeusz MIŁEK, lat 85, mieszkał w Niechmirowie, przez 12 lat sparaliżowany i odwiedzałem Go z Panem Jezusem.

Natomiast w środę 7 listopada 2018., zmarła po krótkiej chorobie + Anna ŚWIĄTCZAK, z klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Stolcu. + Ania miała 12 lat i mieszkała w Wielgiem. Pogrzeb śp. +Ani Świątczak zostanie ustalony z Rodzicami w najbliższym czasie.

Wczoraj w sobotę 10.11.2018., zmarła śp.+ Marianna BŁASZCZYK, lat 92, zamieszkała Kolonia Niechmirów. Data pogrzebu będzie ustalona w najbliższym czasie z Rodziną. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun.

7. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

17 XI  – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


====================================================================

============================================================

=========================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 LISTOPADA 2018.

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty codziennie o godz.1700.

Msze Św. w Daniu Niepodległości jak w niedzielę w Stolcu o godz.900 i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030.

Tego dnia przypada tez odpust ku czci św. Marcia w Parafii Godynice

3. Przypominam, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach po Mszy Św. o godz.17.

4. Odwiedziny CHORYCH odbędzie się w tym tygodniu; w czwartek 8.11. i w piątek 9.11.2018.

5. . Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na trwający remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyło 11 Rodzin na sumę 2.100 zł. Bóg zapłać!

6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nowy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun.

7. Jubilatkom i Jubilatom oraz solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 PAŹDZIERNIKA 2018.

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. . Dzisiaj w niedzielę 28 października 2018., przed Mszą Św. o godz.12.00,w odpowiedzi na pogańskie święto Halloween - święto diabłów, złych duchów - Odbędzie się już IV PARAFIALNY MARSZ ŚWIĘTYCH.

Po Mszy Św. wspólne zdjęcie do kalendarza i na stronę internetową parafii i szkoły, z wszystkimi ucharakteryzowanymi świętymi. Każdy też otrzyma specjalny cukierek, który owinięty będzie w kolorowy papier ze słowami, wskazaniami jakiegoś Świętego., Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to radosne wydarzenie. Bóg zapłać!

3. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz.1700.

4. W czwartek 1 listopada 2018., w uroczystość Wszystkich Świętych, chcemy oddać cześć wyznawcom Chrystusa, którzy po dobrym i uczciwym życiu osiągnęli wieczne z Nim zjednoczenie w Jego królestwie. Ta uroczystość to również przypomnienie, że każdy chrześcijanin jest powołany do świętości, że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną. Msze Święte w naszym kościele parafialnym o godz.900 i na Cmentarzu o godz.1100.

Po Mszy Św. o godz.1100, na cmentarzu, wyruszy procesja żałobna, podczas której będziemy się modlić się za zmarłych Kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych Parafian, Zmarłych z naszych Rodzin, Przyjaciół oraz błogosławić wszystkie groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.

Na Cmentarzu odbywać się będzie zbiórka Ofiar na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie, m.in. na malowanie Za dar serca składamy wielkie Bóg zapłać!

5. W piątek, 2 listopada 2018., który jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny. Modlimy się w tym dniu za tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności, a w sposób szczególny za tych, którzy przez proces oczyszczenia w czyśćcowym ogniu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze św. w Dzień Zaduszny: w Stolcu o godz.900 i 1700, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1500.

6. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty proszę składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.

7. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich Odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Dzień Zaduszny, w piątek 2 XI 2018., pół godziny przed każdą Mszą Św.

Odwiedziny CHORYCH odbędzie się za tydzień czyli  w czwartek 8.11. i w piątek 9.11.2018.

9. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Członków i sympatyków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą sobotę 3 listopada 2018., na Mszę Św. na godz.900.

10. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na trwający remont wnętrza kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remont wnętrza kościoła w Niechmirowie złożyło 12 Rodzin na sumę 1.250 zł. Bóg zapłać!

11. Przed kościołem do nabycia prasa: OPIEKUN, Gość Niedzielny.

Przeżywając dzisiaj X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym możemy wesprzeć materialne Chrześcijan żyjących w Pakistanie ( mieszka tam 3mln Chrześcijan na 192 mln ludności Pakistanu). Bóg zapłać! za dar Serca! zobacz: http://pkwp.org/

 

Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że od soboty 27.10.2018., w budynku parafialnym zostały wynajęte dwa pomieszczenia, w których została otwarta nowa Kwiaciarnia „Margaretka”, którą prowadzi młode Małżeństwo w Wielgie.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli oraz Świętości!


===============================================================

==================================================

=====================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 PAŹDZIERNIKA 2018.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się 92.Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się do tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść rysuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii dobrą nowiną. Pamiętamy, że naszym celem jest budowanie przyjaźni z Panem Bogiem i naszymi braćmi. Jako chrześcijanie nie możemy być niekonsekwentni, rozdwojeni. Może właśnie te trudne sprawy powinniśmy powierzyć Maryi i omodlić je na różańcu. Zapraszam do tej modlitwy w naszym kościele codziennie o godz.1700.

3. Już za tydzień, w przyszłą niedzielę 28 października 2018., przed uroczystością Wszystkich Świętych, na Mszy Św. o godz.1200, przeżywać będziemy już III Parafialny MARSZ ŚWIĘTYCH. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do wyboru ulubionego świętego i przebrania się za swojego ulubionego Świętego. Każdy otrzyma specjalnego cukierka z mottem jak stać się Świętym. Będą tez nagrody dla najlepiej ucharakteryzowanych świętych.

4. Na ręce Pani Katechetki Małgosi Królewicz, dziękuję za zorganizowanie konkursu szkolnego i zrobienie w naszym kościele wystawy RÓŻAŃCÓW, które wykonały Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stolcu. Wszystkim Dzieciom Uczestnikom tego konkursu oraz Rodzicom gratuluje i dziękuję bardzo. Bóg zapłać! Wszystkie prace zostaną nagrodzone.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane remont wnętrza kościoła w Niechmirowie na malowanie, schody zewnętrzne oraz zakładanie nowego oświetlenia. W minionym tygodniu został przywieziony nowy żyrandol na 30 płomieni, koszt żyrandola to 5.000 zł.. Dziękuję dwom Rodzinom za ufundowanie żyrandola do kościoła w Niechmirowie.

Dziękuję też 1 Rodzinie która ufundowała do kościoła w Niechmirowie 10. nowych kinkietów, które zostaną zamontowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Dziękuję też 8 Rodzinom za złożone ofiary na remont kościoła w Niechmirowie na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać! Odnawiany Ołtarz będzie montowany w listopadzie.

6. Można dalej zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, a także można dalej zamawiać Wypominki jednorazowe i całoroczne 2018/2019 oraz zamawiać Msze Św. na Nowy Rok 2019.

7. W przyszłą niedziele 28.1.2018., przeżywać będziemy w Polsce X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, szczególnie będziemy modlić się i wspierać materialnie chrześcijan z PAKISTANU. http://pkwp.org/dzien-solidarnosci/x-dszkp-pakistan-2018 .

Po Mszy Św. zbiórka ofiar dla Prześladowanych Chrześcijan w Pakistanie.

8. Dzisiaj w kościele w Polsce obywa sie liczenie Wiernych uczestniczących w niedzielnych Nabożeństwach Mszy Św. oraz przyjmujących Komunię św..

9. Przed kościołem do nabycia parsa katolicka: nowy numer dwutygodnik naszej diecezji OPIEKUN, tygodnik Gość Niedzielny.

Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na Misje gdzie z Polski pracuje 2032 Misjonarzy i Misjonarek, Wśród nich jest ks. Mikołaj Skórecki i Siostra Letancja Cała pracująca w Kazachstanie w Kellerowce. Za gest SERCA wobec MISJI Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

i Dobrego Tygodnia

 

oraz Udziału w dzisiejszych Wyborach Samorządowych!


===============================================================

=========================================

=============================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 PAŹDZIERNIKA 2018.

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami oraz wdzięcznością.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

7. Przypominam, że codziennie Nabożeństwo Różańcowe rozpoczynamy o godz1700.

8. Można zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, a także można zamawiać Wypominki jednorazowe i całoroczne 2018/2019 oraz zamawiać Msze Św. na Nowy Rok 2019.

9. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła i schody kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 8 Rodzin na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać! W minionym tygodniu zostały odnowione freski przedstawiające polskich świętych: Św. Urszula Ledóchowska, św. Brat Alberta Chmielowski, św. Rafał Kalinowski,  św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Jan Paweł II oraz Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński. Koszt odnowienia fresków wyniósł 5.000 zł. Będę wdzięczny za każda dodatkową ofiarę na remont tego wnętrza naszej świątyni w Niechmirowie, która jest remontowana ze środków własnych. W tym tygodniu zostanie zamontowany nowy żyrandol który ufundowały dwie Rodziny z naszej Parafii, którym składam serdeczne Bóg zapłać!

Może są Osoby które zechcą ufundować kinkiety, koszt kinkietu do ok. 300 zł.

W listopadzie br. zostanie zamontowany zabytkowy ołtarz.

10. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 28 października 2018., przed uroczystością Wszystkich Świętych, na Mszy Św. o godz.1200, przeżywać będziemy już IV Parafialny MARSZ ŚWIĘTYCH. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do wyboru ulubionego świętego i przebrania się za swojego ulubionego Świętego. Każdy otrzyma specjalnego cukierka z mottem jak stać się Świętym. Będą też nagrody rzeczowe.

11. W miniony piątek 12.10.2018. odbył sie pogrzeb śp. + Władysława(ona) SZWED, lat 87, mieszkała w Stolec Poduchowny. Natomiast jutro w poniedziałek 15.10.2018., o godz.1430 odbędzie się pogrzeb śp. + Helena WOŹNIAK, lat 87, mieszkała w Gronowie.  „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

12 Przed kościołem do nabycia parsa katolicka: dwutygodnik naszej diecezji OPIEKUN, tygodnik Gość Niedzielny. Możemy też w ramach Dnia Papieskiego wesprzeć fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która jest wspieraniem utalentowanej młodzieży pochodzącej z rodzin niezamożnych. Bóg zapłać za dar Serca!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia!


===========================================================================

=========================================================

========================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 PAŹDZIERNIKA 2018.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.1700. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

Dzisiaj w niedzielę DZIECI klas III przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone RÓŻAŃCE na Mszy Św. o godz.1200. Rodziców z Dziećmi serdecznie zapraszam.

3. W najbliższą sobotę 13 października 2018., odbędzie się ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Tego dnia przypada 101. rocznica „cudu słońca” w Fatimie. Zapraszam na Msze Św. z Różańcem i PROCESJĄ ŚWIATŁA z Figurą MB Fatimskiej 13.10.2018., na godz.1700.

Dziękuję kolejne Osobie która funduje żywe róże dla Matki Bożej.

4. Można zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, a także można zamawiać Wypominki jednorazowe i całoroczne 2018/2019 oraz zamawiać Msze Św. na Nowy Rok 2019.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła i schody kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 7 Rodzin na sumę 1.000 zł. Bóg zapłać! W tym tygodniu będą dalej trwać prace przy renowacji fresków, koszt odnowy fresków wyniesie ok. 5.000 zł.

6. W miniony piątek 4.10.2018. odbył sie pogrzeb śp. + Cecylia KOŁA, lat 96, matka 15. dzieci, mieszkała w Kolonia Lipiny. Natomiast jutro w poniedziałek 8.10.2018., o godz.1430 odbędzie się pogrzeb śp. + Tadeusz BEŁTOWSKI, lat 85, mieszkał w Niechmirowie. Natomiast o godz.1100 też jutro, w Mroczeniu, koło Kępna, odprawię pogrzeb mojego wujka śp. + Leon KAZIMIERCZAK, lat 85. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

7. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

8. Ogłoszenie szkolne: W Szkole Podstawowej w Stolcu odbywa się zbiórka popsutych sprzętów elektronicznych i elektrycznych pod hasłem: :Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. W związku z tym prosimy wszystkich, którzy chcieliby pozbyć się zużytych sprzętów o dostarczenie ich do Szkoły Podstawowej w Stolcu w dniach 8-9 października (poniedziałek i wtorek) 2018. W zamian za zebrany sprzęt szkoła może otrzymać sprzęt sportowy bądź materiały biurowe.

9. Inne ogłoszenie szkolne; W tym tygodniu na naszym Cmentarzu Parafialnym Uczniowie Szkoły w Gromadzicach, zbierać będą żołędzie dla zwierząt. Żołędzie te Uczniowie przekażą Nadleśnictwu aby zimą dokarmiać zwierzęta.

10. Caritas Diecezji Kaliskiej dziękuje za dotychczasową współpracę w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywieniowa Podprogram 2016.

Program żywieniowy FEAD 2017, na rok 2019. Caritas Diecezji Kaliskiej informuje że można składać na nowo wnioski o pomoc żywieniową na rok 2019., do Ośrodka Pomocy Społecznej MOPS w danej Gminie, aby od października korzystać z pomocy żywieniowej, którą będzie zajmować się Parafia, jak ostatnio. Kryterium dochodowe: to 1.402zł netto w przypadku osoby samotnie gospodarującej i 1.056zł netto w przypadku osoby w rodzinie.

11. Przed kościołem prasa katolicka: dwutygodnik naszej diecezji OPIEKUN, tygodnik Gość Niedzielny z filmem na DVD „Sprawa Chrystusa”. Jest to historia dziennikarza laureata Nagrody Pulitzera, który postanawia zmierzyć się z największą tajemnicą chrześcijaństwa.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia z modlitwą Różańcową!


===========================================================================

==========================================================

==============================================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 WRZEŚNIA 2018.

1. Jutro w poniedziałek w kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz.1700 październikowym nabożeństwie.. Dzieci uczestniczące w nabożeństwach Różańcowych otrzymają specjalne plansze, na których pozwać będą historię 160. lat Objawień Matki Bożej w Lourdes we Francji. zobacz: https://www.malygosc.pl/

Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w przyszłą niedzielę 7 października 2018. Tego też dnia przypada Odpust ku czci MB Różańcowej w Burzeninie.

4. We wtorek 2.10.2018., w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 5 X 2018., od godz.1600 i Msza Św. o godz.1700.

Odwiedziny CHORYCH, z racji I Piątku odbędzie się w czwartek 4 X 2018., i w piątek 5 X 2018., od godz.900.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła i schody kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły  Rodziny na sumę 600 zł. Bóg zapłać! W tej chwili trwają prace przy renowacji fresków, koszt odnowy fresków wyniesie ok. 5.000 zł.

7. W minioną środę 26.09.2018., odbył się pogrzeb śp. + IRENA SZWED, lat 79, mieszkała w Sieradzu, a pochodziła w z Beśca. „Dobry Jezu, ...”.

8. W przyszłą niedzielę 7.10.2018. DZIECI klas III przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają poświęcone RÓŻAŃCE na Mszy Św. o godz.1200.

Natomiast dzisiaj po Mszy Św. o godz.1200 odbędzie się spotkanie z Rodzicami dzieci klas III

9. Od dzisiaj można zaopatrzyć się w kartki wypominkowe, a także do jutra można zamawiać Wypominki jednorazowe i całoroczne 2018/2019 oraz zamawiać Msze Św. na Nowy Rok 2019.

10. Przed kościołem prasa katolicka: dwutygodnik naszej diecezji OPIEKUN, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

11. Dnia 3 października 2018 roku rozpoczyna się w Rzymie Synod biskupów poświęcony młodzieży. Zachęcam wszystkich do modlitwy w tej intencji, aby nasza młodzież nie utraciła wiary i odnalazła drogę do Boga. Młodzi ludzie każdego dnia będą modlić się na Jasnej Górze w tej intencji, nasza diecezja 19 października. Zachęcam do modlitwy w intencji Synodu podczas nabożeństw różańcowych.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

i Dobrego Miesiąca Różańcowego i Dobrego Tygodnia,

 

a Studentkom i Studentom Dobrego Roku Akademickiego!


==============================================================================

====================================================

====================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 WRZEŚNIA 2018.

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje,                       że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

tego dnia przypada Odpust w Parafii Brąszewice, suma odpustowa o godz.1200.

3. RODZICÓW dzieci Klas III I Komunii ŚW. zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę 30.09.2018., po Mszy Św. o godz.1200.

4. Moi Kochani Parafianie! Pragnę Was poinformować, że w miniony poniedziałek naszym zabytkowym kościele w Niechmirowie zakończyliśmy prace malowania ścian.                   Teraz od wtorku, trwają prace odnawiania fresków świętych postaci. Koszt malowania kościoła to 14 tys. zł, w tym koszt renowacji fresków wyniesie 3.000 zł. Malarzom zapłaciłem kwotę 5.000 zł. Będę wdzięczny za każdą dodatkową ofiarę na malowanie kościoła i odnowienie fresków.

Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na schody i malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 400zł. Bóg zapłać!

5. W miniony piątek 21.09.2018., odbył się pogrzeb , śp.+ Marian WAWRZYNIAK, lat 64, mieszkał w Gronowie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

6. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun.

Jest też tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik dla dzieci: Mały Gość Niedzielny.

Można też nabyć Kalendarz z Diecezji Kaliskiej.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==========================================================================

==================================================================

=====================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 WRZEŚNIA 2018.

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. RODZICÓW dzieci Klas IV - Rocznicy I Komunii Św. zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę 16.09.2018., po Mszy Św. o godz.1200.

3. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

4. W sposób szczególny ZAPRASZAM dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek 18.09.2018., na Mszy Świętej o godz.1800.

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na schody i malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 450zł. Bóg zapłać! Jutro malarze zakończą malowanie ścian kościoła. Zostaną jeszcze do przemalowania obrazy świętych postaci.

7. W miniony czwartek 13.09.2018., odbył się pogrzeb , śp.+ Andrzej GÓRSKI, lat 60, mieszkał w Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

8. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, a w nim m.in., relacja z Dożynek Diecezjalnych, które odbyły się w Odolanowie. Jest też tygodnik Gość Niedzielny.

Można też nabyć Kalendarz z Diecezji Kaliskiej.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!


==========================================================================

=========================================================

========================================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 9 WRZEŚNIA 2018.

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. RODZICÓW Dzieci Klas III I Komunii ŚW. zapraszam na spotkanie dzisiaj w niedzielę po Mszy Św. o godz.1200.

3. RODZICÓW dzieci Klas IV - Rocznicy I Komunii Św. zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę 16.09.2018., po Mszy Św. o godz.1200.

4. W piątek 14 września 2018., będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na schody i malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 700zł. Bóg zapłać!

7. Zmarł nagle w pracy, w Warszawie, śp.+ Andrzej GÓRSKI, lat 60, mieszkał w Wielgiem. Data pogrzebu zostanie ustalona w najbliższym czasie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

BARTŁOMIEJ LEŚNIAK, z Parafii Stoleckiej,

PAULINA KOLEBSKA z Parafii Św. Floriana w Uniejowie.         ZAPOWIEDŹ II.

KRZYSZTOF SYLWESTER KUŚMIEREK z Parafii Stoleckiej,

KAROLINA URSZULA SZYMCZAK z Parafii Burzenin.    ZAPOWIEDŹ II.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy Opiekun, a w nim m.in., relacja z Dożynek Diecezjalnych, które odbyły się w Odolanowie. Jest też tygodnik Gość Niedzielny.

Można tez nabyć Kalendarz Diecezji Kaliskiej, który raz trzeci zrobiłem na prośbę Biskupa Kaliskiego. Tematyka kalendarza dziecięca: „Opowiedz mi tato, jak na mnie czekałeś przed moim urodzeniem”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

a Dzieciom i Młodzieży dobrego Tygodnia w nowym Roku Szkolnym.


====================================================================================

===================================================

=============================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 2 WRZEŚNIA 2018.

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro w poniedziałek 3 września 2018., rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 830. Po Mszy Św. udamy się na Cmentarz, by uczestniczyć w Apelu Poległych, przy grobie 19-u Bohaterach Września 1939 roku, którzy są Patronami Szkoły Podstawowej w Stolcu.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc Dzieci                  i Młodzież oraz ich Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także Pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

Młodzież ze szkół gimnazjalnych, średnich zapraszamy na Mszę Św. w poniedziałek na godz.1800.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcam też do przystąpienia do sakramentu pokuty.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w środę 5 września 2018.

3. RODZICÓW dzieci Klas III I Komunii ŚW. zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.1200.

4. Ministrantów i Kandydatów na ministrantów oraz Bielanki zapraszam na pierwszą zbiórkę po wakacjach, w najbliższą sobotę 8.09.2018., do salki na godz.1000.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku i nowego roku szkolnego;

- w Stolcu, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św., a w piątek 7 IX 2018., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH, w czwartek i piątek od godz.900.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

7. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Tego dnia odprawię Mszę Św. odpustową w Parafii Wałków.

8. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 500zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu przy kościele w Niechmirowie zostały wykonane nowe schody granitowe. Koszt założenia schodów to 7 tys. zł. Będę wdzięczny za każda ofiarę na ten remont zabytkowego kościoła w Niechmirowie. Bóg zapłać! za zrozumienie i ofiarność.

 

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

BARTŁOMIEJ LEŚNIAK, z Parafii Stoleckiej,

PAULINA KOLEBSKA z Parafii Św. Floriana w Uniejowie.         ZAPOWIEDŹ I.

KRZYSZTOF SYLWESTER KUŚMIEREK z Parafii Stoleckiej,

KAROLINA URSZULA SZYMCZAK z Parafii Burzenin.    ZAPOWIEDŹ I.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, a w nim m.in., relacja z naszego Odpustu, czy relacja z Pieszej Pielgrzymki od Józefa do Maryi. Jest też tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela.

Można tez nabyć Kalendarz Diecezji Kaliskiej, który zrobiłem dla całej Diecezji na prośbę Biskupa Kaliskiego Edwarda. Tematyka kalendarza dziecięca: „Opowiedz mi tato, jak na mnie czekałeś przed moim urodzeniem”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

a Dzieciom i Młodzieży dobrego Roku Szkolnego i Katechetycznego!


===============================================================================

=========================================================

===========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ - 26 SIERPNIA 2018.

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Dzisiaj przypada odpust w Parafii Grabówka, suma odpustowa o godz.1200.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę 1.09.2018. o godz.1000.

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

5. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2018/2019., dla Dzieci i Młodzieży oraz Nauczycieli i Pracowników szkół odbędzie się w poniedziałek 3. września 2018., Mszą Św. o godz.8.30

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 250zł. Bóg zapłać!

7. W piątek 24.08.2018., odbył się pogrzeb śp.+ Jadwiga ORZELSKA, lat 76, mieszkała w Wieluniu, a także w Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

8. W minionym tygodniu uległa ciężkiemu wypadkowi córka Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Broszkach, Natalia  lat 22. Jest ciężko rana w szpitalu i potrzeba Krwi dla Natalii. Dlatego każdy z nas kto chce i może oddać krew (lat 18-60) może oddać krew dla Natalii dzisiaj w Złoczewie w budynku byłego Gimnazjum w sali gimnastycznej od godz.9.00 do około 13.00. Pani Dyrektor Dorota dziękuje za modlitwy i krew dla Jej córki.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer Opiekun, a w nim m.in., relacja z naszego Odpustu, czy relacja z Pieszej Pielgrzymki od Józefa do Maryi. Jest też tygodnik Gość Niedzielny i Niedziela.

Można tez nabyć Kalendarz Diecezji Kaliskiej, który zrobiłem dla całej Diecezji na prośbę Biskupa Kaliskiego Edwarda. Tematyka kalendarza dziecięca: „Opowiedz mi tato, jak na mnie czekałeś przed moim urodzeniem”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia

 

a Dzieciom i Młodzieży dobrego tygodnia kończących się Wakacji!


============================================================================

==============================================================

===========================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 SIERPNIA 2018.

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. Dziś w niedzielę 19.08.2018., przeżywamy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu szczęśliwe ŻNIWA i zebrane plony, DOŻYNKI 2018. uroczysta Msza Św. Dożynkowa o godz.1200. Delegacje z poszczególnych wiosek zbiorą się przed kościołem, aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

Bóg zapłać za zamówione Msze Św. dożynkowe mieszkańcom: Sołectwa Stolec, Broszki, Biesiec, Wielgie, Gronów i Rokitowiec, Łeszczyn, Dąbrowa Miętka, mieszkańcom Koźlin.

Dzisiaj także odbywają się DOŻYNKI MIASTA i GMINY ZŁOCZEW w miejscowości Emilianów, Parafia Uników. Msza Św. Dożynkowa o godz.1400.

3. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia 2018., uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Tego dnia przypada Odpust w Parafii Grabówka, suma o godz.1200.

4. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 400zł. Bóg zapłać! Dziękuję też za ofiarę na malowanie kościoła w Niechmirowie mieszkańcom Sołectwa Stolec z racji Dożynek oraz za ofiary w czasie odpustu na kwotę 1.840zł 70 gr.

5. Zmarła śp. + Zenona(ona) PAROŃ, lat 67, z Parafii Uników, Mama Księdza Tomasza Paronia, a szwagierka naszego Pana Organisty Leszka. Pogrzeb śp.+ Zenony PAROŃ odbędzie się w Unikowie w poniedziałek 20.08.2018., o godz.11.00. „Dobry, Jezu,...”

6. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

7. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela. Można tez nabyć Kalendarz Diecezji Kaliskiej, który zrobiłem dla całej Diecezji na prośbę Biskupa Kaliskiego Edwarda. Tematyka kalendarza dziecięca: „Opowiedz mi tato, jak na mnie czekałeś przed moim urodzeniem”.

8. Relacja z naszego Odpustu Św. Wawrzyńca jest do obejrzenia na stronie internetowej:https://domjozefa.tv/sermon/odpust-sw-wawrzynca-suma-odpustowa-retransmisja/ http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/odpust-swietego-wawrzynca-w-parafii-stol-2 https://www.youtube.com/watch?v=t8XZ2eKg7ow

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia


=========================================================================

=============================================================

=====================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 SIERPNIA 2018.

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. Jutro w poniedziałek  13 sierpnia 2018., ZAPRASZAM na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą Św. o godz.1900, a po niej RÓŻANIEC i Procesja Światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję proszę przynieść ze sobą świece z lampionami, by przy zapadającym zmroku towarzyszyć Maryi z Modlitwą i Światłem.

3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym, czyli w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz. 1400. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

5. W przyszłą niedzielę 19.08.2018., przeżywać będziemy Parafialne dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne żniwa DOŻYNKI 2018., na Mszy Św. o godz.1200.

Delegacje z poszczególnych wiosek zbierają się przed kościołem,  aby w uroczystej procesji wejść do świątyni z CHLEBEM wypieczonym z tegorocznego ziarna. Po Mszy Św. dożynkowej – tradycyjne dzielenie się chlebem.

6. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 500zł. Bóg zapłać!

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

TOMASZ ROBERT AKSAMITOWSKI, z  Parafii św. Wawrzyńca w Stolcu,

KAMILA AGNIESZKA GOŁĄB,  Parafia Św. Bartłomieja w Czarnożyłach, ZAPWIEDŹ II.

PAWEŁ JAN WRZOSEK, z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

KAROLINA KĘDZIERSKA, z  Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie, ZAPOWIEDŹ II.

8. Dzisiaj w Niedzielę 12.08.2018. Jednostka OSP WIELGIE Przeżywać będzie uroczyste poświęcenie pojazdu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Wielgie o godz.1500. Gratuluję Zarządowi OSP Wielgie i wszystkim którzy pomogli w tym dziele pozyskania nowego auta Strażackiego.

9. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela. Można tez nabyć Kalendarz Diecezji Kaliskiej, który zrobiłem dla całej Diecezji na prośbę Biskupa Kaliskiego Edwarda. Tematyka kalendarza dziecięca: „Opowiedz mi tato jak na mnie czekałeś przed moim urodzeniem”.

10. Relacja z naszego Odpustu Św. Wawrzyńca jest do obejrzenia na stronie internetowej:

https://domjozefa.tv/sermon/odpust-sw-wawrzynca-suma-odpustowa-retransmisja/

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/odpust-swietego-wawrzynca-w-parafii-stol-2

https://opoka.news/abp-kowalczyk-przewodniczyl-mszy-sw-odpustowej-w-stolcu

 

 

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę

Dobrej Niedzieli,

 

oraz Radosnego uwielbienia Wniebowziętej NMP!!!


===============================================================

====================================================

========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 5 SIERPNIA 2018.

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

3. W najbliższy piątek 10 sierpnia 2018., PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY dzień  Odpustu Patrona naszej Parafii Św. Wawrzyńca. Tego dnia nie ma postu.

Msze Św. o godz.900 i suma Odpustowa 1200.Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef KOWALCZYK, Prymas Polski senior   z Gniezna, były Nuncjusz Apostolski w Polsce. Prymasowi Polski towarzyszyć  będzie nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK.

Po sumie odpustowej procesja Eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszam całą Asystę, dziewczynki sypiące kwiaty, ministrantów, bielanki oraz Druhów Strażaków. Uroczystość Odpustowa będzie transmitowana na żywo przez telewizję internetową naszej Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa. TV” zobacz: https://domjozefa.tv/event/odpust-sw-wawrzynca-w-parafii-stoleckiej-suma-odpustowa/?event_date=2018-08-10

W dniu odpustu odbędzie sie przed kościołem odbywać się będzie zbiórka ofiar na trwające malowanie kościoła w Niechmirowie.

Na Odpust przybędzie Grupa RÓŻANA z Błaszek oraz Grupa Pielgrzymów z Parafii Lisków, idąca na Jasną Górę, którzy także zatrzymają się na noclegu w remizie OSP Wielgie.

4. W dniu odpustu, po południu, jak co roku, przybędą do naszych Rodzin, na nocleg Pielgrzymi Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, idący na Jasną Górę.

W sobotę 11.08.20178., wszystkie grupy Pielgrzymów z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej uczestniczyć będą we Mszy Św. w naszym kościele o godz.700.

5. Trwa malowanie kościoła w Niechmirowie. Przez tydzień malowało 5 malarzy. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na malowanie kościoła 6 Rodzin kwota 1.400 zł.                      Bóg zapłać!

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc materialną w realizacji i sfinansowaniu tego pięknego dzieła, które jest finansowane tylko ze środków własnych. Bóg zapłać! za zrozumienie i ofiarność!

Dziękuję Panom z Wolicy oraz Tym Panom którzy pomagali przy rozbiórce stodoły. Chętnych Panów Zapraszam do pracy porządkowych po stodole w poniedziałek i wtorek.

6. W przyszłą Niedzielę Jednostka OSP WIELGIE Przeżywać będzie uroczyste poświęcenie pojazdu ratowniczo - gaśniczego dla OSP Wielgie o godz.1400. Gratuluje zarządowi i wszystkim którzy pomogli w tym dziele pozyskania nowego auta Strażackiego.

7. Wczoraj w sobotę 4.08.2018., odbył się pogrzeb  + Włodzimierz KRÓLEWICZ, lat 71, mieszkał w Kamionce, brat naszego Pana Organisty Leszka. „Dobry Jezu, a nasz Panie,..”

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

TOMASZ ROBERT AKSAMITOWSKI, z  Parafii św. Wawrzyńca w Stolcu,

KAMILA AGNIESZKA GOŁĄB, z Parafii Św. Bartłomieja w Czarnożyłach, ZAPWIEDŹ I.

PAWEŁ JAN WRZOSEK, z Parafii Św. Wawrzyńca w Stolcu,

KAROLINA KĘDZIERSKA, z  Parafii Św. Wojciecha w Burzeninie, ZAPOWIEDŹ I.

9. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny i Niedziela oraz Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Odpustu Św. Wawrzyńca!


==========================================================================

===========================================================

========================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 LIPCA 2018.

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji  wspomnienia w minioną środę Świętego Krzysztofa. Ofiary zbierane podczas błogosławieństwa pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla Polskich Misjonarzy MIVA Polska, zobacz: http://www.miva.pl/

3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku codziennie pół godziny przed Mszą Św., a w I Piątek 3 sierpnia 2018.,

- w Stolcu: w piątek 3.08.2018., od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

Odwiedziny CHORYCH z racji I Piątku: w czwartek i piątek 2 i 3.08.2018., od godz.900.

5. Z  racji I Soboty Miesiąca, wszystkich Czcicieli Matki Bożej Różańcowej, Pani FATIMSKIEJ, Członków Koła Żywego RÓŻAŃCA, zapraszam na kolejne nasze spotkanie w najbliższą I Sobotę Miesiąca dnia 4 sierpnia 2018., na Mszę Św. na godz.900.

6. Zbliża się dzień 10 sierpnia 2018., dzień Odpustu Patrona naszej Parafii Św. Wawrzyńca. W piątek 10.08.2018., o godz.1200, Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef KOWALCZYK, Prymas Polski senior z Gniezna, były Nuncjusz Apostolski w Polsce. Prymasowi Polski towarzyszyć będzie nasz Biskup Kaliski Edward JANIAK.

7. W miniony czwartek 26.07.2018., rozpoczęło sie malowanie kościoła w Niechmirowie, które potrwa około dwóch tygodni. Moi Kochani Parafianie! Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc materialną w realizacji i sfinansowaniu tego pięknego dzieła, które jest finansowane tylko ze środków własnych. Bóg zapłać! za zrozumienie i ofiarność!

8. Kochani Parafianie! Pragę Was poinformować, że Biskup Kaliski Edward Janiak, z dniem 1 sierpnia 2018 roku zwalnia Księdza Bogdana Czyżniejewskiego z funkcji Rezydenta naszej Parafii i kieruje Go na urlop zdrowotny. Księdzu Bogdanowi bardzo dziękuję za Jego pomoc duszpasterską i wszelką życzliwość i dobroć. Jednocześnie życzę obfitości łask Bożych oraz zdrowia, aby Ksiądz Bogdan mógł jeszcze wiele lat pracować jako Proboszcz w kościele naszej Diecezji Kaliskiej.

9. W minionym tygodniu przystąpiliśmy do prac rozbiórki drewnianej stodoły. Dlatego uprzejmie proszę Panów o pomoc w pracach rozbiórki w poniedziałek, wtorek i środę od godz.1000.

10. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza do złoczewskiego amfiteatru dzisiaj w niedzielę 29 lipca 2018 o godz.1600 na Spotkanie Muzykujących Rodzin. Wystąpi Rodzina Pyrków, Królewiczów i Ludwickich oraz gwiazdy: DZIANI i Gwiazdy Cygańskie.

http://www.mokzloczew.pl/

11. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: nowy numer: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki z dodatkową książeczką na rozmyślanie nad Słowem Bożym nowego miesiąca sierpnia.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

=========================================================================

=============================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 LIPCA 2018.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W środę 25 , we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą.

Błogosławieństwo Kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę 29 lipca 2018., po każdej Mszy Św. Podczas błogosławieństwa Kierowców i pojazdów, odbędzie się zbiórka ofiar MIVA POLSKA, na zakup środków transportu dla Polskich Misjonarzy. Akcja jeden grosz, za 1 km przejechany bezpiecznie. zobacz: http://www.miva.pl/

3. W czwartek 26 lipca wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

4. Biskup Kaliski Edward JANIAK, przesłał list, w którym, jak rok temu, zaprasza naszą Parafię do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w czwartek 2 sierpnia 2018 roku. „Kolejny raz kieruję do Księdza Prałata i jego Parafian zaproszenie  na modlitewne spotkanie w pierwszy czwartek miesiąca do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, gdzie od lat wspieramy rodzinę i działo obrony życia.(...). Proszę więc , wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie grupy wiernych, którzy pod przewodnictwem Księdza Prałata przybędą w czwartek, 2 sierpnia 2017 roku do Bazyliki w Kaliskiej i wezmą udział w tym modlitewnym spotkaniu. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz.1700.

5. Moi Kochani Parafianie! Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarem do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w czwartek 2 sierpnia 2018. Wyjazd sprzed kościoła w Stolcu o godz.1500. Koszt wyjazdu 30 zł. Od dziś można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

6. W najbliższą sobotę 28 lipca do Wielgiego na nocleg w sali OSP Wielgie przyjdą Pielgrzymi z Szubina idący na Jasna Górę. Dziękuję za przyjecie i gościnę okazaną  Pielgrzymom. Bóg zapłać!

7. W czwartek 26 lipca 2018., w kościele filialnym w Niechmirowie rozpocznie się malowanie kościoła. Dlatego uprzejmie proszę o materialne wsparcie kolejnych wielkich prac, które są finansowane tylko ze środków własnych.

Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na malowanie kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 1.100 zł. Bóg zapłać!

8. Wczoraj w sobotę 21.07.2018., odbył się pogrzeb śp.+ Jerzy Kazimierz OLBIŃSKI, lat 76, mieszkał w Wielgie. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

9. Przed kościołem do nabycia prasa: Gość Niedzielny, Opiekun, Niedziela.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli:==========================================================================

=================================================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 LIPCA 2018.

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

Odpust ku czci MB Szkaplerznej w Złoczewie odbędzie się w przyszłą 22.07.2018. Suma Odpustowa o godz.11.30.

3. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

Wśród Solenizantów jest nasz rezydent Ks. Bogdan Czyżniejewski, któremu życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia oraz opieki MB Szkaplerznej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

· 16 VII  – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

4. Przed kościołem do nabycia prasa: nowy numer Opiekun, a w opiekunie prezentacja kościoła św. Marcina w Kępnie czy przepis na pierogi z jagodami w panierce kokosowej. Gość Niedzielny, a w nim m.in. o Kulcie Najdroższej Krwi Pana Jezusa. o której mówiłem w TV Dom Józefa 4 lipca. i teraz polecam TV Dom Józefa komentarz do Ewangelii z 20 lipca.

Jest tez tygodnik Niedziela i artykuł o tajemnicach Watykanu.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli!


=====================================================================

========================================================

================================================

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 8 LIPCA 2018.


1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

3. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

4. W piątek 13 LIPCA 2018., ZAPRASZAMY na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Mszą Św. o godz.2000, a po niej RÓŻANIEC i Procesja Światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję proszę przynieść ze sobą świece z lampionami, by przy zapadającym zmroku towarzyszyć Maryi z Modlitwa i Światłem.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 4 Rodziny na sumę 700zł. Bóg zapłać!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: (RODO)

Sylwester Mieczysław SALAMON, zam. na terenie Parafii Stoleckiej,

Sylwia Karolina OSCENDA z Parafii Stolec, ZAPOWIEDŹ II.

Maciej KOLANEK z Parafii Masłowice,

Paulina Maria KOLANEK z domu POPIELAS z Parafii Masłowice, ZAPOWIEDŹ II.

WALDEMAR KOZIEŁ, zam. Parafia Burzenin,

ANNA ELŻBIATA DRYGOWSKA z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ II.

7. ZARZĄD OSP KAMIONKA oraz Druhowie OSP w Kamionce serdecznie zapraszają wszystkich na uroczystość z okazji Jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionce, która odbędzie się dzisiaj w niedzielę 8 lipca 2018 roku.

Porządek uroczystości:

- o godz.14.30 Zbiórka pocztów sztandarowych i przemarsz na plac strażacki w Kamionce.

- o godz.1500 Msza Św. polowa przy remizie OSP Kamionka,

poświęcenie pamiątkowej tablicy, wręczenie odznaczeń,

występ Kapeli Złoczewianie i Kapeli: Nad Wartą

oraz piknik Strażacki z muzyką.

8. Przed kościołem do nabycia prasa: Gość Niedzielny, Opiekun...

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli!


================================================================

======================================================

============================================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 1 LIPCA 2018.

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, w piątek 6 LIPCA 2018, od godz.1700 i Msza Św. o godz.1800.

ODWIEDZINY CHORYCH w naszych domach odbędzie się w piątek 6.07.2018. od godz.900

3. W pierwszą sobotę miesiąca 7 LIPCA 2018., gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz.900.

4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

5. Dzieci i Młodzież, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: (RODO)

Sylwester Mieczysław SALAMON, zam. na terenie Parafii Stoleckiej,

Sylwia Karolina OSCENDA z Parafii Stolec, ZAPOWIEDŹ I.

Maciej KOLANEK z Parafii Masłowice,

Paulina Maria KOLANEK z domu POPIELAS z Parafii Masłowice, ZAPOWIEDŹ I.

WALDEMAR KOZIEŁ, zam. Parafia Burzenin,

ANNA ELŻBIATA DRYGOWSKA z Parafii Stoleckiej, ZAPOWIEDŹ I.

7. ZARZĄD OSP KAMIONKA oraz Druhowie OSP w Kamionce serdecznie zapraszają wszystkich na uroczystość z okazji Jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamionce, która odbędzie się w niedzielę 8 lipca 2018 roku.

Porządek uroczystości:

- o godz.14.30 Zbiórka pocztów sztandarowych i przemarsz na plac strażacki w Kamionce.

- o godz.1500 Msza Św. polowa przy remizie OSP Kamionka,

poświęcenie pamiątkowej tablicy, wręczenie odznaczeń,

występ Kapeli Złoczewianie i Kapeli: Nad Wartą

oraz piknik Strażacki z muzyką.

8. W miniony czwartek 28.06.208., nasza Parafia otrzymała z Caritas Diecezji Kaliskiej 20 ton jabłek. Dziękuję Paniom i Panom Sołtys i Panu kościelnemu Marcinowi za pomoc w rozładunku i dostarczeniu jabłek do naszych domów.

9. Przed kościołem prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny i Niedziela.

W Opiekunie m.in. o zmianach personalnych kapłanów w naszej Diecezji Kaliskiej.

Dziś także zbiórka ofiar na Stolicę Apostolska w Watykanie tzw. Świętopietrze.


=======================================================================

=====================================================================

=====================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE.

NIEDZIELA NARODZENIA ŚW. JANA CHCICIELA - 24 CZERWCA 2018.

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. Dzisiaj w niedzielę 24 czerwca 2018., przypada setna Rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu. Dlatego Zarząd i Druhowie OSP Stolec zapraszają serdecznie na Jubileusz 100-lecia jednostki dzisiaj, na dziękczynną Mszę Św. na godz. 900,  a po południu od godz.1330. W programie dzisiejszych uroczystości Jubileuszowych będzie wesołe miasteczko dla dzieci, darmowy posiłek dla wszystkich gości oraz bufet.

3. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

4. W piątek 29 czerwca 2018.,, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz.1800. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz.1800.

6. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

7. . Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300zł. Bóg zapłać!

Dziękuję też za ofiary złożone tydzień temu na misje w Kazachstanie gdzie pracuje pochodząca z naszej parafii Siostra Letancja  CAŁA - Nazaretanka. Bóg zapłać!

8. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny, a dla Dzieci wakacyjny numer Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Bezpiecznych Wakacji dla Dzieci i Młodzieży!


================================================================================

=========================================================

==============================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 CZERWCA 2018.

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Dzisiaj w niedzielę 17.06.2018., na Mszy Św. gościmy pochodzącą z naszej parafii Siostrę Letancję CAŁĄ Nazaretankę, która od 5 lat pracuje na misjach w Kazachstanie, w Kellerowce. Po Mszy Św. można złożyć dar Serca na pomoc Kościołowi i Polakom w Kazachstanie. Bóg zapłać za ofiary na misje Kazachstanie!

3. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po Mszy Św. o godz.1800.

4. W Nadzwyczajnym Roku Św. Józefa Kaliskiego organizujemy Parafialną Pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa do Kalisza w Dzień Ojca tj. w najbliższą sobotę 23 czerwca 2018 roku. Wyjazd o godz.900, koszt pielgrzymki 25 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii. Jest zapisanych tylko 15 Osób. Zachęcam do licznego udziału w tej Pielgrzymce do Patrona wszystkich Ojców.

5. Także w sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

6. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek 22 czerwca 2018., Dzieci i Młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego 2017/2018. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła Dzieci ze Szkół Podstawowych z Broszek i Stolca wraz z Rodzicami i Nauczycielami na Mszę Świętą w piątek o godz.830.

Natomiast Młodzież zapraszam na Mszę Św. w piątek wieczorem na godz.1800. W tym dniu podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje.

W związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego i rozpoczynającymi się wakacjami w tym tygodniu okazja do Spowiedzi Św. dla dzieci i młodzieży; w czwartek i piątek od godz.1730.

7. W przyszłą niedzielę 24 czerwca 2018.,  przypada setna Rocznica powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu. Dlatego Zarząd i Druhowie OSP Stolec zapraszają serdecznie na Jubileusz 100-lecia jednostki w dniu 24 czerwca 2018., na dziękczynną Mszę Św. na godz. 900, a po południu od godz.1330. W programie uroczystości Jubileuszowych będzie wesołe miasteczko dla dzieci, darmowy posiłek dla wszystkich gości oraz bufet. uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. . Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 370zł. Bóg zapłać!

9. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: nowy nr Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny, a dla Dzieci wakacyjny numer Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia z Mundialem 2018.


============================================================================

=================================================================

=================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 CZERWCA 2018.

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy Św. o godz.1800.

.        3. W środę 13 CZERWCA 2018., ZAPRASZAMY na kolejne NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się Nowenną do MB Nieustającej Pomocy i Mszą Św. o godz.2000, a po niej RÓŻANIEC i Procesja Światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na Procesję proszę przynieść ze sobą świece z lampionami, by przy zapadającym zmroku towarzyszyć Maryi z Modlitwa i Światłem.

4. W Nadzwyczajnym Roku Św. Józefa Kaliskiego organizujemy Parafialną Pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa do Kalisza w Dzień Ojca tj. w sobotę 23 czerwca 2018 roku. Wyjazd o godz.900, koszt pielgrzymki 25 zł.  Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 200zł. Bóg zapłać!

6. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Broszkach zaprasza NA FESTYN RODZINNY: który odbędzie się dzisiaj w niedzielę 10 czerwca 2018 roku od godz.14.30 na terenie Szkoły Podstawowej w Broszkach. W programie m.in. program artystyczny w wykonaniu uczniów, liczne zabawy, konkursy, wesołe miasteczko, bufet.

7. Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny.

8. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na Solenizantki i Solenizantów oraz Jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli


=================================================================

==========================================================

=====================================================

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA - 3 CZERWCA 2018.

1. W czerwcu codziennie po Mszy Św. o godz.1800 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce XI Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. W miniony czwartek 31 maja 2018., przeżyliśmy BOŻE CIAŁO. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, za dar pięknej, słonecznej pogody, za liczny udział Parafian i Gości w procesji Eucharystycznej.

Bóg zapłać! Parafianom z Sołectwa Łeszczyn, Niechmirów i Wolnica Niechmirowska oraz Druhom Strażakom OSP Wielgie za wybudowanie czterech ołtarzy, które miały swój urok i swoje piękno. Dziękujemy całej Asyście, Dziewczynkom sypiącym kwiatki, Ministrantom, Dzieciom I Komunii Św., Druhom Strażakom wszystkich 6.Jednostek OSP z terenu naszej Parafii. Bóg zapłać! wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, poduszki, Członkiniom KŻR, Młodzieży, Panu Organiście, Chórzystom, Pani Katechetce oraz Panu Kościelnemu. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali swoje mieszkania symbolami wiary, aby uczcić Jezusa w Eucharystii. Dziękuję Chorym, którzy duchowo łączyli się z nami na trasie procesji.

Jednocześnie zapraszamy na kolejne dni Oktawy Bożego Ciała.

O asystę na procesji w Oktawie bardzo proszę:

- Parafian z : GRONÓW, ROKITOWIEC, GRONÓWEK, jutro w poniedziałek o godz.1800.

- Parafian z : BROSZKI, DOLINY, JAŹWINY, SIEKANIE we wtorek 5.06.2018. godz.1800.

- Parafian z ŁESZCZYN i BURDYNÓWKA:; w środę 6.06.2018., godz.1800.

- Parafian: z DĄBROWA MIĘTKA, KOŹLINY, BIESIEC; w czwartek 7.06.2018., oraz Wszystkich Parafian na ZAKOŃCZENIE OKTAWY Bożego Ciała o godz.1800, w czasie której nastąpi poświęcenie ziół i kwiatów.

4. W tym tygodniu, w piątek, 8 czerwca, przypada też uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz.1800, będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów  w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na malowanie kościoła w Niechmirowie W tym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300zł. Bóg zapłać!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JANUSZ LAMUS, wolny, rzym. kat., zamieszkały Parafia Stolecka, (RODO)

MILENA PATRYCJA JANECKA, wolna, rzym. kat.,

zamieszkała w Parafii Św. Kamila w Zabrzu.               ZAPOWIEDŹ II.

7. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Broszkach zaprasza NA FESTYN RODZINNY: który odbędzie się 10 czerwca 2018 roku od godz.14.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Broszkach. W programie m.in. program artystyczny w wykonaniu uczniów, liczne zabawy, konkursy, wesołe miasteczko, bufet.

8. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: nowy numer Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny. Możemy tez wesprzeć dzieło Budowy świątyni Opatrzności Bożej.

9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych. Wśród niech pamiętamy szczególnie dzisiaj o naszym Organiście i Dyrygencie Chóru Panu Leszku Królewiczu w dniu Jego Imienin, dziękując Mu za jego piękną prace, życzymy Obfitości łask Bożych oraz dobrego zdrowia i Sto lat !!!

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli


=======================================================================

=======================================================

==============================================

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

BOŻE CIAŁO – CZWARTEK 31 MAJA 2018.

1. W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularne Bożym Ciałem – po Mszy Św. o godz.1100, w Eucharystycznej procesji wyjdziemy na ulice naszej Parafii, aby publicznie oddać cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi, ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Niech nasz czynny udział w tej procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary! Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości, szczególnie Parafianom z Sołectwa Łeszczyn, Druhom Strażakom OSP Wielgie, Parafianom Sołectwa Niechmirów i Wolnica Niechmirowska, za wybudowanie czterech ołtarzy eucharystycznych! Bóg zapłać!

2. Od jutra, tj. od piątku 1.06.2018., trwać będzie OKTAWA BOŻEGO CIAŁA. W tym czasie przez tydzień, każdego dnia będziemy Gromadzić się na Mszy Św. i procesji Eucharystycznej.

O ASYSTĘ w Oktawie Bożego Ciała bardzo proszę:

- jutro, w piątek 1.06.2018 o godz.1800, - Parafian z Wielgie i Cisowa,

- w sobotę: 2.06.2018 o godz.900, - Parafian z KAMIONKA, NIECHMIRÓW, WOLNICA NIECHMIROWSKA, KOLONIA KAMIONKA I KOLONIA NICHMIRÓW.

- w niedzielę 3.06.2018., po Mszy Św. o godz.1200 – Parafian ze STOLCA.

3. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka: Opiekun i Gość Niedzielny,

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę gorącej Miłości

 

Do Jezusa Chrystusa w Eucharystii!


======================================================

===========================================

=================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 27 MAJA 2018.

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek 31.05.2018., w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane w Stolcu o godz. 900 i 1100. O godz.1100 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa ŁESZCZYN.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP Wielgie.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa Niechmirów.

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu

– Mieszkańców Sołectwa Wolnica Niechmirowska.

Serdecznie prosimy o przygotowanie także sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Jak zawsze, uprzejmie prosimy o asystę Ministrantów, Bielanki, Druhów Strażaków z wszystkich 6 Jednostek OSP, Członkinie Kół Żywego Różańca ze świecami, Chórzystów i Chórzystki. Dziewczynki Pierwszokomunijne                             i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.

4. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. wieczornej.

5. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz.1800 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

Tego dnia przypada I Piątek Miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, w piątek 1 czerwca 2018, od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

ODWIEDZINY CHORYCH w naszych domach odbędzie się w piątek 1.06.2018. od godz.900

8. W pierwszą sobotę miesiąca 2 czerwca 2018., gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz.900. Po tym Nabożeństwie Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

9. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 3 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać!

10. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

JANUSZ LAMUS, wolny, rzym. kat., zamieszkały Parafia Stolecka, (RODO)

MILENA PATRYCJA JANECKA, wolna, rzym. kat.,

zamieszkała w Parafii Św. Kamila w Zabrzu.               ZAPOWIEDŹ I.

11. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: nowy numer Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny. Szczególnie w Opiekunie polecam zdjęcia i prezentacja Kapłanów Neoprezbiterów, którzy wczoraj 26.05. otrzymali święcenia Kapłańskie w katedrze kaliskiej.

12. Ogłoszenie dla Rodziców dzieci I Komunii Św.: Fotograf i kamerzysta komunijni będą ze zdjęciami oraz z filmem z uroczystości I Komunii Św., w najbliższy piątek 1 czerwca 2018., po Mszy Św. wieczornej o godz.1800.

13. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Stolcu zaprasza NA FESTYN RODZINNY: „Grunt to Rodzinka”, który odbędzie się dzisiaj 27 maja 2018 roku od godz.14.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Stolcu. W programie m.in. program artystyczny w wykonaniu uczniów, liczne zabawy, konkursy i rozgrywki sportowe, wesołe miasteczko, pokazy motocyklistów, bufet. Imprezę poprowadzi DJ Kaczor.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego przygotowania do Bożego Ciała!


================================================================================

====================================================

=========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 20 MAJA 2018.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwono zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Dziś, w niedzielę 20 maja 2018., Dzieci klas IV przeżywają swoją ROCZNICĘ                      I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200.

Z Dziećmi Rocznicy I Komunii Św., Ich Rodzicami oraz wszystkimi chętnymi udajemy się jutro z Pielgrzymką do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa do Kalisza. Jest jeszcze 20 miejsc wolnych w autokarze. Koszt 25 zł. Wyjazd jutro w poniedziałek 21.05.2018., o godz.900 sprzed kościoła w Stolcu. Można sie jeszcze zapisywać

4. W najbliższy czwartek 24 maja 2018., w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, przybędzie do naszej parafii Biskup pomocniczy Ks. Biskup Łukasz BUZUN i udzieli sakramentu Bierzmowania Młodzieży z naszej Parafii (49 Osób) na Mszy Św. o godz.1700. Zapraszam na Mszę Św. Rodziców i Rodziny Kandydatów do bierzmowania oraz Dzieci I Komunii Św. w strojach komunijnych.

Młodzież Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na ostatnią próbę we wtorek 22 maja 2018 na godz.1800.

Natomiast Spowiedź św. dla wszystkich Kandydatów do Bierzmowania oraz Ich Świadków bierzmowania odbędzie sie w środę 23 maja 2018 o godz.1900. Przybędą też Kapłani Spowiednicy z sąsiednich parafii.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym Mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, którą będziemy przeżywać w czwartek 31 maja 2018 roku. Dlatego już dziś zwracam się z uprzejmą prośbą o wybudowanie czterech Ołtarzy Eucharystycznych:

- I Ołtarz – przy salkach katechetycznych – Mieszkańców Sołectwa ŁESZCZYN.

- II Ołtarz – przy remizie – Druhów Strażaków OSP Wielgie.

- III Ołtarz – przy krzyżu z Misji Miłosierdzia Bożego

– Mieszkańców Sołectwa Niechmirów.

- IV Ołtarz – przy Krzyżu przy głównym skrzyżowaniu

– Mieszkańców Sołectwa Wolnica Niechmirowska.

8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu zapłaciłem za śmieci cmentarne oraz kabinę WC ponad 1.050 zł.

9. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: nowy numer Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny z dodatkiem na Mundial w Rosji. Szczególnie w Opiekunie polecam zdjęcia i prezentacja Kapłanów Neoprezbiterów, którzy 26 maja br. otrzymają święcenia Kapłańskie w katedrze kaliskiej.

10. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku  w Stolcu zaprasza NA FESTYN RODZINNY: „Grunt to Rodzinka”, który odbędzie się 27 maja 2018 roku od godz.14.00 na terenie Szkoły Podstawowej w Stolcu. W programie m.in. program artystyczny w wykonaniu uczniów, liczne zabawy, konkursy i rozgrywki sportowe, wesołe miasteczko, pokazy motocyklistów, bufet. Imprezę poprowadzi DJ Kaczor.


Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia.


=============================================================================

=======================================================

===========================================

=============================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13 MAJA 2018.

1. Dzisiaj, w niedzielę 13 maja 2018., w Dzień Fatimski wspólnota naszej Parafii przeżywa uroczystość I Komunii Św. na Mszy Św. o godz.1100 45.Dzieci z klas III; 18 Dziewczynek i 27 Chłopców przystąpiło do I Komunii Św., uczestnicząc w pełni w Ofierze Mszy Św. Dzieciom I Komunii Św., życzymy obfitości łask Bożych, wielkiej radości i fascynacji z tego, że Jezus w Eucharystii, daje Siebie jako pokarm na Nieśmiertelność. Życzymy, aby Dzieci CZĘSTO PRZYJMOWAŁY Pana Jezusa do swego serca w Komunii Św.

Rodzicom Dzieci I Komunii Św., gratulujemy i dziękujemy, że doprowadzili swoje dzieci do Ołtarza Pańskiego, a jednocześnie życzymy, aby dalej uczyli swoje dzieci tej wielkie Miłości do Chrystusa w Eucharystii. Szczęść Boże!

Przy tej okazji bardzo dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunii Św., za udekorowanie kościoła, za kwiaty i za dar ołtarza, którym jest nowy żyrandol na 15 płomieni, który znajduje się w nawie bocznej, gdzie stoi chrzcielnica. Bóg zapłać!

Dziękuję także Anonimowej Osobie za ufundowanie nowego ornatu z racji I Komunii Św. do naszej świątyni oraz ufundowanie przez Nią 100. róż dla Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać!

Dziękuję też Paniom Katechetkom: Pani Małgorzacie Królewicz, Pani Katarzynie Majda oraz Katarzynie Krzyżańskiej za przygotowanie Dzieci do I Komunii Św.   Dziękuję również Rodzicom Dzieci klas II, że w miniony poniedziałek i wtorek generalnie posprzątali naszą świątynie na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać!

Dziękuję firmie „Bacutil” w Stolcu za dostarczenie gorącej wody do sprzątania kościoła. Bóg zapłać! Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dnia I Komunii Św.

Z racji I Komunii Św. WITAMY wszystkich Gości. Wszystkim Parafianom  i Gościom życzę RADOŚCI ze spotkań przy stole rodzinnym oraz byśmy pamiętali o słowach Pana Jezusa: „ Ja Jestem chlebem żywym (…). Kto spożywa Moje Ciało ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”.

Dzieci I Komunii Św. oraz Rodziców zapraszamy w tym tygodniu na Nabożeństwa Majowe i Msze Św. na godz.1800 – trwa od dziś tzw. „Biały Tydzień”.

Natomiast w najbliższy piątek 18 maja 2018., z Dziećmi I Komunii Św.,Ich Rodzicami oraz pozostałymi Czcicielami Matki Bożej, udajemy się z Pielgrzymką na Jasną Górę. Wyjazd dwoma autokarami i busem do Częstochowy (120 Osób) sprzed kościoła w Stolcu w piątek o godz.800.

2. W przyszłą niedzielę 20 maja 2018., Dzieci klas IV przeżywać będą swoją ROCZNICĘ I KOMUNII ŚW. na Mszy Św. o godz.1200. Spowiedź Św. dla dzieci klas IV, które nie były w I Piątek Miesiąca oraz Spowiedź Św. ich Rodziców odbędzie się w sobotę 14.05.2016., o godz.1700. Natomiast próba dla dzieci Rocznicowych odbędzie się też w sobotę 19.05.2018., o godz.1630. Obecność obowiązkowa.

3. Natomiast Pielgrzymka Dzieci klas IV Rocznicy I Komunii Św. oraz Rodziców do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu odbędzie się w poniedziałek 21.05.2018., koszt wyjazdu też 25 zł.  Zapisy na Pielgrzymki u Pani Katechetki Małgosi.

4. Dzisiaj, 13 maja 2018., mija 101. Rocznica od Objawienia Matki Bożej w Fatimie. Papież Franciszek dokonał rok temu kanonizacji dwójki rodzeństwa Św. Hiacyntę, lat 10 i Św. Franciszka Marto, lat 11 ŚWIĘTYMI.

ZAPRASZAM WSZYSTKICH CZCICIELI MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ NA NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE DZISIAJ 13 MAJA 2018 NA GODZ. 2100. Rozpacznie się Apelem Jasnogórskim, a potem Litania Loratańska i Różaniec z Procesją Światła, w której poniesiemy Figurę MB Fatimskiej, która od roku jest w naszej świątyni

5. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 3 Rodziny na sumę 400 zł. Bóg zapłać!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ZBIGNIEW MATŁAWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

PAULINA MARIA WOŹNIAK, panna, rzym. kat.,

zam. Parafia Brzyków.           ZAPOWIEDŹ II.

DAWID SMOLARKIEWICZ, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie,

DARIA MISIAK, panna, rzym. kat., zam. Opojowice,                   ZAPOWIEDŹ II.

PAWEŁ RUS , wolny, rzym. kat., zam. Bobrowniki,

MARTYNA PARZYBÓT, wolna, rzym. kat., zam. Kolonia Kamionka, ZAPOWIEDŹ II.

7. Młodzież - Kandydatów do bierzmowania zapraszam na egzamin w tym tygodniu: Młodzież z Wielgiego, Cisowej Wolnicy, Niechmirowa, Kamionki , Gronowa, Rokitowca we wtorek na godz.1600,

Młodzież ze Stolca, Dąbrowy Miętkiej i Łeszczyna oraz Sołectwa Biesiec we środę.                             Natomiast Młodzież z pozostałych miejscowości zapraszam w czwartek też na godz. 16.00   do kancelarii parafialnej, (na egzamin Kandydaci przynoszą zeszyt od lekcji religii, opinie katechety, indeks Kandydata oraz wiedza religijna związana z udzielaniem Sakramentu Dojrzałości chrześcijańskiej).

8. Zapraszam po odbiór żywności z Caritas, 170 Osób: wydawanie żywności będzie jutro w poniedziałek 14 maja 2018., od godz. 1500 do 1730, i od godz.2000 do 2100. Wydawanie żywności przez „okno żywnościowe” Caritas na plebani.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia,

 

za wstawiennictwem MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ!


==========================================================

=================================================

====================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 6 MAJA 2018.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące oraz o błogosławieństwo w pracy.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na Msze Święte o godz.1800. Tego dnia przypada Odpust w Parafii Uników, suma odpustowa o godz.1200.

4. W przyszłą niedzielę 13 maja 2018., Dzieci klas III, przeżywać będą swoją I Komunię Św., na Mszy Św. o godz.1100. Do I Komunii Św. przystąpi 44. Dzieci.

Z racji I Komunii Św., 13 maja 2018., Msze Św. będą w Stolcu o godz.900 i 1100 (Nie będzie Mszy Św. o godz.1200). W Niechmirowie Msza Św. będzie wyjątkowo o godz.730.

Pierwsza Spowiedź Św. Dzieci I Komunii Św., oraz Spowiedź Św. Ich Rodziców, Rodzin odbędzie się w sobotę 12.05.2018., o godz.900. (Będzie 6 Kapłanów Spowiedników)

Rodziców dzieci I Komunii Św. Proszę bardzo o udekorowanie kościoła.

Dzieci klas III zapraszamy na ostatnie spotkania formacyjne: w najbliższy poniedziałek 7.05.2018., w środę 9.05.2018., godz.1630 w czwartek 10.05.2018. i w piątek 11.05.2018., na godz.1630. Obecność obowiązkowa.

5. Rodziców Dzieci Klas II, których Dzieci, w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na tegoroczną I Komunię Św. dzisiaj niedzielę 6 maja 2018., po Mszy Św. o godz.1200

Generalne Sprzątanie kościoła na dzień I Komunii Św., rozpocznie się w poniedziałek 7.05.2018., od odkurzenia i mycia gzymsów Natomiast generalne szorowanie podłogi i sprzątania kościoła będzie we wtorek 8 maja 2018., od godz.900. Dziękuję firmie „Bacutil”, która co roku dostarcza ciepłą wodę. Natomiast wszystkie Mamy dzieci klas II, proszę przynieść ze sobą wiadra, szczotki do zamiatania i szczotki do szorowania oraz inne sprzęty do sprzątania.

6. Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę (dwa autokary plus Bus) Dzieci I Komunii Św. oraz Ich Rodziców, a także chętnych Parafian odbędzie się w piątek 18 maja 2018.. Koszt wyjazdu 25zł.

Natomiast Pielgrzymka Dzieci klas IV Rocznicy I Komunii Św. oraz Rodziców do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu odbędzie się w poniedziałek 21.05.2018., koszt wyjazdu też 25 zł.  Zapisy na Pielgrzymki u Pani Katechetki Małgosi.

7. Młodzież Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 11.05.2018., na godz.1800. Obecność obowiązkowa.

8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 4 Rodziny na sumę 500 zł. Bóg zapłać!

W tym tygodniu w kościele parafialnym w Stolcu zostaną zamontowane dwa nowe żyrandole jako Dar Dzieci I Komunii Św. oraz Dar Młodzieży do Bierzmowania. Na ręce Rodziców Dzieci i Młodzieży mówię serdeczne bóg zapłać!

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROLINA KRAWNIAK, wolna, rzym. kat., zam. Kolonia Jaźwiny,

RAFAŁ TYKA, wolny, rzym. kat., zam. Kolonia Jaźwiny, ZAPOWIEDŹ II.

ZBIGNIEW MATŁAWSKI, kawaler, rzym. kat., zam. Dąbrowa Miętka,

PAULINA MARIA WOŹNIAK, panna, rzym. kat.,

zam. Parafia Brzyków.           ZAPOWIEDŹ I.

DAWID SMOLARKIEWICZ, kawaler, rzym. kat., zam. Wielgie,

DARIA MISIAK, panna, rzym. kat., zam. Opojowice,                   ZAPOWIEDŹ I.

PAWEŁ RUS , wolny, rzym. kat., zam. Bobrowniki,

MARTYNA PARZYBÓT, wolna, rzym. kat., zam. Kolonia Kamionka, ZAPOWIEDŹ.

10. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: nowy numer Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny. Szczególnie w Opiekunie polecam zdjęcia i opis mojego kościoła rodzinnej Parafii Trzcinica.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia!=======================================================================
=========================================================
==================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 KWIETNIA 2018.

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. Tam w obozie koncentracyjnym w Dachau zostali zamordowani kapłani naszej parafii: Ks. Proboszcz Feliks BALCERZAK, lat 65. oraz Ks. Wikariusz Edmund WIELEBSKI, lat 27.

3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne Nabożeństwa Majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 1800, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, na nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W czwartek, 3 maja 2018., będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszamy w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1600. Tego dnia przypada odpust ku czci NMP Królowej Polski w Parafii Pyszków, suma odpustowa o godz.1200.

6. Z  racji święta świętego Floriana - Patrona Strażaków uroczystości strażackie Miasta i Gminy Złoczew rozpoczną się w Złoczewie 3 maja 2018 Mszą Św. o godz.1000, a Gminy Burzenin w sobotę w Grabówce Mszą Św. o godz.1500, w czasie której Ksiądz Proboszcz z Grabówki: Ks. Karol Płuciennik zostanie ogłoszony kapelanem OSP Gminy Burzenin.

7. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, w piątek 4 maja 2018, od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

ODWIEDZINY CHORYCH w naszych domach odbędzie się w piątek 4.05.2018. od godz.900

8. W pierwszą sobotę miesiąca 5 maja 2018., gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz.900.

9. I Komunia Św. Dzieci klas III odbędzie się 13 maja 2018., na Mszy Św. o godz.1100 w Stolcu. Dlatego dzieci klas III zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższą środę 2.05.2018., na godz.1630 i w sobotę 5 maja 2018., na godz.1600. Obecność obowiązkowa.

Pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę (dwa autokary) Dzieci I Komunii Św. oraz Ich Rodziców, a także chętnych Parafian odbędzie się w piątek 18 maja 2018.. Koszt wyjazdu 25zł. Zapisy do dwóch autokarów u Pani Katechetki Małgosi.

10. Rodziców Dzieci Klas II, których Dzieci, w przyszłym roku 2019., przystąpią do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w sprawie sprzątania kościoła na tegoroczną  I Komunię Św. w przyszłą niedzielę 6 maja 2018., po Mszy Św. o godz.1200

11. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 4 Rodziny na sumę 450 zł. Bóg zapłać!

12. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

KAROLINA KRAWNIAK, wolna, rzym. kat., zam. Kolonia Jaźwiny,

RAFAŁ TYKA, wolny, rzym. kat., zam. Kolonia Jaźwiny, ZAPOWIEDŹ I.

13. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: nowy numer Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny.

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia


=============================================================================

===============================================================

================================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 KWIETNIA 2018.

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu. zobacz:

https://misericors.org/22-kwietnia-2018-niedziela-dobrego-pasterza-i-poczatek-tygodnia-modlitw-o-powolania/

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie,                a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro 23 kwietnia 2018., w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza Święta o godz.1800. Tego dnia przypada odpust ku czci św. Wojciech w Parafii Burzenin, suma odpustowa o godz.1200 .

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na próbę, która odbędzie się w kościele parafialnym i salce w Stolcu w najbliższą sobotę 28 kwietnia 2018., o godz.1600. Obecność obowiązkowa.

6. Młodzież Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 27.04.2018., na godz.1800. Obecność obowiązkowa.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł.  Bóg zapłać!

8. W miniony piątek 21.04.2018., odbył się pogrzeb śp. + Jan HALAMUS, lat 67, mieszkał w Dąbrowie Miętkiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

ARTUR DOMINIK GÓRNACKI, kawaler, rzym. kat., zam. Strobin,

SYLWIA AGNIESZKA JANUCIK, panna, rzym. kat.,

zam. Stolc Poduchowny,                           ZAPOWIEDŹ II.

TOMASZ ŁUKASZ DUCHNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Szadkowice Ogrodzim,

KINGA BUCHLA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Łeszczyn,               ZAPOWIEDŹ II.

10. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: nowy numer Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny. Także dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na utrzymanie kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu. Bóg zapłać za gest Serca!


 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia


========================================================================

============================================================

============================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15 KWIETNIA 2018.

NIEDZIELA BIBLIJNA rozpoczynająca X TYDZIEŃ BIBLIJNY

1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

2. W dniach 15-22 kwietnia 2018 roku przeżywamy X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań ze strony Żydów modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: „wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże” (por. Dz 4,31). Do wszystkich parafii w Polsce został przesłany "Przegląd biblijny", zawierający materiały na tydzień biblijny, a także plakaty, materiały do lektury Listu do Rzymian, sigla biblijne do rozdania na zakończenie Mszy św. oraz książka "Polska miłością wskrzeszona", zawierająca rozważania oraz antologię tekstów biblijnych i poetyckich.

W kontekście obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości we wszystkich kościołach naszego kraju w dniu 15 kwietnia 2018 roku przeżywamy II Narodowe Czytanie Pisma świętego pod patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, i Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Mateusza Morawieckiego. Przedmiotem lektury jest List św. Pawła apostoła do Rzymian. Uroczysta celebracja pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej – ma miejsce w katedrze na Wawelu. Jest w całości transmitowana na żywo w TVP 1 o godz.10.00. Mamy żywą nadzieję, że tak jak w ubiegłym roku również Ojciec Święty Franciszek po modlitwie „Regina Coeli” skieruje do Polaków słowa pasterskiej zachęty nie tylko do osobistej, ale i wspólnotowej lektury Pisma świętego.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka na nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na próbę, która odbędzie się w kościele parafialnym i salce w Stolcu w najbliższą sobotę 21 kwietnia 2018., o godz.1600. Obecność obowiązkowa. Spotkanie RODZICÓW Dzieci I Komunii Św. odbędzie się także w sobotę 21.04.2018., o godz.1600.

5. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać!

6. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

WITOLD ADAM PIESYK, kawaler, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Łąkowa,

ANNA HALAMUS, panna, rzym. kat., zam. Stolec,            ZAPOWIEDŹ II

ARTUR DOMINIK GÓRNACKI, kawaler, rzym. kat., zam. Strobin,

SYLWIA AGNIESZKA JANUCIK, panna, rzym. kat.,

zam. Stolc Poduchowny,                           ZAPOWIEDŹ I.

TOMASZ ŁUKASZ DUCHNIK, kawaler, rzym. kat., zam. Szadkowice Ogrodzim,

KINGA BUCHLA, panna, rzym. kat., zam. Kolonia Łeszczyn,               ZAPOWIEDŹ I.

7. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: Opiekun, Niedziela i Gość Niedzielny.

8. W Niedzielę Biblijną, która jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego, każdy z nas po Komunii św. otrzyma wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków – po krótkiej osobistej modlitwie - weźmiemy kartkę (sigla biblijne) z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Psalmów. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia – przez cały rok. Zaznaczmy go sobie. Niech będzie dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia przez wszystkie dni aż do następnej Niedzieli Biblijnej.

9. W kameralnym gronie, z udziałem swego brata, 94-letniego prał. Georga Ratzingera, obchodził będzie swoje 91. urodziny papież-senior Benedykt XVI. Będą one miały miejsce w poniedziałek 16 kwietnia, w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu, gdzie od 2013 roku papież- senior modli się i mieszka.

Joseph Ratzinger urodził się w Marktl am Inn w Niemczech 16 kwietnia 1927 roku. Został wybrany na papieża 19 kwietnia 2005 roku. 11 lutego 2013 r. ogłosił swoją rezygnację z posługi Piotrowej a od 28 lutego 2013 roku jest papieżem-seniorem.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Dobrego Tygodnia Biblijnego!


=======================================================================

===================================================

===================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA Wielkanocna czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 8 KWIETNIA 2018.

1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. ZAPRASZAMY dzisiaj o godz.1500 na Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego, gdzie polecać będziemy INTENCJE DO JEZUSA MIŁOSIERNEGO.

2. W tym rozpoczynającym się dziś 74. Tygodniu Miłosierdzia warto też przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

3. Jutro, w poniedziałek, 9 kwietnia 2018, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z 25 marca Niedzieli Palmowej, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia. Zapraszam Czcicieli Matki Bożej na Mszę Św. jutro na godz.1800, w czasie której możemy podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Także jutro, w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, my Kapłani Diecezji Kaliskiej przeżywać będziemy Dzień Świętości Życia Kapłańskiego w Kaliszu gdzie                     o godz.1200 w Sanktuarium Św. Józefa odprawię Mszę Św. za całą naszą PARAFIĘ.

4. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy, obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na próbę, która odbędzie się w kościele parafialnym i salce w Stolcu w najbliższą sobotę 14 kwietnia 2018., o godz.1430. Obecność obowiązkowa.

6. Młodzież Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek 13.04.2018., na godz.1800. Obecność obowiązkowa.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 4 Rodziny na sumę 1.000 zł. Bóg zapłać!

8. Wczoraj w sobotę 7.04.2018., zmarł śp. + Jan KUPCZAK, lat 68, mieszkał w Wolnicy Niechmirowskiej. Pogrzeb śp.+ Jana Kupczaka odbędzie się w środę 11.04.2018., o godz.1300, natomiast o godz.1230 wyjście z kaplicy cmentarnej do kościoła, „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

WITOLD ADAM PIESYK, kawaler, rzym. kat., zam. Złoczew, ul. Łąkowa,

ANNA HALAMUS, panna, rzym. kat., zam. Stolec,            ZAPOWIEDŹ I

10. Przy wyjściu z kościoła prasa, gazety: nowy nr Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Tygodnia Miłosierdzia!!!

 

„Jezu, ufam Tobie!”


===============================================================

================================================

=================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 1 KWIETNIA 2018.

WIELKANOC 2018.

1. Słowa życzeń Wielkanocnych przesłał nam Biskup Kaliski Edward JANIAK:

Wydarzenia śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa to największe dowody miłości Boga do każdego człowieka. W nich objawiła się pełnia Bożego Miłosierdzia.

Niech moc Chrystusa Zmartwychwstałego zdolni do przyjęcia miłosierdzia od Boga               i doda odwagi do świadczenia miłosierdzia sobie nawzajem, byśmy stawali się „miłosierni jak Ojciec.”

Z okazji Świat Zmartwychwstania Pańskiego w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego, uprzejmie proszę przyjąć najlepsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa.

Biskup Kaliski

Edward Janiak

Kalisz, Wielkanoc A.D.2018.

2. Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. Msze Święte dziś w Stolcu: o godz.600(rezurekcja) i godz.1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400. (Nie ma Mszy Św. w Stolcu o g.900.

3. Jutro 2.04.2018., drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek, zwany „Poniedziałkiem Anioła”, który zwiastował Zmartwychwstanie Chrystusa! Pamiętajmy także, że jest to dzień, w którym modlitwą i ofiarą wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Jutro przed kościołem będą zbierane ofiary na KUL, za które składam serdeczne Bóg zapłać! Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny: w Stolcu o godz.900 i 1200, w Niechmirowie o godz.1030, a w Wielgiem o godz.1400.

Jutro także 2 kwietnia 2018., przypada 13 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II,             a dokładnie o godz.2137 nasz Ukochany Ojciec Św. Jan Paweł II, powrócił do domu Ojca.

4. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas                             i rozpoczniemy 74. Tydzień Miłosierdzia.

5. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

Okazja do Spowiedzi Św. z racji I Piątku:

- w Stolcu, w piątek 6 kwietnia 2018, od godz.1730 i Msza Św. o godz.1800.

ODWIEDZINY CHORYCH w naszych domach odbędzie się w piątek 6.04.2018. od godz.900

6. W pierwszą sobotę miesiąca 7 kwietnia 2018., gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz.900.

7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 7 kwietnia 2018., o godz.1600. Obecność obowiązkowa.

8. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 3 Rodziny na sumę 2.300 zł.  Bóg zapłać!

9. Zmarł śp. + Marek KAŁUZIŃSKI, lat 61, mieszkał w Kamionce. Pogrzeb śp. Marka Kałuzińskiego odbędzie się w środę 4 kwietnia 2018., o godz.1300. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

10. Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na święta Wielkanocne, razem z Księdzem Rezydentem Bogdanem, życzę owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni nas i nasze Rodziny w miłości, jedności i pokoju. Niech ciągle w naszych uszach brzmią słowa Zmartwychwstałego Pana „POKÓJ WAM!” Bądźmy świadkami Bożego pokoju w naszej codzienności! Niech Zmartwychwstały Jezus napełni nasze serca, swoją Łaską, Radością, Nadzieją i Miłością, aby świadczyć o Nim z entuzjazmem w codzienności. Wesołego Alleluja!

11. Przed kościołem prasa świąteczna: Opiekun, Gość Niedzielny, Niedziela i Przewodnik Katolicki.

Na Radosne świętowanie Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego w gronie Rodziny, Przyjaciół i Gości

niech Nam towarzyszy uroczyste Błogosławieństwo Boże!


=======================================================================

===================================================

=================================

 
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA i MĘKI PAŃSKIEJ - 25 MARCA 2018.

1. Dziś w Niedzielę Palmową przed Mszą Św. południową o godz.1145 mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej ze Skrzynna wystawią Misterium Męki Pańskiej (ok.20min.), na które serdecznie zapraszam.

Także dziś w Niedzielę Palmową 25.03.2018., odprawimy, już kolejny raz, Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Zapraszam Was Kochani Parafianie i Goście na Drogę Krzyżową dziś po południu, na godz.1800. Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.

2. W tym tygodniu rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Przeżyjmy te dni jak powinien przeżyć człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zapraszam w tych dniach wszystkich Parafian i Gości do naszej świątyni parafialnej  na Nabożeństwa o godz.1800.

3. WIELKI CZWARTEK, to dzień naszego dziękczynienia Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Zapraszam na uroczystą Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej Parafian i Gości. W czasie Mszy św. zostaną przyjęci do grona ministrantów i bielanek nowi kandydaci i kandydatki. Po Mszy Św., nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – pamiątka więzienia Pana Jezusa. Adoracja w Ciemnicy do godz.2100. Dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszam na Mszę Św. ze świecami. Dzieci odnowią swoje PRZYRZECZENIA ze Chrztu św. oraz towarzyszyć będą ze świecami Panu Jezusowi w procesji do Ciemnicy.

4. WIELKI PIĄTEK to dzień MĘKI i ŚMIERCI PANA JEZUSA CHRYSTUSA na KRZYŻU. W tym dniu na całym świecie nie odprawia się Mszy Św., - Pan Jezus składa Siebie Bogu Ojcu w ofierze Krzyża. Punktem kulminacyjnym tego dnia jest ADORACJA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa razy można się posilić (post ścisły obowiązuje osoby od 18-60.roku życia). W tym dniu Kościół nie udziela dyspensy od pokarmów mięsnych. Po Nabożeństwie Krzyża przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz.2100.

5. WIELKA SOBOTA to dzień ciszy – Pan Jezus w Grobie. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz.1000 do godz.2100. Tradycyjnie proszę o WARTĘ przy Grobie Pańskim Druhów Strażaków Wszystkich 6.Jednostek z terenu naszej Parafii.

ZAPRASZAMY Was Kochani PARAFIANIE na Adorację Pana Jezusa przy Grobie Pańskim w Wielka Sobotę 31.03.2018., według następującego porządku:

- Mieszkańców Burdynówki i Łeszczyna ZAPRASZAMY na godz.1000,

- Wielgie, Cisowa – godz.1100,

- Gronów, Rokitowiec i Gronówek – godz.1200,

- Kamionka, Niechmirów, Kol. Kamionka, Kol. Niechmirów, Wolnica Niechm. – godz.1300,

- Dąbrowa Miętka, Broszki, Lipiny, Jaźwiny, Doliny, Siekanie – godz.1400,

- Dzieci z całej Parafii – godz.1500,

- Biesiec, Filipole, Przylepka – godz.1600,

- Stolec, Koźliny – godz.1700,

godz.1800 – Liturgia Wigilii Paschalnej.

- Młodzież Kandydaci do Bierzmowania i Młodzież całej Parafii – godz.2000.

W Wielką Sobotę tradycyjnie udajemy się do kościoła ze święconym, aby poświęcić pokarmy na stół wielkanocny.

ŚWIĘCENIE POKARMÓW na stół Wielkanocny:

- Wielgie: godz.900, - Niechmirów: godz.930,

- kościół Parafialny w Stolcu: godz.1100, 1300 i 1500.

W Wielką Sobotę o godz.1800 rozpoczniemy Wigilię Paschalną Wielkiej Nocy.W czasie nabożeństwa nastąpi poświęcenie ognia, nowego paschału, wody chrzcielnej, odnowimy swoje przyrzeczenia chrzcielne i wyznamy wiarę w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego! Na liturgię Paschalną proszę przynieść świece – gromnice.

6. W niedzielę 1 kwietnia 2018., UROCZYSTOŚĆ ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – WIELKANOC 2018! – największe święto CHRZEŚCIJAN! Msze Św. w Wielkanoc: REZUREKCJA z procesją o godz.600 (Nie będzie Mszy Św. o godz.900), godz.1030(Niechmirów), godz.1200 i godz.1400(Wielgie) Do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej zapraszam: Parafian i Gości, a także Asystę, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, dzieci, Druhów Strażaków, Panie i Panów niosących chorągwie, feretrony, świece.

7. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę na remontowany kościół złożyły 2 Rodziny na sumę 200 zł. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Sołectwa Łeszczyn 200zł, Broszki 200zł, Wolnica Niechmirowska 150zł, Gronówek 135zł, Biesiec 100zł, Dąbrowa Miętka 100zł, Stolec 300zł, Wielgie 200zł, Bóg zapłać!

8. W miniony piątek 23.03.2018., odbył sie pogrzeb śp.+ Elżbieta GRZELAK, lat 68, zamieszkała w Kolonia Broszki. Natomiast wczoraj w sobotę 24.03.2018., odbył sie pogrzeb najstarszej naszej Parafianki śp.+ Leonia KOLANEK, która 15 stycznia br., ukończyła  101 lat, mieszkała w  Wielgiem. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

9. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, oraz świąteczny numer Opiekuna.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli

 

i Owocnego przygotowywania się na święta Wielkiej Nocy przez Wielki Tydzień!


=======================================================================

================================================================

====================================================

=====================================

=======================
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 18 MARCA 2018.

1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców oraz naszych Rodzin  św. Józefowi zapraszamy wyjątkowo o godz.1800.

Także jutro w uroczystość Św. Józefa w narodowy Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu w południe odprawię Mszę Św. za całą Parafię Stolecką.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Po Mszy ŚW. o godz.1200,                już tradycyjnie, zostanie rozstrzygnięty KONKURS na najdłuższą i najpiękniejszą palmę. Do konkursu zapraszamy wszystkie Dzieci z Rodzinami.

Także za tydzień w niedzielę, przed Mszą Św. południową, około godz.1145, zostanie przedstawione Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Mieszkańców DPS Skrzynno.

4. Za tydzień w Niedzielę Palmową 25 marca 2018., już po raz 15. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej  o godz.1800.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na katechezę, która odbędzie się w salce parafialnej w Stolcu w najbliższą sobotę 24 marca 2018., o godz.1600. Obecność obowiązkowa.

6. Bierzmowanie Młodzieży odbędzie się w czwartek 24 maja 2018 roku na Mszy Św. o godz.1700. Sakramentu Bierzmowania udzieli Biskup pomocniczy Kaliski Łukasz BUZUN.

7. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie,               w ostatnim tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DANIEL MŁYNARCZYK, kawaler, rzym. kat., zam. Gronówek,

KATARZYNA KOWALCZYK, panna, rzym. kat.,

zam. Maciszewice, Parafia Błaszki.           ZAPOWIEDŹ II.

9. Dziś przy wyjściu kościoła prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Przewodnik Katolicki oraz Opiekun, można też nabyć kartki świąteczne Wielkanocne.

Odwiedziny chorych tzw. „świątecznych” w piątek 23.03.2018. od godz.9.00

 

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Dobrego Tygodnia.


===================================================================================

===============================================================

========================================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11 MARCA 2018.

1. Dzisiaj w IV Niedzielę Wielkiego Postu kończymy nasze Parafialne i Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych dniach naszego zamyślenia nad Bogiem Cierpiącym w Jezusie Chrystusie i zamyślenia nas sobą, aby owocnie przeżyć nadchodzące święta Wielkanocne. Bardzo dziękuje Rekolekcjoniście – O. Wiesław PIETRZAK - SERCANIN z Krakowa. Bóg zapłać!

2. Dzisiejsza niedziela, nazywana jest „niedzielą laetare”, czyli niedzielą radości. Nawet szaty liturgiczne mogą przybrać kolor różowy. Dawniej w Kościele tylko w tę niedzielę udzielano sakramentu kapłaństwa, a papież błogosławił róże na znak zwycięstwa wiosny nad zimą.

3. Już za dwa tygodnie, w Niedzielę Palmową 25 marca 2018., po raz 15. odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Stolca! Uroczyście poniesiemy duży KRZYŻ, świece, znicze, aby przy zapadającym zmroku przeżyć z Jezusem DROGĘ KRZYŻOWĄ ulicami Stolca, ostatnia stacja będzie na Cmentarzu przy naszej kaplicy cmentarnej.

4. Zbliża się Dzień I Komunii Św. Dzieci klas III – 13 maja 2018. W tym tygodniu rozpocznie się katecheza bezpośrednia dla dzieci klas III. Zapraszam na katechezę dzieci klas III w najbliższą sobotę 17 marca 2018., na godz.1500 do salki katechetycznej przy kościele w Stolcu. Obecność obowiązkowa!

Rodziców Dzieci klas III zapraszam wraz z dziećmi po odbiór nowych strojów komunijnych także w najbliższą sobotę 17.03.2018.. Szaty komunijne będą do odebrania w kościele parafialnym w zakrystii.

5. Bóg zapłać! za dodatkowe ofiary składane na remont kościoła w Niechmirowie.                    W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 2 Rodziny na sumę 600 zł. Bóg zapłać

6. W miniony czwartek 8.03.2018., zmarł. śp. + Henryk DROŻDŻYŃSKI, lat 72, mieszkał w Stolcu. Pogrzeb śp.+ Henryka DROŻDŻYŃSKIEGO odbędzie się jutro w poniedziałek 12.03.2018., o godz.1200, wyjście z kaplicy godz.1130. „Dobry Jezu, a nasz Panie,...”.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

DANIEL MŁYNARCZYK, kawaler, rzym. kat., zam. Gronówek,

KATARZYNA KOWALCZYK, panna, rzym. kat.,

zam. Maciszewice, Parafia Błaszki.           ZAPOWIEDŹ I.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: nowy numer Opiekun, a w nim polecam artykuł MIESIĄC KU CZCI ŚWIĘTEGO JÓZEFA o cudzie za wstawiennictwem tego Świętego i papieskiej encyklice. Pod ich wpływem znany z Nowenny pompejańskiej Bartolo Longo napisał trwające miesiąc nabożeństwo do św. Józefa odprawiane szczególnie w sprawach trudnych.

Do nabycia jest też tygodnik: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Niedziela.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i dobrego tygodnia oraz

 

Trwania w Dobrych postanowieniach Rekolekcyjnych!


=========================================================

=========================================

==========================OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 MARCA 2018.

1. Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga.

2. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.

3. W tym duchu pragniemy też przeżyć nasze rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w tym tygodniu. Rekolekcje Szkolne dla dzieci ze Szkół Podstawowych rozpoczną się w środę 7.03. 2018., o godz.1000 w kościele parafialnym w Stolcu. Natomiast Rekolekcje Parafialne rozpoczną się w piątek 9.03.2018.Plan rekolekcji (jak w gablocie). Rekolekcje parafialne poprowadzi Ksiądz Wiesław PIETRZAK SCJ - kapłan ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego - sercanin z Krakowa.

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Parafialny Dzień Spowiedzi Wielkopostnej przeżyjemy w sobotę 10.03.2018.

4. Wszystkich bez wyjątku, dorosłych, młodzież i dzieci zachęcam też do gorliwego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.

5. W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach KOBIET na Mszę Świętą o godz.1700 .

6. Bóg zapłać! za ofiary dodatkowe składane na remont kościoła w Niechmirowie. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyły 3 Rodziny na sumę 300 zł. Bóg zapłać

7. W miniony piątek 2.03.2018., odbył sie pogrzeb naszej młodej Parafianki śp. + Joanna SPYCHALSKA, lat 27, mieszkała w Kamionce. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Dawid Zbigniew PRZYBÓT, wolny, rzym. kat. zam. Kamionka,

Marlena Urszula WAWRZYNIAK, wolna, rzym. kat.,

zam. Kamionka 68.                          ZAPOWIEDŹ II.

Hubert NOWAKOWSKI, wolny, rzym. kat. zam. Złoczew, ul. Lipowa...

Dominika GRUSZCZYŃSKA, wolna, rzym. kat.,

zam. Złoczew, Lipowa.                    ZAPOWIEDŹ II.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa: Opiekun, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Niedziela.

Dziś także odbywa się zbiórka ofiar na ubezpieczenie kościołów i budynków parafialnych oraz OC Cmentarza Parafialnego. Bóg zapłać za zrozumienie i dar Serca.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzymy Dobrej Niedzieli i Tygodnia Wielkiego Postu!

 

oraz owocnych Rekolekcji Wielkopostnych.


PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

OD 9 DO 11 MARCA 2018.

Piątek: 9 marca 2018.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla Dzieci.

godz.1700 DROGA KRZYŻOWA i Msza Św. z nauką ogólną.

Po Mszy Św.: Nauka dla Młodzieży m.in. Kandydaci do Bierzmowania.

Sobota: 10 marca 2018.

DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. WIELKOPOSTNEJ.

godz.900 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.830.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką ogólną.

SPOWIEDŹ Św. od godz.1000.

SPOWIEDŹ Św. w Wielgie od godz.1000.

godz.1200 Msza Św. z nauką dla DZIECI i MŁODZIEŻY,

SPOWIEDŹ Św. od godz.1130.

godz.1530(Wielgie) Msza Św. z nauką ogólną.

godz.1700 Msza Św. z nauką ogólną. SPOWIEDŹ Św. od godz.1630

SPOWIEDŹ ŚW. PÓŁ GODZINY PRZED KAŻDĄ MSZĄ ŚW.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 11 MARCA 2018.

Zakończenie Rekolekcji Parafialnych.

godz.900 Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1030(Niechmirów) Msza Św. z nauką dla wszystkich.

godz.1200 Msza Św. z uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Po Mszy Św.: GORZKIE ŻALE.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE POPROWADZI

Ks. Wiesław PIETRZAK SCJ- kapłan ze Zgromadzenia

Księży Najświętszego Serca Jezusowego - sercanin z Krakowa.

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”