Parafia pw. Św. Wawrzyńca w Stolcu

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
E-mail Print PDF

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 MARCA 2021r.

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej  w piątek na godz. 16.00. W niedzielę po Sumie o godz. 12.00 na Gorzkie Żale.

3. Rekolekcje parafialne w tym roku (12.03.21r- 14.03.21r) poprowadzi KS. PIOTR DOBRYCHŁOP, wikariusz parafii Złoczew. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

Niestety w tym roku ze względu na stan pandemii nie możemy organizować rekolekcji szkolnych w formie tradycyjnej. Będą one prowadzone zdalnie przez Panie katechetki, w ramach godzin katechetycznych.

Młodzież, wszystkich Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek na godz.16.00.

4. W najbliższą sobotę 13.03.2021r. odbędzie się Dzień Spowiedzi Wielkopostnej. Msze św. będą tylko w kościele parafialnym w Stolcu o godz. 9.00, godz. 11.00, godz. 13.00 i o godz.16.00, będzie mniejsza liczba spowiedników. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą Św.

5. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

6. Zmarł śp. + Telesfor DROŻYŃSKI, lat 81, zam. w Stolcu. Jego pogrzeb odbędzie się jutro, w poniedziałek o godz.14.00. „Dobry Jezu,…”.

7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na funkcjonowanie naszej parafii. W minionym tygodniu dodatkową ofiarę złożyło 5 Rodzin na sumę 550zł. Dziękuję za dodatkowe ofiary składane tydzień temu na pomoc polskim misjonarzom „Ad Gentes” zebrano kwotę 870zł. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na ubezpieczenie kościołów, i ubezpieczenie cmentarza (kwota 2.150zł) oraz na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościołów na kwotę 3.500zł. Bóg zapłać za każdy gest dobroci serca.

8. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Ewelina Teresa KACZMAREK

i Rafał STĘPIEŃ, oboje z naszej Parafii. ZAPOWIEDŹ II.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 LUTEGO 2021r.

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Przed Kościołem zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny, ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.: 17:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Św. o godz.: 12:00 Gorzkie żale

6. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji spowiedź św. pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16. 00 a odwiedziny chorych w czwartek i piątek od godz. 9. 00.

7. W sobotę, o godz. 17:00 nabożeństwo z racji I soboty miesiąca

8. Niestety w tym roku ze względu na stan pandemii nie możemy organizować rekolekcji szkolnych w formie tradycyjnej. Będą one prowadzone zdalnie przez katechetów, w ramach godzin katechetycznych. Natomiast rekolekcje parafialne odbędą się od 12 do 14 marca 2021.

9. W minionym tygodniu zmarł śp.+ Antoni PŁATKOWSKI, lat 70, mieszkał w Wielgie. Śp.+ Włodzimierz LAMUS, lat 68, mieszkał w Jaźwinach oraz śp. + Kazimierz SPYCHALSKI z Broszek, lat 63. „Dobry Jezu, a nasz Panie,…”.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. odbędzie się zbiórka ofiar na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościołów prawie 3,5 tys. oraz na ubezpieczenie kościołów i cmentarza kwota 2.150zł.

11. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Ewelina Teresa KACZMAREK

i Rafał STĘPIEŃ, oboje z naszej Parafii. ZAPOWIEDŹ I.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, jest nowy numer Opiekuna (artykuł „Krzyż i lilia” – o tym co oznaczają poszczególne symbole w herbie nowego biskupa Diecezji Kaliskiej).

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej Niedzieli i dobrego Tygodnia w nowym miesiącu – marcu.

 

Ks. Proboszcz


===================================================================================================


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 LUTEGO 2021r.

1. W ostatnią środę rozpoczęliśmy 40-dniowy Wielki Post, czas nawracania się, pokuty, rewizji życia oraz rozważania męki i odkupieńczej śmierci naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 12.00 odprawiać będziemy Gorzkie Żale, a w każdy piątek o 17.00 Drogę Krzyżową.

Zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania.

2. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu, odbędzie się zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

3. W czwartek 18 lutego 2021r. odbył się pogrzeb ŚP.+ JANA JERZEGO ŚWIĘTCZAKA, lat 62, zam. Łeszczyn.

„Dobry Jezu, a nasz Panie…”

Wszystkim Parafianom pragnę życzyć obfitego

błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Miłej niedzieli.

 

Ks. Proboszcz

=====================================================================================================

=


OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI Niedziela Zwykła

14 LUTEGO 2021R.

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 9.00 i 17.00, a w kościele w Niechmirowie o godz.10.30 i w Wielgie o godz. 15.00.

2. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani.

3. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa wielkopostne:
- Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy o godz.12.00
- Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszam dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej.

4. Dzisiaj w Kościele katolickim w Polsce rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i czas wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. W tych intencjach będziemy modlić się podczas Mszy św. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

5. Informuję, że dnia 11 lutego 2021 r., w uroczystość NMP z Lourdes, KS. Bp DAMIAN BRYL objął kanonicznie Diecezję Kaliską i rozpoczął posługę Biskupa Diecezjalnego Kaliskiego. Więcej na ten temat w Opiekunie w rozmowie z nowym Biskupem Ordynariuszem „Najpierw rozeznanie”.

6. Dziękuję za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na zakony klauzurowe. Zebrano kwotę 950 zł.

Do Kurii Diecezjalnej w Kaliszu w minionym tygodniu wpłaciłem należny podatek w kwocie 3411zł.

7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, Opiekun i Przewodnik katolicki.

8. W imieniu całej parafii dziękuję wszystkim osobom z Sołectwa Kamionka zaangażowanym w pieczeniu, dekorowaniu, przywiezieniu i rozdawaniu pierników św. Walentego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych za wstawiennictwem św. Walentego

Miłej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia

Ks. Proboszcz